Alleen Blauw Wit nog zonder verliespunten LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 16 Odober 1939 Derde Blad No. 24405 U.V.S. klopt Martinit met 6—1 Wat de Westel. Ie klassers deden 80ste Jaargang De competitie van den K.N.V.B. U.V.S. neemt de leiding Haastrecht-A.S.C. 2-2 Verrassende productiviteit in de blauw-witte voorhoede. Woerden I—Alphen 1 2-4 Wallaart blonk weer uit G.S.V.—Lugdunum 5-3 Olympia I-L.F.C. I 2-2 R.C.H. II-Hillegom I 0-2 El Afdeeling I. A: Haarlem—DWS 3—1; Blauw Wit—DOS 1—0; 't Gooi—VSV 44; Stormvogels KFC 3—1; AJax—ADO 2—2, B: WFCOSV 1—2. Zaadljk—Hollandia 4—3, ZFCHRC 26; Alkm. BoysAlcm. Vic- trlx 0—1Helder—Purmersteljn 3—1West Frlsla —Succes 20. C' HFCZW 21; De KennemersKinhelm g1; BloemendaalRCH 4—3; DWV—AFC 1—3. D: HVCDe VolewUckers 3—3; De Spartaan— Ellnckwijck 2—2; Vriendenschaar—UW 21; Hercules—Velox 23. H: ZandvoortRipperda 22; RCH IIHille- gom 02; HllllnenDe Zeemeeuwen 03; Scho ten—Haarlem II 91. Afdcellng II. A: Xerxes—DFC 1—2: Feyenoord —HBS 22; VUCRFC 2—1; Hermes DVS— CVV 5—1; DHC—Sparta 44. B BMT-VDL 4—3: VIOS— BEC 3—5: De Hollandlaan—SVV 0—3; UVS—Martlnit 6—1; HVV—Quick 1—0. C: ODS—Excelsior 55; NeptunusDCL 9—2; Fluks—Unltas 1—1: SlledrechtOvermaas 52; Gouda—Emma 3—3. L' GSVLugdunum 53: OlymplaLFC 22; HaastrechtASC 2—2; Schoonhoven—ONA 3—1; Woerden—Alphen 24. M: Alphla—Roodenburg 61: Bosk. Boys Waddlnxveen 31; SportmanLDWS 14; DSO -DVS 4—5. Res. D: Lugdunum IIUVS III 21; ASC II Alphen II 1—6: LFC II—UVS II 2—3. Afdeeling in: TubantlaEnschedé 26; Hera cles—AGO VV 0—1; Go Ahead—Quick 1—0; En- schedésche Boys—Wagenlngen 1—1; NEC— Hengelo 12. Afdeeling IV: Longa—BW 4—2; Willem II— MW 1—2; Helmond—Noad 04; Eindhoven Juliana 3—4; NAC—PSV 1—0; Llmburgla— Roermond 12. Afdeeling V: Be Qulk—Sneek 3—3; Velocotas Leeuwarden 40; WW—Heerenveen 4—2; Achilles— HSC 6—2; Veendam—GVAV 2—3. VAN OVERAL. Een dag van storm en regen en daar mede tevens van vele doelpunten en verrassingen! Na vier wedstrijd-dagen Is thans alleen Blauw Wit nog zonder puntenverlies en meer en meer begint het duidelijk te worden dat de Zebra's dit seizoen inderdaad een greep zullen doen naar het kampioenschap! Sen- sationeele feiten waren gisteren verder o.m. de enorme score te Haarlem in den kamp tusschen de roodbroeken en D.W.S. en de groote nederlaag van Tu bantla op eigen grond tegen Enschedé. Voor ons Leldenaars, was tevens van beteekenis dat U.V.S. op den goeden weg voort ging en door een 61 zege op Martinit de leiding in haar afdee ling van Hollandiaan overnam De productiviteit in den wedstrijd tus schen Haarlem en D.W.S. zal wel in hoofd zaak moeten worden toegeschreven aan de gladheid van het veld (het regende giste ren ln heel het land), waardoor de verde digers voor zware problemen werden ge steld, terwijl daartegenover een Amster- damsche reserve-speler. Ruineman, onver wacht goed op dreef bleek te zijn en niet minder dan zes van de zeven D.W.S.-doel- punten voor zijn rekening nam! Vooral waar de schotvaardigheid bij de hoofdste delijke ploeg tot dusverre nog al het een en ander te wenschen over heeft gelaten, zal D.W.S. dezen Jongeman waarschijnlijk wel in eere houden1 V.S.V. stelde wat teleur door in Hilversum slechts een draw af te dwingen, terwijl Ajax zeer voldaan mag zijn met het gelijke spel dat zij tegen het uitstekend spelende Ado uit het vuur wist te sleepen. Men beweert goo dikwijls dat Ajax altijd het geluk aan haar zijde heeft en inderdaad is er toch ook reden voor dergelijke opmerkingen! Bij Feyenoord is het hollen of stilstaan! Een week geleden scoorde zij tien doel punten tegen Xerxes en gisteren kon zij het. ondanks een sterk overwicht, tegen H B.s. niet verder brengen dan twee, waar hij het tweede nog op rekening der Ha genaars zelf moet worden geschreven. Eeyenoord blijft dus nog altijd buiten de leidende groep, maar spoedige wijziging in den stand is te verwachten, want D.H.C. noch Sparta heeft ditmaal blijk gegeven van grootsche capaciteiten, zoodat zij wel eens spoedig fouten zullen gaan maken. Intusschen was het van Sparta een ver dienstelijke prestatie om een 41 achter stand nog om te zetten in een gelijk spel. Dat C.V.V. in deze afdeeling tot de zwak kere zusjes behoort, schreven wij reeds eer der en het wordt door de feiten beves tigd. R.F.C. en Xerxes houden haar ech ter broederlijk gezelschap onder aan de ranglijst. Nieuwe leiders hebben zich aangediend ln het Oosten. Tubantia en Heracles zijn teruggevallen en Go Ahead, Enschedé en Hengelo zijn thans de meest ernstige ge gadigden voor de eerste plaats. Hengelo vooral doet het dit seizoen veel beter dan men had durven droomen! Haar overwin ning op NEC. was waarlijk niet onver- •tw? P* 62 uitslag van den wedstrijd rubantia-Enschedé kwam geheel onver- maar er moet bij ln aanmerking 5p! genomen dat Tubantia met een tred onvo"cdlge ploeg heeft moeten aan- 7nu toonde zich tot dusverre in het t.„rf" cen vrij zwakke combinatie, maar teren oude concurrent P.S.V. kwam gis- en toch de felheid weer boven, waardoor de withemden warempel zorgden voor een verrassende, doch niet onverdiende 10 zege. Juliana gaat nu nog aan den kop, tezamen met Noad, terwijl een andere Til- burgsche club: Longa. de derde plaats be zet. Veel teekening is er hier overigens nog niet ln den strijd. In het Noorden begon de wedstrijd Achilles-H.S.C. pas om halfvier door dat de gasten vertraging hadden door auto pech Bovendien kon H.SC toen nog slechts met acht man aantreden, zoodat de thuisclub gemakkelijk een voorsprong nemen kon. Tot overmaat van ramp kwam de verdediging van H.S.C. meermalen in overtreding tegen de nieuwe spelregels met het gevolg dat Achilles twee strafschop pen kon benutten. Uiteindelijk is het 62 geworden voor Achilles en dat was heel wat meer dan haar toekwam. Dat Sneek en Heerenveen evenmin zoo sterk zijn als het vorige seizoen, wordt bewezen door hun falen tegen Be Quick en W.V.V. Voor- loopig lijkt G.V.A.V. hier inderdaad wel de meest homogene ploeg te zijn1 Over de prestaties van U.V.S. in de tweede klasse kan niet anders zijn dan groote voldoening. Het team, dat zoo lang aan schotloosheld heeft gelaboreerd, scoor de gisteren niet minder dan zes doelpun ten tegen Martinit en waar gelijk wij in uitzicht stelden Hollandiaan het on derspit heeft moeten delven tegen S.V.V., is de leiding thans aan onze stadgenooten overgegaan. Aan de goede U.V.S.-ploeg de taak zich daar te handhaven! Natuurlijk zullen er wel eens tegenslagen komen, maar wij hebben er vertrouwen in dat de blauwwitten dit seizoen een rol van groo te beteekenis zullen blijven vervullen Alphen gaat aan den kop in de derde klasse I van afdeeling II en haar spel heeft ons verleden week ook den indruk gege ven dat zij werkelijk tot de sterksten be hoort A S C. en L.F.C. lijden aan de kwaal der gelijke spelen, (welke roodzwart het vorige seizoen overigens aan den kop heeft gebracht) en opvallend zijn hun prestaties tot op heden zeer zeker nog niet. Veel min der goed gaat het Inmiddels met Lugdu num dat haar derde nederlaag in successie te slikken heeft gekregen! De belde Hlllegomsche 3de klassers, uit komend ln groep H van afdeeling I, ble ven gisteren het resultaat der eerste ron de getrouw, d.w.z. dat Hillegom andermaal een behoorlijken indruk maakte! met als resultaat een 20 overwinning), terwijl Hilllnen door Zeemeeuwen werd geslagen. In de vierde klasse behield L.D.W.S. de leiding door Sportman te slaan, terwijl hier verder successen te boeken vielen van Alphia, Bosk. Boys en D.V.S. De match tusschen Bodegraven en Tona werd door den arbitèr gestaakt omdat hij door de gladheid vreesde voor ongelukken. IN DE LAATSTE MINUUT AAN EEN NEDERLAAG ONTSNAPT. Er haperde heel wat bij A.S.C. Schoneveld was de plaatsvervanger van den op de ziekenlijst staanden P. van Nierop en op het gladde terrein miste deze invaller zijn trapvastheid. Naast hem laboreerde Kok, die speelde zonder eenig ver trouwen in zichzelf en in zijn medespeelers, aan dezelfde kwaal en waar Prevo en Abrahams het vooral zochten in aanvallend spel was de voor hoede van Haastrecht met een snellen en goeden rechtsbuiten dikwijls zeer gevaarlijk. In de eerste twintig minuten beheerschte A.S.C. echter het wedstrijdbeeld, maar de vele aanvallen der rood zwarten misten overtuiging. En hoewel wij Boen der na dezen abnormalen wedstrijd niet te scherp mogen beoordeelen lijkt hij ons toch niet de oplossing van het linksbuiten-probleem bij A.S.C. Toch waren het niet de tekortkomingen der vleugelspelers, welke een overwinning voor A.S.C. deden verloren gaan. Veeleer waren dat de geringe schutterscapacitetten van het binnen- trio. Haastrecht bleek over een zeer agressieven en goedspelenden centerhalf te beschikken, die zijn voorhoede telkens ten aanval stuwde, toen de meerderheid van A.S.C. maar geen doelpunten wilde opleveren. Een vrij ver schot verraste Jaquet eenigermate en het was 10. En toen even later Kok hands maakte dat schijnt een manie te worden in de A.S.C.-verdediging scheen het sein te zijn gegeven voor een „af knappen'" van de Leidsche ploeg. Jaquet stopte echter de strafschop en A.S.C. begon weer wat te herleven, nadat J. van Nierop had gelijk ge maakt. De inzinking volgde echter weer even gauw na de pauze. Van Berge Henegouwen ver ving toen Jaquet in het Leidsche doel en bij een ver en niet te hard schot speelde de gladde bal hem parten. De voorsprong inspireerde Haas trecht! Ondanks het slechte weer speelden de gastheeren een frisch en open spel. waardoor de A.S.C.-defensie telkens weer zeer hachelijke momenten te doorstaan kreeg. In het laatste kwartier werd bij A.S.C. de juiste taktiek gevolgd om alles op den aanval te zetten, maar het bleef een onsamenhangend getrap. waarop de Haastrechtsche achterhoede telkens een zeer resoluut antwoord wist te vinden totdat geen minuut meer voor het eindsignaal Krijger voorzette eneen der gastheeren knalhard in eigen doel schoot. Zoo ontkwam A.S.C. maar net aan een misschien niet onver diende nederlaag. VERDIENDE ZEGE. De bezoekers hebben er vanaf de beginschop een stevig tempo in gehouden en daarmede kennelijk de thuisclub van haar stuk gebracht. Bij Alphen misten wij A. Windhorst en M. Bezemer die vervangen werden door v. Leeuwen en G. Broer. Spoedig na den aftrap heeft Alphen reeds suc ces als Schellingerhout op een scherp naar vo ren geplaatste bal doorloopt en na een korte dribbel goed inschiet. 01. Woerden tracht door forsch ingrijpen het spel te verplaatsen, doch de bezoekers laten zich niet van hun stuk bren gen en weten in het offensief te blijven, met als gevolg, dat de jeugdige van Leeuwen op keurige wijze den voorsprong vergroot. 02. Geruimen tijd gaat dan het spel gelijk op. totdat kort voor het verstrijken der eerste helft v. Leeuwen uit een voorzet van links den bal in het net weet te deponeeren. 03. Na de hervatting is er tien minuten gespeeld als Blonk den glibberigen bal achter den Woer den doelman weet te plaatsen. 04. Alphen pakt de zaken hierna wat kalmer aan en als in de Alphendefensie een misverstand ontstaat maakt de rechtsbinnen der thuisclub er 14 van. Kort daarop begrijpt Mulder een manoeuvre van Britsemmer onvoldoende en weer is het de rechts binnen der thuisclub die hiervan profiteert. 24. Alphen ziet het gevaar tijdig in en weet gedu rende den verderen speeltijd de thuisclub te be dwingen. waardoor Alphen andermaal een vol komen verdiende overwinning heeft weten te behalen. Tegen een technisch goede, doch vaak wat te hard spelende Martinit-ploeg. heeft U.V.S. gisteren aan den Wasscnaarscheweg op ver rassend productieve wijze gewonnen. Het klopte ditmaal zoo voortreffelijk in de blauw witte voorhoede, dat er voor de goede ver dediging der gasten in vele gevallen geen houden aan was en een vijftal fraaie doel punten dan ook inderdaad door weldoordacht spel is verkregen. Een zesde doelpunt trapte de linksback der gasten bij een U.V.S.- aanval in eigen doel. Dat Martinit met het karige resultaat van één tegenpunt genoegen moest nemen is voornamelijk te wijten aan het tactische spel van Wallaart die zijn voorhoede uitstekend steunde en tevens den Schiedamschen middenvoor Bout voortreffelijk bewaakte, benevens aan het afbrekend werk van Regeer, die den snellen linksbuiten menig balletje afhandig maakte. Ondanks het feit dat de gasten bij de scoringskansen enkele malen geen geluk hadden, is de overwinning van U.V.S. volkomen verdiend. Reeds van den aftrap af ontwikkelde zich een prettig snel spel. waarbij een groote bewegelijk heid in de U.V.S. voorhoede viel te constateer en. hetgeen de blauwwitten tot het einde van den strijd hebben volgehouden. Weldra nam U.V.S. de leiding uit een schitterend schot van Oosterom Voorloopig bleef de thuisclub domineeren en tel den wij schoten van Kantebeen. van Leeuwen en den linksbinnen. Na een kwartier kwamen de Schiedammers er wat beter in en goed combi neerend en plaatsend wisten zij den bal enkele malen mooi voor het doel te krijgen, doch tot doelpunten brachten zij het niet. Zelfs toen de rechtsbinnen enkele meters voor het U.V.S.-doel vrij stond, maaide hij over den bal en liep deze niet te missen kans voor de gasten op niets uit. Ook de door U.V.S. goed opgezette attaques brachten nog niet het gewenschte resultaat en pas vlak voor de pauze verhoogde Kantebeen uit een door van Leeuwen genomen freekick, met een onhoudbaren kopbal den voorsprong. 20. Dat was Martinit in dit seizoen reeds meer malen overkomen, waarna zij ten slotte t-och met een puntenverdeeling of overwinning het veld verliet. We hadden dan ook een gewijzigd spel type der gasten ln de tweede helft verwacht, het geen echter voorloopig uitbleef. U.V.S. nam op nieuw het offensief, de Schiedamsche verdediging werd in het nauw gebracht en verkeerd terug spelen van den linksback der gasten, bracht het derde U.V.S.-doelpunt ter wereld. 30. Hoewel deze tegenslag deprimeerend op de Martinit- ploeg werkte, hield zij kranig vol en wist zelfs tot den aanval over te gaan, waarbij de doelman der blauwwitten enkele malen redding bracht. De meerderheid der gasten bleek echter weer van korten duur. Wallaart zette opnieuw zijn voor hoede aan het werk en Kantebeen verdeelde het spel op waarlijk keurige wijze. Oosterom kreeg den bal toegespeeld, een voorzet volgde en de U.V.S. linksbinnen passeerde met een kopbal den Martinit doelman voor de vierde maal. 40. De gasten trachtten dan het spel te forceeren met enkele incidenten en een tweetal corners als eenig resultaat. U.V.S.. dat op het forsche spel der Schiedammers niet reageert, trekt opnieuw ten aanval. Kantebeen zet voor van rechts en met een duiksprong kopt van Leeuwen het vijfde en hiermede een van de fraaiste, doelpunten in de Schiedamsche touwen. 50. Kort daarop volgt uit een overrompelenden aanval der gasten het eenige tegepunt. waarna Van Leeuwen, als Kantebeen een goeden U.V.S.- aanval met een hoogen voorzet besluit, met een listigen kopbal het halve dozijn vol maakt. Een geweldige stortbui was nog oorzaak van enkele val- en glijpartijen, doch gedoelpunt werd er niet meer. Zeker is het, dat U.V.S. zoo spelend als tegen het lang niet zwakke Martinit, nog menige overwinning tegemoet kan zien. EEN ZEER ONVOLLEDIGE LEIDSCHE PLOEG Groen-wit treft het wel heel slecht dat zij wederom met vijf invallers moest uitkomen. Het elftal bestond nu hoofdzakelijk uit jeugd-spe- lers. En ondanks de nederlaag moet van het opstellen van deze spelers binnenkort de winst komen. Het geluk was nogal aan den Goud- schen kant. waardoor Lugdunum spoedig een 20 achterstand kreeg en bovendien v. d. Berg door een blessure bij de tweede goal zag ver vangen door Honsbeek, die zich een goeden doelman toonde. Bij een goeden Lugd.-aanval werd v. d. Heyden tin val gebracht, waarna het slachtoffer uit een goed genomen strafschop den stand op 21 bracht, waarmee de rust kwam. De groen-witte ploeg heeft na de pauze voort durend gedomineerd, maar de goede G.S.V.- defensie hield stand. De snelle Goudsche vleu gels stichtten veel verwarring met hun uit vallen, waardoor G.S.V. met nog twee goals den stand op 41 bracht. Van den aftrap liep Stck- kermans door de geheele GJ3.V.-defensie en scoorde op rustige wijze. Door het goede spel van De Roo op de spilplaats kwam gr oen-wit sterk in het offensief en wederom doelpuntte Stokkermans. Alles wees op een komende G.S.V- nederlaag. Geestdriftig vocht de jonge Lugd.- ploeg voor den gelijkmaker, maar fraaie kansen gingen door de gladheid verloren en met veel geluk hield G.S.V. stand, totdat kort voor tijd de strijd beslist werd. De G.SV.-rechtsbuiten bracht op fraaie wijze den stand namelijk op 53, waarmee het einde kwam. De wedstrijd werd in goede verstandhouding gespeeld, en door den heer Crooy, behoudens een blunder bij het vierde doelpunt, dat absoluut buitenspel was. goed geleid. V. U. C. R. F. C. 2—1. Het zat V.U.C. niet mee. want hoewel de Haagsche ploeg verre de meerdere was. moest zij zich met een 21 overwinning tevreden stel len. Vooral na rust werd het doel van de gasten als het ware belegerd. De R. F. C.-doelman kreeg dan ook heel wat te verwerken, doch deed dit met behulp van beide backs voortref felijk. Bij V. U. C. was vooral rechtsbuiten Hol leman op dreef en hij vormt met Van Gelder op de rechtsbinnenplaats een gevaarlijken vleu gel. Ook de andere vleugel met de gebroeders De Harder was actief. De wedstrijd is vijf minuten oud als de R. F.- C.-voorhoede doorbreekt en linksbuiten Borst Jr. onhoudbaar inschiet (0D. Dan is het de beurt aan V. U. C. Bonder geeft een pass recht voor uit. en Bertus de Harder scoort 11. V. U. C. komt hoe langer hoe meer in de meer derheid en vlak voor rust maakt Bertus de Har der er 2—1 van. Na rust wordt bijna alleen op de R. F. C.-helft gespeeld, doch alle aanvallen van de Hagenaars loopen dood op de hechte Rotterdamsche achter hoede. AJAX ADO 2—2. Ajax nam door Schubert de leiding, terwijl na een kwartier Westhoven den gelijkmaker scoor de. Hierna zakte het peil van den wedstrijd aan merkelijk, doordat bij Ajax de fut er uit raakte. Vooral nadat Neuteboom den stand op 1—2 had opgevoerd, bij welk doelpunt de Amsterdamsche achterhoede door handig samenspel, volkomen uit haar verband was genikt, ging er weinig meer van de Ajaxploeg uit. A.D.O. speelde een vlot. ijverig spel. waarbij vooral de middenlinie uitblonk In technisch opzicht deed het Haag sche elftal zeker niet voor zijn tegenstanders onder. Integendeel, en mede door de geestdrift, waarmede de Hagenaars speelden, kregen zij na verloop van eenigen tijd een uitgesproken veld- meerderheid. Rust kwam echter met onveran- derden stand. Na de pauze nam A.D.O. wederom het heft in handen. Westhoven werd geblesseerd en moest het veld verlaten, terwijl ook verschillende an dere spelers van beide ploegen kleine blessures opliepen. Volkomen onverwacht wist Ajax een gelijk spel te bereiken. Uit een hoekschop, genomen door Stam zweefde de bal hoog voor het A.D.O.- doel. Het leer belandde bij van Wijngaarden en voor de verbaasde Haagsche achterhoede be greep wat er ging gebeuren, maakte de linksbui ten van Ajax het tweede Amsterdamsche doel punt (22). Daarmede kwam het einde en Ajax kreeg meer dan zij verdiende. HAARLEM D. W. S. 3—7. De D. W. S.-invaller Ruineman nam zes van de zeven doelpunten voor zijn rekening D. W.- S. miste oa. Drager en Caldcnbove. Invaller Ruineman speelde linksbuiten en daar hij veel vrij galaten werd. kreeg hy talrijke kansen. Het begon reeds na acht minuten, toen hij de score opende i01). Haarlem was daarna echter meer ln den aanval en voor doel gevaarlijker dan de Amsterdammers. Uit een voorzet van rechte kopte van der Hulst in en even later be zorgde Nienaber Haarlem een 2—1 voorsprong. In het resteerende gedeelte van de eerste helft speelde D. W. S. beter. Ruinman zorgde er voor. dat de achterstand omgezet werd in een 32 voorsprong. Na de hervatting speelde Haarlem nogal rom melig en bij de gasten lukte het samenspel beter. Ruineman werd te veel vrijgelaten en voerde den stand op tot 25, waarna van der Hulst te gen scoorde 35. In het laatste gedeelte verslapte het spel bij Haarlem en Dijkstra en Ruineman kregen nog kansen, waarvan zij gebruik maakten. Het einde kwam met 37. STORMVOGELS K. F. C. 3—1. Aanvankelijk was K. F. C. meer in den aan val. doch nadat Verdam aan de IJmuidenaren de leiding had gegeven, verslapte het spel bij de Koogers. Stormvogels beheerschte het. spel. Uit een strafschop bracht Woudenberg den stand op 20. Na de hervatting vergrootte Van Pel spoedig den voorsprong tot 3—0. In de voorhoede van K. F. C. was alleen De Boer op dreef, doch tegen de hechte verdediging van Stormvogels kon hij weinig uitrichten. Een kwartier voor het. einde maakte Haak Jr. hands in het straf schopgebied en De Boer schoot uit den straf schop onhoudbaar in (31). H. D. V. S. C. V. V. 5k De voorhoede van C. V. V. was machteloos de haar geboden kansen te gebruiken. Over het geheel was H. D. V. S. wel wat sterker en stel lig zij had in Beun een doelman, die veel meer vertrouwen wekte dan Romijn in het C. V. V.- doel. Na tien minuten opende Koegenboer de score voor H. D. V. S. en tien minuten later herhaalde zich dit, C. V. V. zette toen een serie aanvallen op die niets opleverden door het vol komen ontbreken van een behoorlijk schot. Na de rust had H. D. V. S. spoedig opnieuw succes door Heyster. Eindelijk slaagde toen v. d. Herik er in met een goed schot tegen te scoren. H. D. V. S. was tot het einde voortdurend sterker en nog eenmaal wist Koegenboeg van dichtbij het net te vinden (51). 'T GOOI V. S. V. 4—4. V. S. V. begon zeer fortuinlijk met een reeds na drie minuten door Aafjes gescoord doelpunt, doch 't Gooi repliceerde spoedig met een tegen punt van Beugelaar. 't Gooi was door haar geestdriftiger spel wat sterker en toen Beugelaar na 25 minuten zijn team de leiding bezorgde was dit stellig niet on verdiend en zelfs het kort voor de rust door Kreuning gescoorde derde Hilversumsche doel punt gaf geen aanleiding tot een onbevredigend gevoel. Na de thee zorgde Aafjes spoedig voor een 3—2 stand. 't. Gooi bracht weliswaar door Beu gelaar den Hilversumschen voorsprong weer op 42. doch de Velsenaren waren zoo overtuigend sterker, dat tegenpunten niet uit konden blijven, v. d. Kuyl gaf het eerst uitdrukking aan het overwicht der V. S. V.-ers, terwijl kort voor het einde Aafjes het verdiende gelijkmakende punt tot een feit maakte. XERXES D. F. C. 1—2. Na ruim een half uur scoorde Punt uit een vrijen schop 01. Xerxes viel daarna energiek aan. maar doel man Jas zorgde er voor dat de stand bij de rust nog onveranderd was. Na de pauze werd met veel animo verder ge speeld. Het duurde niet lang. of Xerxes begon overwicht uit te oefenen en dat bleef vrijwel zoo tot aan het einde. Na twaalf minuten bracht de ex-Schalke speler Alexander een Duit- scher. die er wel kijk op had. maar over het algemeen te bescheiden was in zijn spel den bal keurig op. hij passeerde naar den toeloo penden Kok, die de partijen op gelijken voet bracht 11. Xerxes nam meer en meer het spel in han den. maar de verdediging van D. F. C. wist van geen wijken, terwijl bij een uitval Verploegen in eigen doel trapte zoodat D. F. Cmet 21 Won. FEIJENOORD H. B. S. 2—2. Het eerste half uur was Feyenoord veel ster ker. Daarna werkte H. B. S. zich wat los en v. d. Vegt zorgde met een mooi schot voor een doelpunt 01. Met dezen stand kwam de rust. Na de hervatting ging het spel snel op en neer. totdat na een minuut of tien van Zuiden van den Haagschen rechtervleugel den bal goed voor het doel zette en Langelaan kans zag langs Van Male te koppen. 02. Feyenoord kwam nu steviger opzetten. Uit een vrijen schop kopte Kuppen na zeventien minu ten den bal juist buiten het bereik van Pelli- kaan <12). Heftig werd er nu gestreden voor den gelijk maker. In deze periode was het vooral Linssen, die gevaarlijk was. maar de Haagsche verdedi gers wisten het gevaar te keeren. In de laatste minuut kregen de Rotterdam mers nog een hoekschop te nemen. Sinke plaat ste den bal scherp voor het doel, waar een der achterspelers door een onhandige beweging het leder vlak langs den paal in eigen doel deed verdwijnen (22). D. H. C. SPARTA 4—4. In de eerste helft waren de gastheeren. on danks tegenwind, sterk in het voordeel. Dingier zorgde na 20 minuten voor twee Delftsche doel punten. waarna uit een vrtfen schop een tegen punt ontstond. Op fraaie wijze wisten Van den Engel en van Geest den stand tot 42 op te voeren. Na de thee was Sparta een half uur lang uitgesproken sterker en de stand werd. o.a. door een vrijen schop, die door Boot verkeerd behan deld werd. gelijk. Gedurende het laatste kwar tier werd aan beide zyden hard om de leiding gevochten, maar in den stand, die de verhou ding goed weergaf, kwam geen verandering meer. BLAUW WIT D. O. S. 1—0. De zege is ongetwijfeld verdiend, want over het algemeen waren de Amsterdammers in het veld sterker. Het aantel kansen, hetwelk de Amsterdammers hebben gehad, was zeer aan zienlijk. doch aan de afwerking der aanvallen ontbrak zeer veel. Het eenige doelpunt van den wedstrijd ontstond op merkwaardige wijze. Een tien minuten voor het einde mocht rechtsbuiten Hannema een hoekschop nemen Deze speler plaatste den bal met een boog voor doel Vee- nendaal greep er naar. doch door het effect rolde de bal uit zijn handen en via den paal hi doel. Het was de eenige fout van den Utrechtschen doelverdediger en het was be paald jammer, dat de wedstrijd daardoor voor D. O. S. verloren ging. SPANNING TOT HET LAATSTE. LF.C., dat invallers had voor Van Leeuwen en Herreur, is direct goed op dreef en belaagt spoedig het Olympiadoel. waar de keeper op zijn post is. De LF.C.-aanval loopt nog al eens in de buitenspelval waardoor de goed opgezette aanvallen te niet worden gedaan. Op een mo ment zien we Bijl met den bal aan den voet de vijandelijke backs passeeren en met een zui ver schot geeft hy den keeper het nakijken. 1-0. L.F.C. blijft de meerdere en vele moeilyke situa ties ontstaan er voor het doel der tegenpartij. Na een half uur is het wederom Bijl, die de achterhoede te vlug af is. De keeper tracht door uit loopen nog te redden doch Bijl omspeelt hem handig en plaatst het leer in het verlaten doel, waarmede L.F.C. met 20 leidt. De Olympia- voorhoede probeert het ook eens. De rechtsbin nen heeft een goede kans doch op korten af stand en met alleen Duffels voor hem schiet hij hoog over. De LF.C.'ers werken hard en stich ten steeds verwarring in de Olympiadefensie. Een afgemeten voorzet van Siebert wordt juist op tijd onderschept en aan Bijl een goede kans ontnomen. Ook Olympia zet alles op den aanval. Een mooie kopbal scheert de lat. De LF.C.-rechts- buiten krijgt een opgelegde kans maar ook hij schiet, hoog over. Even later bezorgt Bijl de Olympiakeeper moeilyk werk. Als een tijger werpt hy zich op den bal. Het is een lust dezen doelman aan het werk te zien. Hij woog stellig 200 pond en toch was hy moeilyk te passeeren. Met 20 voorsprong voor L.F.C. breekt de rust aan. Na de thee is Olympia het eerst aan het woord, doch de L.F.C.-achterhoede is op haar post. Na een kwartier krygt de Olympia-rechtsbui ten een vrijen trap te nemen vanaf de zijlijn. Deze wordt goed door den spil opgevangen en met een keurig schot doelpunt hij 21. Even later moet Duffels zijn talenten toonen by een gevaarlijk schot wat hem goed af gaat, L.F.C. wordt nu op eigen speelhelft teruggedrongen, maar spoedig zet zij alles op den aanval. Een gevaarlijk schot van Bijl weet de keeper te kee ren. Steeds komen de kanaries terug. Kukler speelt als spil een goede partij en voedt steeds de voorhoede. Weer krijgt de Olym- pia-keeper een moeilyke situatie op te lossen. Hij duikt daarbij met zijn neus in den modder waardoor hij er vermakelijk komt uit te zien. Een aanval van Olympia volgt, besloten met een harden kogel tegen de lat. De terugsprin gende bal komt voor de voeten van den midvoor die dankbaar zijn kans weet te benutten en met een pracht schot de partijen op gelijken voet brengt. 2—2. Even later kruipt LF.C. door het oog van de naald met een schot dat juist over gaat. Dan fluit de goedleidende scheidsrechter voor de laatste maal. EEN SPANNENDE STRIJD. Direct na den aftrap wordt een vinnige aan val door Hillegom aopgezet, waarbij juist buiten het strafschopgebied hands wordt gemaakt door een R.C.H.-speler. De hierdoor aan Hillegom toegekende vrije schop wordt door Winkelaar met een keihard schot in een doelpunt omgezet, 01. Na nog geen minuut te hebben gespeeld heeft Hillegom de leiding! Het spel verplaatst zich zeer snel. Een goede R.C.H.-aanval eindigt met een hard schot tegen de bovenlat. R.C.H. komt dan geleideijk aan iets in de meerderheid, maar Hillegom doet goede tegenaanvallen. Een door Nekeman op het R.C.H.-doel afgevuurde kogel gaat ver naast. Na den uittrap belandt het leder echter bij Winkelaar. die den R.C.H.- keeper ten tweede male het nakijken geeft, R.C.H. laat zich niet. gemakkelyk uit het veld slaan en onderneemt eenige zeer gevaarlijke aanvallen op het Hillegom-doel. die door v. Dijk met moeite worden weggewerkt. Eenige malen wordt hard naast geschoten, een ander maal weer tegen de lat gekogeld. Niettegen staande er een goede party wordt gespeeld, we ten de R.C.H.-spelers het doel niet te vinden, al moet worden toegegeven, dat deze club veel pech heeft, Aan beide zyden begint het spel na de pauze eenigzins af te zakken. Als Hillegom door goed aangeven van Winkelaar ten derde male doelpunt wordt dit doelpunt door den scheidsrechter niet toegekend wegens offside. Zoo komt het einde met 2—0 voor Hillegom. S.V. '34Hillegom II 09; Hillegom III Vliegende Vogels II 51; R.C.H. Jr.Hillegom Jr. 2—3. BOSK. BOYS—WADDINXVEEN 3—1. Deze wedstrijd werd gespeeld in een stroo menden regen, en op een zeer glad terrein. Het resultaat was 31 voor Boskoopsche Boys Ruststand 20. Te Waddinxveen had. voor de competitie G.V.B. een wedstrijd plaats tusschen het. 2e elftal van Boskoopsche Boys en Waddinxveen II Hier wist Waddinxveen te winnen met 4—2. Ruststand 2—2,

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 9