128 De Leidsche Bioscoop-Programma's LEIDSCH DAGBLAD - Eersle Blad Zaterdag 21 October 1939 Waarom zoudt U tevreden zijn met minder dan het beste Ga over op CHIEF WHIP KWALITEITS- NAAIMACHINES OFFKIEELE KENNISGEVING Verspreide berichten C. F. MEERPOEL ALLEEN: Breestraat 171. STADSNIEUWS ONE HOUR CLEANING SERVICE Ned. Herv. Gemeente verkeert in Predikantennood UNIFORMEN ondanks den traglschen toestand, glimla chen. Op de ramen der winkeliers, die ge noodzaakt waren te sluiten, leest men bij voorbeeld de volgende opschriften: „Ge sloten wegens de jaarlijksche mobilisatie' of „gesloten tot na de overwinning" ofwel „gesloten om het gezicht van Hitier te gaan verminken" enz. enz. Verschillende groote café's zijn weer geopend, evenals alle andere winkels en men doet pogingen om het economische leven draaiende te Ihouden, alhoewel de moeilijkheden dik wijls heel groot zijn; in ieder geval be speurt men een zekere fluctuatie, hetgeen aangenaam is na den totalen stilstand der eerste weken; 's avonds is de stad natuur lijk duister ondanks de nieuwe oorlogsver lichting. maar er is van de lichtstad in geen enkel opzicht meer iets te bespeu ren; temeer daar de menschen die blijven, absoluut geen lust hebben om maar in het minst aan afleiding om niet van ver maak te spreken te denken, hetgeen begrijpelijk is wanneer de gedachten gaan naar vaders, echtgenooten. zonen en vrien den. die alles hebben moeten verlaten om hun plicht te doen. 's Avonds toonen de groote boulevards op de Champs Elysées een treurigen aanblik en toch hebben de meeste menschen nog het idee, dat de oor log eigenlijk nog niet aan den gang is; men vreest echter luchtbombardementen, daar juist Parijs wordt beschouwd als een spil voor airraids. Het moreel en het hu- IN EEN UUR 1501 (Ingez. Med.) meur der soldaten is uitstekend. Het eten is goed; korten tijd geleden deelde ik hei avondmaal met hen. Wij kregen een heer lijke van vleesch getrokken groentensoep. gebraden schapenbout met gekookte aard appelen, een flink rond witbrood per man, wijn en als dessert een vrucht. Dit was noch een speciaal, noch een Zondagsme nu. Van alle kanten hoor ik dan ook lof tuitingen over de keuken. De levensmidde len zijn niet schaarsch geworden. Overal vindt men de eetwaren tegen dezelfde prij zen als voorheen. Men koopt geen voorraden Er bestaat geen beperking voor de ben zine voor de auto's; de groote handicap voor den handel is de réquisitioneering der vrachtwagens door het leger, hetgeen het vervoer van alle goederen bemoeilijkt en vertraagt. AMERIKA EN JAPAN. De aandacht heeft getrokken een uitla ting van dèn Amerikaanschen gezant te Tokio Grew, waarin deze onomwonden zeide, dat het Amerikaansehe publiek verontrust wordt over en steeds meer vijandig staat tegen de acties der Japansche strijdkrach ten in China en vooral ten aanzien van de veelvuldige bombardementen, welke het verlies van het leven van Amerikaansehe burgers tengevolge hebben. Grew zeide verder, dat de Amerikanen van meening zijn, dat de „nieuwe orde" in Oost-Azië ten doel heeft, de Amerikanen van hun lang verworven rechten in China te berooven, ten koste van verdragen en overeenkomsten, door invoering van het systeem van de gesloten deur. In een interview over de buitenlandsche politiek der Japansche regeering, heeft de Japansche minister van buitenlandsche zaken, admiraal Nomura, verklaard, dat Ja pan zoowel de betrekkingen met de Ver. Staten als die met Engeland en Frankrijk wenscht op te helderen, en wel op dezen grondslag, dat de vestiging van een nieuwe orde in Oost-Azië geschiedt zonder invloed van derde mogendheden, teneinde orde en vrede in de wereld te verkrijgen. Voorts verklaarde hij, dat het antókominternpact het fundamenteels beginsel blijft der Ja pansche politiek, doch dat dit niet inhield 1500 (Ingez. Med.) vijandschap jegens de sovjet-unie, mits dit land zich onthield van bolsjewistische pro- poganda. De verklaring van Nomura was een in direct antwoord op de rede van Grew, DE AMERIKAANSCHE POST VOOR DUITSCHLAND. De Amerikaansehe minister Huil heeft medegedeeld, dat het departement van bui tenlandsche zaken overweegt bij de Britsche regeering stappen te doen naar aanleiding van de berichten over het in beslag nemen van Amerikaansehe post, die naar Duitsch- land onderweg was. Er zijn berichten ont vangen, volgens welke in sommige gevallen schepen met Amerikaansehe post voor Duitschland door de Engelschen zijn aan gehouden. De post werd gecensureerd en naar de Vereenigde Staten teruggezonden. De postautoriteiten hebben thans medege deeld, dat alle post voor Duitschland voort- CHEMISCH GEREINIGD EN GEPERST! (Ingez. Med.) aan over Italië wordt verzonden om aan de Britsche blokkade te ontkomén. Ook de te ruggezonden post zal naar Italië gestuurd worden. ENGELAND BEPERKT BINNENLANDSCH KOLEN VERBRUIK. Waarschijnlijk zal Engeland den steen- kolenuitvoer uitbreiden om Polen en Duitschland van de buitenlandsche markten uit te sluiten. Men zal alles in het werk stel len om den uitvoer van de producten der Britsche mijnen te verhoogen en het bin- nenlandsch verbruik zooveel mogelijk te beperken. In tegenstelling tot de verwach ting zullen gas en electriciteit niet gerant soeneerd worden, doch de noodzaak van ko- lenrantsoeneering blijft bestaan. Het is noodzakelijk, dat zooveel mogelijk kolen worden geëxporteerd, opdat men de be schikking krijgt over buitenlandsche valuta voor het betalen van levensmiddelen en an dere benoodigdheden uit het buitenland. De verduistering heeft tot een groote bezuini ging op het kolenverbruik geleid. tegen de normale prijzen zijn thans nog te be komen Daarom spoedigst naar: 1563 (IngM. Med.) HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Opheffing. W. Matveld, Prinsessekade 2, Leiden. Pa pierhandel, schoolbehoeften, enz. Wijziging. Electr. Brood- en Banketbakkerij „De Munnik", Dr. de Bruinestraat 1, Leiderdorp. Uittredend eigenaresse: Mevr. H, S. van der MeerDragt. Leiden, dd. 22 Maart 1939. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candldaatsexamen rechten de heeren A. de Gavere (Amster dam) en B. A. M. Fruytier (Maastricht) en voor het propaedeufcisch examen theologie de heeren M. Blom (Oegstgeest) en J. v. d. Winden (Alkmaar). De jaarverslagen over 1938 van de Gem. Hulpbank, het Gemeente-archief, den Gem. Dienst voor Sociale Zaken en de gestichten Endegeest, Voorgeest en Rhijn- geest zijn in druk verschenen. ACTIE VOOR NEGENDE PREDIKANTS PLAATS IS NIET BEVREDIGEND GEWEEST. De Ned. Herv. Gemeente te dezer stede maakt momenteel, wat de bezet ting der predikantsplaatsen betreft, een moeilijken tijd door. Goed be schouwd zijn er op het oogenblik van de negen predikantsplaatsen maar vier regelmatig bezet. Een en ander is een gevolg van het nog niet vervuld zijn van de vacature dr. J. C. S. Locher en wijlen ds. Joh. W. Groot En- zerink en verder door het feit, dat ds. J. do Wit, ds. M, Ottevanger en ds. J. van Apeldoorn, welke laatste momenteel ziek is, als reserve-veldprediker uit hun ambtelijk werk voor een deel zijn weggeroepen. Nu had weliswaar in- de sedert voorjaar van 1938 voortdurende vacature-dr. Locher reeds een beroep kunnen worden uitge bracht. ware het niet, dat de Ned. Herv. Gemeente met financieele zorgen te kam pen heeft, waardoor het be roeping s werk nog niet ter hand kon worden genomen. Daar er met het overlijden van ds. Joh. W. Groot Enzerink nog een tweede vacature bij is gekomen, kwam het zeer gewenscht voor dat althans in de eerste vacature werd voorzien. (Insez. Med.) ROOSEVELT OVER DE VEILIGHEIDSZONES. Tijdens een persconferentie heeft presi dent Roosevelt op een vraag inzake de be perkingen in de Amerikaansehe territoriale wateren verklaard, dat de grens van deze wateren kan varieeren tusschen drie en ver scheidene honderden mijlen, naar gelang de omstandigheden. Voor duikbooten van oorlogvoerenden is deze grens drie mijl, doch voor patrouilles tot handhaven van de neutraliteit is deze grens bijna zoover als de veiligheidszone, welke is vastgesteld op de conferentie van Panama welke naar men weet loopt op 300 mijl van de Ameri kaansehe kust. De president verklaarde verder in ant woord op een vraag, dat voor andere oor logsschepen dan duikbooten de zaak an ders ligt. SUIKER. De Directeur van het Distributiekantoor deelt mede: Handelaren in suiker en detaillisten, wor den herinnerd aan de voorschriften uit Den Haag, die hen in den loop van de volgende week naar het Distributiekantoor, Oude Rijn 132, verwijzen. 1582 De Directeur van het Distributiekantoor P. ROOSENBURG. Leiden, 21 October 1939. BREESTRAAT TEL. 25885 (Ingez. Med.) Een drietal In de vacature- dr. Locher. Teneinde hiermede voortgang te maken, kwam het kiescollege der Ned. Herv. Ge meente gisteravond bijeen om een drietal te formeeren in de vacature-dr. Locher. Het resultaat van een en ainder was, dat op dit drietal geplaatst werden; ds. A. Groot te Oudeschoot, ds, W. Oost te Raamsdonk en ds. H. C. Touw te Eerbeek. Op 3 November zal uit dit drietal een beroep worden uitgebracht. Zal de vacature van ds. Groot Enzerink vervuld worden Of de vacature van wijlen ds. Joh. W. Groot Enzerink, welke nu is gaan gelden als negende predikantsplaats, vervuld zal wor den, blijft nog een open vraag. Geheel zeker is dit nog niet. Zooals wij indertijd hebben medegedeeld, is enkele maanden geleden een Comité van Actie opgericht om gelden te verzamelen teneinde uit de financieele moeilijkheden te geraken. Het resultaat van deze actie zou voor een belangrijk deel beslissend zijn t. o. v. het beroepingswerk in de negende predikantsplaats. Naar wij thans vernemen, is deze actie niet bevredigend gebleken. In elk geval was zij niet van dien aard. dat het Comité kans zag daarmede uit de financieele zorgen te geraken. Onder deze omstandigheden heeft het Comité besloten zijn actie te beëindigen. Wat of Ooilege van Notabelen, Gemeente. Commissie en Kerkeraad onder deze om- standlgheden zullen besluiten, ddenit thans te worden afgewacht. Dat echter binnen kort in de v*cature-ds. Groot Enzerink zal worden voorzien^ ligt niet voor de hand. Drie hulppredikers zullen de res. veldpredikers vervangen Naar wij verder vernemen moet het in het voornemen van den kerkeraad liggen om in zijn binnenkort te houden vergadering drie hulppredikers te be noemen, die dan tijdelijk de drie reserve- veldpredikers zullen vervangen. Een en ander is een jevolg van een bij den kerkeraad binnengekomen besluit van de Alg. Synodale Commissie aangaande de voorziening ln het dienstwerk van predi-, kanten, die als res. veldpredikers zijn op-' geroepen. VEREENIGING TOT BEVORDERING DER BELANGEN VAN SLECHTHOORENDEN. De afdeeling Leiden van bovengenoemde vereeniging, heeft haar tweede bijeenkomst gehouden ln „Oud-Hortuszicht". Te ruim 8 uur opende de presidente, mevr. T. Kra- nenburg-Slemens, de bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom tot de vele aanwezigen en wel in het bijzonder tot mej. Roosje Drlessen, die zich ten tweede male gaarne bereid verklaard had haar welwillende medewerking ln deze te ver- leenen en de slechthoorenden daardoor in staat stelde van haar groote talent als voordrachtskunstenaresse te doen genie ten. Het woord was na deze aan mej. Drles sen. Van het begin tot het eind had zij ten volle de aandacht en werd vol spanning haar voordracht ..Nachtvlucht" gevolgd. CHEM. REINIGEN 8. PERSEN 2.50 (Ingez. Men.) Aan het einde van deze voordracht dankte mevr. Kranenburg mej. Roosje Drlessen recht hartelijk voor haar bereidwilligheid en overhandigde haar een mooi bouquet. Toen volgde een gezellige pauze met het gebruikelijke kopje thee, daarna als ge woonlijk een kwartiertje llplezen ter oefe ning, geleld door mej. M. Drlessen. Na de pauze werden eenlge afdeellngs- zaken behandeld. Wederom werd er dezen avond een nieu we versterker op de groepstelefoon gede monstreerd. Hoewel deze evenmin als de vorige demonstratie tot teleurstelling aan leiding gaf en de beengeleiding, waarvan op dezen avond gebruik gemaakt kon wor den. goede resultaten afwierp, is op voor stel van een der aanwezigen besloten op de volgende bijeenkomst, 22 November a s, nogmaals te demonstreeren en wel met belde versterkers op denzelfden avond, om tot een betere vergelijking te kunnn ko men. In haar slultingswoord sprak mevr. Kra nenburg de hoop uit, dat velen den vol genden avond, waarvan de beslissing voor de slechthoorenden van een zoo groot be lang is, zullen komen bijwonen. Lldo-Theater. Er zijn weinig boeken, waaraan in een intellectueelen lezerskring een dusdanige ontvangst is beschoren als aaa dr. A. J. Cronin's „De Citadel". Niet altijd en overal was die ontvangst even gunstig; vooral in de kringen van de Brit sche medisohe wereld, waarin het verhaai zich afspeelt, ontbrak het allerminst aan critlek en felle bestrijding van de gegeven voorstelling van zaken, welke een beleedi- ging voor de beroepseer van den Engel schen medischen stand werd genoemd. Maar zelfs de meest felle bestrijder van den inhoud van dr. Cronin's werk moest waardeering koesteren voor den vorm, waarin hij zijn gedachten had neergelegd en voor de wijze, waarop hij den moeiza- men strijd van den medicus-uit-roeplng onder woorden had gebracht. Cronin beschrijft in dit boek den levens loop van een jong medicus, dr. Manson. die vervuld van hooge idealen den strijd in dienst der lijdende menschheld aan vangt. maar al heel spoedig ervaart, dat de verwezenlijking dier idealen bemoeilijkt wordt door duizend-en-een domme vooroor- deelen. door kleinzieligheid, gemakzucht, sleur, onverstand en onwil. Aanvankelijk is zijn idealisme sterk genoeg om al deze bezwaren te overwinnen: zijn succes bij een bevalling, waarbij hij erin slaagt de levensgeesten op te wekken bij een baby, die bij de geboorte reeds scheen te zijn overleden, een prachtig geslaagde operatie in een halfingestorte mijnschacht onder de moeilijkst denkbare omstandigheden en last not least zijn huwelijk met „Chris", een liefhebbend en van harte mee levend vrouwtje vormen een stimulans om al deze moeilijkheden betrekkelijk gemak kelijk te boven te komen. Wanneer hij ln conflict komt met de mijnwerkersvereeni- ging, welker controleerend geneesheer hij ls en deze van hem eischt, dat hij zijn we tenschappelijk werk op dieren zal staken ln ruil voor een verlenging van zijn aanstel ling, weigert hij deze concessie te doen als zijnde ln strijd met zijn beroepseer. Hij trekt naar Londen, doch ervaart daar, dat aan medici van zijn slag geen behoefte bestaat, Toevallig komt hij in aanraking met een ouden studiemakker, die er een zeer gefortuneerden patiëntenkring op na houdt en hem al spoedig leert op welke wijze hij zijn Inkomen kan vermeerderen. Daarmede gepaard gaat evenwel een ver lies van achting voor de hooge roeping van zlin ambt en een snel afnemend huwelijks geluk. Chris kan niet gelukkig zijn naast een man, die zoozeer verschilt van zijn vroegere opvattingen. Ten koste van den dood van zijn besten vriend komt dr. Manson eindelijk tot het inzicht, dat hij niet thuis behoort in den kring van deze zoogenaamde society-dok- ters, die op winstbejag uit zijn ln plaats van de menschheld te dienen en hij be sluit een nieuw leven te beginnen. Maar nog is er geen einde gekomen aan de moeilijkheden: wanneer hij zijn assis tentie verleent bij een operatie, welke wordt uitgevoerd door een beroemden pionier op het gebied der tuberculosebe strijding. doch wlen de bevoegdheid tot operatief optreden ontbreekt, wordt dr. Manson deswegen voor den Raad van Toe zicht gedaagd. In een prachtig gespeelde scène verde digt Manson ten aanhoore van de verza melde Engelsche medici zijn gedrag, waar bij hij zich fel keert tegen de misstanden, die de medische wereld ontsieren en het edelste beroep der menschheld verlagen tot winstbejag om tenslotte zonder de uit spraak van den Raad af te wachten als overwinnaar met opgeheven hoafde naast zijn van geluk stralende Christine de zaal te verlaten. Zooals de lezer zal hebben bemerkt, wijkt de inhoud van de film hier en daar niet onbelangrijk van den roman af. maar niettemin hebben wt) ook voor de film de grootste bewondering, mede door het voor treffelijke spel van de beide hoofdperso nen, wier rollen op onverbeterlijke wijze worden vertolkt door Robert Donat en Rosalind Russell. Wij zouden ons al heel sterk moeten vergissen, wanneer „De Citadel" niet min stens twee weken op het programma ge handhaafd zal blijven. Trianon-Theater De film „Boefje" met Annie van Ees ln de hoofdrol, bijgestaan door de uitstekende Nederlandsche artlsten Albert v. Dalsum, Plet Bron, Enny Hymans- Snijders, M. Duymaer van Twist, Guus Brox en vele anderen ls natuurlijk geprolongeerd Het boek van M. J. Brusse ls evenals het tooneelstuk voldoende bekend, maar de film kan en moet nog menigeen zien. Naast het uitgebreide wereldnieuws treffen wij voorts een overzichtelijke gecondenseerde samen vatting van de laatste fasen der geschie denis van een modernen staat: „March of time". Casino-theater „Alle rangen uitver kocht" zoo prijkt het thans voor de vierde week op het bord van deze bioscoop. Want nog steeds is er George Formby in de Ultra- humoristische film ,,'t Zit in de lucht". Voor de pauze gaat wederom een nieuw program ma. Bing Crosby houdt den bezoeker met zijn gezellige liedjes aangenaam bezig. „Pennies From Heaven" is een romantische film, waarin Louis Armstrong en zijn band op treden. Luxor-theater. De verschijning van de „Spooktrein" op ons Nederlandsche too- neel veroorzaakte Indertijd heel wat opwin ding en deed de belangstellenden ln massa naar de schouwburgzalen stroomen. zoodat voor het Hofstadtooneel, dat dit verhaal ten tooneele voerde, van een „kasstuk" mocht worden gesproken. Sindsdien zijn er meer dere jaren verloopen en bijna was men den spooktrein vergeten totdat deze nu In eens weer is opgedoken, zij het niet in plan- kenland. doch op het zilveren doek. En op nieuw zullen vele tienduizenden in den lande, onder wie ook zeer velen hier te Lelden, met vreugde hun penningske offe ren om zich weer een avond te atnuseeren bij de wonderlijke gebeurtenissen die aan de komst van dezen vressaanjagenden nachtelijken trein verbonden zijn. Zeker, de omstandigheden dezer filin zijn volko men andere dan die van het vroegere too neelstuk, er zijn andere acteurs en ook het scenario moest veranderingen ondergaan, maar wat gebleven is dat is het recept! Men griezelt weer en men lacht! Ja, vooral op dat laatste moet den nadruk worden ge legd. Zonder ln eenlgerlel overdrijving te vervallen wordt hier en daar toch het kluchtige dicht benaderd, maar de regis seur bleek zijn vak te verstaan en zorgt al tijd tijdig voor variatie, gelijk hij er tevens zorg voor droeg, dat in deze Hbilandsche film nu eens niet te veel en te langdurig wordt gepraat, terwijl het gesproken woord bovendien van a tot z zonder moeite ls te verstaan. Men bespare on6 de moeite een beschrij ving te geven van den inhoud, die Immers aan de meesten onzer lezers bekend zal zijn. Wel stellen wij gaarne vast dat de vele mogelijkheden der camera uitstekend zijn uitgebuit, waardoor ten volle de sfeer ls ge schapen. welke men zich herinneren zal van de tooneelvoorsteUlng. Er zijn vele grie zelige voorvallen, er is de dreiging van moord en doodslag en er ls telkens ook opnieuw de humor van den enkeling, die de spoken niet vreest, doch er Juist op uit blijkt te zijn om met eenigen hunner een hartig woordje te spreken. Wellicht de raak ste typeering ln deze film is van Jan Musch. HIJ speelt niet de hoofdrol, maar de figuur van den haltechef wordt ten voeten uit door hem geteekend en zijn verhaal van den spooktrein heeft menigeen doen huiveren van angst! Kostelijk spel zien wij verder van Adolf Engers (als de goochelaar), van Sara Heyblom (als de juffrouw met (ie papegaai), van Lau Ezerman (als de hoofd- conducteur), van Louis Borel (als de zon derlinge jongeman, die niet in spoken ge looft), van Cissy van Bennekom, Nico de Jong e.a. eZer goed is de regie er bovendien in ge slaagd aan de film het noodzakelijk flit sende karakter te geven. Onophoudelijk rijdt de camera heen en weer: kort zijn de opnamen, kort de gesprekken, kort ook de close-ups en dat alles geeft aan dit detec tive-verhaal het gewensohte tempo en de vereischte spanning I Luxor's tweede hoofdfilm heet: „100 pet. luxe-service" en ls een grappig bllispelletje. terwijl het Journaal ook ditmaal weer even uitgebreid ls als actueel. Rex-theater Over een generatie, die moreel werd geknakt ook al wist zij aan de helsche granaten van 19141918 te ont komen is steeds meer dan één rolprent verschenen. En derhalve ls het juist zoo goed dat naast de veelvuldig Voorkomende goed- koope cliché-film een door Erich Marls Remarque ontwikkeld gegeven door zulk een bekwaam regisseur als Frank Borzage tot film is verwerkt. En het materiaal wat hem ter beschikking stond, ls eveneens van een zoodanig gehalte, dat het succes van „De drie kameraden" reeds bij voorbaat ls ver zekerd. Margaret Sullavan. Robert Taylor, Franchot Tone en Robert Young spelen de hoofdrollen en wel op zulk een voortreffe lijke wijze, dat het geheel door de perfecte indlvidueele creaties tot een gaaf „samen spel" ls uitgegroeid. De drie oorlogskamera den, die ontgoocheld en ontredderd terug- keeren van het front en ln het achterland terreur en revolutie aantroffen, gijn ln deze film symbool geworden van een tijd, waar over men liever niet spreekt. En juist dtór- om is iedere zin, die op het doek wordt uit gesproken van een angstwekkende actuali teit. Wanneer het jonge meisje, dat de drie makkers hebben leeren kennen, dan ook droomerig bij een onderling gesprek zegt, dat de oorlog thans het middelpunt ln de gedachten van iedereen ls geworden, dal) zou dat gesprek wel gisteren kunnen zij" gevoerd. Maar niemand late zich daardoor weerhouden om dat te gaan zien. Juist nu, is een vlucht uit de werkelilkheid onver standig: Juist nu is men bijna verplicht naar de dialoog van Taylor en Sullavan 'e luisteren. Daarenboven treft vooral bij dr e actrice de mimiek, de kunst der gebaren en gevoelsstemmlngen, welke den toeschou" op een buitengewone wijze realiteit su"1"®- reert. Vooral de scènes aan het strand en in het sanatorium ln Zwitserland, waar de film haar toppunt bereikt dnen den bloscor bezoeker zich afvragen af dit nog te over treffen is. Zeker, een dramatisch scenario, maar dan toch een drama, zoo natuurlek en „gemakkelijk", dat.men voldaan ls h« te hebben gezien. Het pathetische, soms zoo antipathieke, element doet zich gelukkig slechts onopvallend gelden. Voor de pauze draalt een klucht .D® dubbele bruiloft" met Myrna Loy en Wil liam Powell. Voortdurende, oolljke verwik kelingen, waarin een excentrieke fUeref'"1' ter en een zelfbewuste 1onge vrouw bet leeuwenaandeel hebben, doen de zaal la"!'"n Tenslotte wordt er nog naast Het Param"""' nieuws een zeer Interessante film over all'' lel trucs met speelkaarten vertoond. 2—1

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 2