CORRESPONDENTIE^ altijd in huls zit en nooit eens met de buurvrouwen wil praten?" ,,Nee", zei moeder. „Waarom dan?" „Komt u heel eventjes bij me zitten", zei Tilda, „want ik kan het niet zo hard schreeuwen, als u steeds heen en weer loopt". En toen moeder naast haar zat, ver telde Tilda: „Weet U. mevrouw vroeg me alles van thuis hoeveel broertjes en zusjes ik had en zo. Nu en toen ik vertelde van Piet en Keesje begon ze opeens te huilen en zei: „Ik heb ook een lief klein jongetje gehad, maar dat is gestorven". Zielig, hè, moeder?" „Ja", zei moeder, „dat is heel erg, Tilda. Je moet mevrouw nu maar vaak eens gaan opzoeken en heel lief voor haar zijn". Tilda knikte heftig. En toen het heerlijk avondje van Sinterklaas gekomen was, za ten meneer en mevrouw Van Buren mee in de grote familiekring van Everding. En Tilda kreeg het armbandje met de schitterende blauwe stenen en meneer en mevrouw Van Buren een groot marsepei nen hart met een vers er bij, waarin stond, dat zij het hart van het hele rode dorp gestolen hadden! Wat moet ik nog meer vertellen? O ja, dat de naam „Stokmans" natuur lijk nooit meer genoemd werd in het rode dorp. Die was voorgoed van de baan. Zodat Je al weer zien kunt, dat een ver stuikte enkel toch nog wel ergens goed voor kan zijn! R DE RUYTERv. d. FEER. Beste raadselnichtjes en -neefjes. Nu staat het feest van Sinterklaas heel dicht voor de deur. Nog een paar daagjes geduld en dan. -.! Ik hoop, dat de Sint het goed met jullie voor heeft en zich te vreden zal tonen over de kinderen uit mijn raadselkring. Je begrijpt, dat ik al brand van nieuwsgierigheid. Maar ik zal dit moe ten bedwingen, daar ik op de brieven met jullie St. Nicolaas-nieuws nog een hele week moet wachten! Deze keer kunnen jullie er nèt niet meer over vertellen. Dus moet ik geduld hebben Wèl hoop ik. dat de voorpret en -drukte jullie nog tijd laten voor de raadsels van deze week. zodat ik in elk geval nu jullie brieven ontvang, al zullen vele kort zijn. of alleen oplossin gen bevatten. En de volgende week dan komen de verhalen los! Het le raadsel is door de meesten ge vonden, knap hoor! De volgende keer zeg ik nog iets over een van de raadsels van deze week. Lossen jullie eerst maar op! Nu de brieven. Guus Binnendijk Het is maar goed, dat ik al die zuchten niet gehoord heb. Maar de oplossing is er. Ja, verschillende versjes maak ik zelf. Ik hoop dan voor je, dat mijn dichtader wil vloeien, als jij aan de beurt bent! Je mag op beide kanten van je papier schrijven; anders is het zo gauw op. Carrie Binnendijk Je moet me maar helpen herinneren aan het versjg. De ver jaardag van je kleine zusje bracht al Sin- klaas-stemming in huls. Hanny en Henk Ykema Ik zal aan je wens voldoen, en steek maar direct van wal: Nu jij mijn raadselnicht wilt blijven. Wil ik een versje voor Je album schrijven Men wens is kort: Vergeet mij niet gauw, En blijf me nog vele jaren trouw Toni Neuteboom Het was „lekker" nieuws, dat je voor me had. Ik hoop, dat je er van gesmuld hebt. Leni Prevo Weer een najaarsgroetje, dank je wel. Je hebt een mooi kleurtje voor me uitgezocht. En het oplossen gaat je steeds best af. Corrie Roozendaal Je ziet, dat Je de oplossing van raadsel II ook had kunnen opschrijven. In elk geval is het in orde zo. Joke Koopman Ik hoop, dat Je mij die kever niet stuurt. Ik houd niet van schrik ken! En wie wil Jij nu het eerst in je ar men pakken, als je thuis komt: Adty of Miekie? Annie van der Sluis Je kleine zusje zal natuurlijk welkom zijn het volgend jaar. Op één woord na, is het le raadsel goed. Nu afwachten, wanneer jouw raad sel aan de beurt is. Annie van Winkel Jullie hadden een heerlijke Zondag: Je Vader over, en St- Nicolaas is ook op bezoek geweest. En Woensdag op school een feestdag gehad? Je mag meer raadsels tegelijk insturen; dan plaats ik er af en toe een van. Na tuurlijk niet alles achter elkaar! Je hebt dus wel gezelschap, als de brief wegge bracht moet worden. Weer hartelijke groe ten terug thuis. Corrie van Weizen Wat heeft je broer tje genoten! Maar jij vond het ook nog wel leuk, den Sint te zien aankomen. Marietje de Mooy Bedankt voor raad sels en anekdoten. Ik meen. enkele er van reeds van anderen te hebben; dat merk je dan wel. Lydia Botermans Het zijn tóch fees telijke dagen bij Jullie. Je Ouders worden niet vergeten. Wat hebben jullie een prachtig cadeau gegeven. Ik hoop, dat jul lie allen daar lang plezier van mogen heb ben. Coba Verlind Wat je schrijft, was voor velen een grote ontsteltenis. Ik ben benieuwd, of je wens weer vervuld wordt. Elsje Verlind Jij weet dus goed, dat St.-Nicolaas in de stad is; Je hebt hem met eigen ogen zien komen. Ik ben met dit blaadje best tevreden; jullie hebben me zolang verwend! Tineke Rekers Ik ben ook blij met je goede rapportennieuws. Je hoeft nu niet lang meer te wachten op het grote feest. Riekje Leemans Kind. kind wat ben jij verwend op je verjaardag! Het is zoveel, dat ik maar niet zal gaan tellen. Jij zult je de eerste weken geen minuut vervelen. Je kunt lezen naar hartelust Je postpa pier is snoezig. Vind je het leuk te weten, dat Hansje hetzelfde kreeg op haar feest dag? Toevallig zag ik Henny: dat heeft ze Je zeker wel verteld. Jij kunt er nu tegen met deze regendagen. Annie v. d Henst Korte briefjes zijn ook goed: als we elkaar maar geregeld schrijven. Ja, mijn dochtertjes zijn je raadselnichtjes. AukJe van der Walle Nu, dat zal een dikke brief worden! Wat een heerlijk week je heb jij: drie dagen feest! Zaterdag zul je je weer de jarige voelen. Nellie Trap Nu is de verjaardag van Sint-Nicolaas wel heel dichtbij. Ik ben be nieuwd, wat je me de volgende week te vertellen hebt. Jij hebt er dus een klein nichtje bij. Alie Wilterdink Het is een prettige geheimzinnigheid in deze weken Ik merk wel dat jij al veel voorpret hebt Wel heb je tijd gevonden, om alle raadsels op te lossen Wat ik heel prettig vind! Jopie Hennik Bedank voor je aardige anekdote. Piet Martijn Het is geen vroolijk nieuws van deze week. Ook ik ben er zeer van onder den indruk. Corrie Visser Je bent natuurlijk dol op je kleine zusje. Op één woord na. heb je het le raadsel goed Best-, als je een raad sel of anekdote inzendt. Je naam (voor naam niet afgekort) ook altijd onder je oplossingen schrijven. Tonny Verbeek Het is een prettige, maar een dure maand voor Je. Het andere, dat je schrijft, is heel droevig. Ineke Kriek Ik hoop maar. dat ik Je nog veel briefjes terug kan schrijven. Dan zijn we beidén blij Hendrik Hanno Natuurlijk heb je niet geregeld tijd ot nieuws voor een briefje. Maar ik was blij, dat je verleden week toch present was met je oplossingen. Het stormt en regent de laatste tijd meer dan ons Üef is. Annie Schneider Over een groot deel van je brief schrijf ik niets terug; je be grijpt me wel! Die 12e November zul Je niet gauw vergeten Nu weet lk wel. dat je het druk had, en weer hebt! Frieda Libot Weer welkom. Je begrijpt weL wat ik er in stilte bij hoop en denk. Wat aardig postpapier; van Sneeuwwitje, nietwaar? Als de krant komt, ga je dus weer oplossen, en Marietje Lagerwy Henkie is leuk aan het knutselen geweest met de gekleurde papieren. En Jij hebt er dadelijk iets moois van gemaakt. Dat zal er wel keurig uitzien, evenals je brieven steeds. Tweetal van Vliet Ik begrijp, hoe jul lie geschrokken zijn op school, en hoe dit droevige nieuws jullie gedachten geheel in beslag neemt. Anton Tegelaar Prettig, dat ik toch Je raadsels ontving, al kon je deze niet zelf schrijven. Wil Je Moeder hartelijk bedan ken voor je briefje? En jij mag M. nog wel eens bedanken., je begrijpt wel, waar om! Het heeft ook met de raadsels te maken! En verder: spoedige beterschap. Ella Meinema Het werd deze keer een extra raadsel-Zondag! Voor mij komen jul lie goed voor de dag: alle oplossingen goed! Wij hebben den Sint nog niet in huls gezien; we hopen ook op zijn verjaar dag. Hettie is dus al een paar keer blij geweest. Wat jullie briefje betreft, moet ik maar blij zijn, dat het Zondag zulk slecht weer wasl ri ik li Wlm Rijnsburger Hartelijk welltcg onze kringè Je zult dan wel meer selklnderen kennen. Kora Key JIJ hebt dus mee feest vierd en niet zo'n klein beetje. Be: heus zo lang wakker kunnen blijven? wie pret heeft, denkt niet aan slaap Gerda Teljeur Prettig, dat je 's Zaterdags en 's Zondags wat te hebt. Ik hoop voor jullie, dat je wens sneeuw en ijs vervuld wordt. Ella Teljeur Jij weet je vrije tijd steeds te vullen met je llevellngsbezi) den Zo'n spelletje aan tafel verhoogt gezelligheid. Jan de Roode Ik zal het onthou Rietje Brandt De aardige kleer zijn dus aan je zusje welbesteed Ai grooter is, zal ze nog wel eens bij zusjes aankloppen, om méér te breien. Hannie Gaykema. Jij ook hart welkom. Je behoort dus nog bijna een bij de kleineren. Ik merk wel, dat je prettig vindt, wat de kinderkrant je bn Ali Stikkelorum. Zo'n klomp als stuurt, wil ieder wel hebben! Ik bof er dat het slecht weer was en jij aan he kenen bent gegaan. Wel bedankt. En ik ook blij met je mooie rapportcijfers. Koos Stikkelorum. Er ligt dus een rig lijstje op de Sint te wachten. Je bet dat ik ook nieuwsgierig ben. Jan Bronsgeest. Dat zal een pret g ven hebben Donderdagavond. Je vertelt wel, of een van jullie drietjes wat nen heeft? Wim de Wolf. Jij bent op de ho met de stormzeeën. Daar zou je echter wel wat anders zien dan Zondag hier dankt voor het 2e raadsel; het le get ik liever niet voor de kinderkrant. Coba Hensen. Het is je toch g< met het le raadsel. Je ziet: de aanho wint. Annie Jonkman. Jij hebt genoten o bazar. En je liet het je geen twee keer gen, toen je nog extra 's avonds m gaan. Wat zijn jullie er gelukkig gewi Dat gaf nog een smulpartij toe thuis. Ellie van der Lelie. Je hebt raad toch gevonden, al had je er wat huil nodig. St. Nicolaas heeft jou al ver» Als ik je broertje was. zou ik maar beter voor mijn schoenen zorgen. Ik mooi postpapier van je. Zusjes de Vos Ik was gl op de ho van alles uit je brief en ik kan me vi men begrijpen, hoe jullie je voelden en voelen. Neen, nu is bij jullie de stenu er niet voor de beide zangavonden. Drietal Laman. Jullie leventje ook geleidelijk aan drukker; dat mer wel. De jongens schieten zeker hard op hun Frans. En hoe is de openbare les weest, Marietje? Zusjes Schipper. Ik wist er al va vele brieven bevatten hetzelfde drw nieuws. Je kunt het je nog niet inden Ik hoop en vertrouw dat de overleden dankbare herinnering in jullie harten blijven voortleven. Peter Westerbeek. Het oplossen jou dus gemakkelijk af. En het schi ook. Want jij hebt toch maar gauw heel blad vol. Maar: als je helemaal weet, mag je ook alleen de oplossingen zenden. Jo Kooien. Bij het werkje, waar je schrijft, moet je geduld hebben dat jullie je Oom zo goed bedenken De litairen verdienen wel zo'n extraatje. Jannie Kooien. Ik hoop, dat je koudheid Woensdag verdwenen was; kon je deze niet meer gebruiken H: een blij gezicht, St. Nicolaas per boo daarna te paard de stad binnen te komen. Tiny Dee. Je maakt het ingewii met het raadsel, dat je instuurt. Het la: moet ik dus gebruiken? (waarvan de lossing ontbreekt). Leuk, wat je sch Maar ik laat me er hier verder niet uit! Annie Viertelhausen. Hartelijk wel en ik hoop, dat je het oplossen een pi werkje zult blijven vinden. De le Kers is voor jou natuurlijk „de dag" van jaar. Jannie van Biezen. Prettig, weer te horen. Ik zal nu voortaan maar den Geen tijding, goede tijding. Ik hoop, dal met Moeder zo door blijft gaan, en dal jou zo goed blijft bevallen. Harte groeten. Willy Wiggers. Wat heeft de Sinl al verwend van te voren. Je zou haast ken, dat het al 5 December was. Geil vind ik nu je oplossingen. En wanneer ik weer eens een brief met inkt? Jacques de Geus. Ik zie hier zeke: verjaarscadeau? Heel mooi en ook bi der mooi er op geschreven. In onze ben je nu bevorderd naar de groterei u 'I

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 20