Uit de Rijnstreek Mijnha rdlje LEfDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 16 November 1939 KERK- EN SCHOOLNIEUWS RECHTZAKEN prijsvraag IV. Een kleinbl. chrysant in pot gekweekt zonder grondscheuten: le pr. {niet lof der jury) P. Zegwaard 30 p. Prijsvraag V. Een kleinbl. chrysant op minstens 30 c.M. stam: le pr. (met lof der juryi P. Zegwaard 30 p.; le pr. C. v. Vulpen 27'P- prijsvraag VI Inzending afgewezen, prijsvraag VII. Niet ingezonden. Prijsvraag VIII. Vijf cyclamen le pr. (m. Jol der jury) J. Weekhout 30 p.: lc pr. W. van Tol 27 p.; 3c pr. D. A. de Rooij 23 p. Prijsvraag IX. Drie varens: 3e pr. D. A. de Rooij 22 p. Prijsvraag X. Zes primula's: 3e pr. D. A. de Rooij 21 p. Inzending begonia's door J. Weekhout 10 p. en 10 p. met lof der jury? inzending peren en appelen, lnz. de heer P. Mida- vaine, diverse varieerende punten: inzen ding van in dezen zomer gemaakte foto's op tuinbouwgebied: 3e pr. J. Hermsen Hierop werden met de lantaarn verschil lende foto's op het doek geprojecteerd van Yillatuinen in deze gemeente, waarbij de heer Bergman de noodige toelichting gaf, hetgeen zeer in den smaak viel. Als meegebracht materiaal waren twee soorten chrysanthemums aanwezig, waar van de inzender gaarne den juisten naam rou vernemen. Geen der aanwezigen kon evenwel het antwoord geven. Zonder hoofdelijke stemming werd be sloten de bestuursverkiezingen, die nor maal in December plaats vinden, een maand uit te stellen, in verband met het ioopende fusievraagstuk. Nadat besloten was op normale wijze een feestavond te organiseeren, volgde sluiting. ZEVENHOVEN. HET 12'/t JARIG JUBILEUM VAN BURGEMEESTER W. J. BOCXE. Een zeer hartelijke huldiging. Het 12'/i jarig ambtsjubileum van bur- I gemeester W. J. Bocxe is, gezien de heer- schende tijdsomstandigheden, op uitdruk kelijk verlangen van den jubilaris, in klei nen kring herdacht. Om elf uur werd een feestelijke bijeen- I komst gehouden in de Raadszaal, die stem mig versierd was met chrysanten, seringen en bloemenmanden. Aanwezig waren het voltallig College van Wethouders en Raads leden. het secretarie-personeel, de gemeen te-ontvanger, de veldwachter, de gemeen te-opzichter, de directeur en accountant van het G.E.B. te Leiden, resp, de heeren ir. Stokhuijzen en W. Wiggers. de heeren K Bergsma en H. v. d. Kroon resp. bedrljfs- itider cn administrateur van het G.E.B. te Ter-Aar en de heer Weerman, directeur ',an de Stichting „De Drinkwaterleiding de elfgemeenten" tc Woerden. De wethouder, de heer A. P. v. d. Weijden I (prak den jubilaris toe en gaf uiting aan de voelens van dankbaarheid en waardee ring. Spr. herinnerde er aan, dat de heer I Bocxe de eerste burgemeester van Zeven hoven is als zelfstandige gemeente. Spr. wees op de tact en de onpartijdig heid van den Burgemeester, en herinnerde I er aan, dat onder zijn leiding veel goeds I lot stand gekomen is in Zevenhoven, o.a. de I Electrlclteitsbedrijven van Ter-Aar, Nieuw koop, Nicuwveen en Zevenhoven; de Drink- ntcrlolding „De elf gemeenten" te Woer den. Dat U van beide zeer nuttige instel lingen sedert lang voorzitter zijt, is ook wel een duidelijke aanwijzing, dat in de na burige gemeenten Uw werkkracht cn capa- nteiten niet onopgemerkt zijn gebleven, aldus spr. De heer A. P. v. d. Weijden eindigde met het aanbieden van een huldeblijk namens den Raad n.l. een kristallen met zilver be- werkt lnktstel. De heer Th. Elsensohn. ambtenaar ter I secretarie sprak namens het secretarie-per- (oncel woorden van gelukwensch. Van U kan worden getuigd, dat gij dezen tijd niet onbenut hebt laten voorbijgaan, maar steeds Uw geheele persoonlijkheid en al Uw werklust hebt gegeven in het belang van de Scmeente Zevenhoven. Voor het gemeente- personeel zijt U een toonbeeld geweest van I ijver en nauwgezette plichtsbetrachting. Spr hoopte, dat de goede verstandhou ding bestendigd moge worden en richtte tenslotte waardeerende woorden tot me- trouw Bocxe. Hierna bood de ambtenaar namens het I personeel der gemeente Zevenhoven, na mens liet personeel van het gemeentelijk Beclriciteitsbedrijf en namens den direc teur van de Stichting Drinkwaterleiding .De Elf Gemeenten" een electrische haard I aan. Tenslotte bracht ir. Stokhuijzen zijn ge- I lukwenschen over en wees op de hartelijk- I heid. die steeds aanwezig was bij het per- soonlijk omgaan met den burgemeester. In een uitvoerig dankwoord heeft burge- I meester Bocxe tenslotte hartelijk dank ge- 1 bracht voor het buitengewone cadeau. Ook dankte spr. den Raad voor de wijze, waar op deze hem steeds tegemoet is getreden. Hij dankte eveneens alle gemcentenaren voor dc vele blijken van belangstelling cn I de ambtenaren van dc gemeente cn bedrij ven voor de steeds ondervonden bereidwil ligheid bij al het werk. Tijdens het hierop volgend gezellig sa menzijn kwamen persoonlijk hun geluk- wenschen nog aanbieden: burgemeester P. AColijn van Alphen a. d. Rijn; burgemees ter J. A. Bakhuizen van Nieuwveen, Lei- I »uiden cn Rijnzaterwoude; burgemeester J. Hoogenboom van Ter-Aar. waarbij ■»8 aangeboden werd een barometer en I een thee-servies van Gero-zilver. s Middags gaven ook pastoor C. A. Moons de heer P. G. Overvliet, gemeente-ont vanger te Nieuwkoop, door hun persoonlijke ^nwezigheid blijken van belangstelling. Ook kwamen nog veie telegrammen ter Wutavensching van collega's, vrienden en I «"nissen binnen. wae feestelijke bijeenkomst duurde toé o den avond, terwijl voorts eenige collega's ™i den burgemeester met hun echtgenoo- persoonlijk den jubilaris kwamen feli- "'feren. De herdenking van dit 12' jarig burge- J Jkesterschap heeft het bewijs beleverd, hoe «'en burgemeester Bocxe in alle krin- ttn is. Loop der Bevolking. jlJviJrokkcnH. dc Groot n. Lcimuiden. Geer- Sl «5: J. Smit en gezin, n. Amsterdam. Ber- yunansiraat to I; c. v. d. Hoort. n. Nieuwveen ™t>straat 71. "bvestigdA. Epping en gezin no. 155; J. Re- vrer no. 174; G. v. d. Bijl. Burgerlijke Stand. 1Jan I. van A. Sparreboom en A. v. I AlPHEN. De Landbouwhuishoudschool. Op 24 Februari 1939 heeft de Hollandsche Maatschappij van Landbouw aan het ge meentebestuur van Alphen medegedeeld, dat de huur van de aan de gemeente toe- behoorende Landbouwhuishoudschool zou worden opgezegd, daar de minister den huur prijs te hoog achtte. Tevens werd meer ruimte voor de huishoudschool gcwenscht. Het gemeentebestuur was bereid de huur van f. 2250 tot f. 1800 per jaar te verlagen. De minister vond echter, dat de hulsvesting van de school niet meer aan de eischen des tijds voldoet en wenschte slechts een huur prijs van f. 1500 goed te keuren. Alhoewel B. en W. van oordeel zijn dat een huurprijs van f. 1800 niet te hoog is zou het verdwij nen van de Chr. Landbouwhuishoudschool niet gewenscht zijn. terwijl de lokalen bo vendien waarschijnlijk geruimen tijd rente loos zouden staan. Voorgesteld wordt daar om de lokalen voor f. 1500 beschikbaar te stielen. Wegens het afloopen van den ge stelden termijn stellen B. cn W. voor dc huur van de gemeentewoningen Lindeho- venstraat 1 en 3 tot uiterlijk 31 December 1944 wederom te bepalen op resp. f 3 en f. 2.25 per week Vergadering Kon. Ned. Midd.-Bond. Onder voorzitterschap van den heer W. B Kroon, vergaderde de afd. Alphen a. d. Rijn van den Kon. Ned. Midd.-Bond. Na het openingswoord werden verschil lende ingekomen stukken behandeld, o.a. de agenda van de a s. districtsvergadering. Mededeeling werd gedaan van een bespre king. gehouden op 6 Nov. IJj te Lelden met het doel, ook dit jaar een stemming voor leden van de K. v. K. en Fabrieken voor Rijnland te voorkomen. Op uitnoo- digtng van genoemde K. v. K. werden en waren vele organisaties bijeen gekomen en werd een gunstig resultaat bereikt, doordat ook nu bij enkele candidaatstel- iing de aftredenden herkozen zullen wor den verklaard. Daardoor zullen de heeren D. Raaphorst Sr. en M. v. d. Hoek Jr daartoe aangewezen door de afd Alphen der K.N.M.B. wederom den Middenstand van Alpheh a. d. Rijn vertegenwoordigen. De vergadering nam met instemming van deze mededeeling kennis. Een verzoek van eenige kruideniers, om te bevorderen, dat ook in deze branche het geven van iedere korting in verband met de huidige om standigheden, zal worden stop gezet, vond onder de belanghebbende leden geen in stemming. Vervolgens werd beslag uitgebracht van de gehouden Bondsvergadering, waarna de penningmeester een overzicht gaf van de financieele positie der vereenlgingskas. mede in verband met het volgende punt der agenda n.l verhooging der contributie der leden, welke verhooging noodzakelijk is geworden in verband met het besluit op dc Bondsvergadering te Hilversum, omhet Weekblad voor den Middenstand voor alle leden verplicht te stellen. Het voorstel tot contributie-verhooging werd met groote meerderheid van stemmen aangenomen. De secretaris deelde mede. In welk sta dium de voorbereidende werkzaamheden ten aanzien van oprichting onderlinge middenstands-ziektekosten verzekering zich bevinden Reeds konden nu eenige, voor- loopig gestelde tarieven worden genoemd. O.m. bleek, dat volgende week een groote vergadering zal worden gehouden, waar voor vele vereenlglngen zullen worden uit- genoodlgd. Na nog eenige mededeelingen volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Hendrika. D. van Arie van Gameren en Cornelia van Donk. Overleden Roelof Zoutman 56 jwedn. van Adrlana Windhorst. Loop der Bevolking. Gevestigd: Cornelia D. van Kreke. Dorpsstraat No. 9 Cornells Kerkvliet. Hoorn 308 Elisa beth J. Hanssen. Raadhuisstraat 44 Marga- rctha Verhorst. Hoorn 224 Trijntje den Uyl, Voorstraat 12. Vertrokken: Naar Batavia (N.O.I.) Agnes Iser- lich igeh. met H. v. Varik) Leiden. Oude Singel 44a, Cornells Kapteyn Winterswijk. Wooldstraat 4. Johannus H. Hoogeveen Den Haag. Sweelinckstraat 92. Maria Koopman Ermelo. Gr. Emanus. Janke Pasma Leiden, Kolfmakerssteeg 24. Jan F. van der Sluys Bodegraven, Nieuwstraat 34a. Leendert Nagte- gaal. Onder leiding van den burgemeester heeft zich hier ook een comité gevormd, dat een collecte zal houden voor het alge meen steuncomité. BOSKOOP. Door den burgemeester dezer ge meente ls samengesteld een commissie van samenwerking voor bijzondere nooden. Deze commissie is na overleg met dc in stellingen van weldadigheid te dezer plaatse als volgt samengesteld: rar. C. M. Loef. voorzitter, A. Kranenburg, Juliana- straat 10. secretaris, J. C. van Groos, pen ningmeester. De heer A. G. de Ruyter, leeraar aan de Handelsavondschool alhier, is benoemd tot lid van de examencommissie voor het afnemen van het middenstandsexamen (Algemeene Handelskennis). HAZERSWOUDE. Zilveren jubileum „De macht van het kleine" De afd. Hazerswoude van den bond „De macht van het kleine", die werkt ten bate van het gesticht voor vallende ziekten, her dacht haar zilveren jubileum in gebouw „Salvatorie Nadat de vergadering door den heer J. Smit, diacoon der inrichtingen was geopend en door den heer Jac. Lagas enkele liederen van Bach met pianobegeleiding ten beste waren gegeven, hield de heer Smit een herdenkingsrede, waarin hij diegenen her dacht, welke in deze 25 jarige periode hun liefde en krachten voor de afdeeling ge geven hadden en velen nog geven. Voorts zette spr. het werk, dat de inrichtingen ver richten uiteen en toonde met enkele ge vallen uit de practijk aan. de noodzakelijk heid van het werk, dat door deze verricht werd. Spr. sprak den wensch uit dat ondanks de moeilijke tijden dit gezegende werk der barmhartigheid voortgang moge vinden. Ter afwisseling werd een komische film vertoond, waarbij men zich zeer amuseer den. Nadat mej. Dijkstra namens de afdeeling een woord van dank had gesproken tot den heer Smit en zijn medewerkers voor den ge- zeliigen avond, die de afd. Hazerswoude was bezorgd, sloot de heer Smit de vergadering en ging voor in dankgebed. Verleden week bestond er het ver moeden. dat bij den caféhouder B. bij 't Zwaantje aan den Hooge Rijndijk een vat limonadesiroop en twee bussen motorolie waren ontvreemd. Thans ls gebleken, dat deze niet ontvreemd zijn. doch waarschijn lijk in den Rijn zijn geworpen. De eigenaar heeft de vaten uit het water opgehaald, hetgeen voor hem een meevaller was. Van de dader (s) ls nog geen spoor gevonden. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Tot gemachtigden van het kiescollege in de Ned. Herv. Kerk zijn herkozen de heeren A. C. v. Wensveen, F. de Lange, D. Dorrepaal en G. v. d. Bijl: in de vacature ontstaan wegens het vertrek van den heer A. Mieog is gekozen de heer E. A. Bloem. LEIMUIDEN. Ledenvergadering der Wijkverpleging. De Ver voor Wijkverpleging vergaderde in café Van Graas. De bijeenkomst werd geopend door den voorzitter, den heer Ph. Muijs, die speciaal burgemeester J. A. Bak huizen, eere-voorzitter der vereeniging wel kom heette. Spr. betreurde het ten zeerste, dat van de bijna tweehonderd leden der vereeniging, er slechts veertien aanwezig waren. Spr. deelde mede, dat de besturen der wijkverpleging te Leimuiden en van „Het Groene Kruis" te Oude-Wetering het thans eens geworden zijn over het con tract, Het concept is opgesteld en door belde besturen aangenomen. Leimuiden zal f 900 bijdragen in de kos ten, Rijnzaterwoude f. 150 en Oude-Wete ring f. 750. De Ver. voor Wijkverpleging te Leimui den kon uit eigen middelen niet meer op brengen dan f. 740, n.l. f 440 rijks- cn pro vinciale subsidie en f. 300 aan contributies. Er ontbreekt dus nog f. 160. Het bestuur der Wijkverpleging heeft aan de gemeente voor de jaren 1940 en 1941 een subsidie gevraagd van I. 160, welke subsidie voor 1940 is toegestaan. Het ligt echter op den weg der wijk verpleging om zoo spoedig mogelijk te zorgen, dat alle kosten gedekt worden uit dc contributies der leden De niet-leden in dB gemeente zullen door middel van huisbezoek opgewekt wor den lid te worden van deze mooie ver eeniging. Onder die voorwaarde heeft de raad der gemeente Leimuiden dan ook het subsidie toegestaan. De heer Bakhuizen merkte dan op, dat de raad van Leimuiden er op rekent, dat de vereeniging zich weder spoedig zelf kan bedruipen. Als hij het met alg. st. geno men besluit van den raad tot toekenning eener subsidie beziet, dan moet hij conclu- deeren, dat de wijkverpleging de sympa thie der geheele gemeente heeft. Immers de raad ls een afspiegeling van de bevol king Spr. hoopte, dat heel spoedig alle hoofden van gezinnen lid zullen zijn van de wijkverpleging. Hij heeft het volle ver trouwen in het bestuur; dit zal zeer zeker zijn uiterste best doen, om hiertoe te ge raken. De penningmeester, de heer J. W. de Ren deed dan rekening en verantwoording over het afgeloopen jaar 1938/1939. Dc in komsten waren f. 784,87; uitgaven f. 738,23; batig saldo f. 46,64. De inkomsten van het verplegingsfonds voor t.b.c.-patiënten in sanatoria bedroe gen f. 773.25, de uitgaven f. 740,25, batig saldo f. 43. Er is gedurende een geheel jaar één patiënt verpleegd in het sanatorium „Zonnestraal" te Hilversum. De verpleging duurt nog voort. De heeren J. Braam en G. v. Heijningen bevonden de rekening van den penning meester in volkomen orde, waarna de re kening vastgesteld werd. Nadat dc voorzitter, de heer Ph. Muys als zoodanig herkozen was. las de secre taris de notulen van een drietal vergade ringen voor waarop eenige vragen beant woord werden. Hierop volgde sluiting door den voor zitter. Kerkelijke verkiezing. Tot notabelen der Ned. Herv. Kerk zijn benoemd de heeren O. D. Offringa, de her kozen werd en W. Molenaar. De heer J. Kesting, die aftredend was had zich we gens zijn hoogen leeftijd niet meer her kiesbaar gesteld. De heeren W. Molenaar en O. D. Offrin ga hebben hun benoeming aangenomen. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: A. C. Westen 25 j. en M. H. Pieper 26 j.; KI. de Jong 33 J. en Agatha van den Akker 26 J.; H. van Vliet 26 J. en Johanna van EwiJk 21 j. Geboren: Dirk z. van W. Th. Lunenburg en J. A. de Wagenaar. De heer J. J. van Leeuwen heeft ont slag genomen als voorzitter van den Griet en Vriesekoopschen polder. Waarnemend voorzitter is thans de heer A. van Poel geest. De collecte voor het Algemeen Steun comité 1939 heeft f. 94,17 opgebracht. Joha en Th. Hoogervorst gekozen. Hierop volgde een discussie tusschen den Voorzit ter. Weth. Koren en den heer Spring in 't Veld. over de distributieregeling. De heer Koren was het niet eens met het beleid van den Voorzitter omtrent dc in deeling van het District. De Voorzitter echter wees er op. dat deze zoo door den Minister was aangegeven. Weth. Koren tracht zaken te bespreken omtrent een wethoudersvergadering. De Voorzitter waarschuwde den heer Ko ren niet te raken aan zaken, die in Wethou dersvergaderingen besproken zijn. Ingekomen was een schrijven van B. en W. uit Ter Aar, inzake de vergoeding van leerlingen, die in Nieuwveen de O.L. school bezoeken. Na rondvraag volgde sluiting. Loop der Bevolking. Gevestigd: W. G. Wolfers van Den Haag A. G. de Moet. van Den Haag G. J. Evcrhard. van Oudorp G. Tcuns, van Uithoorn J. H A. v. 't Ent van Den Haag P. J. I. M. de Gruyter van Den Haag. Burgerlijke Stand. Overleden: N. v. t' Kruis. 80 J. De deelneming voor den cursus zelf bescherming tegen gevaren uit de lucht, die te Leimuiden gegeven wordt,, is wel zeer groot. Het aantal deelnemers uit Nieuwveen bedraagt 47 dames en heeren. De afdeeling Nieuwveen der Ned. Ver. v. Luchtbescherming telt thans 67 leden. Dc heer J van Leeuwen is gekozen tot diaken der Geref. Kerk. NIEUWVEEN. Aanbieding Gcmeentebegrooting 1940. De Raad vergaderde, onder voorzitter schap van burgemeester J. A. Bakhuizen. De heer P. Spring in 't Veld legde in han den van den voorzitter de vereischte eeden af. Voor onderzoek van de begrooting van het G.E.B. 1940. werden gekozen de heeren D. T. Joha en H. S. Ran. De gemeente-rekening 1938 werd z. h. st. aangenomen. De Gemeente-begrooting 1940 werd aan geboden met .een bedrag in ontvangsten en uitgaven van.f 58948,17; onvoorzien f 1475,20. In de Commissie voor Onderzoek (Jer be grooting werdén de heeren T. Baas, D. T. OUDE-WETERING. Kerkelijke verkiezingen. In de Geref. Kerk had de verkiezing plaats voor Ambtsdragers wegens het af treden van de Ouderlingen de heeren D. Nugteren en C. de Kwaasteniet. Gekozen de heeren C. v. d. Lip en Joh. Horsman. In de plaats van de aftredende diakenen de heeren Joh. Vreeken Dzn. en T. v. d. Luit zijn gekozen de heeren Cor. Vergunst en J. van Dam Jr. Vergadering R.K. Propaganda-ciub. Bovengenoemde club hield haar eerste vergadering in dit winterseizoen in Hotel Klein. Mede doordat verschillende leden der club onder de wapenen zijn, bleef de op komst iets onder de verwachtingen. Na opening door den voorzitter, den heer Th. W. Vesseur en lezing der notulen volgde be stuursverkiezing. De voorzitter werd bij meerderheid van stemmen herkozen en nam onder applaus der vergadering deze herbe noeming aan. In een volgende vergadering zal onder het oog worden gezien of tijdelijke vervanging van den gemobiliseerden pen ningmeester gewenscht is. Hierna sprak de heer W. A. van Harteveld uit Roelofarends- veen. Spr. achtte het een voorrecht als jeugdleider dezen avond in Oude Wetering voor de jeugd te mogen spreken. Als onder werp had hij gekozen „Het Katholiek Fa milieleven". Spr. zette de belangrijke functie van het gezin in groote maatschappelijk bestel uiteen, om daarna langer stil te staan bij het jeugdwerk. Spr. betoogde, dat betrek kelijk veel wat op dit gebied wordt onder nomen niet het beoogde succes oplevert en wijt dit vooral hieraan, dat het einddoel niet hoog genoeg wordt gesteld. Nog teveel wordt de kracht gezocht in het defensief, waar offensief is geboden. Tenslotte gaf spr. nog verschillende richtlijnen aan om tc beslui ten met den wensch, dat ook te Oude Wetering het jeugdwerk tot grooten bloei moge komen. Spr. oogstte een dankbaar applaus. Na de pauze volgde declamatie door een der bestuursleden, hetgeen zoozeer in den smaak viel. dat voor een volgende verga dering aanbiedingen deig,leden volgde. Na rondvraag volgde sluiting! RIJNZATERWOUDE. Raadsagenda. De Raad vergadert morgenavond a.s. des nam. te half acht. Notulen. Ingekomen stukken. Behande ling gemeen tebegrooting. Eervol ontslag aan mej. H. S. Groen als onderwijzeres aan de OL. school en als secretaresse van de commssie tot wering van schoolverzuim. WADDINXVEEN. Een Prinselijke onderscheiding. Indertijd is een deel der verbouwing van het Prinselijk paleis te Soestdijk opgedra gen aan de N.V. Fabrieken „Waddinxveen" voorheen A. Kempkes Co. Dezer dagen ontvingen de directie dezer fabrieken en elk der leden van het per soneel. voor zoover dat aan deze verbou wing had medegewerkt een fraaie leg- medaille met de beeltenis van H.H.K.K.H.H. Prinses Juliana en Prins Bernhard eencr- zijds en een inscriptie aan de andere zijde, ter herinnering aan de bovengenoemde verbouwing De medaille ging vergezeld van een vriendelijk schrijven Een welverdiende, maar niettemin door allen zeer gewaardeerde onderscheiding, welke tevens tot in lengte van jaren een aangename herinnering zal blijven aan het mooie werk, dat door bovengenoemd Wad- dlnxveensch bedrijf voor het Prinselijk verblijf te Soestdijk is geleverd! Vergadering Ver. „Ziekenzorg". In Hotel ,X>e Unie" kwam in jaarlijksche vergadering bijeen de Ver. ..Ziekenzorg", afd. van het Groene Kruis, alhier. De be grooting voor 1940 werd onveranderd vast gesteld; deze sluit in ontvangsten en uit gaven met het bedrag van f. 1589 Als lid tan het bestuur werd de heer H. Dijs herkozen. Tot leden van de commissie van inspectie van het materieel werden geko zen de heeren M. van Tilburg. Jac. Gerts en A. de Rooij. In cle commissie tot het nazien van de rekening en verantwoording over 1939 wer den gekozen de heeren H. Jenné, N. J. Overvliet en van den Berg. De heeren C. Jongenburger en H. Storre werden aange wezen als afgevaardigden naar de Alg. Vergadering. Op de kalkoenenjacht. De hond van den heer M. heeft van iemand 8 kalkoenen doodgebeten. Een schadepost voor den heer M„ die een en j ander heeft vergoed. Onze plaatsgenooten de heeren M Huizer en W. F. Hardijzer slaagden voor het Middenstandsdiploma. Onze plaatsgenoot de heer A. don Boon slaagde voor het examen derde stuurman groote vaart. MIJNHARDTJES HELPENfl Niet stroks,nietHolf, moor direct. Hevige pijnen worden in korten tijd verdreven door de bijzon dere combinotie van genees- middelen in een Z« zijn niet rond, doch hartvormig. 2722 (lngez. Med.) PREDIKBEURTEN. VOOR BEDEN. Lisse -r Geref. Gem.: Nam. 7 uur. ds. Honkoop van Den Haag. Oud-Geref. Gem.: Nam. 7 uur. leesdienst. Rijnzaterwoude Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur. ds. Joh. Jansen van Lelden. Rijnsburt Geref Kerk 'Rapenburg): Nam. 7 uur. mr. H. Bljleveld van Amsterdam. VOOR VRIJDAG 17 NOVEMBER. Nieuwe-Wetering chr. School: Nam. 7!ó u„ ds. J. C. Salverda van Hoofddorp. Noorden Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 uur. (te. W. L. Mulder van Veenendaal. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Herkingen. A. G. Haring, cand. te Giessendam; te Nieuw- en St.-Jooaland. G. J. H. Gijmlnk. cand. en hulppred. te Ugchelen. Bedankt: Voor Arnhem ivac.-A. Drost), M. N. W. Smit te Zwolle. Benoemd: Tot hulppred. te Noordhom, B. R. Knottnerus. em.-pred. te Haren iGron GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Klundert, D. J. Ras te Vleuten- De Meem. ALGEMEENE SYNODALE COMMISSIE. De Najaarszitting. I. Onder presidium van ds. J. W. J. Addink van Heeze is in het gebouw van de Synode der Ned. Herv. Kerk te 's-Gravenhage aan gevangen de najaarszitting van de alge meene Synodale commissie der Ned. Herv. Kerk. De voorzitter opende de vergadering op gebruikelijke wijze en sprak een woord van welkom waarna hij met een enkel woord het verscheiden van ds. A. B. te Winkel die tal van jaren lid en vice-president is ge weest. herdacht. Hierna werden enkele commissies be noemd. Tot lid van die voor een regeling van het hulppredikerschap werden be noemd de heeren ds. J. P. v. Bruggen te Amsterdam en oud-ouderling J. W. Bolt te Groningen; idem van die voor de te stichten gemeentn in den Z O. hoek van Drenthe ds. P. de Bruijn te Driebergen en ds. K. H. E Gravemeijer te 's-Gravenhage; idem voor die voor het werk onder de stu denten ds. J. P. v. Bruggen en prof dr. J. de Zwaan te Leiden; idem voor die voor de weduwen- en weezenbeurs ds. J. W. Dlppel te Middelburg en prof. dr. J. de Zwaan; idem voor een opdracht voor den schip- perspredikant ds. J. P. v. Bruggen en prof. dr. J. de Zwaan. Tot leden van de commissie van rapport voor de herziening van de quotisatie ds. K. H. E. Gravemeijer en mr. J. H. Bybau te Warnsveld. Als correspondenten voor de hulpbehoe venden gemeenten en de uitkeeringen uit de generale kas werden benoemd: voor Gelderland prof. dr. J. de Zwaan; voor Zuid-Holland J. W. Bolt; voor Noord-Hol land ds. J. W. Dippel; voor Zeeland ds. K. H. E. Gravemeijer; voor Utrecht en voor Overijssel ds. J. W. J. Addink; voor Fries land ds. J. P. v. Bruggen; voor Groningen en voor Drenthe ds. P. de Bruijn; voor Noord-Brabant en Limburg mr. J. H. By bau. Prof. J. de Zwaan werd benoemd als correspondent voor het studiefonds. Ds J. W. Dippel zal den collecte brief voor noodlijdende kerken en personen opstellen De secr.. ds. D. den Breems, bracht ver slag uit van de verrichtingen sedert de ver gadering van de Synode j.l. zomer. Nadat de vergadering kennisgenomen had van den uitslag van de eindstemming over de door de synode aangenomen wets voorstellen (de definitief aangenomen wetswijzigingen zullen 15 Jan. 1940 ln wer king treden) verdaagde de president de zitting tot hedenmorgen. MR. ROST VAN TONNINGEN TOT VOORWAARDELIJKE GEVANGENISSTRAF VEROORDEELD. Wegens smaadschrift tegen ex-minister Van Dijk. Wegens smaadschrift tegen den toenma- ligen minister van Defensie, den heer Van Dijk. heeft de officier van justitie bij de Haagsche rechtbank een geldboete van f. 200.subs 10O dagen hechtenis plus een voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand geëischt. Mr. Rost van Tonningen had een artikel in het Nationale Dagblad gepubliceerd, ge titeld; „de onridderlijkheid van minister van Dijk".* De rechtbank heeft conform dezen eisch vonnis gewezen. ZOETERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Helena, D. van W. Vis cn T. Krom kamp Johanna Roelofjc Margaretha. D. van P. Rietkerk en M. Stecnwinkel Annigje, D. van A. Lamboo en J. Wieriks. Ondertrouwd: G. J. Adegeest 35 j. en Johanna Reeuwijk 26 j. Getrouwd: M. Veltman 31 j. cn M. C. Duive- steijn 29 j. L. C. van der Meer 27 j. te Noot dorp en H. M. Duivesteijn 24 j. Overleden: Maria Gahrmann 74 j Bcrnar- dus F. van der Meer 2 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: F. Th. van Hocij uit Os. Gevonden: Een bankbiljet. Inl. bij d« politie. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7