AKKEÜTJtt Uit de Rijnstreek IEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 1 December 1939 Gemeenteraad van Hazerswoude ALPHEN. Vtreadering Ver. v. Ziekenhuisverpleging. Bovengenoemde vereeniging hield ln ho tel „De Vergulde Wagen" een buitenge wone ledenvergadering onder leiding van den heer C. J. V. d. Bijl. Na de opening werd een voorstel behandeld tot wijziging van art. 33 van het huishoudelijk reglement dat ln dien zin gewijzigd werd, dat bij eventueele noodzakelijke ziekenhuisverple ging van gewonden ln oorlogstijd, de ver eeniging deze gevallen zal financieren, in zooverre als de kas dit toelaat. Vervolgens kwam het voorstel van de extra verstrekkingen over 1940 aan de orde. Aan de hand van een proefbalans werd voor 1939 voor het gewoon tarief een te kort geraamd van f. 1400 en voor het spe ciaal tarief van f. 800. De reden van de te korten ligt ln het groot aantal ziektege vallen. In 1935 was het aantal patiënten 165, dit jaar vermoedelijk 300. Ook het aantal observatiepatiënten neemt steeds toe Hierom werd voorgesteld de ligdagen vergoeding terug te brengen op 56 en de het instituut controleerende arts af te schaffen. De heer Vos bepleitte de Instel ling van een apart tarief, dat de moeilijk heden ondervangt. Het bestuur zal dit overwegen. Na vaststelling van diverse vergoedingen werd, onder applaus der vergadering de oud-voorzitter, de heer W. v. d. Bijl tot eerelid benoemd. Ingekomen was een me- dedeellng dat militairen die thuis ziek worden bij verlof niet voor rekening van de overheid verpleegd worden. Besloten werd dit ter kennis te brengen van mili tairen die reeds bedankt hebben als lid. Algemeen werd het standpunt der overheid onbillijk genoemd en de heer de Vos ver zocht door middel van de federatie der Ver. voor Ziekenhuisverpleging bij den Mi nister er op aan te dringen, dit besluit on gedaan te maken. Na rondvraag sluiting. Vergadering der samenwerkende Fabrieksarbeidersbonden. De samenwerkende fabrieksarbeidersbonden vergaderden met het personeel van eenlge fabrieken te dezer plaatse. De opkomst was buitengewoon groot. Deze vergadering was belegd om verslag uit te brengen van de gevoerde besprekingen met het bestuur van de Alphensche Werk gevers Vereeniging. Door de hoofdbesturen werd er op gewezen, dat bij de actie in de Rijnstreek opgezet, als uitgangspunt was aangenomen de afsluiting van een collec- ilef contract, waarin de loonen en sociale bepalingen van de arbeiders zijn geregeld. Er werd op gewezen, dat ln Koudekerk aan den Rijn 3 fabrieken de collectieve ar beidsovereenkomst hebben aanvaard, even als de fabriek „Nieuw Werklust". Ook bij de N.V. Woerdensche Dakpannenfabriek Is overeenstemming bereikt. Met alle directie werd vriendschappelijk onderhandeld; de oplossing is ln vreedzaam overleg verkregen. Met het bestuur van de Alphensche Werk gevers Vereeniging vonden ^gsprekingen plaats in tegenwoordigheid een aantal directies van fabrieken. De afsluiting van een contract werd in overweging genomen. De organisaties ontvingen echter bericht, dat men niet bereid was een contract af ie sluiten. In opdracht van alle aanwezigen werd besloten om nogmaals een verzoek te rich ten aan de Alphensche Werkgevers Veree niging voor het vervolg bespreking om door overleg tot een vreedzame oplossing teko- men Weigert men, dan houden de organi saties alle vrijheid van handelen voor. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem Gerrlt, Z. van Dirk v. Helj- nlngen en Gerrada Wlllempje Stapper Anna Maria, D. van Teunis Rozendaal en Adrlana Spek Petrus Hubertus, Z. van Gij6bertus van Deuren en Maria Margaretha Pijnacker Herrit, Z. van Gerrlt Johannus Blom en Grietje van Asselt. Loop der Bevolking. Gevestigd: Simon van Tol en gezin. schipper. Vertrokken: Naar Vlanen, Molenstraat 3. Teunis van Leeuwen Haarlem. Atjehstraat to, Gerard de Vogel Utrecht. Huygenstraat Ubis. Johannus C. Demoet Rotterdam, Sam. Mullerpleln 5. Aflna G. Brunt Lelden. Aca- tlsstraat 25. Dirk J. Le poe ter. Voor een goed bezette zaal heeft prof. mr, B. M. Telders, voorzitter van de Libe rie Staatspartij in het Nutsgebouw ge sproken over „Nederlands onzijdigheid in H14 en thans", van welker rede wij reeds "ers'.ag gaven. De voorzitter der afd. van do Lib. Staatspartij, de heer W. den Her tog, i ft prof. Telders dank gebracht voor ®Jn interessante beschouwing. BODEGRAVEN. De Gemeenteraad. In vervolge van ons Raadsverslag betref- lende de gemeentebegrooting zij nog ge meld dat ln geheime zitting ir. Eksteen uit Bllthoven, adviseur der Waterleiding, zijn fepport toegelicht en verdedigd heeft. De besprekingen ln openbare zitting hadden tot resultaat, dat het voorstel van B. en inzake de waterleiding met 75 is aan- ïenomen. De vergoedingen van het L. O. Rrden vastgesteld op f. 1148.voor het "1.0. op f. 20.—. Aan mej. J. M. van Benten ls eervol ont- ilag verleenals waarnemend gemeente- Jbtvanger; als zoodanig is benoemd de "ter J. van Rijn. De vergadering werd des ■tochts halleen gesloten. In de Ned. Herv. Kerk werd de jaar- ajksche bidstond voor het Chr. Onderwijs Mhouden onder leiding van dr. A. de Bondt ton Den Haag. Deze sprak over „De school Jktd en Bijbel, een geloofsstuk" en noem- ce achtereenvolgens twee wereldbeschou wingen. uitgedrukt In de Byzantijnsche en "bthische kunst, die resp. alles van den Jtnsch en alles van Boven verwachten. Jaartegenover stelde hij dat het Koninkrijk tor Hemelen wel van Boven komt, maar op "arde heerscht. BOSKOOP. Lustrum Vrijz. Chr. Jeugdverceniging. Lt Vrijz. Chr. Jeugdvereeniging alhier, ®c't feestelijk in hotel „Klaassen" haar 'ustrum gevierd. Het was voor ds. Thomsen een groot ge noegen dezen avond, waarvoor groote be langstelling bestond, met een hartelijk wel kom te openen. Verschillende afgevaardig den van zustervereenigingen, brachten onder aanbieding van bloemen of geschen ken, de gelukwenschen van hun afdeelin- gen over. Daarna werd vlot een rijk gevarieerd programma afgewerkt. Wegens het vergevorderde uur 12 uur moest het slotwoord van ds. Zuurdeeg achterwege blijven. Intocht van St. Nicolaas. As. Zaterdagavond te half acht hoopt Sint Nicolaas alhier arrlveeren. De har monie „Excelsior" ls voornemens den Sint met muziek van het station af te halen. Naar wij vernemen, zal ook een bezoek aan het Oudelledenhuis worden gebracht. Moeder redt haar eigen kind. Mevrouw Bobeldijk, wonende aan de Nieuwstraat ahler hoorde, toen zij ln haar woning was. angstig kindergeschrei. ZIJ snelde naar buiten en zag ln de sloot nog juist een kinderhandje boven water steken. Zij bedacht zich geen oogenblik om zich te water te begeven en smaakte toen het genoegen haar eigen zoontje te redden. Bij het kind, dat reeds bewusteloos was. konden de levensgeesten worden opgewekt Voor Zondag a.s. zal de Zondagsdienst der doktoren worden waargenomen door dr. A. S. Kater, Telef. 38. HAZERSWOUDE. DE COLLECTIEVE ARBEIDS OVEREENKOMST. Ingevoerd bij de N.V. „Nieuw Werklust". Dezer dagen is men bij de N.V. Klel- warenfabrlek „Nieuw Werklust" alhier, overgegaan tot het aangaan van een Collectieve Arbeidsovereenkomst, zulks na voorafgaande besprekingen en rijp over leg tusschen de Directie en de afgevaar digden van den Ned. Bond van Chr. Fa- brieks- en Transportarbeiders en den Ned. R.K. Fabrieks Arbeidersbond „St. Wllll- brordus" te Den Haag. Tijdens een bijeenkomst, die geopend werd door den President-Commissaris den heer P. Boor Sr., heeft deze mededeeling gedaan van de resultaten, die door een drachtelijke samenwerking zijn bereikt. Nog is het woord gevoerd door de heeren C. v. d. Wal, afgevaardigde van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transport arbeiders te Den Haag, J. G. B. Drübers, tweede secretaris van den Ned. R.K. Fa- brieks-Arbeldersbond „St. Willibrordus", te Den Haag en den heer D. Hogewoning Hzn., een der Commissarissen der N.V. Eenerzij ds werd gewezen op het verheu gende feit. dat directie en commissarissen der N.V. tot het afsluiten van een C.A.O. zijn overgegaan en op de rechten, doch ook op de moreele plichten, die daaruit voor de arbeiders voortvloeien. Het personeel moet hierin de loyale houding zien van de di rectie t.a.v. de arbeidsvoorwaarden en de tarieven. Daartegenover moeten de arbei ders voelen, dat het hun duurzame plicht is, met volle toewijding en energie hun arbeid ln deze fabriek te geven. Anderzijds werd de verwachting uitgesproken, dat het personeel met volle toewijding, liefde en energie zijn schouders zal zetten onder het werk, waarvoor het is geroepen. Besloten werd met den wensch, dat in de toekomst het bedrijf die resultaten zal afwerpen, welke door Directie en Commis sarissen verwacht mogen worden. Een Brel-Comité. Onder leiding van Mevrouw Warnaar heeft zich hier een Comité gevormd, dat zich ten doel stelt het breien voor onze sol daten te bevorderen. In dit comité hebben zitting genomen voor het dorp, de dames Jansen. Henzenveldt, Kapteln, Kiehl en Smits en voor den Rijndijk de dames den Braver, Engelberts en van der Poel. Een Jonge garde zal in de komende week de gemeente rondgaan om een offertje te vragen ten einde het comité in staat te stellen de benoodlgde wol te koopen. Als breister kan men zich nu reeds bij het co mité aanmelden. De opbrengst van de collecte voor Bij zondere Nooden, heeft ln deze gemeente opgebracht f. 306.85t4- DE KAAG. Vergadering „Ring Sassenheim en Omstreken" van het N.J.V. Deze belangrijke vergadering werd gehou den ln het vereenigingsgebouw „Waakt en Bidt" De opkomst was goed. Na het zingen van lied 27 1, 2 en 3 en gebed, riep de heer Verschoor allen een hartelijk welkom toe. De secretaris las de notulen, waaruit bleek dat de Ring juist dezer dagen 20 jaar be stond. Een Bijbelbespreking werd gehouden over Jesaja 55. De heer Verschoor, die ruim 14 jaar voorzitter ls geweest van de Ring „Sassenheim en Omstreken", nam afscheid waarbij hij de voorzittershamer overdroeg aan ds. W. Th. v. d. Windt, die bij het af treden van den heer Verschoor, als nieuwe voorzitter was gekozen. Ds. v. d. Windt schetste de groote verdiensten van den heer Verschoor en bracht hem hiervoor dank. De heer Verschoor was een geziene figuur; men deed dan ook noode afstand van hem. Zijn roeping door het vaderland echter, bij de mobilisatie, noodzaakte hem deze functie neer te leggen. Na de pauze werd gezongen lied 128 1 en 3, waarna de heer Pels na mens dé Provinciale Commissie van Zuid- Holland eenige woorden van dank sprak tot den scheidenden voorzitter, terwijl hij daarna zijn leerzaam onderwerp „De Pro feet Jesaja" duidelijk nader uiteen zette. De vragen werden beantwoord. In de rondvraag sprak de heer v. d. Linde, als oud-penning- meester, den heer Verschoor toe, terwijl hem biddend werd toegezongen „De Heer zal U steeds gadeslaan". Ds. v. d. Windt sprak een kort slotwoord over „Doorzetten Juist nu", waarna hij voorging in dank gebed. Nadat een collecte gehouden was. om de onkosten van dezen avond te dekken, volgde sluiting. Zilveren jubileum der IJsclub „Kagermeer". De ijsclub „Kagermeer" herdacht fees telijk en onder groote belangstelling het feit dat zij dezer dagen 25 jaar bestond. De heer K. Hof. die langen tijd eere-voor- zitter was van de ijsclub, en hiervoor ook heel veel gedaan heeft, en burgemeester Peek, waren tot hun spijt verhinderd aan wezig te zijn. Daar de voorzitter, P. Stok man. wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, berustte het presidium bij den heer Hulsbos, die allen welkom heette. De se cretaris, de heer D. v. Nieuwkoop, las de notulen, die onder dank werden vastge steld. Uit het verslag van den penning meester. den heer J. Biemond, bleek dat er een batig saldo was van f. 420.94. Nadat men eenige aangelegenheden besproken had aangaande de loonen voor wakafzet- ters en baanvegers, welke resp. werden vastgesteld op 40 en 35 ct., werd gespro ken over de verzekering der leden en over BEHANDELING DER GEMEENTEBEGROOTING. De Raad van Hazerswoude vergaderde. Aanwezig zijn alle leden. De voorzitter, burgemeester Warnaar. opende met ambtsgebed, waarna de notu len werden goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was een mededeeling van den Min. van Sociale Za ken waarin bezwaar wordt gemaakt deze gemeente in de 7e klasse te rangschikken, zoomede een schrijven van Ged. Staten, waarin wordt medegedeeld dat afwijzend ls beschikt om gelden beschikbaar te stel len voor den weg naar en door het Riet veld. B en W. stellen voor deze zaak voor- loopig te laten rusten; zij hopen t.z.t. daar op later terug te komen. Voorts een mededeeling van den opper bevelhebber van Land- en Zeemacht, be treffende het verrichten van diensten. Ge adviseerd zal worden, dat geestelijke per sonen en leden van de brandweer hiervan zullen worden vrijgesteld. Aan het verzoek van het R.-K. kerkbe stuur aan den Rijndijk ln verband met de uitvoering van de Winkelsluitingswet, kan niet worden voldaan. Vastgesteld werd de exploitatie-vergoe ding aan de bijzondere scholen over 1937, betreft tegelijk de afrekening over de ja ren 1934/1935/1936. De Ned. Herv. school heeft tegoed f 38.76. School voor Ger. schoolonderwijs (dorp) f. 237.65. R.-K. school (dorp) f. 303.01. R.-K. school (Oostbuurtl f. 332.06. R.-K. school (Groenendijk! f.356.37. Chr. school (Rijn dijk) f 286.95. Voor het jaar 1938 werd te veel ontvan gen: School voor Geref. schoolonderwijs (dorp) f 101.79. R.-K. school Groenendijk f. 55.06. Herv school (dorp) f. 28.23. Chr. school (Rijndijk) f,81.75. R.-K. school (dorp) heeft te goed f 59.25. R.-K. school (Oostbuurt) te goed f. 16.21. U.L.O school (dorp) te goed f. 11.18. Een voorstel tot vaststelling van de ex ploitatievergoeding (voorschot) per leer ling voor 1940 werd gesteld op f 9.50 en voor de U.L.O. op f. 18. B. en W. stelden voor het voormalig tol huis aan den Rijndijk niet meer te ver huren. doch dit te bestemmen voor distri butiekantoor, daar de secretarie vanwege de plaatsruimte daarvoor niet gebruikt kan worden. In dit verband vroeg een der leden of ook op het dorp daarvoor geen gelegen heid kan worden gemaakt. De voorzitter zeide, dat, mocht In de toekomst daaraan behoefte zijn, die gelegenheid zal worden gezocht. Daarna werd het voorstel van B. en W. met algemeene st. aangenomen. Besloten werd om het grasgewas langs het Kromme Jaagpad en langs den West- zijdeweg bij publieke Inschrijving te ver huren, en het stuk tuingrond vóór den gas houder ln het Dorp ondershands te ver huren aan den gemeente-veldwachter A. Plalsier. De conclerge-woning boven het Raadhuis werd wederom aan den tegenwoordlgen bewoner Js. van Pijlen verhuurd voor f. 4 per week. Het voorstel Inzake het verzoek van de Middelbare Handelsavondschool te Boskoop om subsidie werd na breedvoerige discussie afgewezen, alsook het verzoek om vermindering van den aanslag schoolgeld. Daarna werd de begrooting van het Wa terbedrijf als volgt samengesteld: Kapitaal-uitgaven bedragen f. 2000. Id. inkomsten f. 276.92. Nadeelig saldo f 1723.08. Gewone dienst: Totaal bedrag der baten f. 15485. Idem lasten f. 14985. Saldo f. 500. Dit bedrag werd ln de gemeentekas gestort. Voorts kwam de gemeentebegrooting in behandeling. Ter sprake kwam een ver zoek om huurverlaging van het huls, be woond door den heer M. Jansen, hoofd der Herv. school, wegens gemis van zijn tuin. Besprekingen, welke B. en W. met den heer Jansen hebben gevoerd, leidden er toe, dat aan een paar verzoeken n.l. het maken van een badkamer, en het bouwen van een afdak aan zijn schuur, géén huur verlaging gewenscht wordt. Indien aan dit verlangen gevolg kan worden gegeven. B. en W. geven den Raad ln overweging dit verzoek, als zijnde billijk goed te keuren, waartoe met 6 tegen 5 st. werd besloten. BIJ de besprekingen betreffende subsidie aan de Vereeniging tot Werkverschaffing, sprak een der leden de wenschelljkheid uit, de subsidie, welke thans f. 500 bedraagt te verhoogen, teneinde de oude werklieden boven de 65 jaar eenige loonsverhooglng te kunnen geven. Na breedvoerige bespre king werd besloten de subsidie met f. 250 te verhoogen en de begrooting te brengen op f. 750. Alleen de heer J. Loomans stemde tegen dit voorstel. Daarna werd de begrooting gewone dienst in ontvangst en uitgaaf aangenomen met een bedrag van f. 189904, met als onvoor zien f. 1640.93, terwijl de kapitaaldienst een nadeelig saldo aanwijst van f. 644.83. Een voorstel tot wijziging der begroo ting dienst 1940 werd met algemeene stem men aangenomen. Na rondvraag volgde sluiting. het al of niet plaatsen van roode lan taarns. De secretaris las een uitvoerig ver slag voor over hetgeen er in de voorbije 25 Jaar was voorgevallen Daaruit bleek dat hier ook vóór 1914 de ljssport wel werd beoefend, maar dit was meer een „onder onsje". De toenmalige schoolmeester de heer De Groot en nog enkele Inwoners gaven wat geld, wat dan verreden werd. De heeren Groen in 't Woud, v. d. Broeck en P. Hulsbos waren de oprichters. Men begon met gekregen materiaal van de IJs club RIJpwetering, waar nu de afgevaar digden nog dank voor werd gebracht. Ook de oorzaak van het uittreden uit de Z.H.IJ. werd gememoreerd, alsmede de kwestie Inzake het kooirecht met de gemeente Warmond De penningmeester las een be rijmd verslag voor over de 25 Jaar. waar uit bleek dat de vereeniging aanvankelijk werd in stand gehouden door vrije gaven, maar dat men later het contributiestelsel invoerde. Mevr. de Vries overhandigde het bestuur een mooie groote vlag met als op schrift „Kagermeer". De heer Groen ln 't Woud voerde als oprichter en oud-voorzlt- ter het woord, en schetste het bestaan der Ijsclub op kernachtige wijze. Ook de heer Verelzen sprak als oud-secretaris en de afgevaardigde van de Ijsclub Sassen heim dankte voor het zoo goed organisee- ren van wedstrijden. Aangezien de ijsclub nu wel een banier gekregen had met op schrift ..Kagermeer", echter zonder stok. bood hij namens de ijsclub Sassenheim een bijpassende stok aan. Achtereenvol gens spraken nog de afgevaardigden van Nieuwe Wetering. Oud Ade, Rijpwetering, Abbenes, Llsserdljk. Warmond en Lisse, die allen een stoffelijk blijk van waardee ring gaven, ln de vorm van bloemstukken of een wisselbeker. Ook dankten enkele leden der IJsclub „Kagermeer" voor het geen het bestuur had gepresteerd. Dit feestelijk programma, in de fleurig versier de zaal van Café-Rest. 't Kompas, werd af gewisseld door het optreden van een hu morist, accordeonnlst en solo-zanger. Na afloop van dezen bijzonder goed geslaag den avond, bleef men nog eenigen tijd ge zellig bijeen, terwijl men rijkelijk werd onthaald op gratis consumpties. Lang leve de Ijsclub „Kagermeer!" KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Bazar „De Liefde Sticht". In de Ned. Herv. School hield de Vrou- wenvereen. „De Liefde Sticht" haar jaar- lijksche bazaar. Ds. v. Binsbergen opende met gebed en heette allen welkom. Spr. hoopte dat, mede met het oog op den a.s. St. Nicolaasdag velen hun cadeaux hier zouden inslaan, hetgeen de Ned. Herv. Kerk, waarvoor de opbrengst bestemd is, ten goede zal komen. Tal van fraaie en nuttige handwerken wekten de kooplust op. Verschillende attracties ontbraken niet. 's Avonds werd de uitslag der verlo tingen bekend gemaakt, waarna na uit reiking der prijzen en sluiting de vele be zoekers huiswaarts keerden Aan de dames der Vereen, was een hartelijk woord van dank voor hun mooien arbeid dan ook wel op zijn plaats. De bestrijding van T. B. C. onder het Rundvee. De Ver. tot bestrijding van T3.C. on der het rundvee vergaderde in hotel café de Bruin. De heer J E. Goedhart opende en verwelkomde in het bijzonder den heer B. v. Wijk, dierenarts te Alphen a. d. Rijn, die belast ls met de T.B.C. bestrijding voor deze vereeniging en de leden zooveel mo gelijk van advies zou dienen. Uit de Jaar verslagen, uitgebracht door den secr.-penn. de heer A. v. d. Vis bleek, dat de vereeni ging 45 leden telt, waarvan 1442 runderen onder behandeling zijn geweest. Slechts 40»/o van de oudere dieren waren T B C vrij, van de jongeren bleek 80°'» T.B.C.- vrij te zijn. Men gaat met deze bestrij ding den goeden kant uit. Daar het bestuur met één lid vermeerderd moest worden, werd de heer Jac. de Graaf Wzn. gekozen en wegens periodieke aftreding van den heer K. Roeloffs, welke niet herkiesbaar was, werd gekozen de heer Jac. van Zwle- ten van Leiderdorp. De heeren W. v. Eg- mond en J. Bijsterbosch werden aangewe zen tot het nazien der boeken. Na een gedachtenwisseling dankte de voorzitter den heer v. Wijk voor diens volle mede werking. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacob Dirk, Z. van Jac. KraaU en Joh. van Leeuwen Willem Frederik. Z. van N. J. Lekx en C. M. van der Loo Jacob Jan Z. van W. J. Jongeneel en G. van Tilburg. De opbrengst van de Bazar door de Vrouwenvereniging „De Liefde Sticht" ten bate der Ned. Herv. Kerk is bruto ruim f. 800.—. LEIDERDORP. DE VAARGEUL BIJ DE LEIDERDORPSCHE BRUG. Met het uitbaggeren begonnen. Men is thans begonnen met het uitbag geren van de vaargeul in den Rijn bij de Lelderdorpsche brug. Hierdoor wordt be reikt, dat stremmingen in het verkeer, als waarvan wij onlangs nog uitvoerig melding maakten, in de toekomst niet meer zullen plaat-s hebben. Burgerlijke Stand. Gehuwd: M. Bisschop en P. van Klaveren. De kerkvoogdij der Ned. Herv. Gem. alhier, ontving een legaat van f. 2000 van wijlen het echtpaar KroesNoordam al hier. niet in staat om te werken, neerslachtig en vermoeid. Wellicht wat hoofdpijn en misschien wat kou gevat: 't zijn circulatie-stoornissen Neem direct 'n "AKKERTJE". Door 'n "AKKERTJE" te ne men wordt de gestoorde cir culatie weer hersteld en in korten tijd voelt U zich weer prettig, opgeruimd en „fit". "AKKERTJES" bevatten géén verdoovende bestanddeelen; ze ziin niet schadelijk voor Uw nart, maag of nieren. tegen hoofdpijn, pijnen, koorts, kou Doos18 stuks 12 stuivers; 2 stuks - 2 stuivers. NIEUWVEEN. Vergadering Wit-Gele Kruis. In hotel Schreuder gaf de ver. Wit-Gele Kruis een drukbezochte uitvoering. De voor zitter de heer H. S. Ran opende. Opgevoerd werd „Daar was lestmaal", dat een Bra- bantsch dorpsleven weergaf, dit werd heel aardig door de medespelende dames ver tolkt en oogstte een daverend applaus. Ook de 1 acter ,ï>e Brief" viel zeer in den smaak Tijdens de pauze zorgden de Gebr. Speet en de heer Kistenmaker uit Uithoorn voor eenige mooie muziekstukken. De geestelijk adviseur pastoor Snel wees er op, dat deze avond bestemd was om het contact tusschen de leden van het Wit-Gele Kruis te behou den. Spr. dankte de dames die hielpen tot het welslagen en vooral de leidster van de zen avond, mej. G. Hiders. Tot slot werd 3664 llngez. MedJ opgevoerd „De Pauweveer", een vogelrecht spraak. Het was een welgeslaagde avond. In café v. Eijk gaf de pl. ver. v. Lucht bescherming een Instructie-avond. Burge meester J. A. Bakhuizen opende en sprak zijn vreugde uit over de groote belangstel ling. De heer Geene gaf een zakelijke uit eenzetting betreffende de zelfbescherming, de gassen enz., toegelicht met lichtbeelden. Werkliedenver. „Eigen Holp". De werklledenver. „Eigen Hulp" vergader de in café v. Eijk. De voorzitter de heer P. Spreij opende en schetste den bloei der vereeniging. Het ledental groeit steeds en bedraagt thans 118. De kas geeft een saldo aan van f. 313. De controlecommissie bevond alles ln orde. Voor het volgend jaar werd de Controlecommissie als volgt samengesteld: J. v. d. Berg, A. Resting en D. Zemel. De heeren P. Spreij, J. Zekveld en Th. Kreijling werden als bestuurslid herkozen. Hierop volgde sluiting. Raadsagenda. De Raad komt Vrijdag 1 December ln openbare zitting bijeen des avonds te 8 uur 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken; 3. Vaststelling Gemeentebegrooting voor 1940 en van de begrooting van het Electrlci- teitsbedrijf 1940; 4. Eventueel nagekomen stukken; 5. Rondvraag en sluiting. Burgerlijke Stand. Overleden: H. Doomebos, 83 j. D. L. Bo- german, 73 J. Loop der Bevolking. Gevestigd: S. Jonkert van Alkmaar A B. Bulder, van Den Haag W. P. Schram: van Mijdrecht G. Droog, van Ter Aar H. G. Granman, van Ter Aar. Vertrokken: J. A. v. Putten n. Amsterdam A. F. Verstappen n. Helmond K. Gravendbk n. Amsterdam H. Seinen n. Assen W. C. v. d. Hoven n. Uithoorn. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Paulina, d. van I. Vermeü en C. Lam Marinus Antonia, z. van M. van Koert en A. Janmaat Feik, z. van F. Woelders en G. C. de Vlieg. Ondertrouwd: A. Bos, 22 jaar, won. te Aals meer en K. Koole, 25 jaar. RIJNZATERWOUDE. Tot notabelen der Ned. Herv. Kerk alhier zijn herbenoemd de heeren C. van Dorp en C. Kempenaar. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Job Antonius, z. van G. Vlasveld en M. M. van Vliet Maria Gerharda Bonifacia, d. van J. Th. Bosch en B. Keizers Johanna Martha, d. van C. Rietveld en H. J. Schot Overleden: Inge Baas. echtgenoot van A. v. Erk, 69 J. A. J. van Vuuren. Gehuwd: O. van der Zwaard en L. Bosloper. Gevonden: een rijwielbelastingmerk; een portemonnaie met inhoud; een paar re genpijpen; een dameshandschoen; een paar glacé-handschoenen; een sjaal; een nagelétui; een doublé armband; een porte monnaie; een doosje met geld; een hand schoen; een motorhandschoen; een heeren rijwiel; aan komen loopen een hond, wit geel gevlekt. Inlichtingen bij de politie. WOUBRUGGE. De Luchtbescherming. Onder leiding van den heer Bosman werd te Hoogmade een propaganda-avond ge houden, waar als spreker optrad drs. van Vlanen uit Lelden, zulks met het doel ook te Hoogmade een afdeeling op te richten van de ver. voor luchtbescherming. Breed voerig zette spr. uiteen het doel van de vereeniging, verduidelijkt met lichtbeelden. Hierna werd gelegenheid gegeven zich als lid op te geven, waaraan een 20 tal per sonen gehoor gaf. ZOETERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Martinus, Z. van J. Bolleboom en M. T. van Dorp. Ondertrouwd: Johannes Uitdenbogerd 32 j. en Jacoba Lengkeek 25 j. Getrouwd: Joh. W. N. Versteege 29 j. van Noordwijk en Johanna M. Knijnenburg 23 j. te Zoetermeer Leendert J. F. Krul 27 j. te Den Haag en Gerarda Westhoek 24 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: P. L. Vogelaar uit Leiden. Vertrokken: J. C. van der Marei naar Bleis- wtJk A. Bos n. Schiebroek J. M. Knijnen burg naar Noordwijk G. Westhoek naar Den Haag A. A. van Leeuwen naar Benthuizen. Gevonden: Een auto-buitenband. In lichtingen verstrekt de politie. Voor het te Rotterdam gehouden kruideniersexamen vakbekwaamheid, slaag de onze plaatsgenoot de heer P. Boon Pzn. 34

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 15