Uit de Omstreken URODONAL LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Bid Donderdag 16 November 1939 Officieele Kennisgevingen BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN WEERBERICHT. PUBLICATIE AGENDA GEBOREN. Hendrika Cliristina. D. van B. H. Haverkamp en A. J. C. de Jong Freddy. Z. van P. Nie- vaart en C. S. de Wekker Gjjsbertus. Z. van H. J. Slik en C. Ravensbergen Adrianus. Z. van H. J. Hermans en J. v. Polanen Jacobus, Z. van G. J. A. Voskuil en H. B. Fontein Margaretha Elisabeth. D. van W .v. d. Linden en H. Springer Adriana Jacoba. D. van A. G. Wassenburg en J. Elzenaar Gerard Dirk, Z. van G. Fasseur en A. H. Zonderop Karei Bernard. Z. van K. B. Brandt en M. C. v. d. Berg Cornelia. D. van J. L. Burgers en M Padding Johanna Catharina Maria. D. van J. P. W. Siemerink en A. .J. Kapel Alida Klazina. D. van C. F. de Jong en H. M. Wijfjes Klazina Alida. D. van C. F. de Jong en H. M. Wijfjes Dirk. Z. van W. Onderstal en J. W. J. v. Wilgen. GEHUWD: H. J. C. Beerenfenger jm. en A. v. Alphen Jd J. Duiverman jm. en J. I. Betgen jd. - M. W. Filippo jm. en J. Bodrvj jd. B. W. Hageman jm. en K. Katerveer jd N. R. v. Heyden jm. en A. B. A. Kamerling jd. S. C. Kraan gesch. en C. P. Hultgren jd. H. v. d. Luit Jm. en S. J. E. v. Polanen jd. H. C. v. Meurs Jra. en D. v. Meer jd. H. J. Nijhuis jm. en C. de Geus jd. J. Privé jm. en A. Monfils jd. W. Regeer jm. en W. v. d. Kley jd. M. P Rijnhout wedn. en J v. d. Burgh jd. P. Uittenhout jm. en M J. Vogelenzang jd. D. Vogelaar jm. en M. Stakenburg jd. E. A. Th. Vogelenzang jm. en P. J. Waanders 3d. N. H. Hekker jm. en H. Th. M. Kaptijn jd. A. M. Sierat jm. en C. Schild jd. W. Blok Jm. en A. M. v. Zijp jd ONDERTROUWD. C. M. Couzijn jm. 23 j en J. Heemskerk Jd. 23 J. C. J. v. Hartevelt jm. 34 j. en C. van Klaveren jd. 27 J. A .Lens jm. 31 j. en M. C. Laman Jd. 24 J. BENTHUIZEN. Ernstige autobotsing. Op den Hoogerveenscheweg had. doordat de bestuurder J, V. uit Zwammerdam met zijn melkauto een voor hem stilstaande auto wilde passeeren en daardoor op het linkergedeelte van den weg terechtkwam, een aanrijding plaats met een aankomende personenauto, bestuurd door A. N. uit Lei den. Deze raakte vermoedelijk de macht over het stuur kwijt, waardoor zijn auto ondersteboven in de wegsloot terechtkwam. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Beide auto's werden echter zwaar be schadigd. De collectie tijdens het dankuur voor het gewas in de Ned. Herv. Kerk bedroeg f. 248.—. RHEUMATIEK- OF MIGRAINE-LIJDERS maakt een einde oon Uw pijnen door Uw organisme te zuiveren. Bij alle opothekers en drogisten. Het is een product Chatelain. 2736 flngea. Med.) Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 756. Hedenmiddag 2 uur: 759. HAARLEMMERMEER. Loontoeslag voor vaste arbeiders. In de te Hoofddorp gehouden vergade ring van de afd. Haarlemmermeer van den R.K. Land- en Tuinbouwbond. werd de heer Blom ais bestuurslid gekozen. Na breedvoerige discussie over het punt der agenda „loontoeslag voor vaste arbei ders" werd overeengekomen om een toe slag te geven, indien ook de andere orga nisaties ide N.C.B.T.B. en de Holl. Mij. v. Landbouw) er mee accoord gaan. Treurige samenloop van omstandigheden. Toen gister de arbeider K. langs den Geniedijk alhier liep, werd hij door een wielrijder, die van zijn fiets sprong, aan gehouden. op den grond geworpen en zoo danig geslagen, dat hij half bewusteloos bleef liggen. Toen K. weer kon opstaan en zich rekenschap van het gebeurde kon geven, was de wielrijder die vermoede lijk uit wraakneming handelde reeds uit het gezicht verdwenen. Nadat K. weer wat op dreef gekomen was en een eindje geloopen had, struikelde hij over een in den grasberm liggend stuk hout, met het gevolg dat hij voorover viel, aan het hoofd verwond werd en een voet verstuikte, Niet dan met groote moeite wist hij weer overeind te komen en zijn woning te bereiken. Geneeskundige hulp werd ingeroepen. Zuster J. Tobi uit Hippolitushoef, be noemd tot wijkverpleegster van „Het Witte Kruis" alhier, zal met ingang van 1 Janu ari as. als zoodanig in functie treden. HILLEGOM. Voor .het diploma machineschrijven systeem ..Mercurus" slaagden de dames E. M. van Beelen, H. Schoonderbeek en de heeren J. S. Rusman, H. Heemskerk, P. v. d. Steen en F. Nieuwpoort, allen alhier en mej. C. Tullen te Nieuw-Vennep. KATWIJK AAN ZEE. - Op den hoek DrieplassenwegVarke- visserstraat had gistermorgen een aanrij ding plaats tusschen een luxe auto, be stuurd door ten H. uit Den Haag en een militaire vrachtauto. Beide auto's werden beschadigd. Vertrokken: M. Martin, naar Ostmark. Dtl. AL Zemanova. naar Tsjecno-biowakue i. lig- geman. n. Den naag. v. ütoikweg 3 J. de Beer. geb De Wit en gezm. n. Den Haag. Oranjeplein o9 M. Brand, n. Hazerswoude, D. 2U3 F. Kooymans, n. Adam. Vaieriusstr. 102 boven H. bchoenmaker. n. Werken en Sleewijk. 5üa r'. G. M. van Scnijndel, n. Rotterdam, oudedijk 133 A. C. Zelling, n. G.V.. ötadliouderslaan 6 H. Volkering n. jaderon (Zweden) - P. Glas bergen n. Leiaen. Koninginnelaan 2a S. du Ton en gezin, n. Potcheistroom. Z.-A. J. v. d. Berg n. Rotterdam. Haverlandstraat 37 b C. de Ruiter, geb. spaargaren, n. Leiden. Rood- borststraat 5 J. J. Hermans, n. Amsterdam, Uiterwaardenstr. 306 II TJ. Y. Liem en vr., n. Leiden, Rijnsburger weg 144 G. G. H. Hamm n. Geleen. Gr. Huynlaan 6 M. A. v. d. Gaag, naar Voorschoten. Rijndijk 58 A. Glasbergen, n. Valkenburg, Rijnbiroomlaan 6 M. Vianen n. Naarden, Pr. Frederiklaan 2 M. J. van Schoten, n. Sassenheim. O. Poststr. 1 C. C. Havenaar. n. Noordwijk. Lindeplein 1 C. J. de Klerk. n. Lisse. Halfweg 27 M. A. C. v. d. Weel. geb. Jansen, n. Voorburg. Kon. Wilhel- mi na laan 275 H. J. Paul. n. Bunnik. Maat schaplaan 10 J. M. Tulen, n. Haarlemmer meer. Lisserdük 294 G. J. Nederlof. n. Leiden, Oude Rijn 2a M. Acker geb. Sherley en gez.. naar Noord-Amerika J. H. van de Water n Hazerswoude C 28 K. Geitenbeek n. Haarlem. Plein 7 C. v. d. Meij. n. Rijnsburg. Kanaalstr. J. P. Brokaar. n. Barneveld. Kootwijk F. J. Maltha, n. Rotterdam, Bergschel. 109 N Boes. koopman, n. Leiden. Lijsterstr. 36 P. L Damsté. n. Alkemade. A 151 L. de Graaf f n Hengelo, Hclenastr. 18 H. J. F. Monnée, n. Leiden. J. v. Goyenkade 30 E. Langver n Wassenaar, L. Kerkdam 54. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerarda Maria. D. van P. C. Stuif zand en W. Wfjsman Marie Hendrika Antho- nia, D. van J. C. Zandvliet en J. G. Hogervorst Jacob. Z. van I. Verhoeven en W. Eendt Maria Johanna. D van K. J. Kraan en J. A. Jonker Elisabeth. D. van P. v. d. Valk en E van Eg mond. Overleden: M. F. M. Lutz. geb. Thijssen J. H. L Ortye J. Iitz A. J. Vester J. v. d Vegt— Kraan V. F. Wolterbeek. geb. Let-h Ondertrouwd: J. H. Planje en A. M. S. van Druton A. Schippers en C. van Leeuwen. Dezer dagen heeft de jeugd weer blijk gegeven van vernielzucht door het breken van enkele ruiten ten huize van de familie V. aan de Julianalaan. De politie is de daders op het spoor. Het plan van het bestuur der Oranje vereniging om voor de te Oegstgeest ge legerde militairen in de wintermaanden ontspanningsavonden te organiseeren kan. dank zij het bevredigend resultaat der ge houden geldinzameling, verwezenlijkt wor den. Het bestuur der O.V. brengt gaarne dank aan allen, die bij de geldinzameling behulp zaam zijn geweest en niet in het minst aan de burgerij voor de betoonde offervaardig heid. Het ligt in het voornemen de eerste ont spanningsavond binnenkort te houden. Voorts zal getracht wórden cursussen, lezin gen e.d. te houden ten dienste van hen, die daarvoor belangstelling hebben. De collecte ten bate van het Alge meen Steuncomité 1939 wordt in onze ge meente gehouden op Vrijdag 17 November aanstaande. UITREIKING DISTRIBUTIE-STAMKAARTEN. De Burgemeester der gemeente Leiden maakt bekend dat binnenkort een aanvang zal worden gemaakt met het uitreiken der distributie-stamkaarten. Vanaf 13 dezer worden huis aan huis ont vangbewijzen bezorgd, dienstig voor het af halen van bedoelde kaarten. Deze ontvangstbewijzen moeten zorgvul dig worden bewaard. Zaterdag 18 dezer wordt nader bekend gemaakt waar en wanneer de distributie- stamkaarten moeten worden afgehaald. Leiden, 11 November 1939. 2593 De Burgemeester, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De Noordelijke minima van het depressie- stelsel in het Noorden trekken in Noord- Oostelijke tot Noordelijke richting weg en ver dwijnen naar de Poolzee. De warme lucht- massa's langs de Oostzijde van het depressie- gebied dringen thans door tot op hooge breedte en deden op Spitsbergen de temperatuur stijgen tot nabij het vriespunt. Bij de Noordkaap is de luchtdruk nog nabij 980 mbar. Het Zuidelijk minimum, dat "gisteren bij de Faroër lag, wordt thans nog voor het Zuidelijk deel der Noorsche kust aangetroffen. Aan de Westzijde van dit laatste minimum stijgt de luchtdruk snel. Het arktische gebied van lioogen luchtdruk breidt zich sterk naar het Zuid-Oosten uit en reikt thans weer tot de Faroër. Te Thorshavn daalde de temperatuur tot 1 graad boven het vriespunt. Het gebied van hoogen luchtdruk ln Zuid- Oost-Europa is geheel verdwenen en over Italië ligt een depressie van 1007 mbar. De staging van den luchtdruk in Spanje nam nog geen einde en bij La Coruna wees de barometer he denmorgen boven 1035 mbar. Bij de Azoren ls de luchtdruk dalende en kondigen de krim pende en toenemende winden de nadering van een storing aan. uitgaande van een oceaan- depressie. waarva het centrum naar schatting op 50 graden breedte en 35 graden lengte ligt. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. ZO voorm.) De Hrider: Zwaarbewolkt, matige W.N.W. wind, temp. 9 gr. C., min. 9 gr. C.. neerslag 18 m.M. Vlieringen: Betrokken, matige W. wind. temp. 10 gr. C.. min. 9 gr. C.. neersl. 5 m.M. De Bilt: Zwaarbewolkt, zwakke W.Z.W. wind, temp. 7 gr. C„ min. 7 gr. C.. neersl. 10 m.M. Groningen: Halfbewolkt, matige W.Z.W. wind, temp. 6 gr. C., min. 6 gr. C., neersl. 5 m.M. Maastricht: Halfbewolkt. matige W.Z.W. wind, temp. 8 gr. C., min. 8 gr. C„ neersl. 3 m.M. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 5 gr. C. <41 gr. C.). 12 uur "smldd.: 6*4 gr. C. (44 gr. F.). NOORDWIJK AAN ZEE. De collecte voor de Zending heeft in de Hen*. Gem. opgebracht f. 413.04. Hier van bedroeg de opbrengst der kerkcollecte f. 335.72. De leerlingen der Herv. School brachten samen f. 63,83 op en ln het ver- teluurtje voor de zending werd gecollec teerd f. 13,46. HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Vrijdag Voorm. te 6 u. 23 min.; nam. te 6 u. 45 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag: 4.38 n.m. tot 6.53 v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG. 16 Nov. op: 11 u. 35; onder: 21 u. 03. NOORDWIJKERHOUT. Verkooping. In café ..De Zwaan" had de publieke ver kooping bij afslag plaats van verschillende hypothecaire vorderingen, ten overstaan van notaris mr. C. Punt. De uitslag was als volgt: No. 1. in bod op f.2175.niet gegund; 2. P. C. van Haaster (Zilki f.6420.—; 3. P. C. van Saaster (Zilki f.4650.4. L. J. Koo- men Zand.voortf.34055. J. Hufner Voo'.hout) f.2750.J. Hoogervorst, al hier f.440.—; 7. C. Cellen (Haarlem) f. 360.- 8. A. J. Pennings, alhier f HO. Voor deze verkooping bestond zeer groote belangstelling. Nieuw werkobject. Een nieuw werkobject geeft weer werk aan vele handen. Het duinpad van Langc- veld naar Vogelenzang wordt afgemaakt. Tot notabelen der Herv. Kerk werden herkozen de heeren P. v. d. Sleet en J. van Santen; tot leden van het Kies-college wer den herkozen, de heeren Nlc. Mens en P. Reyneveld. Te 's-Hertogenbosch is geslaagd voor het politie-diploma van den R.K. Bond St. Michael, onze plaatsgenoot, de heer C. Leeflang. OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. P. Hogervorst. Leldsche Straat weg 15 J. Renard en gez.. Regentesselaan 49 B. de Jonge. Regentesselaan 49 A. J. A. ton Have, W. de Zwijgerl. 43 H. M. C. Ooste- rom. Ch. de Bourbonlaan 11 A. J. Verschuur, L. van Oud-Poelgeest 32 G. Visser. Fr. Hen driklaan 19 E. Roest, Wilhelmlnapark 7 A. E. Hoogendoorn. Emmalaan 65 E. Broe- kema. Spaargarenstr. 25 G. P. Th. Lukassen v. Griethufjsenpl. 10 A. A. Sanders. Warmon- derweg 24 H. Jakke, Dorpsstraat 52 P. J Boogert. Endegeesl Th. Talboo en gez. Emma laan 83 H. G. Brink en gez.. Pr. Bernhardlaan 36 J. T. Jelgersma, Koninginnelaan 9 T. Meters, Toorenveltstr. 1 C. Rodenburg, En degeest J. de Jong. Endegeest H. Schrarer, Leldsche Straatweg 11 F. P. F. Groeneveld, L. v. Alkemade 65 Th. J. C. Bisschops, Leld sche Straatweg 8 C. Weststrate en gezin. Pr. Bernhardlaan 58 A. M. Wijnbergen, Pr. Bern hardlaan 58 J. H. Briët, Wilhelmlnapark 33 A. Verhoop, geb. Kramer. Regentesselaan 51 E. Mol. Prins Hendriklaan 2 L. Hulzenga, Toorenveltstraat 2 C. Oosterom. Toorenvelt straat 2 M. Schoeman. Pr .Hendriklaan 14 P. Kuijper. Nassaulaan 8 J. H. Bos. geb. Wesdtjk, Geversstraat 39 A. de Bruijn. Dorps straat 26 G. Grosheide, Wilhelmlnapark 27. RIJNSBURG. Jaarvergadering Rijnsburgsche IJsclub. Deze Vereeniging hield haar eerste jaar vergadering. De voorzitter, de heer K. Bree- dijk. opende, waarna de secretaris en de penningmeester hun jaarverslagen uit brachten, welke onder dank werden goed gekeurd. Er was een batig saldo. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren K, Breedijk en W. L. v. d. Gugten. In de plaats van den heer D. den Haan Albr.. die bedankte, werd gekozen de heer P. van Klaveren, Het voorstel om in het voorjaar -van 1940 een gezelligen avond te organiseeren, indien de winter ijsvrij blijft, lokte veel discussie uit. Ten slotte werd het voorstel aangenomen en een regelingscom missie benoemd. Na rondvraag volgde sluiting door den voorzitter. SASSENHEIM. Ledenvergadering „St. Deus Dedit". De R.K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit" hield in het K.S.A.-gebouw een le denvergadering onder leiding van den tweeden voorzitter, den heer G. Langeveld, die na een kort welkomstwoord, mededeel de dat, gezien de internationale toestand, in dezen tijd door den Bond geen actie gevoerd kan worden Bij de Ingekomen stukken was een schrij ven van het hoofdbestuur dat bij de uitbe talngen van de werkloozenkas in Decem ber de leden hun contributie-boekje moe ten meebrengen. Besloten werd in de volgende maand een uitdeeling in natura te houden. Bij de rondvraag werd geïnformeerd, of ook de jeugdige werkloozen voor deze uit deeling in aanmerking kwamen, waarop bevestigend werd geantwoord. Voorts werd gevraagd of het niet mogelijk was, de uit betaling van pensioengelden op vaste data te doen geschieden. Het bestuur zegde toe, dat verzoek te zullen overbrengen. Gewezen werd op het feit, dat zij, die een laag loon verdienen voor den kinder toeslag evenveel betalen, als zij, die een hooger loon ontvangen. Het bestuur zal hierover inlichtingen Inwinnen. Tenslotte is de geestelijke adviseur kap. Lingelaan met eenige hartelijke woorden als zoodanig geïnstalleerd. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: N. J. van Leeuwen 30 J. en M. J. Rozenbroek 26 j. Gehuwd: C. M. Stljnman 37 J. en C. A. Wltte- man 32 j. H. W Th. Geurtsen 32 J. en J. C. W. M. Rljnierse 32 J. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. Daanje, Kerklaan 55 L. J. Drost en gezin, Zandslootkade 31 Ch. E. O. Burgers. Charbonlaan 13 J. C. W. M. RU- nlerse, Hoofdstraat 64 A. M. Kortekaas, Bij dorpstraat. 8. Vertrokken: N. van Egmond, naai* Oegst geest, Endegeesterstraatweg K. J. van der Voet, n. 's-Gravenhage. Rljswükschewcg 320 C. A. Witteman. n. Haarlem. Sclineevoogdstraat 16 L. M. van Miltenburg, naar Amsterdam. Mauritskade 28 J. Dekker cn gezin, n. Rot terdam. 2de Carnessestraat 20 b L. M. Gran- neman. n. Wassenaar. Eikenlaan 22. De eerstvolgende vergadering van den Gemeenteraad zal a.s. Donderdag 23 November gehouden worden. RANTSOENBOEKJES VOOR MILITAIREN MET VERLOF EN VREEMDELINGEN. De directeur van het distributiekantoor, Oude Rijn 132, deelt mede: Militairen ln het genot van een verlof van meer dan 4 (vier) dagen zijn gehou den zich met medebrenging van hun ver lof-distributiekaart aan mijn kantoor te vervoegen om een rantsoenboekje met bons voor gedistribueerde levensmiddelen ln ontvangst te nemen. In Nederland vertoevende vreemdelingen, die niet in een verblijfsregister zijn inge schreven, kunnen na overlegging van hun pas en op voorwaarde, dat zij niet ln een hotel verblijven, op mijn kantoor rantsoen boekjes met bons voor gedistribueerde levensmiddelen in ontvangst nemen. De directeur, P. ROOSENBURG. Lelden, 16 November 1839. 2768 UITVOER VAN VLAS. Naar wij van officieele zijde vernemen, zal de Nederlandsche Akkcrbouwcentrale, als monopoliehoudster voor den uitvoer van stroovlas. in het vervolg slechts monopolie- overeenkomsten afsluiten met hen. die zich ook de laatste jaren met den uitvoer van gerepeld en/of ongerepeld vlas hebben bezig gehouden. Alle belanghebbenden, waaronder ook de telers, die hun vlas rechtstreeks al of niet door bemiddeling van een buitenlandschen commlsslonnair voor uitvoer hebben ver kocht. doch het nog niet hebben geleverd, alsmede zij. die het voornemen hebben zich met den uitvoer van vlas bezig te houden, dienen hiervan vóór 22 November a.s. aan de Nederlandsche Akkerbouwcentrale. Be- zuidenhout 15, 's-Gravenhage. opgave te doen. Deze centrale zal daarop aan de betrokkenen een formulier ter invulling toezenden. 2745 HEDEN Patrimonium: Prop.-avond Ned. Chr. Blinden, bond. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Uitvoering Mi), voor Toon. kunst en Residentie-orkest. 8 1/4 uur nam. Volkshuis: Voordracht van dr. B. Stokvis 8 1/4 uur nam. Katwy k-a a n-Z e e Casa Cara)Geref Bond. Spr. ds. Fokkema. 7V4 uur nam. Vrijdag. Evang. Chr. Gem.: Vragenavond o.l.v. den heer Fabcr. 8 uur nam. Prediker: Spr. de heer J. A. Bruyn, 8 u nam, DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9&—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen 7—8 uur nam. 's Donderdags, Wfjkgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 4446): Consultatiebureau voor Alcoho listen. 8 uur nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr„ 22). Inenting tegen diphterle. 3*A uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. Praeventieve Genees kunde Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-5 uur nem. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.* „Het Koraalrif". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u., Zon dag 27 en 811 uur. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Lokkend verleden". Woensdag en Zaterdag te 2 uur 30 nam. Zondag doorl. voorstelling van 2—7 en 8.15 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. „Gibraltar". Woensdag en Zaterdag ook om 2 uur. Zondag doorL voorstelling 27 uur en 8 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam: ,,'fc Zit in de lucht". Zondag te 2, AM en 8 uur, Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam.: „Gunga Din". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-theater (Katwyk-aan-Zee),,'n Reu»- j type". De avond-, nacht- cn Zondagdienst de; apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 11 t/m Vrijdag 17 Nov. a.s. waargenomen door de apotheek C. B. Duyster, N. Rijn 18, tel. 20523. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waarge nomen door de Oegstgeestsche Apotheek, Wil- helminapark 8, tel. 26274. VOORHOUT. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. W. Hoogervorst. Engelschel. 21; M. Bisschops. Hoofdstraat 45; C. M. Caarls. Jac. v. Beierenw. 10; F. F. Waasdorp, Lcidsche- vaart. 2; C. J. J. Jonckbloedt. idem; G. J. Th. Kamp van Wormer. idem; N. j, G. Voogcs. idem; W. M. Bijl, Idem; C. P. Botman, idem; A. S. de Blok. idem; P. L. v. d. Meer. idem; J. M. C v. Bcrckel van Vlijmen. Hoofdstraat 45; J. v. d. Putten, idem; Th. v. d. Maat. Torenlaan 9; F. H. Saffelen. Teijllngerl. 44; C. A. Kortchaas. Jac. v. Beierenw. 65; M J. van Riel. Leidsche vaart 2; J. P. M. v. d. Loo. idem; W. P. Orth. idem; A L. Verbakei. idem; J. A. M. J. de Haan. idem; S. G. van Ringelen. Idem: B. C. Willems, idem; E. Blom. Loosterweg 14; L. F. Vercoulen. Hoofdstraat 76; C. M. v. d. Hulst. Hoofdstr. 45; P. H van Tongeren. Teylingerln. 44; M. Th. Casparie. Hoofdstr. 29; M. F. van Gelder, Leid schevaart 2; Th. J. v. Gelder, idem; C M. van Paridon, idem; J. W. van Paridon, idem; A. Th. J. M. Schutz, idem; J. T. J. Schutz. idem; A. L. Martinot, idem; C. J. J. Bonfrer, idem; W. B. Scholte. idem: B. Groen, idem; A. C J. van Baren, idem; J. M. Wessels. Engelschel. 47; J. v. d. Nieuwendijk, 's-Gravendamscheweg 17; H. M. G. Stoelinga, Hoofdstr. 49; J. M, Thijssen, Hoofdtstraat. 45; D. Vermue. Leidschevaart 2; G. M. v. d. Meer, Jac. v. Beierenweg 80; M. Ha venaar. Teijlingerl. 30; J. G. Boots. Leldschev. 2; J. Vermeulen van Kruiningen. idem; A. Vermue idem; J. A. Kroon, idem; M. J. Hoogeboom, idem; M. J. Vermue. idem; A. S. J. v. d. Voort, idem; H. P Zwetsloot, idem; G. J. Schouten. Hoofdstraat 96: J. Steijn. Leidschevaart 2; C G. J. M. Abel. idem; J. N. Stokman, idem; H Kraaijvanger, idem; C. M. v. d. Weijden. Prin- senweg 26; D. P v. d. Drus, Leidschevaart 2; C de Winter, idem; J. Th. J. v. Niekerk. idem; J. J. Kramer, idem; J. J. Kroft, idem; S. C v. d. Geest, idem; J. P. M van Mil. idem; C. G. Suidgee6t, idem; B. P. Vink. idem; P. C. Roskam, idem; H. A. Jagers. Hoofdstraat 35: H. C. C. J. Velders. Hoofdstraat 35; A. W. Zeestraten. Tey lingerln. 94; Th. Granneman. Hoofdstraat 45; L. Hoekstra. Jac. van Beierenweg 132; W. Hoek stra. idem; J. G. J. v. d. Bcrghe. idem; M. C. Bonte. Hoofdstraat 45; P. J. J. Sllsscr. Leid schevaart 2; J. M. G. Retjkeiyktiuizen. idem, J. H. Schenk, idecn: J. H. v. d. Horst. Teylingerl. 48; W. C. Vlasveld. Hoofdstraat 106; w! J. Pa- Smdrecht, Teylingerstraat. 88; W. Th. M. Groen oofdstraat 45; D. v. d. Voort. Teyllngerstr. 68; J. K. Vogel, Leidschevaart 2. De collecte ten bate van het Roode Kruis in onze gemeente heeft f.69 opge bracht. VOORSCHOTEN. Verduisteringsoefening. Donderdag 30 November a.s. 's avonds van 7 tot 10 uur zal in deze gemeente een ver duisteringsoefening worden gehouden. Het gedeelte dat verduisterd wordt ligt ten Zuid-Oosten van de spoorlijn Den Haag Lelden, zoodat de Rijndijk, Valkenburgsche- weg. Haagweg, Donklaan. gedeelte Papelaan vanaf het Station in de richting Wassenaar. Horstlaan en Duivenvoorde (gedeeltelijk) bulten de verduistering zullen blijven. Loozing van rioolwater in polder. Het bestuur van den Noord Hofland- schen polder heeft zich beklaagd over het feit, dat verschillende eigenaren van wo ningen langs den Leidscheweg, zonder ver gunning van het polderbestuur, de riolen van deze woningen loozen in het water van dezen polder. De politie zal een onderzoek instellen en proces-verbaal opmaken. Dit laatste had men kunnen voorkomen, in dien de eigenaren vergunning hadden ge vraagd en een geringe vergoeding hadden betaald. Motorrijder gevallen. Gisternacht is een militaire ordonnance met zijn motorrijwiel tegen een houten zandbak langs den Leidscheweg gebotst, ter hoogte van de Zllverfabrlek en gevallen. Hij bekwam een hersenschudding en is op medisch advies naar het Acad. Ziekenhui! te Lelden overgebracht. Waarschijnlijk is het ongeluk te wijten aan de onvoldoende verlichting van het motorrijwiel. De heer J. Vreeken, adj. commies 2e klasse ter secretarie alhier ls benoemd tot adj. commies ter secretarie te Oegstgeest, Zaterdag a.s. wordt alhier een collecte gehouden ten bate van het Alg. Steun comité 1939 gehouden. Bij het agentschap der arbeidsbemid deling staan als werkzoekenden 89 perso nen Ingeschreven. De eerstvolgende vergadering van den raad dezer gemeente zal worden gehouden op Woensdag 22 November a.s. 's avonds 8 uur. WARMOND. Burgerlijke stand Geboren: Joanna Ferdinanda Petronella, van P. C. van Leeuwen en W. van Kempen Anna. D. van G. G. J. ter Baak en H. Hagemar- Elisabeth Maria Wilhelmina, D. van C. J- Wassenaar en M. E. van Egmond Reinardus Johannes Clemens. Z. van J. M. M. Preenen en H. M. Schouten Adrianus Hubert us, Z. vin W. P. van Winsen en J. H. Spierings Petrt* nella Johanna Maria, D. van C .J. v. d. Voort en M. C. van Rijn Jacobus Wilhelmus Arnol- dus Hilarion, Z. van J. A. P. Leenen cn A. v. Noort. Gehuwd: H. J. Beugelsdijk jm. 28 J. en A. M. Welslnk jd. 28 j. G. de Bruyn 23 J. D, M. Steffels 22 j. Overleden: Th. J. van Leeuwen 69 j.. echte noot van J. J. van Noort F. F. J. van Zwijn- drecht 52 j„ echtgenoot van H. v. d. Post - Ch. A. Bemard 71 j.. weduwe van J. C. de Wildfc Door den Commissaris der Koningin in deze provincie is den heer H. Verkai* vergunning verleend tot het vangen, ano den en vervoeren van mollen in den Veer polder en Voorhofpolder. M. WASSENAAR. die Vergadering Tuinbouwverecn. „Wassen»" en Omstreken" In „Het Wapen van Leiden" vergaderd® de tuinbouwver. „Wassenaar en Omstre- ken". De voorzitter, de heer P. Zegwaa™ heette allen hartelijk welkom, waamaM mededeelde dat voor de inzendingen door het bestuur reeds een jury was benoeffly bestaande uit de heeren C. v. d. Salm. v. d. Berg en A. J. v. Duyvenvoorden, het ingezondene op de uitgeschreven pnJj' vragen reeds vóór den aanvang van o vergadering aan een keuring hadden w' derworpen. Nadat de secretaris C. van der Saint notulen had gelezen werden tot iury'?7„. voor het ingezondene voor het punten' stelsel benoemd de heeren J. Weekhout Anderson en C. Flllus. Hierop werd verslag uitgebracht van gehouden keuringen over liet ingezonden voor de prijsvragen- De uitslagen ware als volgt: Prijsvraag 1. Drie var. tros-chrysanuie van ieder vijf takken: le pr. C. van Vu)™ met 27 p.; 2e pr. P. Zegwaard 26' ...P- pr. de heeren Noort en D. A de RooiJreip' 23 en 21 p. Prijsvraag II. Tien afgesneden g'00 chrysanthen, gemengd of één var.: (met lof der juryi C. v. Vulpen, 30 p„ pr. D. A. de Rooij 27 p. Prijsvraag III. Een chrys. Blanche r® no in nnt rrolrwoolrf 1n nr P Vuil*3 vine, in pot gekweekt: le pr. P. Zes*' met kleinbloemig 29 p.; le pr. C. v. yu grootbl. 29 p.; 2e pr. J. Weekhout 2' P- 2—Z

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6