1BDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 8 November 1939 Laatste oorlogsnieuws UIT DE BONTE WAERELD Pe Leidschendamsche moordzaak I Volgens de uitlatingen van de penslon- loudster, bij wie A. sinds 2 Jaar zijn In- Tpk had genomen, liet A. zich nimmer iet vreemden in. HIJ was zeer zwijgzaam kreeg nooit bezoek, noch van familie Lch van kennissen. Buitenland De Etna in werking Hoe laat wordt de hoofdbus gelicht? Uit de Rijnstreek BEURSOVERZICHT Uit de Omstreken Buslichtingen aan het station te Leiden MARKT ÏDItHTW^W gegevens over het verder onderzoek. Het ijverig speuren der Rijksrecherche verschillende gemeenten, alsmede van plaatselijke politie heeft nog niet tot ut eewenschte resultaat geleld. I Men heeft nog niet de hand kunnen Ireen op den medeplichtige van A. wiens [«klaringen vrijwel op geen enkel punt «n elkaar afwijken. Temeer vinden zijn verklaringen geloof. I] dat niet hij maar een ander het mis- Lf pleegde en dat hij nimmer zich met Eeo moord zou inlaten, omdat zij details lebben opgeleverd, welke juist bleken te jin en voor het onderzoek van het groot- Ijr belang. f sinds twee Jaar had A. zijn Intrek geno- Jnen In een pension op den Goudsche Sin- Id te Rotterdam. JA was verloofd met een 23-J. meisje, la; op den Bergweg te Rotterdam woont, lederen avond ging hij bij de familie van fejn meisje op visite, rOndanks het feit, dat A. met den ver van petroleumvergassers vrij veel Jêidiende. verteerde hij zeer weinig Zijn fceeding was zeer sjofel. Hij maakte op ïjif hospita een prettlgcn en beschaafden [inruk. Gedurende de twee jaren, dat hij haar inwoonde, zou hij geen nieuw jKtuum gekocht hebben, s Morgens vroeg al ging hij hei huls uit niet eerder dan om 12 uur 's nachts [enig te keeren. Hij ging veelal met de fiets fil, dan weer reed A. naar de omliggende Wenten per trein. Hij maaktte nooit van feu auto gdbruiik. Na een oneenigheid met zijn broer in sterdam, voor wien hij aarovarikclij'k letroleumvergassers verkocht, was hij zei len meer in de hoofdstad geweest, ondanks t feit, dat daar ook zijn ouders woonden. Bij informatie in de Maasstad is ons gebleken, dat A. eenigen tijd in relatie stond met iemand van zijn leeftijd. A. houdt vol, dezen niet van naam te kennen. Regelmatig moeten ontmoetingen tus- schen het tweetal plaats gehad hebben. Bij een van die gelegenheden is gespro ken over een te plegen misdrijf. A zegt. dat de onbekende het initiatief eft genomen Aanvankelijk zou het alleen t bedoeling zijn geweest een berooving te keren. De onbekende zou den naam van d. H genoemd hebben, omdat hij, gezien '.feit. dat hij in Leidschendam is geweest. Jen veekoopman kende en van diens finan- jieele welgesteldheid op de hoogte was. A. zou in het plan hebben toegestemd, lat later tot in details is uitgewerkt. I Maandag 23 October JA. heeft A. zidh bij Ka Rotterdamsbhen garagehouder ver legd. Hij huurde bij dezen een auto voor de tek. een Chevrolet type 1936. Den volgen- n dag verliet A. om half zeven ln den tend het pension. Hij liet voor de pen- ionhoudster een briefje achter van den ilgenden inhoud: „Hierbij 14 dagen ka- lerhuur. U kunt de kamer verhuren. Ik |n naar de grens om te smokkelen". Vervolgens is hij zijn kennis gaan op- ken en zijn de verdere plannen geregeld. Het heeft verwondering gewekt, dat het aalement waarover de justitie moet he ilikken, niet is verspreid. Zou men twij- ien aan de verklaring van A.? Deze heeft maanden in de gevangenis te Amster- m doorgebracht, wegens auto-diefstal. A heeft te Rotterdam verteld, dat hij twee verschillende plaatsen zich heeft iten verbinden. Men kreeg argwaan, om- "t zijn lezing uiteenliep. Het bleek, dat In het ziekenhuis aan den Binnenweg verbonden. Zijn wij wel Ingelicht, dan •staat de blessure aan de hand uit een ekwonde en daar v. d. Horst niet gewa nd was. kan men hieruit concludeeren. |ht degene, die v. d. H. om het leven pracht ook A. heeft gewond. A. zou bij het "drijf geprobeerd hebben tusschen belde komen. Het mes waarmede de moord is bedre- 's nog niet gevonden. Na de misdaad is het tweetal, na vooraf lijk van het slachtoffer op den Oost- letweg uit de auto te hebben gewerkt, in 'ue vaart weggereden. A s metgezel gaf den weg aan. Later is nog bij den autoverhuurder geweest, ich zonder auto, daar deze natuurlijk met Hoed was bevlekt. A. gaf den wensch te kennen de auto koopen en zoo geschiedde. Hij kocht ize niet duur. Eenige personen, die A. kenden, w.o. de ■nsionhoudster, achten A. niet ln staat zu'k een misdrijf. Zijn privé-uitgaven "en minimaal en zijn verdiensten goed "■Jkbaar heeft de jongen onder invloed 2 °en onbekenden gestaan, "e Rotterdamsche recherche heeft een y werkzaam aandeel gehad ln het ver- re onderzoek. 'c auto is van Amsterdam naar Leidschen- bvvrgebracht. waar de auto in het ge- ralehuis in ondergebracht. -J"8 l'ei'dediger van den koopman R. A., R. rrywerd in verband met de moordzaak widschendam, zal optreden mr. Rob. n°sky Jr. te Amsterdam. DE LEGERBERICHTEN. Het Fransche legerbericht van heden ochtend luidt: Toegenomen activiteit der verkennings troepen. Plaatselijke acties der artillerie. Het opperbevel der Duitsche weermacht maakt bekend: In het westen hier en daar wat levendi ger activiteit van artillerie en verkenners. Bij luchtgevechten boven Duitsch gebied werden op 1 November neergeschoten: een Britsch vliegtuig in de buurt van de mon ding van de Wupper. een Fransch vliegtuig bij Voelklingen en drie andere vijandelijke vliegtuigen bij Saarlautern. In de eerste zeven dagen van November zijn door onze afweer negen vijandelijke vliegtuigen omlaag geschoten, terwijl de eigen verliezen ln den zelfden tijd twee vliegtuigen bedragen. Drie andere vliegtui gen worden vermist. AUTOBUSSEN EN AUTO's IN BELGIE GEREQUIREERD. De autobussen en auto's, die nog in Bel gië beschikbaar waren, zijn vanochtend ge- requireerd. NIEUWE EISCHEN VAN RUSLAND. Rusland elscht thans luchtbases In het binnenland van Estland in plaats van op de eilanden, genoemd in het Russlsch-Est- landsch pact, aldus wordt uit Kopenhagen gemeld. ENGELSCH AVIATEUR GEÏNTERNEERD. Vanochtend tegen hall twaalf is een En- geLsche vlieger op liet vliegveld van de stad Esch aan de Alzette Luxemburg i ge daald. Hij dacht op een Fransch vliegveld te zijn aangekomen. De vlieger is geïnterneerd en het toestel ln beslag genomen. POOLSCHE MIN1STE S NAAR LONDEN. De Poolsche premier en opperbevelhebber van het Poolsche leger, Sikorski, en minis ter van buitenlandsehe zaken Zaleski. zul len volgende week te Londen aankomen als gasten der Britsche regeering. ONVEILIG STRAND. Het strand te Scheveningen is onveilig op Donderdag 9 November en Vrijdag 10 November, van strandpaal 98 tot 92 en op Zaterdag 11 November, van Katwijk tot strandpaal 94, van 9.30 tot 17.00 wegens schietoefeningen met geschut. De aandacht wordt erop gevestigd, dat het. strand eerst weder toegankelijk is, na dat de roode vlaggen, welke de onveilige strook aanduiden, zijn ingehaald. DE HUISZOEKINGEN TE AMSTERDAM. Omtrent de huiszoekingen te Amsterdam wordt nader gemeld, dat er wel een bevel tot huiszoeking was afgegeven tegen den Amsterdamschen polltle-inspecteur G.. maar dat bij zijn afwezigheid de woning niet is opengebroken. Er is echter wel een post vopr de deur geplaatst. Naar thans wordt meegedeeld, gaat het plan van een boottrein naar Lissabon niet door. Uit Catana wordt gemeld, dat de Etna onverwacht in werking is getreden. Een ge weldig licht heeft de lucht boven den cen- tralen krater rood gekleurd. Dit was ook in 1928 aan den vooravond van de belangrijke uitbarsting het geval. MORGENAVOND SPREEKT DE PAUS TOT AMERIKA. De Paus zal morgetiavond om 18.00 plaatselijke tijd een toespraak houden ln het Engetech, welke op een golflengte van 19.84 meter naar de Vereenigde Staten zal worden uitgezonden, ter gelegenheid van de sluiting der eeuwfeesten van de katho lieke universiteit van Washington. ZWEEDSCHE VAKBONDEN TEGEN IIET COMMUNISME. Alle vakorganisaties ln Stockholm hebben een motie aangenomen, waarin de Ziweed- sche communistische partij wordt gelaakt, omdat zij politiek afhankelijk is van de sovjets, d.w.z. dat rij blindelings alle in- struoties van Moskou volgt, al zijn maat regelen goedkeurt, dientengevolge het nat.- socialisme verdedigt en de agressie tegen Polen goedkeurt, alsmede de schending van de Baltische landen, de bedreiging van Fin land en de aanvallen van de .Pravda" op Zweden. STOOMSCHIP OP ZANDBANK GELOOPEN. Kort na middernacht is aan de Zuidoost kust van Engeland 'een reddingboot uitge varen ter assistentie van een groot stoom schip, dat in het Kanaal op een zandbank was geloopen en noodseinen uitzond. De naam en de nationaliteit van het schip zijn nog niet bekend. De reddingboot bevindt zich -nog steeds tér plaatse. PR1NS bernhard in den helder en alkmaar. Prins Bernhard, heeft heden, vergezeld ianf JJ.n waarnemenden adjudant lulte- ünoi~n ?e* phaff. namens H. M. de Ko- irtiLli etoefeningen van de luchtdoel- «r ln Den Helder bijgewoond. Ite Aitïa hee't hU het depot der artillerie 1 Alkmaar bezocht. HET STOFFELIJK OVERSCHOT VAN MAX NAAR HET STADHUIS. Het stoffelijk overschot van den heer Max. burgemeester van Brussel, is in den afgeloopen nacht van zijn woning overge bracht naar het stadhuis. Koning Leopold heeft zich vanmiddag om halfcén naar het stadhuis van Brussel be geven om een groet te. brengen aan het stoffelijk overschot Van den heer Max. (Biüten verantwoordelijkheid der Redactie). Cople van de al of niet geplaatst© stukken wordt niet teruggegeven. OMLEGGING VAN HET VERKEER. Geachte Redactie. Om de binnenstad te ontlasten van het door gaande verkeer zou het aanbeveling verdienen dit verkeer, dat in de stad niets te maken heeft, dadelijk bij het binnenkomen der stad op te vangen en om te lelden. Het zou bij den Witte Singel moeten worden opgevangen en dan via Hecrenstraat, Zoeterw. *weg en Kanaalweg bij de Wilhelminabrug de gemeente moeten ver laten. De Breestraat met haar zeer druk kruis punt «Rapenburg—Noordeinde), haar dubbel tramspoor, waarbij dan nog de geparkeerde auto's komen, zou er zeer mee gebaat zijn. Bin nen afzlenbaren tijd komt er nog een druk kruispunt bij (Breedstraat-Hoogewoerd) de Hoo- gewoerd zelf is niet breed, terwijl dan ook de gevaarlijkehoek (Levendaal—Korevaarstraat) wordt vermeden. Bij de binnenkomst Hooge RijndijkWilhel minabrug gaat het verkeer via Hooge Rijndijk. Levendaal. Korevaarstr.. om weer op de Breestr. te belanden, of het gaat Hooge Rijndijk, Burg- gravenlaan, Fruinlaan. Zoeterw.singel met het eveneens gevaarlijke kruispunt (Lammcnschans- weg—Zoeterwoudsche singel), waar nog zeer kortgeleden een ernstig ongeluk is gebeurd en waar meerdere ongelukken zeer zeker niet zullen uitblijven. Temeer ls dit het geval, omdat de weg H. Rijndijk. Burggr.laan. Fruinlaan. Zoeter woudsche singel aangewezen is als weg voor mi litair vervoer. Over dezen weg gaan herhaalde lijk militaire colonnes bestaande uit 12. 20. 40 tot zelfs 70 auto's. Vooral bij avond is dit gevaar lijk, de legerauto's zijn alle donker gekleurd, de Zoeterwoudsche singel is zeer bochtig, zoodat verkeer uit zijwegen komende niet altijd be merkt, dat dergelijke lange colonnes ln aantocht zijn. terwijl ook het verkeer van tegenovergestel de richting vaak bestaat uit groote verhuisauto's of lange auto's met hout. steen, beton enz. be laden. moeilijk manoeuvreerbaar zijn. zoodat botsingen gemakkelijk kunnen plaats hebben met alle gevolgen van dien. De weg langs het Kanaal is breed, recht en wordt niet gebruikt. De auto's zien elkaar op flinken afstand aan komen. kunnen hier sneller rijden, hebben dus ook tijdwinst, daar ze bij de kruispunten in de stad niet meer behoeven te wachten. Zou het onverhoopt ernst worden, dan zullen de militaire colonnes wel den rechten weg door de stad nemen en zich niet storen aan éénrich tingverkeer. Door de route buitenom te leggen zou de binnenstad er niet anders dan voordeel en gemak van hebben en er in veiligheid belang rijk op vooruit gaan. kosten voor de Gemeente zijn er niet aan verbonden en voorkomen ls al tijd beter dan genezen. Abonné X. HET BEKROONDE KORTE VERHAAL. De prijswinnaar van de korte verhalen- prijsvraag van een Amerikaansche courant had het volgende kasuittreksel uit de boe ken van een koopman Ingestuurd: l April advertentie voor vrouwelijke bediende 2. 3 viooltjes 1. 4 chocolade 2. 8 salaris voor stenotypiste 50. 10 bloemen 3. 11 chocolade voor mijn vrouw 2. 15 salaris stenotypiste 60. 18 pralines 7. 20 bonbons voor mijn vrouw 0.80 22 „Winnie's" salaris 80. 24 diner en kaarten voor het theater voor Winnie en mij 35. 25 chocolade voor mijn vrouw 0.80 28 bontmantel voor mijn vrouw 880. 29 advertentie voor manlijke kantoorbediende 2. Laatste buslichting ten Postkantore voor de eerstvolgende postverbinding ln de richting van: Amsterdam Rotterdam 2.40a 1) 15.05 2) 2.40a 1) 15.40 8.15 3) 16.00 2) 6.40 2) 16.00 2) 8.55 4) 17.20 9.45 19.10 2) 10.20 18.35 10.20 19.40 11.15 19.10 11.15 20.45 2) 12.05 20.45 2) 13.15 2) 22.20b 22.20b 14.15 2) 23 .45 2) 22.35 2) 23.45 2.40 1) 12.05 5.00 16.00 2) 20.15 2) 22.35 2) aansluiting nachttreinen. 23.45 Luchtpost N.O.I. alleen op Maandag, en Vrijdag. Utrecht Leiden-Stad 6.30 le bestelling 13.40 2e bestelling 17.35 3e bestelling De met a aangegeven tijdstippen gelden mede voor Zon- en feestdagen. De met b aangegeven tijdstippen gelden alleen voor Zon- en feestdagen. 1) Niet op Maandag en daags na een feestdag. 2) Na dit tijdstip kan nog gepost wor den in den postwagen van den aan- sluitenden trein. 3) Alleen op Maandag. 4) Niet op Maandag. Katwijk Noordwijk Leiderdorp Werkd.: 4.55 Werkkd* 4.55 Werkd.: 5.35 13.15 11.15 16.10 13.15 12.15 17.00 16.10 17.30 Z.- en F. 4.10 Z.- en F. 4.10 Z.- en F. 5.35 Oegstgeest. Werkdagen: 4.10 12.05 1720 Zon- en feestd.: 4.10 ALPHEN. Loop der Bevolking;. Gevestigd: Teunis van der Leden. Wilhel- minastraat 25a rd Adriana de Wilde. Gnep- hoek 60. echtgenoote van H. M. Bleljenberg Anna Britting. woonwagenkamp Johan C. v. Leersum, Gouwsluischeweg lc Gerritje van Dam, Gnephóek 6 Paulina R. Verbeek, Oran jestraat 53 Cornelis de Jeu. Raadhuisstraat 255 Dirkje van Otterloo, Toussaintstraat 3. Vertrokken: Naar Bodegraven, p. a. Th. Stra- vcr, Johanna M. Straver Waddinxveen. Dorpsstraat 46. Teunis Griffioen, Stadska naal. Stationslaan 24. Herriette C. Maan Utrecht. Amsterdamschestraatweg 62. Jennigje van der Stouwe Katwijk, Kerkstraat 10. Anna J. Spaan Amsterdam. Leidschegracht 22, Maria J. Ernste Harderwijk, aan boord p. a. schipper Christiaan Kwakkebos 's-Graven- hage. Westeinde 433. Anton de Rooy Zeven hoven. Dorpsstraat, p. a. mej. Y. van Vliet, Grietje van der Bijl Hazerswoude. A. 219, Jacobus Zaal Heemstede, Achterweg 5, Cor nells Baas Leidschendam, Veenestraat 23, Petras J. van der Berg. Loop der Bevolking. Gevestigd: Johanna M. Cadec. Raadhuisstr. 44 Frederika J. J. v. d. Spiegeld. Visserstr 43 Jan van Egmond, Hoorn 232 Arie Boot, Hugo de Grootstr. 92 Rijk Stigter. Pr. Hen- drikstr. 57 Margaretha Peters. Raadhuisstr. 44 Dirk Lekkerkerk, Pr. Hendrikstraat 1 rd Stefanus W. Bahlmann. Bruggestr. 6 Jo hannes P. van Hove. Bloemhofstr. 39 Lutsjc E. v. Schaik. Raadhuisstr. 165 Taede de Vries, Rietveldschepad 5a Cornelis Witte, be ambte N.S., Vinkebuurt 11. Vertrokken: Naar 's-Gravenhage, Zaanstr. 18. Barend Jansen 's-Gravenhage. Zaanstr. 18, Trijntje Chr. Kramer. Leiden. Rijnsburger- weg 80. Maria de Bruin Sambeek, L.. St, Ca- tharinaklooster. Maria H. Pijpers Oegstgeest. Revenstr. 42. Theodorus H. Verkerk. 's-Gra venhage. Pletterijkade 3a. Grietje de Bruin. Woubrugge. Zuideinde A. 178. Hendrikus Hul- scher Boskoop, Ridderbuurt 30. Pietje de Jong. AMSTERDAM. 8 November. NOORDWIJK. GevondenEen kerkboek, postduif met ring No. 3010537, damesportemonnaie, rljwielbelastlngmerk, handschoen (linkerl. Inlichtingen over bovenstaande voor werpen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 6 tot 7 uur n.m. ten politiëbureele te Noordwijk- Binnen. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha Johanna Maria. D. van C. Th. G. Koeleman en P. J. Kerkhof Jacoba, D. van J. Ravensbergen en L. Schoneveld Willem, Z. van W. L. Heemskerk en G. van Dam. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. v. d. Koor, Burg. Meyboom- straat 21 P. G. v.'d. Mey. Voorhouterweg 7 A. v. d. Berg. Kerkstraat 1 B. v. d. Heuvel, Burchtstraat 15 G. Breedijk, Smidsstraat 60 A. v. d. Mey. Langevaart 12 W. Bos, Steph. van Rossumstraat 8 J. van Vliet, Langevaart 2 H. Knipscheer. Vliet. N.Z.. 41 H. Krijgs man. Voorhouterweg 22 C. Bedijn. Kanaal straat 6 A. E. Oudshoorn. Oegstgeesterweg 5. Vertrokken: A. Heemskerk naar Katwijk. Secr. Varkevisserstraat- 42 C. Brussee. naar Katwijk, Baljuwstraat 11 W. Fr Brinks naar Batavia. Ned.-Indië T. Hogewoning n. Kat wijk. Kon. Emmastraat 24 P. A. v. Delft. n. Leiden. Lijsterstraat 23 K. van Duivenvoorde n. Valkenburg. Valkenburgerweg 6 H. Ver heul n. Giessendam, B 337 C. Rodenburg n. Oegstgeest, Endegeesterstraatweg 5. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Bartlomeus Pieter Conrnelis, Z. van A. Lagendijk en E. Dreef Arie. Z. van A. de Vries en B. Meljering Geertruida, D. van C. Bisdom en A. v. Duyn Dirk Jan. Z. van D. A. Rosmolen en M. J. Bosman Maria Geer- diena Elisabeth, D. van P. Baudewijns en J. J. M. Muller. Ondertrouwd: Theresia Lexis 39 j.. wed. van L. Langeveld en Gerard Blok 41 j. van 's-Gra- venhage. Getrouwd: Hendrik lm thorn en Jansje van Delft van Wassenaar. Bij de beoordeeling van de algemeene stem ming in Wallstreet moet men steeds weer op nieuw met de onzekere factoren ten opzichte van den internationalen politleken toestand rekening houden. Immers is het voor de Ver. Staten bijna niet mogelijk een zuiver Inzicht te verkrijgen omtrent den duur van den oorlog in Europa. Derhalve is men geneigd steeds weer op nieuw de vraag te stellen, hoe groot het bin- nenlandsch verbruik, en welk het aandeel der Ver. Staten in de orders van oorlogvoerende en neutrale staten zal blijken te zijn. Daar naast wordt in toenemende mate aandacht ge schonken aan beschouwingen, die gewag maken van een stijging der voorraden in eigen land. Nu de opleving op industrieel gebied in de Ver. Staten hoe langer hoe meer den vorm van een duidelijk zichtbare „hoogconjunctuur" heeft aangenomen, is men geneigd, gezien het snelle tempo der economische verbetering, een daling der bedrijvigheid te verwachten. Een dergelijke verwachting komt reeds tofc uiting bij bestudeering van het koersverloop in Wallstreet. Noch de opheffing van het wa penembargo. noch het voortdurend gunstige nieuws uit het bedrijfsleven, gepaard gaande met. tal van betere winstcijfers, was tot dusverre in staat, een verandering in de apathische hou ding van de New-Yorksche beurs te brengen. Valt in verband met een bepaalde speciale factor een stijging waar te nemen, dan wordt de duur daarvan direct beperkt door onmid dellijke winstnemingen. De technische positie van de New-Yorksche beurs wordt echter als gezond beschouwd, ondanks eenigen druk uit hoofde van buitenlandsehe verkoopen. De beperkte koersverschillen in Wallstreet geven uiting aan de opvatting, dat op het oogenblik geen waarneembare aanwijzingen be staan omtrent een sterke daling der industrieele bedrijvigheid. Ook al nemen de nieuwe bestel lingen in omvang af. dan kan men desondanks toch op een periode van groote bedrijvigheid rekenen, gezien de talrijke onuitgevoerde or ders. De middag beurs. De onzekere politieke situatie bestendigt de terughoudendheid, die reeds geruimen tijd te genover de effectenbeurs aan den dag wordt gelegd en de handel geeft dan ook niet de min ste teekenen van opleving. Ook vandaag werd weer een groote gereserveerdheid in acht geno men en uit alles viel op te maken, dat men er de voorkeur aan geeft, de ontwikkeling van den toestand af te wachten. Hoewel de stemming aan den gedrukten kant was, waren de koersen van de lokale aandeelen over het algemeen niet veel veranderd en daarbij was het marktverloop onregelmatig. Dat er weinig omging, bleek we derom eens duidelijk op de Rubberafdeeling. Drie tapes moesten verloopen alvorens men er in slaagde eenige transacties ln elkander te slui ten en daarbij kwam de koers even beneden 200 pet. De incourante soorten trokken nauwe lijks attentie. De handel in Tabakken was onbe- teekenend. Er was echter eenig materiaal aan de markt en dit was toereikend om voor de Sumatra- aandeelen lager noteeringen te voorschijn te roepen. Senembah's verloren verscheidene pro centen, waarbij echter in aanmerking diende te worden genomen, dat gisteren voor dit aan deel geen noteering tot stand was gekomen. In Industrieelen was weinig te doen. De Philip- aandeelen werden Iets lager ingezet, doch kon den zich nadien herstellen tot het pell van gis teren. Unilevers zakten een kleinigheid in. A.K.U.'s waren onveranderd. De handel in Suikerfondsen bepaalde zich bijna uitsluitend tot H.V.A.'s, die na prijshoudende opening eeni ge 'punten achteruit liepen. Het koersverloop was geheel analoog aan dat van gisteren en per saldo viel geen verandering van beteekenis op te merken. Van handel in de incouranten was niets te bespeuren. Op de Scheepvaartafdee- ling ging een kleinigheid om in Scheepvaart unies. die prijshoudend werden ingezet, doch zich langzaam aan eenige procenten zagen ont glippen. Ook diverse andere Scheepvaartaandeelen had den een gedrukt voorkomen. Van de meest gang bare soorten verloren Koninklijke booten een paar procenten. Van de Petroleumfondsen wa ren Koninklijken in doorsnee iets lager. De om zetten waren van beperkten omvang. In Amerikaansche waarden ging vrij veel om. Daarbij had het aanbod allerwegen de overhand in het bijzonder de Staalaandeelen. de Koper waarden en de Luchtvaartfondsen gaven ruime affaire te aanschouwen. De beurs te New York was gisteren gesloten zoodat men niet de be schikking had over de gebruikelijke aanwijzin gen en de zwakke stemming, die viel waar te nemen, moest worden toegeschreven aan de verwachting dat Wallstreet op de politieke si tuatie op ongunstige wijze zal reageeren. De beleggingsmarkt was stil en ongeani meerd. De Nederlandsche Staatspapieren kwa men algemeen lager te liggen, vooral de oude schuld had een gedrukt voorkomen. Van de buitenlandsehe waarden waren de obligatiën uit de Young-leening iets lager. Fransche fond sen daarentegen waren doorelkander prijshou dend. Voor prolongatie werd de koers ambtshalve op 1 3/4 pet. vastgesteld. BUS STATIONSPLEIN EN PERRON. I De buslichtingen aan het Station ge- schieden ongeveer 10 a 15 minuten na de hierboven vermelde lichtingen ten Postkantore. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Francina Cornelia. D. van Adr. Ro denburg en N. Treurniet Maria Cornelia. D. van C. P. van der Voort en J. E. Cloosterman Louise. D. van Th. H. Joh. Kemperman cn Joh. M. M. G. de Cats Maria Johanna. D. van P. E. Bleljerveld en M. Joh Visser Christina Elisabeth. D. van S. R. IJbema en A. C. Fortgens Catharina Louise Petronella, D. van C. Joh. Kneijber en C. J. van Gent Joharma, D. van M. W. Kluijver en F. Colljn Amalia Cornelia, D. van C. P. Meegds en A. d'Haens, Ondertrouwd: Gijsbert Jan Kramer 27 J. en Anne Maria Mode 23 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Sloof, Leidscheweg 421 F. C. Veenman, Donklaan 13 J. L. Janson. Donk laan 15 Mej. Joh. A. van den Brink. Willem de Zwijgerlaan 21 J. H. Mulder. Leidscheweg 191 J. M. F. Schoondergang, Veurscheweg 3 Mevr. J. A. Stol (echtgen. van Verschoor), Leidscheweg 524. Vertrokken: Mej. A. M. van Stein, naar Was senaar. Beukenlaan 7 M. A. A. Helidt. Voor borg. Kon. Wilhelminalaan 304 b Mej. P. A. M. van Slingerland, Zoeterwoude, Dorpsstraat D. 90 C. Klein, Amersfoort. Fahrenheitstr. 5 Mej. J. C. van Wijk. Den Haag, Sportlaan 18 A. Noordzij. Rotterdam, Bootmanstraat 13 C. L. Barentsen, Den Haag. Amalia van Solmsstraat 79 P. Filippo. Sassenheim, Hein Baderstraat 7 Mej. H. G. Schellevis. Den Haag, Voorschotenlaan 20 Mej. E. Gschwind, naar Duitschland S. den Os. Leiden. Da Costastraat 18 Mej. H. Rjjsdfjk. Wassenaar. Kerkstraat 11 A. de Vries, Nieuwer-Amstel, Oosterhoutlaan 12 Mej P. Bosman. Tiel. St. Halburg. Herkpad 5 Mej. M. van Breukelen. Rotterdam. Westkruiskade 12 Mej. C. M. L. Hermsen. Den Haag. Kon. Sophiestraat 26 Mej. Th. M. J. Moerkerk, Schiedam. Huize St Liduina Mej. J. C. Sluijter. Schiedam. Huize St. Liduina Mej. M. C. Smit. Bilthoven. 'sa- natoirum ..Berg en Dal" Mej. K. IJntema. Bilthoven. sanatorium ..Berg en Dal" Mej P. Beentjes. Bilthoven. sanatorium ..Berg en Dal" Mej. M. Schuijt. Sambeek. St. Catha- rlnagesticht J. A. J. M. van Konijnenburg. Schiedam. Parallelweg 200 Mej. K. Butter. Amsterdam. Amstelveenscheweg 1541 Mevr. Wed. L. de Boom, geb. Reün, Lelden. Kaar senmakersstraat 7. WISSELKOERSEN. i Londen 7.44 3/4 (7.45 3/4); Berlijn 75.30 (75.251; Parijs 4.22'/i (4.231; Brussel 31.21 31.411Zwitserland 42.24 i42.24i; Kopen hagen 36.42'/;! 136.42^); Stockholm 44.90 i44.90'Oslo 42 82V: (42.8216); New York 1 887/10 (1.883/8): Lire Bankpapier 7 (7); Prolongatie 13/4 (13/4); Part. disc. 11/8 (11/8)Daggeld 1 (1). Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. AMSTERDAM. 8 Nov. Veemarkt. Aangevoerd 193 vette kalveren: 1ste kwal. 6066. 2de kwal. 5258. 3de kwal. 4250 ct. per KG. slachtge- wicht; 42 nuchtere kalveren, f.610 p. stuk; 88 varkens: vleeschvarkens, wegende 90110 KG. 7678. zware varkens 76—78. vette var kens 76—78 ct. per KG. slachtgewicht, Aange voerd 2 wagons geslachte runderen uit Dene marken. KOUDEKERK A. D. RIJN. 7 Nov. E.V.K.A. Aanvoer 1124 stuks; boter 23 p. Kipeieren, prijs f. 6.10—6.55 per 100; eendeieren en kuikeneieren f. 5.10—5.85 per 100: boter 68—75 ct.. kaas 28— 30 ct. per pond; kippen 6080 ct. per stuk; hanen 75 ct.. konijnen f. 1.40. NAALDWIJK. 7 Nov. Bond Westland. Ex portveilingen: Alicante 1ste söort 24—27 ct.; 2de soort 1824 ct.: Champion 3745 ct. per KG. NAALDWIJK. 7 Nov. C.C.W.S. - Blanche 15 —90 ct.; Kalanchöe 3032 ct.: Primula 1014 ct.: Begonia 1537 ct.; Cyclamen 15—37 ct. o. pol; Louis Germ f.13—17; Monument f.14—16; Yellow Monument f. 1520; Delhaume f. 13 15: Choco f. 5.407.10: Cranfordia f. 4.50—6 50 per 100 stuks; Choco 19—25 ct.; Blanche 16— 22 ct.; Buckingham 18—26 ct,; Novemberzon 1920 ct.: Rayonnanthe 16—19 ct. per bos. WOERDEN. 8 Nov. Aangevoerd 265 partijen kaas. Prijs met rijksmerk 1ste kwal. f.3234. 2de kw. f.3031.50; zware tot f.35. - Handel matig. ZEVENHOVEN. 7 Nov. Aangevoerd 680 kip- eieren, prijs f. 5.15—6.40 per 100.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 3