wast witter 2 PERS. BEODEN LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 15 November 1939 PELTENBURGr Breesfr. 109 HAROEMS dan gaat het ook gewoon /5« Uit de Rijnstreek Uit de Omstreken Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten /CtlEEP/ TJMNCINj Chevrolet-truck Machinestiksters, Handwerkslers en Leerlingen N.Y. jCmULlK S KRUI DEHIERSBEDRIJF Niets is zoo tijdelijk, als een onweeren een OORLOG Doe gewoon - koop gewoon Goudrenetten „HET DUO" MOSSELEN 22 ALPHEN. Teraardebestelling van wijlen den heer J. P. Leene. Op de Oos ter begraaf plaa ts is gistermid dag het stoffelijk overschot van den heer J. P. Leene, teraardebesteld. Wij merkten o.a. op verschillende directeuren van de fa. N. Samsom N.V., waar de overledene 40 jaar werkzaam was. Met den stoet kwamen mee afgevaardigden van verschillende vereenigingen. waaraan de heer Leene tij dens zijn leven, zijn krachten had gege ven. De baar werd gedragen door perso neel en enkele gepensioneerden van de fa. Samson. In de aula voerde ds. Bosch, Geref. pred. het woord. Deze herinnerde er aan. hoe nog geen jaar geleden het stoffelijk over schot van den eenigen zoon van het echt paar Leene grafwaarts was gedragen. Toen was de heer Leene nog flink en sprak hij zelf aan de groeve. Nu staan wij geschaard om de baar die zijn reiskleed bevat. Veler lei was zijn werk op verschillend terrein in Gods Koninkrijk. Ook al zou hij zich over eenig lot uitgelaten hebben, dan nóg zou men mogen zeggen: „Het. leven was hem Christus, het sterven gewin." Woorden van troost werden gesproken tot de weduwe, die eenzaam achterblijft, en tot de aanwezigen om het leven in God s dienst te besteden. Vervolgens sprak de heer J. B. Samson, namens de directie van fa. N. Samson N.V. en de heer J. Ver schuur, namens oud-collega's van den overledene. Beiden spraken woorden van zeer veel waardeering voor den arbeid en den persoon van den heer Leene Op ver zoek van den heer Samsom werd gezon gen: „Die hoop moet al ons leed verzach ten terwijl in de aula geëindigd werd met Ps. 103 9 Aan de groeve dankte een zwa ger namens de weduwe voor alle onder vonden belangstelling. BOSKOOP. Vergadering van de Kon. Ned. Mij. van Tuinbouw- en Plantkunde. Daar de voorzitter wegens drukke werk zaamheden verhinderd was, opende de 2e voorzitter, de heer D. Veerman Jr. deze ver gadering. Vervolgens werd het aanwezige planten- materiaal. dat in het teeken van den herfst stond, besproken. De fa. H. den Ouden toonde takken van Berberis-Kovana. met rood blad en roode takken, Berberis Thunbergé, kleinbladig rond blad, mooi rood. De fa. Venema toonde Hedera Dentata, arborescens, groot blad. Vaccinlum myrtil- les, de gewone boschbes, Evonymus Maa- ckii, stevige rechte takken met rood bruin blad en bloemkegels van Vedrus Libanltica pendula. De heer J. Boer Gz.. had takken van Photinia Willosa met rood blad en van een Photinla met grooter en lichter gekleurd blad, welke afkomstig waren van zaailin gen van een veredelde Photinia. Waar schijnlijk was dit Photinia Beauverdina. Verder nog Amalouchier canadensis, mooi herfstblad, Beberis Thunbergé stropurea. mooi rood blad. Celastrus-orbienlatus met roode besjes, welke gevat waren in gele schutblaadjes en Celastus-Scandeus met trossen roode bessen. De heer K. Verboom toonde nog takjes met bloem van Prunus-Subtiertella autum- nalls. licht rose herfstbloeier. Tothergilla Monticola, mooi rond en herfstgetint blad, rood bruin en verder nog een zwam welke veel op dood hout voorkomt n.l. Polypo- rus versicolor, een schubgewljs groeiende verkleurgige zwam, zeer decoratief. De voorzitter deelde mede dat de afd. Boskoop zijn secretaris zal moeten missen wegens vertrek uit de gemeente. Voorts verwelkomde de voorzitter het nieuwe lid der afd. Boskoop dr Jacobi, de nieuwe directeur van de Rijkstuinbouwschool. Spr. hoopte hem dikwijls ter vergadering te zien. Tijdens de rondvraag vroeg de heer Hen- driksen, welke toelatingseischen er zijn voor deelneming aan den Tuinbouwtee- kencursus. De heer J. Zwartendijk antwoordde dat de eischen momenteel nog zeer soepel zijn, daar de cursus nieuw is, maar dat in het vervolg een diploma van een Tuinbouw- cursus vereischt zal zijn. De heer Zwartendijk stelde zich welwil lend beschikbaar tot het houden van een bespreking en verzocht den leden binnen de eerste drie weken, vragen of onderwer pen bij hem in te leveren, welke dan door hem op de a.s. bijeenkomst beantwoord zullen worden. Hierop volgde sluiting. LEIDERDORP. Belangrijke Gemeentezaken. Blijkens een toelichting van B en W. op de ingediende voorstellen wordt de ver gadering van den gemeenteraad morgen avond zeer belangrijk. B. en W. deelen hierin n.l. mede, dat met de verkoopen van bouwgrond aan de heeren N. Mol en A. Mol alle be schikbare bouwrijpe grond is verkocht. Daarom wordt machtiging gevraagd het terrein, dat aanvankelijk voor het zwembad was bestemd, bouwrijp te maken. Ten aanzien van den aankoop van grond van den heer A. Kret deelen B. en W. mede, dat een deel van dezen grond, gele gen ten Zuiden van den Hoogmadeschen weg, zeer geschikt is tot stichting van een nieuwe begraafplaats. De ligging is veel beter dan het gemeenteterrein bezuiden den nieuwen Rijksweg, waar thans de nieuwe begraafplaats ls geprojecteerd, ook al omdat geen toegangswegen behoeven te worden aangelegd Verder is nog van belang de aankoop van grond van den heer Aukes voor ver breeding van de Hoofdstraat. De kosten van verbreeding ten bedrage van f. 1400 zullen door den heer Aukes worden be taald, waarna het werk door de gemeente zal worden uitgevoerd. Indien de raad met al deze voorstellen accoord gaat, dan komt er in onze ge meente weer veel werk aan den winkel. Raadsagcnda. De raad komt morgenavond te kwart voor acht bijeen. 1. Opening; 2. Notulen: 3. Mededeelingen en ingekomen stukken: 4 Verkooo van grond aan den heer N. Mol; 5. Verkoop van grond aan den heer A. Mol; 6. Aan koop van grond van den heer Abr. Kret; 7. Aankoop van grond van den heer M. P. L. Aukes voor verbreeding van de Hoofd straat; 8 Aanwijzing gemachtigde inzake het beroep van N.V. Bimsindustrie Acht- hoven tegen het raadsbesluit tot onbe woonbaar verklaring van twee woningen; 9. Aangaan rekening-courant-overeen komst; 10. Bouwrijp maken van verdere gronden; 11. Reclame plaatselijke belas tingen; 12. Rondvraag; 13. Sluiting. NOORDWIJK AAN ZEE. Vergadering Chr. Besturenbond. De Chr. Besturenbond hield in het Ver- eenigingsgebouw zijn jaarlijksche propa- ganda-vergadering onder voorzitterschap van den heer D. v. d. Niet. Ds. K. H. Kroon sprak, na gemeenschap pelijk zingen van Psalm 89, vers 7 en 8. ge bed en Schriftlezing, een openingswoord Na enkele natuurfilms trad als spreker op de heer Varkevisser van Groningen, dis trictsbestuurder. met het onderwerp „In volle wapenrusting". Spr. zette in een hel der betoog het doel van de Novemberver- gaderlngen van het C N V. uiteen. Het doet niet vreemd aan in dezen tijd over wapen rusting te spreken, nu wij rond ons zoo veel van strijdrumoer vernemen. Echter in het vereenigingsleven past neutraliteit, maar in volle wapenrusting ten strijde voor sociale gerechtigheid. Na deze principleele rede werd een mooie film vertoond, nl. „De blinde Vuurtorenwach ter". De voorzitter dankte allen voor hun hulp en aanwezigheid en ging voor in dankgebed VOORHOUT. De opbrengst der fancy-fair bedroeg niet f. 11.000. gelijk gisteren abusievelijk vermeld, doch f. 1100. WARMOND. Geslaagde ontspanningsavond voor de Militairen. Dank zij de activiteit van luitenant Bus- quet is onze gemeente een der eerste plaat sen in den omtrek, die den militairen een ontspanningsavond heeft kunnen geven, zooals de Centrale Commissie voor ontwik keling en ontspanning voor militairen deze zich voorstelt. Deze avond is een groot suc ces geworden en bij de militairen zeer In den smaak gevallen. De proote zaal van Hotel de Stad Rome was geheel gevuld toen luitenant Busquet de officieren en man schappen hartelijk verwelkomde. Het deed spr. genoegen dat de Bataljonscommandant majoor de Jong dezen avond met zijn tegen woordigheid had willen vereeren. Mede heette spr. hartelijk welkom den Compag niescommandant kapitein Sterkenburg. In een vlotte en geestige speech want luite nant Busquet is een geboren redenaar wenschte spr. allen een prettigen en genot vollen avond. Het gezelschap Hans Snel voerde vervol gens een revue op. waarin op allerlei gebied veel te genieten viel. De nieuwste soldaten liedjes werden afgewisseld door fameuze goocheltoeren, acrobatiek door geestige en pittige tooneelschetsjes. Het gezelschap had na afloop van luitenant Busquet namens de aanwezige officieren en soldaten een woord van hartelijken dank in ontvangst te ne men. Onder de soldaten heerschte een pret tige en vroolijke stemming; uit alles bleek, aat een dergelijke avond op hoogen prijs werd gesteld. Wij hopen dat het niet de laatste maal geweest is, dat de commissie voor O. cn O. in actie is geweest en dat de burgerij door geldelijken steun het mooie doel en streven der commissie zal bevorde ren. Het ls een mooi en dankbaar werk. In verband met het feit dat de laatste dagen een vrij groot kwantum vee uit bepaalde gebio. den van ons land door bijzondere omstandig! heden plotseling moest worden geruimd, zal er gedurende deze en vermoedelijk ook de volgen, de week minder vee voor het leger worden ee kocht. Naar wij vernamen, moesten ongeveer 1500 stuks slachtvee uit het z.g. Inundatiegebied worden afgenomen. Ook op de gebrulksveeafdee- llngen waren verscheidene beesten uit deze gé- bieden aan de markt. Toch ls er nog zóóveel mogelijk gekocht, t.,, de markt op peil te houden. Vooral voor het bliï zijn begin dezer week vrij groote kwantums ge kocht. De stemming die vooral Zaterdag te Utrecht onder geruchten van zeer dreigend oorlogsge- vaar, bijzonder gedrukt was, kon begin dezer week weer heel wat beter worden genoemd de handel verliep weer normaal. Voor de betere kwaliteiten slachtvee verliep de handel even vlugger en iets stijver in prijs, doch voor de mindere soorten kalm, doch wel prijshoudend. Op dc gebruiksveeafdeelingen was het aan bod ondanks enkele honderden beesten uit he* inundatiegebied. toch reeds belangrijk korter eo nu veel vee op stal is gezet, verwachten *e dat de aanvoeren gaandeweg wat zullen vermin deren. Voor goed gebruiksvee bleef de belang stelling nog voortduren doch de prhsverhooglng van de laatste weken hield thans vlotte bieders wat terug. Voor het jonge fokvee was de handel nog lus teloos en de prijzen vooral voor de graskalve- ren slecht, ondanks de aanvoeren beduidend minder waren De vette kalverenmarkt had een aanmerke lijk vlugger verloop met een prijsverhooging van gemiddeld een paar cent per pond. Nuchtere kalveren evenwel minder gevraagd en met eenigszins dalende prijzen. Het wolvee werd bij matige aanvoeren en kal- men handel ongeveer prijshoudend geruimd. De vette varkensmarkt was echter begin de zer week aanzienlijk trager gestemd, terwijl de prijzen gemiddeld 1 cent per pond lager waren. MU Nederland: SEMBILAN. thuisreis. 14 No?, van Port Soudan. Rott. Lloyd: SLAMAT, uitreis. 14 Nov. te Sabang SITOEBONDO. uitreis, pass. 14 Nov. Kaap Bon, Silver-Java-Pacific Lijn: MARKEN. 14 Nov. van Batavia te Durban. 500000 Radio zouden er nog gemaktoeHjk kunnen geleverd worden, en nog zitten er menschen in deze spannende tijden met een verouderd toestel. Wat doet men in Leiden? Elkeen in Lelden, die zijn geld met zorg besteedt, gaat naar 2738a waar je behalve huurkoop, met een ge rust hart ook contant kunt kooper. j TE KOOP: 2811a Gevraagd voor direct 2527 f/* LI III Fl\? met open laadbak; 1932. Kerk- op het Heerenconfectie-atelier van de Firma G. S. VAN DAM str. 11, Wassenaar, Tel. 716041.1 Co., Bierkade 9, Den Haag. Goederenhandel, VROUWENKERKKOORSTR. Telef. 25319, bericht de ontvangst van zending 6 deelig vloks tellen en de beste JAVA KAPOK. Prima HAAR VELOURS KAR PETTEN, de nieuwste dessins van 1940 2695 Betaling a con tarnt; bekende adressen in overleg met ons. IEDERE dag brengt ons een dag nader tot den vrede. In een neutraal land is een oorlogstoestand niets anders dan een situatie, die op de beste manier moet worden overbrugd. Er wordt alles gedaan aan die overbrugging. Niemand van ons zal voedsel, of kleeding, of dekking behoeven te ontberen. Waarom onszelf dan volkomen noodeloos in een gemoedsstemming gebracht, alsof de paniek voor de deur stond? Nederland kan zich. veroorloven, gewoon te doen, ge woon te koopen, tot aan den dag toe, waarop de radio over vijf continenten het woord „vrede" laat schallen. Ieder van ons zorge daarvoor, dat hij op dien dag kan zeggen: „Wij zijn er goed doorgekomen, want wij hebben niet gehamsterd, en wij hebben ons niet noodeloos van de wijs laten brengen, maar wij hebben ons gehouden aan het verstandige devies: „Doe gewoon - koop gewoon - dan gaat het ook gewoon". HAROEM's KOFFIE en THEE munten uit door fijnen geur en smaak. SPECIAAL ADRES VOOR RIJSTTAFEL-INGREDIËNTEN Bridge Kroepoek, p. ons 25 et. KNOFLOOK per kilo tegen zeer lagen prijs. N. RIJN 47—48 - TEL. 25399 STATIONSWEG 3 - TEL. 23655 GEVERSSTR. 81 - TEL. 21991 10 p. mooie gele goudr. 80 et. 10 p. gele, iets kleiner 70 et. 10 p, prima Bellefleuren 60 ct. 10 p. Ie soort Bellefleur 50 ct. 10 p. e»toa Sterappelen 80 ct. 10 p. Zoete Hooilaars 60 et. 10 p. Laiuwtjes (rooctk.) 50 ct. (alles per 50 p. gwd kooper). Saprijke Citroenen 4 a 10 et. P*. Koorsteeg 11 - Tel. 25221. 2710 Vanaf Dinsdag zijn er de heele week MOSSELEN aan de schuit verkrijgbaar. 2710a Ligplaats KALVERMARKT. Door het verbindend worden van de slot-uitdeelingslijst is het faillissementt van W. VAN VLIET, te Rijnsburg, geëindigd De curator: 2686 Mr. W. DE CLERCQ. Kantoor: Langebrug 8a, Leiden U heeft misschien vee) ervaring» maar zodra U het Radion-wit ziet, begrijpt U niet, hoe U ooit tevreden heeft kunnen zijn met andere zepen en zeep poeders. Het zuurstofhoudende sop van Radion verwijdert alle vlekken en. ingedrongen vuil en maakt het weefsel absoluut wit, doordat het volkomen schoon wordt. Alleen met Radion krijgt U het echte Radion-wit; ook voor Uw was uitsluitend Radion! '\*A07 4-2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 8