De kindervlucht naar Indië - Sint Maar tendering te Zaandam - Voetbal LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad FEUILLETON De Hermandad, de Heros en de Heroïne 80sfe Jaargang door FELIX O'DERRICK. 15) Een tweede kerel scheen zich zoo juist jjn een voorwerp meester gemaakt te heb- °*n, waarmee hij hals over kop naar het 'aam snelde, naar buiten sprong en ver been. Teun's eerste zorg gold Chiquita. «et een snellen greep pakte hij den man, jje haar juist wilde loslaten om zijn kame- I te volgen, en sloeg toe. Met een kleine beweging van zijn hand jeegde hij den kerel op zij, die zwaar met gn hoofd tegen den zijkant van het bed J™™ en op den grond stortte. Daarop "Wijdde hij ijlings het slachtoffer van atn overval uit het gewirwar van mus- detengaas en beddegoed. Haar gezichtje "as ai blauwachtig getint, zij was half ge- Mitt en bijna bulten bewustzijn. Zij stiet '1 doffen kreet uit, trappelde met haar «enen, sloeg met haar armen en vocht om H ,,ran Duren' die nog een oogenblik in dl-, gestaan had, of hij al dan niet den Bin ,achterna z0d gaan, besloot nu defi- j h' ei eerst al zijn krachten te wijden aan "ei arme kind en ging een flesch mineraal- l Jer halen, die hij altijd naast zijn bed «a staan. Toen hij terugkwam, zat Chi quita overeind en keek met verwilderde blikken om zich heen. De man lag nog steeds bewusteloos naast het bed. In den tuin had zich evenwel een scène afgespeeld, die in tegenstelling tot het zoo juist beschreven gedeelte van het offensief, in geenen deele tot het door den heer Kolet- tis opgestelde programma behoorde. Hij en Beppo hadden zich, terwijl de beide helpers zich aan de voorzijde met de beide honden onderhielden, snel en geruischloos op de veranda geslingerd. Beppo had met een handigen greep het luik opengerukt en zich zonder een seconde te verliezen op de sla pende Chiquita geworpen. Hierbij was het muskietengaas naar beneden gerukt en had geholpen de verdedigingspogingen van de aangevallene te belemmeren. Kolettis had in een oogwenk de lichtschakelaar gevon den, zoodat het kinderspel was het taschje te vinden en weg te nemen. Op dat oogen blik hoorde hij het waarschuwingsignaal, griste de papieren uit het taschje en wilde de beenen nemen. Op hetzelfde oogenblik ging de deur aan splinters en stormde een mammouth naar binnen, gehuld in een lichte pyama. Beppo werd terloops bulten gevecht gesteld, terwijl mijnheer Kolettis er in slaagde door het raam te springen, en over de veranda den tuin in te jachten, waarin hij nu in de grootste haast op het bevrijdende hek afstormde. Net even voor dit nobele doel werd hij evenwel op hoogst smartelijke wijze bij zijn vlucht gehinderd. Twee geluidlooze duivels overvielen hem, geniepig van achteren, en sloegen hun klau wen in het eerste lichaamsdeel, dat binnen hun bereik kwam. Een jammerkreet ont snapte de keel van den haastigen mijn heer Kolettis. hetgeen een nieuwen vijand toe deed snellen. Een donkerbruine man. gehuld in een wit, wapperend gewaad ver scheen aan de kim en sloeg met verstand van zaken een hark op Kolettis' hoofd in stukken, aldus diens onbehagen tot een aanmerkelijk hoogeren graad opvoerend. Hij brulde als een razende en sloeg verwil derd om zich heen. Op het laatste oogen blik mocht het hem dank zij een vertwij felde poging te langen leste gelukken half kruipend, half loopend het deurtje in het hek te bereiken. Hij was gered, zij het niet zonder zware verliezen. In handen, of be ter gezegd in de muilen der tegenstanders bleven uiterst elementaire bestanddeelen van lichaam en kleeding achter, waarvan hij slechts noode afstand deed. Ook zijn stroohoed en welk een smartelijk verlies de zoo voorspoedig verkregen papieren werden een prooi van den vijand. Half bewusteloos bereikte hij de wachtende auto. en werd door vriend Carlos naar binnen gesleept en in veiligheid ge bracht. In de villa begon de vreedzame sfeer al weer terug te keeren. Behalve Chiquita woonden daar slechts lieden, waarop een soort intermezzo als zooeven voorgevallen was, wanneer het eenmaal voorbij was, niet den minsten indruk meer maakte. Van Duren en zijn trouwe dienaar hadden al zooveel onaangename situaties meegemaakt zonder zich ooit bijster van streek te ma ken. De knaap Abdu had er getrouw aan het Oostersche principe om eerst op veel vuldig verzoek te voorschijn te komen de voorkeur aan gegeven bij de gebeurte nissen niet te intervenieeren. Saaleh, de onbewogen zoon van het zwar te werelddeel, raapte zorgvuldig de over blijfselen van zijn tuingereedschap bij el kaar en kwam daarop met zachte, onder danige stem vragen of er nog iets van zijns meesters dienst was. De meester wees zwij gend op het achtergebleven bewijsstuk van den nachtelijken overval in den vorm van den beklagenswaardigen Beppo en gaf hem order daarmee naar goeddunken te han delen. En Saaleh handelde naar goeddunken. Hij stapte naar de telefoon en belde het naast- bijzijnde politieposthuis op. Daarna bleef hij rustig op de aankomst der hulptroepen wachten. Hij zette zich op den rand van het bed en drukte iedere poging van den zich langzamerhand herstellenden man om zijn geestelijk en lichamelijk evenwicht terug te vinden, hardnekkig den kop in door een krachtigen druk van zijn naakten, bruinen voet op 's mans nek. Na tien minuten arriveerde er een bri gadier van politie in gezelschap van twee agenten en haalde den delinquent af. Saaleh hervatte zijn nachtrust. Chiquita schreide onophoudelijk en met veel nadruk. Zij was tot het besef gekomen, dat men haar heel gemeen behandeld had, dat zij het object van een roofoverval ge worden was, dat men haar mishandeld en zelfs bijna gedood had. Zij aarzelde dan ook geen moment om haar gastheer met den grootsten nadruk te kennen te geven, dat zij zeer goed begreep, welk een afschuwelijk onrecht haar in zijn huis wedervaren was. Haar bed was op den duur niet opgewassen gebleken tegen de zware beproevingen en was doorgebroken. Waarop haar gastheer zich met een even hoffelijk als loyaal ge baar op geofferd en haar zijn eigen slaap kamer afgestaan had, terwijl hij zichzelf met een der bediendenvertrekken tevreden stelde. Den volgenden ochtend om half tien voor onzen vriend Teun het ideale oogen blik om zich nog eens heerlijk om te draai en en verder te slapen verscheen er in de villa een plechtige, bruine, in sneeuwwit linnen gehulde politieman en verlangde den heer des huizes te spreken. De heer des hui zes had zijn huisknecht evenwel op straffe van ontzettende maatregelen verboden hem ooit te wekken, behalve in het geval, dat het huis in brand stond en dan nog alleen als er onmiddellijk levensgevaar dreigde. Daarom leidde Saaleh de kok den afgezant der overheid naar de keuken en hield hem daar onder het genot van een verrukkelijke kebab, geurige koffie en heerlijke sigaret ten geruimen tijd zoet. Tegen half twaalf herinnerde de dienaar des heiligen Herman- dads zich evenwel zijn plicht weer, gespte zijn riem met den zwaren knuppel om en werd officieel. Vandaar dat Saaleh naar nieuwe listen moest omzien. Hij nam den man mee, schilderde hem voor den vijfden keer de toedracht der gebeurtenissen en wees hem de plek, waar de handeling zich had afgespeeld. Het vernielde bed en de versplin terde deur verleenden aan het vertrek een wild. romantisch karakter. Ook het ge vecht, dat in den tuin had plaats gevon den, werd tot in alle bijzonderheden gere construeerd. Dit alles leverde nog ongeveer een goed half uur winst op, maar toen werd de politieman toch met groote beslistheid energiek en eischte op resoluten toon. dat chawaga van Duiln gewekt werd De -naap Abdu verdween t|ruischloos, hij wilde met de heele zaak ijl.'ts te maken hebben. (Nadruk «wbcxiao). (Vr'oJjt vervolgd). OP DUINDIGT werden gisteren de sluitingscourses ge houden. Ren op de vlakke baan om den Rhodope-prijs voor paarden van drie jaar en ouder. GOUWLEIDER WAGNER in het ziekenhuis te München bij een der slachtof fers van den aanslag in den Bürgerbraukeller, die met zware hoofdwonden werd opgenomen. HET FRANSCHE STOOMSCHIP „BRETAGNE" door een Duitsche duikboot getorpedeerd. Zeven van de 125 passagiers werden hierbij ge dood. Het schip dat 10.108 ton meet, in zinkenden toestand. PROPAGANDA VOOR DE LUCHTBESCHERMING. Een gedeelte van den propaganda-optocht van sector Scheveningen-Noord der Ned. Vereeniging voor Luchtbescherming, Zaterdagmiddag gehouden. Voorop liepen de ziekendraagsters. ROTTERDAMSCH ELFTAL—BONDSELFTAL om den gouden onafhankelijkheidsbeker, te Rotterdam gespeeld (64). Moment voor het doel van het Bondselftal. 11 NOVEMBER IS EEN FEESTDAG VOOR DE JEUGD IN ZAANDAM. Zij viert dan Sint Maarten. Met lampions gaan zij langs de huizen en krijgen als beloo ning voor hun zang allerlei lekkernijen. DE KINDERVLUCHT NAAR INDIË het zoo goed geslaagde experi ment van de K.L.M. om een vliegtuig speciaal met kinderen naar Indië te zenden. De aankomst der kinderen op Tjililitan. De jonge passagiers verlaten het toestel.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 5