mét—Êkfito LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 16 October 1939 KERK- EN SCHOOLNIEUWS VISSCHERIi-BERICHTEN WEK UW LEVER-GAL OP Teraardebestelling van notaris J. K. C. Matthijs Ds. H. Ph. Ingwersen met emeritaat VRAGENRUBRIEK BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN ^MJN/T IN UITEREN. Universiteits- Prentenkabinet D DAGBLADRECLAME TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria. D. van G. van Harten en A. Vis. Loop der bevolking. Gevestigd: Van Hillegersberg, A. M. A. Ro berts. A 63 Van Nieuwkoop, A. G. Sanders. A 9 Van Alphen a. d. Rijn, G. van dei- Haven B 67. Vertrokken: J. A. van den Helder naar Ze venhoven No. 68 J. J. Kroft n. Voorhout, Leidschevaart 2 A. M. van der Vlug n. Am sterdam. Mr. Sixlaan 22 H. Kalshoven r.. Koudekerk aan den Rijn, Hoogewaard 78 A. Koetsier n. Alphen aan den Rijn, Westkanaal- weg B. Koetsier n. Haarlemmermeer. Ring dijk 205 J. Heemskerk n. De Bilt. Nagtegaal- laan 30 KI. Buis n. Moordrecht, St. Jozef- gesticht. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Getrouwd: W. van Helden en C. M&rchand. Ondertrouwd: Dirk Kool en R. Smit. GEMEENTERAAD. Vaststelling van het Uitbreidingsplan. De gemeenteraad vergaderde onder voor zitterschap van burgemeester P. A. Troost Afwezig met kennisgeving is de heer Brem- mer Na opening met gebed, volgde vast stelling der notulen. Ged Staten hebben goedgekeurd 3 be sluiten tot begrootingswijziging en het besluit tot aanvaarding van de ten ge schenke aangeboden baby-brandspuit. De raad besloot mede in te trekken een in vorige vergadering genomen beslissing tot buitengewone aflossing van een geldlee- ning, zulks in verband met de gewijzigde tijdsomstandigheden. Het aangaan van een molestverzekering voor de gemeente gebouwen werd niet noodig geoordeeld Aan den heer P. C. Pols werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend als ge meentegeneesheer. Met alg. st. werd tot zijn opvolger benoemd de heer B. H. Worm- goor. zooals gebruikelijk voorloopig voor een jaar. Eveneens met alg. st. werd be noemd tot agent der arbeidsbemiddeling de heer H. Jenné. Goedgekeurd werden het voorstel tot verhuur van tuinland aan den heer A. Oudijk. dat tot het verleenen van medewerking voor de invoering van het vak handelskennis op de Mulo-school, en dat tot wijziging der gemeente-begrooting 1939. Op voorstel van B. en W. werd beslo ten tot het instellen van een distributie bedrijf. Hierna volgde een langdurige ge heime zitting ter bespreking van het uit breidingsplan. waartoe mede aanwezig was de heer Ir. van Traa van het instituut van Stad en Landschap te Rotterdam. Na heropening bracht de voorzitter nog eens in herinnering wat er zooal is ge beurd voordat nu het uitbreidingsplan eindelijk ter vaststelling wordt voorgelegd. Het begin is eigenlijk gelegd toen onthef fing werd verleend van het vorige plan. teneinde den heer de Rooij in de gelegen heid te stellen zijn panden te bouwen. Ged. Staten waren hiertoe na lange besprekin gen slechts bereid, indien een geheel nieuw plan voor het overige deel der gemeente zou worden ontworpen. Toen is aan een zeer deskundig instituut de opdracht ver strekt en hoewel meermalen op spoed is aangedrongen is het nu eindelijk bij het eindpunt. Een bezwaar is dat de drie nieuwe raadsleden, die van 1 September af gele genheid hadden het plan te bezien, daar van geen gebruik hebben gemaakt. Daar om is ten overvloede aan hen nog een uit- noodiging gestuurd, die dan ook nog is aangenomen. Er zitten zeer zeker groote ploblemen in. maar niet alleen voor de nieuweraadsleden, ook voor de ouderen onder hen en zeker ook voor het college van B. en W. Zij vertrouwen echter op hun deskundigen en spreker vertrouwt, dat ook de raadsleden dat zullen doen. De heer Hijkoop zelde, dat hij inderdaad de gelegenheid heeft gehad het plan te be zien en nu hij weet hoe het ontwerp er uitziet wenscht hij toch zijn stem daaraan niet te geven. Tegenstemmen zal hij echter ook niet en zich derhalve van medestem men onthouden. De heer Buitelaar zeide gerekend te heb ben op een tijdig prae-advies, hoewel hij reeds eerder het plan heeft bezien. Ook hij wenschte zich van medestemmen te onthouden. De heer van der Hee zeide wel tijd gehad te hebben om het plan te bezien: hij heeft dat ook gedaan. Nochtans durft hij de ver antwoording niet te dragen en zal zich van stemming onthouden. Nadat de heeren Herfst, van Tolen en Pille het voorstel nogmaals hadden verdedigd, daarbijaantoonende dat men vertrouwen moet hebben in de deskundigen, werd het voorstel van B. en W. tot vaststelling van het uitbreidingsplan aangenomen met 9 st. voor en 3 onthpudingen ide heeren van der Hee. Hijkoop en Buitelaar). Hierna volgde sluiting. ZOETERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Jacobus, z. van D. P. Scholten en H. J. M. van Swieten Hendrikus Petrus Maria, z. van M. C. de Jong en W. S. Bakker Alida Cornelia Hendrika, d. van H. Klos en H. J. Ruysbroek Metje Jacoba, d. van M. de Groot en W. v. Es Johannes, z. van J. A. Friggen en J. C. Rietkerk Maria Jo hanna, d. van G. L. de Groot en M. J. Kleij- wegt. Ondertrouwd: Petrus Hermes. 23 j. en Alida Maria de Wit, 21 j. Getrouwd: Jan Kuiper. 25 J. en Aagje Hoo- gendoorn, 19 j. ZEER GROOTE BELANGSTELLING. PREDIKBEURTEN. VOOR MORGEN. Leiden Geref. Gera,. Nieuwe Rijn: Dir.s- dagnam. 8 uur. ds. R. Kok van Veenendaal. HiUegom Chr. Geref. Kerk: Nam. halfacht, ds. H. Visser van Bunschoten. Nlenw-Vennep Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Du Marchle van Voorthulzen van Urk. GEREF. PREDIKANT TE KATWIJK ZEE. NED. HERV. KERK. Beroepen Te Parrega 'toez.i. C. C. H. de Loos te Kortenhoef; te Rotterdam-Kralingen i als hulppred.) W. R. Ambrostus. cand. te Delfs- haven. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Bandoeng (Ned. Indie), W. Fijnvandraat te Mechelen (Belglè); te Lutte- rade (als hulppred.), G. W. Rijksen. cand. te Zeist. Aangenomen: Naar Ulrum (als hulppred.), Joh. de Wal. cand. te Marum (Gron.). Aangenomen: Naar Oldeboorn (als hulppred.) W. Okkema. cand. te Hulzum. De slimme schilder. Wijlen notaris J. K. C. Matthijs. Onder zeer groote belangstelling, niet alleen van uit Katwijk aan den Rijn, doch ook van elders had Zaterdagmiddag de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van notaris J. K. C. Matthijs. Wij merkten o.a. op burgemeester mr. W. Woldringh van der Hoop. den heer D. C.O. Boekhoven gemeentesecretaris, den Inspec teur van Politie mr. Warmoltz, mr. C. J. Goudsmit te Oegstgeest, mr. C. Punt. nota ris te Noordwijk. mr. G. H. E. Nord Thom son. advocaat en procureur te Leiden. W. A. Verpianke, ontvanger der Registratie en Domeinen te Noordwijk-Binnen, mr. H. M. A. Coebergh, notaris te Leiden, notaris H. M. Markusse te Leiden, notaris W. A. Ca- ron te Voorschoten, de doktoren J. L. en W. E. Hueting, dr. C. de Graaf, hoofd van den Vleeschkeuringsdlenst. district Noord- wijk te Noordwijk. den eher Meyer, dir. N.V. Rotterdamsche Bank. bijkantoor Katwijk, dr. J. C. A. Cleveringa. den heer A. Roosdorp v. d. Soc. van Chemische Industrie te Kat wijk-Zee. den heer P. de Wit, namens de regenten van het Herv. Weeshuis, D. G. Lammens, J. Huysman en J. Arnoldus resp. voorzitter, secretaris en bestuurslid van V.V.V.. waarvan de overledene eveneens be stuurslid was. Voorts het personeel van het Kantoorvan den overledene, den heer W. Henkes. cand. notaris te Wassenaar, die vele jaren op het kantoor van den overle dene werkzaam was. een deputatie van de Ziekenverpleging „Katwijk" in welk be stuur de overledene zitting had en vele vrienden en kennissen van den overledene. Vele kransen bedekten de lijkbaar o.a. van de Ver. voor Vreemdelingenverkeer, alsmede een van het personeel van het notariskantoor. Nadat het stoffelijk overschot in het familiegraf was neergelaten, nam ds. E. Warmolts het woord. Deze wees op de ver gankelijkheid van het leven. Tot driemaal toe zal dezen middag het graf worden ge opend n.l. voor een84-jarigen grijsaard die dus den leeftijd der zeer sterken had be reikt, dan voor een 20-jarige, wiens leven in den bloei werd afgebroken en vervolgens voor notaris Matthijs. die als 54-jarige de middaghoogte van het leven had bereikt. Niemand had kunnen vermoeden, dat de overledene op dien leeftijd en zóó plotse ling uit het leven zou worden weggerukt om naar een beter leven te worden opge voerd. Wij allen kenden den overledene als een zeer vriendelijk, accuraat, behulp zaam mensch, altijd gereed om anderen met raad en daad bij te staan. Na tot me vrouw Matthijs en de kinderen woorden van troost en opbeuring gesproken te heb ben stelde spr. dit sterven voor als een roepstem tot alle aanwezigen. De heer van der Giessen sprak hartelijke woorden van dank namens de familie voor hetgeen de overledene steeds voor de fami lie had gedaan. Namens het gezamenlijk personeel sprak de heer A. W. C. Verhees, candidaatnotaris bij den heer Matthijs. De heer Matthijs, aldus spr., heeft zich steeds doen kennen als een sympathiek mensch, die met het personeel altijd zeer minzaam en joviaal wist om te gaan. Géén wonder, dat de no taris al zéér spoedig het volle vertrouwen had van zijn personeel aan wie hij zijn wenschen steeds op een hem eigen joviale wijze wist kenbaar te maken. Niet het minst hierom heeft dit personeel den nota ris in zijn vierjarige werkperiode in Kat wijk aan den Rijn ten zeerste leeren waar- deeren en hoogachten. Ook daarom hoop ten zij op een spoedig herstel uit de ern stige ziekte die hem had getroffen. Maar God heeft het anders gewild en hierin heb ben wij te berusten. Dit vrij plotselinge sterven heeft ook ons zeer diep getroffen, maar nóg zwaarder slag is door dit sterven toegebracht aan het gezin. De heer Ver hees eindigde met woorden van troost tot de diepbedroefde familie De heer J. G. de Bie uit Eindhoven her dacht als oud-vriend den overledene in welgekozen woorden waarna de oudste zoon van den notaris woorden van dank sprak voor de groote belangstelling bewe zen bij dit overlijden. Hiermede was deze rouwplechtigheid af- geloopen en verlieten allen, zeer onder den Indruk, den doodenakker. Ds. N. BIJDEMAST. A-S. Woensdag herdenkt ds. N. Bijdemast, em. predikant der Chr. Geref. Kerk, wo nende te Zeist, den dag waarop hij voor 25 jaar het predikambt aanvaardde. Ds. Bijdemast werd 20 Juni 1866 te 's-Graveland geboren en behoorde aan vankelijk tot de Geref. Kerken. Hij diende de Geref. Kerk van Maarssen als ouderling en van 19021908 als oefenaar. In laatst genoemd jaar brak hij met de Geref. ker ken en ging over tot de Chr. Geref. Kerk. In 1914 werd hij toegelaten tot het predik ambt in die kerk en 18 Oct. van dat jaar verbond hij zich te Maarssen aan zijn eer ste gemeente. In 1918 vertrok hij naar Zwolle, welke standplaats in 1921 met Doesburg verwisseld werd. In 1923 werd de jubilaris predikant te Delfshaven om zich in 1930 aan de gemeente Van Boskoop te ver binden. 4 Oct. 1935 deed hij te Soestdijk intrede in zijn laatste gemeente die hij gediend heeft tot aan zijn emeritaat, waarna hij zich metterwoon te Zeist vestigde. Ds Bijdemast is reeds 73 jaar maar gaat van tijd tot tijd nog in de prediking voor. DS. L. AALDERS. Het Prov. kerkbestuur van Noord-Bra bant en Limburg heeft aan ds. L. Aalders Ned. Herv. predikant te Etten (Br.) om gezondheidsredenen op zijn verzoek eervol emeritaat verleend, zulks met ingang van 1 Nov. as. Ds. Aalders werd in 1878 geboren en in 1902 candidaat in Utrecht om 11 Oct. 1903 het predikambt te aanvaarden in zijn eer ste gemeente te Westkapelle. Hier ver kreeg hij in 1912 eervol emeritaat in ver band met zijn benoeming tot geestelijk verzorger van de stichting Vrederust te Bergen op Zoom. In 1922 trad hij weer in actieven dienst en verbond zich aan de gemeente van Vaals, welke standplaats hij in 1934 met zijn tegenwoordige verwisselde. Poortvliet als de zelfbewuste regent. Dr. H Plerson goed en vriendelijk maar beslis^ Frederik van Eeden droomerlg, Mr. N. G. Pieraon fijn en ruim van geest. Dr. Schaep. man breed en overtuigd, toch gemoedelijk, Prof. M de Vries, de man van de spelling en Mr. S. Muller Fzn., de voortreffelijke oudheidkundige scherpzinnig, en zoo zouden we door kunnen gaan. Een zeldzame por trettengalerij, een eenlgsztns weemoedige herinnering voor de lezers onder ons, die aan den verkeerden kant van de 50 zijn, toch een dankbare herinnering. En voor de jeugd is het goed de conter- feitsets bijeen te zien van hen, die eens tot de geestelijke elite van ons land behoorden en die hun geestelijke voorvadern zijn Jan Veth is voor ons land een wezenlijke cultuurkracht geweest, niet alleen doordat hij met Haverman de portretkunst in nieuwe banen leidde, maar vooral doordat hij in zijn opvatting ons de herinnering aan zooveel grooten levendig houdt. Wie meer van hem weten wil verwijzen wij naar de voortreffelijke biografie, welke Prof. Dr J. Huizinga van hem schreef Verder zijn er eenige portretten, o.a. van Mr. J. A. Levy. Prof. S. A. Naber en den Frieschen beeldhouwer Pier Pander, in I pointille techniek geteekend dioor Hart Nibbig. Ook Bobeldijk en Steelink zijn ver tegenwoordigd en verder de zeer bekende en vlotte teekenaar van De Groene. Joh. Braakensiek. Ik weid daarover niet uit. doch beveel deze tentoonstelling ten zeerste in Uw belangstelling aan. Ze is het waard E. W. C. te L. Was aan het erfdeel op i Mei 1939 nog geen bestemming gegeven, dan moest de jaarlij ksche zuivere opbrengst worden bepaald op 4 Het genot van vrije kost en inwoning wordt bepaald op een zoodanig bedrag als U had moeten uitgeven, indien U daarvoor zelf vol gens Uw gewonen levensstandaard had moe ten zorgen. U kunt daaromtrent nadere inlichtingen in winnen ter Inspectie der directe belastingen te Leiden 1ste afd. Breestraat 40. Abonné R. te K. 1. Aangezien U op 1 Mei 1939 nog geen vol kalenderjaar bfj uw patroon in dienst was. moest uw inkomen over het be lastingjaar 1939/40 worden geschat met in achtneming van de op 1 Mei bestaande feiten. Berekend naar een inkomen van f.850 is uw aanslag juist becijferd. DE VISSCHERIJ IN OORLOGSTIJD. Weer booten naar zee. Nog steeds worden trawlers te IJmuiden voor de visscherij klaar gemaakt. In de visschers- haven ligt nu al een tiental booten, die met de nationale kleuren beschilderd z\jn en wanneer men voor deze booten bemanningen heeft, zul len ze wel spoedig naar zee gaan. Als vijfde vertrekt vermoedelijk heden nog de ..Maria van Hattem" IJM 1. De ..Petten" IJM 49 is in het dok geplaatst. Heden zal de bemanning voor deze trawler monsteren en het is de bedoeling, dat deze boot morgen naar zee gaat. Ook voor een der groote booten van de Vem de „Haarlem 9" wordt een bemanning gezocht, HARINGVISSCHERS UITGEVAREN. Vanochtend zijn uit Vlaardlngen ter haring- visscherij vertrokken de VL 50 „Elise", schipper G. Woensdrecht en de VL 80 ..Gesina", schip per C. van Oosten, beide van de N.V. Vlaar- dingsche StoomvisscheriJde VL 197 „Prins Hendrik der Nederlanden", schipper J. Goed- knegt. van de N.V. Dogger Maatschappij, VL 216, „Hennie". schipper A. Visscher, van de N.V. Visscherij Maatschappij Vlaardingen en de motorlogger VL. 79. ..Freya". schipper P. Groe- neveld. van de Visscherij Maatschappij Mer- curius". VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. 16 October. Tarbot 1.70—1.55 p. Kg.: Tong 1.800.84 ld.; Zetschol f. 32 p. 50 Kg.; Kleinschol f. 2A—14 ld.; Schar f. 9—8.50; Wijting f. 12.50—11; Versche haring f. 1211 id.: Kleine gul f. 1413.50 ld. Besomming: Trawler „Vikingbank" IJM 183, 600 manden, f 6370: logger R.O. 1 f. 220; kot ters F.N. 283 .f 1780. F.N. 202 f. 1140. Hollandsche kotters: IJM 203 f. 490; IJM 214 f. 640. Freddi, Z. van H. J. Daalmeijer en W. C. van Leeuwen Gezina Wilhelmina, D. vanJ. S. Kolderman en W. J. Geijtenbeek. ONDERTROUWD C. Brugman jm. 22 j. en M. Gijsman jd. 20 j. W. Burgij jm. 24 j. en G. v. d. Reijden jd. 20 j. A. Coster jm. 23 j. en J. E. Kapaan jd. 21 j. P. P. Devilee jm. 31 j. en A. M. v. d. Meer jd. 23 j. C. Enseling jm. 23 j. en C. J. Koning jd. 20 J. A. C. Fakkel jm. 22 j. er. N. Zweistra jd. 21 j. E. Glesen jm. 25 j. en K. v. d. Holst 26 j. W. F. van Klaveren jm. 29 j. en C. Brouwer jd. 29 j. J. Mark jm. 27 j. en M. S. Bekooy jd. 27 j. D J. MooU jm. 27 j. en A. G. D. R. Stol jm. 24 j. H. Ie Nobel Jm. 27 j. en J, Taf fijn jd. 24 J. - J. F. Ouwerkerk jm. 25 j. en M. Visser jd. '29 j. H. Stikkelorum Jm. 25 j. en S. W. Meerloo Jd. 22 j. J. F. Tlsseur wedr. 45 j. en J. C. L. Ober jd. 29 J. W. J. Flanderhljn jm. 23 j. en A. van As jd. 21 j. J. J. Kettenis jm. 24 j. en C. J. Massaar jd. 21 j. 2. Wanneer hij voordien ook geen bron van inkomen genoten heeft, dan is hij niet be lastingschuldig. N. H. te L. Het Daltoninstituut voor voort gezet onderwijs te Amsterdam is gevestigd Wee tl andgracht 225. Ds. H. Ph. Ingwersen. Ds. H. Ph. Ingwersen, predikant bij de Ger. Kerk te Katwijk aan Zee is voorne mens in verband met zijn voortdurende on gesteldheid op medisch advies met emeri taat te gaan. Hendrik Philippus Ingwersen werd op 31 Maart 1878 te Amsterdam geboren. Na de lagere school bezocht hij het Ger. Gymna sium van dr. J. Woltjer, waarna hij in 1896 student werd aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Hij genoot daar het onderwijs o.a. van de professoren dr. A. Kuyper en dr. T. L. Rutgers. In 1901 legde hij met lof het candidaats- examen in de theologie af en werd in het zelfde jaar candidaat. om op 17 November 1901 te Koudekerke (Z.) het predikambt te aanvaarden, na getrouwd te zijn met mej. G. H. Heyer. Door zijn propaganda voor de zending viel de aandacht op hem. waarna hij in 1905 door de kerk van Utrecht werd uitge zonden voor den miss. dienst op Midden- Ja va, waar hij werkzaam is geweest tot 1914. In laatstgenoemd jaar werd hij pre dikant te Berlikum (Fr.i, welke stand plaats hij in 1918 met Nijkerk op de Veluwe verwisselde. Op 8 Januari 1928 verbond hij zich aan' zijn tegenwoordige gemeente te Katwijk Zee. Ds. Ingwersen vervult enkele deputaat- schappen voor de Classis Leiden en is van wege de Part. Synode van Zuid-Holland ten Noorden secundus-deputaat voor art. 49 K.O. Het afscheid van ds. Ingwersen zal stel lig door velen betreurd worden. en u zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten. lederen dag moet uw lever een liter lever- gal ln uw ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoonde is. ver teert uw voedsel niet, het bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam ls vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lap middelen. U moet CARTER'S LEVER-PIL LETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u een geheel ander ensch voelen. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de lever-gal te doen vloeien. Elscht Carter's Lever-Pilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75. 1221 (Ingez. Med.) e ruggegraai reclame-plan van elk goed PORTRETTEN VAN BEKENDE NEDERLANDERS VAN 1900. De voornaamste der kunstenaars van wie hier werk wordt geëxposeerd is Jan Veth. Hij is in 1864 te Dordrecht geboren. Toorop, Verster. Voerman. Konijnenburg, Haver man, Breitner, zijn eenige van de promi nente figuren van de schildersgeneratie, die met hem omstreeks 1860 werden geboren. Evenals de meeste dezer kunstenaars be vredigde hem het impressionisme niet meer. Ofschoon hij andere genres met succes be oefende. voelde hij zich door aard en aan leg toch het meest aangetrokken tot het portret. Hij had een klaren, critischen geest, tegelijk een geest van fijne eruditie en groote algemeene 'belangstelling, al leefde hij dan vrij teruggetrokken en uitsluitend ln verkeer met een kleinen kring uit de elite van kunst en wetenschap. Dit maakte hem tot den schilder, doch misschien nog meer tot den teekenaar van vooraanstaande personen op het gebied van politiek, kunstzin en wetenschap Tallooze portretten heeft, hij geschilderd en getee kend. doch uit den aard der zaak zijn de portretten, die hij in de jaren 1892 en '93 en ook wel later nog teekende voor de „Groene Amsterdammer" het meest bekend geworden. Zijn feillooze teekentechniek bui ten beschouwing latend, merken wij op, dat hij volkomen oprecht stond tegenover zijn object. Hij verdiepte zich in het geestelijk wezen er van. analyseerde het scherp, ging nooit in op toevallige bijkomstigheden van het oogenblik. doch zocht en vond steeds de kern. Hij ziet in Louis Couperus evenzeer den voornamen geest als den gesoigneerden dandy. H. J. Schimmel als de romanticus van een nog vroegere periode. Van Deyssel ziet hij soeptiach-ironlschMr. Tak van VOOR DINSDAG 17 OCTOBER. Hilversum I. 1875 en 414.4 M. - KR?-Uitzen- ding 4.00—5.10 HIRO 8.00 Berichten ANP 8.05—9.15 en 10.00 Gram.muziek 11.30 Godsdienstig halfuur 12.00 Berichten 12.15 KRO-orkest 12.451.10 Berichten ANP., gra- mofoonmuziek) 2.00 Vrouwenuurtje 3.00 Modecursus 4.00 Gram.muziek 4.05 Cau serie De rust. die het Spiritualisme geeft 4.20 Gram.muziek 42.5 Causerie „De opvoed kundige taak van de Antroposophie' 4.40 Gram.muziek 4.45 Berichten 4.50 Gram - muziek 4.55 Causerie „De oorlog en wat daarna" 5.10 KRO-Melodlsten en solisten (5.45—6.05 Felicitaties) 6.35 Sporthalfuur 7.00 Berichten 7.15 Causerie „Het derde eeuwgetij van Vondel's bekeering" 7.35 Re portage 8 00 Berichten ANP., mededeelingen 8.15 KRO-Svmphonie-orkest 9.20 Repor tage 10.30 Berichten ANP. 10.40 Bertus van Dinteren en zijn Tzigane-orkest 11.00 12.00 Gram.muziek. Hilversum II. 301.5 M. AVRO-Uitzendlng - 8.00 Berichten ANP., gram.muziek 8.30 Or gelspel 8.50 Gram.muziek 10.00 Morgen wijding 10.15 Gewijde muziek (gr.pl.) 10.30 Voor de vrouw 10.35 Ensmble Jetty Cantor (11.00—11 30 Huishoudelijke wenken) 12.15 Gram.muziek (C. 12.45 Berichten ANP) 1.00 De Romancers en soliste 2.00 Voor de vrouw 2.10 Omroeporkest 2.45 Kuip en naaicursus 3.45 Het Lyra-trio 4.30 Kin derkoor 5.00 Kinderhalfuur 5.30 Omroep orkest en gram.muziek 7.00 Voor de kin deren 7.05 Bram Kwlst's tokkelorke6t 7.35 Cyclus „Onze weermacht" 8.00 Berichten ANP., mededeelingen, eventueel Vraag en Ant woord. Hierna Causerie ..De bewegelijke we reld" 8.35 Bonte Mobilisatietrein 9.45 Gram.muziek 10.30 AVRO-Dansorkest 11.00 Berichten ANP., hierna: Ensemble Iliescu. Engeland. 391 en 449 M. 10.05—10.20 Pia- nosyncopations 11.20 Berichten 11.35 Gra- mofoonmuziek 12.05 Causerie 12.20 Con cert 12.50—1.20 Dansmuziek 2.20 Orgel spel 2.50 Radio toon eel 3.20 Berichten 3.35 Variété 4.05 Orkestconcert 4.35 Kin derhalfuur 5.05 Mededeelingen 6.20 Be richten. mededeelingen 5.50 Radiotooneel 6.20 Variété 6.50 Mededeelingen 7.05 Or- kcstconcert 7.35 Variété 8.20 Berichten 8.35 Causerie 8 50 Variét 9.20 Korte avondwijding 9.35 Gram.muziek 9.50 Me dedeelingen 10.05 Variété 10.35 Declama tie 10.50 Dansmuziek (gr.pl.) 11.2011.35 Berichten. Radio Paris, 1648 M. Geen opgave ont vangen. Keulen, 456 M. 5.50 Gram.muziek 7.20 Leo Eysoldt's orkest 10.00 Iersche volksliede ren 11.20 Otto Fricke's orkest, het Omroep orkest en solisten 1.35 Populair concert 3.20 Gram.muziek 4.30 Jeugdconcert 5.20 Omroepkleinorkeat, Jungherr's accordeonsolis- ten en vocale solisten 7.40-12.20 Zie Deutsch- landsender. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gra- mofoonmuziek 11.50 en 12.30 Omroeporkest 12.50. 1.20, 4.20, 5.50 en 6.20 Gram.muziek 7.20 Ontspanningsprogramma voor soldaten 7.50 en 8.20 Omroeporkest 9.2010.20 Gram. muziek. 484 M.r 11.20 Reportage 11.35 Gram.muz. .1150 en 12.30 Radio-orkest 12.501.20 en 4.20 Gram.muziek 4.30 Trompetvoordracht. 5.35 Gram.muziek 5.55 Altviool en piano 7.20 Uitzending voor soldaten 7.50 en 8.35 Radio-orkest 9.3010.20 Gram.muziek. Deutschlandsender. 1571 M. 7.40 Barnabas von Géczy en zijn orkest 8.20 Omroeporkest 9.20 Berichten 9.40 Otto Dobrlndt's orkest (Om 10.00 Berichten) 11.20 Berichten, hierna tot 12.20 Nachtconcert. R.O.V. RADIO-CENTRALE. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE Dinsdag 17 October. Ie Programma: lederen dag van 824 uiit A.V.R.O., V.AJR.A. enz. 2e Programma: lederen dag van 824 uur K.R.O., N.C.R.V. enz. 3de Programma: 8.00 Keulen (9.20 Ber.) 9.50 Deutschlands. 10.20 Diversen 11.20 Brussel VI. (12.20 Ber.) 1.20 Keulen (Ber.) 1.50 R. Danmark of div. 3.50 Diversen 4.20 Brussel VI. 6.05 Boedapest of div. 6.20 Brussel VI (6.50 Ber.) 7.30 Beromünster 9.20 Brussel VI. (Ber.) 10.20 Deutschlands. (Berichten). 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 8.20 En geland (Ber.) 11.20 Brussel Fr. 12.20 En geland (Ber.) 12.50 Parijs Radio (Ber.) 2.20 Engeland 2.50 Motala of div. 3.20 En geland (Ber.) 4 20 Brussel Fr. 4.50 Motala of div. 5.005.09 Scheveningen Haven (Ber.) 5.20 Engeland 5.35 Brussel Fr. fi ?n En geland 6.50 Parijs Radio (Ber.) 7 20 Keu len (Ber.) 7 40 Deutschlands. 8.20 Enge land (Ber.8.36 Brussel Fr 9.20 Keulen (Ber.) 9.30 Brussel Fr. 9.50 Brussel Fr. - 9.50 R. Danmark of div. 10.40 Boedapest of diversen. Wtyrigingen voorbehouden. 4—3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 12