E. L. DE KAT IEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zalerdag 14 Odober 1939 Gemeenteraad van Noord wijk Verloskundige Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek GEVESTIGD per 1 November Zuster GROENENDIJKSTRAAT 9 LEIDERDORP. 1536 RECHTZAKEN VRAGENRUBRIEK De Leidsche Industrie gaf het voorbeeld gevraagd r- bi AANGEBODEN AALSMEER. De collecte voor de Alg. Bllndenver- eeniging heeft opgebracht f. 120.28'/». HILLEGOM. Ontspanningsavond voor militairen. In hotel Flora vond gisteravond de eerste bijeenkomst plaats van een serie oncwikkelings- en ontspanningsavonden voor de militairen. Voor een goed gevulde zaal, waarin wij o.a. opmerkten den burgemeester, weth. Klaver en den kantonnementscomman- dant Johankengt, alsmede de leden van dc commissie, sprak een contactofficier een welkomswoord. Ook bracht hij dank aan ■het burgercomité Hilegom voor alles, wat dit voor de militairen had gedaan. Spr. heette dan het ensemble Arno Klein weg kom. De liedjes van de conferencier Klein werden met animo meegezongen. Hierna traden op de Boya's met een Biedermeyerdans. Veel succes oogste ook Walter Matthis met een potpourri op de accordeon. De schets „De zakenreis", een scene tussdhen een man en een vrouw, lokte veel bijval. Twee militairen werden ultgenoodigd ook mee te spelen. Een premie werd uitgeloofd voor den geen, die zijn rol het beste vertolkte. De militair v.d. Mortel trad onder daverend applaus als overwinnaar uit het „strijd perk". De korperaal Elzlnga speelde nog met suces eenige vioolsoli. Nadat de heer Klein nog eenige liedjes had gezongen en de Boya's nog enkele dansen hadden uit gevoerd sprak de burgemeester woorden van dank tot kapitein Johanknegt, voor hetgeen hij voor O. en O. heeft willen doen: spr. hoopte, dat nog vele van derge lijke avonden zouden volgen. Het gezelschap Klein ontving bloemen Zeer voldaan gingen allen tenslotte huis waarts. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. J. Bos en gezin, Oosteinderiaan 22 J. F. Braun en echtgenoote, Mariastraat 10 J. de Graaff en gezin. Meerstraat 129 A. H. Hoeben, Lapinenburgstraat 22 G. de Jonge, Leidschestraat 101 M. A. Koeman, Burg. Pontstraat 34 W. C. van Maris, Burg. Pontstraat 106 «ambtshalve) A. J. Maas. Leidschestraat 52 H. C. van Schle, Wilhel- nünalaan 62 H. Schrama, Emmastraat 11 C. J. L. van Til, Sixlaan 7 L. van Tol, Trek vaart 10 W. Verboom, Hoofdstraat 20A H. van der Vlugt, Pastoorslaan 10 A. E. van Werkhoven, Leidschestraat. 10 A. Zuiderduin, Trekvaart 12. Vertrokken: G. C. Koomen naar Noordwij- kerhout, Heerenweg 132 G. Muller met gezin, n. Apeldoorn, Driehoek 2 W. F. Laman, Rotterdam, IJsselmondschelaay 102a - P. T. Kampman, Wipperplein 13 I. A. van der Geest. Heemstede. Camplaan 26 G. Verkalk, Assendelft, Popelstraat 4 M. Huisman. Heem stede. Spaarnzichtlaan 9 A C. Kool en gezin. Haarlem. Dc Keystraat 13 J. M. Dekkers. Bennebroek, Bijweglaan 29 F. Boelé, Haar lemmermeer. IJweg 1032 J. van Grootveld, Haarlemmermeer. Hoofdweg 1066 A. de Vries, Haarlem. Be n vl 1 j oenstra at 22 M. J. van der Lans en gezin. Lisse, Vreewijkstraat 30 P. G. Geitenbeek, Burculo „Mijn Rust" p/a. M. van Welle. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Maria, D. van W. T. Noor- dermeer en M. Barnhoorn Theodorus Jo hannes Cornells, Z. van J. T. Jonkheer en J. J. W. Clemens. Ondertrouwd: J. J. van Tongeren en G, M. Nederstigt H. van Langelaar en J. C. Schipper. Getrouwd: P. van der Beek en C. M. Aan- geenbrug G. P. de Graaff en W. Nauta. KATWIJK. Beroepen. Beroepen als hulpprediker bij de Oer. Kerk alhier, de heer J. Marseille, candl- daat, te 's-Gravenhage. Aan de Visscherijschool te Katwijk aan Zee wordt tijdelijk gevraagd een 1544 LEEKAAR VOOR DE L.O.-VAKKEN. 9 uur per week van 7—8 nam. Hoofdakte vereischt. Scihr. solllcit. hij den secr., Tram straat 57, Katwijk a. Zee. - Sal. Rijksreg. KATWIJK AAN ZEE. Winterlezing Ned. Chr. Vrouwenbond. In de geheel bezette voorzaal van Casa Cara werd deze eerste winterlezing gehou den. Mevr. C. KooikerMohr hield een boekbespreking over: Vergeef ons onze zenden", door J. M. SellegerElout. De vlce-presidente mevr. Dommisse, open de met het laten zingen van Gezang 189 4 en gebed, waarna zij de beste wenschen u:tte voor het herstel van de presidente niejde Voogd. De secretaresse mevr. BergmanVan Tongeren las de openingsrede voor, die an- Dc Burgemeester tegen schuilloopgraven Wijziging Weeshuisreglement Geen subsidie Chr. Militair Tehuis. Gistermiddag kwam de Raad van Noordwijk in voltallige zitting bijeen. Na opening deed de voorzitter dc na volgende mededeeiing. waaraan hij verzocht ruime bekendheid te geven Mochten aanvankelijk B. en W. voorne mens geweest zijn in deze gemeente schuilloopgraven te doen aanleggen, zoo is het College hierop thans terug geko men. Dit zal derhalve te Noordwijk niet plaats vinden. De voorzitter sluit zich in deze volledig aan bij de opvatting van den burgemeester van Haarlem. Hij kan van deze schuilloopgraven het nut niet inzien, eer het tegendeel. Hij is in zijn meening gesterkt door een onderhoud met iemand, welke het bombardement van Warschau heeft medegemaakt en hij verzoekt de bevolking van Noordwijk bij een onverhoopte luchtaanval zich in hun woningen terug te trekken, zich niet op straat te begeven. Spr. kwalifi ceert deze loopgraven als rattevallen. De voorzitter maakte tevens van de gele genheid gebruik om van een misvatting te gewagen, welke vele inwoners hebben als zou de uitvoering van de luchtbescherming een plicht der overheid zijn, waarvan zij zich niet veel behoeven aan te trekken. Hij juicht het particuliere initiatief om in deze actief te ztjn ter zeerste toe en be treurt zelfs, dat de belangstelling voor luchtbescherming te Noordwijk beneden het vriespunt blijkt te liggen. B. en W. hebben 300 platen aangekocht voor propaganda van luchtbescherming welke voor 10 cent per stuk bij de plaatselijke boekhandel ver krijgbaar zijn; het resultaat in eenige we ken is. dat slechts 38 exemplaren gekocht werden. Er zal een plaatselijke afdeeling voor luchtbescherming worden opgericht, welke tot taak heeft de particuliere lucht bescherming te propageeren, een aparte organisatie naast de reeds bestaande, wel ke zich met de practlsche luchtafweer bezig houdt. Het weeshuisreglement werd zoodanig ge wijzigd, dat volle weezen tot hun 17e jaar uitkeering kunnen genieten, nu was de leef tijdsgrens 15 jaar. De heer De Witt verzocht de mogelijkheid te overwegen ook half weezen tot hun 17e Jaar te kunnen uitkeeren. welke mogelijk heid onderzocht zal worden. Aan drie nieu we half weezen werd de gebruikelijke uit keering toegestaan. De Gemeente- en Be drijf srekeningen over 1938 werden vastge steld: de commissie van onderzoek heeft op de belangrijke overschrijding gewezen van enkele posten en verzocht dit zooveel mogelijk na te laten. Zij wees daarbij op een artikel in de Gemeentewet, waarbij B. en W. persoonlijk voor zulk een overschrij ding van crediet zonder toestemming van den Raad aansprakelijk kunnen worden gesteld. De oud-wethouder de heer de Witt ver klaarde ondanks deze aansprakelijkheid er trotsch op te zijn de post armenzorg zoo belangrijk te hebben overschreden, aange zien hij daarmede in tallooze gezinnen hoog noodlge leniging van harden nood had be werkstelligd. waarvoor jilj zelfs zeer gaarne de volle verantwoordelijkheid op zich ge nomen had. De heer Punt verklaarde namens de com missie dat een en ander niet verhinderde dat B. en W. tijdig met een aanvrage om aanvulling van het crediet bij den Raad hadden kunnen komen. Vervolgens verzochten B. en W. een aan vullend crediet van f 744 voor de reeds toe gestane f 2100 reclame vuurtorenplan. ten einde vierkleurige enveloppen te laten drukken. Een langdurige discussie ontspon zich hierover, aangezien eenige leden met zwart gedrukte enveloppen meenden te kunnen volstaan en de order gaarne ter plaatse zagen zien geplaatst. Wethouder Vogelaar wees er echter op, dat de Ge meente in het Vuurtorenterrein een groot kapitaal geïnvesteerd heeft en reclame der halve zoo doeltreffend mogelijk moest zyn. Bij stemming staakten de stemmen (één raadslid was bij de behandeling van dit punt nog niet aanwezig i, zoodat men in een volgende vergadering hierover weder om een stemming krijgt. Een verzoek om subsidie van het Chr. Mi litair Tehuis te Noordwijk aan Zee moest worden afgewezen omdat B. en W. een en ander aan het particulier initiatief meen den te moeten overlaten en de gemeente kas subsidieering van militaire tehuizen on der de huidige omstandigheden niet bekos tigen kan. Daarna kwam aan de orde de aanstelling van een controleur-armbezoeker, welk voor stel heftig bestreden werd, voornamelijk door de beide oud-wethouders. Er is n.l. sprake van een centrale controle door arm besturen en vereenlgingen op liefdadigen grondslag. B. en W. waren echter van oor deel dat de eerste maanden deze organisa tie, indien ze tot stand kwam, aan den slag zou kunnen gaan en bepleitten zeer ernstig de aanstelling van zulk een controleur en v/el zoo spoedig moglijk. Na een langduri ge discussie, werd het voorstel met 10 tegen 5 stemmen aangenomen. De salarieering en instructie komen nog nader bij de commissie van personeelsaangelegenheden terug. Een agendapunt betreffende verbouw van het Raadhuis bleek nog niet klaar te zijn en komt in de volgende vergadering in behan deling. Daarna werden de leden van ver schillende commissies gekozen: uit de stemmingen bleek, dat de raadsleden hier over reeds tot overeenstemming waren ge komen. Inzake de bouwverordeningen wer den gekozen de heeren Punt. de Vreede en Passchler, voor personeelsaangelegenheden Van der Niet, Wassenaar en Caspers, voor Openbare Werken de leden De Vreede. Monye en Meskers. De heer Punt zag zich in de Rioolcommissie geplaatst, terwijl de Agrarische Commissie bestaande uit de hee ren Caspers, Van der Meer en Wassenaar zich. herbenoemd zag. Ai deze commissies zyn thans benoemd voor de geheele zittings duur van dezen raad. Wegens de langdurige discussies maakte geen der raadsleden ge bruik van de rondvraag. ALPHEN. Beroep aangenomen. Aangenomen het beroep als hulppredi ker bij de Ned Herv. Gem. alhler door den heer d. Lekkerkerker. cand. te Benne broek. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrlka Wilhelmina, D. van W. Sepers en H. D. van Gilst Pieter Cornells. Z. van P. Bakhuijzen en C. G. Hoogendoorn Adriana Maria Greta, D. van J. J. Bos en G. de Kooter. Ondertrouwd: Cornells Hogendoorn 22 j. en Lena Klein 21 j. Cornells van Ree 26 j. en Geertruida Johanna Alphenaar 24 J. Wil lem Tol 26 J. en Klazina Marljtje van Vliet 25 j. Getrouwd: Cornells Maarten Vuyk 26 J. en Trijntje van der Wolf 25 J. Jan Jacobus van Pruissen 33 j. en Wijntje Hagen 27 J. Dirk OosterwiJk 57 j en Aaltje Dlekema 54 j. Arle Windhorst 25 J. en Pietje de Jong 20 J. Adria- nus van Leeuwen 28 J. en Cornelia Wilhelmina Binken 22 j. (Rijksdipl.) Gedipl. Zieken- en Kraamverpleegster. Spreekuur: DINSDAGAVOND 7—9 UUR; VRIJDAGMIDD. 4 UUR. ders mej. de Voogd gehouden zou hebben. Zij deelde mede, dat het bestuur haar uit naam der leden bloemen had overhandigd. Op boeiende en voortreffelijke wijze schilderde mevr. Kooiker de diverse karak ters uit het genoemde boek. Men was zeer onder den indruk van de gevoelige voordracht van mevr. Kooiker. Mevr. Dommisse dankte haar namens allen, waarop sluiting met dankgebed volgde. Vissolie rij-examens. Bij het in de Visscherijschool gehouden examen in kaartpassen voor het dienst- diploiUA zijn geslaagd de schippersJ. Aan- dewiel van de KW 68; J. van Duljn Jzn. van de KW 76; en de stuurlieden: J. van Duijn Jzn. van de KW 45; H. Haasnoot van de KW 135; C. v. d. Plas van de KW 79; C. v.d. Bent van de KW 31. Allen zijn leerlingen van den heer C. Varke visser. Rijksgedelegeerden waren de kapt eins H. A. G. Schippers en J. H. Götz. Een reederij blijft behouden. Van de reederij N. Parlevliet Sr. worden de KW 151 en de KW 176 gereed gemaakt voor de haringvisscherij, hoewel de beman ning nog niet geheel voltallig is. Dit bedrijf wordt, naar wij vernemen, door den curator voortgezet. Deze heeft maatregelen genomen, dat de gages en de voorschotten onmiddellijk vlot uitbetaald zullen worden. Naar wij tevens vernamen, bestaat er thans voldoende uitzicht, dat dit bedrijf, zij het door eenige wijzigingen, voor Katwijk behouden blijft. Vandaag vertrekt uit IJmulden weer een logger naar de haringvisscherij, nJ. de K.W. 65 „de Volharding", schipper P. van Duijvenbode, van de reederij L. Parlevliet. LISSE Teraardebestelling van den beer H. Marseille. Op de Nieuwe Begraafplaats had gister middag de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van den heer H. Mar seille. Aan het graf werd het woord ge voerd door ds. Van Veenen, die na het le zen van Joh. 14, woorden van troost richtte tot de, door dit plotselinge overlijden zoo diep geschokte familie. Spr. richtte zich tot hen naar aanleiding van Joh. 14 1 „Uw hart worde niet ontroerd." Vervolgens sprak een familielid woorden van groote waardeering jegens den over ledene. Namens het Burgerlijk Armbestuur, waar van de overledene gedurende een lange reeks van jaren deel heeft uitgemaakt, sprak de heer Matthijs, die de groote ver diensten van den overledene voor deze In stelling schetste. Ook voor deze instelling is dit plotseling verscheiden een groot ver lies. Hierna dankte de zoon van den overle dene voor de betoonde belangstelling. Beroepen. Bij de Geref. Gem. alhier is beroepen ds. J. v. d. Berg te Krabbendijke. RIJNZATERWOUDE. GEMEENTERAAD. Intrede nieuw Raadslid - De distributie. De Raad vergadrede. Na opening legde de heer H. van Os de verelschte eeden af. De voorzitter wenschte den heer Van Os geluk met zijn intrede in den Raad. Nadat de heer Van Os den voorzitter dank had gezegd, deelde de voorzitter o.a. mede. dat voor de gemeenten Lelmuiden, Nieuwveen en Rynzaterwoude een distribu tie-kring Lelmuiden is gevormd. De ambtenaren zijn aangesteld door den burgemeester van Leimuiden, terwijl de Raad van Leimuiden dt jaarwedden van de ambtenaren heeft bepaald. De totale wedden voor den geheelen kring bedragen f. 800. De gemeente Lelmuiden heeft over de verdeeling der functie echter thans var- schil van inzicht met de provinciale griffie. Het aandeel voor de gemeente Rljnzater- woude ln de kosten van de distributie is bepaald op f. 41,40 voor het jaar 1939. De raad kon zich hiermee vereenigen. De commissie belast met het onderzoek der gemeenterekening dienst 1938 stelde voor de rekening vast te stellen als volgt: Gewone dienst. Inkomsten f. 31555.82. Uit gaven f.31225 03; batig slot f. 330.79. Uit gaven: Kapltaaldienst f. 3627.50: Inkomsten f. 3064.73; nadeelig slot f. 562.77. Conform vastgesteld. De post luchtbescherming werd met f. 500 verhoogd. Nadat de heer Compeer vragen had gesteld in verband met de voorgenomen bouw van villa's langs het Braassemmermeer, waarop de voorzitter zeide, dat deze zaak nog in hetzelfde sta dium verkeert als in Aug. IJ., volgde slui ting. v. B. te L. Als het meisje door ziekte niet in staat was te arbeiden, moet ook voor de vier dagen van hare afwezigheid het loon betaald worden. W. v. d. K. te L. Het huwelijk wordt vol trokken in de woonplaats van een der partijen. Voor de verandering van de woonplaats moet een verklaring worden gedaan zoowel bij het bestuur der gemeente welke men verlaat als bij dat der gemeente waar de woonplaats wordt overgebracht. J. v. B. te L. Algemeene Instelingen, die zich belasten met den verkoop van verschil lende soorten grond kennen wij niet, INCIDENT TER ZITTING VAN HET KANTONGERECHT ALPHEN. Voor het kantongerecht te Alphen heeft een incident plaats gehad, tengevolge waar van de ambtenaar van het O.M. mr. den Hollander op een gegeven oogenblik weiger de de zaak verder te behandelen en de zaal verliet, waarna de zitting moest worden geschorst. De aanleiding tot dit incident was een onbeteekenende aanrijdingszaak. Een slager uit Amsterdam had een 17-jarige wielrljdster op het kruispunt Tolstraat aangereden. Doordat de agent, die op de hoek stond het teeken had gegeven dat beiden konden doorrijden, had de slager de jeugdige wiel- rijdster niet gezien en was zoodoende met haar In aanraking gekomen. Op de vraag van zijn vrouw of zij nog schade had, werd ontkennend geantwoord. Er was echter wél schade ontstaan, waardoor verdachte moest verschijnen. Het bleek, dat deze het in het geheel niet eens was met hetgeen in de dagvaarding vermeld stond. Hij legde den kantonrechter uit hoe dit ongeval was ont staan en waarom hij de schuld aan den polltle-agent moest geven. Hij zeide o.m„ dat ln Amsterdam en an dere groote steden de wielrijders aan den kant van den weg moeten gaan staan. Hierop merkte de ambtenaar op, dat in 99 van de Nederlandsche gemeenten deze regel niet geldt. Wanneer hij dit niet weet, moest verd. zijn rijexamen maar eens overdoen. Verd. schreef de aanrijding toe aan een onhandigheid van den verkeersagent en zag het nut van het overdoen van het examen niet in. Hiermede was dus reeds een onaan gename verhouding tusschen den ambtenaar en verdachte ontstaan. De ambtenaar vroeg vervolgens of meneer wel de moeite had genomen om aan de aan- geredene te vragen, of zij nog schadever goeding wenschte. Tegen deze opmerking meende verd. te moeten protesteeren. Zijn vrouw had immers onmiddellijk gevraagd, of zij schade had gekregen en daarop was in ontkennenden zin geantwoord. De ambtenaar trachtte vervolgens den verdachte het zwijgen op te leggen, doch deze was van oordeel, dat hij zich tegen de geuite beschuldiging mocht verweren. De ambtenaar (opgewonden): „U behoeft alleen maar wat te zeggen als u iets ge vraagd wordt". Verdachte (zich eveneens opwindend)„Ik heb hier ook nog iets te zeggen". De ambtenaar: „Dan verzoek ik den kan tonrechter deze zaak verder buiten ver dachte om te behandelen". De kantonrechter, mr. Nicolai: „Daar zie ik geen aanleiding voor". De ambtenaar (opspringend); „Dan schei ik er uit. Dan doet u het verder maar zon der mij. Ik ben niet van plan me hier door een verdachte te laten brutallseeren". De kantonrechter: „U wordt niet gebruta liseerd". De ambtenaar verliet echter met groote stappen de zittingszaal, zoodat er voor den kantonrechter niets anders overbleef dan de zitting te schorsen. Ongeveer tien minuten later werd de zitting heropend in het.bijzijn van verd. Het bleek, dat het meisje pas later had bemerkt, hoe groot de schade was. De kantonrechter wendde zich hierop tot verd. en vroeg dezen of hij nog bereid was de schade te vergoeden. Verdachte zei „Maar natuurlijk edelachtbare onmiddellijk zelfs. „En zich daama tot het meisje richtend zeide hij, „hoeveel scha heeft u?" Het meisje „f. 2.- voor mijn flets en f. 0.50 van mijn kousen." De slager betaalde daarop met een royaal gebaar den verschuldigden rijksdaalder. De ambtenaar van het OM. eischte hierop f. 10. boete of 5 dagen hechtenis. Verd. vond deze eisch zeer onbillijk. „Die rijksdaalder was me niet aan het hart gewassen, aldus zijn plei dooi. maar aan het feit heb ik absoluut geen schuld". Ik heb den agent direct gezegd dat hij beter zou doen géén verbaal op te maken. De fout lag geheel bij hem. De kanton rechter echter zeide dat niet kon bewezen worden, dat verd. schuld had en sprak hem vrij van alle rechtsvervolging. Zij legde den grondslag voor de vor ming van een Luchlafweerfonds, waarvan in geval van nood iedere Leidsche burger zal profiteeren. Daarom rust op dien burger ook de mo- reele plicht om zeli in dat ionds bij te dragen. Giften kunnen worden overge maakt aan den penningmeester vdft de Luchtaiweer-Commissie p/a Noordhol- landsch Landbouwcrediet, giro 2915. OUDERWETSCH Meubilair, kachels, haar den. fornuizen, inboedels, ïnangels. brandkasten, bas cules, gewichten enz. koopt steeds a contant ..De Goe derenbeurs" Burchtsteeg 4 Nieuwe Beestenmarkt 7—9 v;!!^rko Tel 24013. Inlichtingen. Ook taxeeren. Herstellen. aquarium wi^H,r<ïl8Ch' t* Koop ge" naae?' a°°r J. M. KROL. ^reestraat 149. PIANO koop gevraagd. Brieven niMu °^aaf v»n merk en o!2w VTUr' Van dlt Blad onder No. 399 k. tuinland r(tiUl"',K?vraa8d. 7 a 800 Om^LV" rnd of welland, in PioïvL Lelden. Tevens «ebioï0? Zof^r Ij v- EGMOND fiJ^woutisehc weg 31. kuitersportclub vS?SKe no* enkelc 'eden nerl ilaal c,»-sus. Begln- rtjoJ» Wvorderden. Goed ten Minimum kos- ROEI-APPARAAT Ter overname gevraagd een ln goeden staat verkee- rend roei- of Terry trek- veer-apparaat. Aanbiedin gen met prijsopgaaf Bur. v. d. Blad onder No. 223 k. ADRESSEN gevraagd van grossiers of fabrikanten ln land- en tuinbouw. Timmer- garage gereedschappen enz. enz. Uitsluitend le klas ma teriaal. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 224 k. BOEKHOUDEN 214 geslaagden voor de examens „Handelskennis L O..Federatie" (Mer- curlus) ..Vereenlging van Leeraren" Condities t 5.- p. mnd. per wekel lesuur J. A JANSEN. Kamerlingh Onneslaan 15, (Kerkplein» Lelden. Tel 22811 Inrich ten. bijhouden controlee ren. adviezen PIANOLA tc koop aangeb., prachtige volle toon. tegen elk aan nemelijk bod. Te bcvr.r Kaasmarkt 3. tusschen 2 en 8 uur. WOONSCHIP te koop 13.50 x 3 M. GEBR. v. d. LAAN. Wou- brugge, Tel. 13. MILITAIRE STOFFEN Aangeb. militaire gabar dine stoffen voor cos- tuums en lange Jassen, te gen de oude prijzen, win terjassen en costuums. coupons. Costuum naar maat v.af f.35. Dames mantels naar maat f25. CORN. VAN VALDEREN, Oude Ryn 176. Geen prijsverhooging! Voor uitsluitend beter genre goed als lederen kleeding. heeren jekkers, winterjassen, pracht demi's colbertcostumes. dames- en heeren regenjassen ln enorme sorteerlng. Is uw adres JAN J. SLÖOS. Stille Rijn 11 (gesloten hulst, Lelden. JONGE HENNEN! Uitsluitend kerngezond, prima afstamming. Ge mengd voer. hoendermeel. Bertcls plulmvcekorrels. schaalvormend grit. Broe- dertl GROENE VELD. Hen- nenfokkerl^. Ri1ks«rkenninR A 15386 v. d Valk BoU- manweg even over nieuwe Spanjaardsbrue. Telefoon 25590. Thuisbezorging zon der prljsverhooging. DISTRIBUTIE van petroleum. Mooht U moeilijkheden hebben voor leverantie, spreek met onze vertegenwoordigers of schrijf ons even en het komt ln orde. KAPTEIJN, T.O.S.. Sassenheim. LEEREN KLEEDING Leeren Jekkers, lange Iee- ren Jassen, leeren broeken, leeren vesten, stormcards en verder alle soorten re- genkleeding ln gummi, ca- chemler. gabardine, regen pijpen enz., een groote par ty stoffen werkjekkers aan geboden voor spotprijzen. DE CONCURRENT. Hoogl. Kerksteeg 1012. KOLENFORNUIZEN uitsluitend nieuw, le klas fabrikaat, tegen zéér lage prijzen, gietijzer 23.-. 25.50 25.75, zwart geëmailleerd 32.50. 34.50, 37.—, met circulatie ln diverse kleu ren 40.45.Transport- Tij wiel 7.50. De Goedkope Kaclielhan- del, Nieuwe Ryn 106 bov. Naaimachine koopje Pracht Singer handmachi ne. kokerschuit f.30. An ker inlaad gloednieuw van f. 146 voor f. 80 met volle garantie, reparatie van alle merken naaimachines, vlug goedkoop en gegarandeerd. P. J. VAN STÉYN, Heeren- gracht 92. ERADES RADIO Een N.ST. geiykstr. app. met Philips luldspr. en een Haraf wlsselstr. app. alle prima in orde met garan tie. Uw adres voor rep 16 Jaar praktijk. Dlefsteeg 15, Tel. 23755. ZEELIEDEN en Schippers, wy hebben heden een groote party blauwe en zwarte costuums op te ruimen. Ook Jekkers en pantalons in zwart en blauw laken, tegen halve pryzen. Komt zien. Kleedingmagazljn De Con current, Hoogl. Kerksteeg 10—12. FONGERS heerenjiJwlel, laag model, luxe uitvoering, in prima staat f. 27.50. Heerenrywlel met Torp.naaf en electr. lantaarn, als nieuw f. 25. Heerenrywlel als voor gaand f. 17.50. LANGEZAAL. Stille Ryn 7 PRACHT KACHEL zwart emallle, verchroomd met kookgelegenheid 22. geëmailleerde kookkachels 17.60. zwart 10.50. 2e hands haardkachel 15.groen emallle kachel 12.50. ult- draalhaard 12.50. Kachel met blnnenpot 6.50. Dc Goedkope Kachelhan- del, Nieuwe Ryn 106 bov. Goedkoop Timmerhout Enorme voorraadbad- dlngs, palen 2x3, vloer hout. kraaldelen sponning delen, rabathout. geschaaf de planken alle breedten, geschaafde latten, panlat ten. tulnlatten, dubbele latten enz. enz. Vraagt prijsopgaaf! Goedkooper dan ..DE HOUT WERF" be staat nletl N Ryn 87 H.H. AANNEMERS Te koop twee zeer mooie dlrectiekecten. 5x6 meter en 3 x 4 meter. 1 beton molen. 1 kalkmolen, grote party stclgerdelen. profie len enz. enz. NIC. VAN DEN AKKER. Aannemer van sloopwerken. Zoeter- woude. Telef. Lelden 21718 PETROLEUM Afnemers van vaten petro leum weten dat dit nu niet meer gaat. ook wy leveren geen vaten meer. maar U kunt nu per week by ons betrekken. Levering door de geheele bloembollen streek. KAPTEIJN, T.O.S., Sassenheim. KACHEL te koop aangeboden, ln goeden staat voor f. 8, te vens eenige meubelen, zoo als 6toelcn, kasten en tafel, tegen billijken prijs aange boden. Te bevragen: Driftstraat 100. VRACHTWAGEN Ford 3/4 ton. op beste banden. Hooge Rijndyk 278 JAARSMA HAARD Te koop aangeboden een prima, zoo goed als nieuwe Jaarsma kolenhaard, com pleet met achterplaat, vloerplaat en pypen, we gens vertrek spotprys. Tesselschadestraat 38. b. d. Lage Morschweg. KANARIEMANNEN Onze kanaries worden 3 maanden gegarandeerd op zang. Prijzen v.af f. 2.50. Popjes v.af 50 ct. Parkie ten. alle kleuren, vinken, putters enz. Koerduiven 50 ct. per paar. Alle soorten vogelzaden. DE NATUUR VRIEND, Levendaal 37 t/o. St. Jorlssteeg. BOUWMATERIALEN Grote partyen nieuwe en gebruikte binnendeuren, ramen, kozynen ln alle maten. aanrechtfronten, keukenkasten, wasbakken, fonteinbakken. urinoirs, wand- en vloertegels enz. enz. NIC. VAN DEN AKKER v.h Gebrs. Smits. Korc- vaarstraat Leidon. WERKPAARD Te koop een best werk paard. 5 Jaar. bruine mer rie Gebrs ZANDBERGEN. Oegstgeesterweg, Rynsburg SPOOR EN KARREN Te koop 300 M. spoor, wydte 70 c.M. en 3 karren en 2 schijven, zoo goed als nieuw. Te bevragen: Oost pad 3 te Katwijk aan Zee. BOUVIER zwart gekrulde reu. zuiver ras m. stamboom. 7 maan den en zeer goed voor kin deren. Rapenburg 56. Haard en Haardkach. Te koop ln prima staat zynde Jaarsma haard en 2 haardkachels. Te bevragen (niet voor Maandag) by: JAC. FLOOR, smedery. Achterweg. Katw. a-d. Ryn WINTERBERGING Zeil-, motorbooten en ka no's ln ruime lichte lood sen. Weghalen ter plaatse. Geheelen winter geopend. Ligplaatsen ln overdekte haven. Vergroote B.M. te koop. Jachthav. „De Trek vaart". H. GEIJSMAN. Maredijk 149 A. f. 1.50 Permanent geheel compleet Geen warmte. Geen kroes (Speciaal ollebehandeling) Van Maandag t/m. Don derdag wassen 30. ond.. 30 knippen 30. te zamen 75. Kapsalon GÊ NEDERLOF Oude Ryn 2 a. h. Donker- steeg, Telef. 24208. KACHELHOUT Te koop 50.000 K.G. droog eken en beukenhout, ook ln kleine hoeveelheden ver krijgbaar. Te bevragen: Öostpad 25. Katwijk aan Zee en Vinkenweg 3. te Oegstgeest. Kachels haarden enz. Pracht kachels, haarden, naaimachines, tafels, stoe len. kasten, geisers, antiek gasfornuizen, kolenfornul- zen pracht 2-persoons old. finish slaapkamerameubl.. gezondheidsmatras, kapok matras enz., plano, orgel. C. KOOREMAN. Goederen beurs De Ryn, Nieuwe Ryn 60. LIGUSTRUM Hout en yzer is duur. dus Llgustrum voor hekwerk, geen onderhoud, dus goed koop. prima kwaliteit, hoog 50—300 c.M. Vraag prijs en monsters. BOUWMEES TER 's Bomenhandel, Ball- straat 22, Oegstgeest. KAPTEIJN levert U: benzine, tractor- petroleum. llchtpetroleum, gasolle, cardanolie, smeer olie. scheepsmotor-oliën, 2-tact-olie, conslstentvet, doorspultvet. carbollneum. koolteer. gekleurde carbo llneum enz. Zuld-Hollandsch grootste petroleumventersbedryf T. O.S., Sassenheim. 3—3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 11