LEIDSCH DAGBLAD Uit de Omstreken Wife Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 1 December 1939 Zesde Blad No. 24445 N O A Plaatst Uw advertenties Gelukkige Landing Ou/.e telefoonnummers Directie en Administratie 25041 Redactie iNo. 21507 BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Overleden: Hilletje Fokker 70 J., wed. van Oerrtt van Zoelen. De bij de Oeref. Gem. gehouden col lecte tijdens den dankdag voor het gewas heelt f. 416.— opgebracht. ledenvergadering Chr. Landarbcidersbond. De voorzitter, de heer J. van der Meer, opende met gebed en hield daarna een rede over „Eendracht maakt macht", ir.wecs op de landen die om ons heen lig gen. en hoe daar door dood en verderf heerscht. De secretaris, de heer C. Voorwinden Pz. las de notulen, die onveranderd werden vastgesteld. Namens de controle-commissie de heeren B. A. Boevé en C. de Ruiter tverd verslag uitgebracht als volgt: Ont vangsten f. 298.80. Uitgaven f. 178.94, batig saldo f. 17.86. Boeken enz. werden in orde bevonden. De voorzitter dankte den secre taris. penningmeester en de controle-com missie voor hun werk, waarna met dank- jebed gesloten werd. Gevonden: een rijwlelbelastingmerk en een polshorloge. Inlichtingen bij de politie. HAARLEMMERMEER. ,,'n Wespennest". De Kon. Letterlievende Ver. ,,J. J. Kre- mer" uit Haarlem voerde in hotel De Beurs te Hoofddorp voor de leden der ver. „Con cordia" het blijspel ,;'n Wespennest" van 1. v. d. Heiden en H. Bakker op. Dit was de eerste tooneeluitvoering van dit winterseizoen, waarvoor veel belangstel- bestond. De aanwezigen hebben ten zeerste van dit vroolijke spel genoten. De regie berustte bij den heer H. Bakker. In donker Parijs. De afd. Hoofddorp van den Ned. Christ. Vrouwenbond organiseerde in het Boaz- lokaal een bijeenkomst waarin mej. J. H. Ekerlng uit Haarlem sprak over het evan gelisatiewerk in donker Parijs. Zij verduidelijkte haar lezing met licht beelden. Mej. Ekerlng die nauw verbonden was aan de „Eglisc du Tabernacle" had veel te vertellen over het werk in de achter buurten van Parijs. Gedurende tal van Ja ren heeft zij daar evangelisatiewerk ver richt. De laatste motorspuiten ingewijd. De laatste drie nieuwe motorbrandspui ten zijn door den luchtbeschermingsdienst In gebruik genomen. De brandspuiten wer den geprobeerd op den Hoofdweg voor het nieuwe politiebureau. De spulten voldeden goed, zoodat Haarlemmermeer's spuitmate- rlaal thans geheel compleet is. De zes aanwezige motorspuiten zullen over de gemeente worden verdeeld en waar schijnlijk zoodanig dat de dorpen Hoofd dorp en Badhoevedorp elk tjpse, de dorpen Zwanenburg en Nleuw-Vennep elk een mo torspuit krijgen. Verder is er nog een acht tal handbrandspuiten die geplaatst zijn in Abbenes, Aalsmeerderdljk, Badhoevedorp, Lelmulderdijk, Nleuw-Vennep, Lisserhoek, Vijfhuizen en Zwanenburg. Al met al een groote aanwinst voor den Luchtbeschermingsdienst te Haarlemmer meer. HILLEGOM. GEMEENTERAAD. Een korte agenda. De raad vergaderde onder voorzitterschap van den burgemeester. De heer van Lierop informeerde naar de salarieering van de typiste welke j.l. door B. en W. is aangenomen. Het was spreker ter oore gekomen dat deze een vergoeding geniet van f. 15.per week. Volgens spr. 1» in de bladen een oproep gedaan voor een „kantoorbediende" met een leeftijd tus- «hen 20 en 30 Jaar, zoodat dit salaris te lug is en in strijd met het arbeidscontract. De voorzitter antwoordt dat bedoelde kucht geen kantoorbediende is maar ter «cretarle bekend staat als ambtenaar en '»lt onder het ambtenarenreglement waar ie salarissen vaststaan en deze tot de jong ste bedienden behoort. Wij moeten ons aan deze salaris regeling houden. De heer van Lierop was dan tegen dit comptabillteits- Muit. Verder ging de raad accoord tot het aan- lun van een rekeningcourant met de Ü.V. Bank voor Ned. Gemeenten voor 1940. Eveneens werd goedgevonden het verleenen 'in machtiging voor het aangaan van kas- geldleeningen in 1940 De aanvraag voor het noodige crediet 'oor aankoop van grond aan den Parallelweg bt het verkrijgen van een goeden verbin dingsweg werd goedgekeurd. De heer Mes- ure vond het wenschelijk dat wanneer deze utbindingsweg gereed zou zijn, deze niet 'pen te stellen voor het zware verkeer, aan- IBlen de bodem daar ter plaatse zeer slap «•De Voorzitter was de heer Meskers dank- Jur voor deze tip en beloofde hiermede re kening te houden. Benoemd werden in de commissie van onderzoek der rekeningen 1938 en begroo- ™g 1940 de heeren van Dam, Veldhuyzen, "n Zanten en Paase. Betreffende het verzoek van de Elsbroe- Ufpolder over het gedeelte van de Elsbroe- kwlaan voorzoover dit eigendom van de jtemeente is aan te koopen werd besloten niet toe over te gaan. Het crediet voor 1940 te verstrekken door Bank voor Ned. Gemeenten is bepaald 'P 320.000,voor de gewone uitgaven en '•31.300,voor de buitengewone uitgaven. Medegedeeld werd dat het crediet voor ™i waterleidingbedrijf groot f. 60.000 is be- Pwkt gebleven tot f. 25.000 Enkele vragen werden gesteld over de te- 'trwachten evacuatie hier ter plaatse van Juchtcllngen. De Voorzitter deelde mede. er ongeveer 8 a 10.000 menschen hier uijnen worden ondergebracht. Een kaart straten en hulzen is hiervoor aange- W om de menschen bij eventueele aan- «jnst vlug te kunnen onderbrengen. ,De heer Fljma vroeg naar de mogelijk- om voor kleine kweekers en tuinders jjj ondersteuning te verkrijgen ten einde menschen cenlgszins tegemoet te ko- a,n in hun nood, daar deze kleine luiden niet onder de Rijkssteunregeling vallen. De Voorzitter zegde toe, dat dit zijn volle aan dacht heeft en dat er al reeds stappen wer den gedaan bij het Dep. van Sociale Zaken. Verwacht wordt, dat voor 1940 een regeling kan worden tegemoet gezien. In de rondvraag drongen verschillende leden op verbetering van de verlichting van den Stationsweg en dergelijke straten. Toe gezegd werd naar de diverse klachten de verlichting betreffende een onderzoek in te stellen. Hierna sluiting. Zendingsavond Gereformeerde Gemeente. Voor een zeer talrijk gehoor sprak ds. A. K. Krabbe een openingswoord naar aanlei ding van het ie Hoofdstuk van Johannes, hoe door de apostelen een gemeente werd gesticht. Als spreker trad op ds. van den Brink, die het openingswoord in verband bracht met het zendingswerk en dankbaar was voor het werk der Ger. Kerken in Ned. Oost Indië. Spreker wees op den enorm fa- natieken tegenstand der Mohammedanen daar en den zeer moeilijken arbeid vooral onder hen, die nog van geen Godsdienst afwisten. Vervolgens ging spreker over tot het schoolvraagstuk in ons koloniaal ge bied. Vooral eerst na jaren ziet men pas resultaten. Het oprichten van scholen ls in onze Oost zeer moeilijk omdat men de zen delingen niet vertrouwt en men bang ls, dat ze in het leven der inboorlingen zullen binnendringen. Naar aanleiding dezer rede werden vele vragen gesteld welke ds. van den Brink beantwoordde. Hierna volgde een voorstelling van het zendingswerk met lichtbeelden. Ds. van den Brink sloot met dankgebed. 45 Jaar Hillegomsche Harmonie Vereeniging In de met guirlandes versierde zaal van Hotel Flora, gaf de Hillegomsche Harmonie Vereeniging haar eerste muziekuitvoering in dit seizoen. De Voorzitter, de heer W. van der Werf. heette in het bijzonder den beschermheer, den burgemeester welkom. Spr. dankte de donateurs voor hun bijdragen. Daar de Vereeniging thans 45 jaar bestaat, aldus spr., had deze avond eigenlijk een feest avond moeten zijn, doch de slechte tijds omstandigheden weerhielden ons. Ook de gebruikelijke straatcollectes bleven daar door achterwege. Om deze rede, aldus spr. zal in de pauze een verloting worden ge houden van potplanten die in groten ge tale op het tooneel aanwezig waren. De burgemeester wenschte het bestuur geluk met dit 45-jarig bestaan. Tevens richtte spr. een felicitatie tot de vereeni ging met het op het Concours te Rotterdam behaalde succes en spelde onder daverend applaus het eeremetaal op dit concours be haald op het vereenigingsvaandel. Na deze plechtigheid werden eenige nummers ten beste gegeven. De directeur Adam had hiermee groot succes. De humorist Plet Leenhouts, deed de zaal schudden van het lachen om zijn grappen. EetVgezellig bal besloot den avond Intocht van St. Nlcolaas. Voor de Hillegomsche Middenstandsver- eenlgingen arriveerde Sint Nicolaas met zijn knecht per motorboot In de Haven, De kindervriend werd daar door het bestuur van den Middenstand verwelkomd, terwijl tevens een overgroot aantal kin deren en ook grooteren ter begroeting aan wezig was. De Hillegomsche Radiocentrale zorgde voor de muzikale afwisseling. Voor de kinderen een mooie middag. KATWIJK AAN DEN RIJN, Een meevaller De pachters der landerijen van baron v. Wassenaar van Catwijck kregen gisteren bij den tweeden betalingstermijn een reductie van 25 op de halve pachtsom, zoodat de totale reductie van beide termijnen nu 37"/. bedraagt. Tuinbouwoverzicht. Verleden week zaten de tuinders in zak en asch vanwege het groote gevaar dat er dreigde in verband met de nachtvorst welke een einde dreigde te maken aan den oogst der late bloemkool. Gelukkig was het van korten duur. De schade zou anders buiten gewoon groot zijn geweest. lederen veiling dag worden nu weer duizenden stuks aan gevoerd. Het product was abnormaal laat. Tot nu toe liep het dus nog goed af. Wel is er den laatsten tijd heel wat van den prijs afgegaan, want de massa eerste soort kon niet hooger komen dan f. 5.40 tot f7.10. terwijl enkele extra-partijen het tot f. 89 per 100 brachten. Tweede soort noteerde van f. 2.30 tot f4.met even hooger prijs voor sommige extra partijen. De sluitkool- soorten gingen niet best. Er was geen ani mo. Er moet meer vraag voor export komen. Roode kool bracht van f. 2.10 tot f. 2.90 en gele kool van f. 2.002.40 per 100 kg. op. Groentjes noteerden van f. 2.50 tot f.3.70 per 100 kg. naar kwaliteit. Andijvie kon vrij goed geplaatst worden tegen 2030 ct. per kist van 6 kg. en boerenkool noteerde van 1320 ct. per 6 kg. kist. Kroten gingen voor 4560 ct. per kist van 20 kg. en waspeen was in de beste kwaliteit iets vlugger met oploopende prijs van 70 ct. den minimum prijs tot f. 1 20 per kist van 20 kg. De han del was in het algemeen wat stroef. LEIDSCHENDAM. Jaarvergadering „Verbetering zij ons streven". In hotel „De Zwaan" had de drukbezoch te Jaarvergadering plaats van de Ver. tot bestrijding der TBC. onder het rundvee „Verbetering zij ons streven". Als gasten waren o.m. aanwezig de heeren A. H. van den Akker Johzn, voorzitter van de pi. afd. van de Holl. Mij. van Landbouw en de heer J. Verdoorn, veearts te Rijswijk. De voorzitter heette allen hartelijk wel kom. Goedgekeurd werd het jaarverslag van den secretaris-penningmeester, den heer J. van de. Hout. Opgericht in October 1938 met 40 leden, ls het ledental gestegen tot 18 A leden en 132 B leden. Gedurende het afgeioopen vereeniglngsjaar zijn door 6 veeartsen niet minder dan 4419 runderen onderzocht. De kleinste rundveestapel was 6. de grootste 134 dieren. Aan honorarium aan deze vee artsen werd uitbetaald ruim f. 1600.—. De ontvangsten bedroegen f. 113.50, de uitgaven f. 52.33, saldo f. 61.17, bestaande uit f. 21.17, in kas en f.40.geplaatst op de Coöp. Boerenleenbank alhier. De controle-commissie verklaarde alle boeken en bescheiden in orde. Vastgesteld werd de begrooting 1939'40 met een ontvangst van f. 191.17, een uit gaaf van f. 138.30 en een voordeelig saldo van f. 52.87. Tot leden der controle-commissie wer den aangewezen de heeren C. van Leeuwen en A. P. Overgaauw en tot plv. de heer J. P. van Leeuwen. De benoeming van afgevaardigden naar de provinciale vergadering werd aan het bestuur overgelaten. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren C. J. van Bohemen voorzitter en H. C. van den Akker. Goedgekeurd werd het verslag van de afgevaardigden naar provinciale vergade ring, gehouden te Rotterdam, uitgebracht door den heer J. van den Hout. Na rond vraag volgde sluiting. Opening Chr. Militair Tehuis. In een der lokalen van de O.L. school aan de Prinses Jullanaweg had de opening plaats van het aldaar gevestigde militaire tehuis op Christ, grondslag. Verschillende sprekers hebben, nadat ds. Vermet met gebed de bijeenkomst had ge opend. het woord gevoerd o.a het raadslid de heer J. ten Hoopen, kapitein Otto. ds. Boukema, enz. Dank werd gebracht aan den heer Jan sen en mevr. Vesseur, welke op krachtige wijze hadden medegewerkt aan de tot standkoming van het tehuis. Aan het slot werden alle aanwezigen onthaald op chocolademelk, gebak, siga ren, enz. In het perceel Damlaan 64, had onder geringe belangstelling de opening plaats van de Sint Nlcolaas-wlnkelweek. Onder leiding van den heer N. J. M. Willemse had in café het Eiland een ver gadering plaats van de Ver. Ziekenhulp. Na lezing van notulen en ingekomen stukken, welke werden goedgekeurd werd overgegaan tot verkiezing van een tweetal bestuursleden. Herkozen werd de heer J. C. van Rijn en in de vacature W. van Veen gekozen de heer G. van Rijn. Voor de centrale commissie werd aange wezen de heer N. J. M. Willemse. De avond werd besloten met een verlo ting zonder nieten. in hol het daqblad met verre weg de grootste publici- teitswaarde in en om de Sleutelstad. Advertentie» worden zonder eenige prijsverhooging door onze plaatie- lijke agenten aangenomen. Oit geldt ook voor onze ..Kleine Advertentie»' VRIJDAG, ZATERDAG, MAANDAG Onvergetelijk filmwerk vol humor, vroolijkheid en avonturen. Als tweede 3678 Charlie Chan in Honolulu KATWIJK AAN ZEE. Gevaarlijk spel. Het 4-j dochtertje van D. K. uit de Tuin straat kwam bij het touwtje springen zoo danig te vallen, dat zij een been brak. Op advies van dr. H. M. Hueting werd het naar het Acad. Ziekenhuis te Lelden vervoerd. LISSE. Geslaagde „O. en 0."-avond. In de groote H.B.G.-hal werd een druk bezochte „O. en 0."-avond voor de militai ren gehouden. De verzorging was toevertrouwd aan het Avro-gezelschap met als medewerken den: het Amusements-orkest onder leiding van Elzard Kühiman, Nina Dolce, violiste; Dora Schrama, soliste; Frans van Capel- len en Alex de Haas. De burgemeester jhr. mr. van Rycke- vorsel, gaf blijk van belangstelling. De avond werd geopend met een woord van welkom, van den heer Vogt, directeur der Avro, waarna het programma vlot werd afgewerkt Er is zeer veel genoten. Vier militairen hielden een dirigeerwed- strijd, die zeer in den smaak viel! Dat was een origineel programma-punt. Kapitein Schotborgh sprak een woord van dank, waarna met het Wilhelmus deze prachtig geslaagde avond gesloten werd. Burgerlijke stand Geboren: Hendricus Joannes, z. van J. H. Slobbe en J. de Vries Jacob, z. van A. de Groot en C. Vuijk Hugo Dirk William, z. van p. van Roon en J. m. G van Oldenbame- veld genaamd Tullingh Cornells Adrianus. z. van A. van Duivenvoorde en A Kerpcrshoek Elisabeth Maria, d. van W. Vrijburg en E. M. Beugelsdijk. Ondertrouwd: P. van Egmond en A. Haas noot. Gehuwd: Th. J. Landwer Johan en A. M. de Bruin. NOORDWIJK. Wederom werd door de politie proces verbaal opgemaakt tegen een inwoner dezer gemeente wegens het betrekken van gas door middel van halve centen en andere voorwerpen In plaats van dubbeltjes in den muntmeter te werpen. Gevonden: een rolletje kinderkleeren, een rozenkrans in etui, eenige bollenman- den, een voetstep van een motor. Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen worden uitsluitend verstrekt des Woens dag en des Zaterdags van 6 tot 7 uur nam. ten politiebureele te Noordwijk Binnen. NOORDWIJKERHOUT. Intrede nieuwe predikant uitgesteld. De kerkeraad der Herv. Kerk ontving be richt van den beroepen predikant, dat de vastgestelde intrede op 17 December a.s. wegens ziekte niet kan doorgaan. Gehoopt wordt dat deze op 14 Januari kan plaats hebben. OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. m. Slootweg, geb. Arnoldus, Haagsche Straatweg 5 H. B. den Dubbelden, Rijnzichtweg 39 N .van Ispelden, Fred. Hen driklaan 20 H. E. van de Kooy, Rijnzichtweg 175 j, m. Alblas, Rijnzichtweg 50 L. I. H. Eikhuizen en dr., Emmalaan 11 G. Geers, L. van Oud-Poelgeest 13 A. H. m. van Geest, Emmalaan 11 L. J. Hensing en gez., Rijn zichtweg 22 A. Palsgraaf. Oranjelaan 2 J. Hiemstra. Emmalaan 12 G. C. van Leeuwen. Duinzichtstraat 10 P. m. Heertjes en gezin. Regentesselaan 44 A. Waller, Terwecweg 74 lnw. C. J. van de Ven Sauveur, Fred. Hen driklaan 5 J. Hoogendbk. geb ColiJn. Juf- fermansstraat 11 J. C Kantebeen, Deutzstraat 9 Th. H. Verkerk, Geversstraat 42 J. Baas De Kempcnaerstraat 3 N. van Egmond, En degeest J. van Sierenberg de Boer en vr., Duivenvoordestraat 55 m. van den Dop, Re gentesselaan 6 C. H. J. C. Entzinger, L. de Colignylaan 28 L. Oudshoorn en gez., Fred. Hendriklaan 9 m. de Tombe, Pr. Bemhard- laan 49 m. S. R. Karreman, Rijnzichtweg 9 J. G. H. Verklelj, Rhijngeesterstraatweg 40 K. Hoogenberk. Endegeest C. Leemans, Re gentesselaan 33 A. J. de Boer, leerares. Re gentesselaan 27 C. W. Wüstenhoff, De Kem- penaerstr. 8 M. Brood. Nassalaan 36 P. Hederik. Regentesselaan 44 E. J. W. Möller. Nassaulaan 28 inw. A. Alberts, Nassaulaan 34 p. spaanderman. RhJJngeesterstraatweg 4 A. C. Thomee. Terwecweg 33. Vertrokken: m. Meilof, naar Utrecht, v. d. Goesstr. 78 B. Voogd. n. Lelden, RUnsb.weg 77a M. H. Meijer, n. A'dam, v. Speykstr. 177II M. M. Kluijtmans. n. Den Haag, L. Nieuw- straat 5 T. A. Gunning, n. Utrecht, Cath.- singel 101 N. S. Meijer, n. Den Haag. Seg- broeklaan 68 A. Veldman, n. Malang, N.-I. M. E. A. Woestenburg. n. Hil.berg, Uitw. 2 H. van Hattem, n. Batavia. N.-I. H. H. E. Th Harte. n. Batavia, N.-I. J. J. de Graaf. n. Den Haag. A. Vogelweg 63 G. de Bruin. n. Leiden, L. Scheistraat 11 A. C. Barentsen. n. Leiden, Marlënpoelstraat 23a J. H. Luttje. n. Gro ningen. Damsterdiep 124 R. Jongens, n. Me- dan, N.-I. J. H. van der Geer en dr.. naar Alphen a/d. Rijn. H. de Grootstraat 52 H. J. Krijger, n. Katwijk, Noordwljkscheweg 42 H. de Veer en vr,. n. Batavia, N.-I. H. J. M. Holt. n. Bussum. Torenlaan 1 A. de Jong. n. Won- seradeel. Makkum, Nieuwb. 14 J. Haasnoot, n. Noordwijk, De Ruiterstraat 10G E. G. Rem- melenkamp. n. Leiden. De Ruytcrstraat 5 C. van Kapel n. Leiden, Verl. Bloemistenlaan 46 M. J. W. L'Ortye. geb. Delsing en gez., n. Lei den. Houtlaan 13 H. F. Brendel, n. Den Haag, Hu.vgenspark 4 C. M. D. Vendrik. n Leiden. Lijsterstraat 7 S. M. M. van Tonde- ren. geb. Goekoop, n. Djokjakarta. N.-I. W van der Meij. n. Noordwijk. Zoutmanstraat H M. van Ingen, n. Princenhage. Bredascheweg 47 J. Tinneveld. n. Klaten. N.-I. J. C. Kantebeen en vr., n. Leiden. Merelstraat 9 J. Raphaël cn dr., n. San Francisco (Cal.) F. B. Eldering en gezin, n. Batavia, N.-I. V. Rosier, n. Apeldoorn. Hotel de Keizerskroon P. G. Schmidt en vr.. n. Leiden, v. Oldenbarneveld- straat 32 P. Prosé. n. Den Haag. Thorbecke- laan 5x H. Tüsteriuan. n. Leiden, v. d. Waals- straat 27 C. M. Molenkamp, n. Lelden. Groenhovenstraat 24 A. M. Th. Smits, naar Nijmegen E. van Schevfkhoven, geb. Van Appeldoorn, n. Lisse. Kanaalstraat 236 H. KI. en H. Rahms. n. Leiden. M. Treublaan 10 A. M. A. Carloforti. geb Scanferlato n. New- York U.S.A. E. C. Overduin n. Leiden. Hoo- gewoerd 150a J. L .van der Nagel. n. Valken burg. Z.-H., K. Commandeurslaan 1 M. C. F. J. Cosijn, n. Batavia. N.-I. P. B. A. Pommee. n. Haarlem Aelbertsbergstraat 52. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan. Z. van P. de Mooij en A. de Mooij Johannes Pieter. Z. van J. P. Rijn bende en S. J. C. Bender Petronella. D. van P. Heeren en J. van Zanten Maarten. Z. van T. J. van der Lee en W. de Leeuw Robert. Z. van J. J. de la Court en L. B. Schouw Joost Marinus. Z. van J. van 't Noordende en E. van Vliet. Overleden: Morits Löwenstein, 69 j. Louise C. Corts 1 maand Maria R Janssen, geb. Janssen 77 J. Anna Chr. M. Pommee 41 j. Theodorus van Steyn 73 J. Jan de Jossclin de Jong 81 J. Ondertrouwd: M. Ildrem en W. J. Bink. Onze plaatsgenoot, de heer J. Boven berg is benoemd tot leeraar geschiedenis aan het Chr. Lyceum te Harderwijk Hendrik, z. van A. Lugtigheid en J. van Loo Hannie. d. van P. Duijm en B. Moolenaar. Overleden: A. Koopman. 19 j.. d. van N. Koopman en C. Broers C. Does, 76 j., wedu we van P. van der Voort. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. Arnolli geb. HÖfels en gezin, Lindelaan 27 F. J. van der Broek. Lindelaan 27 M. Meijer. Kerklaan 78 L. M. van der Slot, Hoofdstr. 232. Vertrokken: W. J. van der Meij, n. Haarlem, Slachthuisstraat 85 (rood) L. Kurvlnk, n. Haarlem, Caninefatenstraat 47 A. M. Hoojj- mans, n. Leidschendam, Plaspoelstraat 3. VOORHOUT. LUSTRUM-UITVOERING „ST. CECILIA". RIJNSBURG. De groentenhandel. Aan de groentenveiling neemt de aan voer van enkele groentensoorten toe, om dat men met het oog op het vergevorderde seizoen de producten zoo spoedig mogelijk binnenhaalt. Van een opleving der prijzen is geen sprake. Voor de grove koolsoorten is zelfs eenige teruggang merkbaar. De aanvoer van bloemkool vermindert met den dag. De prijs van uien Is slecht, omdat er voor het buitenland geen handel is. Overigens zijn alle prijzen voor de ver bouwers te laag. De Bloemenhandel. Aan de bloemenveiling is een geleidelijke vermindering van aanvoer merkbaar. Het wachten Is thans op de getrokken tulpen en hyacinthen. Het zijn thans alleen chrysan then, welke ter veiling komen. De meeste I komen van elders. De handel blijft slecht De heer W. Kralt, ouderling bij de Ned. Herv. Gemeente, heeft als zoodanig bedankt Huldiging van den heer M. Bolderdijk. In het Parochiehuls gaf de pi. muziek- vereeniging „St. Cecilia" voor een tot in de uiterste hoeken gevulde zaal, een lustrum- uitvoering, onder leiding van haar directeur den heer M. Bolderdijk van Lelden, mede ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan. Begonnen werd met „Voorhout's Roem" van den heer M. Bolderdijk. Hierna sprak de voorzitter de heer P. v. d. Geer L.zn. een welkomstwoord; spr. ver heugde zich over de zeer groote opkomst en memoreerde het 20-jarig bestaan der vereeniging. Van het gevarieerde programma vielen wel zeer in den smaak de nummers „Les Deux Copains" van P. J. Ledien, waarin de leden Chr. v ct Geer L.zn. en N. Bierman als piston-solisten debuteerden en „Air Varie Souvenir d'Ostende" van Arr. E. Mui- lot, waarin het lid de heer G. Zoet als solist voor trombone fungeerde. Den genoemden heeren viel een speciaal applaus ten deel. Na afloop van dit muzikale gedeelte dankte de voorzitter den directeur den heer M. Bolderdijk, namens alle leden voor zijn buitengewoon sympathieke leiding, in de afgeioopen 20 Jaren. Als bewijs van dezen welgemeenden dank. bood spr. namens de vereeniging een schitterenden bloemenmand aan, benevens een groote kist sigaren. Zicht baar bewogen dankte de heer Bolderdijk voor dit buitengewone medeleven. Spontaan nam hierna de voorzitter de practische plaats van den directeur in. Hij bracht een eigen compositie ten gehoore. n.l. den Jubileum-marsch van M. Bolderdijk. De heer Bolderdijk dankte daarvoor hartelijk. De geestelijk adviseur, pastoor Warmen- hoven bood de vereeniging eer. enveloppe met inhoud aan namens het comité voor inzameling van giften ten bate der pi. mu- ziekvereeniging. Een dankwoord van den voorzitter werd onderstreept door een dave rend applaus. De beschermheer der vereeniging, burge meester mr. G. F. W. v. Berckel voerde nog het woord, waarna hei humoristengezel schap „De Vroolijke Janties" uit Hilversum veel succes oogstte. De vereeniging kan op eén succesvollen avond terugzien! Bijeenkomst „Bellamy". De Int. Ver. „Bellamy" hield haar tweede openbare bijeenkomst, waarin als spreker optrad mr. Manussen te De Bilt, die de tegen woordige waneconomle aan de kaak stelde. Bij grooten rijkdom aan productie wordt veel armoede geleden. Het leger van werkloozen in grooter ge worden door een ander leger dat helaas evenmin welvaartsarbeid kan verrichten. De koopkracht vermindert allengs tot de machine vastloopt. Het einde zal zijn een catastrophe of indien men zelf wil. een ge ordende oveigang naar een gemeenschap, waar ieder die daartoe 'n staat is, produc tieve arbeid zal verrichten en waarbij voor ieder een gelijk aandeel beschikbaar is in de productie. Winst maken, de oorzaak van de moei lijkheden der huidige maatschappij, is onmogelijk geworden. Spr. wekte allen op Bellamy's werken te lezen en mede te werken aan den ombouw van het economische systeem. De vergadering was uitstekend bezocht. VOORSCHOTEN. Collecte Brei-Comité. De oollecte voor het brei-comité, ten behoeve van de gemoblllseerden van Land en Zeemacht, heeft hier het mooie bedrag opgebracht van f. 167.20. Een succes voor de collectrices! Zij, die gratis wol, naalden en een 'orei- patroon willen ontvangen, kunnen zich vervoegen bij de dames Berkhout, Boom. v. Geest. Kerkhof, Schut, Schrama of Smit. De wanten, sokken en dassen zijn bestemd voor de militairen gelegerd in deze gemeente. WARMOND. Retraite-vereeniging „St. Agues". Onder voorzitterschap van mevr. Van Mil-De Bakker vergaderde de retraite-ver. „St. Agnes in hotel „De Stad Rome". De voorzitster begroette inzonderheid den pas toor, waarna mevr. Flint de notulen las, die vastgesteld werden. Uit het verslag van de secretaresse bleek, dat het aantal le den momenteel 246 bedraagt; als spaarders staan 56 leden Ingeschreven. Uit het finan cieel verslag bleek dat de ontvangsten be droegen f. 311,36, de uitgaven f. 17,29, ba tig saldo f. 294.07. Mevr. De Vroomen werd dank gebracht voor haar accuraat beheer Een pater van het retraitehuis te Noord- wijkerhout zette het groote nut van een retraite, vooral in dezen tijd, uiteen Na beantwoording van verschillende vragen, volgde sluiting. VALKENBURG. - Gevonden: een rijwielbelastingmerk en een paar regenpijpen. Inlichtingen bij de gemeenteveldwachter. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Tot derden gemachtigde van het kies- college bij de Ned. Herv. Kerk alhier, werd Gebore„; Antoon. z. van J. D Heüns en A na herstemming gekozen, de heer D. J.Ket)zér - Leonardus Maria Josephus Cornells. Westrlk. z. van L. M. van Relsen en A C. van der Zalm (2 lijnen)

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 19