Uit de Omstreken Mijnhanltfes LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaferdag 28 October 1939 OFFKIEELE KENNISGEVING Gemeenteraad van Leiderdorp WEERBERICHT. GELD VERDIENEN.... P. V. DUIJVENBODEN AGENDA AALSMEER. DE BLOEMENVEILING. Nog geen export naar Duitschland. Het is een gelukkige omstandigheid dat de Scandinavische landen belangrijke af nemers genoemd mogen worden van de Aalsmeersche producten. Niet alleen de kweekers en de exporteurs doch ook het overigens zoo goed als lam geslagen Kl.M. bedrijf profiteert hier van. In tegenstelling met de eerste aankon digingen is het tot nu toe nog niet mogelijk geweest naar Duitschland te exporteeren. De hoop dat deze handel spoedig weer her vat zou worden nu er weer deviezen ver strekt worden, is tot nu toe ijdel gebleken. Gelukkig was de aanvoer de laatste da gen ook niet al te groot. In verband met de beperkte vraag was dit een gelukkige om standigheid. De veilingen zitten nu volop in de chry santhen, die vrijwel regelmatig verkocht kunnen worden Het kwantum bloemen dat niet verkocht werd en daardoor ..door draaide" was niet noemenswaardig. De aanvoer van rozen is niet groot meer. De opbrengst is ook niet loonend voor den bloemist, e enprijs van 2 a 3 cent is niet zoodanig dat daaruit de bedrijfskosten be streden kunnen worden. Er was deze week tamelijk vraag naar witte bloemen in verband met het komen de Allerhelllgenfeest. Omdat juist die aan voer van weinig beteekenis was kon zich spoedig het geval voordoen dat de vraag het aanbod overheerschte en de prijzen opliepen Men betaalde: voor Mont Blanc tot 20 cent. voor rozen van 35 ct„ Anjers 511. Seringen le soort 1417. mindere kwali teit 5—7. Lelies 4146- Bouvardia 5V4814 en Gerbera 8148 cent. Het is thans reeds aan den lijve voelbaar dat Engeland voor alle import van snij bloemen gesloten blijft. Speciaal de serin gencultuur wordt hierdoor het zwaarst getroffen. Trouwe dienst. Aan den sergeant-kok J. Hoogendoorn en der. sergeant-instructeur A. J. Michels van de Koloniale Reserve is de zilveren gesp voor 36-jarigen trouwen dienst uitge reikt. Raadsagcnda. De gemeenteraad komt a s. Donderdag, des nam. te 4.15 in vergadering bijeen. 1. Notulen 19 Oct.; 2. Herziening instruc tie voor den gemeente-secretaris; 3. Benoe ming gemeente-secretaris. Aanbeveling B. en W.: 1. J. M. Wentzel, commies le klasse ter secretarie, alhier, 2. C. J. Braber, idem. 4 Eenige voorstellen, door de regeering gewenscht geacht, om voor 1939 als nood lijdende gemeente voor rijkssteun in aan merking te kunnen komen; 5. Vaststelling vergoedingen en uitgaven ex. art. 103. 2e lid, L.O. wet 1920. De najaarscollecte van het Leger des Heils heeft opgebracht de somma van f. 104 91 De speldjesdag ten behoeve van de afd. van het Centraal Genootschap heeft opgebracht f. 179.50. BENTHUIZEN. Getrouwd: Catharinus D. H. Timmerman, 24 j. en Femmigje Hoogland, 26 j. wonende te Maarssen. Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 760. Hedenmiddag 2 uur: 757. BUITENSLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogen luchtdruk bij de Faroër-eilanden breidde zich sterk in Oostelijke richtingen uit. Het maximum, dat thans over Zuid-Noorwegen ligt. begint evenwel iets in beteekenis af te nemen. Onder invloed van etoringen, welke uit het Oostzeegebied naar enze omgeving trekken, groeide de sterke Noord oostelijke wind tot stormkracht aan, terwijl veel regen viel. Ook over Italië heerschte gisteren slecht weer. Het minimum, dat daar lag. werd aan vankelijk nog dieper. Het veroorzaakte aan de kust van Dalmatlë een krachtlgen storm. In dit heele gebied viel veel regen, terwijl het in de Italiaansche Alpen sneeuwde. Hedenmorgen was de depressie naar Midden-Europa getrok ken en ten deele opgevuld. De depressie over de Noordelijke LJszee ver plaatste zich in Oostelijke richting en is thans Beren-eiland gepasseerd Een tweede depressie ligt bij de Zuid-Oost-kust van Groenland. Een nieuw gebied van hoogen luchtdruk ten Westen van de Azoren trekt naar het Oosten. Hoogste barometerstand 1030,0 mbar te Dom- bas; laagste barometerstand 998.0 mbar te San Remo. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: Lichte regen, stormachtige N.O.- wind, temp. 7 gr. C., min. 6 gr. C., neerslag 14 m.M. VlissLngen: Lichte regen, stormachtige N.O. wind. temp. 6 gr. C., min. 5 gr. C., neerslag 2 m.M. De Bilt: Betrokken, matige N.O. wind. temp. 6 gr. C., min. 4 gr. C., neerslag 11 m.M. Groningen: Matige regen, stormachtige N.O- wind, temp. 5 gr. C., min. 5 gr. C., neerslag 11 m.M. Maastricht: Lichte regen, zwakke N.N.W. wind, temp. 4 gr. C.. min. 3 gr. C.. neersl. 3 m.M. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm. 3^6 gr. C. (38 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 4% gr. C. (40 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Zondag. Voorm. te 3 uur, nam. te 3 u. 17 min. Voor Maandag. Voorm. te 3 u. 34 min.; nam. te 3 u. 50 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag: 5.12 nam tot 6.18 voormiddag. Zondag: 5.10 nam. tot 6.20 voormiddag. MAANS OP- EN ONDERGANG. 28 October: op 16 u. 52: onder 6 uur 50. 29 October: op 17 u. 23; onder 7 u. 56. KATWIJK AAN ZEE. Vergadering „KO-PLU-KO" De Konijnen- en Pluimveefokkersver. voor Katwijk en Omstreken „Ko-Plu-Ko" vergaderde in Casa Cara onder voorzitter schap van den heer C. van Beelen. Deze opende en stelde een nieuw lid voor n.l. den heer H. Ouwersloot. Hierop las de secretaris de notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Vervolgens kwam de kwestie der voederdistributie ter tafel. Besloten werd. dat men zich. indien men dit wil, van de voederlijst van KO-PLU-KO kan laten schrappen., opdat men zich dan bij zijn ouden leverancier kan laten inschrij ven. Hierna volgde bespreking van het vraagprogramma voor de as. tentoonstel ling welke zal worden gehouden op 1720 Januari 1940, en dat behoudens eenige kleine aanvullingen werd aanvaard. In de verlotingscommissie werd nog benoemd de heer G van Rijn. terwijl tot beheerders der Eereprijzen werden aangewezen de heeren D. Ouwersloot te Katwijk aan Zee en A. Oexman te Katwijk a d. Rijn. Tevens wer den alle aanwezigen voorzien van een boekje loten, met de opdracht dit zoo spoe dig mogelijk weer leeg in te leveren. Hierop volgde de rondvraag en de verlo ting ten bate van het Eereprijsfonds, welke een mooi batig saldo opbracht. Hierop volg de sluiting. Jaarvergadering „het Groene Kruis". De afd. Katwijk vergaderde in Casa Cara. De voorzitter ds. H. Meijering. heette allen hartelijk welkom. Spr. schetste de belang rijke plaats, die deze vereenlging ter bevor dering van de volksgezondheid in onze ge meente inneemt; zij maakt aanspraak op groote waardeering. Spr. heette welkom dr L. Borleffs, die zoo bereidwillig is geweest een lezing te houden over ..Voedingsproble men" en het medebestuurslid dr. T. Lodder. De secretaris, de heer N. Haasnoot las de notulen en bracht het jaarverslag uit. Hier uit bleek de steeds toenemende belangstel ling voor het consultatiebureau voor zuige lingen. In 1938 was er niet minder dan 140 nieuw ingeschrevenen en werden 1290 con- kunt U, imdien U N U nog overgaat tot aankoop van het binnenkort NODIGE Voor MEUBELEN, KARPETTEN. BEDDEN. DEKENS, enz. slaagt U bij ons zeker HET VOORDELIGST! WONINGINRICHTING 1874 BLOMMERSTR. 14 - KATWIJK AAN ZEE. sulten gehouden en 491 huisbezoeken afge legd. De kinderen kwamen ook uit Rijns burg en Valkenburg. Naast dr. van Dam. aan wlen dit werk is toevertrouwd komt een woord van dank toe aan mevr. Visser Verdam en aan de wijkzusters Meijering en Pieters. Zuster Hattink gaf een moedercur sus. uitgaande van het hoofdbestuur. Hiervoor bestond veel belangstelling; 25 moeders of a s. moeders hadden zich opge geven, die de lessen met véél genoegen heb ben gevolgd. Hartelijk dank werd gebracht aan zuster Hattink voor het gegeven onder richt. Erkentelijkheid werd gebracht aan mevr Visser, die 10 jaar verbonden was aan het consultatiebureau. Belangeloos heeft zij dit werk met volle toewijding en liefde verricht alleen om daarmede de belangen van ande ren te dienen. In kleinen kling werd dit feit herdacht. Het aantal verplegingsbenoo- tügdheden bedroeg op 1 Januari 1939 220 stuks, waarvan in 1938 332 keer werd uit gegeven. De penningmeester, de heer J. W. Bar nard bracht het zeer uitvoerige fir.ancieele verslag uit, waaruit bleek, dat het aantal leden 835 bedraagt; het batig saldo bedroeg f 1110 35 De kascommissie bestaande uit de heeren A Parlevllet en J. Gesink had alles in goede orde bevonden. De voorzitter dank te voor de uitgebrachte verslagen. Een ontwerp voor nieuwe statuten en een huishoudelijk reglement werden goedge keurd. Dr. Borleffs behandelde dan zijn onder werp. Hij zette uiteen wat onder voeding te verstaan valt en waarvoor deze dienst; ver volgens dat wij noodig hebben eiwit, vet, koolhydraten, enz. Spr wees op de aanwezigheid van te veel vet in het lichaam, waardoor hart en an dere organen nutteloos werk te verrichten hebben. Ook de mineralen spelen een groote rol ln onze voeding, wat spr. nader verklaar de. Spr. behaudelde uitvoerig de vitaminen, de stofwisseling en vele andere zaken, die met de voeding in verband staan. Over het algemeen, aldus spr.. eet de mensch te veel. De voorzitter dankte namens allen dr. Borleffs hartelijk voor het gesprokene. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredenden ds H. Meijering en N. Haasnoot bij ace) herkozen. In de vacatures van dr J. Huetine en dr D C. Ouwehand werden ge kozen dr. L. Borleffs en A. Parlevllet. De voorzitter wijdde hartelijke woorden van dank aan dr. J. Hueting en dr. D. C. Ouwehand. die vele jaren lang in het belang der vereeniging werkzaam waren geweest. Naar de a s. alg. vergadering werd afge vaardigd de heer A. Parlevllet; het bestuur zal nog iemand aanwijzen Hierna volgde sluiting door den voorzitter. De 57-j. J. van E. uit de Paul Kruger- straat kwam 's avonds op het trottoir An- nastraat hoek Duinoord, zoodanig te vallen, dat zijn linkerbovenarm ontwricht en ver splinterd werd. Op last van dr. J. C. A. Cleveringa ls hij naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overgebracht. SUIKER. De Directeur van het Distributiekantoor, Oude Rijn 132. deelt mede: H.H. Winkeliers worden van Maandag 30 October tot en met Vrijdag 3 November op mijn kantoor verwacht voor het Inleveren van opplakvellen met bons en de volledig ingevulde ontvangbewijzen. Detaillisten met codenummer van 1001 tot 1999 leveren in op Maandag 30 Oct. Detaillisten met codenummer van 2001 tot 2999 leveren in op Dinsdag 31 Oct. Detaillisten met codenummer van 3001 tot 3999 leveren ln op Woensdag 1 Nov. Detaillisten met codenummer van 4001 tot 4999 leveren in op Donderdag 2 Nov. Detaillisten met codenummer van 5001 tot 5999 leveren in op Vrijdag 3 Nov. Op Zaterdag 4 November worden opplak vellen nóch ontvangstbewijzen aangenomen. Het is noodig de kennisgeving van in schrijving als detaillist mede te brengen. Allen opplakvellen met bons no. 1 worden aangenomen. De Directeur, P. ROOSENBURG. Leiden. 28 October 1939. 1893 LEIDSCHENDAM. Raadsagenda. De raad komt Dinsdagavond om 19.30 uur in openbare zitting bijeen. Aan de orde komen: Notulen. Ingekomen stukken Vaststelling van aan andere gemeenten verschuldigde onderwijsuitkeeringen. Voor stel tot vaststelling Yton de vergdeding be doeld in art. 101 der L. O.-wet 1920 over 1536 Voorstel tot toépassing van art. 13 der L.O.-wet 1920 Inzake een verzoek van A. de Boer en W. vari Bemmelen. Voorstel tot het verleenen vart een bijdrage in de vervoerkosten van het kind J. van der Helm naar een school voor bijz. buitengew. L. O. Voorstel tot niet toepassing van art. 20 le lid der beheersverordening voor de Lichtbedrijven over 1938 en 1939. Voorstel tot wijziging van de verordening regelende tarief en voorwaarde voor electrlciteits- levering. Wijziging van de begrooting 1939 van het Electriciteitsbedrljf Overlegging van de rekeningen van het gas- en elec- triciteitsbedrijf over 1938 en benoeming commissie van onderzoek. Wijziging ge- meentebegrootlng 1939. Overlegging ge meenterekening 1938 en benoeming com missie van onderzoek. Aanbieding gemeen- tebegrooting 1940 en samenstelling van de afdeelingen voor het onderzoek. Voorstel tot onttrekking van de z.g. Frekelaan aan het, openbaar verkeer (verdaging beslis sing) Voorstel tot het aangaan van een rek.-courantovereenkomst met de N. V. Bank voor Ned. Gemeenten. Voorstel tot Behandeling der gemeentebegrooting. Overname van straten. Wijziging uitbreidingsplan. Verlenging termijn van ontruiming onbewoonbaar verklaarde woning. De raad van Leiderdorp vergaderde. Goedgekeurd werden de rekening 1938 van het Burg. Armbestuur, sluitend op een bedrag van f. 3495.75, alsmede de begrooting van het B.A. 1940. Op deze begrooting werd een grooter subsidie aangevraagd van f 200. Hierna volgde vaststelling der begrooting van het grondbedrijf 1940. De baten en lasten van dezen dienst werden vastgesteld op f. 8380,96; de kapitaalontvangsten en uitgaven op f. 126175.88. Vervolgens werd behandeld de gemeen tebegrooting 1940. De voorz. dankte de commissie voor de uitgesproken waardee ring aan het adres van B. en W doch wees er op, dat niet in de eerste plaats het beleid van B. en W. het mogelijk had ge maakt aan belasting verhooging te ontko men, maar dit vooral is te danken aan de vrij gunstige economische omstandigheden waaronder wij nog in deze gemeente leven. Met betrekking tot den wensch om aan schaffing van meer brandweermateriaal, zeide de voorzitter, dat afgewacht moet worden het rapport der commissie die hier over voor meerdere gemeenten, w.o. Leider dorp, zal adviseeren. Nadat de alg beschouwingen gehouden waren, antwoordde de voorzitter allereerst den heer Ent die de wenschelijkheid van de benoeming van een schoolarts had be sproken. Bij het bijzonder onderwijs ismen er tegen en ook voor de gemeenteschool zag de raad Indertijd het nut er niet vol doende van in. B en W. zullen geen voor stellen ter zake doen. Zoo staat het ook met de voedsel- en schoeisel voorziening op de scholen, waarom de heer Ent had ver zocht. stellen in zake woningbouw zullen komen, tenzij het particulier initiatief in gebreke zou blijven. Na nog diverse besprekingen werd de begrooting vastgesteld op een bedrag van f. 125148.91 met een post van f. 6322.41 voor onvoorzien. De kosten van het bedrag per leerling voor het openbaar L O. werden voor 1940 vastgesteld op f. 10.92. Na toelichting van den voorzitter werd besloten tot overname van eenige straten van de heeren Splinter en v d Velden, alsmede van grond bestemd voor straat- aanleg. In verband met een wijziging van het ontwerp-uitbreidlngsplan werd op voorstel van B en W. besloten tot een wijziging van het raadsbesluit tot verkoop van grond aan den heer N. Mol. De voorz deel de mede, dat in verband met deze wijzi ging van het uitbreidingsplan het mogelijk zou worden een nieuwe openbare school te stichten op het speelterrein ln het ge meentelijk sportpark. Tot tijdelijk controleur bij de steunver lening werd benoemd de heer J. Roozen- daal Williams, thans volontair ter secre tarie. Uitvoerig werd gesproken over het punt verlenging termijn van een onbewoonbaar verklaarde woning. De heer Ent achtte verlenging van den ontruimingstermijn niet verantwoord. De voorz. sprak van voorgenomen bouw door de gemeente van i 2 woningen in de z.g. Blauwe buurt. Een dezer woningen zou voor den bewoner van het te ontruimen perceel kunnen worden bestemd. Alles wachtte echter op de goed keuring van het uitbreidingsplan. Na deze De heer de Haas verklaarde zich tegen toelichting ging de raad met het voorstel gemeentelijken woningbouw. van B. en W. accoord. De voorz. zei dat B. en W. niet met voor-1 Na rondvraag volgde sluiting. vaststelling van een nieuwe verordening op de heffing van precariorechten. Voorstel tot vaststelling van een nieuwe verorde ning op de heffing van straatbelasting. Voorstel tot het verstrekken van een geld- leening aan de afd. van de Ned. Ver. voor Luchtbescherming. Reclames belastingen. Verder voorkomende zaken,. Kolentocslag. De baldadige jeugd. De Rijkspolitie heeft proces-verbaal op gemaakt tegen eenige jongens, die zich onledig hielden met het plegen van aller lei diefstallen, straatschenderij etc. De jon gens, wier leeftijd loopt van 1416 jaar, zijn A. V., Chr. V., C. B Z.. Th. D„ G. C. Z P. D.. J. L. de K-, J. G., H, de G. en J. K. De knapen, waarvan er bij zijn, die reeds onder toezicht stonden, hebben zich schul dig gemaakt een diefstal van fruit, diefstal van carbid, erniellng van boomen en ver nieling van verlichting in een garage. Hollend paard veroorzaakt schade. Gisterochtend vervoerde de slager H. met paard en wagen een varken naar de pu blieke weegbrug. Toen het beest eenmaal was uitgeladen ging het zoo te keer, dat het paard op hol sloeg. In dollen ren met den wagen achter zich, ging het over de Delftschekade, Sluisplein en Leldschekade. Onderweg kwam het eerst terecht tegen een paard en wagen van den boterhande- laar Keukenmeester alhier, daarna tegen een bakfiets met brood van den bakker Wensveen en ten slotte tegen een tractor van den expediteur G. Meeuwlssen, waar t tot staan kwam. Alle voertuigen kregen schade. Het ergst was de bakfiets er aan toe, waarvan het onderstel geheel werd vernield. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats, wat wel een wonder mag hee- ten. De heer J. van der Kraan, diaken en penningmeester van de Ger. Kerk heeft ontslag genomen als lid va» de Gemeen telijke Instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon. OEGSTGEEST. Vrachtauto in de sloot. Gistermiddag half vijf is een vrachtauto van de expeditiefirma H. C. alhier door een defect aan de stuurinrichting op den Lagen Morschweg in een sloot gereden. De bestuurder, onze plaatsgenoot C. A. R. kreeg verschillende verwondingen en is door den Leidschen E.H.-Dienst per auto naar het Ac. Ziekenhuis te Leiden ver voerd. De vrachtauto ls door de firma v. d. Ameele uit de sloot gehaald. Aan de gevolgen overleden De 73-j. N. B. uit Voorschoten die ver leden week tengevolge van een aanrij ding op den Rijksweg nabij den Vinkeweg zwaar verwond naar het Ac. Ziekenhuis was vervoerd, is hedenmorgen aldaar aan de bekomen verwondingen overleden. Vergadering de Burgerwacht. Onder voorzitterschap van den heer J. M. Pos is in „Het Witte Huis" een leden vergadering gehouden van de Burger wacht. Na een hartelijk welkom sprak de voor zitter zijn teleurstelling uit over de op komst, in aanmerking genomen het leden tal. De jongere leden weten echter uit ondervinding, dat de B W. regelmatLg goed marcheert, hetgeen toch niet wegneemt, dat de ouderen leden geen goed doen het nemen van besluiten aan een gering aantal leden over te laten. De notulen van den secretaris den heer B. J. v. d. Meene werden onveranderd vastgesteld. In verband met het verplicht indienen vóór 1 November van de begrooting bij het gemeentebestuur, is een vervroegde verga dering uitgeschreven. Medegedeeld werd, dat voor de bij den politiedienst ingedeel de leden van de B. W. een cursus zal wor den gehouden onder leiding van dr. Leem huis. Hierna gaf de secr.-penningmeester een uitvoerig overzicht met toelichting van de begrooting 1940, die werd vastgesteld op f. 670. Naar aanleiding van de indeeling van verschillende leden der Burgerwacht bij den gemeentelijken luchtbeschermings dienst, waardoor voor de betrokkenen moeilijkheden zouden kunnen ontstaan, is hieromtrent nader overleg gepleegd. De commandant der B.W. de heer W. H. G. Palm zette uiteen de indeeling betrekking hebbende op de geuniformde afdeeling. de gewapende afdeeling en de niet geuniform de leden. Het resultaat is, dat een zoo soepel en nuttig mogelijke regeling is verkregen door middel van een actieve samenwerking. Voor de leden der B.W. kan deze bevredi- jende oplossing als van groot belang wor den beschouwd. De commandant zeide ver volgens, dat tot zijn teleurstelling het le dental iets is teruggeloopen. Daartegenover staat het verheugende feit, dat de kern der B. W.. het actieve gedeelte geheel in tact is gebleven. Echter, in tijden van nood. is aller medewerking nocdig wil men ver zekerd zijn van een krachtige bescherming voor het behoud van het wettig gezag. De heer v. d. Mecne zeide dat er o.m. leden zijn die denken:, ,nu de luchtbe schermingsdienst ls ingesteld, kan de bur- HKDEN Evang. Chr. Gem.Dankstond te 81/4 uur nam. Jeruël: Samenkomst te 8 uur nam. Zondag. Evang. Chr. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voornen 6'„- uur nam. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur v.m. 3 en 8 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Leidsche Kunstver. Tentoonstelling J. Franken en ir. H. v. Essen 104 uur, 's Zon dags 1—4 uur (tot 12 Nov.). DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9Va11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen 7—8 uur nam. 's Donderdags, Wijkgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 4446): Consultatiebureau voor Alcoho listen. 8 uur nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam.: „De verloren zoon". Eiken dag oenaive Vrijdags ook om 2 u., Zon dag 2—7 en 8—11 uur. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „De Citadel". Woensdag en Zaterdag te 2 uur 30 nam. Zondag doorl. voorstelling van 2—7 en 8.15 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Lambeth Walk". Woensdag en Zaterdag ook om 2 uur. Zondag doorl. voorstelling 2—7 uur en 8 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: ,,'t Zit ln de lucht". Zondag te 2, 416 en 8 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam.: ..The garden of Allah Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doktoren Bruins Slot, De Bruyne, P. van Es, Niemer en Starck. Tc Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door dr. Hugenholtz, tel. 20390. De avond-, nacht- en Zondagdienst. der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 28 t/m. Vrijdag 3 Nov. a.s. waargenomen door de apotheken: Tot Hulp der Menschheld, Hooi gracht 48, tel. 21060 en A. J. Donk. Doezastr. 31, tel. 21313. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. tegen Gevatte koude, Koorts, Griep 1815 Ungez. Med.) Eerwacht als overbodig worden beschouwd". Bij gehouden besprekingen met den bur gemeester als hoofd van de politie heeft deze met nadruk te kennen gegeven, dat hij het Instituut burgerwacht in geen ge val kan missen. Immers de Luchtbescher mingsdienst zal bij terugkeer van normale tijden geheel verdwijnen toerwijl de B.W. als blijvend moet worden beschouwd, gezien ook de doelstelling daarvan. Hieruit is dus komen vast te staan, dat van opheffing geen sprake kan zijn. De heer v. d. Meene wekte de leden op als medewerkers aan de handhaving van recht en wet en liefde voor ons Vorsten huis. de B.W. trouw te blijven en mede te werken het ledental uit te breiden. Na be antwoording van vragen en rondvraag volgde sluiting. Toezegging van beroep. Beroepen te Austerlitz (toezegging) de heer J. Streef land, candldaat en hulppredi ker alhier. Loop der Bevolking. Gevestigd: B. A. van der Steen. H. Morschweg 30 K. Kovacs, Terweeweg 64 E. J. C. Boe lens, De Kempenaerstr. 64 J. C. M. Paag- man, De Kempenaerstr. 64 S. de Vries. Too- renveltstr._ 28 R. SJ. Dantuma en gezin. W. de Zwijgérlaan 45 J. Woldendorp, W. do Zwijgerlaan 45 J. M. de Bruin. Endegeest J. M. van Minnen. Fred. Hendrikl. 19 IJ. Vlietstra, H. Morschweg 47a C. Th. West- geest, Pr. Hendriklaan 2 D. van Kuilenburg. Endegeest C. R. M. Kuipers von Lande. Juf- fermansstr. 54 D. Steenstra, Rijnzichtw, O B. Scholten, Hofdijck 39 C. J. A. Barnard, Oranjelaan 2 K. Plug. Julianalaan 1 A van Bemmel, H. Morschweg 45c B. H. A. Schallenberg. Terweeweg 132 J. Dankmeijer, Rijnzichtweg 43 G, Lewin. Rhijngeesterstraat- weg 90 A. V. Pozzi, Endegeest M. O. Woel- ders. De Kempenaerstr. 68 G. Treur. Poel- geestenveg 4 Jkvr. A. M. J. Gevers Leuven, Nassaulaan 23 J. A, Wijnveldt, Regentessel. 24 H. Hoogenberk. Endegeest H. Sj. Be- klus. R-hijng.str.weg 11 A. E. A. van den Heuvel. Endegeest J. L. van der Nagel, Rijnsb.weg 128 E. T. Kuiper, Wijttenbach- weg 53 P. J. Lebbink en vr„ v. Assendelft- straat 43 G. G. de Voogd, Warmonderweg 80 H. M. I. Kaak. Warmonderweg 80 A. A. Kugel, De Kempenaerstr. 32 G. C. Hendriks, Warmonderweg 80 S. du Toit. en gezin. Em- malaan 50 E. Locho, Regentesselaan 14 A. Ticoalu, Regentesselaan 14 J. van de Velde en gez., L. de Colignylaan 16 J- Baarspul, Endegeest J. P. Ladan, Endegeest C. D. J. Pitlo, Rijnzichtweg 41 J. Pitlo en zn.. Rijnzichtweg 41 J, M. Barens, Rijn zichtweg 41 J. L. Pitlo en gezin. Rijnzicht- zichtweg 41 J. Beugel. Geversstraat 29; I. P. C. van 't Hog, Leidsestraatweg 11; M. Kos ter, Endegeesterl. 1; G. W. D. Bloem. Regen tesselaan 16; V. G. H. A. Rijsdijk. W. Pyrmont- laan 10; J. Jonker, Spaargarenstraat 32; A. N. Mohr. Hofdyck 41; J. v. d. Linden. Rhfjn- geesterstraatv/eg 32; H. J. Paulp, Endegeest; F. Wallbrink, Rhijngeest; A. M. Rempt, geb. Boeide en zn., Warmonderweg 86 E, N. E. Thijssen. Boonstraat 1: J. J. Zwagemaker. Ve Kempenaerstraat 82; A. L H. Roebroek. W. de Zwijgerlaan 36: M. c. Muller. Boonstraat li G. a. Regensburg, geb. Vogelaar. NassaulaaP 48; J. F. Slrks, W. de Zwijgerlaan 10: G. J. Bon en gez., Pr. Bernhardlaan 62; M. C. Hoogstraten. Geversstraat 56; R. M. a. Kielt, Endegeest; L. H. EUs, Dorpsstraat 16: a. Wes ter1 aken, Endegeest; J. M. Verhaar, Fred. Hen driklaan 21; R. a. den Ouden. Fred. Hendrikl. 21; B. Pinto en vr.. Regentesselaan 42; M. W. Staakm?.n Rhijngeestcrstrratweg 40; G. Tb. Edelaar. Wljttenbachweg 27: G. M. Are:i'> Groeneveld. Duivenvoordestraat 18; J. Wceink en vr.. Regentesselaan 41: E. Herreur, Leidsestraatweg 1; J. L. van Eisen, Juffer- mansstraat 54; M. Bruining. Warmonderweg 64; E. J. M. Batenburg, Oranjelaan 2. 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6