MEISJES VOOR PRACTISCHE HUISHOUDELIJKE GESCHENKEN naar DE NIE SCHULER N.v. Linoleumwas Uit de Rijnstreek TE HUUR: LEIDSCH DAGBLAD - Derde Biad Zaterdag 18 November 19] VISSCHERIJ-BERICHTEN E.vöcKABg WOLLEN DEKENS 100% WOL Lederwarenfabriek v. d. HORS! n.v. IIM KRUIDENIERSBEDIENDE iTiEcTraciTÉff"' Abonneert U op het Leidsch Dagblad NED. CHR. REISVERENIGING - AFD. LEIDEN OS- EN PAARDENLAAN 41. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. 18 Nov. Tong 1.80. Heilbot 6.50—5 per K.G. Wijting 6—3.10. Versche haring 8.90—7.50 per 50 K.G. Aangevoerd aan den afslag 1166 K.G. gecon signeerde snoekbaars a 0.260.22 per K.G. Besommingen loggers met versche haring KW 56 f. 4047. KW 86 f. 1332. KW 48 1. 542. KW 122 i. 1108. NIEUWS UIT IJMUIDEN. (Van onzen correspondent). Weekoverzicht. De trawlers zijn er uit. wat dc haringvangst betreft, maar gelukkig zorgen ook nu weer als in andere jaren de drijf net visschers (log gers» er voor, dat er nog wat haring komt. Het is wel niet die overvloedige aanvoer, zooals het vroeger altijd was in dezen tijd van het jaar. maar zoo ongemerkt komt er toch nog heel wat Deze week waren er 8650 kisten aan de markt en die zullen zeker 75000 opgebracht hebben. De loggers zorgen er dus voor. dat het omzet cijfer van het Staatsvisschershavenbedrijf niet al te zeer ineenzakt. Inderdaad, er komt veel minder haring dan verleden jaar. maar voor de schepen ..indi vidueel" zijn de resultaten niet met elkaar 1 te vergelijken. De aanvoer was verleden jaar zeker driemaal zoo groot, maar de haring is nu ook wel driemaal zoo duur en het aan tal In de vaart zijnde schepen is natuurlijk veel en veel kleiner. Er worden door de haringloggers enorme besommingen gemaakt en over het algemeen kan gezegd worden, dat de hervatting van de haringvisscherij een grooter succes is ge weest dan de hervatting van dc trawlvis- scherij. Waarbij natuurlijk niet vergeten mag worden, dat het bij de haringvisscherij nog maar om eenige weken te doen is. Gisteren loste de SCH 101 250 kisten haring ln de markt en maakte daarvoor bijna 2800. Maar de logger ging met 42 last pekel- of steur - haring naar de thuishaven en als we gemiddeld 20 gld voor een kantje rekenen wordt dit het lieve sommetje van f. 14280, zoodat dit reisje maar eventjes ƒ17000 opbrengt. Het zou ook wel 18000 kunnen zijn. Wij weten niet. wat voor haring het schip meebrengt en daardoor moeten we wat in de ruimte blijven. Er waren gisteren trouwens meer „best sellers" aan de markt. Zoodoende wordt deze nateelt nog een vet kluifje, zoowel voor reeders als voor beman ning. Hoe het nu met de trawlers gaat? Er zijn er deze week 15 binnen geweest en dit vijftiental heeft heel wat vlsch aangevoerd en met hun vijftienen besomden ze bijna 95000 of gemiddeld 6300. Dat is een heel bedrag, dat voor een normale reis. ook ln de huidige om standigheden, voldoende geacht mag worden, maar er komen nog te veel tegenslagen voor en dat maakt de exploitatie te riskant. Nu heeft de regeering haar steunverleening voorloopig weer tot 1 Januari toegezegd en dat is goed werk. maar wij moeten nog zien, of men daar mee het bedrijf gaande kan houden als de bui- tenqansjes van een paar flinke trekken haring of makreel voorbij zijn. Inmiddels heeft ook de handel deze week zijn goeden dag gehad: de contingenteering van den vischlnvoer is opgeheven. Als de najaarsstormen nu nog wat wegblijven, kunnen wjj nog aardig wat visch uit Denemarken verwachten.' DE HARINGVISSCHERIJ. De afgeloopen week is voor de haringvisscherij niet ongunstig geweest. De visscherij was wel zeer ongelijk, doch de geheele week door gingen er mooie schoten uti. De aanvoeren waren zeer regelmatig en in de meeste gevallen waren het volle ladingen. Een recordvangst van 800 kantjes werd door een Vlaardingsche „fiets" binnengebracht. De schepen, die in IJmuIden binnenkwamen, brachten in de meeste gevallen wat versche haring binnen. De markt was dan ook regelmatig van deze soort voorzien. Nu de treilers de haringvisscherij zoo goed als beëin digd hebben, bestaat er voor de loggerharing zeer veel belangstelling. De prijzen voor de ver sche haring zijn mooi. hoewel ze zelden meer boven de f. 10 per kist komen. Een Sch evening- sche logger maakte een prachtreis en besomde aan nog geen 900 kisten ruim f.9000; dit schip had bovendien nog "17 last gezouten haring. De markt voor gezouten haring was zeer vast. Alle partijen werden boven de door de Reedersvereeniging vastgestelde prijzen uit de markt genomen. De kwaliteit van de laatste aanvoeren is gelukkig wat verbeterd. Er kwam wat meer haring aan, welke ge schikt was voor de rookerij. Voor deze soorten bestond veel animo, wat in de prijzen duidelijk tot uitdrukking kwam. Voor de beste soorten werd tot boven de f. 19 per kantje betaald. Pekelharing wordt er nog steeds weinig aangevoerd; de handel Is dus thans wel gedwongen zelf wat steur- haring tot pekelharing om te werken. De meeste haring, die door den handel ge kocht wordt, wordt voorloopig opgeslagen. De export gaat regelmatig zijn gang: België en de Vereenigde Staten nemen geregeld af. Naar Duitschland schijnt nog niet veel te gaan; dit land is nog niet bereid de verhoogde prijzen te betalen. De termijn, waarover de regeering vergoe dingen zou verstrekken op de premies voor de schepen en de ongevallenverzekering, welke voor leder schip op 6 weken gesteld was. is thans voor alle schepen verlengd tot 1 Januari 1940. Tot nu toe werden 160.000 kantjes haring aan gebracht tegen 640.000 in dezelfde periode van het vorige jaar. De achterstand bedraagt dus 430.000 kantjes. Begin September bedroeg de achterstand 60.000 kantjes. Tengevolge van den BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Johan Piet, Z. van P. J. van Dalen en H. A. van den Brink Paulus. Z. van B. van Dijk en E. Jansen Coeradus Cornells. Z. van P. E. Op en W. D. Balvert Marrigje. D. van D. van der Panne en M. Blok Willem Machiel, Z. van J. W. Hommel en T. Lugten- burg Aart. Z. van T. G. Hamoen en C. Ver heul— Margje, D. van D. van Vliet en D. v. Leeuwen. Ondertrouwd: G. de Kruijff 26 j. en G. v. d. Wilt 19 J. Overleden: M. van Muiswinkel (echtg. van W. J. v. d. Boon) 58 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. Peper. Emmakade 119P L. M. de Ruijter. Oud-Bodegraven 20 P. Broere en gezin. Zuidzijde 69 W. J. Schrama. Kerk straat 44 A. Wilhelmus en gezin. Wilhelm 1- nastraat 76 J. C. Hulsman, Noordzijde 136 D. M. Mulder. Meije 26 J. M. v. Leeuwen, Noordstraat 53. Vertrokken: W. Kloosterziel en gezin, naar ReetlWUk, Weth. Venteweg H 12 C B. C. Goosen. n. Zwammerdam. Tempel D 65 J. v. d. Pol. n. Voorschoten, Leldscheweg 422 D. de Wit. n. Utrecht. Willemstraat 39 Wed. L. Kwakernaak—Kempenaar, n. Alphen a. d. Rijn, Gnephoek 15a. A.s. Zilverea Jubileum der R. K. „De Hanze." Op 25 Nov. a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de R.-K. Middenstandsvereenlging ..de Hanze" werd opgericht. De oprichting, die destijds werd voorbereid door een Leidsch comité voor R.-K. actie, had plaats enkele jaren nadat in Bodegraven de Alge - meene Middenstandsvereeniging was opge richt, in welke vereeniging tot dusver ook verschillende R.-K. middenstanders actief hadden deelgenomen en zelfs bestuurs functies hadden bezet. Aanvankelijk be treurde men dan ook het feit. dat de R.-K. voortaan afzonderlijk zouden optrekken, maar de praktijk heeft geleerd, dat dit ze ker niet tot schade heeft geleid. Opgericht met 11 leden groeide de vereeniging snel en kreeg in haar gelederen spoedig de me dewerking van verschillende niet-winke- liers, terwijl thans vrijwel alle midden standers uit den R.-K. kring tot de vereen, zijn toegetreden. De samenwerking, die spoedig weer werd opgevat was steeds uit nemend en wanneer er op het terrein van de Mdddenstandsbelangen in Bodegraven iets te doen valt, werken de beide orga nisaties zusterlijk samen. Menige winkel week e.d. is in goede harmonie gezamenlijk georganiseerd en b.v. ook de recente Mid- denstandsreizen gingen uit van beide orga nisaties. Van een feestelijke viering zal in ver band met de tijdsomstandigheden niets kunnen komen. Evenwel zal een kerkelijke viering plaats hebben door een Triduum, te houden op de 3 laatste dagen der vol gende week, dat besloten wordt op Zon dagmorgen met een algemeene H. Commu nie en een gemeenschappelijk ontbijt. De rederijkerskamer „H. K. Poot" gaf een goedgeslaagde uitvoering van het spel „Als een kwartel" ten behoeve van de hier gelegerde militairen. De zaal was stampvol en het spel vond bijzonder grooten bijval. Alle leden van de Kamer speelden uitnemend; vooral het samenspel was schitterend. oorlogstoestand is deze dus toegenomen met 420.000 kantjes. Met een verderen achteruitgang in de komende weken moet rekening gehouden worden. Op het oogenblik vischt nauwelijks de helft van de vloot. Begin December is de En- gelsche-wal-visscherij afgeloopen en van de Ka- naalvisscherij kan dit seizoen geen sprake zijn. Woensdagavond zijn de maatregelen, waarbij het verboden was des nachts een Nederlandsche haven binnen te loopen. weer opgeheven. Ver schillende schepen hebben tengevolge van dezen maatregel veel last en tijdverlies ondervonden. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoornende voor de Maandagmarkt Caroline IJM. 26 vangst 900 mnd. makreel. 250 mnd. haring. 200 mnd. diversen. Totale vangst 1350 manden. Dirkje R.O. 53 vangst 200 mnd. schelvisch, 180 mnd. braadschelvisch. 100 mnd. gestripte radio. 85 mnd. dichte radio, 30 mnd. gul en kat- vlsch. 100 mnd. makreel. 50 mnd. haring. 20 mnd. stoksch el visch. 10 mnd. varia. Totale vangst 775 manden benevens 40 stuks stijve kabeljauw. Knikker IJM. 4. 100 mnd. schelvisch. 140 mnd. braadschelvisch. 40 mnd. gul en platvisch, 200 mnd. radio. 15 mnd. varia. Totale vangst 495 manden. Protinus IJM. 85. vangst 140 mnd. schelvisch. 150 mnd. braadschelvisch. 30 mnd. gul. 180 mnd. radio. 100 mnd. makreel. 20 mnd. wijting. 15 mnd. platvisch. Totale vangst 635 manden, benevens 100 stuks stijve kabeljauw. Binnen van de haringvisscherij: Te IJmuiden zijn binnen van de haring visscherij: KW 48. 27 last en 60 kisten: KW 29. 39 last; KW 56. 24 last en 450 kisten: KW 124, 26 last: KW 122. 35 last en 110 kisten; KW 86. 30 last en 150 kisten; KW 70. 27 last; SCH 107. 20 last en 350 kisten. De versche haring werd in IJmuiden verkocht. VERTROKKEN NAAR DE HARING VISSCHERIJ. De logger KW 31 is van IJmuiden naar de haringvisscherij vertrokken. De commandant bracht een welverdiende hulde aan de speelsters en spelers, waarbij hij aan de eersten bloemen aanbood. Hij hoopte, dat, wanneer de soldaten nog lan ger in Bodegraven zouden moeten blijven, nogmaals een dergelijken avond zou kun nen gegeven worden. De eigenaar van Ho tel van Haaften. de heer v. d. Veer bood alle aanwezigen in de pauze gratis koffie aan. welke attentie ten zeerste op prijs werd gesteld. Voor het Middenstandsdiploma slaag den mej. A. van Rijn en de heeren M. Boot C. Bikker. W. Burggraaf. B. de Bruin, Joh. Schoo. B. Burggraaf. Jac. de Bruijn, M. Both, C. van Muiswinkel, J. Verlaat, A. van Zeideren, W. van Zeideren en W. A. van Zeideren. De heer G. v. d. Poll slaagde voor het Bakkersdiploma. BOSKOOP. Tol Goudsche Rijweg wederom verpacht. B en W. van Gouda hebben ten stad- huize wederom verpacht het recht van tolheffing onder de gemeenten Boskoop en Alphen met gebruik van de te Alphen ge legen boerenwoning met landerijen ter grootte van ongeveer 11 H.A. voor het jaar 1940. Ingekomen waren drie biljetten t.w. H. J. en L. Tijhuis te Rijssen f. 3315. A. Voorbij Hzn., Alphen en L .H. de Groot te Amsterdam, f. 2260, welke laatste ook de tegenwoordige pachter is voor f. 3000. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Gerarda, d. van Th. H. HoudUk en G. M. dc Rijk. Getrouwd: P. van den Dool. 28 jaar en C. van Tienhoven, 36 jaar. Overleden: P. van der Wolf, echtgenoote van A. Geers. 46 jaar. De inzameling ten bate van het Alg. Steuncomité 1939 heeft f. 268,47Vs opge bracht. Voor Zondag 19 November, zal de Zondagsdienst worden waargenomen door dr. A. S. Kater, telef. 38. HAZERSWOUDE. Vergadering der Hazerswoudsche Burgerwacht. De Hazerswoudsche Burgerwacht verga derde in het gymnastieklokaal der R.K. school. De voorzitter opende en sprak er zijn ontstemming over uit, dat verschil lende leden hun plicht als burgerwachters niet naar behooren vervulden. Andere leden daarentegen hebben door hun volle medewerking alle nlof verdiend. Na voorle zing der notulen werden als bestuurslid herkozen: voor den Rijndijk de heer B. den Braver en de heer Straver en voor het Dorp de heeren A. Th. de Ruyter en J. H. Pels De aanvang der schietwedstrijden zal voor den Rijndijk nader onderling geregeld worden en voor het Dorp op den eersten Woensdag in Januari zijn. Tijd ens de rondvraag werd door den voor zitter uitvoerig critiek geoefend op het feit dat de daadwerkelijke deelneming van ver schillende burgerwachten onvoldoende Is, terwijl er toch ruimschoots daartoe gele genheid is, in het bijzonder wat de cur sussen der luchtbescherming betreft zoo noodig zal een ruimere subsidie aange vraagd worden voor de schietoefeningen Nadat de heer Dekker hier films had ver toond. volgde sluiting met het zingen van het Wilhelmus. Burgerlijke Stand. Geboren: Antje. d. van S. Kruit en J. S. van Soest Leonards Anna Maria. d. van L. ,H. Straathof en M J. de Jong Gerardus Theo- dorus. z. van J. Th. van Goozen en M. Loos. Gehuwd: P. J. de Wilde. 28 j. en G. van der Haven. 21 j. Overleden: N. de Bruin. 54 J. Bij de verkiezing voor leden van het kiescollege der Ned. Herv. Gemeente, zijn herkozen de heeren A. van den Bosch, S. Huisman. T. J. de Kort. G. Lindenburg en A. P. Voets. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Burgerlijke Stand. Geboren: Robbert Christiaan, z. van N. van Bostelen en J. v. Ommering. Loop der Bevolking. Gevestigd: Dina van 'tHof, A 15 Hendrik SCeendam. A 105 Aagje Oppelaar. B 139 Albertje Schonewille. B 138 Melnsje van der Sterre. A 35. Vertrokken: Naar Alphen a. d. Rijn. Stations straat 25. Johanna Wiegman Naar Zoeter- woude E 113. Frederlk van der Loo. Bijeenkomst in de Ned. Herv. Kerk. In de Ned. Herv. Kerk werd een dienst gehouden in verband met de Wereldbonds gebedsweek. Ds. Binsbergen opende met het laten zingen van Gez. 3 1 waarna een inleiding volgde. Ds. Binsbergen las een liturgie voor afgewisseld door eenige ge zangen en gebed. Ds. Scheers uit Alphen gaf een uiteenzetting over „Weet gij lieden niet dat uw lichaam een tempel Gods Is", die evenals de rede van ds. Meijer uit Alphen „Blusch den Geest niet uit" met volle aandacht gevolgd werd. Nadat ds. Binsbergen een boodschap van de Wereldbond-presidente had overge bracht werd de avond gesloten met dank gebed. waarna staande het bondslied werd gezongen. Deze indrukwekkende avond werd door velen, ook uit de omgeving bij gewoond. De afdeeling van den Chr. Nat. Werk mansbond vergaderde onder voorzitter schap van den heer A. v. d. Ent in de koorzaal der Ned. Herv. Kerk. De voor zitter hield een bijbelinleiding over Jes. 1 vers 11 Dc heer Bloem, hoofd der Ned. Herv. School behandelde het onderwerp „Onze sociale taak in dezen tijd". LEIDERDORP. Buurtverecniging „Samenwerking". Genoemde buurtvereeniging vergaderde in „Het Wapen van Leiden" Na een ope ningswoord door den voorzitter, werden door secretaris en penningmeester de jaar verslagen uitgebracht. Uit een en ander bleek de nog steeds toenemende groei der vereeniging. De kascommissie bracht ver slag uit, waarna den penningmeester dank werd gebracht voor het gevoerde beheer. Onvoorziene omstandigheden voorbehou den, zullen op 5 Dec. de kinderen een ver rassing ontvangen. Na rondvraag volgde sluiting van deze goed bezochte vergadering. LEIMUIDEN. Cursus instructeurs Luchtbescherming- In de groote zaal van de Wed. J. Snee- boer werd de eerste les gegeven van den cursus uitgaande van de Ned. Ver. voor Luchtbescherming tot opleiding van In structeurs. Er waren 69 deelnemers aan wezig, afkomstig uit de gemeenten Ter Aar, Nleuwveen, Rijnzaterwoude en Leimulden. De voorzitter van de afd. Leimulden be groette in het bijzonder dr. Van Vianen uit Lelden, hoofd-instructeur der Ned. Ver. v. Luchtbescherming en hoopte dat uit dezen cursus vele bekwame instructeurs te voor schijn zouden komen. Deze cursus is tot stand gekomen op initiatief van de afd. Leimulden. Raadsagenda. De raad vergadert Woensdag 22 Nov. a.s. des voorm. 10 uur. Agenda: 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken; 3. Vaststelling van een regeling als bedoeld in art, 122 der gemeentewet voor den distri- butiedlenst; 4. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een verzekering voor het personeel der luchtbescherming; 5. Voor stel van B. en W. tot het opheffen der zekerheid voor den voormaligen ontvanger J. W. de Ren; 6. Vaststelling der gemeente- begrooting 1940; 7. Vaststelling van het bedrag per leerling voor de bijzondere scholen overeenkomstig het bepaalde in art. 101 5e lid der L.O.-wet 1920 voor het jaar 1940 8. Voorstel van B. en W. tot het heffen van 75 opeenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting voor het be lastinglaar 1940/'41. De bouw van een graanpakhuis voor den heer B. Koolhaas alhier is voor f. 11.067 gegund aan gebrs. Moolhuijsen te Haar lemmermeer en zal worden uitgevoerd on der architectuur van den heer C. v. Damme te Hoofddorp. De heer P. M. Vink, volontair ter se cretarie der gemeenten Leimuiden en Rijn zaterwoude, is met Ingang van 23 Novem ber a.s. benoemd tot ambtenaar ter secre tarie te Alphen aan den Rijn, afd. steun verleening en werkverschaffing. OUDE-WETERING. Vergadering „Het Groene Kruis". De afd. Oude Wetering en Omstreken van het Groene Kruis vergaderde in het café van den heer H. P. Klein. De voorzitter de heer P. v. d. Velde open de, waarna het jaarverslag van den secre taris en dat van de magazijn-commissie werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag van de wijkverpleeg ster, vernamen wij dat zij vele bezoeken had afgelegd. Aan het financieel verslag van den pen ningmeester J. v. Iterson ontleenen wij dat de ontvangsten bedroegen f2527.50 en de uitgaven f. 3445.32, nadeelig saldo f. 917.82 Er was evenwel nog een actief post van f. 300.Indien deze ontvangen is zal het nadeelig saldo slinken tot f617.82. Uit het financieel verslag van mej. Ade- maSteenvorden van de vereen. Kraam- Huis- en Ziekenzorg bleek dat de ontvang sten f 885.95 bedroegen en de uitgaven f. 828,29, voordeelig saldo f. 57.66 De financleele commissie bevond bij monde van den heer Remmelts alles in orde Voor het nieuwe dienstjaar werd de heer Spring in 't Veld aangewezen als lid der financieele commissie, inplaats van den heer Corts. Door het overlijden van den heer P. de Jeu was een vacature ontstaan. In diens plaats werd de heer Lohna gekozen. De heeren v. d. Velden en de heer J. E. de Jong werden beiden herkozen. Als lid van de Kraam-Huis- en Ziekenzorg werd met alg. st. herkozen mej. Adema—Steenvoni» terwijl mevrouw Hogenweg wegens vertrS van mej. van BeekNoordam gekozen»en. De begrooting 19391940 werd vastgeslet Naar aanleiding van een voorstel, deel het bestuur mede het wijkgebouw te vi, huren aan wien zij wenscht. Hierna vota sluiting. RIJNZATERWOUDE De collecte voor het Nationaal comité 1939 heeft hier f. 26.94', bracht. Steun o» rit Dl Sp: pnji WADDINXVEEN. GEMEENTERAAD. Wederom de Schoolkwestie. De raad vergaderde. De voorzitter deelj mede, dat ook dit jaar weer brandstollen bijslag aan de ondersteunden zal worde: gegeven; goedgevonden werd een Kers gave uit te reiken. Aan het bestuur van de Middelbare Has delsavondschool werd voor 1939 een die toegekend voor 5 leerlingen uit Wié ddnxveen. Verleend werd een crediet van f 46 een oud boek uit het archief van het j 1755 op te knappen. Volgde behandeling van het verzoek c. Ned. Herv. Schoolvereeniging om mede»,: king te verleenen voor den bouw van school met 3 lokalen ln dc omgeving i de brug In het reeds door ons gepubliceerd prae-advies werd geadviseerd de medero king te weigeren. De voorzitter zeide. dat B. en W. in t band met door de regeering geuite verton gens hebben gevraagd de aanvraag tijde lijk in te trekken, teneinde in deze ongunstige tijden geen extra-uitgaven moeten doen. Het schoolbestuur heeft i geweigerd, zoodat er nu een beslissing moe vallen. De heer Hij koop wilde het verzoek medewerking aanhouden. De voorzitteranl woordde. dat zulks ingevolge de wet mogelijk is. Dc heer Buitelaar constateerde, dat i het schoolbestuur de zaak gaat vertroe» len. doch het College van B. en W. bestreed de meening, dat 82 kinderen i zouden mogen medetellen. Door de stijging van de materialen is het veelvoa deeliger de school nu te bouwen dan late indien in beroep de medewerking alsno moet worden verleend. De voorzitter antwoordde, dat de tal van een school f. 35.000 zou kosten en 1 is dus zeker in het belang van de gemeent als de voorgenomen bouw niet doorgaat. 1 prijsstijging Is al achter den rug. De koste van het hout zijn al 40"/o hooger. Het onderwijs wordt nu niet geschaad 1 zaak blijft nu bestendigd tot ze definitii is goedgekeurd. Dan eerst bieden B. en de lokalen aan en kunnen de raadsled! zeggen, of zij daarmede genoegen nemen. De heer Pille zelde. dat deze aanvra veel te voorbarig is. Het eerste onderzo» is nog niet eens afgehandeld en de tweed is er al. Het blijkt, dat er 286 leerlinge zijn. dus er wordt gevraagd één lokaal één leerling plus nog één lokaal. Het schw bestuur zit aan den verkeerden kant. steeds komt het 14de raadslid in de meente, die de bevolking op verkeerde wij suggereert. De voorzitter merkte op. dat het ima zijn doel is geweest het onderwijs zoo mogelijk te behartigen, de Hervorm: School is goed onderdak en heeft de schikking over zeer goede leermiddeln Haar waarom heeft het schoolbestuur i nu de aanvraag niet tijdelijk ingetrokkfi In de Haarlemmermeer hebben twee school besturen dat wél gedaan, omdat de lnta nationale toestand zoo précair is. De heer Hij koop zeide, dat hem uit i debatten wel blijkt, dat ook nu geen oplco sing kan worden gevonden. Van verschi lende kanten moeten offers worden bracht, maar praten schijnt niet doenlii te zijn met geen der partijen. Het slot i toch zijn, dat de vereeniging een school 3 de brug krijgt, want het bracht al offer door aan den Onderweg te gaan i ten. De voorzitter vroeg den heer Buitelaar bewijzen, dat B. en W. niet de noodige m< dewerking hebben verleend. De tijdelijk voorziening is goedgekeurd en de kindm hebben dus onderdak. De heer Buitelaar oordeelde het onna dig. dat de raad dan een crediet beschik baar stelde van f. 18.000 voor schoolbou». De voorzitter antwoordde, dat absohii geen crediet beschikbaar is gesteld. Allee ls een bedrag genoemd, wat het vaat schijnlljk zou kosten indien de bijtal doorgaat. Het moet eerst nog goedgekew worden. De heer Van der Hee zeide, dat de ra nu eindelijk eens moet inzien, dat B. W. de heeren langs kronkelwegen op dwaalspoor brengt. Waarom moet aan H« vormde ouders worden onthouden, alle andersdenkenden hebben? Spr. stemmen vóór het verleenen van de met werking. Nadat de beide wethouders hun mcfnii hadden uiteengezet, wordt het voorstel t worpen met 8 tegen 4 st. Vóór de heerei Van der Hee. Hijkoop, Uitbeijerse en Bul telaar. Hierop sluiting. i ps i ft nede Vraagt Uw winkelier: GERO ZILMETA D. R. U. EN EDY EMAILLE STAALWAREN WRINGERS en honderden practische geschenken bovendien de waardevolle MIDZA-bons (uitgezonderd Gero Artikelen) 2923 Kort Rapenburg 10 - Tel. 20025 KST Gevraagd te Noordwijk a. Zee voor wijk- en winkelwerk. Goed venkooper. P.G. Intern. V.g.g.v, Brieven Bur. van dit Blad onder no. 2970a. aam den Maredijk een Beneden huis No. 89b en een Bovenhuis No. 89e. Huurprijs f. 35.— pel' maand inclusief water. 2638 Te bevragenN. A. VAN ZIJP, Rapenburg 123 - Telef. 20400. door EEfl Erkend losfc^eur ZEEMANLAAN 51 20505, 2851 VOOR PRIMA 2612 NAAR N.V. Meelfabriek Dc Sleutels, v.h. DE KOSTER Co. Algemeene vergadering van aandeelhouders 30 Nov. 1939, 5 uur. Witte Singel 24. 2016 DINSDAG 21 NOVEMBER a.s., in „OUD HORTUSZICHT" LODE VAN GENT over zijn reis naar Afrika. 2896 Aanvang 20.15 uur precies. - Plaatsbespreken Breestraat 15. van 1620 jaar kunnen direct geplaatst worden. die U evenzeer voldoenj

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 12