LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Biad Zaterdag 11 November 1939 De heer W. J. Bocxe KATWIJK AAN DEN RIJN. Dc steun. Het was wel een teleurstelling voor de tuinders dat van de 2de steunuitkering aan de tuinders slechts 3 producten van hun gewas voor steun in aanmerking komen, jj. stoksnijboonen, tulnboonen en bospcen en alleen voor het laatste product van eenige beteekenis. De 17-jH. v. Rijn, had bij het aanslaan ran de motor bij zijn patroon W. A. het ongeluk dat zijn arm brak, doordat de slin ger terug sloeg. Hij is naar het Acad. Zie kenhuis te Leiden over gebracht. KATWIJK AAN ZEE. Bijeenkomst der Schclpenrisschers. Op initiatief van de heeren U. van RUn, T, Guijt en D. van Duijn kwamen gister- jyond de Katwijksche schelpenvlsschers bijeen om hun belangen te bespreken. De Katwijksche schelpenbaggers krijgen van ie kalkbranderijen uit den omtrek slechts 11.40 per M3. uitbetaald, terwijl de schel- penvisschers uit andere kustplaatsen f 2 per M3. ontvangen. Besloten werd aan de af nemers van de schelpen een schrijven te richten om een beteren prijs voor de schel pen te verkrijgen. Tevens werden de aan wezigen aangespoord om zich bi) een der bonden van transportarbeiders aan te slui ten. De heer H. J. de Groot kon aan de directie van het opvoedingsgesticht „Val- kenhelde" het bedrag van f. 66.70 afdragen, zijnde de opbrengst van den speldjesdag. T. H. uit de Zuidstraat kreeg bij het sanleggen van een rioleerlng een betonnen ring op zijn schouders, waardoor hij inwen dig werd gekneusd. Dr. Lodder verleende hem de eerste geneeskundige hulp, waar na hij per ziekenauto naar het Acad. Zie kenhuis te Leiden werd vervoerd. Door B. en W. is voor de betrekking ran onderwijzeres aan de O. L. School al hier de volgende voordracht opgemaakt: 1. mej. A. W. van der Glessen te Deligauw; t mej. M. D. W. RIJsterborgh, te Krimpen a.d. ÏJsel; 3. mej. E. C. de Leeuw te Ede. LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. G. Hage en A. Poot. Getrouwd: A. J. Visser en E. Bltjleven. Burgerlijke Stand. Bevallen: E. P. van Holsteyn geb. Van Benten, l. - M. Boone, geb. De Haan. Z Ondertrouwd: H. N. M. Koot en M. A. Waayer Getrouwd: C. A. Heemskerk en J. H. Hendriks - B. A. ter Horst en J. G. Kouwenhoven L H. J. Glaseners en A. P. M. van Oosten. Overleden: T. Veerman, geb. Van der Roest, Vr. 67 J. C. van der Horst. M. 43 J. Bijeenkomst R.K. Kiesvereeniging. Onder leiding van den heer D. Scholten, hield de R.K. Kiesvereeniging een matig bezochte vergadering. Besloten werd tot sa menwerking met de R.K. Kiesvereeniging in ie buurtschap. Tot voorzitter werd herkozen ie heer D. Scholten. Het lidmaatschap van een gemeenteraad werd onvereenigbaar verklaard met het bestuurslidmaatschap. Goedgekeurd werden de verslagen van de ligevaardigden in den kamerkieskring Lel den en in den Statenkrlng Gouda. Aan het slot had nog een discussie plaats over de verhoudingen in de werkverschaf fing inzonderheid bij den aanleg van de nieuwe vuilopslagplaats (deze zaak is reeds in den raad behandeld)de raadsfractie verklaarde alle aandacht voor deze zaak te hebben. LISSE. het zilveren feest van de j.v. op g.g. Rede van ds. vsn den Bom. Het zilveren jubileum der Gereformeerde 'ongelingsvereeniglng werd Ingezet met een herdenkingsavond in de Geref. kerk. waarin als spreker optrad ds. E Th. van den Born. ger. pred. te Heemstede. Het samenzijn werd aangevangen met gemeenschappelijk gezang. Daarna las de «ve-yoorzittw der jubileerende vereeniging Or. Th. Ruys Jr.. eenige Bijbelgedichten en «el uit den brief van Paulus aan zijn dienstknecht „Tlmotheus". Dr. Ruys ging 'oor in dankgebed tot God voor de vele zegeningen in deze kwarteeuw ondervon den. Dr. Ruys, die dezen avond de leiding had, "ep allen een welkom toe en sprak als 'ooraitter van den Kerkeraad zijn blijd- ™ap uit over het feit, dat dit Jubileum (Ovicrd mag worden. Spr. wees op de moei-' dikheden dit in dezen tijd op ons allen joch op de Jeugd in het bijzonder afstor tten. Blijft steeds dicht bij den Heere en Zijn Woord. Hierna sprak ds. E. Th. van den Bom dver: „De strijd vanuit eigen vesting". Spr. *ees er op. dat onze strijd niet nieuw is "dar de strijd tusschen het vrouwenzaad en het slangenzaad in deze wereld, welke 'rijd al eeuwen gestreden is en tot het einde der wereld zal gestreden worden, net vrouwenzaad strijdt voor de herove ring van de wereld voor haar God, terwijl net slangenzaad den strijd voert voor her- g!ngWU1® van 1164 paradljs dsd; ver'oren Het vrouwenzaad is den strijd begonnen &ih n bel«den« van eigen zwakte, want te Üfoemde :1 zoon Enos, hetgeen zwak- nereekent. Wij zijn onbekwaam om van wereld een paradijs te maken en on- reld 'n eigen kracht tegenover de we- m?e. wereld zoekt het in eigen kracht en *an i' ?etu'Be zu'ks reeds bij de kinderen 'n Kaïn. In het slangenzaad groeit het w tVan e'8en macht, wat is nu het geheim van den moed van vrouwenzaad om den strijd tegen het we i Cüzaad te voeren- Dit geheim vinden nu "enesis 4. Men voert den strijd van- eigen vesting, vrm? gr°eiende stad van Kaïn dreigde het 'uwenzaad onder den voet te loopen Niet i vrouwe''Zaad organiseerde zich óók. ln een stad zooals Kaïn. maar men m n eerde zl<rh in het aanroepen van 1 „„- Aam des Heeren Die hemel en aarde 2tin heeft. In deze vesting wordt ge- - gen: Wij zullen d'eerkroon dragen. Btndoor f alléén! In Kaïn's stad zingt U i bed van eigen macht. tin„ vr°uwenzaati heeft zijn eigen ves- centrai ïn dit bolwerk, deze kracht- tteri f ontvangt men kracht om zich ge- w maken tot den strijd. De Kerk is de vesting van waar uit men kracht en moed ontvangt. Zoolang wij deze vesting houden mogen vatten wij moed. Spr. waarschuwde tegen de verlokkende stem van dc wereld, zooals de kinderen van Seth werden verleid door de kinderen der menschen. De tijden worden ontzaglijk zwaar; wij zien de teekenen rondom ons. Strijdt den strijd vanuit de eigen vesting, de Kerk, de Dienst des Woords en der gebeden. Zoek in den strijd de eigen vesting, de krachtcentrale des Geestes, dan kunt gij in dien strijd den vijand werpen den hand schoen voor den voet. Na deze bezielende rede van ds. van den Bom sprok nog de heer van der Stoel na mens het afdeelingsbestuur van Zuid-Hol land, die eveneens opwekte tot den strijd met geestelijke wapenen. Loop der Bevolking. Vertrokken: H. B. F. Versteeg, n. Hsarlem A. C. Ruigrok, n. Lelden A. A. D. van Walen, n. Aalsmeer F. H. Th. HeUnen, n. Maastricht J. C. van der Hilst, n. Rotterdam P. v. d. Aart. n. Eindhoven. Gevestigd: J. OverwijkFennema, Vreewijk 11 J. C. J. de Groot. Grachtweg 9 L. Huts man. Prlnsessestraat 46 C. J. de Klerk, Half weg 27 A. M. v. d. Veek, Stationsweg 33 M. Verkerk. Pr. Hendrikstraat 34 L. W. J. Versteeg. Stationsweg 56 Th. Vlot en gezin. Nleuwstraat 31 M. J. Jellerse, Kanaalstr. 116 P. G. Copier. Kanaalstr. 235 D. M. Boef. Pr. Hendrlkstr. 28 G. Schalk, Prinssestr. 48. Burgerlijke Stand. Geboren: Agatha Maria Jacoba. d. van J. van Dijk en Th. J. Comellsae Adrianus Johannes Wilhelmus, z. van Th. A. Turnhout en C. C. van Kesteren Geertrulda Maria. d. van A. v. d. Voet en E. A. Brouwer. Overleden: Cornelia van der Laan. weduwe van J. B. van Dlemen. 90 J. Eldert Anthonius Kool, 10 maanden. Ondertrouwd: J. Chr. van RooUen en G. A. Beljk J. Th. J. Landwer en A. M. de Bruin. Gehuwd: J. J. J. van Noort en C. C. Hoge- doorn J. van Blltterswilk en A. r. d. 8t«l H. Boon en W. Niesing. Het Gemeentelijk Distributiekantoor, dat tijdelijk in het gemeentehuls was ge vestigd. zal met Ingang van a.s. Maandag 13 Nov. worden gevestigd in het kantoor van de voormalige Haarlemsche Bank. Heereweg 278. Tot algemeen leider van het kantoor is benoemd de heer J. H. M. Bul ten, commies ter secretarie, tot dagelljksch leider de heer H. J. Rooyakkers en tot kan toorbediende mej. J. K. M. Kromhout. De verjaardagbus ten bate der Ned. Herv. Kleuterschool bracht over de maand October op f. 15. NOORDWUK. Vergadering Tuinbouw- en Plantkunde Bovengenoemde vereeniging vergaderde in hotel „Hof van Holland De heer H. de Boer. voorzitter der ver eeniging opende en heette speciaal welkom mevr. A. E. Gravin van Bljlandt - Gravin van Limburg Stirum, die na een langdurige ongesteldheid thans weder aanwezig was. Spr. gedacht den heer J. Wlckerinck, als een zeer trouw en actief lid; na een lang durige ziekte is deze heengegaan. De verwachting der Chrysantenexpositie was spr. zeer meegevallen. Vele en zeer mooie Chrysanten waren door de leden bijeenge bracht; ook eenige kunstige herfstbloemen waren tentoongesteld, alsmede eenige fruit manden. Bij de ingekomen stukken was een schrij ven den Vrijw. Burg. Dienst ten einde hulp te verleenen bij eventueele noodtoestanden. Ook was een voorstel Ingekomen, geld be schikbaar te willen stellen voor de O. en O. der hier gelegerde militairen. Dc uitslag der Chrysantenkeuring luidde: Groep I Chrysanten 10 p. W. Bosman; Groep n. Chrysanten 8"! p. J. Llndhout; Groep m afgesneden ld. 61/» p. M. A. v. Ruigrokvan Oosten; IV Herfststukje 9 p. W. Bosman; Groep I Fruitmand 9'/» p. W. Bosman; Groep II 9 p. Rotteveel. De voorzitter feliciteerde de leden met de schitterende prestaties. Vervolgens hield de voorzitter een interes sante causerie over het jaargetijde en de prachtige natuur. Voor de Lathyrusexpositie gaven zich reeds eenige leden op. Hierna volgde een extra ver loting van de beschikbaar gestelde Chry santen en fruitmand. Na rondvraag volgde sluiting door den heer P de Groot. NOORDWIJK. De voeding in dete tijden. Voor het „Nut" hield mevr. J. W. van Iterson—Rotgans hoofdbestuurslid van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, een lezing over bovenstaand onderwerp. De presidente van het Nut. mevr. Nickerk opende, waarna mevr. van Iterson wees op de moeilijke tijden. Vooral de huismoeders met smalle beurzen zullen het hard te ver antwoorden krijgen. Men moet daarom gaan letten op de mogelijkheid de voedselkeuze zóó te maken, dat men voor zoo weinig mo gelijk geld, het meeste rendement ontvangt. Het is niet voldoende om de maag te vul len. Van méér belang is om esn Juiste keuze te doen. Spr. noemde als hoofdzaak melk en melkproducten, groenten en vruchten. Aan de hand van uitgebreide tabellen ging spr. de verschillende voedingsmogelijkheden na, hetgeen zij nader uiteenzette. Mevr. Nlekerk dankte tenslotte mevr. v. Iterson voor haar interessante voordracht. Gevonden: Een paar blauwe gebreide handschoenen, een zwart poesje, een pakje gereedschap, een rozenkrans, een ring met sleutels, een paar kinderwantjes. Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen worden uitsluitend verstrekt des Woens dags en des Zaterdags van 6 tot 7 uur n.m. ten politlebureele te Noordwljk-Binnen. Aanrijding. Op den Zwarten Weg had een aanrij ding plaats tusschen een autobus van den dienst NoordwijkDen Haag en een be stelauto, bestuurd door den heer Z. v. H. De autobus kwam hierdoor in het naast den weg gelegen teelland terecht, waar door de rand van het wegdek verzakte en de langs den weg staande haag werd ver nield. Dc oorzaak moet worden toegeschre ven aan het te krachtig en te laat rem men van den bestuurder van de bestel auto. NOORDWIJKERHOUT. In café „Dc Zwaan'' opende het be stuur van den R. K. Volksbond het winter- programma. De zaal was geheel gevuld met belangstel lenden. Allen kwamen hulde betuigen aan den spreker van dezen avond; die in deze gemeente geacht en bemind wordt; n.l. den oud-kapelaan M. v. d. Eem, thans pastoor te Vogelenzang. Deze sprak over het onder werp: „Geestelijke hernieuwing van den mensch." De zangvereeniging van dc Maria-Con- gregatie verleende haar welwillende mede werking. RIJNSBURG. Propaganda-avond Ger. Jeugdverband. In de Gereformeerde Kerk a. h. Rapen burg werd onder groote belangstelling een propaganda-avond gehouden voor het Ger. Jeugdverband. Dit Jeugdverband omvat nagenoeg alle vereeniglngen uitgaande van de Gerefor meerde gemeente. Na gemeenschappelijk gezang ging ds. Van der Loo voor in gebed en sprak een openingswoord. De avond werd verder geheel gevuld met Inleidingen, voordrachten, declamaties enz. Het slotwoord wer gesproken door ds. Post, die den avond met dankgebed besloot. Opgericht Ver. E.H.B.O. Hier ter plaatse is een vereeniging voor E.H.B.O. opgericht Van deze vereeniging gaat de wekelljksche cursusavond uit. onder leiding van dr. Van der Laan. Reeds een 35 tal personen heeft zich als lid aangemeld. Het bestuur is als volgt samengesteld' J. v. Rootselaar voorzitter; H. v.d. Gugten secretaris; mej. A. van Iterson, penning- meesteresse; mei. J- v. Delft en de heer R. Blankert. De inhoud van dc bussen voor vrije zitplaatsen in de Ned. Herv Kerk en Kerk- zaal bedroeg in October f. 35.25. langstelling bestaat. Besloten werd voor hen die ln militairen dienst zijn, doch kost winnersvergoeding genieten geen vrijdom van contributie meer toe te staan om dat deze personen dikwijls ln nog gunstiger omstandigheden verkeeren dan zij. die werk hebben. Hierna werd verslag uitge bracht door den penningmeester, waaruit bleek dat de vereeniging momenteel een batig saldo heeft van f 65.11; dit saldo be draagt voor de ziekenkas f. 64.04. Belden penningmeesters werd dank gebracht voor hun accuraat beheer. Overgegaan werd tot vaststelling van het winterprogramma, waarbij speciaal gewezen werd op het te houden Tridium op 14, 15 en 17 December. Ook zal o.a. nog een Willibrodus-herden- king plaats vinden met lichtbeelden. De heer Van Kempen bracht uitvoerig verslag van de viering van het zilveren Jubileum van de afdeellng. Besloten werd het bedrag dat van deze feestviering was overgebleven te storten ln de kas van „Hulp in Nood" O.m. werd met klem aangedrongen om bij de overheid stappen te doen om te komen tot verlaging van den gasprijs, temeer, daar men nu wegens de distributie van petro leum gedwongen ls. meer gas te gebruiken. Het bestuur zal zich t. d. z. met een adres tot den Raad der gemeente wenden. Hlema sluiting. 12'/» JAAR BURGEMEESTER VAN zevenhoven. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Arnoldus Petrus Antonius. 7 van Th. Verjcleü en C. G. J. Verdegaal Maria, dr. van C. van der Zwart en W. H. de Roov Maria Clastna Apolonia. dr. van J. F A. Huls bosch en M. P. Th. Kerkvliet Petrus Cor nells. z. van J. A. den Hollander en H. Hockx Hendrikus Wilhelmus, z. van W. J. J. Beijk en M. C. Goddijn. Ondertrouwd: A. Dorsman. 27 j. en G. Schalk 27 J. Getrouwd: F. Vercouteren 25 j. en M. van Tol 23 J. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. van Prooijen. Lindelaan 1 W. van Prooijen. Postwijkkade 7 H. van Prooijen, Rusthoflaan 39 C. Hoogkamer. Hoofdstr. 33 M. J. Schoten, Oude Poststr. 1 J. C. Bemelman. Hoofdstraat 276 J. A. van Galen, Hoofdstr. 82 P. Filippo en gezin, H. Baderstr. 7 E Luiken pn gezin. Berkenlaan 5 G. Schuilenburg, Bcrkcnlaan 27. Vertrokken: C. L. A. J. Caji Rcisen. n. Amers foort. Utr. weg 228 F. "Vercouteren en gezin n. Lelden. Wasstraat 29 L. van Leeuwen, n. Enkhulzen. Torenstr. 3 P. A. Voorsluljs. n. Baambruggc, Zand- en Jaagpad 21 H. Riet veld. n. Leiden. Steenstraat M. A. Meeuwic- sen. n. Heemstede, Wllhclminapleln 4 H. Capcn en gezin. n. Amsterdam. Bakkersstr. 3 D. Brugmeijcr n. Leiden. Heerenstraat 29. Vergadering St. Chrispijn. De Gewestelijke R.-K. Schoenmakerspa- troonsvereeniging „St. Chrispijn" vergader de ln „Het Bruine Paard" waarin tevens het Patroonsfeest werd gevierd. Uit het verslag van de kascommlssie bleek, dat de boeken en bescheiden in orde waren bevonden. De penningmeester werd. onder dankzegging, gedéchargeerd. De geestelijk adviseur gaf een levens schets van den H. Chrispijn, die met aan dacht gevolgd werd. Met de rondvraag was het officieele ge deelte beëindigd, waarna men nog gerui- men tijd gezellig bijeen bleef. VALKENBURG. Bijeenkomst Ned. Jong. Verbond. In de zaal van den heer Ramp had een Ringvergadering plaats van den ring Kat wijk en Omstreken van het Ned. Jonge lingsverbond, onder leiding van den heer v. d. Berg, hoofd der Chr. school alhier. Na een kort welkomstwoord en opening gaf de voorzitter het woord aan den voorzitter der plaatselijke afd. den heer Joh. v. d. Zwart, die een Bijbelinleiding hield over 2 Sam. 12 115a, waarin spr. de tragiek van Davids familieleven behandelde. Ver volgens gaf de voorzitter het woord aan den heer Pels, algemeen secretaris van het N. J. V., die een referaat hield over het karakter van het N.J.V. naar aanleiding van de woorden uit Joh. 3: „De wind waait waarheen hij wil." Spr. schetste eerst het ontstaan, ten tweede het wezen, ten derde de taak van de C. J. M. V. Hierop volgde een geani meerde bespreking. De voorzitter dankte de belde sprekers hartelijk, waarna de verga dering gesloten werd door den heer v. d. Zwart. VOORSCHOTEN. De Zondagsdienst der doktoren wordt van Zaterdagmiddag tot Maandagmorgen waargenomen door dr. H. J. Keegstra, Tel. 120 en dr. C. J. Kerkhof, Tel. 93. WARMOND. Vergadering R.-K. Volksbond. Onder voorzitterschap van den heer M. J. Hogenboom vergaderde de afd. Warmond van den Ned. R.-K. Volksbond in hotel de Stad Rome. Deze heette in het bijzonder den geestelijken adviseur kapelaan C. Jong kind welkom. De heer C. van Kempen las de notulen, die vastgesteld werden. De voorzitter herdacht het overlijden van het lid den heer L. van Noort, die meer dan 25 jaar lid der vereeniging is geweest en de donateurs dr. H. J. Walenkamp en P. Sam- wel. Voor hun zielerust werd een gebed gestort. Een schrijven werd voorgelezen, waarin werd aangespoord deel te nemen aan het kampwerk voor jongeren, althans dit zooveel mogelijk te bevorderen, daar voor dit kampwerk tot nu toe weinig be WASSENAAR. Propaganda-avond Chr. Nat. Vakverbond. De Chr. Besturenbond organiseerde als onderdeel van de jaarlijksche November - actle van het Chr. Nationaal Vakverbond een propaganda-avond in het gebouw voor Chr. Belangen. De voorzitter de heer L. G. Oosterling opende, waarna de heer lr. v. d Wall een drietal natuurfilms vertoonde. Als spreker trad op het hoofdbestuurslid de heer H. A. v. Ingen Schenau met als onderwerp: „In volle wapenrusting." Spr. memoreerde wat het C.N.V. gedaan heeft voor de gemobili seerde leden op het gebied van ontwikke ling en ontspanning, benevens door te voorzien in de behoefte aan christelijke lectuur. Ook op ander terrein zijn de moei lijkheden, ontstaan door den oorlog zeer groot. Door de blokkade van de oorlogvoe renden worden zeevisscherlj en handels vaart in groote mate belemmerd, wat op den duur belangrijker Invloed op ons volks leven moet hebben. Bij de regeeringsmaat- regclen die noodwendig genomen worden om deze moeilijkheden het. hoofd te bie den, heeft het C.N.V. de taak en ls door zijn groot aantal leden ook in staat, zijn invloed bij de te nemen maatregelen te doen gelden. Dit alles raakt de practische zijde van het huidige werk der vakbewe ging. Maar er is meer. De Chr. vakbewe ging Ls geboren uit den nood der tijden. In den tijd. toen de arbeiders maatschappe lijk rechteloos stonden, was hun geestelijke nood eveneens zeer groot. Toen in die ja ren het evangelie van den klassestrijd werd gepredikt hebben de Chr. arbeiders begre pen. dat het niet dien weg op moest. En met overgegevenheid, trouw en volharding hebben fclj gepoogd om het christelijk be ginsel ook in het maatschappelijk leven in gang te doen vinden. Niet door strijd van klasse tegen klasse, maar door overleg tus schen werkgever en arbeiders, hebben zij getracht het sociale leven te ordenen. Zoo- aJs in het begin der vakbeweging bedreigen ons ook thans groote gevaren. Er gaan gol ven van revolutiegeest over de wereld, die allen met ondergang bedreigden. Bij den komenden strijd zal het gaan óf Gods recht óf de macht van den mensch zal zegevie ren. Tegen het staatsabsolutisme zooals dit zich in communisme en nationaal-socialis- mc openbaart, dat alles van bovenaf wil regelen, hebben wij het Chr. stelsel voor te staan, niet uit Individuen maar uit orga nen moet het maatschappelijk leven wor den opgebouwd. In dezen tijd meer nog dan anders heeft de Chr. vakbeweging pa raat en actief te zijn om de normen van Gods wet te verdedigen en te behouden. Ter afwisseling bracht Wassenaar's Dub belmannen kwartet o.l.v. den heer J. M. Keemink op voortreffelijke wijze eenige nummers ten gehoore. Den heeren v. d. Wall en Keemink werden voor hun welwil lende medewerking bloemen aangeboden. Dr. H. J. Honders sprak een slotwoord. Loop der Bevolking;. Gevestigd: J. L. J. van Akkeren, Langstr. 109 A. G. van Ark. Wittenburgerweg 180 H. B. M. Arntz, Ridderlaan 1 J. Bauer, Schouw- weg 106 M. B. Boekhorst. Jonkerlaan 7 J. L. Bos en gezin. Jonkerlaan 17 E. Brandts BuUs. Storm van 's Gravesandeweg 43 a Jkvr. W. M. de Brauw, Pr. Frederiklaan 3 A. E. Brekeimans, Kerkstraat 22 b D. Brun- ner geb. Shannon, Park Oud Wassenaar 1 J. M. Bijloo, Bremhorstlaan 10 A. Calko- sinska, Hjsterlaan l M. A. Cannegieter geb. Paling, v. Bommellaan 13 L. A. M. N. v Claarenbeek. v. Z. v. Nijeveltstr. 152 K. Dou- wes Dekker. Schouwweg 107 A. van Dantzig. Hoogeweg 23 M. J. Fitters. L. Kerkdam 35 a W. Gans. L. Kerkdam 33 a A. J. v. d. Geer. Bothaplein 26 C. C. Goedschalk en vrouw. Buurtweg 159 C. de Graaf. Backers- hagenlaan 72 A. J. Gravelaar en vrouw. Gra- vestraat 1 G. W. Verwey geb. van 't Haaff. Poortlaan 3 M. H. P. Haesen. L. Kerkdam 37 K. ten Have. Oostdorperweg 18 G. J. M. Herbrink. Bloemcamplaan 21 K. Hönscheid. Pr. Frederiklaan 15 J. Homburg, Nassaulaan 15 A. W. Janssens, Hugo de Grootstr. 7 H. E. de Jonge, Schouwweg 46 M. de Jonge, Doornweg 1 G. Kahle, Nassaulaan 15 E. A. Koch, Middelweg 19 J. D. Koch. Middel weg 19 J. Koetsier en vrouw. Konfjnenlaan 3 F. C. Kok. Schouwweg 81—34 M. J. Roest (gehuwd met W. Konings), Eikenlaan 3—5 A. M. Kozék, St. v. 'sGrave.sweg 107 M. Kulka, Bloemcamplaan 61 A. E. la Comblé en gezin, Schouwweg 106 A. M. Lans. Hugo de Grootstraat 7 J. A. Meijer en gezin, L. Kerkdam 37 Wed. E. v. Oosten geb. Dijks hoorn, Hogerbeetsstraat 29 A. E. Phllippi en gezin. Jonkerlaan 67 H. J. Pistorius en gezin, Gravestraat 2 a Wed. A. Prins Visser geb. Seret, v. Z. v. Nyeveltstr. 102 A. Roggeveen en vr., Wittenburgerweg 96 a S. S. van Rood Hout laan 6 E. de Rooij en dochter, v. Olden- barneveldtweg 27 Wed. A. F. A. de Rooy geb. Bastet. v. Oldenbarneveldtweg 27 H. Rfjsdijk. Kerkgtr. 11 N. C. L. H. F. Sassen en en gezin Jonkerlaan 11 M. C. J. Schagen, Prinses Marielaan 10 H. Schepers, L. Kerkdam 33 a E. Schinkel, Buurtweg 90 G. P. H. Schui- tema en gezin, dc Lus 14 G. J. Schuitenmaker en \touw. v. Z. v. Nijeveltstr. 209 M. de Snoo. v. Z. v. Nijeveltstr. 77 A. J. M. Span. Hof- laan 35 F. E. Spat en vrouw. Victorialaan 1 Th. M. T. Staal, Bremhorstlaan 35 J. Th. Steen en vrouw. Anth. Duyckstr. 3 A. M. van Stein, Beukenlaan 7 G. L. Sterk Verhorst en vrouw. Binnenweg 8 I. Struve. Stocplaan 22 S. Struve. Stocplaan 22 G. J. G. Struik van Bergen. Prinsenweg 107 J. F. Tuljnman, Wittenburgerweg 166 A. J. J. van der Ven 1 geb. Aarts en gezin. L. Kerkdam 22 M. Ver beek. Araweg 6 L. C. Vis, Rijksstraatweg 621 Burgemeester W. J. Bocxe. Dinsdag; a.s. zal het 12V« jaar geleden zijn. dat bij Kon. Besluit van 14 Mei 1927, de heer W. J. Bocxe benoemd werd tot burgemeester der gemeente Zevenhoven. Geboren te Ter Aar op 31 Augustus 1898, vertrok hij op jeugdigen leeftijd naar Bra bant. waar hij. later zijn verdere studies maakte en een practische opleiding ontving aan diverse gemeente-secretarieen, o.a. te Hedikhuizen en Waalre. In de raadsvergadering van 21 Februari 1923 te Zevenhoven werd de heer W. J. Bocxe benoemd tot secretaris-ontvanger van Zevenhoven, welke laatste functie hij bekleedde tot aan zijn burgemeesters benoeming. Voorts werd de heer Bocxe in den loop der jaren aangesteld tot secretaris-pen ningmeester van den polder Zevenhoven en van den Noordeind- en Geerpolder; tot voorzitter van de beheerscommissie der electrlcitelts'oedrijven van Ter Aar. Nieuw koop en Zevenhoven en tevens tot voor zitter van de drinkwaterleiding „De Elf Gemeenten" te Woerden. Vanzelfsprekend zijn aan deze bestuurs functies een omvangrijke administratie en correspondentie verbonden. Als burgemeester-secretaris komt de heer Bocxe herhaalde malen in nauw contact met zijn gemeentenaren, die veel om raad bij hem verschijnen. Dienaangaande treedt een opvallende eigenschap van burgemees ter Bocxe naar voren: de vlotte en inne mende manier om met de ingezetenen om te gaan. Vooral ook in den *nood en omstandig heden van een ander weet hij zich welge meend te verplaatsen. Burgemeester Bocxe kan er van over tuigd zijn, dat zijn gemeentenaren met hem. zijn echtgenoote en kinderen, zullen meeleven tijdens zijn jubileum in de hoop, dat het hem gegeven moge zijn, Zevenho ven nog vele jaren te besturen. P. J. v. Voorts Vader en gezin. Prinsenweg 43 A. M. L. de Vries. Buurtweg 173 G. J. de Vries. Gr. Haesebroekscheweg 68 P. M. VuiJk. Teyllngerhorstlaan 1 L. v. d. Werf, Berkheistra&t. 40 H. J. Wilmot. Narcislaan 29 Wed. M. C. M. de Wolf geb. Krul en gezin. L. Kerkdam 35 a H. van Zoelen, Zijdeweg 37 Vertrokken: C. A. Tijssen n. Dongen. Huize Overdonk R. Abma. n. Leiden. Rijnsburger- weg 5 A. H. E. Otto n. Essen a d. Ruhr. Did. E. M. v. Biesen n. Arnhem. Passavantlaan 3 A. M. Kuhn n. Pelgnton, Engeland L. W. E. v. Meygaarden n. Voorschoten. Dijkhoflaan 1 H. E. N. Bodson n. Voorschoten. Valken- burgscheweg 28— M. L. v. d. Winkel n. Heer len. Schelsberg 2 L. Provo Kluit n. Zeist. L. v. Cattenbroeck 65 Wed. C. H. de Roo geb. in 't Hol n. den Haag. Zuid Buitensingel 1 L. Arndt n. Duitschland Wed. A. M. Werner geb. Morrien n. den Haag, Schenkkade 363 G. M. Bakker n. Ned. Oost-Indië A. H. O. Fokker n. Zürich, Neu Mühle Quai 6 A. B. Klomp n. Apeldoorn. Arnhemscheweg 185 M. C. Bos n. Ter Aar. A177 J. L. v. Dijk geb. Schlechter n. Baden-Baden T. Stevens n. Odoorn. Exlverveen F 33 Wed. I. M. v. d. Berg geb. Dicke n. den Haag. Nicolaïstr. 14 C. Scheffel n. Roosendaal. Nieuwstr. 17 a Wed. R. A. Th. Depla geb. de Bruyne n. den Haag. Oude Scheveningscheweg 33 J. K. Noordijk geb. Remiglus n. Brlelle, Noordeinde 51 I. Broos geb. Ztpser n. den Haag. Ruych- roklaan 102 H. Uitslag n. Voorburg, Plaats Middendorp 15 H. Kuit en vrouw n. Voor schoten. v. Kempenstraat 31 J. Inthorn geb. van Delft n. Valkenburg Z.H.. Straatweg 122 c H. J. Nooten n. Geertruidenberg. Zuidwal 36 W. Brederode en gezin n. den Haag, Schnei- derstraat. 35 Kloosterman geb. v. d. Harst n. den Helder. Brouwerstr. 42 H. L. S. Adama n. Dordrecht, H. de Grootlaan 1 F. M. J. Hogedoorn en vrouw n. den Haag. Pletterijstr, 58 E. W. Verheijen geb. de Smit n. Voor burg, L. v. Hellenbcrg 2 E. T. G. Elton n. Leiden. Leeuwerikstr. 25 D. Grouwstra n. Ginneken. Galderscheweg 447 M. A. J. Wille- kens n. Hilversum, Groest 99 W. J. van Ber- kel n. Leiden. Lombokstr. 8 H.-Th. v. Noort n. Alkmaar. Groenclaantje 3 M. R. K. Hcl- merich n. Duitschland B. Midderich n. den Haag. L. v. N. O. Indlë 131 a A F. E. Schuur - mans n. Haarlem, Nwe. Gracht 60 E. J. Vufjk n. Hilversum, Gijsbr. v. Arastellaan 194 P. W. J. v. Elewout n. den Haag. Ketelstraat 78 T. Kort n. Odoorn. B. 114 C. M. Lange- veld n. den Haag. Marktstraat 20 P. J. A. M. Haaring en gezin n. Buitenzorg. N.O. Indië J. C. v. Haastrecht n. Katwijk. Noordwijksche- weg 72 B. P. Schot en gezin n. Karlsruhe, Duitschland B. Henze n. Duitschland H. K. Nieuwenhuis en gezin n. Amerika C. A. Smelter n. Amerika. Burgerlijke stand Geboren: Peter, z. van J. Elsinga en J. v. d. Voort; Theodora Petronella Amalia. d. van T. M. Oosterveer en E. Tockner; Jacoba Maria Eufrosina. d. van J. J. Putker en J. C. Duiven voorde: Anne-Mieke, d. van W. Willemsen en M. J. van Stuivenberg; Roelof, z. van L. Nagte- gaal en W. Wielders. Overleden: Johannes Carel Bruigom. 72 j. echtgenoot van A. van der Well. Ondertrouwd: J. A. Veelo en M. Ham; W. J. Beeling en D. C. A. van der Hooft. Getrouwd: H. J. Krijger en Z. Hoek; H. Nijp en T. Schriebl; F. Hogendoorn en M. J. Hoo- genboom; J. W. H. M. Verheijen en E. W. de Smit; H. Imthorn en J. van Delft; H. Kuit cn C. P. van der Pijl; L. Noordijk en J. K. Rcmi- gius. ZEVENHOVEN. Tot het seven van godsdienst-onder wijs bij de Herv. Gem. te Nicuwveen is aangesteld, ds. C. A. van Harten alhier. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7