Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 8 November 1939 BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN VOORHOUT. Onder groote belangstelling ls de Fancy Fair ten bate van Elisabethvereen. en Missie door pastoor Warmenhoven gesloten. Over de opbrengst komen wij nog spoedig terug. Zaterdag as. wordt alhier de Roode Kruis-collecte gehouden. VOORSCHOTEN. Op Zaterdag 18 November as. van 12 tot 14 uur zal in het gymnastieklokaal ach ter het Raadhuis, gelegenheid worden ge geven tot inenting van kinderen boven den leeftijd von 1 jaar tot 10 jaar. tegen diphte- rie. De inenting zal geschieden in samen werking van de drie ter plaatse gevestigde geneesheeren met den schoolarts. Er zijn echter nog verschillende ouders, die geen schriftelijke toestemming hebben gezonden. De burgemeester verzoekt deze ouders, de verstrekte formulieren zoo spoedig mogelijk in te leveren. Gedurende October werd bil de Rijks postspaarbank alhier ingelegd f. 10001.18 en terugbetaald f. 12407.99. Gevonden: een gummilaars. Inlichtin gen bij de politie op werkdagen. Bij het agentschap der arbeidsbemid deling staan deze week ingeschreven als werkzoekenden 83 personen, waarvan 19 in werkverschaffing. Bij de politie deed A. C. v.d. P. aangiftg van verduistering in dienstbeti iking door v.d. N. wonende te Leiden. Het verduisterde bedrag zou ongeveer f.100 - bedragen. WARMOND. Afscheid en intrede van militairen. Onder zeer groote belangstelling van de Ingezetenen heeft het hier gelegerde leger korps afscheid genomen wegens overplaat sing naar elders. Op het Raadhuisplein hadden zich de loco-burgemeester de heer C. Zwetsloot en de beide commandanten opgesteld. Tijdens het défilé der troepen speelde de muziekvereeniging St. Matthias eenige vroolijke marschen. Het was een imposant schouwspel, dat ondanks het slechte weer, zeer veel belangstelling trok. Na afloop van het défilé begaf het mu ziekkorps zich naar het gebouw Rhenania onder de gemeente Sassenheim, waar de soldaten opgesteld stonden, die thans In ons dorp hun intrede doen. Na een rond gang door de gemeente, werd de stoet op de Baan ontbonden, waarna het muziek korps met de hoofdbestuursleden werden uitgenoodigd de militaire cantine te be zoeken. waar ververschingen werden aan geboden. Luitenant Musquet bracht een woord van warmen dank voor de wijze waarop de soldaten in deze gemeente wa ren verwelkomd en hoopte dat deze goede verstandhouding ook in de toekomst be waard mag blijven. Hij dankte tevens allen die hadden medegewerkt de cantine zoo gezellig en smaakvol in te richten. Een misverstand meende spreker recht te moe ten zetten, nJ. dat hoewel het geld door de ingezetenen was bijeengebracht, het bui ten de gemeente besteed zou worden. Niets is minder waar aldus spr., evenmin het fa beltje, dat hij de prijzen bij inkoop van ingrediënten zou drukken. Logisch is dat hij in de eerste plaats opkomt voor het be lang der militairen en hij van zelfsprekend zijn uiterste best doet zoo voordeelig mo gelijk in te koopen. Spr. hoopte, dat de zaak thans beter bekeken zou worden. Na dat de heer Zwetsloot luitenant Musquet dank had gebracht voor zijn vriendelijke woorden, was het officieele gedeelte afge- loopen, waarna men nog gerulmen tijd ge zellig bijeen bleef. De collecte ten bate der Ver. „Het Wit Gele Kruis" heeft f. 58.64 opgebracht. WASSENAAR. Beroepen. Beroepen als hulpprediker bij de Ger. Kerk alhier, de heer P. G. v. Berge Jr., candidaat te Amsterdam. ZEVENHOVEN. Vergadering: R.K Volksbond. De R.K. Volksbond vergaderde in het bondsgebouw. Van het hoofdbestuur was be richt ontvangen, dat leden van dezen bond die in militairen dienst zijn, en vrijstelling van contributie wenschen. zulks moeten aanvragen bij den secretaris. De secretaris bracht dan verslag uit van de gewestelijke vergadering, die te Nieuwkoop was gehouden Hierop volgde sluiting. ZOETERWOUDE. De heer mr. Th. J. Vosters, volontair ter secretarie alhier is benoemd tot tijde lijk ambtenaar ter secretarie van het hoog heemraadschap .Noord-Hollar.dsch Noor derkwartier" te Alkmaar. Voor de vacante betrekking van ge meentebode alhier hebben zich 740 solli citanten aangemeld. De collecte voor de R.K. Universiteit te Nijmegen heeft in deze gemeente f. 160.03, de collecte voor de breiactie voor de mili tairen f. 172,28 opgebracht. Zeg meneer Mulder, stempelt U zelf al die eieren? Ja, mevrouw, de kippen willen het niet doen. ALKEMADE. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. J. Verhaar. E 39 H. W. van der Maden B 236 C. E. Spruit en gezin. B 481 M. Vlasman B 416 W. M. Loos B 244 Q. W. Straver E 46 J. P. van den Broek D 49 C. Remmerswaal C 90 A. van dei- Windt en gezin F 5 4B. Kraan F 44 J. C. S. Hoogenboom D 141 A. van der Greft A 171 A. W. v. Heijningen F 32 J. G. M. Byen B 508 f Vertrokken: B. Geerling n. Hengelo. Stcijn- straat 55 J. E. van 't Hart n. Leiden. Bloe mistenlaan 50 G. J. Schouten n. Voorhout. Hoofstr. 96 J. L. A. van der Hoorn n. Boxtel Hal 4 J. F. Scholte en gezin n. Haarlem. Zuidpolderstr. 64 rd. W. J. Raaphorst n. Voorschoten. Krimkade 31 A. C. Jansen n. Bodegraven. Nieuwstraat 39 M. A. Klein n. Rijnzaterwoude 136 W. A. Mooren n. Wou- brugge, B 385 A. G. J. de Bruijn n. Voor schoten. Leidscheweg 336 P. C. Mooijekind n. 's-Gravenhage. Lage Nieuwstr. 5 E. P. Olijer- hoek n. Breda. Hendrikstr. 1 A. A. Rodewyk n. Warmond B 125 A. M. Groen in 't Woud n. Rijnzaterwoude. Hecrenweg W. Bervoets en gezin n. Overschie. Willem de Zwijgerstr. 137 W. van der Aar n. Heemstede. Heerenweg 56 J. Th. van Haaster n. Haarlemmermeer. Vijf huizen 298 T. H. Pothast n. Enschedé. Hoogc Bothofstr. 140 W. Meijer n. Bergschenhcek, Dorpsstraat S7. ALPHEN. VEKG ADERING DER A. R. PROPAGANDACLUB. Het ontstaan van onze politieke partijen. In het gebouw Cc -cordia werd de eerste vrij goed bezochte seizoensvergadering ge houden van de A.R. Propagandaclub. Daar de voorzitter, de heer S. J. Koning bedankt heeft, stond deze avond onder lei ding van den 2en voorzitter, den heer A. Noomen. Nadat de heer Overduin de notulen had gelezen, trad als spreker op de voorzitter van de Kiesvereeniging. mr. A. J. Meyer met als onderwerp: Enkele opmerkingen over het ontstaan van onze politieke partijen. Hierbij behandelde spr. de drie groote reehtsche partijen A.R C.H.. en R.K. en de drie linksehe S.D.A.P.. V.D. en Liberalen. Spr. schilderde den toestand in het mid den der vorige eeuw. toen er slechts twee groote partijen waren, de Liberalen onder Thorbecke en de Conservatieven onder lei ding van Van Hall. Tusschen die twee groepen bestond geen scherpe tegenstelling en geen onderscheid in beginselen. Alleen kon men zeggen dat toen de Liberalen meer vooruitstrevend waren. De Roomsche en A.R.-partij namen niet direct een vooraanstaande plaats in. Groen van Prinsterer, de A.R. voorman, voelde niet veel voor een georganiseerd op treden aan de hand van een beginsel program. Toen echter in de 70er jaren <187018801 door Europa een internationale golf tegen der. godsdienst kwam. en het moderne Libe ralisme hieraan in ons land krachtigen steun wilde gaan verleenen. ontstond verzet. Toen is de krachtige A.R.-actie begonnen. In 1878 werd het Program van Beginselen van dr. Kuyper, partijprogram en vanaf dat jaar telt de jaartelling van de A.R.- partij. Van dien tijd af ongeveer kwam ook de R.K.-actie sterk naar voren. Toch was de situatie in 1891 nog zóó, dat de Liberalen en Conservatieven samen 54 van de 100. zetels in de 2e Kamer bezet hielden. De Kieswet Tak van Poortvliet is toen aanleiding ge worden. dat ook het gewone volk dat zich voorheen weinig met het Staatkundig leven bemoeide, ontwaakte. Toen zijn de verschillende verhoudingen scherper toegespitst. Om hetgeen in die Wet is voorgesteld, ontstond verdeeldheid in de verschillende groepen met als gevolg ver wijdering tusschen de Conservatieve en Li berale groep, waaruit na verschillende com binaties. voortkwamen de Vrijzinnig Demo cratische en de Liberale partij die wij thans nog kennen. De R.K. Staatspartij wist zich onverdeeld te handhaven. De A.R. partij werd ook ver scheurd en daaruit ontstond ook na samen voeging van verschillende kleinere groepen de C.H. Unie. Tenslotte werd stilgestaan bij de opkomst van de S.D.A.P. Haar houding, die door den loop der jaren vaak revolutionnair was werd nader belicht, waarbij spr, voortstander bleek van het advies van dr. Colijn om maar eens af te wachten hoe deze partij zich in de toekomst zal houden. Na deze interessante beschouwing volgde een geanimeerde bespreking. Hierna volgde de verkiezing van een voor zitter. De heer A. Noomen wilde de benoe ming niet aanvaarden, waarop de heer Runhaar met groote meerderheid werd ge kozen. In de hierdoor ontstane vacature werd de heer Rijneveld gekozen. Hierna volgde sluiting door den nieuwen voorzitter. Aanrijding tusschen vrachtauto en bestelauto. Op den hoek Heerenweg-Oudshoorn- scheweg had eeti aanrijding plaats tusschen een vrachtauto en een be stelauto, doordat één der bestuurders, die den Heerenweg wilde inrijden, de bestuur der Komende van de riöhiting Leiden niet had opgemerkt. Beide wagens werden zwaar beschadigd. De bestuurders bleken beiden afkomstig uit Gouda. Door de poli tie is proces-verbaal opgemaakt. De bloedtransfusiedienst. Ook hier heeft zich thans een^ commissie gevormd voor den Centralen Bloedtrans fusiedienst. Zij, die ziclh 'beschikbaar willen Stellen of financieel wilïien steunen, gelie ven dit kenbaar te maken bij den heer H. v. Kleef, secretaris van de afd. van „Het Groene Kruis", aliher. BOSKOOP. In verband met het verleende ziekte verlof aan den heer Van der Mast, ls tqt tijdelijk hoofd van de Ned. Herv. school benoemd de heer R. de Held te Rotterdam. HAZERSWOUDE. De verlichting der gemeente. Dat onze gemeente een tweetal nieuwe straten rijker geworden is. nl. de Burge meester Warnaarkade en de Schoolstraat valt niet alleen overdag op. maar zeer zeker ook des avonds. Eer.igc flinke straatlan taarns verlichten op afdoende wijze deze beide nieuwe wijken. Dit valt te meer op, wanneer men uit het donkere Westeinde komt, maar nog véél meer, wanneer men uit de helle verlichting van het centrum Raadhuis-Schoolstraat het Werteinde in moet. Schuifelend en tastend moet de „held haftige" voetganger daar dan maar zien. dat hij niet in een haag, greppel of sloot terecht komt. De sporadisch geplaatste lan taarns doen hem echter niet alle hoop ver liezen, heelhuids thuis te komen. Waar in den laatst gehouden gemeente raad dece kwestie eveneens ter sprake kwam en B. en W. een nader onderzoek zouden instellen, waarna zoo noodig verbe tering zou worden aangebracht, is het voor iederen bewoner van het Westeinde te hopen, dat ook hier spoedig verbetering zal komen. Bijeenkomst Ned. Chr. Landarbeidersbond. De Ned. Chr. Landarbeidersbond verga derde in het lokaal achter de Geref. Kerk, onder leiding van den voorzitter den heer A. Sikma. De voorzitter liet in zijn openingswoord voora lnaar voren komen de noodzakelijk heid van het thans georganiseerd zijn. Daarna las de secretaris de heer Jac. Has- sefras de notulen. Het propagandawerk voor dezen winter werd besproken, waarna bestuursverkiezing volgde. Het bestuur is thans samenge steld als volgt: A. Sikma, voorz., Jac. Has- sefras, secr., M. v. d. Haven. penn.. Jac. Harkes. Jac. v. Ofwegen, J Bakhuizen, H. Vos. Loop der bevolking. Gevestigd: Dina van 't Hof op A 15. Hendrik Steendam op A 105. Aagje Oppe- laar op B 139. Albcrtje Schonewille op B 138. Meintje v. d. Sterre op A 35. Vertrokken: n. Alphen a.d. Rijn, Station straat 25. Johanna Wiegman. n. Zoeter- woude E 113, F. v. d. Loo. De extra-collecte voor noodlijdende kerken en personen, welke in de Ned. Herv. Kerk gehouden werd. heeft f. 24,25 opge- brachi. DE KAAG. De collecte ten bate van den arbeid onder de rrflUtairen, uitgaande van het Ned. Jongellngs-Verbond en gehouden door de leden der Chr. Jongelings-Ver. .Sa muel" heeft f. 30 opgebracht. Een mooi resultaat. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: P. Vervark 27 j. en H. Rooda 27 J. Gehuwd: C. W. Verhoorn en C. A. F. M. Klister. LEIMUIDEN. Alhier is een werfcommissie voor den Centralen Bloedtransfusiedienst van het Nederl. Roode Kruis gevormd. Dit is samengesteld uit de volgende hee- ren: J. A. Bakhuizen, burgemeester, voor- ziter: dr. D. Stapensea. arts; Ph. Muijs, voorzitter van de afd Leimuiden van het Groene Kruis: K. F. Lissenburg, voorzitter van de afd. Leimuiden E.H.B.O. en J. W. de Ren hoofd van den gemeentelijken lucht beschermingsdienst. De leden der verschillende jeugdver- eenigingen zullen hier op 14 November a.s. een collecte houden langs de huizen ten bate van het Algemeen Steuncomité 1939. NIEUWVEEN. Jaarvergadering der Begrafenis- vereeniging. De Begrafenisvereeniging „Nieuwveen en naaste omgeving", vergaderde In hotel Schreuder onder voorzitterschap van den heer C. de Vries, die een uiteenzetting gaf van den gezonden toegtand der kas. De notulen werden goedgekeurd, waarna de secretaris een uitgebreid jaarverslag uit bracht. In het afgeloopen boekjaar zijn 6 leden begraven. Aan het financieel verslag van den penningmeester den heer C. E. de Groot, ontleenen wij. dat het batig saldo over het afgeloopen jaar f. 67.57 be draagt Het totaal bezit is f. 407.16, plus de uniformen en verdere uitrusting. De controlecommissie bracht bij monde van den heer G. v. d. Breggen, verslag uit over de kas, terwijl spr. de zeer overzichtelijke boekhouding van den penningmeester roemde. De heer W. Bruyne werd als be stuurslid herkozen, terwijl de heer W. de Boer gekozen werd. Besloten werd, gezien den goeden stand der kas, alle 13 rentelooze aandeelen uit te loten. De vereeniging heeft thans geen schuld meer. Na bespreking der contributie, volgde sluiting. RIJNZATERWOUDE. In onze gemeente is een werfcommissie voor den Centralen Bloedtransfusiedienst van het Rooden Kruis samengesteld, waar in zitting hebben de heeren burgemeester J. A. Bakhuizen, voorziter; dr. D. Stapensea, arts; J. J. Bodaan, hoofd van den Gemeen telijken Luchtbeschermingsdienst; K. F. Lissenburg, voorzitter afd. Leimuiden en Rijnzaterwoude EH.B.O.: en J. L. Ami als lid van de E.H.B.O. Door leden van de diverse jeugdver- lenigingen zal hier op 16 November een icollecte langs de gehouden worden gehou den ten bate van het Algemeen Steunco mité 1939. TER AAR. GEMEENTERAAD. Aanbieding Bcgrooting 1940; Vergoeding der bijzondere scholen. De raad vergaderde onder voorzitterschap van den burgemeester. Na behandeling van Ingekcr.'tn stukken, volgde een discussie over de niet goedgekeurde verhooging van de presentiegelden aan leden van een stem bureau; de raad had nJ. besloten dit op 6 inplaats van op 4 gulden te brengen. Hoe wel ongaarne, besloot men zich bij de op vatting van G. S. neer te leggen, wat even eens geschiedde inzake de schrapping van presentiegeld voor de commissie tot wering van schoolverzuim. Ook het toekennen van een toelage aan een ambtenaar voor werk zaamheden in verband met de distributie kon geen genade vinden in de oogen van den Haag, waar men de opvatting huldigt dat dit werk gratis moet worden verricht en overwerk geen reden voor extra betaling mag zijn. De veldwachtersverordening, waarin een paar wijzigingen van technischen aard moesten worden aangebracht, werd opnieuw vastgesteld. Ontheffing van straatbelasting voor een pand dat meer dan een jaar had leegge- staan werd verleend aan den heer Bos. ter wijl een paar andere verzoeken een minder willig oor vonden. Hierop bood de voorzitter de begrooting 1940 aan. De voorzitter deelde mede dat de begrooting slechts sluitend kon worden ge maakt door het ramen van een extra bij drage uit het Werkloosheids-subsidiefonds, wat niet zeggen wil dat de verhouding tus schen Inkomsten en uitgaven Is verslech terd. De inkomsten kunnen juist hooger worden geraamd door de hoogere belastin gen. Tegelijkertijd werd de begrooting van het Electr. Bedrijf aangeboden. Beide zullen thans bij de raadsleden circuleeren. waarna over eenigen tijd behandeling volgt. De heer M. Holscher bracht verslag uit namens de commissie tot nazien van de re kening 1938. Het rapport luidde onverdeeld gunstig. Vaststelling der gemeenterekening en die van het Electr. Bedrijf over het des betreffende dienstjaar was het gevolg. Wel verzocht de commissie nog om indien eenigszins mogelijk de meterhuur voor be drijven waar krachtstroom wordt afgeno men, inzonderheid de kleinen bedrijfjes, te verlagen. De voorzitter zegde behandeling van deze kwestie door B. en W. toe. Vervolgens besloot de raad een rekening courant te openen bij de Bank voor Ned. Gemeenten tot een maximum van f. 68.500. In verband met het terugloopen van het leerlingen aantal van de O.L. School be sloot de raad eervol ontslag te verleenen aan Mej. Westra als onderwijzeres aan die school. Mocht de minister ontheffing ver leenen. dat den steun van het gemeentebe stuur zal hebben, dan zal de onderwijzeres worden gehandhaafd. De vergoeding voor de bijzondere scholen werd voor de R.K School vastgesteld op f. 5940.19. voor de Ned. Herv. School op f. 1632.62 en voor de Chr. Nat. School op f. 1193,19, gerekend naar een leerlingenaan tal van 463. 127 en 93. Nadat eenige begrootingswljzlgingen wa ren aanvaard volgde de rondvraag. De heer Woudenberg drong aan op wegverbetering in Korteraar en de heer L. Hoogervorst op hoogere kostwinnersvergoedingen en het verstrekken van een gasmasker aan het personeel van den Luchtbeschermingsdienst. De Voorzitter wees wat kostwinnersver goedingen betreft op de nieuwe regeling, die wellicht hier en daar verbetering zal brengen. De heer Bogerd verzocht een soe pele houding bij het vaststellen van wacht- weken en de heer P. Hoogevorst wees ten slotte op den slechten staat van onderhoud waarin het Kerkpad verkeert. De eenige mogelijkheid voor de gemeente is hier. aldus de voorzitter, een verzoek tot het kerkbe stuur te richten voor beter onderhoud te willen zorgdragen. WADDINXVEEN. Door de Hooge Waddinxveensche hef- brug zijn in October IJ. 3084 vaartuigen gepasseerd. Aan den Derde Bloksweg ls onder het vee van den veehouder O. de gevreesde ziekte miltvuur uitgebroken. Reeds ls een der koeien aan deze ziekte gestorven. WOUBRUGGE. De Ver. voor Luchtbescherming. De secretaris der Ver. voor Luchtbescher ming deelt ons mede, dat. alhoewel het le denaantal groeiende is (men telt al 70 leden waarbij Hoogmade nog moet komen i hier en daar niet geheel juiste geruchten schij nen op te duiken. Verschillende inwoners sympathiseeren met het streven en het doel der vereeniging doch zijn niet bereid als lid toe te treden omdat de luchtbeschermingsdienst minder prettige ervaringen zou hebben opgeleverd. Dit berust echter op een misverstand. De luchtbeschermingsdienst is een ge meentelijk apparaat, dat onder leiding van den burgemeester en het hoofd van den luchtbeschermingsdienst staat. Wettelijke bevoegdheid kunnen deze functionarissen uitoefenen, o.a. het oproepen van personen (al of niet lid zijnde van een vrijwillige luchtbeschermingsdienst). Hier is dus een wettelijke plicht, waarvan de niet-nako- ming strafbaar gesteld kan worden. Dit is bij de Ver. voor Luchtbescherming in geen enkel opzicht het geval. Het betreft hier zuiver een particuliere vereeniging van per sonen, die zich moreel aaneensluiten om voor hun gezin die maatregelen te nemen, welke elk hoofd van het gezin in moeilijke omstandigheden zou nemen. De vereeniging beoogt alleen de leden voorlichting te geven op welke wijze zij de bescherming van hun gezin en hun eigendommen het meest ef fectief kunnen ondernemen. Daarbij wordt gebruik gemaakt van de centrale voor lichting, welke het hoofdbestuur geeft. Een jeugdige dief. Een jeugdig lid van het geein van een woonachipbewoner, liggende met zijn vaar tuig onder de buurtschap Hoogmade, nam het niet zoo nauw met het mijn en dijn. Bij den heer B. werd. hij aangetroffen in een keukenkast en bij den bakker van der V. even later achter de toonbank. Hier had hij eenige wittebroodjes in de tasch weten te pakken, die hij echter door den komst van een der hutsgenooten moest achter laten, Bij den koster van de R.K. kerk was hij fortuinlijker, daar zag hij kans om wat worst en boter uit de keukenkast weg te nemen. Toen de politie van een en ander kennis kreeg, werd het gezin .gelast de ge meente te verlaten. Onder de varkens van den veehouder W. aan den Zuidhoek is door den veearts de besmettelijke veeziekte |#st geconstateerd. GEBOREN. Klara. d. van O. Jansen en M. Schuil Margaretha, d. van P. de Wit en J. de Wit Wilhelmina Joanna Dorothea, d. v. H. Hettémü en H. G. Terpstra. Angenieta Hendrica Antie d. van B. A. Guldemond en H. Cambler. ^1; dries, z. van W. M. van Leeuwen en E. j d» Ridder. Nicolaas, z. van W. H. Hartman en E. Kop. Karei. z. van H. Kroone en H. K R Henning. Arie Pietcr, z. van T. van Oosten en G. Blok. Jaapje. z. van L. van Eyk en W v. d. Mey. Pletertje. d. van P. Boer en s' Borsje. Marinus, z. van J. P. de Witte en E Montagne. Jacoba. d. van J. v. d. Linden ene' Niehot. Margaretha Josepha Maria, D. van J. H p Putman en J. E. Welbers Catharina Adrian» Maria. D. van S. L. N. A. v. d. Meel en J. E M. van Loon Marijke, D. van F. Bakhuijsen en P. Meijer Nicolaas Hendrikus, Z. van N. R. van Leeuwen en F. Reijneveld Maria WU- helmina, D. van C. v. Halderen en G. Welling, ONDERTROUWD. P. W. Foeken jm. 28 j. en M. P. ten Cate jd. 24 j. L. H. van Tongeren jm. 24 1 en L. v. Loef jd. 23 J. GEHUWD: H. R. Lan jm. en J. J. Schwager jd. J. c van Rijn jm. en M. J. van Houten jd. j c', Kantebeen Jm en M. B. Hansen jd. OVERLEDEN: H. Winterkamp, wedn. 91 jr. W. Matveld m.. 66 jr. C. G. Esseling, lisvr. v. A. Kors 72 Jr' J. E. Mulhovius, vr. 90 jr. J. Kuik, M. 60 j. A. C. Boom. Vr. 70 j - M. F. M. Thijssen. Wed. van J. G. Lutz 60 j. GEVESTIGD: J. P. Beker en fam. voddenkoopman. L. Ac- nietenstr 13. M. E. Janssen-Bitter en fam de L. de Kanterstr 28b. J. P. C. Boodt. cand notaris, de Sitterloan 59. C. Boogerd War- monderweg 7. M. van der Borg. dienstbode Boerhaavelaan 24. C. M. Brokke. Kweekeliag' Oude Singel 186. G. C. Brücker. dienstbode^ Boerhaavelaan 30. A. van Brummelen en fam wegwerker N.S.. Maredijk 64. L. Cannegieter' Boerhaavelaan 31. Wed. C. Verhoog-Clggaar! Trompstraat 10. K. Ciggaar. verpleegster, 3 Octoberstraat 45. L. A. van Dalsum. Boer haavelaan 42. P. A. van Delft. exp. chauffeur, Lijsterstraat 23. M. A. van Dorp, dienstbode' Bronhorststraat 43. G. Drenth. verpleegster Witte Singel 27. G. van Duijne. He verpleeg ster. Witte Singel 27 G. Eelman, onderwij zeres. J. van Goyenkade 41. J. G. Enger Pieterskerkhof 26. A. H. Eskes. H. dc Groot straat 13. N. J. Francken, Noordcinde 52. - P. Gille. magazJjnbed.. Nieuwstraat 17. - p. Glasbergen, slager. Koninginnelaan 2a. C. W, A. Baron van Haersolte. Rapenburg 78. J. c. Koolen-den Heyer. Waardgr. 130a. J. Hoitsma, Meezenstr. 2. E. J. Hoogmoed, dienstbode. H. Morschweg 108. C. P. Hultgren, Hoogewoerd 187a. H. F. de Jong. Rljnsburgerweg 77a. - J. E. P. Kakebeekc. RiJnsb.weg 56. H. Kamp Noordeinde 23. H. Kamphof, dienstbode Plantage 12. H. C. van Kasteel Papengr. 24 T. H. de Keijzer, dienstbode. Cobetstr. 18a. - H. Koome, Mauritsstr. 19. E. M. T. Korpers- hoek. Groenesteeg 2. S. C. Kraan, Hooge woerd 187a. W. H van der Kraan en fam chauffeur. Kooipark 16. A. J. Kronenberg Apothekersdijk 16. W. J. Kruijs en fam.. chef Lunchroom. Steenstraat 35a. J. Laven, rei ziger. Stationsweg 3a. M. H. Leis. Witte Singel 28. C. J. van Delft-Ley ten. Lijster straat 23. G. I. Lieftinck en fam.. wetensch ass. 2ekl. univ. bibl. Warmonderweg 17. P H. Huijgen de Raat-Lohoff. Meezenstraat 9. - J. T. Mackenzie. Vliet 19. J, M. Mees. Ra penburg 76. H. G. Mos. Rapenburg 58. - J. T. Naaktgeboren, agent v. politie. Jac. Cats- laan 32. M. Noordenbos, verpleegster. Leven- daal 187b. A. M. Noordermeer, buffetjuffr, Steenstr. 27. W. H. G. Palm. Lorentzkade 36 A. Parie, v. d. Brandelerkade 12. M. Penon Witte Singel 92. J. A. A. Peters, dienstbode Zoeten»'. Singel 33. C. J. C. de Graaf-Plou- vier, Rijnsb. singel 41a. J. Rienstra, Spteghel- straat 21. H. M. Rochat. Rijnsb. weg 31d. - T. de Roode en fam. chauffeur. Roodborststraat 5. W. L. Rose. Kaiserstraat 36. J. de Ruiter, onderwijzer. Plantsben 107a. A. J Rutgers, docent univ. te Gent. W. Rozenstr. 8a. F. E. de Rijck van der Gracht. Nw. Rijn 15a. W. Scharroo. bankwerker, J. Vossenstg. 59. A C. S. Schippers, Groenhovenstr. 10. W. C. Smit. ingenieur, Zoeterw. singel 81. C. de Ruiter-Spaargaren, Roodborststr. 5. K. Staal, L. Raamsteeg 63. J. A. T Boodt-Tap. de Sit- terlaan 59. P. H. Teggelhove, kantoorbed., Rijnsb. weg 189. D. G. van Tol, Lorentzkade 29. M. Kroon-van Tol, Aloëlaan 31. B, Tolner en fam., ass. rijks. D.B.. v. d. Hoeven- straat 20. B. van de Veen en fam., Wasstr. 2b. M. Velthuijzen van Zanten, Rijnsb. weg 31 M. de Keuning—Verkuylen en fam.. Rijnsb. weg 111. H. A. Weber, J. van Goyenkade 1. - H. Wilton, Rapenburg 119. VERTROKKEN. C. J. Abrahams. Heemstede. Overboschlaan 16. A. J. Barendrecht. Rijswijk Z.H.. Willem- straat 21. A. C. Becker. 's-Gravenhage. Klim- opstraat 17. W. Boon, Haarlem, Spaarnho- venstraat 113. A. E. Brekelmans. Wassenaar, Kerkstraat 22b. C. Brink, Oegstgeest. Pr. Bernhardlaan 36. G. Brink. Oegstgeest, Pr. Bernhardlaan 36. M. Brood, Oegstgeest. Nas- saulaan 46. Wed. G. van Gulik-Buis. Alk maar. Pr. Julianalaan 14. A. J. N. A. van Buuren. Amsterdam, le Const. Huygensstr. 74. E. L. Davids en fam.. Rotterdam, Kruissir. 35a. J. K. Emeis. 's-Gravenhage. Stations plein 10. H. J. Valentgoed-Fles. Nw. Amstel, Bosch- en Waverenstr. 55. F. M. Frijünk 's-Gravenhage. Celebesstraat 38. D. P. Goedmakers. Ginneken ca.. Valkenierlaan 5. - A. B. van Haaf ten, Rotterdam. Oosterkade 10. - N. J. J. 't Hart en fam., 's-Gravenhage. van Bylandstraat 142. E. B. M. da Costa Gomez- geb. Helling en fam. Curacao, Pen weg 17. y- P. v. Hove. Alphen a.d. Rijn Bloemhofstr. 39. - Wed. G. Smit-van Hoven. Zoeterwoude. Vrou- wenweg 92a. P. H. Kok en fam., 's-Graven hage, Assendelftstraat 17. M. A. Koning. 's-Gravenhage. Zuidwal 83. J. M. F. Kraaij- enbrink. Rotterdam, Essenb.singel 23b. N. Libochant. Dordrecht. Ceramstraat 64rd. J* A. Mamahit en fam.. Haarlem Kinderhssing 60rd. D. Monfils en fam., Leiderdorp. Ko ningstraat 59. C. H. H. Nagel. Vlaardinger* Ambacht. Sportlaan 31. J. Nevels. Rotterdam. Henegouwer laan 8a. E. R. Oostveen. Baarn, Hertog Hendriklaan 7. R. Overijnder. Hum- melo ca., Drempt b/Hederlk. M. du Prie en fam.. Leiderdorp. Steenbakkerslaan 1. A. Visser-Regeer. Leidschendam, Broekweg 19. G. Schalk. Llsse, Prinsessenstraat 48. - J- van der Niet-Schlld. Noordwijk. O. Zeeweg 80. - K. M. Schipper. Haarlem. Zanenlaan 119- M. F. Schmltt, Bochelt Dl.. Leopoldstr. 20. - M. Schoeman. Oegstgeest. Pr. Hendriklaan 14. -- G. J. Schuitemaker en fam.. Wassenaar, van Zv. Neyeveltstraat 209. B. A. M. Stevens- 's-Gravenhage. Jos Israëlplein 1. A. J- vcr" schoor-Stol, Voorschoten, Leidschenstr.weg M. Teljeur en fam.. Voorschoten, Leidscnen- weg 351. A. H. Tollenaar en fam. Leeuwar- deradeel. M. H. Trompstraat. P. H. Valen - goed. Nw. Amstel. Bosch- en Waverenstr. w. N. J. J. van Velzen. Naaldwijk, Geestw. 37. r" H. Verstraten, Curacao WI. E. Voeteim Odoorn. Valthermond. J. Snoeker-Vollenn ven (Wed.), 's-Gravenhage. Zuld-Binnensing 55. J. I. Warmbrunn, Duitschland. J Bos-Wesdijk. Oegstgeest, Geverstraat 39. 7- j Wildschut. Rotterdam. Zijdewindstraat 2* T L. Wlllemsen. Haarlem. Julianalaan 308. E. A. Wilschut. 's-Gravenhage. Fr. Hena" laan 1. S. Wolf. Shcick el Breik. Palest»* A. van Zijll en fam.. Zuilen, A. H. C. FoKK straat 35.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 8