imn v&Ks Wat er door het leger geconsumeerd wordt.... UYLENSPIEGHELJ LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 13 November 1939 Derde Blad No. 24429 80sfe Jaargang Etappen- en Verkeersdienst: RECHTZAKEN In den FAILLISSEMENTEN Baby's Kou .KUN/T IN IETTEREN Oscar Tourniaire overleden Dagbladreclame is niet te vervangen (VSn onzen specialen verslaggever). (II) Wat wordt er door ons leger per dag of per week geconsumeerd? Ziedaar een vraag waarvan het antwoord met belangstelling door iedereen gelezen zal worden, als het te geven is. Helaas., dit is onmogelijk, want het publiceeren van de juiste cijfers zou onbevoegden het trekken van bepaalde conclusies mogelijk maken. En dus dus volstaan we met eenige algemeene in drukken, zooals de kapitein-intendant W. Ch. Wensink deze in een persconferentie over de afdeeling Intendance heeft mede gedeeld; indrukken welke een uitstekend beeld geven van een organisatie, die in de achter ons liggende moeilijke weken van voormobilisatie, mobilisatie en concentra tie. werkelijk prachtig werk heeft gedaan. Neem bijvoorbeeld het vraagstuk van de broodvoorziening. Hoe krijgen de soldaten hun kuch, of wat belangrijker is hoeveel kuch ontvangen zij per dag? Kapi tein Wensink duidt er al op, wanneer hij zegt, dat per week enkele honderden ton nen meel in de zeven gerequireerde bakke rijen „ergens in Nederland" en duizenden kilogrammen gist en zout verwerkt worden. Meer zegt het echter het feit, dat er elke week honderdduizenden kuchjes in zakken van 40 en 10 rantsoenen de laatste vor men dan de „pasmunt" verzonden wor den. ..Pasmunt"? Inderdaad, het is niet mo gelijk om met zakken van 40 rantsoenen een compagnie van 150 man precies volgens de sterkte te bedienen. In zoo'n geval stuurt men 3 zakken van 40 en 3 van 10 rantsoenen. Voor men het brood kan verzenden is er al heel wat aan voorafgegaan, te beginnen met den aankoop van tarwe, waarvoor de Tarwecentrale zorgt. „Ergens in Nederland" wordt deze tarwe tot meel gemalen en komt dan in de 7 bakkerijen, waar men in ploe gen. welke 8 uur arbeiden, dag en nacht doorbakt. Er moet tevens op gelet worden, dat de gistvoorziening geen gevaar loopt. Ons land heeft slechts één voornamen leve rancier en de Etappen- en Verkeersdirectie waaronder de Intendance ressorteert, vond dit eigenlijk te weinig. Vandaar het in wer king stellen van eigen gistbedrijven, die een vloeibaar gistproduct leveren. Zooals een Tarwecentrale de tarwe koopt, zorgen de inkoopers van de Rundveecentra- Ie de crisisorganisaties bewijzen thans haar nut! voor de noodige voorraden vleesch: drie ons per dag en per man is het rantsoen. Militairen zeggen: „Vleesch ln de beenen", hetgeen er op neer komt, dat de Nederlandsche soldaat per dag bijna een half pond vleesch met een goed half ons been krijgt. Honderden runderen, gekocht op de diverse markten, worden daartoe per week geslacht in één slachterij. Momenteel slacht men te veel runderen. Maar dit ge schiedt met opzet, omdat men ook over een reserve voorraad vet wil beschikken. Ja, in zekeren zin kan men den Etappen- en Verkeersdienst van „hamsteren" beschul digen, omdat het vleesch en vet opgeslagen worden. Dit „hamsteren" is echter in het belang van de honderdduizenden, die onder de wapenen geroepen zijn, is dus ook in het belang van het lahd. Het vee zit op het oogenblik goed in het vet. En over een half jaar zal dit door een tekort aan krachtvoer niet meer het geval zijn. De militaire autoriteiten weten, dat in dat ge val het krachtige, dierlijke vet schaarsch zal worden. En voor de soldaten willen zij het eventueel plantaardige vet, dat dan ter beschikking gesteld zal worden, zoo veel en zoo lang mogelijk met dierlijk vet aan vullen. Het aantal bedrijven is daardoor aanzienlijk gegroeid. Want naast de Etap pen-slachterij. heeft men de Etappen-vries- en -koelinrichtingen en de Etappcn-vet- smelterij. Maar daarmede is men er nog niet, want de Etappen-slachterij levert afval dat vroe ger verkocht werd. Ook daarin is thans verandering gekomen door de oprichting van een Etappen-vleeschwarenbedrijf. waar het afval verwerkt wordt tot leverworst en rookworst En dan is er nog de zorg voor het gezou ten en gerookte spek en voor de voorraden ®r levensmiddelen-magazijnen, waar via Per weck moeien er, alleen voor hel brood, honderden tonnen meel en duizenden ton nen gist en zout verwerkt worden. Hon derdduizenden rantsoenen brood worden per week verzonden in zakken van 40 en 10 rantsoenen. De zakken van 10 rantsoe nen vormen dan de „pasmunt". den groothandel gekochte andere levens middelen aankomen en opnieuw verpakt moeten worden, terwijl men tevens nog een tweetal kaaspakhuizen heeft, waarvan de voorraad door de Zuivelcentrale op peil gehouden wordt. De Intendance heeft een eigen Pakmid- dclenmagazijn in het leven moeten roepen. Want de groothandel, die suiker, koffie, thee, zout, rijst, peulvruchten, margarine, aarappelen enz. enz. levert, doet dat in een verpakking, welke ongeschikt is voor het vervoer naar de troepen. Suiker bijvoor beeld komt in kisten aan en moet in zak jes van 0.25 kg. geleverd worden, koffie komt in balen, terwijl er zakken van 1 k.g. de deur uit moeten. Het groote aantal pak- middelen wordt thans door het Pakmidde- lenmagazijn over de levensmiddelen- en andere magazijnen gedistribueerd Toch blijft het pakmiddelenbedrijf nog een zor genkindje van de Intendance, niet alleen omdat de prijzen bijna dagelijks stijgen, maar ook omdat het terugzenden van de pakmiddelen niet zóó vlot geschiedt als wel gewenscht wordt. HET SOLDATENMENU. Wat het soldatenmenu betreft, er is reeds een proef genomen met de verzending van gedroogde aardappelen en groente. Men heeft de koks hiermede nu reeds bekend willen maken, omdat de mogelijkheid be staat. dat tijdens de vorstperiode de onge- droogde aardappelen en groente bevriezen. Daarop moet men voorbereid zijn.... Wat de Intendance per dag aan een sol daat verstrekt? Kapitein Wensink heeftop deze vraag gerekend en dus somt hij op: Brood 0.75 k.g. Koffie 0.02 Kaas 0.10 Rundvleesch (in de beenen) 0.30 Vet 0.05 Rijst (voor de soep) 0.05 Groene erwten 0.25 Peulvruchten 0.35 Spek 0.15 Zout 0.02 Margarine 0.05 (was 0.02 Aardappelen 0.25 Gedroogde aardappelen 0.20 Gedroogde groente 0.03 Ziehier een summier overzicht van de voeding der soldaten, die over het algemeen volkomen tevreden zijn met wat hun voor gezet wordt. Zij, die een zoon. verloofde of echtgenoot aan den „dienst" hebben moe ten afstaan, behoeven zich dus niet onge rust te maken: de voeding is in orde. Dag in, dat uit verlaten groote, ontstel lend groote hoeveelheden voedsel een cen trale plaats „ergens in Nederland": per trein en per bootDag in, dag uit komen er de ledige pakmiddelen en de niet afgenomen artikelen terug. Inderdaad: men behoeft niet bij het leger alles af te nemen wat gestuurd wordt. Behalve dan het brood en vleesch, want dat móét afgenomen wor den. Men begrijpt het. een en ander vergt een berg van administratieven arbeid, wel ke „ergens in Nederland" door een groot aantal bureaux verricht wordt. Het uitblij ven van klachten over het eten is een be wijs, dat de Intendance haar werk goed verricht, dank zij een organisatie, welke sluit als een bus en waarbij men ook nog tijcl heeft om de zorg voor het welzijn der soldaten uit te strekken tot het cantine- bedrijf. De Intendance is namelijk van plan zelf de cantines van de noodige arti kelen te voorzien, waartoe men reeds een proef met een 20-tal cantines neemt In het bovenstaande is, in kort bestek, de afdeeling Intendance van den Etappen- en Verkeersdienst onder de loupe genomen. Het is wel eens goed. dat een dienst, waar van men het op rolletjes loopen vanzelf sprekend vindt, in het zonnetje gezet wordt Want dat de voeding en verpleging van de honderdduizenden gemobiliseerden g' sinecure is, zal iedereen na lezing van het bovenstaande, duidelijk zijn (Nadruk verboden). KANTONGERECHT TE LEIDEN. Dronken achter het stuur. De Kantonrechter heeft heden uitspraak gedaan in de zaak tegen den Leidschen automobilist, die de vorige week terecht stond, terzake dat hij in beschonken toe stand een auto had bestuurd. Het O.M. had 3 maanden principale hechtenis en intrek king van het rijbewijs voor den tijd van één jaar geéischt. De Kantonrechter ver oordeelde hem tot f. 300.— boete subsidiair 1 maand hechtenis en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van 1 jaar. In de week van 6 t/m. 11 November werden in Nederland 22 faillissementen uitgesproken. Veel innemen maakt dc maag van streek. Wrijf deze aangename zalf 's avonds op keel, borst cn rug. Dc pappleister- werking en de dampen helpen (meestal in één nacht. 2613 (Ingez. Med.) Gistermiddag: om kwart over een is de bekende tooneelspeler Oscar Tourniaire, verbonden aan het Nederlandsch Too- neel, in de ziekenverpleging aan de Prinsengracht te Amsterdam, waar hij een operatie onderging, op 59-jarigen leeftijd overleden. Oscar Tourniaire was een markante figuur die een eigen plaats innam onder de Neder landsche tooneelspelers, door een menging van ruwe kracht en mildheid, door zijn sterk komisch talent, en vooral door men- schelijkheid, die bij al deze nuances toch zijn voornaamste karakteristiek bleef en zelfs in de meest komische rol nooit ver loren ging. Het is bekend, dat hij stamde uit een oude Fransche cir cusfamilie, die het in iet begin van den vo rige eeuw in Rusland tot hoog aanzien bracht en een deel van zijn familiege schiedenis weerspie gelde zich in zijn naam, die voluit luidde Ejnest Jean Joseph Louis Oscar Bachigaloupi Tour niaire. Louis naar Louis Bouwmeester, Oscar naar Oscar Carré, die hem bei den ten doop hebben gehouden als vrien den van zijn vader Ernst Bachigaloupi Tourniaire. den be kenden acteur van het Oude Nederlandsche Tooneel. Wijlen Oscar Tourniaire Hij werd op 14 Maart 1880 te Amsterdam geboren en na daar de H.B.S. te hebben bezocht, kwam hij in 1897 als volontair bij het tooneel, dank zij de bemiddeling van Louis Bouwmeester, want tevoren was hij „wegens spraakgebrek" als leerling voor de Tooneelschool afgewezen. Jarenlang speelde hij zeer kleine rollen, die nauwelijks meer waren dan figuratie. In deze periode heeft Tourniaire zich ook bezig gehouden met. de allereerste Neder landsche films, die bij Noeggerath in de studio aan den Haarlemmerweg vervaardigd werden. Pas in 1911, toen hij bij Willem Royaards kwam, werden zijn groote talenten als too neelspeler erkend en kreeg hij de kans deze tot ontwikkeling te brengen, voor hem was Royaards dan ook de groote tooneelleider cn regisseur, de man, aan wien het tooneel in Nederland oneindig veel te danken heeft en al het wel en wee van Royaard's triomfen en teleurstellingen heeft Tourniaire mede gemaakt, totdat Royaards ontmoedigd zijn werk neerlegde. Bij het Nieuw Nederlandsch Tooneel met Saalborn, bij de herleefde Koninklijke Ver- eeniging, korten tijd bij het Centraal Too neel en ten slotte bij de Amsterdamsche Tooneel Vereeniging en het Nederlandsch Tooneel heeft Toumiaii'e daarna gespeeld. Maar dank zij Royaards is hij gedurende al die jaren een van onze voornaamste Shakespeare vertolkers geworden. Onver getelijk is zijn Spoel de wever in „Midzomer- nachtdroom" en verder heeft men hem ge zien als Bibberwang ln „Drie-koningen avond". Brummel in „Veel leven om niets", Calihan in „Storm", Slapperman in „De Vroolijke Vrouwtjes" en ouderen herinne ren zich wellicht Tourniaire als Gratiano in „De Koopman van Venetië". In 1937 vierde hij zijn 40-jarige toóneel- loopbaan als de koetsier Pistora in „Ferdy's Bekeering". Als men niet alle rollen kan opsommen, welke hij in een zoo lange carrière heeft gespeeld, dan blijven toch uit de latere ja ren in de herinnering die creaties, waarin zijn forsche persoonlijkheid het meest tot uiting kwam. Diederick van Haarlem in Vondels „Bijsbrecht", Ruddock in „Grompie" Vondels „Gijsbrecht", Ruddock in „Grompie" prachtige tropencreatie als Meesters in „Rubber", Doolittle in „Pygmalion", Sevadill in „De familie Schimek", kapitein Flagg in „Rivalen". Hij is midden uit zijn werk weggerukt, op een oogenblik, dat het Nederlandsch Too neel, reeds getroffen door de ziekte van den thans afgetreden directeur, Cor van der Lugt Melsert en van den administrateur Scherrewitz. het toch reeds moeilijk had. Dit verlies is dan ook een zware slag. niet alleen voor het gezelschap, waaraan hij ver^ bonden was, maar voor het geheele Neder landsche tooneelleven. Gisteravond heeft de heer A. Defresne die voorloopig als leider van het gezelschap zal optreden, in de plaats van Cor v.d. Lugt in den schouwburg mededeeling gedaan van het zware verlies. De begrafenis van Oscar Tourniaire zal Woensdag a-s geschieden op de begraaf plaats „Zorgvlied". De stoet zal om half twaalf van het sterfhuis, P. C. Hooftstraat 114, vertrekken. LUCAS WENSING f. Zeventig jaar oud is de beeldhouwer Lucas Wensing te Rotterdam overleden. Met den drang beeldhouwer te worden, als andere leden van de familie, heeft Lu cas Wensing zich jong in de eerste practijk bekwaamd, terwijl hij des avonds de lessen in teekenen en boeteeeren aan de Rotter damsche Academie volgde. In 1904 behaal de hij de acte M.O. boetseeren, nadat hij ook eenigen tijd in Duitschland als mo- deleur had gewerkt. Wensings werk kan men in twee groe pen verdeelen: het beeldhouwwerk be stemd om aan gebouwen te worden aan gebracht en zijn vrije plastieken. Tot zijn vroegste plastieken in dit genre behooren de vijf hardsteenen apen aaii het apenhuis in de Rotterdamsche Diergaarde. Ook aan het Rotterdamsche raadhuis heeft Wensing eenig beeldhouwwerk, zoo als de figuren, welke de verschillende am bachten symboliseeren, bijgedragen, ter wijl hij verder een groot aandeel heeft ge had in het toezicht op de uitvoering van het overige beeldhouwwerk. Verder vindt men van hem in Rotterdam: het beeld van de H. Rosalia boven den ingang van de H. Rosaliakerk. het groote beeld aan den ingang van het R.K. kerkhof op Croos- wijk, plaquetten voor grafmonumenten, sluitsteenen aan een brug over den Sta- tensingel, een gevelsteen in het gebouw van den Metaalbewerkersbond aan den Hofdijk, in Schiedam beelden in de kerk van den H. Rozenkrans en in Amsterdam o.a. het grafmonumentje voor den cellist Mossel. t«n Poot aantal Koeien is de wefce-n geslaeM ten behoeve van de militairen. E en foto van een gedeelte van den vleeseh- vocivaad. VOOR DINSDAG 14 NOVEMBER. Hilversum I. 1875 en 414.4 M. KRO-Uitzen- ding 8.00 Berichten ANP 8.05—9.15 en 10.00 Gram.muziek 11.30 Godsdienstig half uur 12.00 Berichten 12.15 Het Rococo- octet 12.45 Berichten ANP., gram .muziek I.10 KRO-orkest 2.00 Vrouwenuur 3.00 Modecursus 4.00 Gr am.muziek 4.15 KRO- orkest. 5.00 KRO-Melodisten en solist (5.45 6.05 Felicitaties) 6.35 Sportpraatje 7.00 Berichten 7.15 Causerie „De sociale plicht der bedienden" 7.35 Gram.muziek 7.40 Repor tage 8.00 Berichten ANP. mededeelingen 8.15 KRO-Symphonie-orkest en solist. In de pauze: Gram.muziek 10.05 Het Rococo-octet 10.30 Berichten ANP 10.40 Gram.muziek 11.00 Bertus van Dinteren's orkest 11.25 12.00 Gram.muziek. Hiilversym H, 301.5 M. - AVRO-Uitzending II.00—11.30 voorin, en 6.ft—7.00 RVU. 8.00 Berichten ANP. gram.muziek 8.30 Orgelspel 8.50 Gram.muziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gram .muziek 10 .30 Voor de vrouw 10.35 Ensemble Francis Keth 11.00 Cursus „Humor in het kinderleven" 11.30 Ensemble Francis Keth 12.15 Do Romancers en soliste Om 12.45 Berichten ANP) 1.15 Omroepor kest 2.00 Voor de vrouw oeporkest 2.45 Knip- en naaicursus 3.45 Het Lyra- trio 4.30 Kinderkoor 5.00 Kinderhalfuur 5.30 Omroeporkest en soliste 6.30 Cyclus „Waar moet ik het zoeken" 7.00 Voor de kin deren 7.05 AVRO-Kinderkoor en het Om roeporkest 7.30 Engelsche les 8.00 Berich ten ANP., mededeelingen. Hierna: Causerie „De bewegelijke wereld" 8.35 AVRO's Bonte Mobi- lisatietrein 9.45 Gram.muziek 10.30 AVRO- Dansorkest 11.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 Secco cn zijn Paneelclub-orkcst. Engeland, 391 en 449 M. 11.20 Het Lewisham Hippodrome-orkest 12.05 Causerie „Britain's food controller-1918" 12.20 Berichten 12.30 Orgelspel 12.55—1.20 De BBC-Zangers 2.20 Orkest, van de luchtmacht 2.50 Solistenvoor - ,t 3.20 Berichten 3.35 Het Swingtime- T- 3.50 RadiOitooneel 4J20 Kinder- ..Sinterklaas, er is een tijd geweest, dat ik 's avonds bij den schoorsteen luidkeels alle hymnen zong, waarvan men mij verteld.' had, dat U die zoo graag hóórde. Ik brak er mijn hoofd niet over, hoe U het klaar speelde, te paard over de wrakke groote- stads-daken te rijden nóch hoe U feilloos den schoorsteen van Pietje's pa wist te on derscheiden van dien van den pa van Jantje. Argeloos nam ik aan, dat U pren tenboeken en sjokolade harten door bran dende haarden precies in schoenen kori mikken, ja, dat door haardvuur en schoor steen hooi en water, liefderijk voor Uw schimmel gereed gezet, in omgekeerde rich ting omhóóg vlogen in den mond van Uw paard) Toen kwam er een dag, neen, een periode. Sinterklaas, gedurende welke in mij het besef rijpte, dat U anders bent dan ik mij' U had voorgesteld in' mijn kindsheid. Géén bisschop van vleesch en bloed, doch een schepping van den menschelijken géést. Vleesch en bloed vergaan, maar wat uit den géést is, kent geen tijd. Het blijft be staan ten eeuwigen dage. Daarom is wat uit den geest voortkomt véél reëeler, veel „echter", dan wat tenslotte slechts mate rie is. Sinterklaas, U „besta&t" dus véél hevi ger, dan wanneer U zoudt bestaan, aooals kleine kinderen meenen, dat U bestaat. Onze voorouders schiepen) U. wij houden U in het leven. Wij kleeden U, wij drukken/ U de geschenken in- de hand, U bent óns en wij zijn: U. Wij zijn met z'n allen: Sinterklaas. En als ik dan ook de vrijheid neem hier, op deze plaats, iets aan U te vragen, Sin terklaas, dan doe ik dat anders, dan ik het deed in den tijd. dat ik meende, dat U kon worden omgekocht met een luidkeels: „Zie ginds kemt de stoomboot" welk lied trou wens heden ten dage slechts met vertraging zou kunnen worden aangeheven, want rekent U maar, Sint, dat ook Uw stoomboot een poosje in de Downs zal worden opge houden. Neen, Sint. ik ben volwassen geworden en heb daarmede de blanke wijsheid van het kind verloren. Schouwde ik vroeger naar binnen, in den droom van het onbe grepen, ongekende innerlijk, thans buig ik mij voor de meedoogenlooze logica der ver schijnselen. En deze logica leert mij, dat alles, wat ik U vraag, ik aan mijzélf vraag en aan mijn buren, links en rechte en vóór en ach ter en aan de lezeressen en lezers van dit nederige proza. Want wij-, met z'n allen, zijn immers: Sinterklaas. Wat wij U vragen, vragen wij aan onszélf en wij maken zélf uit. of wij het zullen krijgen of niet. Ja, wij zijn zelfs héél goed in staat om voor onszélf uit te ma£en. of wij koek ver dienen dan wel de gard. Wie oprecht af daalt in het eigen gemoed, is zichzelf een gestreng, rechtvaardig en wijs rechter. Dat is óók een kant van de Sinterklaas gedachte. Sint En nu komt mijn vraag, iSnt: Gooit U alstublieft vertrouwen in onze schoenen. Daar zijn in ons verleden een Philips II, een Ledewij k XTV en een Napoleon geweest. Zij zijn allang dood maar Nederland lééft Er zullen, vóór wij duizend jaren verder zullen zijn. zeker nog vele Philips'en, Lo- dewijken en Napoleon's komen. En als wij allen en zij allen dood zullen zijn. begraven, vergeven en vergeten dan zal Nederland er nóg zijn. Want Nederland, Sinterklaas is, nét als U uit den géést. Het is onsterfelijk. Daarom, ja. Geeft U ons en omdat U óns zijt: geven wij onszélf dat vertrouwen. lialfuur 4.50 Orgelspel 5.20 Berichten 5.35 Causerie „AJR.P. for animals" 5.50 Va riété 6.20 Orkestconcert 7.00 BBC-Variété- orkest 7.20 Radiotooneel 7.50 Variété-pro gramma 8.20 Berichten 8.35 Actueele causerie 8.50 BBC-Theatei st. 9.20 Avondwijding 9.35 Variété 10.05 Declama tie 10.20 Het Menges strijkkwartet 10.50 Maurice Winnick's Band 11.20—11.35 Be richten. Radio-Paris, 1648 M. Geen opgave ont vangen. Keulen. 456 M. 5.50 Gram.muziek 7.40 8.50 Leo Eysoldt's orkest 10.50 Gram.muziek 11.20 Het Omroeporkest 1.35 Populair con cert 2.35 Gram.muziek - 3.05 Pianovoordracht 3.20 Populair programma 5.00 Gevarieerd programma 5.20 Het Omroepkleinokest. 7.35 —12.20 Zie Deutschlandsender. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gra- mofoonmuziek 1150 Omroeporkest en gra- mofoomnuziek 12.30 Omroeporkest 12.50— 1.20. 4.20. 5.50 en 6.20 Gram.muziek 7.20 Ont spanningsprogramma voor soldaten 7.50 en 8.35 Omroeporkest en soliste 9.3010.20 Gra- mofoonmuziek. 484 M.: 11.20 Gram.muziek 11.50 en 12.30 Radio-orkest 12.501.20 Gram.muziek 4.20 Piano en altviool 5.35 Gram.muziek 5.50 Pianovoordracht 6.35 Litt-erair-muzikaal pro gramma 7.20 Uitzending voor soldaten 7.50 en 8.50 Radio-orkest en soliste 9.3010.20 Gram.muziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35 Folkloris tisch programma 8.05 Marschmuziek 8.20 Radiotooneel met muziek 9.20 Berichten 9.50 Gram.muziek 11.20 Berichten. Hierna tot 12.20 Nachtconcert. R.O.V. RADIO-CENTRALE. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE Voor Dinsdag 14 November. Ie Programma: lederen dag van 824 uur A.V.R.O., V.A.R.A. enz. 2e Programma: lederen dag van 8—24 uur K.R.O NC.R.V. enz. 3de Programma: 8 00 Keulen <9.20 Ber.) 9.50 Dc-utschlands. 10.20 Diversen 11.20 Brussel VI. 112.20 Ber. 1 1.20 Keulen iBer.» 1.50 R. Danmark 3.50 Keulen 4.20 Brussel VI. 5.50 Brussel Fr. 6.20 Brussel VI. <6.50 Ber.) 7.20 Keulen <Ber.) 7.30 Brussel Fr. 8.35 Brussel VI. <9.20 Ber.) 10.20 Breslau (11.20 Ber.). 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 8.20 En geland (Ber.) 11.20 Brussel Fr. 12.20 En geland (Ber.) 12.50 Parijs Radio (Ber.) 1.40 Deutschlands. 2.20 Engeland (3.20 Be richten) 4.20 Brussel Fr. 4.50 Engeland (5.20 Ber.' 5.00—5.09 Schevcningen Haven (Ber.) 5.35 Brussel Fr. 5.50 Brussel VI. 6.05 Engeland 6.20 Beromünstcr 6.35 Brus sel Fr. 6.50 R. Danmark 7.50 Brussel VI. 8 20 Engeland (Ber.' 8 35 Bcromünster 9.20 Keulen (Ber.) 9.30 Brussel Fr. 10.20 Engeland 10.35 Boedapest 11.20 Engeland (Ber.). Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 9