KANTOOR- IJOPLEIDING EEN BEDIENDE typiste Algem. vergadering en Plantenbeurs" te „Boom- Boskoop DAGBLADRECLAME Zaterdag 28 October 1939 j |tètte Jongen BERICHT VAN INZET DAGBLADRECLAME Uit de Rijnstreek Belangrijke bespreking over den nood der kweekers INSTITUUT Breeslr. 89a Tel. 23751 STEKKENPOTDRAAIER ZELFSTANDIGE KRACHT Het universeele reclame-middel Kindermeisje vprtrokken: C. v. Leeuwen, n. Den Haag. •onradkade 7; W. G. Huber, geb. v. Heijnin- Den Haag. v. OldenbarneveltlaanM. g""p c. van Leent, geb. v. d. Laar, n. Ned. ■ftdlë' M- Bouwman, n. Leiden, Hc-erenstr. 101- M- S. v. d. Meiden, n. Zwolle. Oelestraat r oq.a P. 'Versloot, n. Leiden. Papenstraat r Reitsnia en vr., n. Hem., Oldeph. en Noord- •olde' P. v- d MeU. n- Rijnsburg, Voor- Ihmiterweg 7; C. J. Plug. n. Noordwijk. Toe- romststraat 4a; G. G. Meijering, n. Leiden, W. ïvrmontstraat 32; A. Kraal. n. Doorn, Amers- Kjrterweg 31; J. v. Eek. n. Leiderdorp, v. d. ■Valk Boumanweg; P. G. Veenstra. geb. Den Ouden. n. Haarlem. H. Jansweg 23; A. v. Ba- rends. n. Nijmegen. Kwakkenbergwcg; J. E. v. looren, n. Ossendrecht. C 30: D. C. C. E. Blom Woerden; E. H. Strumphler. n. Gorssel. 38. M, Heemskerk, n. Warmond. B 209; M J. de Haan. n. Amsterdam. Binnengasthuis; j. v. d. Meene. n. Hillegersberg. Plaszicht 2; j G B. Seller, n. Amsterdam. 2e Helmcr- 'haat 121 b; R. L. M. Muller, n. Wassenaar, Mnsenweg 80; K. Volker, n. Den Haag. Daen- Jelsstraat; J. A. H. Cranssen en gez., n. Lei- n Houtlaan 9; J. A. v. d. Wedden, n. id 'j. m. A. Casteleln, n. Leiden, L. Rijndijk J- J. M. Elstgecst, n. Sassenheim, PI. Schou- Gnstraat 24; A. H. Broekstra. geb Jungerius in de Rijsjes, n. Haarlem. Centaurusstr. 24 E van Loon n. Leiden, Musschenbroekstr. 2 E. Kornet, geb. Verhaar, n. Werken en isleeuwijk. aan boord p d. Kerkeinde 262 C. van Lint, geb. Boegheim n. Leiden. H. de frriesstr. 75 J. van Vliet. n. Rijnsburg. Lan- >vaart 2 M. Vlug en gez.. n. Schiedam, ÜoofdstT. 203 W. Vavier, n. Warmond, torpsstr. B 254 R. P. W. Vreeburg naar btrecht. Kr. Nieuwegr. 7 W. A. de Jong, Noordwijk, Binnenweg 13 P. van Hanse- r. n. Leiden. Nieuwe Rijn 70 M. de Keu- ig. geb. Verkuijlen en gez. n. Leiden. Rijns - jrgerweg 11 B. Montenij, n. Zwartewaal, jorpsstraat J. G. van der Son, n. Noord- rijk, Kerkstr. 32a A. Nagtegaal. n. Katwijk, i Fockstr. 23 A. de Jong, geb. van den [jam, n. Noordwijk. Binnenw. 13 A. Brokaar. b Smit, n. Leiden, v. d. Hoevenstr. 8 M. des Tombe, n. Leiden. Rijnsburgerweg 18 - M. J. Strampraat, n. Leiden, Kraaierstr. 3. Bugerlykc Stand. I Geboren: Quirina Thercsia Maria, D. van C. h Rijn en W. H. S. d'Hane Johannes Justus Z, van B. F. Krantz en I. Santman Janna lisje. D. van B. Kasbergen en E. Glasbergen Asina Wilhelmina. D. van B. v. d. Meer en Beusekom Johanna Maria Catharina. i. van N. v. Abswoude en E. A. Bunnik Hel- fcut Herbert. Z. van W. G. Th. Horz en C. bulder Bastiaan Theodorus. Z. van Th. H. iv Voort en C. Verdoorn Henriet-te Alida }ophia. D. van H. A. G. van Bellen en E. M. Kieft Johannes Willeraijntje. D. van A. v. d. peij en J. v Egmond Cornells Jacobus Maria van A. M. Onderwater en J. J. v. Egmond Inez Willy, D. van J. Kojning en M. W. ludshoorn Overleden: Maria Verhoeven, geb. van Rijn J. - J. Itz 78 J. V. F. Wol terbeek. geb. fcth 82 j. J. H. l'Ortye 46 J. [Ondertrouwd: W. M. Bulles en M. M. Rem- perswaal J H. Griffioen en A. C. Singellng - C. Th. Fontein en F. H. A. Eldering. I Geslaagd te Delft voor het propadeu- Hisch examen werktuigkundig ingenieur, de heer J. H. Kessler, alhier. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. [Geboren: Jantje, D. van W. J. van Biezen en Tukker Gijsbertus Hendrikus, Z van H. bewoning en E. Verboom Jacoba, D. van Barendrecht en J. Foemstra. [Ondertrouwd: F. Vercouteren 25 j. en M van h\ 23 j. [Getrouwd: R. Ouwerling 41 j. en S. Zuilhoff »0 j. L. Th. van der Mei) 24 j. en C. J. van per Ploeg 25-j. Loop der bevolking. I Gevestigd: L. M. Ballast, Rusthofflaap 9 l G. Kuiper en gezin. Rijksstraatweg J. W. ïergman en gezin, Hoofdstraat 137 A. van ter Wal, Kerklaan 55 J, F. Araolli, Rust- ttofflaan 41 G. M. C. SchramaBohrt, Men- fteweg 11 H. Smit. Molendwarsstraat 1 I van Egmond. Rijksstraatweg 44 J. H. Hui- flmg, Postwijkkade 7 Ch. Draaisma. Rust- bofflaan 55. [Vertrokken: B. H. Kersten, naar Leiden, taarsmanssteeg 25 P. P. Berkhout, naar toordwUk. Langeveld 18a S. Zuilhoff. naar ?elft. Oranje Plantage 22 C. Remmerswaal, Alkemade C 90 E. J. M. van Reisen, n sse. Zwanendreef 16 W. Nauta, n. Hillegom. jofdstraat 56 J. G. M. Oostermijer, n. Hen- lo, Oldenzaalsche Straat 177 M. A. van Jorp. n. Leiden. Bronckhorststraat J. H. van Horst, n. Voorhout, Teijlingerlaan 48 J. P. F JS1?' n- RUnzaterwoude, Molenpad 157 H.' - wolvers, n. 's-Gravenhage, Wesselstraat 32 -|~ F. van der Voorn, n. Lisse, Heeren- 241. I Gevonden: Bril in etui, kinderhand- icnoentje, pak met zeep, heerenhorloge. Jnl met hoornen montuur. Inlichtingen bij io politie. VOORSCHOTEN. Gevonden: Een koperen gewicht, een portefeuille met Inhoud, een ijzeren ge- pcht. Inlichtingen bij de politie op werk teen. De Zondagdienst voor doktoren wordt P-'irgenomen van heden af tot Maandag morgen door: Dr. C. J. Kerkhof, telef. 93 i Dr. M. v. d. Stoel, tel. 56. WASSENAAR. Loop der bevolking. Gevestigd: A. Aalders, Groot Haesebroekschc- ILm, ed- M- Andringa, geb. L. S. van Op- prmeim. Eikenlaan 3—5 L. J. Bakker, Cro- p^at 14 m. Betten, Backershagenlaan 13 r\-o^ v--Borst' Papegaaienlaan 16 P. Zydeweg 22 M. J. Broekhuijsen, Wit- 'nwwPiT^ 44 L). J. Broos en gezin. Prin- Rlimlu 4 T J- Bl*ouwer en vr., Van Z. van T^aW. Bruce. Gladiolusstraat •~w d Brujeere. Gr. Haesebroekscheweg 1 tan n en v- Cloppcnburg. Stoep- g. van Dam. Nachtegaallaan 1 A. N. Damen, Ridderlaan 1 N. J, Douwes Dek ker, geb. Den Boer en gezin, Schouwweg 107 A. M. T. van den Driesschen, Kerkstraat 49 A J. T. van Eeden, Kerkstraat 71 M. P. van Eeden, Wlttenburgerweg 107 D v. d. Eist. Hoogeweg 10 T. C. M. Buijs, Burchtplein 15 J. J. van der Eijk en vrouw. Van Oldenbar- neveltweg 23 A Ent. Gr. Hoefijzerlaan 53 A. E. van Eijk, Hertenlaan 12 A. H. G. Fok ker. Backershagenlaan 72 C. H. Green. geb. Dagevos. Burchtlaan 8 E. J. H. Helder. Gr. Hoefijzerlaan 15 E. A. M. van den Heuvel, Bloemcamplaan 10 N. H. Jansen, Buurtweg 109 M. J. Jansen. Nassaulaan 4 J. T. Kersten. Oostdorperweg 169 C. A. Kieboom. Teylingerhorstlaan 9 J. N. Kleefstra. Oost dorperweg 83 M. Koetje. Bremhorstlaan 37 J. Kolff. Koekoekslaan 1 C Kortekaas. Rijks straatweg 269 F. Kranzl. Bloemcamplaan 27 J H. Halkes geb. Kreuzer. v. Z. v. Nijenvelt- straat 185 L J. Lantwaard, C. de Wittstraat 18 S. A. Lassok. Rijksstraatweg 462 H. Levy, Rijksstraatweg 791 J. Lord en gezin. Vijverweg 6 H. A. van Manen. Tulpweg 27 A M. Mees en gezin. Bremhorstlaan 37 R. L. A. Muller, Prinsenweg 80 F. W. Nanning en gezin. Hugo de Grootstraat 1 I. C. L. v. Ommeren, geb. Monnet, Schouwweg 67 J. M. Nanning. H. de Grootstraat 1 Noertiamah, Schouwweg 107 A. P. J. Notebos. Acacialaan 15 P. Nijp, Jonkerlaan 83 J van Olden- borgh en gezin. Araweg 12a J. C. v. Oostrum, Kerkstraat 102 M. G den Ouden, Stoeplaan 22 H. P. Pommé, Park Opd-Wassenaar 1 A. E. Parqui. geb. Batelaan. St. v. 's-Gravesan- deweg 123 O. J. Polling en gezin. v. Z. v. Nüev.str. 127 J. J. A. Polman en vrouw, Hoflaan 39 P. Poot. Groot Hoefijzerlaan 22 H. F. Prioleau, Park Oud-Wassenaar 1 A. Petermeijer. Molenstraat 2 T. C. Roosen burg. Gr. Hoefijzerlaan 15 R. R. M. Rosph Jacobson. Nassaulaan 5 C. A. H. Sack, Oost dorperweg 175 B. P. Schot en gezin. v. Z. v. Ntjcveltstr. 57 H. J. Schottert. Rijksstraat weg 793 J A. Scherffer. Gravestraat 1 B. W. L. A. Schreinemakers, Bloemcamplaan 16 J. A. Seifert. Santhorstlaan 62 G. C. Sen- gers. Papeweg 2 N. Sikikawa, St. van 's-Gra- vesandeweg 7 H. Smit. Meyendellscheweg 8 B. Soekidjah, v. Calcarlaan 19 H. W. v. d. Steeg. Bloemcamplaan 24 A. J. van Steen bergen. Rijksstraatweg 437 E. W. Sterenborg, Iepenlaan 8 J. C. Stoffels en vrouw. Joh. de Wittstraat 35 Wed. M. W. Tadema. geb. Gasau. Pieter Twentlaan 14 I. C. Telders, Gr. Haesebroekscheweg 8 C. Teljeur. L. v. Hoogwolde 1 Jhr. H. L. Krayenhoff en vr., Gr. Haesebr.weg 8 Toeginah. St. v. 's-Gra- vesandeweg 86 J. Tresling. Mecklenburglaan 1 A. C. de Vent. Kerkstraat 32 G. J. Vente. Gr. Hoefijzerlaan 20 T. Verzaal. Lang straat 59 A. A. A Vercruyssen. Beukenhorst laan 12 W. Voors en gezin. Weteringlaan 11 D. K. Vooijs. Gravestraat 6 F. Winckel, Waldeck Pyrmontlaan 2 N. v. Wijk. Narcis laan 33 W. E. v. d. Wijngaard. L. Kerkdam 83 W. J. Zurendonk. Backershagenlaan 58 W. Zijlstra, Klingelaan 2 G. J. IJssel de Schepper en vrouw. Rijksstraatweg 247 A. M. Zomer. Bloemcamplaan 21 W. G. van Zwet. Schouwweg 59. Vertrokken: B. C Brandse. naar Soest. Soest- dijk, Steenhofstr. 43 A. Terry en gezin n. New-York Wed. M. E. T. Eijkendal. geb. v. Nahuys en gezin, n, Innsbriick, Gelnstr. 2 J. P. v. d. Ham n. Leiden, Utr. Jaagpad 10 f G. Scharwz n. Den Haag. Joh. Oldenbarnevelt laan 16-2T A. L. C. Öudshoorn en gezin n. Jutfaas. Verl. Hooggravenscheweg 56 M. A. C. Jeep n. Den Haag, Amerik. Legatie C. J. v. Taack Trakranen n. Batavia. Lausenplant- soen 3 M. Raimund n. Den Haag, Van Zaeck- straat 95 J. M. Kors n. Uden. St. Willibror- dushuis E. L. Krahn n. Den Haag. Jul. vart Stolbcrglaan 2 D. de Wey n. Den Haag. Laan 37 J. F. Gerla n. Den Haag. Sweellnckstraat 65 P. G. Pleijster n. Voorschoten. Leidsche- weg 94 W. J. Kuijpers n. Nleuwenhagen. Kerkstraat 47 T. Pelle n. Den Haag. Yper- schestraat 4 C. Rapior n. Recklinghausen Did.) H. C. van Schie n. Hillegom, Wilhcl- minalaan 62 J. Kikkers n. Texel, Kooger straat 10. Den Burg H. M. Ie Blansch n. R'dam, Provenierssingel 50 A. Pool naar Haarlem. Aalbertsbergstra-at 72 P. v. d. Mey n. Leiden, Mareslngel 35 H. Buijna n. Den Haag. Paauwlaan 27 L. J. Springer n. Hil versum, Vaartweg 89 M. van Eyk n. Bergen op Zoom, Dedemstraat 38 Wed. van Lier. geb. Ensink n. Vught, Dorpstraat 27 E. A. Schaef- fer n. Italië C. M. v. d. Valf n. A'dam. Van Eeghenstraat 183 - S. Wolk n. Kirchzarten Did. J. D. M. Kluijskens n. Brussel A. N. A. W. Kemme n. Den Haag. Theresiastraat 371 Z. de Graaf n. Voorburg, v. Heurnstraat 180 J. C. Balvert n. Den Haag. 2de Lulofstraat 37 C. Engelman n. Rlienen. Velp. H. Amelinck- straat 3 B. Pennings, n. Den Haag. Mariotte- straat 67 G. J. Nell n. Den Haag, Loosduinen. Nieuwe Weg 22-A M. W. Rtsse n. Amster dam. J. Kepplerstraat 46 W. A. Remeeus n. Kats. Voorstraat 8 C. J. van Schaick Zil- lesen n. Den Haag. Theresiastraat 208 A. J. G. den Haan n. Rotterdam. Rochussenstr. 347 c S. Wülkopf n. Hiddesdorf, Did. A. E. Ji- lyova n. Mahr. Schönberg F A. Roberti n. Geldermalsen, A 145 A A. M. Bader onbekend waarheen E. E. Roger, geb. Reichheld n. Amerika M. W. Lorandt, geb. Iokl n. Den Haag, Nieuwe Havenstr. 74 H. Jacobson n. Amerika M. H. Rit-schie n. Brussel België R. R. T. Buning n. Den Haag, v. Alkemadelaan 5 M. E. van Grevenbroek n. Den Haag, v. Alkemadelaan 20 J. C. de Graaf n. Den Haag. Gouverneuiiaan 20 S. W. H. Hoovkaas. geb. Gersom n. Den Haag. Soestd.kade *146 G. de Wit n. Den Helder. Havenplein 15 J. H. Dijkinga n. Leiden. Kanaalstraat 22 P. H. M. Lichtenberg n. Den Haag. Mariastraat 2a F. P. Hermanides n. Batavia F. Mahl, geb. Schalbert n. Hongarije M. Nouwen n. Rot terdam. Schalkburgerstraat 5a M. T. Schohn n. Frankrijk W. v. d. Hoek. geb. Van Straalen naar Den Haag. Meloenstr. 31 L. J. v. d. Poel n. Leiden. Kamerlingh Onneslaan 49 A. B. Wolf n. Zürich. Zwitserland P. H. Rijsdijk Den Haag. Loosduinschekade 138 F. E. Hiebendaal n. Den Haag, Molenstraat 53 A. M. L. Stavinsky n. Den Haag. Raamstraat 21 E. Vervat n. Utrecht, v. Hogendorpstr. 2 G. Berendsen n. Den Haag, v. Kijfhoeklaan 128 T. Harmsen n. Bergh. Beek 70 W. C. Vlasveld n. Voorhout. Hoofdstraat 106 J. T. Remmerswaal n. Voorburg, v. d. Wateringelaan 137 A. M. Rothkranz n. Den Haag, Kuyp- straat 120 D. Fauël n. Leiden. Rapenburg 79 W. J. Duyndam n. Voorschoten. Rijndijk 238 E. Baumgartner n. Voorburg, Hoek Wa terstraat 44 W. Roessingh n. Den Hkag. Mar lotlaan 12 G. Parlevliet- n. Noordwijk. Wil- helminastraat 15 G. P. Slats n, Amsterdam. Fazantenweg 11-B D— C. Haak, geb. Wezenaar n. Batavia H. Heidinga n. Voorburg, v. Ha lewijnlaan 237 E. Heidinga. geb. v. d. Kooi. naar idem J. E. v. Roggen n. Sprimont. Bel gië M. E. Troost n. Voorschoten. Willem de Zwijgerlaan 16 M. A. Beekers n. Den Haag, Pahudstraat. 117 E. C. Wielenga n. Flims, Zwitserland. Waldhaus A. M. Wilton n. Am sterdam. Schubertstraat 21 A. Rümf naar Duitschland J. Nust n. Leiden, Nieuwe Rijn 57a A. T. Bouwman n. Zevenaar. Babberich- scheweg E 5 Wed. Larsen. geb. Mensel en gezin n. Beverly Hills. 260 Cresent Drive F. Spruijtenburg en gezin. n. Ermelo, Vierhouten S 50 M. C. A. Grundeken n, Amsterdam, Keizersgracht 657 M. Poleij n. Kruiningen A 267 E. Breuhr n. Den Haag, Aart v. d. Goesstraat 1 W. J. de Jongh n. Den Haag. 2de De Riemerstraat 156 Wed. M. S. van Dallos geb. Kupas n. Den Haag. v. Stolkweg 23 R. Hovius n. Dordrecht. Ceramstr. 190 rood J. Hollestelle n. Leiderdorp. Hoofdstraat 8 M. v. Kesteren n. Bloemendaal. Vogelenzang- scheweg 284 N. de Weers n. Haarlem, Ban- donegstraat 15 W. A. Helmers n Köthen. Did. Burgerlijke Stand. Geboren: Christina. D. van C. Stigter en C. van "Wijk Wilhelmus Leonardus Maria, Z. van H. N. Knijnenburg en J. H. Dudart Anna Elizabeth Maria, D. van G. J. C. Westgeest en A. E. van Krimpen Hendrikus Johannes Hermanus. Z. van H J. v. d. Hulst en A. Overdevest Maria Louise Magdalena. D. van J. N. Beuk en L. A. van der Hulst Elisabeth Ida Maria. D. van A. J. Slats en J. M. C. van Zon Gijsbertus Gerardus Johannes, Z. van P. H. Noordover en M Ruigrok van de Werve Overleden: Gerrit Pinster 50 j.. ongehuwd Willem Betist. 39 J.. geh. met J. C. W. Kramer Johanna Remmcrswaal 81 j., weduwe van B. Snelderwaard Jacomina Scherft 66 j.. on gehuwd. Getrouwd: L. H. Slotemaker en C. Schuur- kamp B. J. W. H. ten Bruggencate en R. van DuUsen M. J. v. d. Krogt en G. P Slats H. Heidinga en E. v. d. kooi A. J v. d Putte en J. Mesman J. F M. Rijk en C. Dudink J. Oliehoek en J. M. Klaverwijden N. C. Koot en H. E. Kortekaas J. Segers en A. Vlieland A. J. Hoogeveen en G. H. de Haas A. v. d. Hoek en W. van Straalen Ondertrouwd: F. Zuiderduin en A. H.' M. Oudshoorn H. J. Krijger en Z. Hoek H. A. Steenhuls en J. Veersma. ruggegraat van elk goed reclame-plan TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik Cornells, z. van G. den Brave en J. M. C. Knopperts Maria Cornelia, d. van N. C. Groen in 't Woud en C. J. Vis Wijntje, d. van C. van Spronsen en J. Pijper Geertruida Elizabeth, d. v. L. J. Heemskerk en M. Koert. Ondertrouwd: Pieter Zuijdam. 25 j. te Alphen aan den Rijn, met Neeltje Heemskerk. 22 j. te Ter Aar. Overleden: Marinus Mank. 59 j. Loop der Bevolking. Vertrokken: Wilhelmina de Kleer. n. Wad- dinxveen. Plasweg 9. J. M. G. Rijkelijkhuizen n. Voorhout. Leidschevaart 2. Anth. Turken burg n. Aalsmeer. Rustoord. Pieter van Steijn n. Zevenhoven, no. 1711. -«3Dirk Kapteijn n.- ■Moérkapelle. Mlddleweg 182a. Gevestigd: van Bodegraven. P. Th. M. van Velsen, D 74. Van Alphen aan den Rijn, L. de Kleer. C 257. Van Gendringen, C. M. van der Neut. A 12. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Getrouwd: D. Gelderblom en M. Tamerus P. van Vliet en J. de Heer J. C. Niewerf en G. Poot. Op Vrijdagavond 10 November a.s. zal in deze gemeente een verduisteringsoefening worden gehouden. ZOETERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Elisabeth. D. van P. Krijgs man en E. L. van der Linden Geurt, Jan, Z. van C. Geluk en C. W. Brenkman Petrus Albertus Michael, Z. van M. J. Erdtman en C. A. M. de Wit Commerlijn Hendrik, Z. van D. M. Uijl en A. M. Jopse Maria Gerarda. D. van A. Rientjes en H. J. Verhagen Cornells Maria Johanna, D. van N. v. d. Bosch en C. M. Boonekamp Johannes. Z. van A. van Aalst en P. Karens. Ondertrouwd: Leonardus Cornells van dei- Meer 27 j. van Nootdorp en Helena Maria Dui- vesteijn 24 j. Getrouwd: Jacobus Nicolaas v. d. Salm 42 j. van Woubrugge en Helena Maria de Groot 44 'i. alhier. Loop der Bevolking. Gevestigd: W. Cnossen var. Beverwijk G. Dul van Nieuwerkerk aan den IJssel C. J. M. Duivesteyn van Voorburg A. M. Berk van Naaldwijk C. van Haastregt van Zoeter- woude E. J. M. Rijneveen van Leiden C. Steenbeek van Gouda. Vertrokken: H. M. de Groot naai* Woubrugge E. L. v. Ewijk naar Den Haag G. H. C. van Eijk naar Berkel en Rodenrijs J Quartel naar Wassenaar. De Ver. „Boom en Plantenbeurs" verga derde in hotel „Neuf" Het feit. dat de kwee kers zich wel uitermate bewust zijn van den zeer precairen toestand, waarin zich hun bedrijven bevinden, was oorzaak van de groote belangstelling voor deze bijeenkomst. I De voorzitter de heer B. Bunschoten wees op den buitengewoon benarden tijd, welken het kweekersbedrijf thans doormaakt. Uit voerig schetste hij de verschillende maatre gelen, welke de vereeniging in de afgeloo- pen maanden genomen heeft en datgene, wat zij tot stand wist te brengen. Met betrekking tot de uitkeering der vorstschade deelde spr. o.m. mee, dat deze misnoegen bij vele kweekers heeft opgewekt, zoowel bij degenen, die deze niet ontvangen hebben als bij hen, die wèl uitkeering ge kregen hebben. Uitvoerig stond spr. bij deze kwestie stil, waarbij hij de verschillende moeilijkheden belichtte, die reeds ten aan zien hiervan tusschen de commissie voor het opnemen der schade met regeerings-in- stanties zijn gerezen. Een van de moeilijkheden was b.v. het on derscheid tusschen directe en indirecte schade. Een andere was de wijziging van de houding der regeeringsinstanties, wat be treft de uitkeering. Was b.v. aanvankelijk de bedoeling de directe schade nu uit te keeren, thans bleek, dat juist £e indirecte schade werd vergoed. Ook tegen de mee ning, dat den kweeker, die dit jaar evenveel verkocht had als vorig jaar, geen schade- uitkeering zou toekomen, kwam spr. op. Ten slotte deelde de heer Bunschoten ten aan zien van deze kwestie nog mede, dat naar aanleiding van genoemde moeilijkheden a.s. Maandag op het Regeerlngsbureau een ver gadering zal worden gehouden, alwaar de grieven zullen worden besproken. Spreker merkte hierbij op. dat de commissie voor de schadc-uitkeerlng den gang van zaken in het geheel niet bevredigend achtte en dat men dit op de desbetreffende vergadering zou laten uitkomen. Wat betreft het vraagstuk van het laten arbeiden van werkloozen voor hun steun- uitkeering op kweekerijen van gemobiliseer- den, deelde spr. mede. dat dit als voorloopige maatregel was ingeschakeld, maar dat juist van de regeering bericht was ontvangen.dat deze moest worden ingetrokken. Daar hierin thans door geen enkelen maatregel wordt voorzien, zullen de organisaties zich opnieuw moeten beraden en gaan werken om tot een oplossing te komen. Spr. achtte in ieder geval hulp noodig voor de gemobiliseerde kweekers. Ofschoon er enkelen waren voor wie, door hoogeren rang in dienst, eventueele bezwaren niet dermate golden, waren de omstandigheden voor de gewone soldaten, die een eigen kweekerij hadden, buitengewoon moeilijk, aldus spr. Onder de ingekomen stukken bevond zich 1 een schrijven van de afd. Reeuwijk van den N.T.B., met het verzoek tot contributie-ver hooging en tot afschaffing van de beurs, hetgeen nog mondeling door den heer P. Vis uit Reeuwijk werd toegelicht. Naar aanleiding van dit voorstel meende de heer Bunschoten dat het beter was, t. z. t. met een bestuursvoorstel te komen. Bij een bespreking van den algemee- nen toestand kwam de voorzitter tot de conclusie, dat deze allertreurigst is. Met betrekking tot eventueele in krimping voor de voedsel-voorziening deed spr. uitkomen, dat dit voor den kweeker groote bezwaren met zich zal medebrengen. In aanmerking moet ten minste genomen worden, dat wanneer b.v. 1/4 ingekrompen zou worden, er geen mogelijkheid zou bestaan een eenigszins loonend bestaan voor de teelt van groenten op dit gedeelte grond te garandeeren, redenen waarom het be stuur gemeend heeft géén voorstel tot inkrimping te doen en af te wachten wat de regeering brengt. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus Hendrikus. zoon v Wil helmus Boere en van Comelia van Rijn. Overleden: Slmon Edelman, 74 jaar. weduwn van Margaretha Jannlgje van Rijswijk, eerder van Wlllemijntje Plak en van Jacoba Harskamp Getrouwd: Nicolaas Theodorus van Benten. 34 Jaar, te Bodegraven en Comelia Johanna Disseldorp, 23 Jaar. Ondertrouwd: Jacob de Kruijf, 27 Jaar en Aukje Engelage, 31 Jaar. te Midwolda. Spr. overzag hierop de maatregelen, welke genomen kunnen worden tot steun aan het bedrijf. Gebleken ls. dat alle organisaties zonder uitzondering het er over eens waren, dat hulp geboden moest worden. Waarschijnlijk zal er een afkoop komen, maar er ls niet bekend, hoe groot deze zal zijn. Met betrekking tot den handel met Duitsch land vestigde de heer Bunschoten er de aan dacht op, dat deze weinig resultaten voor Boskoop oplevert, daar de kleine kweeker niet profiteert van het contingent ln ver band met de omstandigheid, dat de kwee- ker-handelaar dat, wat hij thans kan leve ren, uit eigen kweekerij kan betrekken, het geen vanzelfsprekend voor laatstgenoemde heel logisch is, maar den kleinen kweeker dupeert. Een van de gevolgen is een verkoopen te gen alle prijzen. In dit verband deed spr. mededeeling van het feit, dat een voorstel van de drie stand organisaties, den Bond van Plantenhande- laren, Sierteeltcentrale en het college van B. en W. naar den Haag was gegaan, waar bij hij er de aandacht op vestigde, dat de prijzen, door deze vastgesteld, bevredigend kunnen worden genoemd. Met het oog op bedoelden eventueelen af koop waarschuwde spr. ernstig niet tegen alle prijzen te verkocpen. daar dit den kweeker zon kunnen schaden. Spr. hoopte, dat deze tijden zouden leeren één te zijn. Hierna sprak de heer W. C. van Kleef na mens het college van B. en W. Hij deelde het een en ander mede over de moeite en de pogingen tot hulp, welke dit college ten op zichte van het kweekersbedrijf heeft ge daan. Deze mededeelingen werden met groote aandacht gevolgd. Enkele opmerkingen en vragen werden hierna gedaan, waarbij de heer Keuls her innerde aan brokstukken uit de jongste re devoering van min. Steenberghe, o.m. om alles uit den bodem te halen wat er in zit, terwijl de heer Vis uit Reeuwijk inlichtingen vroeg over het feit, dat de heer van Kleef steeds alléén Boskoop had genoemd en niet de omliggende gemeenten. Den heer Keuls beantwoordend zeide de voorzitter, het met hem eens te zijn. Reeds is zooveel mogelijk gedaan, om moeilijkheden op te lossen, ook wat betreft de uitkeering der vorstschade, al is deze niet bevredigend verloopen, aldus spr. die voorts nog inging op het betoog van den heer Keuls, dat méér op algemeene lijnen van het crisisbeleid was afgestemd. Tot den Vis uit Reeuwijk zeide de heer van Kleef, dat bedoeld was Centrum Bos koop, dus ook omliggende gemeenten. De heer van Kleef vestigde er voorts de aandacht op. dat voorop moet staan steun aan het bedrijf en dat het van belang ls, dat de oppervlakte, die goed bekweekt wordt, ook bekweekt blijft. Hierom zal dan ook ge tracht moeten worden, wanneer er sprake zal zijn van steun, alles zooveel mogelijk normaal ln stand te doen houden. Spr. vermeldde ten slotte eenige Interes sante cijfers uit het sociaal economisch rap port van drs. van Wijk, waarbij hij de gele genheid te baat nam, met betrekking tot te rugbetaling van voorschotten in vergelij king met andere centra, op de soliditeit van den Boskooper te wijzen. De heer van Oosterom stelde naar aan leiding van de mededeelingen van den heer van Kleef de vraag, of het moreel-finan- cieel verantwoord is ook credietnemers op een gedeelte van hun grond groenten te la ten kweeken, waarop de heer van Kleef op merkte, dat er geen sprake is van gedwon gen te zijn, maar dat het loopt over de be voegdheid. als men het wenscht. Alles is echter nog toekomstmuziek, aldus spr. De voorzitter wees er o.m. op, dat de ver dienste, wat betreft groentenkweek, zeer sober is en dat zelfs groote kweekerijen hierin niet verdienen. Wanneer er volgend jaar géén export zal zijn. zal opnieuw afgekocht moeten worden. Als het evenwel een belang wordt om over te gaan tot groentenkweek, dan zal dit na tuurlijk dienen te gebeuren. Spr. beloofde echter, dat. wanneer even tueel ingekrompen zou worden, de organi saties zeer actief zullen blijven ten opzichte van de crediet-nemers. Op de vraag van den heer Schiere. wat er met de eventueel afgekochte planten zal worden gedaan, antwoordde de voorzitter, dat hieromtrent niets bekend ls. maar dat verzocht was de planten te vernietigen. Hierop sloot de voorzitter deze drukbe zochte vergadering. VERWACHTE VISCHAANVOER TE IJMTJIDEN. Thuiskomende voor de Maandagmarkt: Ger- berdina Johanna IJm. 38. vangst 1100 manden haring: Cornells IJm. 15. vangst 1000 manden makreel en 50 manden schelvlsch. Naar* de harlngvlsschery vertrokken de Ro bert William Katwijk 123. IJMUIDEN, 28 October. Tarbot 17—165 ct. Tong 20068 ct. p. KG Klelnschol f.23—10 per 50 KG.: Schar f.6.50— 3.80 Idem; Wijting f.7.50—1.60 Idem; Versche haring f. 8.40—6.80 idem. Aanvoer afslag 354 kisten versche haring en 70 kantjes steurharlng. Steurharing export fl». voor binnenland f. 17—15.50. Loggers met haring: KW. 65 f.3874; KW 77 f. 165.—. accountantskantoor is "«ats voor een aankomend Jtooorlijke schoolopleiding en met boekhouden, ot- met opgaaf van verlangd d b' jj°nder no' 1881 Bur v' ■~"aaS«: 1676 Bueitüi0??" en wmkelwerk. Seiv t L 6 iaar- Aanmel- DEM.MENIE ZOON lemmerstraat 169. „Beter 1 Nov. e.v.d, vorming nieuwe clubs: is goedkooper! Typen, Steno, Boekhouden, Talen Gedegen opleiding voor de Practijkexamens MERC., L1TEH, V. v. L„ PONT. 30 jaar ervaring Billijke tarieven 39 Scholen in Ned. UITSLUITEND Vo O wijs Wordt gevraagd een volwassen Kleiwarenfabriek „DE DOES", Leiderdorp - Gebrs. GINJAAR. 1813 Gevraagd op groot kantoor te dezer stede: Goede schoolopleiding en ruime practische ervaring ver- eisohte. Br. met volledige in lichtingen Bur. van dit Blad onder no. 1888. Om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden wordt gevraagd kunnende chaufJeeren, bekend met eenvoudige administratie en v. z. g. g. v. Leeftijd 2535 jaar. Brieven Bur. van dit Blad onder no. 1890. ^JIIIIIIIIIIIIIIIItllllillllllllllllllillllllilllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllMlllllllllllllllllllllltlllllllllllllin^ 4iiiitiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiHiHW)HiHiiiiu. Gevraagd beschaafd R.K., bij 2 kinderen, extern, liefst boven 21 jaar. Dlenstm.- werkster aanw. Brieven Bur. van dit Blad onder no. 1837. De Remtenierswoning aan den Heerenweg 33 te Rijnsburg ls ingezet op f3500.—. 1860 Afslag blijft bepaald op 2 No vember as., v.m. 11 uur, in ..Centraal" te Rijnsburg t. o. v. Notaris CARON te Voorschoten 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7