LEIDSCH DAGBLAD - Eersle Blad Maandag 6 November 1939 land- en tuinbouw Laatste Berichten rechtzaken Laatste oorlogsnieuws faillissementen sport beursoverzicht VISSOL-BERICHTEN Dagbladreclame Binnenland is niet te vervangen ooqstdienst. Ruim 800 gaven kwamen binnen. In de zeer goed bezette Hooglandsche kerk verd gisteravond een oogstdienst ge houden, welke dienst door een daartoe ge vormd comité was georganiseerd. Dank zij een doeltreffende propaganda waren ruim achthonderd oogstgaven, meerendeels be staande uit bloemen en fruit, binnenge komen. Voor den kansel en in het koor der kerk waren al deze gaven opgesteld. Dr. J. Riemens, die dezen dienst leidde, las aan het begin een gedeelte uit Deut 26 en 2 Cor. 9. Nrar aanleiding van een woord uit psalm 145:10a: „Al uw werken zullen U, oHeere, loven" beschrijft spr. dezen psalm als een lied van ..heilige uitbundigheid": een po gen om dichterlijke uiting te geven aan den grooten rijkdom van Gods schepping en aan zijn glorie in het geschapene, zooals dat uitkomt ook in de vruchten van het veld: „Gij geeft hun hunne spijze te zijner tijd"! Een werk Gods is ook de oogst! Wij stads- menschen kennen vaak een groote distan tie tusschen het mysterie der schepping op de velden en wat in onze winkels verkocht wordt. Wat wij menschen in onzen tijd kunnen, het telen van gewassen, het kwee ken van bloemen, het veredelen van vruch ten trekt de aandacht, méér dan het won der van het zaad. Ook Jezus heeft de veld bloemen hooger gesteld dan wat de men- schelijke geest bedacht heeft, om Salamo's palels op te sieren. Het spontane leven van een schoone lelie is meer onmiddellijk werk van God dan de schoonste zuilen van een grootséh kerkgebouw. Wij maken de din gen. maar het geheim van ontkiemen cn groeien is van den Schepper. Daarom is het brengen van Gods eigen werk in het bedehuis passend en betamelijk. Het brengen van bloem en vrucht als dankoffer in de kerk correspondeert njet wat aan Israël was voorgeschreven volgens Deut. 26. „Mij spreekt de blomme een tale" Luisteren we naar die taal? Tegenwoordig wordt vaak eigenmachtig omgesprongen met wat God geeft: massa's vruchten en gewassen worden nu en dan vernietigd we gens geld-verhoudingen. Velen genieten van alles, zonder te denken aan de condi ties, welke Gods genade moet vervullen om te kunnen genieten: een gezonde maag, normaal verkeer in vredestijd, middelen om te koopen, enz. Spr. "ijst op den overvloed aan vruchten van dit Jaar, in tegenstelling met de toe standen onder volkeren en menschen: hier heerschzucht en haat, daar mildheid! Hoe slecht is de mensch, hoe goed is God! In Deut. 26, de instelling van den oud-testa- mentischen oogstdienst in den tempel moet de Israëliet eerst een nationale schuldbe lijdenis uitspreken. Ook ons volk en ons zeiven past die schuldbelijdenis. Daaruit moet voortkomen groote barmhartigheid. De maatschappij is vaak zoo hard, de Kerk moet geleiddraad zijn van liefdeda den. Ztjt ge God dankbaar? zet die dank baarheid dan om in barmhartigheid. Oogst dienst moet het symbool zijn van voort durende gezindheid. Tot al de werken, die God loven, moet ons eigen leven behooren. De mensch is niet minder Gods schepping dan bloem en vrucht. Maar door egoïsme en hebzucht, kortom door de zonden wordt dat werk van God verminkt en tot onken baar wordens toe bedorven. Alleen door het geloof (in bljbelschen zin: overgave aan God) kan dat anders worden. Wij moe ten den medemensch een boodschap van Christus trachten te zijn, onze daden van barmhartigheid en naastenliefde moeten de herinnering aan Christus wakker roe pen. omdat ze In den geest van Christus gedaan worden. Alleen dan zullen ook wij in ons leven de eigenschap vertoonen van al Gods werken, die Hem loven. De samenkomst, welke werd afgewisseld met zang van het Jeugddienstkoor „Jubi late Deo" werd besloten met het zingen van de N. Test. zegebede en orgelspel van den heer Felke Asma. Hierna werden de oogstgaven naar de ver zamelde adressen gebracht. Naar men ons mededeelde werd een dergelijke gave aan ongeveer duizend personen uitgereikt, waaronder alle bewoners van hofjes, ver pleegde militairen, zoowel in Leiden als Oegstgeest, en aan de ziekenhuizen hier ter stede. PRIJSFLUCTUATIES IN DEN MELKHANDEL. In de algemeene vergadering van den Centralen Besturenbond van Zuivelhandel- Organisaties ls de volgende resolutie aan genomen. De algemeene vergadering van den Cen tralen Besturenbond van Zuivelhandel-Or ganisaties in Nederland, gehouden in „Krasnapolsky" te Amsterdam; gehoord de besprekingen over prijsflue ERNSTIG ONGELUK IN BIETENVELD. Eén zwaargewonde. Hedenmorgen omstreeks halftwaalf had in het bietenveld van den heer Van Wijk aan den Hoofdweg te Hoofddorp een ern stig ongeluk plaats, waarvan de dochter tuatïës" dle~ln" latèrëntijd ta"dén ''mêTk- J[an den heer Van w- die een met Paarden handel hebben plaats gehad en welke op korten termijn elkaar hebben gevolgd; spreekt de wenschelijkheid uit om met het oog op de belangen van den melkhan del en In het bijzonder die van de slijters dergelijke verhoogingen niet zoo kort op elkander te doen volgen, op grond van de daardoor bij de afnemers ontstane ont stemming en het dientengevolge reeds sterk teruggeloopen debiet nog verder vermin dert ten koste van de bestaansvoorwaar den van den kleinen ondernemer. Verzoekt den betrokken instanties, gelet op de toenemende levensduurte daarmede ernstig te willen rekenen, omdat het le venspeil van vele slijters reeds tot een mi nimum is gedaald. Brengt deswege onder de aandacht van den Minister van Economische Zaken de wenschelijkheid. om, indien eenigszins mo gelijk, zoo spoedig doenlijk te komen tot een voor het geheele gebied geldenden verhoogden minimumprijs, waardoor be staande moeilijkheden worden ondervan gen. waarbij dan, zoo noodig, tot een ge rectificeerde zuivelwaarde berekening kan worden gekomen. Brengt deze resolutie ter kennis van de Algemeene Vereeniging voor Melkvoorzie- ning, A.V M., te 's-Gravenhage. opdat zij naar haar vermogen aan verbetering me- dewerke. Draagt het hoofdbestuur op deze bezwa ren met een algemeene toelichting ter ken nis te brengen van den Minister van Eco nomische Zaken, opdat hij bij het uitvoe ren der maatregelen krachtens de land- bouwcrisiswet sterker dan tot heden met de belangen van den handel zal willen re kening houden. bespannen en met bieten beladen wagen bestuurde, het slachtoffer werd. Plotseling sloegen d^ paarden op hol, met het noodlottige gevolg, dat mej. Van W. van den wagen viel en met een der welen in aanraking kwam. Zij werd zwaar aan het hoofd verwond en na voorloopig verbonden te zijn, in hoogst zorgwekkenden toestand met den ziekenwagen van den Gem. Geneeskundigen Dienst overgebracht naar het Diaconessenhuis te Haarlem. Mr. O. J. E. BARON VAN WASSENAER VAN CATWIJCK OVERLEDEN. ER ZOU WEL EEN MILLIOEN AAN TE VERDIENEN ZIJN. In Den Haag ls op bijna 83-jarlgen leef tijd overleden mr. O. J. E. baron van Was- senaer van Catwijck. Hij is 26 December 1856 te Bennekom geboren en werd aan vankelijk opgeleid voor de marine. Daar toe bezocht hij het Kon. Instituut voor de Marine te Willemsoord, waarna hij als lui tenant ter zee eenige reizen maakte. Baron van Wassenaer van Catwijck begon hierna zijn studie opnieuw Hij bezocht het gym nasium te Oldenzadl en studeerde vervol gens te Leiden in de rechtswetenschap. Hij promoveerde in 1886 op dissertatie: „Het onderzoek van de geloofsbrieven van de volksvertegenwoordiging." Het toenmalige district Katwijk koos j J^J.1 revolutie* hem in de Tweede Kamer, in welk Ider rovoIutie' college hij zitting had van 10 Juli 1888 tot 12 September 1891 en van 17 September 1901 tot in 1913. Daarna bracht Gelder land hem in de Eerste Kamer. In deze tak van volksvertegenwoordiging heeft baron van Wassenaer zitting gehad van 1914 tot 1932. Hij behoorde tot de Christelijk-His- torische Unie. De thans ontslapene was ridder in de orde van den Ned. Leeuw en landscomman- deur in de ridderlijke Duitsche orde in de balije Utrecht. DE LEGEKBERICHTEN. Het Fransche legerbericht van heden ochtend luidt: op eenige punten van het front plaatselijke activiteit van de artil lerie. Het opperbevel der Duitsche Weermacht maakt bekend: In het Westen hier en daar aan het front een eenigszins levendiger activiteit van ver kenners, overigens slechts zwak artillerie vuur. In de buurt van Saarburg werd een Fransch vliegtuig door Duitsche jagers om laag geschoten. DE FINSCHE ONDERHANDELINGEN MET RUSLAND. „Politlken meldt uitMoskou.dat de Fin- sche delegatie aan Helsinki de laatste Russische eischen heeft medegedeeld. Deze werden reeds verminderd. Het hoofdartikel van de Prawda werd niet door andere bladen overgenomen, het geen volgens den correspondent reeds een teeken van verzoening is. De atmosfeer is minder gespannen. Volgens Politlken en National Tidende eischen de Russen niet Hangoe, doch Lapp- vik op 10 a 15 K.M. van Hangoe. Volgens te Stockholm ontvangen berich ten bestaat er hoop op een overeenkomst. De sovjetpers heeft haar aanvallen ge staakt. De leden der Finsche delegatie zijn uitgenoodigd morgen de feesten bij te wo nen ter gelegenheid van den verjaardag VERKLARING VAN GAMELIN. Getracht een drukker te bewegen valsche bankbiljetten te maken. Een inwoner van Maastricht was ten laste gelegd, dat hij in het tijdvak van 1 Januari 1939 tot 17 Mei 1939 door belofte van een mlllioen gulden, alsmede door een gift van vijftig gulden, een drukker te Hoensbroek had trachten te bewegen Engelsche bank biljetten van duizend pond sterling en Nederlandsche biljetten van tien gulden na te maken. De rechtbank te Maastricht had verdachte vrijgesproken, doch de officier van Justitie had tegen dat vonnis hooger be roep aangeteekend en derhalve was deze strafzaak op 23 October J.l. voor het ge rechtshof te Den Bosch opnieuw behandeld. Er waren verschillende getuigen gehooid, waaronder de drukker en bij de behandeling was gebleken, dat verdachte den indruk had willen wekken voor directeuren van banken valsche bankbiljetten te moeten maken, die alleen maar gebruikt zouden worden om in een safe te leggen ter vervanging van echt geld. Er zou waarschijnlijk wel een mlllioen aan te verdienen zijn. De drukker ver- De begrafenis is bepaald op Donderdag a s. op de Ned .Herv. begraafplaats te Kat wijk aan den Rijn. De stoet vertrekt 12 uur van het sterfhuis aan de Koningskade te 's Gravenhagc. Het 8 j. zoontje van den heer Jac. R. te Aarlanderveen kwam Zaterdagavond zoodanig van de keldertrap te vallen, dat 5f»V^t„ui:„eTeb^0l!en dljbCeJ1 naar. het,Ac Ziekenhuis te Leiden vervoerd moest worden moeten hebben te leven Men zie voor nagekomen berichten en ge meenteraad van Leiden pagina 3 van het 2e Blad. AALSMEER. GEMEENTERAAD. Benoeming Gemeente-secretaris. In een korte raadsvergadering, werd onder klaarde de meening te hebben, dat het vér- voorzitterschap van burgemeester Kastelein LEIDEN'S GEMEENTERAAD WEER VOLTALLIG. Naar wij vernemen is thans ook voorzien ln de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer F. J. Groot Enzerink als raadslid, doordat de heer B. J. Huurman Jr. zijn benoeming heeft aangenomen. Daarmede is de gemeenteraad weer vol- tollig, al zal het vermoedelijk tot het einde Jan dit jaar duren alvorens mr. P. J. Iden- toirg. die nog steeds in Zuid-Afrika ver toeft, zijn zetel zal innemen. In de Stedelijke Werkinrichting waren to de afgeloopen week opgenomen: Maan dag 30 Oct. 54. Dinsdag 31 Oct. 54. Woens dag l Nov. 63, Donderdag 2 Nov. 53, Vrij dag 3 Nov. 53, Zaterdag 4 Nov. 52 personen. - Gistermorgen is F. M. tijdens een voet balwedstrijd op het terrein van „Morsch- tovartier" aan den Haagschen Straat weg zóó ongelukkig terecht gekomen, dat tol een been brak. Nadat dr, Hugenholtz hem de eerste hulp had verleend is hij Per ziekenauto naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. /CHEEP/ ju. J TJUNCENr^ !i NAGEKOMEN. MTA^er,and 5 Nov- van Java te Genua 1 abian, 5 Nov. n.m. v. Java te Amst. Rott Lloyd BALOERAN. 5 Nov. v. Batavia g R dam SIBAJAK. thuisr.. 4 Nov. v. St. vincent BLITAR. uitr., 5 Nov. te Singapore toj'and—Amerika LU» BLOMMERSDIJK, Nov. v. Baltimore tc R'dam NOORDAM. «aam n. New York, 5 Nov. uit den N. Water de VOLENDAM. 4 Nov. van New York te «dam. J,«—New Vork Hill ENGGANO, 4 Nov. v. te Boston SOEMBA, 4 Nov. v. New '01'K n. Javn WELTEVREDEN. 4 Nov. v. te Boston. to de w Werden veek van 30 October t/m. 4 November 1 faillissementen uitgesproken. dachte te doen was om een cliché voor het vervaardigen van bankbiljetten van tien gulden. Getuige geloofde echter niet, dat het werkelijk verdachtes bedoeling was valsche bankbiljetten te laten fabriceeren. De advocaat-generaal, mr. Masslnk, was evenwel van meening dat het vonnis van de rechtbank vernietigd diende te worden en eischte een gevangenisstraf voor den tijd van drie jaar. Het gerechtshof, vandaag arrest wijzende, heeft het vonnis van de rechtbank te Maas tricht vernietigd en opnieuw recht doende den verdachte veroordeeld tot twee Jaar ge vangenisstraf met aftrek van voorarrest. VOETBAL. HILLEGOM IRIPPERDA 1—3. Er wordt aan belde zijden goed spel te zien gegeven. Als na een goeden voorzet van den Hillegom rechtsbuiten Rusman het leder bij Schrama belandt, volgt een prachtige kopbal, welke onhoudbaar langs den Rlpperda-keeper suist. Zoo leidt Hillegom na 25 minuten spelen met 10. Ripperda raakt meer en meer inge speeld en onderneemt eenige voor Hillegom zeer gevaarlijke aanvallen. Vijf minuten na het door Hlilegom gemaakte doelpunt ls het Ripperda. dat door een goed schot van haar midvoor van Dijk weet te scoren. 11. Na de rust is bij Hil legom van Vuren uitgevallen. Een vinnig schot van Winkelaar. die als midhalf fungeert zien we door Ripperda's doelman tot corner worden tot gemeente-secretaris benoemd de heer J. M. Wentzel, commies ter secretarie en waar nemend secretaris alhier. In verband met deze benoeming werd tevens een nieuwe verordening voor de werkzaamheden en een nieuwe instructie voor den secretaris vastgesteld. De heer Wentzel werd door den voorzitter gelukgewenscht met deze eervolle benoeming In een speciale raadszitting stelde de voor zitter zich voor den nieuwen secretaris te installeeren. Daarna werd een aantal fi nanciëele besluiten genomen op verzoek der o regeering opdat de gemeente voor het t«nlandsche vliegtuigen boven België gevfo- nieuwe dienstjaar weer een subsidie kan verkrijgen als noodlijdende gemeente. Naar de wethouder der bedrijven, de heer D. Jongkind mededeelde is met de N.V. Auto busonderneming Maarse en Kroon overeen stemming bereikt inzake het parkeeren der autobussen op een terrein in plan Zuid.» De nieuwe secretaris. De heer J. M. Wentzeh per 1 Januari a.s. benoemd tot gemeentesecretaris onzer ge meente. heeft den leeftijd van 34 jaren be reikt. Geboren aan den Ringdijk te Haar lemmermeer, onder den rook der gemeente Aalsmeer kwam hij. na het afloopen der Muloschool te Hoofddorp, als jongste be diende ter gemeentesecretarie te Aalsmeer Via privaatlessen behaalde hij het. diploma gemeente-administratie waarna hij in ver schillende functies op het gemeentehuis zich practisch verder bekwaamde en ook steeds belangrijker arbeid te verrichten kreeg. In den loop der iaren klom hij op tot af- AMSTERDAM. 6 November. Het koersverloop op de New-Yorksche beurs werd gedurende de laatste dagen van de afge loopen week belangrijk beïnvloed ten opzichte van de uiteindelijke opheffing van het wapen embargo door de Ver. Staten. In het centrum der belangstelling stonden aandeelen van vliegtuigmaatschappijen. Gezien de hooge bestellingen van de zijde der oorlog voerende landen, zijn de vliegtuigfabrieken voor langen tijd van orders goed voorzien. In Wall- street werd vernomen, dat de geallieerden zelfs ruime voorschotten hebben verstrekt voor het uitvoeren van vliegtuigcontracten. Nieuwe fa brieken zullen worden opgericht, terwijl aan bestaande ondernemingen uitbreiding zal wor den gegeven. Het besluit, om de levering van de bestelde machines zoo spoedig mogelijk te doen geschieden, is gebaseerd op de overweging, dat met groote orders van de zijde der Amerik. regeering rekening moet worden gehouden. Ge zien de enorme uitbreiding van de defensie der Ver. Staten sedert de laatste jaren, is deze ver wachting alleszins verklaarbaar. Omtrent de levering van ander oorlogsmate- rieel moeten nog onderhandelingen worden ge voerd. Wel schijnt reeds vast te staan, dat een groot aantal vrachtauto's ls besteld. Op de ge zamenlijke productie van de automobielfabrie ken zullen deze orders w e 1 een stimuleerende factor beteekenen, aan den anderen kant echter van weinig invloed blijken te zijn op de winst cijfers, Gezien de enorme capaciteit der fabrie ken in dezen tak van nijverheid, is een stijging der productie met eenige duizenden stuks per saldo van ondergeschikte beteekenis. Voor Staalwaarden bestond Zaterdag in Wall- street eenig aanbod, hetgeen tot lagere koersen leidde. Een bepaalde oorzaak hiervoor was. af gezien van eenige winstnemingen, niet te be speuren. De staalproductie blijft zich op het tegenwoordige hooge niveau handhaven. In het district Pittsburgh raamt men de productie zelfs op 94r'r der capaciteit, hetgeen 1% hoo ger is dan de raming van een week geleden. 0 0 0 De middagbeurs. Tijdens het week-end was ten opzichte van de effectenbeurs alles bij het oude gebleven. De politieke toestand had geen nieuwe aspecten geopend en de economische toestand was vrij wel onveranderd gebleven. Wederom werd dan ook een gTOOte gereserveerdheid aan den dag gelegd en de handel was van geringe afmetin gen. De stemming was aan den gedrukten kant en grootendeels moest dit op rekening worden gesteld van het gebrek aan affaire. De berich ten omtrent de nieuwe prijslimites van de N.I.v.A.s. en omtrent afdoeningen van deze instelling, sorteerden niet veel effect. H.V.A.'s waren bij de opening vrijwel onveranderd, maar zakten nadien een kleinigheid in. Vorsten landen kwamen iets hooger te liggen. De incou rante soorten trokken bijna geen attentie. De Rubberafdeeling was zeer stil. In Am sterdam Rubbers werden slechts enkele trans acties afgesloten. Voor de minder courante soor ten werd geen interesse betoond. Tabakken waren verwaarloosd, prijshoudend maar weinig veranderd. De handel in Industrleelen had weinig te be teekenen. De Philips-aandeelen kwamen iets lager te liggen. Ook Unilevers zakten een klei nigheid af. A.K.U.'s konden zich daarentegen handhaven. In Scheepvaartpapieren was weinig te doen. De berichten omtrent de vaste stemming op de vrachtenmarkt bleven zonder uitwerking. Neder landsche Scheepvaart unies kwamen iets lager te liggen. Ook Koninklijke Booten en Oude Vaarten gingen wat naar beneden. De handel in Petroleumfondsen beperkte zich bijna uitsluitend tot Koninklijken. Voor zoover zaken werden gedaan moesten die nog grootendeels op rekening worden gesteld van de beroepshandelaren. In hoofdzaak werd gehan deld op ongeveer het peil van de vorige slot- noteeringen of een kleinigheid daarboven. De Amerikaansche markt was stil. Het onbe rekenbare verloop van Wallstreet werkt den on dernemingslust voor deze fondsen niet in de hand. Kleine omzetten vielen waar te nemen in de Staalaandeelen. die. in navolging van New York. lager werden genoteerd. Anaconda's wa ren by na onveranderd. Voor Lucht vaar taandeelen bestond slechts matige belangstelling. Noravi's werden Iets la ger afgedaan. De beleggingsafdeling had een kalm voorko men. De stemming was aan den gedrukten kant, vooral voor de Oude Schuld. Van de buiten- landsche fondsen trokken de Fransche papieren nauwelijks attentie. De obligatiën uit de Young- lecnlng liepen een kleinigheid achteruit. Eenige belangstelling werd aan den dag ge legd voor Brazilianen, waarvoor matige koop lust werd betoond. wisselkoersen. Londen 7.47 1/8: Berlijn 75.20; Parijs 4.23 3/4; Brussel 31.46; Zwitserland 42.25; Kopenhagen 36.42V2; Stockholm 44.92y2\ Oslo 42.82%; New York 1.88 3/8; Lire Bank- gen. De verkenningsdiensten hebben kun- ier 720; Prolongatie 13/4: Part. disc. nen vaststellen, dat het vliegtuigen van Duitsche nationaliteit waren. De „New York Herald Tribune" publiceert een verklaring, die generaal Gamelin heeft afgelegd tegenover de bij het algemeene hoofdkwartier geaccrediteerde Amerikaan sche journalisten voor hun vertrek naar het front. Frankrijk, aldus Gamelin. heeft tegen het Nazi-Duitschland van thans de wapens op genomen om dezelfde redenen, als die wel ke in 1917 den Vereenlgden Staten aanlei ding gaven, de oorlog te verklaren aan het rijk der Hohenzollers, d.w.z. voor de verde diging der beschaving. De generaal trok een parallel tusschen de tegenwoordige houding van Frankrijk, dat den oorlog is ingegaan om het geallieerde Polen te verdedigen, en die van de Veree- nigde Staten in 1917. Frankrijk heeft niet aangevallen, doch het heeft de wapens op genomen om het beginsel te verdedigen, vol gens hetwelk c'e kleine naties in naam der beschaving evenals de groote het recht anti-communisme verdwijnt» uit de duitsche propaganda. Rosenberg heeft, aldus wordt uit Kopen hagen aan het Fransche Havasbureau ge meld. opdracht gekregen, wijziging te bren gen in de politieke en ideologische propa gandaliteratuur. Niet slechts het anti-com- munisme zal weggelaten moeten worden, doch ook het anti-semitisane. twee begrip pen. die vroeger voor de Nazi's slechts een geheel vormden. De Berlijnsche correspondent van de ..Po litlken" preciseert, dat deze herziene lite ratuur zal moeten spreken van 1. De militaire verdediging van Duitsch- land; 2. den Duitschen arbeid, omvattende het binnenlandsehe front en de levensmid delen- en grondstoffenvoorziening; 3. de volksgemeenschap; 4. de Euroneesche poli tiek van vroeger en thans; 5. Engeland, dat van alles de oorzaak is; 6. wapenfeiten, en 7. het Oosten. duitsche vliegtuigen boven belgië. In den loop van den Zondag hebben bui- verwerkt, Ripperda komt dan sterk ln de meer- deelingschef van financiën en tot waarne- derheid en het Hillegom doel wordt door de mend gemeente-secretaris om thans het gasten zwaar onder druk gezet Het zit de gas ten echter niet erg mee. Een kwartier voor het einde weet Ripperda door den rechtsbuiten de leiding te nemen. De kracht van Hillegom is nu geheel gebroken en het anders zoo aanwezige vuur is geheel gedoofd en als een Hillegomspc- ler in eigen doel trapt komt de eindstand op 31 voor de gasten. Verdere uitslagen zijn: Hillegom II—D.S.K. II 8—0; R.C.H. IX—Hil legom II 0—6; H.F.C. Adsp.—Hillegom Adsp. 0—3. Hillinen II—H.F.C. III 3—1; Schoten V—Hil- linen III 2—9; E.H.S. IV—Hillinen IV 7—3. WADDINXVEEN I—TONA I 3—3. Deze wedstrijd is er een geweest van vrij hoog gehalte voor de 4de klasse. De partijen warm goed tegen elkaar opgewassen en de uit slag geeft dan ook de verhouding volkomen zui ver weer. Met rust was de stand 11. BINNEN VAN DE HARINGVISSCHERIJ. Te IJmuiden is binnengekomen van de ha- ringvlsscherij c!p logger KW4 met 33 last en 63 last kisten, KW l.»"J met 11 last en 600 kisten, (deze logger besomde f. 5030.—), KW 101 met 32 hoogste ambt in de gemeente-administratie te mogen behalen. De nog jeugdige secretaris is in onze ge meente een algemeen geacht man die in verschillende vereenigingen zich verdienste lijk heeft gemaakt. Hij is van doopsgezinden huize en beweegt zich veel op ander vrij zinnig terrein. last. KW 56 met 60 last en 280 kisten, KW 63 met 22 last, Sch 196 met 34 last. Deze laatste logger is wegens het slechte weer te IJmuiden binnengeloopen. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. 6 November. Tarbot 1551.30; Tong 1.70—0.80: Heilbot 1.30—1.10 p. kg.: Klein- schol 20—12.50: Schar 16—5; Poontjes 8 30—7; Middel Schclvisch 19: Klein middel schelvlsch 22—19: Kleine Schelvisch 18—11: Groote Gul 15—12; Kleine Gul 15—9; Wijting 10.20—3; Ma kreel 26—6.90; Versch haring 12—6.80 per 50 kg. Kabeljauw 42—33 per 125 kg..; Leng 1.50—1.20; Koolvisch 1.500.70 per stuk. Trawlers: Eveline IJm. 115 1200 mnd. f. 7270. Loggers met versche haring: KW 56 f. 2360; KW 4" f. 550; KW 155 f. 5030. Logger met pekelharing KW 151 f. 3660. Kotters: IJm. 214 f. 720; IJm. 210 f. 840. VLAARDINGEN 6 November. De KW 31 C. van der Plas met 21 last. Vertrokken VI. 84 en VI. 79. De Belgische regeering heeft terstond haar ambassadeur te Berlijn opgedragen, bij de Duitsche regeering protest-stappen te ondernemen. VERKENNINGEN IN DE LUCHT. Het Fransche Havas-bureau meldt: Fransche en Britsche vliegtuigen hebben gisteren van tijdelijke opklaringen van het regenachtige weer gebruik gemaakt om ver het Duitsche gebied in te dringen, van waar zij met foto's en kostbare inlichtingen terugkeerden. Duitsche vliegtuigen hebben op hun beurt verkenningsvluchten uitgevoerd boven Frankrijk. Boven Tourcoing hebben drie Duijteche vliegtuigen elkaar ontmoet. Eén hiejyan kwam van de Noordzee en een an der van België. Alle drie vertrokken zij in de richting van de Belgische grens. In dit verband wijzen de militaire autori teiten der geallieerden erop. dat het vlie gen over Belgisch grondgebied een ware gewoonte der Duitsche piloten wordt. Aan het front was het vannacht zeer kalm. Het doorweekte terrein leent zich niet voor manoeuvres, zelfs niet op middelma tige schaal, doch de atmosferische omstan digheden zijn daarentegen zeer geschikt voor plaatselijke snelle overvallen. DEENSCHE MINDERHEID ONDER DE WAPENEN GEROEPEN. Volgens het Noord-Sleeswijksche blad „Danskeren", wordt een groot aantal leden van de Deensche minderheid, die aan de Duitsche zijde van de Sleeswij ksche grens woont, onder de wapenen geroepen om in het Duitsche leger te dienen. Hieronder be vindt zich ook Frederick Petersen, een der leiders van de Deensche minderheidspartij in Zuid-Jutland. 11/8; Daggeld 1; Registermaxken 14 7/8; Handels Sperrmarken 5 5/8; Reismarken 42 y2; Bankpapier 24 3/8. MARKT AMSTERDAM. 6 Nov. 1939. Veemarkt. Kan- gevoerd 739 vette koeien le kwal. 74—80 2e kwal. 60—68. 3e kwal. 48—56 per K.G. slacht- gewicht; 60 melk- en kalfkoeien 180—260 per stuk; 27 vette kalveren 2e kwal. 54—60, 3e kwal. 44—52 per K.G. levend gewicht: 94 nuchtere kalveren 7—12; 77 schapen 16—25 per stuk; 414 varkens, vleeschvarkens wegende van 90110 K.G. 7678. zware varkens 76—78; vette var- ken§ 7678 per K.G. slachtgew. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. BOSKOOP, 4 November. -Coöp. vereen. ..De Boskoopsche veiling". Rozen per bos: Rosalan- dia 41—61 ct.. Rosa Mundi 46 ct.. Ellen Poulsen 3046 ct,. Hadley 5270 ct., Else Poulsen 40 ct,, Briarclif 4663 ct.. August Noack 68 ct.. Butter fly 60—73 ct.. Pechtold 37—61 ct.. MacKeller 26—32 ct.. Gloria Mundi 15—26 ct„ Polyantha- rozen 4065 ct. Diversen per bas: Crysanten gr. bloemig 6090 ct.. idem kleinbloemig 3548 ct.. idem tros 1836 ct.. Clematis Prins Hendrik 120—160 ct. NAALDWIJK, 4 November Bond Westland. Exportveiling druiven: Alicante le srt. 2432 ct., 2e srt. 1822 ct.. golden champion 3743 *ct. per kg. NAALDWIJK. C.C.W.S., 4 November. Kalan- chöe 29—33 ct. per pot; Louis Germ 10.0018 00 Choco 5.70—7.00. Yellow 4.30—6.40. Page 10.00— 14.00. Wooiman 11.00—12.00 Yellow idem 14.00 —16.00, Dclhaume 14.0015.00 per 100; Sous d'Or 2125 ct.. Choco 2127 ct, Goldfinder 1519 ct, Godfried Germ 13—18 ct. per bos. ROTTERDAM. 6 Nov 1939. Aanvoer Totaal 3462. Vette runderen 1018. Vette kalveren 224. Nuchtere kalveren 7. Schapen en lammeren 1524. Varkens 787. Bokken en geiten 2 Prijzen per K.G. Vette koeien le kwal. tot 74. 2c kwal. tot 62. 3e kwal. 4050: vette ossen 68. 62. 40—50; vette kalveren 100. 80. 5065; varkens levend gewicht! 67. 66 58—65; scha pen 44 40. 35; lammeren 48. 45. 40. Prijzen oer stuk: schapen 25. 20 15: lammeren 17. 14 10. ROTTERDAM. 6 November. Zoowel voor bui ten- als binnenlandsehe cranen Ls nop steeds geen sprake van eenige vriie prijsvorming. ZOETERMEEP. 4 Nov. Eieren veiling. Aanvoer 6000 stuks. Prijs kippeneieren f.67.05; kleine kippeneieren f4.15—5.50 per 100 stuks.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 3