LEIDSCH DAGBLAD - Vierde BEad Zaterdag 28 October 1939 KERK- EN SCHOOLNIEUWS VISKHERM-BERKHTEN Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten gevraagd AANGEBODEN PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 29 OCTOBER. Leiden Doopgez. Gem.: voorm. 10*6 uur,ds. ten Cate. Eglise Wallonne: dlx heures et demie, mr. Th, A. Eckman, pasteur im. a Amsterdam. Evang. Luth. Gem.: Voorm. 10'A uur. ds. Mak lik. nam. 5*6 uur, ds. Bieger. Geref. Kerk in H.V. (Patrimonium): 5 uur (Bed. H.A.), dr. J. G. Ubbink. Rem. Geref. Gem.: Voorm. 10*6 uur, ds. Mis pelblom Beyer. Ver. van VriJz. Hervormden Volkshuis): Voorm. 10uur. dr. Boersma. Chr. Geref. Gem. SteenschuurVoorm. 10 uur (Voorb. H A.) en nam. 5 uur. ds. Joh. Jansen. Rozekruisersgenootschap (Z. W. Singel 106): Voorm. 10*6 uur. de heer M. Hos. Geref. Kerk Zuiderkerk): Voorm. 10 uur. ds. Weggemans; nam. 5 uur (Doopsbed.) ds Wler- singa. Geref. Kerk (Heerengracht): Voorm. 10 uur, Wiersinga: nam. 5 uur. ds. Weggemans. Geref. Kerk (Onde Vest): Voorm. 10 uur,Cand. p. v. d. Schaaf, van Beetgumermolen: nam. 5 uur dr. Westerink. Geref. Kerk (Morschweg (Evangellsatiegéb. Voorm. 9.30 uur dr. Westerink; nam. 5 uur Cand. p. v. d. Schaaf. Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstraat 19): Voorm. 104 uur, Gez. Mis. Marekerk: Nam. 6 uur (Jeugddienst), ds. D. Kuilman. Aalsmeer Ned. Herv. Kerk (Dorp>: Voorm. 10 uur, ds. Y. Alkema H. Doop)nam. 6 uur, ds. H. v. d. Linde. Oosterkerk: Voorm. 10 uur, ds. H. v. d. Linde (H. Doop); nam. 6 uur, ds. Y. Alkema. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. J. Knoppersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur ds. C. v. d. Zaal van Den Haag. Doopsgez. Gemeente: Voorm. 10 uur d6. R. C. de Lange. Aarlanderveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven ds. van Beusekom. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfze ven ds. Moolhuizen. Alphen aan den Rijn Ned. Herv. Kerk (Juli- anastraat): Voorm. halftien dr. Scheers; nam. halfzeven ds. Stehouwer. Hulpgebouw (Gouwsluis); Nam. halfzeven, dr. Scheers. Kinderkerk „Bethel" geen dienst. Ned. Herv. Kerk (Oudshoornscheweg)Voorm. 10 uur dr. Cannegieter. Evangelisatie (Hooftstraat)Voorm. halftien, ds. Slerag van Herkingen; nam. halfzeven, ds. Sierag van Herkingen. Geref. Kerk (Hooftstraat): Voorm. 10 en nam. 6 uur ds. Hartkamp. Geref. Kerk (Raadhuisstraat)Voorm. 10 uur ds. Bosch; nam. 6 uur ds. Kuiper van Aalten. Martha-StlchtingVoorm. 10 uur ds. Meijer. Chr. Geref. Kerk (van Reedestraat)Voorm. halftien en nam. 6 uur preeklezen. Lokaal van Mandersloostraat: Voorm. halftien en nam. 6 uur Lcesdienst. Hillegom Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, (H. Avondmaal) en nam. 5 uur, ds. Eerhardt. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. A. H. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur ds. P. Zwier van Schiedam. Katwijk aan Zee Geref. Gem. Remisestr.) Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur. ds. Drenth, em. pred. te Wassenaar. Leimuidcn Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9% uur 'Bed. H. D.) ds. C. A. van Harten van Zevenho ven. Geref. Kerk: Voorm. 9*6 en nam. 2*6 uur (Bed. H A.) ds. Aalders. Koudekerk Ned. Herv. Kerk (verbeterde op gave): Voorm. 914 uur, dr. J. Koopman van Lei derdorps nam. 6*6 uur, ds. S. v. Sinderen van Hoogmade. Lisse Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur ds. J. Th. van Veenen. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 uur ds. Wristers, Res. Veldprediker: nam. 4 uur dr. Th. Ruys Jr. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. A. Ponstein. Geref. Gem.: Voorm. 9.30 en nam. 4 uur, ds. M. Heikoop van Utrecht. Oud Geref. Gem.: Voorm. 9.30 en nam. 2.30 uur. Leesdienst. Nieuwveen Ned. Herv. Kerk; Nam. half drie ds. Brink (Afscheid). Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Speelman; nam. halfzeven lezen. Evangelisatie: Voorm. halftien en nam. half zeven, de heer A. v. Scherpenzeel. Noordwtfk-Binnen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Spliethof van Deventer (Veldprediker) nam 5.30 uur ds. W. W. Siddré. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en Nam. 5.30 uur, ds. H. B. Visser. Prot. Bond (Lindenplein)Voorm. 10.30 uur, ds. Dryver van den Haag. NoordwQk aan Zee Ned. Herv Kerk: Voorm. 10 uur ds. K. Brouwer van Oegstgeest; nam. 5 uur. ds. N. J. Cupédo. Ger. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. B. Bouma. Ger. Kerk (H.V.): Voorm. 10 uur (H.A.), ds. K. H. Kroon. Oegstgeest Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. uur, ds. Eringa. Gem. Gods (Geversstraat 13): Voorm. 10 en nam. 8 uur, de heeren Zeilstra en Perkins. Oude-Wetering Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9*6 uur, ds. Geerling. Geref. Kerk: Voorm. 9*6 uur, leesdienst: nam. 24 uur. ds. v. d. Bos. Rem. Kerk: Geen dienst. Rijnzatcrwoude Ned. Herv. Kerk; Voorm. 94 uur (Bed. H.A.) ds. de Vree. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 9*6 en nam. 6 uur, Kerkzaal: Voorm. 9.30 uur de heer J. Streef- l~nd van Oegstgeest: nam. 5 uur, ds. Van Niftrik Ger. Kerk (Rapenburg): Voorm. 9.30 uur, ds. Post: nam. 6 uur. ds. Van der Loo. Geref. Kerk (Voorhouterweg)Voorm. 9.30 uur ds. Van der Loo; nam. 6 uur. ds. Post. Chr. Ger. Kerk; Voorm. 9.30 en nam. 5 uur. ds. Croes van Den Haag. Ter Aar Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, preeklezen; nam. halfzeven ds. Geerling van Oude-Weterlng. Geref. Kerk: Voorm. halftien. preeklezen,nam. halfzeven ds. Moolhuizen van Aarlanderveen. Valkenburg Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Siddré van Noordwyk; nam. 6.30 u. ds. Veld kamp. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 uur, ds. Haspers van Koudekerk: nam. 5 uur ds. Metering van Kat- wfjk-Binnen. Voorschoten Ned. Herv. Gem.: Voorm. tien uur en nam. vijf uur, ds. H. P. Fortgens. Geref. Kerk: Voorm. tien en nam. vijf uur. ds. J. C. Houtzagers. Ver. der Vrijz. Hervormden „Ons eigen Huis" Leidscheweg 66): Voorm. halfelf ds. R. H. Olde- man van Haarlem. Wassenaar Geref. Kerk (Hulpkerk Prince- haven): Voorm. 10 uur, ds. Feringa; nam. 5 uur. ds. C. W. Keur van Scheveningen. Geref. Kerk (Bloemcamplaan Voorm. 10 uur ds. J. G. Feenstra, van Scheveningen; nam. 5 uur ds. Feringa. NED. HERV. KERK. Beroepen te Breda vac. dr. E. Emmen A. P Mfjnarends te Wehl; te Hengelo <0.> als hulp- pred. b. d. Ver. v. Vrijz.-Herv.)P. W. v. Arkel, cand. te Groningen; te Oudenbosch: J. O. Norel. cand. en hulppred. te Hees. gelaten invloed op den handel uit te oefenen, want er was over de geheele linie thans meer kooplust, ook voor de minderwaardige kwali teiten Op de Woerdensche jaarmarkt was het aan bod ruim 1000 stuks en de handel werd iets gesteund doordat een flink kwantum slacht koeien voor het leger werd verkocht, doch overigens verliep de handel sleepend. terwij. dc goede vleeschkoeien en die waar wat melk onder zat. toch wel een behoorlijke prijs kon den opbrengen. Mager vee was echter slecht te plaatsen We noteerden voor de goede soor ten van 140.tot 130.en verder van f. 70. tot f. 120.— per stuk. Voor de mesterij was niet veel kooplust. De eindmarkten geven echter voor alle soor ten een iets levendiger beeld, met vastere prij zen. Ook het slachtvee werd over de geheele linie even vlotter verhandeld, met iets hoogcre prijzen. De vette kalveren waren nog niet beter in trek en de prijzen waren alleen voor de eerste kwaliteit te handhaven, doch de mindere soor ten deden slechte prijzen. Nuchtere kalveren in verhouding tot begin dezer week even meer vraag, terwijl de prijzen ongeveer f. 1. per stuk hooger waren. Het wolvee werd bij kortere aan voeren tamelijk vlug verkocht, met eveneens wat hoogere prijzen, uitgezonderd voor de wei- derij. De varkensmarkt sloot deze week met een vaste markt te Leeuwarden. 50 tot 67 cent per K.G. levend gewicht. Magere varkens en big gen echter over de geheele linie een zeer tragen handel, met lagere prijzen. DE HARING VISSCHERIJ. Het aantal schepen, dat naar de visscherij vertrekt, neemt steeds toe. Vanuit Katwijk komt deze week in totaal een twintigtal schepen in de vaart en er worden nog bemanningen ge zocht voor verschillende andere. De door de regeering toegezegde tegemoetkomingen in de verzekering tegen molest van schip en beman ning zijn slechts geldig voor de helft van de totale vloot en voor die schepen, die uiterlijk voor 5 November a.s. in de vaart zijn. De vangstberichten waren zeer gunstig; en kele schepen hadden echter het ongeluk te veel te vangen, waardoor zij een aantal netten ver- BEROEMD CHIRURG OVERLEDEN. Aan de gevolgen van een ongeval is in den nacht van Woensdag op Donderdag overleden de beroemde Weensche chirurg, prof. Anton Freiherr von Eiselsberg, ln den ouderdom van 79 jaar. Prof. dr. Eiselsberg had het eeredoctoraat van negen universi teiten. v/.o. van de Leidsche Academie en was eerelld van talrijke medische vereeni- gingen. De door hem gestichte medische Lr WililIuool .„.u*., ver- Weensche school is in de groote klinieken speelden. Op de plaats waar thans gevlscht, van alle landen, door vele van zijn leerlin- wordt werden in het geheel geen mijnen waar gen vertegenwoordigd. Nog In den loop van genomen. Deze gunstige berichten hebben in Ai* i nn -de afgeloopen week vele zeelieden doen ver anderen van meening; hierdoor gelukte het verschillende schepen te bemannen. Maanlag was voor de tweede maal dit jaar de eerste nieuwe aan de markt en in den loop van de week volgden verschillende van de eerst uit gevaren loggers met een volle lading. In het algemeen viel de kwaliteit van de haring nog niet mee. De eerste ladingen bestonden uit Zandharing; meest Steurharing gemengd met yle. Het prijsverschil was dan ook zeer groot. Naar kwaliteit werd voor steurharing betaald van f.16 tot f.24; deze laatste prijs werd be steed voor allerbeste kwaliteit Engelsche wal steurharing voor de rookerij. Volle haring bracht op van f. 23 tot f. 26 en yle haring f20. De helft van de ladingen wordt voor het binnenland verkocht en de andere helft voor export. Tot nu toe is er weinig verschil in prijs voor deze twee soorten. Of dit in de toe komst zoo blijven zal. zal van de buitenland- sche vraag en van de exportmogelijkheden af hangen. Wanneer de aanvoer binnenkort groo- ter wordt is wel te verwachten, dat een grooter haring aan den kant lag. Gemiddeld maakte de Adelante slechts f. 4.50 per kist. Dat. was een heele tegenvaller, want ln dezen tijd. onder deze omstandigheden, is een besomming van f. 3680 niet loonend voor de reederfj en niet animeerend voor de vlsschers, die hun gevaar lijk handwerk toch wel met een flinke afreke ning beloond mogen zien. Gelukkig hebben dc binnenlandsche koopers er voor gezorgd, dat de prijs niet tot twee gulden of zoo iets terug liep. in welk geval de strop van de Adelante nog grooter zou zijn geweest, Er is deze week tamelijk veel haring aan den afslag geweest, aangevoerd door zeven trawlers. Het waren in totaal ruim 9300 kisten. Het wachten is nu op wat meer andere visch. en die moet komen van de Condor, de eerste kustboot, die in de vaart is gegaan. En dan zijn weer de Gerberdina Johanna en de Cornells aan de beurt, die verleden Zaterdag zijn ver trokken. en die dus. als ze zich aan de gewoonte der laatste weken willen houden. Maandag aan den afslag behooren te zijn. De zeevisch van IJmuiden is sedert enkele jaren een groote concurrente kwijtgeraakt, n.l. de haring van de Zuiderzee, die in het voor jaar één groote haringvijver kon zijn. De Zui derzee werd afgesloten en de haring kon er dus niet meer in. Dit kostelijke visch je moesten we dus missen, tot spijt van de vele duizenden, die het graag aten en tot schade van de vele honderden, die hun bestaan, of een deel daar van er aan dankten. Maar voor deze concurrente is een andere in de plaatst gekomen, n.l. de snoekbaars. Die schijnt er even ..dik" te zitten als vroeger de haring. Een geluk voor de visschers rondom de Zuiderzee en ook een geluk voor den visch- handel in IJmuiden (en elders natuurlijk, maar het hemd is nu eenmaal nader dan de rok), die in dit vlscharme tijdperk er heel wat van aan zijn klanten gezonden heeft. Enorme hoeveelheden snoekbaars worden er gevangen. De oogst van September bedroeg 537.000 KG. met een opbrengst van f. 85.000. En October is misschien nog wel beter. Donder dag was alleen in Enkhuizen 20.000 KG. aan gevoerd De prijs van deze visch is tamelijk vast; In IJmuiden brengt' ze rond 20 ets. per KG. op De snoekbaars is een concurrente, waarmede rekening moet worden gehouden. Misschien nog meer dan vroeger met de haring, want de oogst Ls standvastiger en snoekbaars is veel minder een seizoenvisch dan de haring dit jaar voerde de 79-jarige professor in Weensche hospitalen groote chirurgische operaties uit. Prof. von Eiselsberg was van 1093—1896 hoogleeraar te Utrecht. DE PAUS WIJDT 12 BISSCHOPPEN. Ook een Nederlander valt die eer te beurt. Morgen zal de Paus niet minder dan twaalf bisschoppen de heilige wijding toe dienen. Het zijn een Italiaan, een Franschman, een Duitscher, een Belg, een Ier, twee Ame rikanen, twee Afrikanen, een Chinees, een Indiër en tenslotte een Nederlander, name lijk mgr. H. M. Mekkelholt van de congre gatie der priesters van het H. Hart van Jezus, apostolisch vicaris van Palembang (Sumatra). ■MmHI Mgr. Mekkelholt heeft zich voor deze j percentage van de aanvoeren voor export be- wijdingsplechtlgheid uit Indië per K.L.M vliegtuig naar Rome begeven. De apostolische prefectuur van Benkoelen (ZuidSumatra) is bij deze gelegenheid ver heven tot apostolisch vicariaat onder den naam van apostolisch vicariaat van Palem bang. Mgr. H. M. Mekkelholt werd 25 Februari 1896 geboren te Lonneker (Overijssel), uit een Twensch weversgezin. Op 18 Juli 1926 geschiedde zijn H. Pries terwijding door den bisschop van Breda mgr. schikbaar zal worden gesteld, Amerika en Belgic zijn momenteel de grootste koopers. Daar nergens meer eenige voorraad aanwezig is, Ls het te begrijpen, dat de vraag levendig is. Over de ontwikkeling van de markt valt zeer weinig te zeggen. Alles zal afhangen van de aanvoeren en van de afzetmogelijk heden. Er moet echter rekening mede gehouden worden, dat de visscherij hoogstens nog maar 5 weken kan duren, daar er geen sprake van is, dat de schepen naar het Kanaal zullen gaan. De aanvoer van versche haring was de af leesdienst, Rynsburg Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 ds. van Niftrik; nam. 5 uur ds. J. de Jong van Sche veningen. P. Hopmans. Den 7en Juli 1927 behaalde bij ploppen week zeer belangrijk. Ook hier liet de ripn doctors trrnari aan dp Grpcorlana te kwaliteit van de haring zeer veel te wenschen. BomP g Te i De trellere zullen dit jaar wel zoolang mogelijk op haring door blijven vis.sehen Onder normale Zijn verzoek om naar de missie te vertrek- omstandigheden lleep de treilharingvlsscherij ken werd in ^September 1927 vervuld. Hij tegen einde October af. doch thans ls het zeer vertrok naar Zuld-Sumatra. Achtereenvol gens was hij onderpastoor te Palembang, waarnemend-pastoor te Tandjong Saktl. sinds Februari 1928 lid van den prefectuurs- raad. In 1930 teruggekeerd naar Palembang. werd hij er ln Januari tot pastoor benoemd. Op 19 Januari 1934 volgde zijn benoeming tot opvolger van mgr. Smeets als prefect van Benkoelen. GERUCHTEN OVER INBLIKKEN VAN MINDERE SOORTEN KOEIEN. Hier op de Leidsche markt liepen gistel-mor gen geruchten, dat zeer binnenkort zou wor den overgegaan tot het uit de markt nemen van vee om in te blikken. Hoe deze berichten in de wereld komen, wij weten het niet. want er is van de betreffende instanties van de Vee houderij -Centrale nog geen ruchtbaarheid aan gegeven en ook bij onze informaties hieromtrent kregen wij geen positieve mededeeling. Wij deelden onlangs wel mede, dat er moei lijkheden waren ontstaan door dat men geen blik kon krijgen, doch we vernamen thans, dat er blik in voorraad is. dat is overgehouden van de partij, waar tomatensoep in wordt verduur zaamd. Onze indruk is nog altijd, dat er een groot overschot is van minderwaardig vee, waarvoor momenteel moeilijk afzet is te vinden en toch is het van zeer groot belang, dat het voor den staltijd wordt opgeruimd. Het. zou ons dan ook niets verwonderen als er binnen korten tijd inderdaad zou worden ingeblikt, Intusschen hebben deze geruchten niet na- goed merkbaar, dat de vischgronden een maand rust gehad hebben, waardoor nog groote scho len haring aanwezig zijn. De eerste versche drijfnetharing werd ook reeds aangebracht. Er bestond veel animo voor de mooie Engelsche walharing; deze soort bracht dan ook f.23 meer op dan de treilharing. De vooruitzichten voor versche haring zijn niet slecht, daar hier van groote hoeveelheden naar Duitschland mogen worden uitgevoerd. NIEUWS UIT IJMUIDEN. (van onzen correspondent) Weekoverzicht, Wij zijn dus pas weer met de visscherij be gonnen en het begin was niet kwaad, voor de reeders niet en voor een groep kooplieden, n.l. de haringexporteurs. De booten, die tot Don derdag toe met haring aan den afslag kwamen, hadclen flinke vangsten met de Delft met 2450 kisten aan den kop en de handel betaalde een goeden prijs. Het was allemaal heel mooi; IJmuiden begon weer een beetje op te leven. Maar u weet. dat IJmuiden steeds vol verrassingen is en IJmui den zou IJmuiden niet zijn, als wij ook nu niet weer een verrassing mochten beleven. Een onaangename natuurlijk: waar bleven Vrijdag morgen bij den afslag van de vangst van de Adelante de Duitsche exporteurs? Donderdag was er al eenige weifeling en kon men zoo'n beetje van achter de coulissen bemerken, dat- er wat haperde in het spel. En Vrijdag was het heelemaal mis. Er werd geen haring voor Duitschland gekocht Wat is er nu weer aan de hand? Moeilijkheden met de deviezen? Neen. ditmaal nu eens niet. Het waren, naar wij vernamen, moeilijkheden met de telefoni sche verbinding met Duitschland, waardoor het Duitsche Inkoopbureau de orders niet kon op geven. Het lot trof de Adelante, die met 780 kisten ZONDAG 29 OCTOBER. Hilversum I. 1875 en 414,4 M. 8.30 NCRV. 9.30 KRO. 5.00 NCRV, 7.45—11.15 KRO. 8.30 Morgenwijding 9.30 Gram.muziek 11.00 Plechtige Hoogmis 12.15 Causerie „Beteeke- nis van den tuinbouw voor Nederland" 12.35 Gram.muziek 12.45 Berichten ANP., gram. muziek 1.00 Boekbespreking 1.20 KRO- orkest en solisten 2.00 Vragenbeantwoording 2.45 R.K. Kinderkoor ..Zang en Spel" met planobegeleiding 3.00 Rotterdamsch Philhar- monisch orkest en solist (opn.) 3.40 Gram. muziek 4.00 Rococo-octet 4.30 Ziekenhali- uurtje 4.55 Gram.muziek 5.00 Geref. Kerk dienst. Hierna: Gewijde muziek (gr.pl.) 7.45 Berichten 7.50 Gram.muziek 8.00 Berich ten ANP. mededeellngen 8.15 Vroolijk pro gramma 9.00 Gram.muziek 9.15 De KRO- New Style Artists 9.35 Het Rococo-octet 9.55 Gram.muziek 10.05 Spreekkoor en het KRO-orkest 10.30 Berichten ANP 10.40 Epiloog 11.00—11.15 Esperantonieuws. Hilversum II. 301.5 M. 8.55 VARA. 12.00 AVRO. 5.00 VPRO. 5 30 VARA. 6.30 VPRO. 8.00 12.00 AVRO, 8.55 Gram.muziek 9.00 Be richten 9.05 Tuinbouwhalfuur 9.35 Gra- mofoonmuziek 9.45 Causerie ,,Van Staat en Maatschappij" 9.59 Berichtten 10.00 Het VARA-Harp-trio en gram.muziek 10.40 De clamatie en gram.muziek 11.00 VAR A-Kin derkoor „De Merels" 11.30 VARA-Harmonie orkest 12.00 Cyclus „Verschijnselen van dezen tijd" 12.20 Omroeporkest en solist 12.45 Berichten ANP., gram.muziek 1.00 Vervolg concert 1.30 Causerie ,.De gesproken mail brief uit Indië" 1.50 Gram.muziek 2.00 Boekbespreking 2.30 Concertgebouw-orkest en solist (In de pauze: Causerie over Robert Koch) 4.30 Mandolineclub „Ons Genoegen" 4.45 Sportnieuws ANP., gram.muziek 5.00 Ge sprekken met luisteraars 5.30 Kinderhalfuur 6.00 Sportpraatje 6.25 Sportnieuws ANP. 6.30 Causerie over de Marginalia 6.55 Vrij zinnig-Protestante Kerkdienst 7.55 Causerie ..De Werkploeg" 8.00 Berichten ANP., mede- deelingen 8.25 Omroep-orkest en soliste 9.15 Radiotooneel met muziek 9.45 AVRO- Amusementsork.. de Singing Bachelors, AVRO- Girls en „The Hawaiian Serenaders" 11.00 Berichten ANP., hierna: AVRO-Dansorkest 11.4012.00 Orgelspel. Engeland. 391 en 449 M. 8.45—9.35 Kerk dienst 11.20 Berichten 11.35 BBC-Variété- orkest 12.05 Causerie 12.20 Gevarieerd programma 12.50 BBC-Harmonie-orkest I.35 Voor tuinliefhebbers 1.50 Orkestconcert 2.50 Orgelspel 3.20 Berichten 3.35 Re ligieuze causerie 3.55 Variété 4.35 Kin deruurtje 5.20 Berichten 5.35 Declamatie 5.55 BBC-Theaterorkest 6.35 Optreden van een solist (e) 6.50 Mededeellngen 7.15 Kerkdienst 8.00 Optreden van een solist»e) 8.20 Berichten 8.35 Variété-programma 9.35 Orkestconcert of optreden van een so list (e) 10.05 Epiloog 10.15 Radiotooneel of gevarieerd programma 11.00 Lichte muziek 11.20—11.35 Berichten. Radio-Paris, 1648 M. Geen opgave ont vangen. Keulen. 456 M. 5.20 Havenconcert 7.20 Solistenconcert 8.35 Gram.muziek 9.50 Volksliederenconcert 10.35 Het Bulgaarsche Strijkkwartet 11.20 Omroeporkest en -koor en solist 1.35 Populair concert 3.20 Het Bielefeldsche Kinderkoor en solist 4.30 Ver- zoekconcert. 7.3512.20 Zie Deutschland- sender. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 8.20 Gram. muziek 9.20 Jan Steurs' Musette-ensemble en soliste 10.35 Pianovoordracht 11.20 Gram.muziek 11.50 en 12.30 Omroepdansor- kest 12.501.20 en 1.50 Gram.muziek 2.35 en 3220 Het koor „Marxkring" 4.50. 5.20, 6.20 en 6.45 Gram.muziek 7.20 Gevarieerd pro gramma 9.30 Omroepdansorkest 10.20 II.20 Gram.muziek. 484 M.: 8.20 Gram.muziek 9.20 Gevarieerd concert 10.20 en 11.35 Gram.muziek 11.50 Jean Duchesne's orkest 1.50 Gram.muziek 2.20 Symphonieconcert. in.m.v. solist en gram. muziek 4.20 Gram.muziek 4.50 Pianoduet ten 6.15 en 6.35 Gram.muziek 7.20 Uit zending voor soldaten 7.50 Gram.muziek 7.56 „Faust", opera In^de pauzen: Gram.muz. 10.35—11.20 Gram.muziek. Deutschlandsender. 1571 M, 7.35 Populair concert. In de pauze: Vroolfjke schets 9.20 Berichten 9.50 Populair concert '10.2010.35 Politiek dagblad- en radio-overzicht) 11.20 Berichten. Hierna tot 12.20 Nachtconcert. MAANDAG 30 OCTOBER. Hilversum I, 1875 en 414,4 M. NCRV-Uit- zending 8.00 Berichten ANP., Schriftlezing meditatie 8.20 Gram.muziek '9.309.45 Ge- iukwenschen) 10.30 Morgendienst 11.00 Christelijke lectuur 11.30 Gram.muziek (12.00 —12.15 Berichten) 12.30 Het All-Round- sextet en gram.muziek (Om 12.45 Ber. ANP.) 2.00 Schooluilzsnding 2.35 Gram.muziek 2.45 Causerie ..Wat de pot schaft" 3.153.55 Gram.muziek 4.00 Bijbellezing 5.00 Gram. muziek 5.15 Kinderuur 6.15 Gram.muziek —6.30 Vragenuur (7.007.15 Berichten) 7.45 Gram.muziek 8.00 Berichten ANP., herhaling S.O.S.-berichten 8.15 NCRV-orkest 9.00 Bijbelsche causerie 9.20 Orgelconcert 9.45 NCRV-orkest 10.00 Berichten ANP., actueel halfuur 10.30 De Postillons en gram.muziek 11.20 Gram.muziek, circa 11.5012.00 Schrift lezing. Hhversum II, 301.5 M. Algemeen Program ma. verzorgd door de AVRO 8.00 Berichten ANP.. Gram.muziek 9.20 AVRO-Amusements- orkest en solist (opn.) 10.00 Morgenwijding 10.15 Gewijde muziek (gr.pl.) 10.30 Voor de vrouw 10.35 Ensemble Rentmeester (11.00 —11.10 Voor de vrouw» 12.15 Orgelspel 12.30 De Vagebonden en soliste 1.15 Orgel spel 1.30 Gram.muziek 2.20 Het Lyra- trio 3.05 Declamatie 3.30 Het Omroepor kest. en soliste 4.30 Disco-causerie 5.30 Het. Omroeporkest en gram.muziek 7.00 AVRO-dansorkest 7.35 Lezing „Van Galileï tot Einstein" 8.00 Berichten ANP., mededee llngen. eventueel Vraag en Antwoord 8.25 Verkorte operette „Das Dreimaderlhaus" 9.25 Radiotooneel 10.00 Liedjes 10.20 Gram.- platen met toelichting 11.00 Berichten ANP., hierna tot 12.00 De Twilight Serenaders en solist (opn.). Engeland. 391 en 449 M. 10.0510.20 Bios coop-orgelspel 11.20 Berichten 11.35 Dans- orkest 12.20 Causerie 12.351.20 BBC- Harmonie-orkest 2.20 Optreden van een so list» e( 3.05 Causerie 3.20 Berichten 3.35 Cabajet-programma 4.20 Kinderhalfuur 4.50 BBC-Tdeater-orkest 5.20 Berichten 5.35 Declamatie 5.55 Variété 6.20 Orkest concert 6.50 Mededeelingen 7.20 Variété 8.20 Berichten 8.35 Orgelspel 8.50 Ra diotooneel of gevarieerd programma 9.35 Cabaretprogramma 10.05 Optreden van een soliste (e) 10.40 Dansorkest 11.20—1135 Be richten. Radio-Paris, 1648 M. Geen opgave ont vangen. Keulen, 456 M. 5.50 Leo Eysoldt's klelnor- kest 7.40 Gram.muziek Ö.30—10.20 Amu sementsprogramma 11.20 Concert 12.20 Het Neders^ksen-orkest 1.35 Populair con cert 3.20 Het Omroeporkest 4.30 Gram. muziek 5.00 Het Peter-kwartet 5.20 Otto Dobrindt's orkest 7.35—12.20 Zie Deutsch landsender. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gra- mofoonmuziek 11.50 en 12.30 Omroepdansor kest 12.501.20 Gram.muziek 4.20 Piano- voordracht 5.50 en 6.20 Gramjnuziek 7.20 Ontspanningsprogramma voor soldaten 7.50 Cabaret. 9.30—10.20 Omroepdansorkest. 484 M.: 11.35 Gram.muziek 11.50 Radio orkest 12.50—1.20 Gram.muziek 4.20 Radio- orkest 5.35 Pianovoordracht 7.20 Uit zending voor soldaten 7.50 Omroepsympho- nie-orkest en solist 9.30 Jazzmuziek tgr.-pL) 9.5010.20 Gram.muziek. Deutschlandsender. 1571 M 7.35 Het Ber- lijnsche Omroeporkest, -kleinorkest en -koor, en solisten 9.20 Berichten 9.50 Gram.muz. 10.20 Populair concert 11.20 Berichten, hierna tot 12.20 Nachtconcert. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Zondag 29 October. Ie Programma: lederen dag van 824 uur A.V.R.O.. V.A.R.A. enz. 2e Programma: lederen dag van 824 uur K.R.O.. N.C.R.V. enz. 3de Programma: 8.35 Keulen 10.20 Brus sel, Fr. 1130 Brussel VI. (12.20 Ber.) 12.20 Brussel Fr. 12.50 Brussel VI. 1.20 (Ber.1.50 Brussel VI. 2.20 Brussel Fr. 4.20 Keulen »Ber.) 4.50 Brussel VI. 5.05 Keulen (7.20 Ber 735 Brussel Fr. <9.25 Ber 11.20 Deutschlands. »Ber.). 4de Programma: 8.30 Brussel VI. 10.20 En geland 11.20 R. Danmark of div. 12.10 Brussel Fr. 12.20 Engeland (Ber.) 12.50 Parijs Radio 1.001.09 Scheveningen Haven (Ber.) 1.50 Engeland »3.20 Ber.) 3.35 R. Danmark 4.20 Brussel Fr. 5.20 Engeland (Ber.) 5.40 R. Danmark 6.10 Enge,land 630 Brussel VI. 8.20 Engeland (Ber.) 8.35 R. Danmark 9.20 Keulen 'Ber.i 9.30 Brussel VI. 11.20 Engeland <Ber.). Maandag 30 October. 2de Programma: lederen dag van 824 uur: Kro. Ncrv. enz. lste Programma: lederen dag van 8—24 uur? Avro. Vara enz. 3de Programma: 8.00 Keulen (9.20 Ber.) 10.20 Diversen 11.20 Brussel VI. 12.20 Ber.) 1.20 Keulen »Ber.) 1.50 Deutschlands. 4.20 Brussel VI. 5.10 R. Danmark of div. 5.35 Brussel Fr. 6.20 Brussel VI. 7.50 Brussel Fr. 8.50 Brussel VI. <9.20 Ber.) -- 9.40 R. Danmark of div. 1030 Deutschlands. (11.20 Ber 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 8.20 En geland »Ber.) 11.20 Brussel Fr. 12.20 En geland (Ber.) 12.50 Parijs Radio (Ber.) 1.50 R. Danmark of div. 2.35 Engeland 3.05 R. Danmark of div. 3.20 Engeland (Ber.) 4.20 Brussel Fr. 5.005.09 Scheveningen Haven (Ber.) 5.20 Engeland (Ber.) 5.35 Motala of div. 6.05 Engeland 6.50 Oslo 7.20 Keulen (Ber.) 7.35 Beromünster 8.20 Engeland (Ber.) 8.35 Weenen of div. 9.20 Keulen (Ber.) 9.30 Brussel Fr. 1030 Engeland (11.20 Ber.). Wijzigingen voorbehouden. 2e handsch Microscoop gevraagd. Brieven Bur v. d. Blad No. 1112 k. HERENMODELLEN Jhl gratis Jcnlppen en poeren enz. op Maandag ^October aan de Vak school Nleuwsteeg 12. «et Vakschoolbestuur. OAMESMODELLEN Voor gratis knippen, ondu- niC«??watergolf enz7 op vH* 31 October aan de Kschool. Nlcuwsteeg 12. Het Vakschoolbestuur. CAROS e koop gevraagd een twee heul ,'lcll6e caros met j-v3!8 of achter- en voor- Ook b°°S l6 M. pl.m. del gasoven, kl. mo- !-''^deENBO°M' RUn" GOEDERENBEURS Buichtsteeg 4. N. Beesten markt 79 (Veemarkt), Telef. 24013. koopt steed6 a contant: Inboedels, for nuizen. kachels, haarden, mangels, gewichten, bas cules, brandkasten enz. Vraagt Inlichtingen. Van ouds adres A. J. HART- W1JK. Telef 24013 Ook taxeeren, herstellen. KINDERWAGEN Te koop gevraagd een kin derwagen ln zeer goeden staat. Brieven Bur, v. d. Blad onder No. 983 k. BROE1RAMEN Te koop gevraagd pl.m. 15 broelramen eenruiters alleen ln nvlmft staat. Brie ven met opgave van plaats waar te zien ond. No. 1008k Bur. v. d. Blad. POPPENWAGEN gevraagd tegen billijken prijs. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 783 k. Waschtaf. of commode Gevraagd een 2-pers. don ker mahoniehouten wasch- tafel of commode. Brieven met prijs onder No 1009 k Bur. v. d. Blad. PIANO te koop gevraagd, geschikt voor zangvereen. Brieven met voll. gegevens en aller uiterste prijs ond. No. 903k Bur. v. d. Blad. KINDERWAGEN te koop gevraagd tegen billijken prils. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 1000 k. REGENKLEDING Ollejasscn, Jekkers, broe ken, pijpen, zuidwesters, rubberlaarzen, knie-, dij en heuplaarzen. Alle ma ten en prijzen Lederhan del A. VERHOOG. Haar lemmerstraat 57 Tel. 20578 over de Bloecoop. BOEKHOUDEN 214 geslaagden voor de examens „Handelskennis L.O Federatie" (Mer- curlus) ..Vereenlging van Leeraren*' Condities i 5.- p. mnd. per wekel. lesuur. J. A. JANSEN. Kamerllngh Onneslaan 15. (Kerkplein) Lelden. Tel. 22811. Inrich ten, bijhouden, controlee ren. adviezen LEDEREN KLEDING Lederen Jassen, lederen Jekkers, lederen broeken, lederen vesten. Wij kun nen kv/alltelt en kleur ga randeren. Lederhandel A. VERHOOG Haarl.6traat 57. Tel. 20578, tegenover de Bioscoop. HEEFT U LEKKAGE of heeft u andere noodlge reparaties? Stuur dan even een boodschap of brief kaart a«n P. REMMELEN- KAMP, timmerman. de RuiJterstr 5. Uw adres voor alle voorkomende tlmmerworkeo. tegen con- curroerendo prijzen. ZEESLOEP geen afgekeurde, wie ruilt mijn sloep voor 12-voets Jol. als nieuw rijwiel of dito accuradio (modern). Zeedleselyacht, Z. Blaak 34 Rotterdam. D.K.W. te koop. 200 C.C.. ziet er uit aLs nieuw. Ook gene gen te rullen voor zwaar dere. Bevragen: A. SALIER Wcerlaan, Hillegom. ook 's Zondags. Met de meeste zorg en vakkundig wordt uw bontmantel bil ons gemo derniseerd en gerepareerd. Prima afwerking, onberis pelijk passende en chique modellen. Zeer voordeellge prijzen. HET BONTHUIS. Hugo dc Vrlesstraat 40. tramhalte Tulnstadwyk HERDERSHOND Te koop pracht Herders hond. Zeer waaks. Te be vragen tusschen 67 uur. v. Banchemstraat 13. DAMES! Uw kapster aan huls Tariefonduleeren 50. knippen, onduleeren 75; wasschen, knippen, ondu leeren 1—, kinderen knip pen 25 ct.. Lang haar was schen. onduleeren 1. MeJ. M VAN ITERSON. BllderdUkstraat 11. Telef. 24220. Voor so lied metselwerk naar Th. G. BARTHEN. Rijn- en Schlekade 115 E, Telef. 21834. H.H. MILITAIREN Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het maken van militaire uni formen naar maat, tegen zeer lage prijzen, netto coupe én fijne afwerking. Beleefd aanbevelend: J. J v. ITERSON. Schut terstraat 14 a. Tel. 24220. PAARD te koop. mak in alle tul gen. Hoofdstr. 216. Sassen- helm. Tel. 7205. AUTOSLOPERIJ en handel ln gebruikte auto's, Valkenburgscheweg Haagsche Schouw. Voor schoten. Onderdelen van 100 auto*6, motoren, on derstellen. accu's enz. „Het Stadsvervoer" le Binnenvestgracht 11 Tel. 22409. Het aangewezen adres hier ter plaatse voor uw klelntransport. Vervoer per bakfiets, handwagen en transportrijwiel Bulten Leiden per motorbakfiets, laadvermogen 500 kg. Inlichtingen vrl.lbll) vend. Reclamerijden. METSELBEDRIJF Vraag prijs van metsel-, beton- en tegelwerken. Aanb. Jb. SCHINKEL. Magd. Moonsstr. 13- PIOENEN Te koop 6 roe pioenen, roode en witte. 5-Jarige planten. Te bevr. bil: L. VERHAAR. Valken burgscheweg 18. Voorscho ten. WOONSCHIP te koop 13.50 x 3 M. GEBR v d LAAN. Wou- brugge. Tel. 13. BOOTMOTOR 1 Te koop 4 cyl. Chevrolet bootmotor. Compleet ln de boot ln werking te zien. 's avonds na 6 uur. Jullanastr. 12. stad. HAARDKACHEL Te koop een zoo goed als nieuwe haardkachel en ïlergaatsch gasfornuis, merk Dordrecht. Te bevr.: Emmalaan 78. Oegstgeest. MELKBRIK Wegens plaatsgebrek to koop een lichte melkbrik. op Coling assen en een boe renwagen. lage leeren. Ijzer assen en rongen, bij D. WITTEBOL. Kerkweg, Woubrugge. Accordeon-School Permanente Demonstratie Lelds Muzlek-Instltuut. Rapenburg No. I (bij Dc Gljselaarsbank»D. VAN WOUW. Muziekleeraar. Di rigent-Componist. Gratis muziek, speciaal voor Ac cordeon bewerkt, zonder tarief sverhooglng Talrijke aanbevelingen. Electr. gram. met p.-u. Aangeboden: electr. gram. met plck-up, uitschulf- baar. in notenhouten kast. Uiterste prijs f. 16. Te zien 's avonds na 6 uur. 3 Octoberstraat 26. EIKEN SALONTAFEL 2 fauteuils 4 stoelen. Mou- chette stoffeering aange boden. Goed onderhouden. Moet weg wegens plaatsge brek tegen elk aannemelijk bod. Te zien: 4de Binnen vestgracht No. 4. Lelden, n.b. Plantage. HAARD - FIETSEN Wegens vertrek naar Indië to koop E M. Jaarsmahaard N. uitvoering wapenblank, gekost f. 190 voor f. 75. Heeren- en Damesfiets z. a. a. n. f. 19.50. Haagweg 188. 3—4

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 15