STADSNIEUWS .Mijnhardtjes IEIDSCH DAGBLAD - Tweede Bied Maandag 13 November 1939 OFFKIEELE KENNISGEVING WEERBERICHT. Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek AGENDA Kolendampvergiftiging te Bodegraven STICHTING NOORD-NEDERLAND VLAANDEREN. Propaganda-avond. In de bovenzaal van de sociëteit „Amt- eitia" lieeft Zaterdagavond de stichting Noord-Nederland—Vlaanderen een propa- ganda-avond gehouden, waarvoor flinke belangstelling bestond. De voorzitter der afdeellng Leiden, dr. F C. Bursch, sprak een kort propagandistisch woord, waarin hij met blijdschap constateerde, dat België en Nederland in den huidigen strijd neu traal zijn gebleven. Op die neutraliteit kan spr. met zijn propagandawoord aansluiten, want ook de vereeniging is neutraal en onthoudt zich van iedere godsdienstige en politieke propaganda. De leden der veree niging hebben groote sympathie voor de Vlaamsche zaak. Vlaanderen heeft steeds een grooten invloed uitgeoefend op de Ne- derlandsche cultuur en daarvoor hebben wij onze dankbaarheid te toonen. De Vla mingen moeten weten, dat er menschen in hun nabuurland wonen, die hun groote waardeering en liefde toedragen. Spr wekte de aanwezigen hartelijk op om lid der afdeeling te worden. Er werd verder op dezen avond een licht en genoeglijk programma gegeven. De minnestreel Geert Dils zong. zichzelf be geleidend op de luit, een aantal liederen, eerst meer ernstige oud-Hollandsche en daarna liederen van luim en leute, waar mee hij een groot succes oogstte. Niet minder groot was de bijval, welke ten deel viel aan dr. J. van Ham die eenige Vlaamsche humoristische vertellingen voorlas. Men begon wat laat, men hield een vat heel erg lange pauze, maar overigens mag de avond ongetwijfeld geslaagd heeten. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: Installatie Bureau „Cetra", van den Brandelerkade 31, Lelden. Aanleg en onderhoud centrale verwarming. De hoofdzaak is thans gevestigd te 's-Gravenhage. Koopman v. Boekerenstraat 62. De zaak te Leiden is thans filiaal. Barometerstand BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Het gebied van lagen luchtdruk, dat eenige dagen statlonnair boven de Noorsche zee gele gen heeft, begon zich gisteren snel naar Oost te bewegen. Het depressiestelsel vertoont thans een kern van 983 mbar in het Zuidoosten van Finland en een tweede eveneens van 983 mbar boven Noord-Noorwegen. Een lang gerekte rug van hoogen luchtdruk van omstreeks 1020 mbar verbindt over de Noorsche zee en de Noordzee het luchtdrukmaximum boven Oost-Groenland en de Poolzee met een uitgestrekt en vlak ge bied van hoogen luchtdruk over centraal- en Oost-Europa waarin de hoogste barometerstan den 1023 mbar zijn. De oceaandepressie begint thans een groote activiteit te vertoonen bij IJsland en deed in den nacht den luchtdruk dalen en de winden krimpen en toenemen in het geheel Noordwes ten. Bij de Azoren steeg de luchtdruk na een tijdelijke daling tot boven 1025 mbar. De ver andering van de luchtdrukverdeeling in het Noorden is oorzaak, dat de arctische lucht- massa's zich thans over Zuld-Noorwegen naar het Oostzeegebied bewegen en aldaar een koude- inval veroorzaken zullen. Warme oceanische luchtmassa's stroomen naar alle waarschijnlijk heid over het Westelijk deel van den oceaan naar IJsland. Op het continent heerscht overal fraai herfstweer met hooge temperaturen. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (I u. 20 voorm.) Den Helder: half bewolkt, zwak. Z. wind, temp. 8 gr. C.. min. 7 gr. C. VUsaingen: mist. matig. Z.O. wind, Temp. 9 gr. C.. neerslag 0.1 mM. De Bilt: betrokken, zwak. Z.O. wind. Temp. 8 gr. C.. min 6 gr. C. neerslag 0.1 m.M Groningen: nevel. zwak. Z. wind. Temp. 6 gr. Cmin. 6 gr. C.. neerslag 0.1 m.M. Maastricht: betrokken, windstil. Temp. 10 gr. C.. min. 10 gr. C.. neerslag 0.1 m.M. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 7 gr. C. <45 gr. F.l. 12 uur 'smltdd.: 10 gr. C. (50 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Dinsdag. Voorm. te 4 u. 14 min.; nam. te 4 u. 34 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a Maandag: 4.42 n.m. tot 6.47 v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG. 13 Nov. op: 9 u. 21; onder: 16 u. 05. INTERNATIONAL FRIENDSHIP LEAGUE. Lezing over Hongarije. Zaterdagavond organiseerden de afdee- llngen Leiden en Den Haag van de Inter national Friendship League In één der bo venzalen van café-restaurant „In den Ver gulden Turk", een lezing over Hongarije. De voorzitter, de heer N. C. G. Spijker, opende de bijeenkomst met een kort woord, waarin hU den spreker, den heer Schnei ders met zijn cchtgenoote hartelijk welkom heette. Door een gramofoonplaat. die het 2de Hongaarsche credo, een lied geboren uit den nood. die na den wereldoorlog in dit land ontstond, ten gehoore gebracht, had de heer Schneiders zeer zeker een uitne mende keus gedaan, daar het groote aantal aanwezige leden onmiddellijk geboeid werd. De tekst hiervan luidde: Ik geloof in één God Ik geloof in één vaderland Ik geloof in Gods oneindige rechtvaar digheid Ik geloof in de wederopstanding van Hon garije. Deze woorden kan men nog altijd overal in Hongarije lezen: op openbare gebouwen, op stations, in theaters en in kerken; kort om deze woorden vertolkten het gevoel en het verlangen van iederen Hongaar, Vervolgens gaf spreker een overzicht van den groei en de historie van dit land. Toen de Hongaren in den slag bij Augs burg door Keizer Otto vernietigend werden verslagen, was het eerst Koning Geza en daarna Koning Stephanus, die het land en het volk mét het OhristendOm cultuur en beschaving bracht. In het jaar 1001 schenkt Paus Sylvester aan Hongarije het dubbelkruis, van welken datum af dan ook het wapen van Hongarije 'bestaat. Aan den linkerkant vindt men de 3 groote rivieren van Hongarije: aan den rechterkant de 3 bergen en daarboven het dubbellkruis. Sinds de löde eeuw is Hongarije de wal geweest, waarachter de Westersche bescha ving verdedigd wordt tegen aanvallen uit het Oosten, zooals Tartaren, Turken, enz. De hierdoor ontstane voortdurende oor logen hingen dan ook wel zeer nauw samen met het karakter en het wezen van den Hongaar. Ridderlijkheid is één van de meest typeerende karaktereigenschappen van het Hongaarsche volk. Dan komt de wereldoorlog, waaronder Hongarije zoo smartelijk veel te lijden kreeg. Het fiere, groote koninkrijk werd verbrijzeld en verdeeld tussehen Tsjecho- Blowaklje, Roemenië en Servië. Slechts ruim 26 van het totale grondgebied bleef hun over. Na dit beknopt historisch overzicht las spr. een hoofdstuk uit zijn boek: ..Het Lied van de Donau" En wel het hoofdstuk, waarin de ridderlijkheid der Hongaren werd verklaard uit de Hongaarsche historie en waarin een vergelijking werd gemaakt tus sehen Hollandsche en Hongaarsche volks deugden. Vervolgens zette spr. uiteen hóé Hongarije werd verdeeld, de armoede, die daarvan het gevolg was oen daarna de voor deze ver deeling aangevoerde argumenten te ont zenuwen. Ten slotte vertelde spr. hoe Hon garije met alle macht hiertegen 20 jaar lang protesteerde, om te eindigen met een schets van het leven der Hangaren, hun liederen, hun sprookjes en hun hoop. Hierna gaf spr. met behulp van vele ge kleurde projectieiplaatjes een indruk van het land. van het cultureel, maatschappe lijk en geestelijk leven en van zijn inwo ners. met de vele plaatselijk verschillende kleederdrachten. Tot slot volgde nog een korte, doch dui delijke uiteenzetting over de constructie der Hongaarsche taal. De voorzitter dankte den heer Schneiders voor zijn zeer boeiende en interessante causerie. Een warme belangstelling werd bij de leden in het leven geroeipen voor het Hongaarsche volk en zijn vaderland. SELSKIP „FRYSLAn". Zeer geslaagde „bütengewoane gaerkomste" Wanneer de Friesche vlag wappert aan ,.'t Schuttershof" dan is dit het teeken. dat het bestuur der Friesche Vereeniging afd. Leiden en Omstrekenverzamelen heeft geblaen en geen rechtgeaarde Fries (zin) kan aan dien oproep weerstand bieden. Mogen deze bijeenkomsten zich steeds ken merken door groote belangstelling, ditmaal was de groote zaal in alle hoeken bezet, daar de vele Friesche militairen, voor zoo ver de dienst zulks toeliet, ook waren op gekomen en reeds een uur voor den aan vang in grooten getale present weren. De voorzitter, de heer H. Nyholt herin nerde er ln zijn openingswoord aan, dat bij het bestuur steeds de hoop leefde nog eens een geheele volle zaal te zien en dit zou niet zoo spoedig in vervulling zijn gegaan ware het niet, dat Mars, de oorlogsgod, een handje heeft geholpen, waardoor vele Friezen uit het „Heitelan" waren wegge roepen. Naast de vele leden en gasten heet te spr. de militairen ln het bijzonder wel kom. de hoop uitsprekende, dat zij voor een oogenblik zouden mogen vergeten, wat zij ln hun „heitelan" hebben moeten ach terlaten. Vervolgens richtte spr. zich tot de fa milie van der Veen (den heer en mevrouw van der Veen met 2 dochters, beter bekend als „Barend en Martsje), die. naar spr. opmerkte, ook voor deze afdeeling geen onbekenden zijn. Wanneer ik, aldus spr., dit groote Friesche gezin zoo bijeen zie, dan weet ik, dat velen zijn gekomen in de overtuiging een mooie Frieschen avond te zullen meemaken doch daarnaast vertrouw ik, dat het niet alleen om „nogt cn wille" gaat. maar ook om de taal zelf, die men nu weer eens zal kunnen hooren. De taal, welke de Friezen hun kinderen meegeven is het leven, waardoor de band. die hen met Friesland verbindt, versterkt wordt. „Pieter Jelles" heeft eens gezegd dat het Heitelan" de mensch met d fijnste en sterkste banden bindt, die men zich maar denken kan Het is de wieg van het leven waaraan hij hangt. Spr. besloot met allen een genoeglijken avond toe te wenschen, welke er mede toe zal bijdragen de „fryskc tael" en de „fryske sprake" te versterken. Nadat het volkslied was gezongen, was de beurt aan de familie van der Veen, die groote vermaardheid heeft verworven on der de Friezen en ook meermalen reeds optrad voor deze afdeeling. De verwachtingen waren dus hoog ge spannen. doch ditmaal heeft dit gezelschap deze ongetwijfeld nog verre overtroffen, daar den aanwezigen een kostelijke avond is bezorgd met de vertolking van 2 tooneel- stukken getiteld: ,,It Sloof" in 3 bedrijven en „De Brombaer Njeut" (De Brombeer ge temd). Het uitstekende spel schonk aan leiding tot herhaald applaus wat soms tot een ovatie uitgroeide. En is een beter com pliment denkbaar, waar Friezen maar niet zoo dadelijk aan hun gemoedsstemming uiting plegen ta geven? Het was dan ook een kostelijke avond cn de voorzitter had een wel zeer dankbare taak, toen hij de familie van der Veen namens bestuur en aanwezigen dank bracht voor dezen Frie schen kleinkunst-avond, welke woorden hij vergezeld deed gaan van bloemen voor mevrouw van der Veen en de belde doch ters. Het was inmiddels halftwaalf en voor de soldaten het oogenblik om op te stap pen. doch voor de officieren, onderofficie ren. leden en gasten was het nog lang zoo ver niet, daar men tot diep in den nacht bij een dansje bijeen bleef. Het bestuur kan terugzien op een zeer geslaagden avond, die ook bij de militairen nog lang in prettige herinnering zal blij ven. Er ls een band gelegd tussehen de hier gelegerde Friesche militairen en de alhier woonachtige Friezen; het is een dankbare taak voor het bestuur om door het orga- niseeren van meerdere avonden dien band te versterken. EERSTE LEIDSCHE KLUCHT- EN REVUE-GEZELSCHAP. Zaterdagavond gaf bovengenoemd ge zelschap in de zaal van het „Volksgebouw" ln besloten kring voor haar leden, dona teurs en donatrices een lntiemen avond, waarvoor zeer veel belangstelling bestond. Nadat „Hofenk's Melody Makers" eenige vroolijke nummers ten beste hadden ge geven, verscheen de voorzitter, de heer J, van Heuzen te even acht uur voor het voetlicht, om allen aanwezigen een hartelijk welkom toe te roepen en allen een prettl- gen avond toe te wenschen. Het programma voor dezen avond be stond uit verschillende zangnummers, zoo wel voor dames als heeren en van verschil lend karakter en voorts uit een duet en een klucht ln één bedrijf, welke alle goed tot hun recht kwamen en te zamen een goed geheel vormden. Het telkenmale gul gegeven en welver diende applaus was het beste bewijs, dat men zich kostelijk amuseerde. De leiding van dezen avond was in han den van den heer Nic. Rosier, terwijl het kap- en grlmewerk verzorgd werd door den heer Piet van der Pijl. Een gezellig bal was het einde van dezen lntiemen avond, waarvan velen genoten hebben en waarop alle medewerkenden met genoegen kunnen terugzien. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. Filmochtend met „Paarlen der Kroon". Indien het bij de leden van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling nog niet be kend was op welk een hoog peil de Fran- sche filmkunst hedfn ten dage staat, dan zouden zij het ongetwijfeld gistermorgen bij de vertooning van de film „Paarlen der Kroon" ervaren hebben. Deze film van den beroemden Parijsclien acteur en tooneelschrijver Sacha Guitry draaide Zondagochtend ln het Luxor- Theater. Een typische bUzonderheid ls, dat Sacha Guitry de film niet alleen schreef en speelde (en dan nog wel vier rollen vervulde en op welk een meester lijke wyze!) doch ook de regie en de pro ductie in handen had. Zooals ook zyn film „De roman van een valschen speler" een volkomen verrassing was, zoo heeft Sacha Guitry ln „Paarlen der Kroon" wederom een meesterschap op het gebied van de film ten toon gespreid, dat den meest verwenden bioscoopbezoe ker verstomd doet staan. De film bestaat uit twee deelen; ln het eerste gedeelte laat zij zien, hoe de kost bare paarlen in de Engelsche kroon kwa men, terwijl in het.tweede deel de rijke fantasie van Guitry beschryft, hoe het lot der drie nooit teruggevonden exemplaren had kunnen zyn. Het zou ons te ver voeren den geheelen inhoud van het filmwerk weer te geven. Achtereenvolgens worden Catharina de Medici, Paus Clemens VII, Hendrik II van Frankryk, Hendrik VIII van Engeland en meer historische figuren ten tooneele ge voerd en vooral in dit gedeelte krygt de film door haar aankleeding een bijzondere aantrekkelykheid. Een belangryk deel van het filmwerk (dat in het Fransch, Engelsch en Ita- Uaansch wordt gespeeld) wordt ln het Hol- landsch nagesproken. De voornaamste acteurs en actrices zijn behalve Guitry, Yvette Pienne, Jean Louis Barrault, Lyn Harding, Cecile Sorel en Barbara Shaw. Evenals de vorige maal werd de by een komst ook nu weer opgeluisterd door strijk- muziek van het Instituuts-Ensemble onder leiding van den heer Komman, en, bUJ- kens het applaus van het talryker dan ooit in dit seizoen opgekomen publiek, viel de muziek buitengewoon in den smaak. LEIDEN'S OUDSTE INGEZETENE OVERLEDEN. Wed. J. BezemerVan der Maas. In den ouderdom van 99 jaar cn 6 maan den ls hier ter stede overleden mej. Jo hanna van der Maas, weduwe van Jan Bezemer, eerder weduwe van Aart van der Schoor. Voor zoover bekend was mej. Vaal der Maas de oudste Ingezetene van onze stad, althans van Nederlandsohe nationa liteit. In de Stedelijke Werkinrichting wa ren ln de afgeloopen week opgenomen: van Maandag t 'm Vrijdag dagelijks 52 per sonen; Zaterdag 51 personen. RESTITUTIES BIJ UITVOER VAN EIEREN EN PLUIMVEE. Van officieele zyde wordt bekend ge maakt. dat met Ingang van 13 November 1939 de volgende wüziglngen ln de resti tuties by uitvoer van eieren, eierproducten of pluimvee zyn aangebracht: a. kippeneieren f. 0.80 per 100 stuks. b. eendeneieren f 0,60 per 100 stuks. c. voor koelhuis- en kalkeieren worden ln het algemeen bedragen vergoed, die ver band houden met den datum van opslag in het koelhuis of het tnkalken, voor zoo ver daarvan ten genoegen van de Neder- landsche Centrale voor Eieren en Pluim vee biykt; d. te voren als monopolleproduct inge voerde kippen- of eendeneieren f. 0,80 jper 100 stuks: e. op of na 13 November 1939 geprodu ceerde bestanddeelen van kippen- cn/of eendeneieren f. 0.16 per Kg. netto. De lnvoer-prysverschlllen zyn met In gang van genoemden datum eveneens ge wijzigd en wel: le. voor eieren ln schaal f. 0,80 per 100 stuks: 2e. voor eieren, eidooier n.ajg. of eiwit, ln bevroren of vloeibaren toestand f. 0,16 per Kg. netto; 3e. voor bevroren, gesuikerden eidooier met een suikergehalte van meer dan 6'/. f. 0,13'/t per Kg. netto; 4e. voor gedroogden eidooier f. 0,33 per Kg. netto; 5e. voor gedroogde eieren (zonder schaal) f. 0.59 per Kg. netto; 6e. voor gedroogd eiwit f. 1,12 per Kg. netto. 2602 KATWIJK AAN ZEE. Ontspanningsavond voor de militairen. Zaterdagavond was de zaal Gesink in de Voorstraat geheel met militairen bezet. Het openingswoord werd gesproken door den lsten luitenant J. van Kessel, officier van Ontspanning en Ontwikkeling, die opmerk te, dat deze avond zich van de vorige on derscheidde, omdat hy door militairen ge organiseerd was. Na de woorden: „de avond gaat begin nen" lieten direct 6 hoornblazers hun kla roengeschal hooren. Als conferencier trad op de heer Kwast uit Hillegom, die niet al leen met zyn kwinkslagen de aanwezigen bleek te kunnen vermaken, doch hy bracht ook met goocheltoeren en zang eenige „li mericks" betrekking hebbend op het solda tenleven. Het refrein werd telkenmale door allen meegezongen. Verder lieten zich hooren een heeren kwintet met zang, mandoline en gultaar- spel; een accordeon-band en een zanger. Een telepaath en een vrouweiyk medium Heten krasse staaltjes van hun gaven zien. Luitenant van Kessel dankte zyn staf van helpers, in het by zonder soldaat West voor de meewerking. Tot slot werd staande het Wilhelmus gezongen en een „Leve de Ko ningin" uitgebracht. Onze plaatsgenoot de heer P. W. van Dyk wordt met ingang van 15 November a.s. aangesteld als leerling-muzikant by de Konkl. Marine Kapel, kapelmeester Lelsti- kow, te Den Helder. Alhier ls opgericht een afdeeling der vereeniging „Pro Rege". als onderafdeellng van de C.J.M.V. Voorzitter ls de heer A. Ouwehand. secretaris de heer H. D. Ryn- sent. penningmeester de heer J. van Duyn. Verder hebben in het bestuur zitting de heeren N. Kok, J. Guyt, H. Kramer en W. v. d. Eljkel. NOORDWIJKERHOUT. Zaterdag as. zal alhier in gebruik wor den gesteld de oude watermolen, die ver nieuwd is volgens het systeem Dekker, ge legen aan de Haarlemmertrekvaart. By deze gelegenheid zal het woord wor den gevoerd döor Jhr. mr. van Ryckevorsel en den heer Dekker in de taveerne „Piet Gysenbrugh". ALPHEN. De Alphensche brug hersteld. Naar aanleiding van ons bericht betref- fene de aanvaring van de Alphensche brug kan worden medegedeeld, dat Zaterdag avond de brug weer voor het verkeer ln ge bruik kon worden gesteld, zulks tot blijd schap van de geheele burgerij. Gouden Jubileum School met den Bijbel. De School met den By bel in de Hoofd straat alhier herdenkt Donderdag a.s. haar vyftig Jarig jubileum. Er zyn tal van oud leerlingen en belanghebbenden ultgcnoo- digd om de jublleumsvergadering by te wonen. BOSKOOP. Gevonden: 3 belastlngmerken, brille- doos, bankbiljet, portemonnale met inhoud en heerenarmbandhorloge. Inlichtingen po litiebureau. LEIDERDORP. Alhier ls een plaatseiyke afd. van het Alg. Steuncomité gevormd, waarin zitting hebben de heeren M. P. Splinter, voorzitter, L. C. Snel, J. Rynsburger, A. Bos, als leden Dinsdag. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 u. n.m. Oude Singel 236: Bellamy vereeniging. Spr.: H. Nolles. 81/4 uur nam. Pnlël: Vragenavond dr. Rlemens. 81/4 u.nam. K a t w ij k-a a n-Z e e Hotel du Rhin)spr. J. Siegelaar. 8 uur nam. Woensdag. Nomateg (1ste Blnnenvestgr. 21): Bijbellezing M. Heymans. 8 1/4 uur nam. Donderdag. Patrimonium: Prop.-avond Ned. Clir. Blinden, bond. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Uitvoering MIJ. voor Toon» kunst, en Residentie-orkest. 8 1/4 uur nam. Katwi) k-a a n-Z e e (Casa Cara): Oeref. Bond. Spr. ds. Pokkema. uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedknndir Bureau. 9V4—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendnal)Iedere derde Ding- dag der maand consultatiebureau voor onvol* waardlgen 7—8 uur nam. 's Donderdags, Wfjkgebouw „Bethesda" (Hoef. straat 44—46): Consultatiebureau voor Alcoho listen. 8 uur nam. 'sDonderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Blnnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. uur '«middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees- kunde Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.i „Het Koraalrif". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u., Zon dag 2—7 en 8—11 uur. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: ..Lokkend verleden". Woensdag en Zaterdag te 2 uur 30 nam. Zondag doorl. voorstelling van 2—7 en 8.15 uur. Trianon-Theater, Breeatraat 31: 8 uur nam. „Gibraltar". Woensdag en Zaterdag ook om 2 uur. Zondag doorl. voorstelling 27 uur en 8 uur. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: ,,'t Zit in de lucht". Zondag te 2, 4% en 8 uur, Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarl.straat: Iederen werkdag 2 en 8 uur nam.: „Gunga Din". Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur naih. Nova-theater (KatwiJk-aan-Zee)„De gemas kerde adelaar". De avond-, nacht- cn Zondagdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 11 t/m Vrijdag 17 Nov. a.s. waargenomen dooi de apotheek C. B. Duyster, N. Rijn 18, tel. 20523. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waarge nomen door de Oegstgeestsche Apotheek. Wil- helminapark 8, tel. 26274. fihtumatltlc, Spierpijn, Spil 2508 (Ing-ez. Med.) BEJAARD ECHTPAAR NOG BIJTIJDS GERED. Het trok gistermiddag" de aandacht van de buren, dat het huis van het be jaarde echtpaar Aartse, wonende ln de Nleuwstraat te Bodegraven, gesloten bleef. Men waarschuwde de familie, die de deur wist te openen en de beide oude menschen bewusteloos op het bed aantrof, terwijl in de kamer een be nauwde kolendamp hing. Onmiddeliyk werden dr. Beye en het Roode Kruis gewaarschuwd. De oudjes werden terstond uit hun huls en ln dat van de buren gedragen, waar de vrouw, dank zy de frissche lucht, spoedig bijkwam en na enkele uren naar de woning van haar kinderen kon worden gebracht. De man was er erger aan toe. Van om streeks één uur 's middags tot negen uur des avonds heeft men hem onophoudelijk zuurstof toegediend en toen pas waren de •levensgeesten in zooverre weergekeerd, dat men hem voor een verdere behandeling naar een ziekenhuis te Utrecht kon ver voeren. Bij onderzoek bleek, dat de schuif in de kachelpyp door neergevallen vuil uit den schoorsteen, was dichtgeslagen, met ont wikkeling van kolendamp als gevolg. en de heer J. Hollestelle. secr.-penning meester. Besloten ls een collecte te houden voor het welbekende doel op a.s. Donderdag WADDINXVEEN. Raadsagenda. De Raad komt Donderdag a.s. des na middags te half drie uur bijeen. 1. Verslag van de vergadering van 13 Oc tober 1939: 2. MededeeUngen, Ingekomen stukken enz. om daarop zoonoodlg te be sluiten; 3. Voorstel tot wytzging van de be- heersverordening der gcmeentebedrUven; 4. Voorstel tot wyzlglng van de legesver ordening; 5. Aanvraag op subsidie voor de middelbare handelsavondschool te Boskoop 6. Voorstel tot het verleenen van een cre- diet van f.40.voor he restaureeren van een archiefnummer; 7. Wijziging der be-, grooting voor het burgeriyk armbestuur voor 1939; 8. Aanvulling van het Ambte narenreglement; 9. Verzoek van het be stuur der Ver. tot stichting en Instandhou ding van Ned. Herv. Chr. scholen, om 3C'' den beschikbaar te stellen voor een tweed® school; 10. Verzoeken om restitutie van schoolgeld wegens ziekte of vertrek; 1L B®' grootingswyzlglng. 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6