LEIDSCH DAGBLAD Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 23 October 1939 De Britsche minister van oorlog Hore Belisha voor de radio burgerlijke stand van leiden ACHTERZAAL van (ASA (ARA GEMENGD NIEUWS Vader en zoon in de Maas verdronken De lyrannie moet worden - dc dappere en geëerbiedigde vriend buitenlandsch gemengd. neergeslagen aalsmeer. Prins Bemhard jaagt te Noordwijkerhout Voedt Uw huid 's nachts met Purol Goebbels doet een aanval op Churchill haarlemmermeer. hillegom. W. VAN BEELEN. katwijk aan zee. Plaatst Uw advertenties katwijk. leidschendam. katwijk aan den rijn. noordwijk. MET ROEIBOOT OVER EEN STUW GESLAGEN. Zaterdagmiddag tegen half drie wilde de 44-jarlge landbouwer F. Liljens uit Sambeek met zijn roeiboot, waarin ook gezeten waren zijn dertienjarig zoontje en de negentienjarige H. van der Broek, zich naar zijn aan den overkant van de Maas gelegen weiland begeven. Door den sterken stroom van de rivier dreef het bootje naar de stuw van Sam beek. De boot sloeg met den stroom over een der openingen van de stuw, waar de Maas een verval heeft van to centimeter. De drie Inzittenden geraakten te water. Van der Broek wist zich te redden door zich aan de stuwwerken vast te grijpen. Lltjens en zijn zoon kwamen evenwel om. Een in de buurt aanwezige vlsscher wist hen vrij spoedig op het droge te brengen, doch het was reeds te laat. want ondanks toepassing van kunstmatige ademhaling gedurende langen tijd, mocht het niet ge lukken de levensgeesten weer op te wek ken. Litjens laat een vrouw en elf nog jeug dige kinderen achter. AUTOCARAMBOLE ONDER PIJNACKER. Op den rijksweg Den HaagRotterdam, nabij de grens OverschiePijnacker, is, op Pynackers geb'ed. Zaterdagavond om zes uur een autnbotsing voorgevallen. Uit beide richtingen kwamen auto's, wel ke voor haar uitgaande wagens wilden pas- secren. Hierdoor waren de vier rijbanen bezet. Op een der binnenste rijbanen week een wagen te veel naar links, waardoor deze met een tegenligger in aanraking kwam. Beide wagens werden ernstig be schadigd. Enkele oogenbiikken na de bot sing reed een derde auto op het gehavende tweetal. Ook deze wagen werd vernield. De inzittende personen kwamen er be trekkelijk goed af. Ir. totaal constateerde de te hulp geroepen geneesheer een lichte hoofdwonde en een bovenarmfractuur. ts_. x j I verzekerd. Deze toegang is versperd. Turkije INBRAAK IN VILLA TE BENNEBROEK. Tijdens de afwezigheid van de bewoners is Zaterdagavond een inbraak gepleegd in een villa aan den rijksstraatweg te Benne- broek, waarbij voor een aanzienlijke waar de aan zilveren voorwerpen is ontvreemd. De inbreker is binnengekomen door de serre, waar hij op geruischlooze wijze een ruit had gekraakt. Hij werkte volgens een methode, welke den laatsten tijd o.a. ook te Heemstede is toegepast en waarmede hij blijkbaar veel succes heeft. Men heeft namelijk kunnen constateeren dat hij een hoeveelheid groene zeep in een papier verpakt met kracht door de ruit heeft gegooid. Dit projectiel veroorzaakt geen geluid en ook geen glasgerinkel. De klonten groene zeep vond men terug in de serre tegen den muur en op den grond. De politieagent Kranenburg te Benne- broek stelde een uitgebreid onderzoek in. waarbij hij ook zijn collega's in de andere gemeenten, waar op een dergelijke manier was „gewerkt", waarschuwde. Men heeft evenwel te doen met een ge routineerd Inbreker, gezien de voorzichtig heid waarmede hij in de villa te werk is gegaan. Hoeveel en wat precies is buitge maakt, staat nog niet met zekerheid vast. Kranenburg kreeg de melding van deze inbraak toen hij Juist gereed was met de oplossing van een andere raadselachtige inbraak, die in Augustus j.l. was gepleegd. Na knap recherchewerk wist hij de daarbij gestolen voorwerpen in de Bank van Lee ning te Utrecht terug te vinden, waarna hij aldaar een Duitscher aanhield, die als een internationaal misdadiger bekend stond, doch langen tijd onvindbaar was gebleven. Thans is deze man in het Huis Van Bewaring te Haarlem opgesloten. ONDER EEN AUTO GERAAKT. Zaterdag is de 66-jarige heer H. Bolt uit Groningen onoer de gemeente Noorddijk aangereden door een auto. Het slachtoffer kreeg ernstige verwondingen en is in het ziekenhuis te Groningen aan de gevolgen overleden. Haar de toedracht van het on geluk wordt een onderzoek ingesteld. MISLUKTE POGING TOT UITBREKEN. Een hevige ontploffing, die in geheel Dublin gehoord werd, heeft zich voorge daan tijdens het luchten in de Mountjoy- gevangenis aldaar. Men gelooft, dat ,nen ie doen heeft met een mislukte poging van gevangenen, die verdacht worden van op- 'zedeu in verband met het Iersche repu- bllkeinsche leger om uit de gevangenis te breken. Geen enkele gevangene slaagde erin te ontkomen. Men veronderstelt dat de ontploffing veroorzaakt is door geligniet. dat de gevangenis was binnengesmokkeld en dat door de gevangenen tot ontploffing was gebracht. De Britsche minister van oorlog, Hore Be lisha, heeft aan het einde van de zevende oorlogsweek een radio-toespraak gehouden, waarin hij verklaarde, dat vorrhet nat.-soc. Duitschland drie wegen open staan. Het kan probeeren d°or te breken te land, ter zee of In de lucht: het kan rustig blijven in de hoop. dat wij voorbarig tot een offensief overgaan; of het kan ons verlokken in on derhandeling te treden over schoonschij nende vredesvoorwaarden. Sprekende over den eersten weg. zeide de minister: De recente militaire ondervinding toont aan. dat een offensief tegen voorbe reide stellingen onvoordeelig is. Polen had geen Maginotlinie, doch aan het Westelijk front zijn sterke verdedigingswerken, die dagelijks sterker worden en de vijand zal duur moeten betalen voor iederen aanval op groote schaal daartegen. Onze bevelhebbers zullen niet waarschijn lijk vóór de tijd hun daarvoor goed lijkt, on- noodlg de levens in gevaar brengen van hen, die onze legers vormen. Daarom heeft deze oorlog tot nu toe ver schild van de voorstellingen, die wij ons er van hadden gemaakt. Wij hebben misschien gedacht, dat meer zou zijn gebeurd: beslis sende slagen te land. ter zee en in de lucht. Aan het front in het binnenland hebben wij verwacht dichter en sneller te worden gebracht bij de grimmige werkelijkheid. Er waren velen gereed voor actie des nachts en overdag, doch het is niet onvoordeelig. dat zeven weken voorbij zijn gegaan, zonder de noodzaak, het doel van onze veelomvattende voorbereidingen uit te voeren. Ondanks de schijnbare Inactiviteit, zijn er in feite beslissende ontwikkelingen voorge komen. De voortdurende kreet van Duitschland is geweest: .Geeft ons de vrije hand in het Oosten." Er was een lange agenda van ver overingen in die richting, waarvan Polen slechts een post was. De Baltische staten zouden moeten worden overheerscht, doch Duitsche burgers trekken zich thans van daar terug. Rusland heeft zijn invloedssfeer opge- eischt. De graanvelden der Oekraine zijn ge dekt. Rusland heeft zich van dezen oogst staat vastberaden in den weg van Duitsch land naar Bagdad en Irak is onze onwan kelbare bondgenoot. In het Westen is de Duitsche handel on betwistbaar van de zee verdreven en hebben wij slechts een fractie van onze tonnage ver loren. Wij hebben echter twee belangrijke schepen van de vloot verloren en wij onder schatten de opoffering niet. Ons expeditieleger is slechts de voorhoede van het groote leger, dat thans in Groot- Brlttannië wordt opgeleid en dat op zijn beurt zal worden uitgebreid met manschap pen van de militie. De finale omvang van onze inspanning zal afhangen van den omvang, waarin de fa brieken de uitrustingen zullen kunnen leve ren. De dominions maken hun contingenten gereed. Zij laten nimmer na den nadruk te leggen op onze solidariteit. De ministers der dominions zijn nu zelfs op weg naar Londen om te beraadslagen over de beste middelen om de inspanningen van het rijk te consolideeren. Indische troepen hebben op verscheidene strategische punten posities bezet en alle andere deelen van het rijk verlangen er naar een toenemend aandeel te nemen." Naarmate de dagen voorbijgaan, aldus vervolgde Hore Belisha, moet het nationaal- socialistische Duitschland deze toenemende stuwkracht gadeslaan en zich er van be wust worden, dat de tijd aan de zijde is van Frankrijk, Groot-Brittannië en het rijk." Sprekende over mogelijke vredesvoorstel len. zeide de minister: „Er kunnen geen vredesvoorstellen in overweging worden genomen, welke steunen op een sanctlonneering van het gebroken woord. Alleen waarborg voor de vestiging van een nieuwe orde, waarin de bedreiging met een nationaal-socialistlsche onderdruk king is weggenomen, kan ons rechtvaardi gen onze wapenen neer te leggen. Dit is geen oorlog om een landkaart, doch een oorlog om de voorwaarden te herstellen, waarin naties en individuen, met inbegrip van de Duitsche natie en de Duitschers, kunnen leven, of weer kunnen leven Er kan geen sprake van zijn, dat wij ook maar in eenige mate zouden weifelen. Deze tyrannie, welker uitdaging wij aanvaard hebben, moet en zal worden neergeslagen." Teraardebestelling van den heer Alb. Eveleens. Op de nieuwe algemeene begraafplaats werd ter aarde besteld het stoffelijk over schot van wijlen den heer Alb. Eveleens, die Dinsdagmorgen verdronken is. Aalsmeers Fanfarecorps voerde het om- floersde vaandel mede in den begrafenis stoet terwijl op den doodenakker een tal rijke menigte van haar belangstelling blijk gaf. Burgemeester Kastelein met de wethou ders en den gemeentesecretaris behoorden onder degenen die door hun tegenwoordig heid blijken van medeleven gaven. De voorzitter van Aalsmeers Fanfare corps. de heer W. Spaargaren dankte den overledene voor alles wat hij voor het corps verricht heeft Men zal dien arbeid nim mer vergeten. De heer Jb. Alderden Dzn. sprak namens de Coop. Tuinb. Aank. Vereeniging. Voorts bracht hij voor de nabestaanden den dank over voor de vele blijken van medeleven in dit droevig verlies. Gouden eehtvereeniging. Morgen hoopt het echtpaar W. Piet A. Nauta zijn 50-jarig huwelijksfeest te herdenken. De a.s. jubilarissen, hoewel reeds 74 jaren oud genieten nog een uitstekende gezond heid. Geboren Aalsmeerder als hij is weet de heer Piet, die jarenlang een manden makerij heeft bezeten, smakelijk over den ouden tijd te vertellen. Zijn echtverbintenis is gezegend met een 13 tal kinderen, waarvan er nog 12 in le ven zijn, en een 25 tal kleinkinderen. Als bestuurslid der Chr. School en der Kiesvereeniging ..Nederland en Oranje" heeft hij zich op maatschappelijk gebied zeer verdienstelijk gemaakt. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk. z. v. D. Schaak en B. Vaande- rink; Robert Meindert Pieter. z. v. R. J. Eekhof en S. Harms. Ondertrouwd: J. Maarse 25 j. en J. R. v. d. Lugt, 20 j. Getrouwd: C. v. d. Hoost 29 j. en J. C. Baas 27 j. C. P. v. d. Hoek 29 j. en C. A. Busker- molen 25 j. J. Bruinsma 24 j. en M. Meij 21 J. C. Koudfjs 28 j. en K. W. van Zfjverden 24 j. Overleden: G. van Dillewijn 75 jaar. echtgen. van G. Tas A. Eveleens 55 jaar. echtgen. van M. Hulsbos. Levenloos aangegeven kind van het vrouwelijk geslacht van W. H. Montenberg en J. C. Reinders Hedenmorgen te ruim negen uur arri veerde Z.K.H. Prins Bemhard op het Jachthuis „Paardenkerkhof" onder de gemeente Noordwijkerhout, waar het jachtveld van jhr. Dedel ligt, voor een jachtpartij, waarvoor vele waren uit- genoodigd. Dc jachtpartij werd door fraai herfst weer begunstigd. De terreinen waren door de politie af gezet. Onder de genoodigden merkten wij op mr, K. J. G. baron Van Hardenbroek. burge meester van Bennebroek en echtgenoote, jhr. Delcourt en echtgenoote. jhr. Van de Poll, allen uit de omgeving van Noordwij kerhout en talrijke anderen. Jagermeester was de heer P. Duivenvoorde uit Noordwij kerhout. Nadat Prins Bernhard. die in gezelschap van jhr. Dedel gearriveerd was van kleeren had verwisseld, nam de jachtpartij een aan vang. want zij wordt er zoo zacht en mooi, zuiver en gezond door. Doet dit 1 of 2 x per week. Ook vetwormpjes, vlekjes, pukkels en uitslag verdwijnen er door. Tube 45. Doos 80-30 ct. 2534 (Ingez. Med.) GEBOREN. ^rarda Adriana Maria, D. van J. C. A. Wisse vaJ tn Hillebrand Apolonia Wilhelmina. D. T Schouten en C. L. Blom Johannes fnP x Wilhelmus Maria. Z. van P. Feiten d- M. Schweer bij der Becke. ONDERTROUWD: J 1r^B1.ok 21 1- en A- M. v. Züp jd. 21 j. i .im- 21 J- pn W. C. J. Corba jd. 23 j. 23 Hardeman jm. 27 j. en J. Halting id. Han,,.r,f C' Kantebeen jm. 24 j. en M. B StwfïïJ 20 J- N- Laman jm. 41 j. en G. F. Hart., 3 p- Neuteboom Jm. 23 J. en S. «■«neven jd is j. j dc Nobcl jm jo en 24 t eÖ Jd. 18 j. A. M. Pla-smeijer jm. *J: M. Jonkers jd. 19 j. A. W. VItters 1 en A- Hundersmarck jd. 27 j. - W 2" W*h. 53 j. en H. Philippo wede. 51 j. 21 ijxj. Schater Jm. 32 j. en J. Laterveer Jd. VOOR DE RADIO. De Duitsche propaganda-minister Goeb bels heeft gisteravond in een radio-rede de eerste openbare rede. die hij sinds het uitbreken van den oorlog gehouden heeft een heftigen aanval op den .First Lord" der Britsche admiraliteit, minister Churchill, gedaan. „Wij verlangen" zoo zeide minister Goebbels oa. duidelijke antwoorden op duidelijke vragen. Churchill is de beklaagde. Hij staat voor de rechtbank der wereld. U hebt misschien geloofd, mijnheer Chur chill. dat het u door het tot zinken brengen van de „Athenia" zou gelukken, evenals in 1917, Amerika mee te sleuren in den maal stroom der gebeurtenissen. Wij hebben in de Duitsche pers met een boven eiken twij fel verheven neutralen getuige, den Ame- rikaanschen staatsburger Anderson, na het reeds lang geleverde bewijs op grond van aanwijzingen, thans ook ten overvloede het klare en gedecideerde bewijs geleverd, dat gij zelf, mijnheer Churchill, de „Athenia" door het vuur van drie Engelsche torpedo- bootjagers tot zinken hebt laten brengen. Wij hebben dus het recht van u de beant woording der volgende vragen te verlangen. 1. Hoe kon u van een Duitsche torpedo spreken, terwijl u toch wist en moest weten, dat drie Engelsche torpedobootjagers de „Athenia" tot zinken gebracht hebben 2. Hoe wilt u de wereld wijs maken dat de „Athenia" nog 14 uur lang na de z.g. torpedeering door een Duitsche duikboot boven water bleef, terwijl uw Britsch reu- zenslagschip de Royal Oak" door Duitsche torpedo's binnen enkele minuten zonk? 3. Waarom hebt u tot dusverre nog niets gezegd over het vuren van drie Britsche tor pedojagers op de „Athenia", ofschoon dat toch het belangrijkste bewijsstuk voor het vinden van den dader was? 4. Waar hebt u de getuigen .gehuurd, die kort na den ondergang van het schip voor de Engelsche radio precies het tegendeel verklaard hebben van wat thans door de verklaringen van den onverdachten getuige Anderson als vaststaand kan gelden? 5. Waarom zwijgt u thans zoo halsstarrig mijnheer Ohurchill, terwijl u toch na den ondergang van de „Athenia" zoo spraak zaam was? Zoo bent u toch anders ook niet? Schrikt u terug voor de gevolgen, die thans niet meer kunnen uitblijven? Dat de „Athenia" niet door een Duitsche duik boot tot zinken gebracht is, geldt thans voor ledereen als bewezen. Daarmee is de zaak echter niet afgedaan. De wereld wil thans weten wie de „Athenia" tot zinken gebracht heeft. „Onderwijl", zoo ging Goebbels voort „wordt de onder eede afgelegde verklaring van den Amerikaanschen staatsburger An derson nog bevegtigd door een eerst heden bekend geworden getuigenis van een ande ren overlevende. De „New Yorl: World Trierrnoh" bericht, dat Helen MacDonald. Amerlkaansch staatsburgeres, reeds twee dagen na den ondergang van dc „Athenia" verklaard heeft, dat de Britsche torpedobootjarer. d'e deze getuige had opgepikt, verschillende schoten op de „Athgnia" heeft afgevuurd, zoogenaamd om het wrak uit den weg te ruimen, daar het gevaar voor de scheep vaart zou opleveren. Deze uitvlucht hebt u bedacht, mijnheer Churchill, want als de .Athenia" werkelijk door een Duitsche duik boot getorpedeerd zou zijn, en als werkelijk de sporen van het torpedeeren en niet van de door u voorbereide explosies aan de „Athenia". die tegen alle afspraken in nog 14 uur boven water bleef, te zien geweest waren, dan zoudt u zeker de „Aithenia", in plaats van het schip door Britsche torpe dobootjagers tot zinken te brengen, met een eere-escorte naar een Britsche of neutrale haven hebben laten sleepen." „Wij wachten thans op antwoord," al dus besloot de Duitsche propaganda-minis ter. „Wij hebben er voor gezorgd, dat deze aanklacht nog hedenavond op alle aether - golven en ln alle talen naar alle landen ter wereld gaat. De beklaagde, de eerste Lord der Britsohe admiraliteit, heeft thans het woord." Press Association herinnert er aan, dat de passagiers van de Athenia, in strijd met hetgeen dr. Goebbels beweert, duidelijk een duikboot aan de oppervlakte hebben ver klaard te zien komen, nadat het schip ge troffen was door een torpedo. De duikboot kruiste rondom het zinkende schip, na een granaat te hebben afgeschoten, die op de brug ontplofte. Twaalf overlevenden hebben dit bevestigd ln beëedigde verklaringen. CHURCHILL ZAL ER WAARSCHIJNLIJK NIET OP INGAAN. Volgens de Daily Mail werd te Londen Inbraken. In de Haarlemmermeer zijn de inbraken ondanks de arrestatie van twee beruchte Amsterdammers weer begonnen. Bij een bewoner uit Badhoevedorp werden een be drag aan geld en twee costuums gestolen. Bij den heer S. aan den Spieringweg is des nachts uit een kast een bedrag van f. 100.gestolen. Reeds meermalen werd bij den heer S. ingebroken. De politie stelt een onderzoek in. De verkoop van gemaakte goederen ten bate der Herv. Evangelisatie te Vijfhui zen, bracht ruim f. 250 op. Naar wij vernemen hebben de heeren J. O. Vermeer (Wethouder van Onderwijs) en D. van Egmond zich uit het plaatselijke Comité voor ontwikkeling en ontspanning voor Militairen teruggetrokken, daar zij de richting waarin de ontspanning wordt ge leid in strijd achten met het door hen be leden beginsel. Bij de arbeidsbeurs, alhier staan in geschreven 376 werkzoekenden tegen 337 in de vorige week, Aanwezig en te bevragen aan het po litiebureau op werkdagen van 78 uur n.m., de volgende gevonden voorwerpen: Een brood, een bruine muts, een bruine dameshoed, een snelbinder, een zilveren rozenkrans, een overhemd, 4 bloembollen manden, een portemonnaie met inh., een bruin lederen jas. een zilveren rozenkrans. Voor het diploma Machineschrijven systeem Mercurius slaagden onze plaats- genooten C. Jansen. J, F. Scholten. W Heirman en S. Wilhelmus. Zaterdag reeds een 10-jarige jongen op het rijwielpad aan de Leidschestraat. Vermoedelijk doordat een aan zijn stuur hangende boodschappentasch bekneld raakte, verloor de jongen de macht over zijn stuur met het gevolg, dat hij kwam te vallen. Hij liep een lichte hersenschudding Ondergeteekende maakt het publiek be kend, dat zijn 1595 ontruimd is door de militairen, en vanaf heden weer TE HUUR is voor Vergaderin gen, Bruiloften, enz. Aanbevelend: verklaard, dat Churchill de gisteravond door en kreeg eenige schaafwonden Dr. van Goebbels gehouden toespraak heeft gelezen 2,eTr. „^ae; a ?me<Je eenl6e leden van De meening bestond, dat de toespraak te E.H.B.O. verleenden de eerste hulp, waarna propagandistisch en te fantastisch is om j!.® een antwoord te rechtvaardigen. ouderlijke woning werd vervoerd. DE UITBREIDING NAAR HET ZUIDEN. Aan nieuw stratencomplex wordt begonnen. Katwijk aan Zee slaat zijn vleugels nog steeds verder uit aan de zuidkust van de kom, waar de eerste duidelijke aanwijzin gen voor een flinke uitbreiding te zien zijn. Het duinlandschap heeft hier weer verder moeten terug wijken. Een wijde vlakte ver toont zich hier aan ons oog ten Zuiden omzoomd door een keten van grijsgroene duinen, die tegenover de effen blonde vlakte als een zooveel donkerder omlijsting, eigen aardig oprijst. Een groote oppervlakte van 15 a 16 H_A. duingrond ls hier geëgaliseerd, zoodat men hier thans over een wijden omtrek den blik kan slaan. Vooral naar het Zuidwesten ge zien, ligt daar van uit deze vlakte, het duin landschap als een berglandschap in klein formaat. Aan een heel netwerk van straten is hier de eerste hand gelegd. Onder dezer verkeers wegen zal de Parklaan een breedte krijgen van 35 M„ een indeeling overeenkomstig dezen flinken opzet. Deze zal voorloopig van den Drieplassenweg tot de Annastraat loo- pen, om later, verbonden met het reeds be staande gedeelte, in Duinoord uit te mon den. Behalve de Liguster- en de Tijmstraat die met haar Zuidelijk einde aan een aardig plantsoentje grenzen en die met den Drie plassenweg door de Kamperfoellestraat in verbinding staan, worden verschillende straten tot de Parklaan doorgetrokken. Het op de Zuidduinen aangelegde plantsoen is niet als slachtoffer van deze egalisatie ge vallen. doch intact gebleven. Op verschillen de punten van die straten treft men reeds weer bouwbedrijvigheid aan. Het stoffelijk overschot van den 26- jarigen schippersknecht J. Meijvogel, die in den nacht van Vrijdag op Zaterdag 7 Oct. bij Nieuwerkerk a. d. IJssel over boord sloeg en verdronk is daar eindelijk gevonden en Zaterdag naar hier overgebracht. De opbrengst van den speldjesdag ge houden ten bate der Stichting Hoenderloo, bedroeg f. 76.89. De collecte in de Herv. Kerk voor de halfweezen- en ziekenzorg heeft opgebracht f. 68.65. lnhot het dagblad met verre weg de grootste publici- teitswaarde in en om de Sleutelstad. Advertenties worden zonder eenige prijsverhooging door onze plaatse lijke agenten aangenomen. Dit geldi nok voor onze .Kleine Advertenties Burgerlijke Stand. Geboren: Geertje Cornelia. D. van W. van der Plas en H. van der Bent Dirk Cornells, Z. van L. van Beelen en A. Remmelzwaal Lena Maria. D. van F. van Duijn en A. van Dun Buis. Z. van D. van Duijn en D. van der Bent Engel. Z. van A. L. de Jong en A. Rovers Arendje. D. van D. van der Bent en J. van Duijvenbode Paulina. D. van A. Verdoes en R. Haasnoot Neeltje. D. van C. van Duijn en J. van Rijn. Overleden: Jan Karei Cornells Matthijs 54 j., gehuwd met C. van de Kreke Alida den Haas 83 J. weduwe van C. van der Plas Gijsje Guijt 92 J.. weduwe van G. van Duijn Le venloos aangegeven kind van C. de Zwart cn K. Hoek Jan Zwanenburg 41 J., gehuwd met P. van der Plas. Gehuwd: J. Schaap en T. van Dijk J. C van Rijn en W. Barnhoorn W. Ouwehand en J. J. van Ztoet K. H. Mugge en K. Koek M. F. Sohaap enA. Durleux W. Rljsdam en M van der Marei L. van Duijn en J. van Dutin. Ondertrouwd: J. Dekker en A. Hhasnoot; T. v. d. Bent en N. Mos: J. v. d. Bent, en P. van Duijn: G. Plug en J. Plokker; H. Ouwehanct en K. Hoek. Jaarvergadering R.K. De Hanze. De afd Buurtschap van de R.K. Midden- standsvereeniging De Hanze hield in café Geylswijk een zeer slecht bezochte jaarver gadering. Goedgekeurd werden de jaarver slagen van secretaris en penningmeester. Het ledental daalde van 36 op 32. De in komsten bedroegen f. 368.53, de uitgaven f. 320.97, zoodat er een batig slot ls van f. 47 56. De heer Jan van der Meer werd gekozen tot afgevaardigde naar de Centrale Raads vergadering. Bugerlijke Stand. Bevallen: C. van der Spek geb. Linzel. D. M. H. A. de Koning geb. van Winden. Z. A. M. van der Meer geb. van der Hoeven. D. C. M. Vogelaar geb. Gahrman. Z. Overleden: A. Kerkhof f geb. Zoetemelk, vr. 80 jaar. De 6-jarige A. de Korte wonende aan de Leidschekade, geraakte in de Smitssloot. De Juist passeerende bakker R. eveneens aan die kade woonachtig, sprong den knaap achterna en wist hem op het droge te brengen. Tot vertegenwoordiger van het scheids gerecht in het Bloembollenvak is door het Hoofdbestuur van Bloemb.cultuur voor Katwijk en Omstreken benoemd de heer T. Noort, alhier. Burgerlijke Stand. Geboren: Petronella Hendrika Cornelia, d. van L. Hermans en H. G. Louis: Anna Louise Nico- line, d. van J. G. S. Alkemade en A. J. M. Oehl; Gerardus, z. van H. van Roon en H. M. Hoek; Dirk. z. van J. van Rooijen en M. P. Warnaar: Margaretha Hendrika Johanna, d. van A. v. d. Ploeg en C. A. Caspers; Johannes Adrianus, z. van J. M. de Ridder en J. Jonker. Ondertrouwd: W. H. Hoogervcst en C. A. v. d. Berg: J. Plug en J. Slagtveld; G. C. A. Boks en S. L. Geest; C. K. F. v. Venetienn en A. Bulk; C. v. d. Meij en C. Bedijn: J. M. de Wit en L. de Bes. Getrouwd: A. Plug en H. de Vries. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7