Goede oplossingen RAADSELS it. dat Je daarmee goed rekening hebt iehouden. Henny van Driel. Jij zult genoten heb ben Woensdag; van alles en nog wat. Zeil beb ik St. Nlcolaas nog niet gezien, maar rel veel over hem gehoord. Ansje Voorma. Jullie hebben elke week ren pret-middagje, geloof ik. Je hebt dus teer wat vrolijks te vertellen. We zijn al- ijd maar weer blij, als we bij den tandarts laar zijn. Maar ja, het moet gebeuren dies Kohier. Ik vergeet je heus niet, eaai ik ben wel blij met deze enkele regel- jes. Je verveelt je gelukkig niet en ik hoop, Ijl je spoedig opknapt. Oerrit Kohier Neen. ik ben ook niet ang dat St. Nicolaas Mies zal vergeten, tettig, dat jij haar ook voorleest. Dan kan ij rusten en heeft tegelijkertijd afleiding. Znny Stoffels. Je reisbeschrijvingen raren zeker de moeite waard om opgeno- rcn te worden. Het plaatsje O. heb je voor ne laten leven. Ik dank je hartelijk voor lie moeite en werk. die je aan deze brief esteed hebt. Het is haast te veel. Niet dat ik iet niet graag lees, integendeel; maar ik en bang. dat het je te veel tijd kost. Nog leer uit je brief: ik vind het een mooi. andoenlijk gedicht. Je schijnt het ook tooi voorgedragen te hebben, naar het ijfer te oordelen! En tot slot (eigenlijk om ebeginnen!) geef je me een aardige be- thrijving van Dinsdagmiddag. Zodat ik ieer goed van je doen en laten op de hoog- ben. Anny Bekooy. Ik begrijp, dat Je al ver ingend uitziet naar de Kerstviering in de erk Ook. dat die grote kerstboom met al ijn lichtjes elk jaar weer indruk op je naakt, en een blijdschap meegeeft, die Je iet vergeet. Tini Overduyn. Nu, ik kan je weer (rtcllen, dat ik echt blij ben met je lange rief. Je ziet: vele kleintjes maken een rote! In de krant ben jij nu ook goed af Ike week een lang stuk. Haast je maar niet iet het plantje. Ik hoop, dat we elkaar in oorjaar of zomer ook nog kennen! Zo'n ikke wortel zal je gesmaakt hebben. Har- flijke groeten terug aan Moeder en Trudy. Nico de Geus. Je kunt voor de dag omen met zoveel oplossingen En ook met t ingezonden raadsels, die beide heel ge- :hikt zijn. Bedankt. 3ep van Iterson. Jij zult wel benieuwd i i, naar de oplossing van het le raadsel. Sily Oppelaar. De dagen, dat Vader luis komt, zijn de heerlijkste, dat begrijp t. Al genoot ik van je mooie postpapier, zo i je briefje me even lief Vooral, omdat et er zo keurig uitziet. St. Nicolaas is al roeg bij je geweest. Je kleurboek zal er ook eurig uitzien. Annie Lek. Wat je hebt van het le aadsel, is goed. Nu zie ik toch, dat je een ind op weg was. In elk geval bèn je er met t aantal oplossingen. Jannie Lek. Het raadsel, dat .je me nu pgeeft, is nogal niet erg moeilijk. Je viert i eerste kroonjaar. Maar ik vind het wat roeg om je in dit nummer al te felici- tren. Annie Olivier. Het was een feest- ïaand bij jullie. Voor de raadsels moet ik igenlijk hopen, dat het nu maar eens uit i! Maar overigens gun ik jullie de pretjes raag! lenk Olivier. Ik stel het wel op prijs, li jullie nu toch schrijven, al is Vader rig. Hij heeft leuke cadeautjes gekregen, larvan jullie allen veel pleizler kunnen fbben. oke Derogé. Ik zal je briefje heel ig ontvangen. Je mag altijd, als Je zin een briefje er bij schrijven, veetal Boelee. Jullie hebben weer een inke raadseloogst; knap. dat het eerste i )ij is. Verder een hartelijk groetje. Annie van der Vos. Flink, dat je toch wigezet hebt bij het le raadsel. Je moeite trd beloond, toen je uit al die vreemd- ortige woorden het versje te voorschijn ig komen. Jij kan ieder jaar volop genie- van de aankomst van St. Nicolaas. En i] heeft jou een mooi cadeautje gegeven. 1 ken dit boekje niet; jij vertelt me wel. het mooi is. Tuusje van Weizen. Jij bent niet de nge. die met een onrustig-kloppend hartje 'iidloopt. Ik denk, dat je déze geheimzin- Rheid wel prettig vindt. Aim van Weizen. Wat zul jij blij zijn tl die belofte van den Sint! Jij kunt nu ist op zijn bezoek rekenen. Wat kan onze ht toch veel onthouden! Atze van der Kooi. Het is altijd pret- 8. een appeltje voor de dorst bij je te tbbcn! Er waren weer fijne duigen voor een bezoek aan den Sint en met je tate mee. Bea van der Kooi. Ik hoop voor je, dat i band weer gemaakt is. Het ging je een «je te langzaam! Door Atze en Wim je nu, dat de Sint in de buurt is. Tweetal aiu: naam onder je oplossingen. Jullie hebben den Sint aan zien komen en nu hoop ik, dat hij jullie huis ook weet te vinden. Het mooie weer wordt niet voor de Zondagen bewaard de laatste tijd. Wim, bedankt voor je raadsel. Jannie van Kampenhout Het is leuker, als je verjaardag een beetje van 5 Decem- beraverwijderd is; dat ben ik met Je eens. Voor jou is het wel leuk: twee prettige da gen achter elkaar. Feliciteer je Grootmoe der ook van mij. Nanny Nauta Met het wegbrengen van je raadsels heb je een frisse neus gehaald. Dat is wel goed, ais je verder de hele dag binnen zit. Deze Zondag ga je er fijn op uit; veel pleizier. Ik ben er vaak doorgeko men, dus ken het dorp wel. Gusta Bogerd Je ziet, dat je aardig op weg was met het versje. Het oplossen komt elke week weer terug, dat is wat prettig. Wie is Je vriendinnetje, Margje D soms? Zij heeft geen briefje er bij geschreven, maar dan zeg jij er maar bij, dat zij wel kom is. Tweetal Susan Freddy, jij hebt al een heerlijke middag gehad, vóór St. Nicolaas jarig is. Je weet nu goed. dat hij in de stad is. Nu mag de raadselkring werken op jul lie raadsel. Piet de Graaf December is een echte fijne maand voor gezelligheid en feestelijk heid binnen. Die prettige avonden zijn veel te gauw naar onze zin voorbij. Best, als je volgende week een raadsel en anekdote in stuurt. Leni de Graaf Natuurlijk verlang ik ook naar 5 December Jij viert het feest dubbel, merk ik Daar heb jij niets op te gen Ik geloof, dat jij in je raadsels bent blijven steken Misschien heeft Zwarte Piet wel onverwachts op de ruiten geklopt. Jammer van je oplossingen. En je naam heb ik ook moeten raden. Gelukkig, dat je briefje bij die van Piet in zat! Henk Stouten -- Jouw z.g. „modern" raadsel was moeilijk, inderdaad. Of jij nu voortaan je haar wilt laten „maaien", moet jij weten. Dergelijke vrijheden zijn in raad sels geoorloofd Neen. Henk. we gaan de rollen niet verwisselen. Et heb heus mijn handen wel vol met zo'n grote raadsel- kring om mij heen! Flip Stouten Het was zeker wat gezel lig op de bazar. Jij schudt de tekeningen maar uit je mouw Je Plet krijgt een waar dig plaatsje in deze dagen Weer bedankt. Sjaantje Stouten Nu hbop ik, dat de verkoudheid vertrokken is. Dan kun jij weer fijn naaien en Nelly gezellig spelen. Nelly Stouten Ben jij ook op de bazar geweest? Wat zingt Beppie graag de mooie Kerstliedjes mee: zij trotseerde er regen en wind voor. Gerard Stouten Jullie hebben angsti ge ogenblikken gehad verleden week Ik hoop. dat de schoorsteen nu in orde is ge maakt, en de kachel weer lekker kan snor ren. Geirie Sweris Gelukkig, dat je me nu wat laat horen, al moet ik het zonder raad sels stellen. Jij zult Woensdag ook een fijne avond gehad hebben. Niek en Marti Bakker Een tegenvaller, dat jullie verleden week niet in de krant stonden. De brief was te laat. Van deze week begrijp ik de afwezigheid. Voor een prettige reden! Hebben Jullie het fijn ge had? En kon je Vader ook van de partij zijn? Nu wens ik jullie allen heel veel pret op Sinterklaas-dag en -avond en ik hoop, dat hij jullie niet zal vergeten Zorg, dat jullie briefjes of oplossingen mij voor Dinsdag morgen 9 uur bereiken. Tot de volgende week. Allen hartelijk gegroet door jullie Raad- seltante Mevr. M. J. BOTERENBROOD. ontvangen van: Wout van Heel, Nelly Colpa, Ida de Graaf, Riekje Leemans, Annie van der Henst, Aukje van der Walle, Nellie Trap, Alie Wil- terdink, Jople Hennik, Piet Martijn, Corrie Visser, Klaas Tolner, Tineke de Wit, Tonny Verbeek, Ineke Kriek. Hendrik Hanno, Annie Schneider, Frieda Libot, Marietje Lagerwij, Sofietje Lagerwij, Marietje van Vliet, Ber nard van Vliet, Bertus van Meurs, Anton Tegelaar, Ella Meinema, Nellie Meinema, Wim Rijnsburger, Kora Key, Elle Teljeur, Gerda Teljeur, Jan de Roode, Rietje Brandt, Hannie Gaykema, Ali Stikkelorum. Koos Stikkelorum, Jan Bronsgeest, Wim de Wolf, Henny van Vliet. Coba Hensen, Annie Jonkman. Ellie van der Lelie, Toos de Vos, Rie de Vos. Joke de Vos, Marietje Laman, Willem Laman. Paulus Laman, Annie Schip per, Adri Schipper, Peter Westerbeek, Jo voor allen om uit te kiezen: de groteren vier; de kleine ren drie goede oplossingen. I. Ingezonden door Abram Fakkel. Welke plaatsen in Nederland staan hier? 1. Van Rehsdilgd. 2. Dre Trochd. 3. Wegbel Lindol. 4. Sneewdof Rilt. II. Ingezonden door Annie Schneider. In Europa ben ik de bewoner van een land. Zet een w voor mij, dan vind je me aan het strand. Met een 1 kan men muziek op mij maken, Met een b zal geen onthouder aan mij raken. Met een m ben ik om mijn vlijt beroemd. Doch met p altijd tot kruipen gedoemd. Met een n ben ik in je lichaam geborgen, Wie ben ik? Ik wed, je weet het vóór morgen. HL Ingezonden door Drietal van Vliet. Ik ben een belangrijk deel van een huis. Onthoofdt men mij, dan ben ik een zee vogel. Geeft men mij een ander hoofd, dan ben ik onmisbaar bij het bouwen. Snijdt men mijn staart af, dan ben ik speelgoed. Wie ben ik? IV. Ingezonden door Jopie en Freddy Susan. Mijn geheel bestaat uit 34 letters en noemt iemand, van wie wij veel houden. 7. 26, 18, 2, 32 is een ander woord voor bel; 4. 6, 3, 8, 7 staat op een brief: 1. 23, 12, 5 is een meis jesnaam: 31, 9, 11, 28 zit aan een tak, 21, 14, 12, 10, 2 is een jaargetijde, 24, 16. 30 het tegenovergestelde van nacht; 13,33.17.20.19 is een familielid: 30, 5, 17, 25 een water vogel; 15, 22, 20 niet mager; 27 29. 32 7 een lichaamsdeel; 34, 23, 26, 18, 20 is niet opoA. V. Ingezonden door Annie Klos. Welke hals kent geen vrees? VI. Ingezonden door Aukje van der Walle. Mijn geheel gebruikt men in het half duister en bestaat uit 11 letters. 5, 6, 7, 4, 8 is een zangvogel; 3. 4, 6. 7 een man Van 5, 4, 6, 8 bakt men brood; 5, 9, 7, 10, 6, 7 is een soort steen; 1, 2, 3. 9, 9. 7 gebruikt me1# om te knippen; 11, 9, 8. 10 is een boom. vn. Ingezonden door Coba Vertind. Welk spreekwoord staat hier? B...r .o. l n d. ...d d.. t... .n d. 1.t. vin. Ingezonden door Tineke Marree. Mijn geheel is een plaats in Zuid-Holland. Mijn eerste lettergreep is een windstreek, mijn tweede een ander woord voor buurt. Kooien. Jannie Kooien. Tiny Dee. Annie Viertelhausen, Jannie van Biezen, Willy Wiggers, Elsje Boterenbrood. Ineke Boter- enbrood. Hannie Boterenbrood. Jacques de Geus, Suze de Geus. Henny van Driel, Ansje Voorma, Maartje Stavleu, Guus Binnendijk, Corrie Binnendijk, Hanny Ykema, Henk Ykema, Leni Prevo, Afke Neuteboom, Corrie Roozendaal, Jannie Hartevelt, Co Hartevelt, Joke Koopman, Enny Stoffels, Annie van der Sluis. Annie van Winkel, Corrie van Weizen, Marietje de Mooy, Arnoud Dirkse, Trieneke van Manen, Willy van Rijn, Lydia Botermans. Coba Vertind, Elsje Verlind, Henk van Egmond, Freddy Kohier, Miesje Kohier. Gerrit Kohier, Tineke Rekers. Henk Klaassens, Mien Verstraten, Gerry Piket, Anny Bekooy, Ansje Eichhorn, Trudy Over duyn, Tini Overduyn. Nico de Geus, Bep van Iterson. Bram van Iterson, Elly Oppelaar, Annie Olivier, Henk Olivier, Annie Hansen, Annie Lek, Jannie Lek, Henri Derogé, Joke Derogé, Adri Boelee, Dirk Boelee, Martin Vreeken, Annie van der Vos, Truusje van Welzen. Pirn van Welzen, Jannie Werk, Atze van der Sooi, Bea van der Kooi, Wim Rienstra, Paul Rienstra, Jannie van Kam penhout, Nanny Nauta, Margje Dijksma, Gusta Bogerd. Jopie Susan, Freddy Susan, Lies Meurs, Piet de Graaf. Henk Stouten, Flip Stouten, Sjaantje Stouten, Nelly Stou ten, Gerard Stouten, Rika de Graaf, Leni de Graaf. Vorige keer te laat ontvangen van: Niek Bakker. Marti Bakker.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 21