Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 21 November 1931 Gemeenteraad Alphen 40 jarig jubileum te Aarlanderveen AARLANDERVEEN. Ds. G. Mulder hersteld. Na geruimen tijd, als gevolg van een ope ratie ernstig ongesteld te zijn geweest, trad ds. G. Mulder, predikant bij de Geref. Kerk te Alphen. Zondag voor het eerst weer voor zijn gemeente op. Hij hervatte zijn ambt met het houden van een predikatie over ps. 30 5 en 6a. Tot smid-reservestoker aan de Gasfa briek alhier is benoemd onze plaatsgenoot de heer A. J. Jansen. ALPHEN. Verhuring terrein Alphensche Ijsbaan. In verband met het afloopen van de huur overeenkomst op 31 December a.s. heeft het bestuur van de Alphensche IJsbaan per adres de aandacht van het gemeentebestuur gevestigd op de flnancleele omstandigheden van de IJsclub. Behalve het feit dat het winterweer de laatste zes jaar vrijwel ge heel uitbleef, worden de flnancleele uitkom sten ongunstig beïnvloed door de hooge lasten, zooals de huurprijs van het gemeen telijk weiland waarop de ijsbaan is gelegd. B. en W. erkennen dat de huurprijs van 1.150 per H.A. aan den hoogen kant is. De huurprijs ls de laatste jaren aanmerkelijk gedaald en de overige huurders van weiland betalen dan ook slechts f.90 a f.100 per H.A. B en W. achten het daarom billijk dat ook de Alphensche IJsbaan niet meer dan f. 100 per H.A. betaald. Voor huurver- laging over 1939 te verleenen zooals het ijsbaanbestuur wenscht, is echter geen aan leiding. Tevens zijn door B en W. bij het afsluiten der nieuwe overeenkomst de overige voor waarden nagegaan. Het geopperde bezwaar dat de vereeniging haar gebouw tegen al te concurreerende prijzen voor bruiloften ver huurt willen zij ondervangen door een be paling dat de tarieven in overleg met het college moeten worden geregeld. Met het oog op de ligging van de ijsbaan in de on middellijke nabijheid van de bebouwde kom. achten B. en W. het wenschelijk niet te lang in een vrije beschikking over het ter rein te worden belemmerd. Den raad is derhalve door B. en W. voor gesteld met inachtneming van genoemde punten de perceelen weiland met ingang van 1 Januari 1940 voor den tijd van twee Jaren te verhuren, met stilzwijgende verlen ging van ten hoogste 5 jaren, aan de Alphensche IJsbaan voor f. 100 per jaar. De centrale verwarming der Geref. School. B. en W. stellen den raad voor een gron dige verbetering van de installatie der centrale verwarming van de school op Ger. grondslag in de Oranjestraat. Blijkens een door een deskundige ingesteld onderzoek zijn bij de installatie bij den aanleg tech nische fouten gevonden, waardoor het schoolbestuur rechtens aanspraak op ver goeding kan maken. Mocht evenwel blijken dat het schoolbestuur niet met het ver toeteren van de installatie tevreden zou zijn, doch verdere eischen zou stellen, dan zouden B. en W. zich daartegen willen ver zetten en een beslissing van den minister willen afwachten. Kasgeldleeningen. B. en W. stellen den raad voor, naar ge lang van de behoefte, kasgeldleeningen aan te gaan van ten hoogste f. 150.000. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Wijnandus Hendrikus de Hol lander 37 j. en Gerritje Bruines 28 j. Mar- tinus van der Wilk 22 j. en Everdina Rissen- burg 18 J. Johannus Bervoets 27 j. en Adrians van Amsterdam 22 j. Gehuwd: Abraham Angenent 23 J. en Wilhel- mlna Angenent 23 j. Hendrik van Duin 40 J. en Maria Cornelia Rietveld 23 j. Overleden: Johannus Jacobus de Roos 65 j„ gehuwd met Jacoba Maria de Groot. Loop der Bevolking. Gevestigd: Pieternella' Capteijn, Korsteekter- weg 2 Maria Schellingerhout, Grupenstein- straat 58 Wietske Brandsma, Wilhelmina- straat 4 Arle Veerman. Vinkenbuurt 48 Arie van der Meer. Ten Harmsenstraat 19 Willem H. van der Berg, Julianastraat 88. Vertrokken: Naar Voorburg, Parkweg 275. Maria C. Rietveld Nieuwkoop, Zuidelnde Wilhelmina Angenent Rotterdam Oostmaas- laan 191. Johanna Voordouw; Leiden. Haar lemmerstraat 122a. Catharina A. H. Turk. Den Helder, Javastraat. Stevanls W. Balhman Aalten, Landstraat 5, Jacobus Hendriksen Nieuwveen. Dorpsstraat 250. Jaco'ous J. L. Borst. Geboren: Marcus. Z. van Hendrik Hoogen- doorn en Helena Hendrika Zijderlaan Wil lem. Z. van Laurens van Llenden en Elli Rulda Bartel Woncelaus Theodoris. Z. van Wesse- laus Theodoris van Rijn en Catharina Maria Bosman. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodoras, z. van Johannus Huber- tus Bruines en Johanna Jozephlna Dongelmans Geertje Willie, d. van Willem Jacobus van Berkel en Alida van Beek Neeltje, d. van Arie Blikker en Neeltje Versluis Hendrik Teu- nls, z. van Nico Anton Hagen en Marijtje Schijf. Loop der Bevolking. Gevestigd: Jan G. van Noord. Pr. Hendrik straat 43 Jacobus H. van der Geer, H. de Grootstraat 52 Neeltje Heemskerk. Hortensia straat 47 Petronella K. van Epk. Zaalberg straat 33 Adrlana Heljneman, Mauritsstraat 17 Hendrikus J. Duisterhof, Hoofdstraat 69. Vertrokken: naar Den Haag. L. van Meerder- voort 770, Geertruida G. van Engelen naar Lelden, Witte Singel (Diac. Huis». Johanna M Waardenburg naar Den Helder, a.b Hr. Ms. Hertog Hendrik, Jacob van der Stouwe De eerstvolgende vergadering van den raad onzer gemeente is bepaald op Maan dagavond 27 November a.s. om 7 uur. De heer A. J. Dekker, voorganger der Evangelisatie, die uit deze functie ontslag heeft gevraagd in verband met zijn benoe ming als raadslid, zal a.s. Zondagavond zijn afscheidspredikatie houden. Heden herdenkt mej. L. Corsel, haar 25-jarig jubileum als verkoopster bij het manufacturenmagazijn van de fa. Win ninghof alhier. De burgemeester heeft wederom f. 50 in de gemeentekas gestort als bijdrage in de kosten van aanleg en onderhoud van een centrale verwarmingsinstallatie in zijn ambtswoning. BOSKOOP. Bekroningen Pluimvee- en Konijnen tentoonstellingen. Op de Pluimvee- en Konijnententoon stelling te Reeuwtjk, uitgeschreven door de vereeniging „Nut en Genoegen" aldaar, verwierven onze plaatsgenooten de vol gende prijzen: KI. Koning, voor inzending Vechtkrlelen en Barneveldsche hen drie eerste en een tweede prijs, benevens een beker voor het mooiste dier: N Wildschut, twee eerste en een tweede prijs voor Inzending Oud-En- gelsche Vechtkrlelen; H J. Hendriksen vier eerste en een tweede prijs voor In zending konijnen; J. van Soest vier eerste prijzen; P. D Noest eerste prUs met me daille; N. Bakker een eerste en een tweede prijs voor inzendingen dwergkonijnen tPo- len). Gevonden: klnderwant, kinder schoen tje, duif, drie belastingmerken, ro zenkrans, geldstuk portemonnaie m. lnh. en heerenarmbandhorloge. Inlichtingen politiebureau. DE KAAG. De collecte ten bate van het „Fonds voor bijzondere nooden" heeft opgebracht het mooie bedrag van ruim f56.—. Een mooi resultaat. en in de vacature van diaken door aftre ding van den heer F. de Gelder, de heer Joz. Pels. Vrijdag 1 December a.s. zal gelegen heid gegeven worden tot kostelooze inen ting en wel van 910 uur ten huize van dr. Zoete en van 9'/i10'/: uur ter ge meente-secretarie. Men gelieve geboorte bewijs of trouwboekje mede te brengen. HAZERSWOUDE. Kerkelijke verkiezing. In de vacature ontstaan door periodieke aftreding van ouderlingen der Geref. Kerk de heeren Jac. v. Aalst en Jac. Beek, zijn gekozen de heeren LJ. Bol en G. Drexhage RHEUM ATIEKLIJDERS, HEBT GE ANGST VOOR DE TOEKOMST? Waarom verlost ge U zelf niet eens en voor al van die pijnen door Urodonal te nemen. Dank zij de onvergelijkelijke bestanddeelen, die het bevat, verwij- derthet uitUworganisme,het urinezuur, dat in de meeste gevallen de oorzaak van Uw lijden is. Juist hierdoor verleent Urodonal Uw gestel meer weerstand en voorkomt het die aanvallen van pijn, die U voor Uw tijd oud en gebrekkig maken. Begin nog heden met dagelijks een koffielepel Urodonal in wot water te nemen. Het doet U zoo goed. Bij apothekers en drogisten. 2995 (Ingez. Med.) LEIDERDORP. Burgcrltfkc Stand. Geboren: Louis Wilhelm, z. van H. J. Telgen en L. W. van Heusden Janna. d. van J. Bos man en G. den Hollander. Gehuwd: P. Vervark en H. Rooda. Overleden: levenl. aangeg. kind van A. van Houwelingen eh T. van der Wal. Thans staan 48 werkloozen bi) het Orgaan der Arbeidsbemiddeling ingeschre ven. Na de inzameling van het Algemeen Steuncomité is rog een gift binnengeko men groot f. 10. zoodat ln het geheel is ingezameld f. 150. Als nieuw lid van het Kiescollege der Ned. Herv. Gemeente, is gekozen de heer E. Sleeboom Sr. NIEUWKOOP. Burgerlijke stand Overleden: J. Ouwersloot 58 echtgenoote van K. Ravensbergen. Tot bestuurslid der weder opgerichte St. Joseph-Gezellenvereeniglng z(|n voor- loopig benoemd: tot senior C. van Koert, secretaris J. Pauëlsen Pzn penningmees ter C. J. Boekhorst, commissaris van orde en spel P. de Bruin .commissaris van het buffet H. Rijnbeek, commissaris van het blllart L. Kwakkenbos. NIEUWVEEN. Hooge waterstand. Tengevolge van den hoogen waterstand, ln verband met den Noord-Westenwind, is het waterpeil in de Amstel onrustbarend gestegen. Op verschillende plaatsen staat het water zelfs op den weg Nabij de Wed. v. d. H. vertoont het wegdek over verschei dene meters een groote kloof Er wordt dag en nacht bij gewaakt Volgens den Inge nieur van den Waterstaat bestaat er geen direct gevaar. Aian de Goudsahe Tolsluis heeft men in de kleine sluis een stortebed aangebracht. De opbrengst der collecte voor het Steuncomité 1939 toedraagt f. 52,87. NOORDEN. Geref. Ringvergadering. In de Ger. Kerk had een ringvergade ring plaats van de Ger. Bondsring Aar- en Amstelstreek. Morgen hoopt de heer C. Schellingerhout te Aarlanderveen zijn 40-Jarlg Jubileum als wagenmaker in dienst bij de firma C. van 't Riet te vieren. A. Verburg van Zevenhoven leidde ln het onderwerp „Uw Doop verstaan"; T. van Rijn van Aarlanderveen besprak „Uw taak ten opzichte van den Staat". Hierop volgde een leerzame bespreking. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Adrlana Maria. d. van A. Sanders en van J. C. M. Bouwmeester. Loop der Bevolking. Vertrokken. Maria C. G Byiemeer. n. Voor schoten. Rijndijk 31: Maria C. Kouwenhóven. n. Zoeterwoude, Schenkelweg 89; Flora Besemer. n. Heemstede. Heerenweg 79; Neeltje Heemskerk n. Alphen a. d. Rijn, Hortensiastraat. 47. Gevestigd: J. C. Omtzigt A 12; P. W. M. Aker boom, A 43. Raadsagenda. De Raad komt morgen 's voormiddags te 9.30 uur ten gemeentehuize bijeen. 1. Ingekomen stukken; 2. Vaststelling van de gemeente-begrooting en begrooting van het electriciteitsbedrijf over het jaar 1940; 3. Vaststelling van het bedrag der vergoe ding voor het bijzoner onderwijs en het bedrag der voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven over het jaar 1938 over eenkomstlg het bepaalde bij artikel 103, 2e lid der L.O.-wet 1920; 4. Vaststelling van BEHANDELING EN VASTSTELLING DER GEMEENTE- BEGROOTING 194#. Gisteren vergaderde, gelijk gemeld, de raad van Alphen, ter behandeling van de gemeentebegrooting 1940. Na opening met gebed, volgde vaststelling der notulen, na dat de heer A. P. Tolk eenige bemerkingen had gemaakt omtrent het in de vorige ver gadering behandelde inzake de verordening regelende de jaarwedden der politie. Di rect ontstond een uitgebreide discussie over het georganiseerd overleg, waar bij wethouder Den Ouden en de heer Ruijssenaars bestreden, als zou ten op zichte van het georganiseerd overleg niet juist zijn gehandeld Voor de algemeene beschouwingen werd de rij van sprekers geopend door den heer A. P Tolk, die verklaarde dat de C.H. frac tie haar medewerking zal verleenen en het college van B. en W. in haar huidige sa menstelling zal steunen. De heer Den Uijl gaf uiting aan zijn be denkingen tegen de werkwijze en taakver- deellng van 't huidige college van B. en W. De voorzitter deelde mede, dat er een reeks van omstandigheden is, waardoor B. en W. genoodzaakt zijn hun voor stel betreffende de belastingverlaging n.l. de verlaging van de opcenten op de Personeele Belasting van 185 tot 175 terug te nemen en in te trekken. De heer Den Uijl vroeg dan speciale aan dacht voor de sociale voorzieningen, die door den ingetreden oorlogstoestand zeker meer noodig zullen zijn en wilde direct zooveel mogelijk maatregelen nemen. Bij zonder vroeg hij dit ook voor het burger lijk armbestuur Hij besprak vervolgens de belastingpolitiek onzer gemeente die hij niet kan bewonderen en de volkshuisves ting en opruiming van krotwoningen. Te vens wees hij op de Bruggestraatkwestie. in welken toestand men toch z.i. niet kan blijven berusten. Ten opzichte van deze kwestie merkte hij op, dat het algemeen belang toch dient voor te gaan boven een goede koopman schap. De heer H. v. Kleef besprak o.a. de hui dige samenstelling van het college van B. en W„ waarbij hij zich in het bijzonder richtte tegen de A.R. partij. Voorts besprak hij de salarisherziening van ambtenaren: hij achtte dit op dit tijdstip onjuist. Tegen aanstelling van vrouwelijk personeel had hfj geen principieele bezwaren. Ook be sprak hij het onbillijke van de hooge meterhuren van gas, water en electricltelt. Hij stelde dan ook een motie voor, B. en W. uit te noodigen met voorstellen te ko men, waarbij de meterhuren ln de tarie ven worden verdisconteerd. De heer W. den Hertog kon zich vereeni gen met het feit, dat B. en W. hun voor stel tot belastingverlaging terugnamen. Uitvoerig besprak hij o.a. de toepassing der Zondagswet, die z.i. verouderd is en bij de toepassing waarvan door B. en W. niet vol doende rekening wordt gehouden met een groot deel andersdenkenden in onze ge meente. die uitbreiding van vermakelijk heden etc. voorstaan. De heer Ruijssenaars oefende o.a. critiek uit op de toepassing der Zondagswet, be pleitte een spoedlgen bouw van een bad huis en besprak de salariskwestie van het gemeentepersoneel door de verhoogde prij zen van levensonderhoud en diende een motie ln voor duurtetoeslag. Namens de A.R. fractie betuigde de heer Van 't Riet zijn instemming met de samen stelling van het college van B. en W. Het verheugde hem voorts dat B. en W. ook in dezen tijd blijk geven een open oog te heb ben voor de sociale toestanden. De voorzitter dankte voor den toegezeg den steun door de A.R. en C.H. fractie. Men zal de daden van het college moeten af wachten. Wat de opmerkingen betrof over de sociale voorzieningen zeide spr., dat Alphen hierin toch ook zeker niet achter staat De volksgezondheid en volkshuisves ting hebben de grootste aandacht. In de eventueele vergadering van publieke wer ken zal om. een voorstel komen tot on bewoonbaarverklaring van een vijftigtal woningen. Aangaande de Bruggestraatkwestie wees hij er nadrukkelijk op, dat de verhoudin gen ten opzichte met Ged. Staten zeer goed zijn, doch het hier gaat om een kwestie van recht en billijkheid. De kwestie van betrek kingen voor het lager personeel is zeer lastig. Er zijn nu eenmaal veel eenvoudige werkzaamheden, waarbij geen positie te behalen is. B. en W. hébben door de groote werk loosheid meest mannelijke krachten aange wezen om hen op weg te helpen. De hui dige taakverdeeling van B. en W. achtte hij zeer goed. Hij ontkende dat een groot deel der bevolking geweld wordt aange daan wat de geestelijke vrijheid betreft. B. en W. zijn echter over de toepassing der Zondagswet niet tot een ander inzicht te brengen, zij moeten rekening houden met het behoud van ons Chr. volkskarakter. De meening en wensch omtrent een derde wet houder heeft momenteel nog geen zin. De ingediende motie's wilde hij behandelen bij de desbetr. punten. Voor duurtetoeslag ls direct nog geen reden, daar niemand weet hoe de toestand zich zal ontwikkelen en of zulks de goedkeuring van hoogere instanties zal wegdragen. Men zal dus maatregelen van de regeering moeten af wachten. Weth. Den Ouden verklaarde, dat hij de wethouderszetel niet had begeerd. Doch als goed gediciphneerd lid van de A.R.-partij had hij zich niet aan deze opdracht en functie willen onttrekken. Hij ls zich de verantwoording ten volle bewust en voor nemens ten opzichte van alle partijen een ruim standpunt in te nemen, mits dit niet met zijn eigen principe in strijd komt, waarbij de lieer Ruijssenaars mededeelde zijn motie i.z. duurtetoeslag in te trekken, hij verzocht B. en W. hiermede tijdig met een voorstel te komen. Weth, Spreij merkte op, dat de taakver deeling zoodanig is, dat de behoefte aan een derden wethouder niet wordt gevoeld. De heer Den Uijl keurde het goed. dat door het burgelijk armbestuur reeds is overwogen de uitkeeringen te verhoogen door de prijsstijging der levensbehoeften De belangen der armen zijn bij dit bestuur volkomen veilig De heer Tolk diende dan een motie in om te komen tot een algemeene salaris herziening voor de ambtenaren en werk lieden. Daar deze motie geen steun yond, werd zij weder Ingetrokken Bij de behandeling der begrooting van de gasfabriek werd de motie Van Kleef in zake de meterhuren bespfoken. De voorzitter deelde mede, dat dit een verhooging van 2 ct. voor den electricitelts- prijs beleekent en 1 cent per kub. meter gas. Na een uitvoerige discussie en de toezeg ging dat indien de bedrijfsuitkomsten zul len meevallen B. en W. bereid zijn*en ver laging van 10°/o voor te stellen, trok de heer Van Kleef zijn motie in. Na bespreking werden de begrootingen waterleiding en grondbedrijf aangenomen, alsmede die van het burgerlijk armbestuur De gemeente-beg rooting Betreffende de aanschaffing van een motorbrandspuit ad f. 6500 werd medege deeld, dat deze post is teruggenomen om een spoedige goedkeuring op de begrooting te verkrijgen. De heer Den Hertog besprak het stopbord Bruggestraat. Zijn grief was, dat auto's voor links en rechts zoo lang moeten wachten tot de brug weer neer is Z.i. is dit overbodig. Hij wilde hiervoor een speciaal teeken van de brug af te bedie nen. De voorzitter zegde een onderzoek toe Een uitvoerige discussie volgde over de post vergoeding bioscoopcommissie. De heer Den Hertog wilde deze post van f. 150 tot f. 50 verlagen. Een voorstel dienaan gaande werd met 134 st. verworpen. De heeren Gesman en Den Uijl infor meerden of er nu in de ziekenhuizen ln den omtrek nog plaats is voor zieken uit onze gemeente. De voorzitter zeide dat dit thans nog wel het geval is. doch in tijd van oor log zal men moeten afwachten. De heeren Dekker en Van Kleef wezen op den ongunstigen toestand, waarin de T.B.C.-vereeniging financieel verkeert. Be sloten werd af te wachten tot de vereeni ging met een verzoek komt tot dekking van het tekort dat f 2500 moet bedragen. De heer Tolk drong aan op een spoedige opruiming en/of onbewoonbaarverklaring van een zeventigtal krotwoningen. Hij stelde daarvoor in de plaats den bouw van nieuwe woningen te stimuleeren door de gemeente daar de particuliere bouwnijver heid zich door de tijdsomstandigheden wel terug zal trekken. De voorzitter zeide. dat deze zaak de volle belangstelling van B. en W. heeft. Ook de verbinding met Aarlanderveen kwam ter sprake, alsmede den slechten toestand van het Zuideinde. De lieer Ver donk wees er op hoe men voor het Zuid einde geen vergunning krijgt om met auto's te rijden. B. en W. zullen bij Ged. Staten met klem aandringen den weg voor per sonenauto's vrij te geven Ook besprak de heer Verdonk het weggedeelte bij de Fa. Van Dijk. Wethouder Den Ouden bleek ge gronde hoop te hebben, dat spoedig een gunstige wending zal komen. Na een uitvoerige bespreking over het onderhoud en den aanleg van plantsoenen, werd de slechte toestand van den Kerk- vaartsweg besproken. B. en W. zullen nog eens met het polderbestuur praten. De heer Tolk bepleitte verbreeding van de Van Mandersloo- en Raadhuisstraat, Wethouder Den Ouden wees er op, dat dit financieel niet mogelijk Is. Medegedeeld werd dat het vraagstuk van cursussen voor de jeugdwerkloosheid weer onder de oogen zal worden gezien. Hierop werd de begrooting vastgesteld en volgde sluiting. het bedrag per leerling voor het openba* gewoon lager onderwijs voor het jaar 194) met toepassing van art. 55 quater der L.O. wet 1920; 5 Verzoekschrift om vergoeding van kosten Ingevolge art. 13 der L.O.-wet 1920; 6. Vaststelling opcenten op de hoold- som der gemeentcfondsbelastlng over het belastingjaar 1940/1941; 7. Comptabele be- sluiten: In de Ned. Herv. Kerk is als kerkvoogd herkozen de heer Jac. Kempenaar Czn. Als onderwijzeres aan de R.K. School is benoemd mej. Hoogeboom alhier WADDINXVEEN. Wederom een winkelweek. De Waddinxveensche Middenstand en de R.K. „Hanze" hebben besloten ook dit jaar weer een winkelweek te organlseeren De kruidenierszaken doen echter, op een en kele uitzondering na, niet mede. In de Ned. Herv. kerk werd ln de eerste helft van November gecollecteerd: voor de diaconie 1. 380,51 en voor de kerk f. 181,94. Tevens werd f. 10 ontvangen en met de Dankstondavonden zeven maal f. 10 voor de diaconie en 1.1. Donderdagavond gecollecteerd f. 10 voor de diaconie en f 10 voor de kerk. Alhier heeft zich onder een koppel rundvee een geval van miltvuur voorge daan. Onze plaatsgenooten A. van Eeuwen, P. van Erk en J. J. Geluk slaagden voor het middenstandsexamen. De extra collecte ln de Geref. Kerk voor de diaconie heeft f. 193.17 opgebracht. In de Ned. Herv. Gemeente had een verkiezing plaats voor drie notabelen; ge kozen de heerenW. Broer, A. J. Voshol en H. Olie en als kerkvoogd de heer w. 8. Buitelaar. Geslaagd' voor het middenstandsexa men de heeren H. Bakker. W. J. Los en W. A. van der Knaavs. WOUBRUGGE. Beroep aangenomen. Ds D. v. d. Ent Braat te Overlangbroek heeft het beroep der Ned. Herv. Kerk al hier aangenomen. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem Prank, z. van A. Kempe naar en N. Chr. Verhage Hendrik Theodorus, z. van P. Th. Hoogenboom en J. M. Flanen - Theodorus Martlnus, z. van Th. Kraan en M. P. Schouten. Spoedeischende Raadsvergadering. De Burgemeester heeft den Raad tegen morgenochtend 9.30 uur spoedelschend bij eengeroepen ter behandeling van de volgen de agenda: 1. Notulen; 2. Ingekomen stuk ken; 3. Verhooging crediet Achterweg; 4. Wijziging der begrooting 1939; 5. Reclame schoolgeld; 6. Rondvraag. De collecte ten bate van het Algemeen Steuncomité 1939 heeft opgebracht f. 38.40. De straatweg van Ofwegen naar Hoog- made zal door de provincie worden beplant met boom- en struikgewas aan beide zijden. Met de voorbereidende werkzaamheden is reeds een begin gemaakt. Met het roeien van door de iepziekte afgekeurde boomen in den polder Vieram- bacht is een aanvang gemaakt. Noodge dwongen ontstaan hierdoor in de mooie lanen open plekken, hetgeen aan het na tuurschoon afbreuk doet. Wegens overtreding van de Veewet, verboden vervoer van een varken afkom stig van een erf waar meerdere varkens lijdende waren aan de varkenspest, heeft de politie tegen den veehouder W. proces verbaal opgemaakt. ZOETERMEER. Geslaagde schietavond. In tegenwoordigheid van militairen en vele genoodtgden werd de eerste schiet avond gehouden en geopend door den heer D. D. Ceelen ln het gebouw „O. en O." van den heer H. Brlnkers. Daar door de komst der militairen de ge bruikelijke schietgelegenheid in gebruik genomen ls, werd besloten door de mili tairen, burgerwacht, B.V.L. en Schietver- eeniging .Diana" tijdelijk gezamenlijk het schieten te beoefenen. De heer Ceelen heette allen hartelijk welkom en zette uiteen, dat door de komst van de militairen de schietgelegenheid in gebruik ls genomen, zoodat thans gezamen lijk de schietsport zal worden beoefend. Spr. dankte den heer H. Brlnkers voor het beschikbaarstellen van het lokaal. Verder zette spr. uiteen den gang van zaken be treffende het schieten en deelde mede, dat de schutters zullen verdeeld worden in drie klassen, naar gelang hun sctoutterstalent is. Na nog eenige wenken gegeven te heb ben betreffende het geweer en gewezen te hebben op de noodzakelijkheid zuinig te zijn op de patronen, werd het woord ge voerd door den kantonnements-comman- dant. die zijn voldoening uitsprak tegen woordig te kunnen zijn bij de opening van den eersten schietavond van „O. en O.". Wij als militairen, aldus spr., verheugen ons en waardeeren de goede vriendschap, die wij in Zoetermeer ondervinden en spr. stelt daarom de samenwerking ten zeerste op prijs, Spr. dankte namens de militairen hen die het Initiatief namen tot het hou den van deze sohletavonden en wenschte het streven een goed succes. Vervolgens werd met het schieten be gonnen en loste een der officieren op ver zoek van den heer Ceelen het eerste schot. Gevonden een bletenrlek. Inlichtin gen bij de politie. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk. Z, van Frans Schouten en Wlllemina van den Bosch. Ondertrouwd: Cornells Oskam 22 j. en Mar- rigje Knulstlngh Neven 22 J, van Lekkerkert Getrouwd: Hendrik van Scherpe nzee! 33 j» wed. van Jacoba Johanna Meijer van Gorin- chem en Lijntje Goudkuil 21 j. Leende'1 Nagtegaal 25 J. van Alphen a. d. Rijn en Jam* Goudkuil 24 j. Bij de stemming ter verkiezing van twee notabelen der Ned. Herv. Kerk alhier wegens periodieke aftreding, werden uitge bracht 30 geldige stemmen, waarvan op oen heer W. J Dam (aftr.) 24 stemmen en CJ" Muiswinkel J. W.zn. laftr.' 24 stemmen, 1* overige stemmen waren op enkele anOer personen uitgebracht. De beide aftredenoen zijn dus herkozen. 2-3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10