B u" CORRESPONDENTIE O, voetbal Het doktersslangetje ir. V, ■Din lie! Beste raadselnichtjes en -neefjes, Natuurlijk zijn jullie ogen het allereerst evlogen naar de uitslag van onze Prijs- aacisels. Ik hoop maar, dat de krant er >nder scheuren is afgekomen! Ek- zijn er eer acht, die al een rondedans of lucht jong of buiteling of een andere capriool ebben gemaakt van blijdschap. Gefelici- eerd met je prijs, jullie acht geluksvogels! c hoop, dat jullie prettige uurtjes zullen ombrengen met je boek. En alle anderen? lie zijn toch al weer over hun kleine te- iu rstelling heen, nu ze dit lezen? Mis- *hien hebben zij zelfs de nieuwe raadsels 1 opgelost!, en zo niet, dan gaan zij maar 'eer gauw met nieuwe lust er aan begin - en. En ieder hoopt weer op de volgende riisraadsels, dat spreekt van zelf. Jullie hebben nü de vetgedrukte aanwij- agen allen goed doorgelezen. Bij nage- g allen was de „afwerking" van de brief orde. Er waren slechts enkelen, die door et. vergeten van leeftijd of adres af moes in vallen. Ik kwam veel nieuwe namen tegen. Ik oop natuurlijk, dat er ook weer blijvende eefjes of nichtjes bij zullen zijn. Wie geen Jd heeft voor vaste wekelijkse inzending, oop ik dan toch een keertje vaker aan te :effen dan uitsluitend bij prijsraadsels. In Ik geval: de nieuwelingen zijn welkom. ■Wat het prijsraadsel voor allen betreft: immlgen schrijven me, dat zij het eerst liet, eens konden worden met de „ezel". llie weten wel. dat een ezel vaak als last er of trekdier gebruikt wordt, ook als rij er (in bergachtige streken). Hij mag dan ok wel degelijk tot de huisdieren gerekend orden. Misschien doet dit jullie wat reemd aan, omdat je in onze streken wei- ig ezels ziet. Gelukkig werd deze ezel geen iJtruikelblok voor jullie! Hij kwam jullie nmers vanzelf tegemoet uit de overblij- ende lettergrepen. Nu mogen jullie weer lange brieven ihrijven. De acht gelukkigen schrijven mij latuurlijk de week na deze over hun boek! rst moeten jullie ie boek nog halen. Wat illen jullie naar Woensdag 12 uur ver- ngen! Vele nichtjes en neefjes, die al eens •rder gelukkig waren, weten, welk een TÜjk ogenblik het is. als je, aan het lureau "van ons blad gekomen, naar binnen at om je boek. Nu begin ik aan de beantwoording van e korte briefjes, die bij de prijsraadsels ge dreven ziin. En ik hoop, dat jullie me vol- ende week weer heel veel te lezen geven. Arnoud Dirkse Natuurlijk ben je har- ïliik welkom. Corrie van Weizen Nogmaals gelukge- enst. Jij hebt weer een goed weekje! Riekje Leemans Ik ben nu nog ieuwsgierig naar de kleur van je hartje, s het een hartje van goud, of zit dit alleen laar van binnen? Er zijn kinderen, die in mn raadsel jaren twee of drie boeken heb- len gewonnen. Jij kunt dus nog op iets iepen in de jaren, die nog voor je liggen, lij alle prijsraadsels heb je kans (als je 'Plossingen enz. in orde zijn). Neen, ik ken- le je raadseltje niet, en vind het heel aar- |g. Moet ik het voor de krant bewaren? Rie de Vos Hartelijk gefeliciteerd met e feestdag, die je maar heel prettig moet lieren Zaterdag. Dan kan het een uurtje iter worden dan gewoonlijk! Joke heeft ich bij de kleineren gerekend (2 oplossin- :en in plaats van 3 van de raadsels, om uit E3 e kiezen) Jammer, geen kans deze keer. •\nnie Schneider Jullie Meester trof iet niet, juist ziek te zijn, toen het zo'n lijde dag voor hem was. Ja, het is in orde o bij raadsel 4. Alles opgelost, mooi. Ali Stikkelorum Het is een weekje van panning geweest. Jij hoopt weer op een ndere keer, nietwaar? Koo6 Stikkelorum Nu breng je me K-ter op de hoogte. Het lijkt me. dat je al j [oed met je meeano overweg kunt. Jan Bronsgeest Je kwam zeker hijgend >ij je Grootmoeder aan. Een padvinder loudt wel van zo'n renpartytje! Elsje de Bruyn Nu. ik ben natuurlijk ok benieuwd, wat je te zingen zult krijgen, lei tot hoor ik dan wel, als het zo ver is. Jannie van Groeningen Dit is dan de atste maal, dat ik je van deze plaats uit iicitcer met je verjaardag. Deze verjaar- lag betekent een afscheid, een afsluiting [an je raadseljaren. Deze week kun je nog ot schrijven en dan hoop ik de volgende tij eek je laatste raadselbrlef te beantwoor- s' en. Nu eerst veel genoegen op je feestdag. 1'Henri en Joke Derogee Jullie beiden artelijk welkom. Ik hoop nog vele raad- O, ronde bal, o bruine vrind, O, trouwe kameraad, Hoe menig uurtje trapt' ik jou Genoeglijk langs de straat! Hoe heerlijk speelden wij tezaam! Wat hadden we een pret! Wat rold' ik dan, vermoeid en warm, Woest hijgend in m'n bed! Wat heeft mijn moeder vaak gebromd! Wat kreet mijn Pa me uit. Als tenen kwamen door m'n schoen Ofjij door buurman's ruit! O, ronde bal, o trouwe vrind, Helaas, het is gedaan! Een diender is er 'n week geleen, Met jou vandoor gegaan! Mijn schoenen, blijven keurig heel, Mijn Pa en Ma zijn blij, Maar 'k zucht en krijt, o, trouwe vrind, Kwam jij maar weer bij mij! MARIE MIC HON. sel-oplossingen en briefjes van jullie te ontvangen. Kora Key Het zijn twee feestweken voor je. Wat een verrukkelijke dag heb jij gehad verleden Woensdag! Ook is er al weer een prettige Dinsdag voorbij, en nu komt de Zondag nog. Feliciteer je Moeder ook van mij hartelijk. Jij moest jezelf eigenlijk in tweeën kunnen delen deze Zon dag. Bea van der Kooi Jij krijgt een plaats je by je vriendin. Heel hartelijk gefelici teerd met je verjaardag, die je Zondag volop zult kunnen genieten. Ik hoop, dat je me heel veel prettigs over deze dag te schrijven zult hebben. Anny fiekooy Je hebt je best gedaan. Nu zijn er anderen gelukkig. Misschien komt jouw geluk weer een andere keer. Annie Olivier Ik heb geen brief van je ontvangen verleden week. Ik denk, dat jij je broertje (en dus ook my!) verwend hebt met het mooie postpapier van jou. Henk Olivier Je kunt best meedoen, zoals je ziet. Als je hulp nodig hebt, kun je gemakkelijk bij Annie aankloppen. Ik hoop, dat je nu weer beter, en naar school bent. Wim de Wolf Het is uitstekend, wat je schrijft. Je denkt goed om mij! Henk van Weizen Ook jij bent harte lijk welkom. Henk van Egmond Ik merk, dat je toch niet stil zit in al je vrije dagen. Heb ben nu alle kinderen bij jullie in het dorp nog vacantie? Je bent nog niet gelukkig geweest; nu maar weer op de volgende keer hopen. Cornells den Hollander Als je vaker oplossingen inzendt, kan je raadsel een beurt krijgen voor plaatsing. Drietal van Iterson Jullie alle drie hartelijk welkom in onze raadselkring. Wat krijg ik meteen mooi postpapier! Jammer, dat Jan een oplossing te weinig had. Zeker een vergissing! Adri Boelee Van jullie heb ik dan nog prettig nieuws te goed. Aukje van der Walle Het is verstandig, nooit op een prijs te rekenen. Maar het ge luk is al eens bij je geweest, en wie weet komt het nog niet eens bij je. Hanny Ykema Dc raadsels waren dus voor jou maar een peuleschilletje. Je bent het oplossen nog niet verleerd. Vijftal Stouten Deze keer worden jul lie allen aan elkaar gekoppeld! Hebben jul lie de „ezer'-geschiedenis gelezen in begin correspondentie? Jilles de Vos Jij moet maar hopen op een volgende keer; je weet: vaak keren de kansen weer. Zusjes de Lange Wat hebben jullie je enveloppe mooi voor mij versierd. Lydi Boon Wat jij hoopte, hoopten allen en ik gun het ieder graag. Daarom hoop ik ook voor jou op een andere keer. Willy Smits Hartelijk welkom. Ik ben maar blij, dat je nu de stoute schoenen hebt aangetrokken!Het is prachtig in orde; dus je ziet, dat je het vaker kunt doen. Annie Hansen Jij zult me dan de vol gende week wel wat prettigs te schrijven hebben. Dickie Oskam Je miniatuurbriefje sprong me dadelijk in het oog. Door de ge zellige kleur zorgt het wel, dat het niet over het hoofd wordt gezien! Bep Crama Lees begin correspondentie voor het antwoord op je vraag. En vertel me eens, heb je het zo druk tegenwoordig? Freddy Kohier Wees met je zusje en broertje hartelijk welkom. Ik hoop, dat jul lie het even prettig zullen vinden, aan de raadsels mee te doen, als Moeder vroeger. Dan kunnen jullie namen nog vaak in de krant komen! Truusje Sluymer Knap, dat je alles hebt opgelost. Nu zijn er weer andere ge lukkigen, zoals je ziet. Jannie van Biezen Je oegrijpt, dat ik grote ogen opzette, toen ik je brief las. Je hebt het nu heel erg druk. Maar het is heerlijk, dat het nu mogelijk is, dat je zo iets doet en Moeder dus wat op de been kan zijn. Groet M. hartelijk en wens haar verdere vooruitgang. En ik hoop. dat je me nog wat op de hoogte zult kunnen houden, al zal het dan niet iedere week gaan. Annie van der Sluis Nu kon ik je niet bij de goede oplossers plaatsen, dat is jam mer. Een volgende keer zal het wel beter lukken. Begin nu met frisse moed aan de nieuwe raadsels. Annie van Winkel Over de „ezel" lees je in begin correspondentie. Knap dat je alles hebt opgelost. Hannie de Wekker Je bent 10 jaar vol gens je brief, dus dan behoor je natuurlijk nog bij de kleineren. Verder een groetje na dit korte babbeltje. Suusje de Wekker Het grapje komt nog niet dadelijk aan de beurt. Even geduld! Het drietal is no^niet in de eigen school, maar dat zal wel spoedig gebeuren. Dag nieuws gierig Aagje. Cobie Kleer Als je trouw mee blijft doen. krijg je nog kansen genoeg bij vol gende priisraadsels. Annie Schouten Wat je vraag betreft: het raadsel is goed en je antwoord is goed. En nu weer aan de gewone raadsels? Tony Neuteboom Hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag, die ie viert, geliik met twee andere raadselnichtjes. Veel pleizier. Trieneke van Manen Ook gelukgewenst met ie verjaardag. Veel genoegen die dag! Houd j jj niet meer van prijsraadsel «o Voor de nieuwelingen schrijf ik nog, dat steeds ingezonden moet worden naar Bureau Leidsch Dagblad, of naar Wasstraat 5. Tot uiterlijk Dinsdagmorgen 9 uur. Nu weer tot de volgende keer. Allen hartelijk gegroet door jullie Raad seltante, Mevr. M. J. BOTERENBROOD. Je kent allemaal natuurlijk wel het rode slangetje op witte grond, dat het teken der dokters is. Auto's, voorzien van dit teken, hebben in geval van nood voorrang. Waarom is de slang het symbool van de medische wetenschap? Dat zal ik je vertel len. Evenals zieke mensen tegenwoordig naar Wiesbaden, Spa of andere badplaatsen reizen om het geneeskrachtige water-, dat daar uit de bodem opwelt te gebruiken en zich erin te baden, zoo reisden heel vroeger de zieken naar Épïdauros, Kos of Pergamon, Athene, Korinthe of Paros. Al deze bad plaatsen waren heiligdommen van Asklepios, den god der geneeskunst. En aangezien het water meestal met een klein, kronkelend straaltje uit de bron tè voorschijn komt. dus zo ongeveer als een slangetje, werd al in die oude dagen de slang het symbool van de geneeskracht van het water. Men geloofde in het oude Griekenland, dat het water niet eens gedronken behoefde te worden om genezing te geven. Ieder, die een nacht naast de bron ging slapen, moest nauwkeurig zijn dromen onthouden en die aan de priesters meedelen. Uit de uitlegging der dromen wisten de priesters dan de kwaal vast te stellen en tevens het geneesmiddel. £<lMt v.usfcp»

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 17