STADSNIEUWS Mijnhardtjes LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 15 November 1939 Overzicht De strijd in het Verre Oosten MAGGI helpt de huisvrouw ook in deze moeilijke tijd VISSCHERIJ-BERICHTEN Japansche troepen in Pak-hoi geland MAGGI5 POULET-SOEP MAGGI5 BLOEMKOOL-SOEP Oiize telefoonnummers Directie en Administratie 25041 Redactie No. 21507 Het uitvaren van de visschersvloot /CUtEP/ T'JMNCINl VRAGENRUBRIEK SPORT RUST. Wederom verkeeren we ln een periode van rust. Aan het front blijft in hoofdzaak de zelfde kalmte heerschen als tot dusver, de duikboot-oorlog vlamt af en toe even op evenals de actie in de lucht, maar veel te beteekenen heeft het toch niet. In politicis is het wachten op het Duitsche antwoord inzake het vredesinitiatief En al heeft men geen groote verwachtingen men hoopt toch dat ook door dit antwoord de deur nog niet in het slot zal worden ge worpen. Wanneer het zal afkomen? De Finsche delegatie is te Helsinki terug. Men verwacht echter een voortzetting der besprekingen in eenlgerlei vorm. Weliswaar blijven onrust-wekkende berichten de ronde doen maar elke officieele bevestiging ont breekt. Zoo verluidt over economische pres sie op Finland, over oefeningen der Rus sische vloot in de Finsche Golf enz., maar, gelijk gezegd, al deze berichten behooren tot het soort waarmede ons land vorige week ln de buitenlandsche pers aan den lijve kennis heeft gemaakt Aandacht vraagt nog het volgende: In een artikel, getiteld ..Engelsch-Fran- sche druk op de neutralen'' schrijft de bols jewistische Krasnaja Zwezda. dat in de Scandinavische landen de Engelsche druk zich sterker dan ooit laat gevoelen in pogin gen om te reageeren op de vredespolitiek van de Sovjetunie. Het in beweging brengen van Engelsche krachten in Finland om de Sovjet-Finsche besprekingen schipbreuk te laten leiden, is de. duidelijkste uitdrukking van de richting, waarin de oorlogsaanstich ters de Scandinavische landen en alle neu tralen zouden willen dringen. In dit verband schrijft de Krasnaja Zwezda nog. dat het Nederlandsch-Belglsche vredes-initiatief tot resultaat gehad heeft, dat Engeland en Frankrijk om strijd tracht ten aan te toonen. dat Nederland en België door Dultsehland bedreigd werden en de neutrale landen schrik trachtten aan te jagen om ze in den oorlog te betrekken. Op dezelfde wijze betoogt het blad. dat het Engelsch-Fransch-Turksche verdrag Engeland en Frankrijk aangemoedigd heeft om te trachten op den Balkan een anti sovjetblok te stichten. In dit verband citeert de Krasnaja Zwezda de ..Daily Telegraph", die Bulgarije zou hebben verweten, dat het overdreven sympathieën voor de Sovjet unie heeft en door zijn halsstarrigheid in de territoriale kwesties de vorming van een dergelijk blok in den weg staat. Maar daar stuiten de sovjets ook op Italië! Er loopen geruchten, dat Mussolini heden middag het woord zal voeren, maar weder om ontbreekt Iedere officieele bevestiging Op den Balkan wordt momenteel econo misch hard ..gevochten" Duitsche en Engel sche economen zijn in Boekarest! De Zweedsch-Duitsche economische be sprekingen zijn verdaagd. De correspondent van de Daily Telegraph te Stockholm meldt, dat hij verneemt, dat ondanks het officieel gebruik van het woord verdaging de handelsonderhandelingen tus- schen Zweden en DuitsChland in feite afge broken zijn. De correspondent seint: „ik ver neem van gezaghebbende zijde, dat de Duit- j sche eischen van verwonderlijk vèrstrekken- den aard waren en een volledig verbreken met zich mede brachten van den handel tusschen Zweden en de geallieerden De Zweedsche onderhandelaars wezen erop, dat een dergelijk voorstel volstrekt onvereenig- baar was met de Zweedsche neutraliteit, waarop de Duitschers antwoordden, dat zeer spoedig Zweden in ieder geval niet in staat zou zijp handel te drijvqn met Engeland door het optreden van de Duitsche duik- booten. Deze bedreiging wordt uitgelegd als te beteekenen. dat Duitschland binnenkort een onbeperkte duikbootcampagne tegen neutrale schepen, die koers zetten naar Engeland, zal openen en hen zonder waar schuwing tot zinken zal brengen. Men neme dit echter met de noodige reserve LEIDSCHE CHR. BESTURENBOND. teflon Lusteloosheid, Periodieke pijnen 2684 (Ingez. Med.) Vanmiddag heeft het Japansche kei zerlijk hoofdkwartier medegedeeld, dat de Japanners in Pak-hoi een succes rijke landing hebben uitgeroerd. Pak- hoi is de eenige zeehaven, welke tot nu toe aan de regeering van Tsjoengking was gebleven voor de verbinding met de buitenwereld. Het communiqué zegt nader, dat uitgele zen troepen van leger en vloot ln nauwe samenwerking met elkander bij verrassing de landing by Pak-hoi aan de golf van Tonklng vanochtend hebben ten uitvoer gelegd ondanks de ongunstige weersomstan digheden. De Japansche strijdkrachten zou den met kracht verder het land in trekken. Om vjjf uur vanochtend geschiedde de landing en direct daarna werd met den op- marsch begonnen Al een paar dagen is het weer in de buurt van Pak-hoi slecht, er waait een hevige wind en de zee is woelig. Volgens een communiqué was de windsnel heid vanochtend 18 meter per seconde. De landingsoperaties zijn geschied onder dekking van oorlogsschepen. De woordvoerder van het Japansche mi nisterie van buitenlandsche zaken heeft vanmiddag verklaard: In verband met de operaties, welke de keizerlijke Japansche strydkrachten zoo juist hebben ondernomen, kan gezegd wor den. dat de Japansche regeering zich vol komen aansluit bij de politiek, welke tot nu toe ten orz'chte van derde mogendheden Is gevolgd. De verhouding JapanRusland. Van gezaghebbende zyde wordt verno men, dat de Japansche ambassadeur te Moskou, Togo, en de voorzitter van den raad F. P. Fuykschot over „In volle wapenrusting". De Leidsche Chr. Besturenbond, had gis teravond als onderdeel van zyn November- actle een groote propaganda-samenkomst belegd in het gebouw Prediker De voorzitter, de he r G Hordijk opende deze zeer goed bezochte vergadering met het lezen van van een gedeelte uit Efeze 6, waarna hy met een enkel woord het doel van de November-actie van het Chr. Nat. Vakverbond uiteen zette. Hierna heette hy allen welkom. Nadat het muziekgezelschap „Sympho- nia" o.l.v. den heer Van der Waas zich had laten hooren sprak de secretaris van het C.N.V., de heer F. P. Fuykschot over het onderwerp: „In volle wapenrusting". Spr. wees erop. dat de November-actie van het C.N.V. thans onder wel zeer bijzon dere omstandigheden wordt gevoerd. In verschillende landen woedt momenteel de oorlog, in ons land hebben wy de mobili satie. Indien ooit, dan blykt thans wél zonneklaar, dat de legers aan het Iront ge sterkt moeten worden door hen, die achter de frontline staan. Ook het C.NVdat 15.000 leden gemobiliseerd heeft, had zich af te vragen wat voor deze gemobiliseerden gedaan kon worden. Besloten werd f. 10.000 beschikbaar te stellen voor de lectuurver- spreiding en verder werd een Comité voor Ontwikkeling en Ontspanning in het leven geroepen. Maar naast dit leger der gemobiliseerden heeft het CH.V. zich ook tot taak gesteld te zorgen voor het leger der werkloozen. Ook op dit front is gelukkig, onder invloed van de Chr. vakbeweging, veel veranderd en verbeterd. Reeds konden velen inge schakeld worden in het productieproces. Maar in dit opzicht bhjft onze actie totaal noodig. want er zyn nog te veel gemobili seerden aan het werkloozenfront. Daarnaast heeft het C.N.V. zich nog tot taak gesteld te zorgen voor hen, die wel in het productieproces zyn opgenomen. Vooral in dezen tyd dient op de prysver- hooging nauwlettend te worden toegezien, wy dienen er voor te waken, dat de slagen niet uitsluitend op de arbeiders neer komen Voorts moet tegen loonsverlaging gewaakt worden en zoo noodig worden aangedron gen op loonsverhooging en een duurtetoe- slag. Het C.N.V.. aldus spr. is zich in dezen zorgvollen tyd zyn taak volkomen bewust. Nadat spr. erop gewezen had. dat de soci ale wetgeving onder den druk der tyden niet behoeft te ïyden. stond hy nog uitvoe rig stil bij den zegen, dien wij in de chr. vakbeweging bezitten. In vele landen, spr. noemde met name Rusland en Duitschland. spreekt men van vakorganisatie, maar in dien leden van een dergelyke organisatie voor hun belangen zouden opkomen, wordt hun het zwygen opgelegd. In deze landen is de vakorganisatie dan ook een verleng stuk van den bureaucratischen staat. Neen aldus spr. een echte vakorganisatie is een organisatie die los van den staat staat. Als chr. georganiseerden moeten wij ons gebonden weten aan de bron van Gods zedenwet. Wy dienen naar Zyn Woord te wandelen. Als chr. vakbeweging hebben wy de taak de zwakken sociaal en geesteiyk te sterken. Spr. zette voorts uiteen, dat het straks, als de gemobiliseerden weer in de maat schappy terugkeeren, wel eens noodig zou kunen zyn dat de vakbeweging het verbro ken contact met de werkgevers moet her stellen. Ons streven zal dan ook steeds ge richt bhjven op bedrijfsorganisatie. Voortgaande spoorde spr. aan om in de zen donkeren tyd In volle wapenrusting te staan. Dan zyn wy paraat en kunnen wy in Gods kracht groote dingen doen. De heer Arie Post. geen onbekende in de zen kring, vergastte vervolgens de aanwezi gen zoowel op ernstige als luimige decla matie. De voorzitter, de heer Hordyk. heeft in een korte rede tenslotte nog een uiteenzet ting gegeven van de November-actie van den Bond. Vooral aan het huisbezoek zal in de komende weken aandacht worden be steed. Wy dienen, aldus spr., er thans met groote activiteit op uit te gaan om alle an ders of ongeorganiseerden tot onze bewe ging te trekken. Het Chr. Nat. Vakverbond, dat momenteel 120.000 leden telt, mag daar mede niet tevreden zyn, maar moet vooruit. Ook onze plaatseiyke organisatie moet zich uitbreiden. Ds. W. Bouwman, emer. pred. der Geref. Kerk. die ln de plaats van dr. H. J. Weste rink, die verhinderd was, het slotwoord sprak, wees er op, dat al is de neutraliteit t.o.v. de strijdende volken geboden, er geen neutraliteit of onzydigheid t.o.v. de waar heid mag en kan zijn. Dit ls een misken ning van de waarheid. Als christen kunnen wy evenmin neu traal zijn. Want God elscht van Zijp kinde ren erkenning en eerbiediging van zyn wil en een getuigen van Zijn Naam. Willen wy Christen zijn. dan is het onmo gelijk neutraal georganiseerd te zyn. dit ziet spr. als een verloochenen van Gods wil en naam. ChrlstelUke organisatie ls elsch van Gods Woord en onze christelyke roe ping. Nadat de voorzitter nog een dankwoord had gesproken en de Avondzang was gezon gen. ging ds. Bouwman in dankgebed voor. Aan den uitgang werd een collecte ge houden voor een Kerstgave aan de werk- looze leden. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND. Verkiezing van leden. By de gisteren gehouden verkiezing van leden van de Kanier van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, is by enkele can- didaatstelling gekozen als lid van de afdee- j ling Grootbedrijf in de vacature van wyien den heer J. F X. Sanders de heer W. A. Schrandt en zyn als zoodanig herkozen de heeren dr. G. C. A. van Dorp. J. B. de Ko ning, dr. L. P. Krantz, P. A. Wennink Jr. en H van Zonneveld. Eveneens werden by enkele candidaat- steïling herkozen als leden van de afdee- ling Kleinibedryf de heeren W. M. van Ap pel. M. van den Hoek Jr.. W. Hölsoher. J. H. van der Kloot. J. C. van der Meer. D. Raap horst Sr. en H. M. Simonis. N. Z. H. T. M. Directie confereert met vakorganisaties. In het hoofdkantoor van de Noord-Zuld- Hollandsche Tramweg Maatschappy te Haarlem heeft gistermiddag de driemaan- deiyksche conferentie met de drie erkende vakvereenigingen plaats gehad. Na uitvoe rige besprekingen van weerszijden ver klaarde de directie, dat zy van meening, is. dat de indexcyfers nog niet een zooda nige wyziging hebben ondergaan, dat zy, mede gezien eenige andere omstandighe den. momenteel een herziening van de loonen wettigt. Niettemin zal de directie den desbetreffenden gang van zaken niet ui', het oog verliezen en daaraan haar volle aandacht blyven wyden. De directie acht geen termen aanwezig, om wyziging te brengen in het loonverschil tusschen de functies „Commies-titulair" en „Commies" en lichtte dit uitvoerig toe. Zy acht het tegenwoordige loon van den eerstbedoelden functionaris bovendien alleszins bevredi gend en te eerder, Indien men dit verge- lykt met het loon, hetwelk betaald wordt voor soortgelijken arbeid in andere be- dryven De directeur verklaarde nauwkeu rig te hebben nagegaan, of de loonen van de bij de Maatschappij bestaande functies, overeenkomende met de ongeschoolden, de geoefenden en de geschoolden van de me taalindustrie en de loonen van de voren genoemde personeel-eatcgorieën van de metaalindustrie, noemenswaardige afwy- klngen vertoonen. Daarbij is gebleken, dat ten opzichte van de beide eerstgenoemde categorieën dit niet het geval is, doch dat er daarentegen gegronde aanleiding be staat. om de ondorhoudmonteurs en de automonteurs te plaatsen in de loongroep van de ambachtslieden le klasse: tot dit laatste zal dan ook worden overgegaan. Aangezien het Reglement Dienstvoorwaar- den zulks voorschryft. zal in Juli of Aug. 1940 de gelegenheid worden gegeven tot het afleggen van de proeve van bekwaam heid. indien de beambten, die zulks wen- schen. dit te kennen geven, doch de di recteur verklaarde uitdrukkelyk. dat hij de voorkeur blyft geven aan het afleggen van het V.V.A.. resp. het V.E.V.-examen De betrokkenen moeten bovendien niet over het hoofd zien. dat het V V A., resp. het V.E.V.-diploma, hetwelk by gunstig examengevolg wordt verstreat. voor hen zeer zeker waarde heeft, afgezien van de aan dat .diploma verbonden geldelyke jaar- lyksche toelage vanwege de Maatschappy, zoolang de betrokkene niet tot ambachts man le klasse of monteur bevorderd kan worden. Na eenige gedachtenwisseling werd overeengekomen, om de bestaande veriofindeeling voor het rydend personeel ongewyzigd te handhaven. Na behandeling van eenige onderwerpen van minder belangrijken aard eindigde de byeenkomst. BRANDJES. De brandweer is gistermiddag uitgerukt voor een begin van brand ten huize van den 40-jarigen betonwerker D. T.. wonende aan de Toussaintkade 13a. De brand was ontstaan doordat eenige kinderen met lu cifers hadden gespeeld, waardoor de gor- ciynen. een stoel en het. houden raamwerk hadden vlam gevat. De polltlebrandweer verwyderde de smeulende deelen, waar mede het gevaar geweken was. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het doctoraal examen wis- en natuurkunde hoofdvak natuurkunde mej. J. Koolhaas (Leiden). Vannacht om halftwee is in het pand Sophiastraat 59 een schoorsteenbrandje gebluscht. EXAMEN MIDDENSTANDSDIPLOMA. De examens, afgenomen door de Onder- wys Centrale van den Christeiyken Mid denstandsbond werden gisteren voortgezet. Geëxamineerd werden 47 candidaten voor het „Normaal '-examen. Geslaagd zijn de heeren: J. de Bruin, W. Burggraaf te Zwammerdam, B. Burggraaff te Bodegraven, C. van Dalen te Naaldwyk, P. Gorissen te Gouda, L. Hakvodrt te Zaan dam, C. Hazebroek, W. van Hemsbergen te Alphen a. d. Ryn, P. den Hollander te Gouda, A. Joha. J. de Jong, B. Kerkhoven te Alphen a d. Rijn, A. Kersseboom te Ha- zerswoude, J. de Koning te Rynsburg, J. Krabbendam te Waddlnxveen, P. C. Kris- pyn te Oude-Wetering, C. de Kwaasteniet te Alphen a. d. Ryn, mej. J. Maat te Vlaar- dingen, de heeren C. J. G, v. d. M/er te Zoeterwoude, C. J. Roos te Hazerswoude, J. E. Schoo te Bodegraven, M. M Segaar te Leiden, C. H. Slootweg te Hazerswoude, R. Maggi's Bouillon, Aroma, Soepen en Jus zijn bij Uw winkelier normaal verkrijgbaar. 6 ct. p. tablet voor 2-3 borden 8 ct. p. tablet voor 2-3 borden WW (Inzet. Med.) AFSCHEIDSAVOND VOOR DE ARTILLERISTEN. In de Stadsgehoorzaal ls gisteravond voor de te Leiden. Rijnsburg en Oegstgeest ge legerde artilleristen, ter gelegenheid van het afscheid van de lichting '24, die van daag „afzwaait" een door „O. en O geor ganiseerde feestavond gehouden, welke o.a. Werd bygewoond door den garnizoenscom mandant, overste Stadlander en den ctm- mandant der artillerie, res. luitenant-ko lonel Trapman. Aan dezen avond werd me dewerking verleend door het cabaret-gezel schap Rob Mllton en door de Leidsche Har monie-kapel „Werkmans Wilskracht". De artilleristen zelf voerden een zeer gewaar deerd militair pantsernummer uit. De man schappen werden door overste Trapman toegesproken. RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN. Voordracht van prof. dr. G. A. S. Snyders. In de reeks voordrachten vanwege het Ryksmuseum van Oudheden heeft gister avond prof. dr. G. A. S Snyders uit Am sterdam een lezing gehouden over .Antieke gemmen en hun geschiedenis". Na een inleiding, waarin spr. een kort overzicht van de ontwikkeling der intag llo'S. steenen met ingegroefde voorstelling, gaf van den Kretensischen tot in den Ro- meln3chen tijd, besprak hij uitvoeriger de groote Hellenistische en Romelnsche ca meeën, steenen. gewocnlyk uit meerdere, verschillende gekleurde lagen bestaande, welke en relief bewerkt werden. Reeds in de oudheid kende men aan intaglio's en cameeën, zoowel om de voorstelling, als om de steensoort, waaruit ze vervaardigd wa ren, een andere dan uitsluitend aesthetl- sche beteekenls toe; men nam aan, dat ze tevens heelkrachtige of beschermende eigenschappen bezaten. Spr. gaf daarvan enkele voorbeelden en wees er op, dat dit bijgeloof ook. misschien zelfs wel in ver sterkte mate ln de middeleeuwen voor kwam. Dit feit, gevoegd by het in den laten Keizertyd toenemend onvermogen om nog goed steensnywerk tot stand te brengen leidde er toe, dat men ln Chris- teiyken tyd moeiiyk kon besluiten afstand te doen van de oude schatten. Ondanks de ■waarschuwingen van Christlijke schrij vers als Clemens Alexandrinus. blyven ae Christenen zegelsteenen met heidensche voorstellingen dragen en gebruiken In By zantium vindt men echter een uitweg uit deze moeilijkheid door antieke gemmen op groote schaal te „kerstenen", d.w.z. door het toevoegen van Christelijke namen de beteekenls der voorstellingen te verande ren: Keizer Honorlus en zijn vrouw Maria (398 n. Chr.) worden b.v. tot de H.H. Ser- gius en Bacchus, M. Aurelius tot Christus, Caracalla tot Petrus, Heracles met den leeuw tot Daniël etc. Op deze wyze bleven de oude steenen ook in de Middeleeuwen in gebruik; ten deele kwamen belangrijke stukken toen reeds in het bezit der Kerk. Spr gaat de geschiedenis van verschillende stukken na, maar wyst er op. dat vele stukken zoo evident „heidensch" zijn. dat geen kersteningsproces daar kon helpen. Hij stelt ten slotte de vraag, hoe het moge lijk ls. dat de clerus geen bezwaar maakte, dezen stukken een plaats te geven aan re- liqularen, misgcrei en zelfs ln de pracht banden der Evangeliën. Hy wijst nog eens op het krasse bygeloof met deze stukken verbonden, bijgeloof, dat ten slotte ook een geloof ls. al ls het op den verkeerden weg geraakt. Wanneer een middeleeuwse!? Christen echter afstapd doet van het ob ject waarom zyn bygeloof zich kristalli seert, en dit zooals gewoonlyk uitdruk kelyk geschiedt! aan Christus, aan Ma ria of een heilige schenkt, wanneer daar door zyn bygeloof op een hooger plan komt en zijn geloofskracht weer in de Juiste banen geleid wordt, dan ls het be- grijpeiyk. dat de Kerk deze tastbare ge tuigen van een sterk geloof als bijzonder welkom ontvangt en hun gaarne een eere plaats aan schryn of evangelie inruimt. EERSTE LEIDSCHE E.H.B.O.-BRIGADE. BIJ het gehouden eindexamen van de Eerste Leidsche E H B O.-Brigade met als hoofdexaminator dr. M D. Horst en als examinator dr. E. J. J. G Renaud, zijn geslaagd voor het eenheidsdiploma Eerste Hulp bij Ongelukken. De dames: P. A. Dingjan, M. Th. van Rooy-Bottenburg. W. Bink, C. W. Rtthl, A. Fontein, J. Lefeber. E. A. Lefeber, ,T Hoorn, J. J. Driesten, J. Kins, M. Speet, E. Evers. G Eggink, J, v. d. Nagel, M. Bus, F. Collé, E. v. Gaaien, N. Meuldijk en W. Bul ten en de heeren N. Te midden van alle opgenomen mannon had de huldiging plaats. De voorzitter van het bestuur, de heer W. van der Laan, sprak den jubilaris hst eerst toe. Spr. roemde de wijze, waarop de heer Cartens gedurende al deze 25 jaren, vaak onder moeliyke omstandigheden, zijn werk heeft gedaan en zich het vertrouwen, dat men in hem stelde, waardig heeft ge toond. Namens het gemeentebestuur over handigde spr. den jubilaris een enveloppe met inhoud Daarna was het woord aan den direc teur, adjudant J. Brons van het Leger des Heils Ook deze spreker roemde de werk kracht. alsook de prettige inderllnge ver houding die er ls, bracht mede de geluk- wensohen over van het Hoofdkwartier te Amsterdam en overhandigde den jubilaris namens het Hoofdkwartier eveneens een enveloppe. Vervolgens trad één van de mannen der Inrichting naar voren en overhandigde den jubilaris namens alle mannen een fraaie leeslamp, hiermede metterdaad toonende hoezeer men zijn arbeid weet te waar- deeren. Zeer verrast sprak de heer Cartens een dankwoord, waarmede de plechtigheid be ëindigd werd. In de groote collegezaal van prof. Suermondt ls gisteravond voor den kring Leiden der E.H.B.O. een tweetal films ver toond over de functie van het bloed en over de ontwikkeling der röntgenfotografie. Beide films hadden de onverdeelde be langstelling van de talrijke toeschouwers, die de zaal geheel vulden. De politie alhier heeft den 40-jarigen H. E. S. aangehouden als verdacht van rij wieldiefstal. (2 lijnen) Naar wij van officieele zijde verne men, heeft de minister van Economi sche Zaken aan de organisaties in het Visscherijbedrijf medegedeeld, dat de regeling betreffende het uitvaren van de visschersvloot, behoudens enkele wijzigingen, tot 1 Januari 1940 is ver lengd. Gelijk bekend, hield deze regeling o.m. In dat tegemoetkomingen zouden worden ver leend in de hoogere bedrijfslasten, b.v. zoo als de premie van de cascomolestverzeke- ring en de aanvullende uitkeeringen bij zee-ongevallen. De beperking van het aan tal uit te varen schepen is in de nieuwe regeling vervallen. NAGEKOMEN. MU. Nederland: ORANJE. 15 Nov. van Batavia te Lissabon. Rolt. Lloyd: SIBAJAK. 15 Nov. njn. van Bata via te R'dam verwacht. GAROET. uitreis, 14 Nov. te Antwerpen. KOTA BAROE. R'dam n. Batavia 15 Nov. uit den N Water weg. Rotlerdam-Z. Amerika L(jn: ALWAKI. 15 Nov. van R'dam n. B. Aires. van volkscommissarissen en volkscommis saris voor buitenlandsche zaken der sovjet unie. Molotof, de laatste voorbereidingen hebben getroffen voor de conferentie van Chita. De nieuwe ambassadeur der sovjet-unie te Tokio. Smetanin. heeft een paar dagen geleden een beleefdheidsbezoek gebracht aan den minister van buitenlandsche zaken. Nomoera. doch tot nu toe zijn geen verdere regelingen getroffen. Spaarman te Boskoop: A. Spruit te Leiden. en °e TneCTen Korenhof A. v. d. M. Stapper te Alphen ad. Rijn. IJ Ttjster- Jen, a Jansen. D.Visser._W verpoort e man te Rynsburg. P. Uithol, J. v. d. Velden te Alphen a. d Ryn, L. R van Vliet te Hazerswoude, J. Verheul te Benthuizen. W. P. van Vliet te Hazerswoude. G. H. Myn- ders te Lisse, P. Molema te Koudekerk a. d. Ryn. - Algewezen 13. De examens worden voortgezet. By de gisteren alhier afgenomen examens voor apothekersassistent zyn ge slaagd de dames A. M. van Loon (Den Haagi, M. Vixseboxse Gouda) en Q. Vol- mer (Den, Haag) en de heer J. de Jong (Den Haag), d. Berg, P. v. Houten en F. Polanen. ZILVEREN JUBILEUM VAN DEN HEER A. CARTENS. Boekhouder aan dc Sted. Werkinrichting. Heden herdacht de heer A. Cartens, boekhouder aan de Stedelijke Werkinrich ting alhier, zyn zilveren jubileum als ge meente-ambtenaar Per taxi werd hy met zyn cchtgenoote van zyn woning naar de Werkinrichting gebracht, waar hij ontvangen werd door het bestuur. G. M. te L. Berekend naar een zuiver in komen van f. 1518 ls uw aanslag Juist. Met on- gehuwden worden voor de berekening van dr gemeentefondsbelasting o.a gelijk gesteld, we duwnaars welke geen kinderaftrek genieten Voor uitstel van betaling dient u zich te «en den tot den ontvanger der Directe Rrlastlngen te Leiden. Breestraat 18. VOETBAL. L.P.S.V.LEIDSCHE STUDENTEN. Morgen tc 2 uur, wordt op het terrein Zoeter- woudsche Singel een wedstrijd gespeeld tus schen dc Leidsche Politie Sport-Vereenlging <D een elftal van het Leidsch Studenten Corps. 2—1

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 2