LEIDSCH DAGBLAD Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 17 October 1939 OFFICIEELE KENNISGEVING EEN BOM VERNIELT EEN HUIS! (IN/T EMETTEREt Plaatst Uw advertenties Burgerlijke Stand. Geboren' Klastna Cornelia. D. van Cornells Koot en Jacoba Krol Maria. D van Abraham van der Vijver en Johanna Zandbergen. Gehuwd: Jacob van Vliet 25 J. te Oegstgeest en Anthonla de Mooi) 25 J. De heer P. Mazurel uit Leiden is be noemd tot ambtenaar ter secretarie alhier en niet tot volontair op toelage ter secre tarie, gelijk gisteren abusievelijk vermeld. SASSENHEIM. feestavond voor de militairen. Succesvol optreden van een band. Onder de manschappen van een hier ge legerd corps schuilen eenige muzikale ta lenten, die tot elkaar gebracht werden. ZIJ vormden een band onder leiding van den soldaat Heemskerk. Nadat er Hink geoefend was, wilde men ook in het publiek optreden Daartoe was gisteravond de gelegenheid. De reserve 2e luitenant van Thlel was be vorderd tot le luitenant en dit feit kon niet onopgemerkt voorbijgaan. De groote pakplaats van de bollenschuur der fa. gebr. van Zonneveld was met een voudige middelen in een feestzaal her schapen. en toen de officieren binnentra den kon de ban dtoonen, wat zij presteerde. Onvermoeid hebben de musici den ge- hcelen avond de stemming er in gehouden. Vooral het corpslied met het refrein „Met een wieltje op de kraag en gelegerd bij de Kaag" had een uitbundig succes en werd, toen het refrein, op doek geschilderd, zicht baar werd. uit volle borst meegezongen, evenals de parodie op een opera: „jajem, jajem". Natuurlijk werden tot den bevorderde ook felicitaties gericht die allen getuigden van den goeden geest en de kameraad schap, die er heerscht in het gehcele corps. Deze woorden gingen vergezeld van ca- dcaux. Alle secties hadden voor een hulde blijk gezorgd. Ook van de officieren ont ving de luitenant een aandenken. In een geestige en toch gevoelvolle toe spraak dankte luitenant van Thiel voor de hem gebrachte hulde. Nooit zal hij dezen avond vergeten. Toen was het woord weer aan de Band en bleef men nog geruimen tijd gezellig bijeen. De Band heeft bij dit eerste optreden een groot succes behaald! VOORHOUT. Belangrijk werkverschaffingsobject stilgelegd. Zaterdag J.l. is het grootste werkver schaffingsobject in onze gemeente, dat der firma M. Veldhuizen v. Zanten en Zo nen, voor onbepaalden tijd stilgelegd. Hier door zal weder een groot aantal personen werkloos worden. Dit groote werk, waaraan nu plm. 2 Jaar onafgebroken door een 50-tal werkzoeken den werd gearbeid en dat nog voor een 20-tal plm. 40 weken werk biedt, lis wel een der grootste geweest in de bloembol lenstreek. dat met Rijkssubsidie werd ge steund. In de afgeloopen 26 weken is o.a. een loon verdiend van gemiddeld f. 17 per week, plus het genot van z.g. goedkoope boter en de toekenning van 2 pond spek. bekostigd door de firma v. Zanten. Voor hen, die hieraan hebben mogen arbeiden, is het wel te betreuren, dat juist vóór den a.s. winter, dit werk is stilgelegd. Met volle tevredenheid en waardeering wordt er echter op teruggezien. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Nicolaas, Z. van P. v. Beek en C. J. van der Meer Antonia Anna Sophia Maria. D. van G. B. Parlevliet en J. G. Tous- salnt BImyse Marie Gemma, D. van K. L. Versteeg en E. M. Gans. Ondertrouwd: Gijsbertus Nievaart 27 J. en Wllhelmina Johanna Louisa Prent 28 J. Gehuwd: Joseph Cornells Gerardus Alkcmade 30 J. en Elisabeth Johanna van Wissen 20 J. Jacobus Leonardus Janson 29 j. en Maria Eli sabeth van der Heijden 22 j. Vladimir Zatskoy 43 J. en Kira Klimenko 30 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: Corneille Fortanier, Willem de ZwDgerlaan 63 Fortanier, geb. Genet, Wil lem de Zwijgerlaan 63 P. M. J. van den Born, Leldscheweg 132 F. L. Raemaekers, (echtgen. v. jonkh. Sandberg), Papelaan 40 J. S. F. J. van Steenkiste, Veurscheweg 3 F. J. Evans (echtgen. van Oostveen), Rijndijk 10 H. Groeneveldt, Papelaan 156a J. G. Kerkhof. Voorstraat 23 W. J. Raaphorst. Krlmkade 31 J. A. Hogendoorn, Valkenburg- scheweg 7 M. J. P. van Eunen, Haagweg 4 A. C. van der Have. Leidscheweg 191 K. de Jong, Willem de Zwijgerlaan 38 A. Vis. Leld scheweg 191 R. Strasser, Veurscheweg 200 M. M. Laveyne, Veurscheweg 200 A. Rene ma. Leidscheweg 96 A. B. L. Janse, Veurscheweg 102 p. j. Koster. Bloklaan 16 J. C. van Wijk, Leidscheweg 96 C. Wolfs. Veurscheweg 3 J. P. M. van den Bergh, Veurscheweg 104 -- J. C. de Wilde. Leidscheweg 191 A. C. van den Bosch. Leidscheweg 95 I. de Vries, Leid scheweg 34 A. M. van Dongen, Veursche weg 3. Vertrokken: C. Mulder naar Woerden, Nieuw- straat 23 m. Noordenbos n. Alphen a. d. Rijn, Torenstraat 19 J. P. van der Ham n. Den Haag, Fr. Valentynstr. 66 Gez. H. H. en H. J Spaans n. Amerika C. J. Veldhuijzen n. Cu racao (W.-L), Willemstad Th. Warmuth n. Duitschland M. M. D. Duda n. Duitschland A- Verboon n. Schipluiden, Dykhoornsche- weg 152 M. H. Roest n. Leiden, Frulnlaan 7 L. J. Meijer, n. Leiden, Groenhovenstraat 11 "T W. c. Hootjmans n. Rijswijk. Z.-H., Vre- denburgweg 162 S. Hoekstra n. Den Haag. Theresiastraat 139 B. Landman n. Utrecht, Bataviastraat 68 E. L. Masthoff n. Amerika, ow "w0I"k. Columbia Universiteit Wed. Krug, geo. m. F. J. v. d. Hooft, n. Rotterdam. Pau- wenstraat 14 H. Klaster n. Steenwijk, Aa ltraat 26 K, Wlecrorek n. Duitschland m r^ler" n- Duitschland A. Karmarzrik n. on- J,en^ adres H. Nap n. Den Haag, Hofland- loo io,T" F- ter Keurs, n. Rijswijk, Linde- IpSS J? J Kolthuyzen n. Amsterdam. Va- riusstraat 219 N. R. de Boer. n. Bandoeng v,„'J- H- de Kok. n Soerabaja. N.-I. J P. p ®,ock. n- Alkcmade, Rijpwetering D 49 Schouteten. n. Soerabaja. N.-I B. en Joh. L. Madjid n. Batavia. N.-I. WARMOND. Oprichting van een Breicomité. niMI is een C0mit,6 opgericht bestaande t ae uames mevr. J, de Bel-Paris, mevr. M. G. Ketelaar-Peek. mevr. E. A. W. Ro- K"nHuan Hee*< nievr. C. G. M. Schölvinck- Isorti# °ien en mcvr- E H- Walenkamp- on7p I' zic^ ten ^oel stelt aan de in e en omliggende gemeenten gelegerde ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren Cornelia, d. van Cornelis Goedhart en van Karssen; Nicolaas Gerardus. z, van Simon Petrus Mens en van Wilhelmina Loomans; Teu- nis, z. van Willem van Leeuwen en van Cornelia de Vries: Cornelis, z. v. Cornelis den Braber en van Geertrui Keizer. Ondertrouwd: Pieter Bergmeijer. 64 j. en Hen- riette Cornelia Maan. 49 J.; Adrianus van der Hulst, 31 j. en Johanna Maria Markx, 24 j.; Al- bert Simon Sampimon, 27 j. en Marytje Haak, 21 j.; Leendert Koster, 25 j. en Grietje Houwe- ling, 25 jArie Leendert Zaal, 28 J. en Margje Zuidam, 26 j. Gehuwd: Adrianus van Gils, 29 j. en Barbara Gerarda van Hemert, 31 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: E. v. Udink, Rulsdaalstr. 46: Emma van der Velden, Raadhuisstraat 44; Pieter van der Velden, Raadhuisstraat 44; Theodoris C. Hansink, Raadhuisstraat 44; Wilhelmina Th. Hanssen. Raadhuisstraat 44; J. H. Witsenburg, Raadhuisstraat 44. Vertrokken- n. Ter Aar, Kerkbuurt 67b, Gerrit van der Haven; n. Den Haag, da Costastraat 27a. Elisabeth Rysdam: n. Voorhout, Bissch. Nijver heidsschool, Johannes Th. J. van Niekerk; naar Leiden, Hooge Rijndyk 120, Geertrulda B. van der Tol: n. Brussel <B.» 12 rue Souveraine, Ma- rijtje Huisman; n. Oosterland <Z.) pa. P. Kes- telo, Pieter A. Brussee; n. Delft. Bieslandpolder 1, p.a. J. Maan, Pieter A. de Bruün: n. Wasse naar, Rust en Vreugdlaan 9, Hyg. melkstal „Rust en Vreugd", Hendricus P. Verkerk n. Loenen, Loenersloot, „Gerrle's Hoeve", p.a. Mw. J. Kroon Cornelia van Leeuwen. Loop der bevolking. Gevestigd: Gerrigje Visscher, Leliestraat 20 Klazina Gerarda van Schalk. St-eekterweg 25 Jacoba Adriana de Jong (echtg. van Steven Van Zadelhoff), v. Reedenstr. 1 Huiberta Cornelia Kranenburg, Kortst.weg 57 Theo dora Alida Rietveld. Noordeinde 87 Rechel Bal. Raadhuisstraat 18 Van der Griend (wed. F. Witkamp), Willemstraat 6 Aaltje Koetsier, Westkanaalweg 15 Teuntje Luyen- dijk, Steekterweg 13. Vertrokken: Jacoba Petronella Rietveld, naar Voorschoten, Leidscheweg 256 Roelof Cam- menga. n. Enkhulzen. Westerstr. 252 Alida Bos. n. Amersfoort, Utr.weg 266 Johannus Snel Lagerwlj, n. Eindhoven, Rijkskrankz.ge- stlcht Evertjen Wolf, n. Coevorden. Tramstr. 23 Jan Bontebal. n. Velsen, IJmuiden, Con- radstr. 1 c Wilhelmina van Zwleten, naar Zwammerdam, Straatweg B. 79 Jan Frederik Barth, n. 's-Gravenhage, Gevers Deynootweg 21. Sophia Stichting. Nader vernemen wij over het ernstig motorongeluk, dat gisteren den motorrijder A. B. is overkomen, dat deze naar het zie kenhuis is vervoerd. Zijn toestand is hoogst ernstig. troepen wanten te verschaffen. Voor dit mooie doel worden breisters gevraagd. Zij, die niet zelf in de gelegenheid zijn te breien, kunnen aan een der dames een gift doen toekomen, waarvoor het comité dan wol be schikbaar zal stellen voor degenen, die wèl kunnen breien, maar voor wie het bezwaar lijk is, wol te koopen. Dit mooie doel ver dient aller sympathie! Gevonden: Een gouden dames pols horloge. Inlichtingen bij de politie. WASSENAAR. Pluimveevereeniging Wassenaar. In het Wapen van Leiden werd gister avond een vergadering gehouden van de Piulmveevereeniglng Wassenaar. Na ope ning door den Vice-voorzitter, den heer Kool. werd besproken het voorstel van Orrtlthophilia "tot het houden van een ge zamenlijke tentoonstelling voor Nederland, waarop werd besloten, hieraan niet mee te doen. In verband met de tijdsomstandig heden werd eveneens afgezien van het houden van een afzonderlijke tentoonstel ling. Ten einde de leden toch iets te geven, zal in de eerste week van Januari op Zater dag een tafelkeuring worden gehouden met een maximum van vier dieren Er zullen daarvoor eenige prijzen beschikbaar wor den gesteld. ZEVENHOVEN. Uit een boom gevallen. De arbeider J. B. die peren plukte, had het ongeluk uit den boom te vallen en daarbij zijn arm te breken. Ook bezeerde hij ernstig zijn neus. Nadat dr. Lucardie den man de eerste hulp had verleend, is hij naar het Dlaconessenhuis te Leiden ver voerd. Burgerlijke stand. Ondertrouwd: Arie Bloos 22 j. en Janna v. d. Sluis 24 j. Jacob Hannes 33 j. en Antje Immer zeel 29 j. Gehuwd: C. v. d. Hoort en J. C. Baas. Geboren: Lambertus, Z. van L. S. Slingerland en A. Hendrikse. Loop der Bevolking. Vertrokken: J. Wouters n. Teraar, Korteraar- sche Hoek. ZOETERWOUDE. Hinderlijke spiritusdrinkers. Twee zwervers die te veel spiritus hadden gedronken, wilden in de omgeving van den Hooge Rijndijk met het zingen van liedjes wat geld ophalen. Een hond van een der bewoners, die daar blijkbaar niet mee in genomen was, maakte het hun lastig door geweldig te blaffen. Een der mannen tracht te door het- gooien met steenen den hond kwijt te raken. De eigenaar van den hond nam het echter voor zijn eigendom op. waarop ook naar hem steenen werden ge worpen. Het gevolg was, dat een steen in een groote spiegelruit terecht kwam waar door deze vernield werd. De politie kwam tusschenbeide en maakte tegen de zwervers procesverbaal wegens vernieling op, waarna zij uit de gemeente gezet werden. De Luchtbescherming. Gisteravond is door den burgemeester dezer gemeente een bijeenkomst belegd in het Patronaat aan den Schenkelweg, om te komen tot de oprichting van een on- derafdeeling van de Ned. Vereeniging voor Luchtbescherming In zijn openings woord wees de burgemeester er op, dat luchtbescherming niets anders is dan zelf bescherming en derhalve een moreele plicht in zich houdt. Als spreker trad op de heer Wijma uit Leiden, die op duidelijke wijze del uchtbescherming uiteenzette. Geduren de de pauze gaven 46 personen zich als lid op, waarna de heer Wijma nog eenige lichtbeelden vertoonde Het bestuur der onderafdeeling is als volgt samengesteld: de heer J. Schouten voorzitter: de heer J. van de Ruit, secretaris en de heer P. Mey- dam. penningmeester. Gevonden: een reserve autowiel met band. Inlichtingen bij de politie. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Johannes z. van C. P. Zand vliet en van M, Loos; Anna Maria, d. van P. Oomen en van J. Th. Rietbroek; Elizabeth Jo hanna Maria, d. van H. J. van Berkel en van A. C. Went; Petrus Jozef Maria, z. van M. Wessel- man en van A. M. de Jong Columbia Johanna Maria, d. van H. Th. van Zoen en van A. M. van Amsterdam. Ondertrouwd: Gerardus Lourentius Maria van der Hoorn jm. 33 j. en Naatje Kinkel jd. 25 j.; Henricus Bartholomcus van Beek jm. 34 j. en Margaretha Remmerswaal Jd. 23 j. Gehuwd Petrus Franciscus Koek jm. 30 J. en Theodora Elisabeth van Veen jd. 24 j Cornelis Jacobus Reinier Heins Jm. 32 j. en Maria An tonia Klein jd. 27 J. Raadsagcnda. De raad komt morgenavond om half acht bijeen. 1. Ingekomen stukken; 2. Voorstel tot het aangaan van een geldleening; 3. Voorstel tot het aangaan van een rekening courant-overeenkomst met de N.V. Bank v. Ned. Gemeenten te 's Gravenhage voor het jaar 1940; 4. Vaststelling van een aantal pensioensgrondslagen: 5. Wijziging ver ordening op de heffing van besmettelijke zlektengelden; 6. Vaststelling wijzigingen begrooting 1939; 7. Reclame schoolgeld; 8. Aanbieding gemeente-begrooting 1940 met benoeming van een commissie tot nazien dezer begrooting; 9. Verhuring van een drietal woningen en een warenhuis; 10. Bespreking financieele regeling inzake stichting van een lagere tuinbouwschool in deze gemeente met verkoop van een per ceeltje grond; 11. Vaststelling vergoeding art. 101 der L.O.-wet over 1937 en afreke ning met de bijzondere schoolbesturen. HET KAN OOK HET UWE ZIJN 1 I Deze ramp had wellicht voorkomen kunnen worden, indien ge er toe mede bijgedragen hadt om Leiden zoo goed mogelijk tegen luchtgevaar te beveiligen. Zendt daarom nog heden Uw bijdrage aan den penningmoester der Luchlafweer- Commissie p/a Noordhollandsch Land- bouwcrediet (giro nr. 2915). Maar doe het vooral NU BOSKOOP. Burgerlyke Stand. Geboren: Florida Ottolina, D. van L. P. J. Burggraeve en G. Brinkhorst. Ondertrouwd: A. van Leeuwen en C. W. Bin ken J. Benschop en M. K. Binken. Getrouwd: T. J. van R|jn 29 J. en K. J. Schouten 25 j. HAZERSWOUDE. Chr. Jonge!. Ver. „Eere zij God". De Chr. Jongel vqfeeniging „Eere zij God" heeft haar wélrelij'ksche vergaderin gen weer aangevangen. Het bestuur werd als volgt samengesteld: le voorzitter Jb. Kroon. 2e voorzitter P. de Vogel, secretaris J. P. van Klaveren, penningmeester J. D. Buitenhuls. bibliothecaris A. van Pijlen en alg. secretaris Adr. Rijkaart. Voor den secretaris, die in militairen dienst is, werd als tijdelijk plaatsvervan ger gekozen W. Verkerk. Vergadering Ver. Chr. Bibliotheek. De Ver. Chr. Bibliotheek hield haar jaar lij ksche ledenvergadering in het lokaal „Salvatori". De voorzitter, ds. Kichl, opende met gt- b-d en wees er cp, dar. niettegenstaande de vele lipancieeie mi edijkheden, de vereeni ging tot dusverre aan den nooo der tijden het hoofd kon bieden en dat gedurende het afgeloopen jaar nog 37 nieuwe werken, w.o. zeer kostbare, konden worden aange schaft en in de bibliotheek zijn gebracht, zoodat deze thans 1176 nummers telt. Daarna las de secretaris, de heer J. Blij - leven de notulen en bracht het jaarverslag uit, dat onder dank werd goedgekeurd en vastgesteld. De penningmeester, de heer Js. van Pijlen, gaf een overzicht over den stand der fi nanciën, waaruit bleek dat de ontvangsten f. 139,66 en de uitgaven f. 123,50 hadden bedragen, zoodat de kas sloot met een batig saldo van f. 16,16. De heer Joh. Plaisier bracht als lid der financieele commissie rapport uit. Boeken en bescheiden waren in goede orde be vonden. De voorzitter dankte daarop allen, die zooveel arbeid in het belang der biblio theek hadden verricht. Het periodiek aftredende bestuurslid, de heer W. J. Dekker werd met bijna alg. st. herkozen, terwijl in de vacature A. Lang- hout gekozen werd de heer L. van Gorkum Jb.zn. Na de rondvraag, waarin de belan gen der vereeniging naar voren kwamen, volgde sluiting met dankgebed. Bij de administratie voor arbeids bemiddeling staan ingeschreven 53 werk- loozen, waarvan 2 in werkverschaffing zijn; er zijn 27 steuntrekkenden. datie van poldergebieden in Rijnland het boezemwater van Rijnland belangrijk zal worden opgevoerd. In verband daarmede raden dijkgraaf en hoogheemraden van Rijnland den polderbesturen aan. er voor te zorgen dat dc dijken op de vereischte hoogte zijn. Het polderbestuur heeft de dijken van den polder doen opmeten en bevonden dat deze op tal van plaatsen niet aan de te stellen eischen voldoen. Wil men geen gevaar loopen, dan zal men moeten ophoogen. Na mededeeiing door den voorzitter en den secretaris hoe het bestuur zich voor stelt deze ophooging uit te voeren, werd het polderbestuur door de ingelanden ge machtigd de vereischte werkzaamheden tc doen uitvoeren. De ingelanden prijzen het bestuur, dat zoo paraat is om deze zaak met den grootsten spoed aan te vatten. Het bestuur werd door de ingelanden gemach tigd tot het aangaan van een geldleening van ten hoogste f. 4000 voor het uitvoeren der werkzaamheden. De geldleening zal moeten worden afgelost in tien Jaren. Hierop volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: G. W. Buskermolen 27 j. en E. Splinter 27 j., weduwe van H. H. van Leeuwen te Uithoorn. Geboren: Catharina Johanna Maria, d. van J. H. van Dlemen en J. A. van der Kroon. Loop der bevolking. Gevestigd: J. E. Jansen, Dorpstraat 121 C. j M. Hogeboom. Heercnweg J. W. de Jong, Dorpsstraat 121 J. H. Kros. Dorpsstraat 294. Vertrokken: J. Vissers, naar Haarlemmermeer. Bennebroekerweg 65 A. van der Greft. naar Alkemade A 171 E. Jongens, naar Velzen. Santpoort, Dalendaan 54 W. M. Beuk, naar Berkhout C. 63 M. Vlasman, naar Alkemade, Oude Wetering M. P. Schrama, naar Wou- brugge C. van Beijere Berge Henegouwen, naar Ter Aar. A 84 P. J. de Vos. naar Aalsmeer. Uiterweg 341 J. Kesting, naar Californië G. Treur, naar Oegstgeest, Poelgeesterweg H. J. Vermeulen, naar Mijdrecht N. Hamburg naar Velzen, Santpoort, Dalenlaan 54. Door de politie is des nachts een vrachtauto aangehouden, waarmede een hoeveelheid autobanden werd vervoerd, zonder dat deze gedekt waren door een vervoerbewijs. De autobanden zijn in beslag genomen; tegen den vervoerder is proces verbaal opgemaakt. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha. D. van Th. van Els en G. Rotmensen Marinus Johannes. Z. van M. J. Bosman en J. Anker Leonardus Gerardus, Z. van B. E. Turk en J. Rijsdam Jacobus Bastiaa-n, Z. van G. S. Nagtegaal en J. van Vierzen. Ondertrouwd: N. D. Hijneman jm. 20 j. en A. Griekspoor jd. 21 j. Getrouwd: P. Braamzeel en J. G. v. Leeuwen. LEIMUIDEN. VERGADERING GRIET- EN VRIESE- KOOPSCHE POLDER. Ophooging der dijken. De ingelanden van den Griet- en Vriese- koopschen polder vergaderden onder voor zitterschap van den heer J. J. van Leeuwen Na voorlezing der notulen door den secre taris, den heer J. W. de Rc zeide de voor zitter, dat deze vergadering was belegd in verband met een schrijven van dijkgraaf en hoogheemraden van Rijnland. Dit col lege deelt mede, dat bij mogelijke inun- NIEUWKOOP. Alhier heeft zich wederom de besmet telijke veeziekte mond- en klauwzeer voor gedaan en wel bij den veehouder V. in de Meije. Meerdere aangiften zijn gedaan van de besmettelijke veeziekte varkenspest. RIJNZATERWOUDE. Raadsagenda. De Raad vergadert Vrijdagavond halfacht 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Rap port der Commissie, belast met het nazien der rekening dienst 1938. 4. Vaststelling Ge- meenterekening 1938. Wijziging begrooting 1939. WADDINXVEEN. Afscheid van den heer C. Kroon. De heer C. Kroon, gepens. brievenbestel ler en sedert 20 jaren plaatselijk leider van den B.V.L. alhier, heeft onder veel blijken van belangstelling afscheid geno men van de plaatselijke afdeeling. Zoowel de voorzitter van het gewest Gouda als die van de pi. afd. en eenige zijner mede-leden hebben woorden van dank en waardeering gesproken voor hetgeen de heer Kroon, die naar Driebergen vertrekt, voor den B.V.L. gedurende deze twintig jaren gedaan heeft. De burgemeester-voorzitter bood hem na mens de afdeeling een fraaien ebbenhouten wandelstok met inscriptie in zilver aan en de heer Derksen. namens het Gewest, een compleet ontbijtservies. In de Chr. School, Oranjelaan, zal door eenige dames een kleuterschool worden opgericht voor kinderen van 46 jaar. De dames v. d. Akerboom, Vis, mevr. Van Beek, mevr. Verheul, mevr. v. d. Vusse en mevr. Zuidema, zullen als leidsters optreden. Het bestuur van het blok „Bloemen- daal" der Ned. Ver. voor Luchtbescherming in deze gemeente is als volgt samengesteld: i Joh. Verkleij, voorz.; C. de Vos, secretaris; T. de Bruin, penningm.; leden: J. v. Reeu- wijk en A. Moons. In de Ned. Herv. Kerk werden ont vangen voor de dlakonie twee giften van f. 10 en een van f. 26. de uitreiking van petroleumbons De Directeur van het Distributiekantoor, Oude Rijn 132 deelt mede: Woensdag 18 October a s. zullen bonkaar ten voor de toekomstige Petroleumdiatrl- butie worden uitgereikt, in de nader te noemen, over de geheele stad verspreide posten. De burgerij wordt dringend ver zocht In die posten niet om inlichtingen te vragen, maar zich daarvoor te wenden tot het Distributiekantoor, Oude Rijn 132. Zij, die onverhoopt geen enquite-iormulleren hebben ontvangen, worden verzocht niet naar een post te gaan, maar met mede- brenging van dc groene distributiekaart, waarop het woord „hoofd" is afgestempeld, zich Donderdag 19, Vrijdag 20 of Zaterdag 21 October (tot half eeni te vervoegen aan het Distributiekantoor, Oude Rijn 132. De uit te reiken bons zullen eerst dan voor het koopen van petroleum kunnen dienen, wanneer de Regeering den datum heeft bekend gemaakt, waarop de Petro- leumdistributle begint. Men beware de bonbladen dus zorgvuldig en valle er win keliers en venters niet onnoodig mede lastig. Men wordt nog eens dringend verzocht geen ingevulde enquête-formulieren naar de Secretarie of het Distributiekantoor te zenden. Wie Woensdag as. geen ingevuld enquête-formulier aan de posten kan too- nen, ontvangt geen petroleumbons. De uitreiking der bonbladen zal van 's-morgens half negen tot 's-namlddags half vijf en niet later, plaats vinden aan de volgende adressen: 1. Kagerstraat 1 Chr. H.B.S.: 2. Stations weg 12 Leidsche Duinwater Mij.; 3. Steen straat Politiepost. 4. Mare 13a Gebouw Geneesk. Dienst; 5. Maresingel 19. Open baar Slachthuis. Leeuwenhoekstraat 1 Ver. Gebouw „Groenoord"; 7. Oasstraat 36 Gemeentelijk Waschbureau; 8. Oude Hee rengracht 3 Stadshulpwerf9. Oude Singel 236, Geb. Chr. Soc. Belangen: 10. Prinsen straat 5 Wijkgebouw; 11. Koolhof 1 Kan toor Ver. Werkmanswoningen; 12. Lombok straat 49 Best.huis Wonlngb.ver. .De Een dracht"; 13. Atjehstraat 32 Fröbelschool; 14. Morschweg 59 Evang. Geb. Geref.Kerk; 15. Lage Morschweg Gebouwtje naast Kruit huis; 16. Potgieterslaan 7 Gymnastieklo kaal R.K. School; 17. Oude Vest 35 School linkerzijde oude gebouw; 18. Janvossenst. 17, Geb. Chr. Jong.ver. „Prediker"; 19. Aal markt, Waaggebouw; 20. Langebrug, Ge meentehuis; 21. Langebrug 103, Garage Poli tiebureau; 22. Hoogl. Kerkgracht 44, Ge bouw Nathanael; 23. Middelstegracht 60, Gebouw Pniêl; 24. Oosterstraat 5a. Best. huls Won.bouwver. Eensgezindheid; 25. Hugo de Grootstraat 32 ingang naast no. 30. Pharmaceutisch laboratorium; 26. Hee renstraat 45, Wijkgebouw „Staalwijk"; 27. Pioenstraat 39. Best.huis Woningb.ver. „Ons Doel"; 28. Hyaclnthenstraat 18. Best. huis Wonlngb.ver. „Tuinstadwijk"; 29.Roo- denburgerstraat la. Isr. Weeshuis; 30. Le vendaal 103, Wijkgebouw; 31. Utrechtscha Veer 3. Leidsche Burgerwacht; 32. Hooge Rijndijk 25, N.V. Imenexco; 33. Hooge Rijn dijk 73. Voormalig Politieposthuis; 34 St. Jacobsgracht 4. Posthuis Gemeentereini ging; 35. 6e Groenesteeg 97, Blindenwerk- lnrlchting; 36. Adriaan Pauuwstraat 1. Leidsche Houtschool; 37. Oude Rijn 132, Distributiebureau. De Directeur van het Distributie kantoor - Lelden 10:1 P. ROOSENBURG» NIEUWE UITGAVEN. By Van Gorcom en Comp. N.V. (G. A. Hak en H. J. Prakke) te Assen is verschenen ..De deurwaarder. z|jn ontstaan, zijn bestaan" door Th. Korporaal. De 29ste jaargang 1939 40 van het jaarboekje ..Parlement en Kiezer" is zooeven uitgekomen, samengesteld door den bibliothecaris van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. F. K. Iterson en uitgegeven bij Martinus Nyhoff te 's-Gravenhage. NAGEKOMEN. My. Nederland JOHAN DE WITT. 17 Oct, voorm. van IJmuiden naar Lissabon. Rotterdam—Zuid-Amerika Lyn ALUDRA, 16 Oct. van Z.-Amerika te R'dam. Holland—Oost-Azië Lyn ZUIDERKERK, 16 Oct. nam. van Japan to R'dam. Kon. Ned. Stoomb. My. HELDER. 17 Oct. van Chili te Amsterdam. Rott. Lloyd DEMPO. uitr., 16 Oct. te Singa pore. HoUand—Afrika LUn MELISKERK, 17 Oct van Afrika te R'dam verwaacht. WOUBRUGGE. Wegens dienstplicht van den keurings- veearts hebben B. en W. tot tijdelijk plaats vervanger benoemd den heer B. v. Wijk. dierenarts te Alphen aan den Rijn. ZWAMMERDAM. De 3de extra-collecte in de Geref Kerk alhier gehouden tot dekking van het tekort dier kerk over 1938 heeft f. 165.— opgebracht. Het geheele tekort bedroeg f. 680.terwijl met inbegrip dezer derde collecte nu in totaal is gecollecteerd f. 730.-. zoodat niet alleen het tekort is wegge- i werkt, doch er zelfs nog een overschot van f.50.— is. in hsl het daqblad met verre weg ae grootste publici- teitswaarde in en om de Sleutelstad. Advertenties worden zonder eenige prijsverhooging door onze plaatse lijke agenten aangenomen. Dit geld ook voor onze „Kleine Advertenties 32

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7