Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 16 October 1939 Officieele (risispublicafie KATWIJK AAN ZEE BIJBELLEZINGEN „Die de oorlogen doet ophouden" AALSMEER. Een groote verbetering. De afsluithekken van de brug in den nieuwen primairenweg die met de hand bediend werden zijn verdwenen, om plaats te maken voor elektrisch bediende slag- boomen. Voor een vlotten gang van zaken is dit een enorme verbetering. Sterke drank gedeeltelijk teruggevonden. De sterke drank, eenlgen tijd geleden bij den caféhouder J. Zijp ontvreemd, is ge deeltelijk teruggevonden. En wel op een plaats, die nu niet bepaald geëigend ls om als opslagplaats van spiritualiën te dienen. Toen men dezer dagen een vlot ln de ringvaart ging verslepen, bemerkte men, dat er iets onder aan hing. En dat bleek een mand met flesschen te zijn, afkomstig van de Inbraak bij café Zijp. Een vaatje cognac en nog enkele andere flesschen drank worden nu nog vermist. De eerste Convallariaveiling. De eerste Convallariaveiling was weinig geanimeerd. Er werden aangevoerd 180.000 Duitsohe kiemen en 140.000 Hollandsche, die resp. tegen f. 1,51 en f. 1,23 als hoogste prijs opbrachten. Het grootste gedeelte van de aangevoerde kiemen bleef onverkocht. HILLEGOM. Gevonden voorwerpen. Aanwezig op het politiebureau en aldaar te bevragen alle werkdagen tusschen 7 en 8 uur nam., de navolgende voorwerpen Een dames- en kinderhandschoen; 3 blauwe ceinturen, beige mantelceintuur; bruin kinderschoen tje; kosteloos rilwielbelastingmerk aan touwtje; lichtbruin kindertaschje; ramme laar; lichtgrijze en blauwe muts; hamer, handfietspomp. Bij de Gemeentelijke Arbeidsbeurs staan ingeschreven 337 werkzoekenden. Over hetzelfde tijdvak van het vorig jaar bedroeg dit aantal 112. 50 aanvragen om arbeidskrachten kwamen binnen, waaraan ln 40 gevallen kon worden voldaan. KATWIJK AAN ZEE. De extra-collecte voor de Julianabe- waarschool in de Herv. Kerk gehouden heeft opgebracht f.113; die voor de half- weezen- en ziekenzorg f. 71.40. Voor de Classlcale Zending werd op de „boetzolders'' samengebracht en bij ds. Pras bezorgd door mej. Hoek f. 14,92 en door mej. Varkevisser f. 16,37'/i. Op het politiebureau zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent een heerenrijwiel, dat onbeheerd in de Badstraat ls aangetroffen. Dinsdag 17 Oct., 31 Oct., 14 Nov. en 28 Nov. as., zullen D.V. door den Heer JOH. SIEGE- LAAR, van Den Haag, 1233 worden gehouden in de achteraaal van Hotel „Du Rhin". Aanvang 's avonds 8 uur. Onderwenp 1ste lezing1: KOMT ALLEN ZEGT HET VOORT NOORDWIJK BINNEN. Bijeenkomst Ned. Bijbelgenootschap. In de Ned. Herv. Kerk werd een bijeen komst gehouden van het Nederlandsch Bijbelgenootschap, met welwillende mede werking van de Chr. Zangver. „Eupho- nia" en de Harmoniekapel „Crescendo". Ds. W. W. Siddré opende en verzocht ge zamenlijk te zingen Ps. 95 1 en 4; met een inleiding uit Jesaja 55, de verzen 10 11, waarna spr. voorging in gebed. Hierna zong de zangver. „Euphonia" onder leiding van den directeur den heer Alb. Meyers, zeer correct eenige nummers. Nadat ds. Siddré zijn teleurstelling te kennen had gegeven over de geringe opkomst, dankte spr. namens de afd. van het Ned. Bijbel genootschap dr. G. Rutgers, secr. van dat genootschap en ds. Kroon van Noordwijk aan Zee voor hun medewerking. Vervol gens speelde de Harmonlekapel „Crescen do" eenige composities onder leiding van den heer W. W. Smalders uit Lelden. Dr. Rutgers besprak dan het ontstaan en de werking van het Bijbelgenootschap en wekte tot steun op. Ds. Kroon besprak dit werk eveneens, alsmede den Bijbel als Gods Woord. Nadat „Euphonia" en „Cres cendo" zich nogmaals hadden laten hoo- ren, verzocht ds. Kroon gezamenlijk te zingen Gez. 55 1, waarna ds. Kroon het dankgebed uitsprak. Bij den uitgang werd gecollecteerd voor het werk van het Ned. Bijbelgenootschap. NOORDWIJKERHOUT. A.s. 75-jarig bestaan ,.De Voorzienigheid". Het bekende gesticht ,.De Voorzienigheid" zal in November a.s. 75 jaar bestaan. Dit feit zal dan op feestelijke wijze herdacht worden. De tuinders vereen. „De Eendracht" hield haar laatste veiling, welke van geen beteekenls meer was. De laatste boonen waren bevroren of verregend. RIJNSBURG. De cursus E.H.B.O. in verband met de luchtbescherming, staande onder leiding van dr. v. d. Laan, ls hier onder groote be langstelling aangevangen. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter, Z. van P. G. Loos en F. Kattenberg Cornelia, D. van A. Helmus en G. Dwarswaard. Overleden: G. van Leeuwen 86 j., ongehuwd. Ondertrouwd: R. Ouwerling 41 j. en S. Zuil- noff 40 J. Loop der bevolking. Gevestigd: H. E. Balkenende, Wasbeekerlaan 16 M. Boerema en gezin. Rusthofflaan 41 J. J. H. M. Hohmann, Hoofdstraat 82 J. H. Westerhof, Hoofdstraat 82. Vertrokken: A. M. Arentshorst. naar Boston, U.S.A. P. E. C. M. van Niekerk, n. Leiden. Rijnsburgerweg 141 C. M. van der Wefjden, n. Voorhout. Prinsenweg 26 J. Stierman, naar Heemstede, Crayenestersingel 41. straat 27 L. J. Zielstra, n. Groningen, Ooster- i singel 61 P. W. Schrler. n. Nieuwer-Amstel. Oosterhoutlaan 12 J. F. van Raaphorst, n. Amsterdam. 's-Gravenzandeplein 12II C. Mulder, n. Woerden, Nieuwstraat 23 M. Noor denbos. n. Alphen a/d. R\Jn, Torenstraat 19 J. P. van der Ham, n. Den Haag. Pr. Valentyn- straat 66. De Tentoonstelling „Bioemlust" gaat door. Hoewel in verband met de tijdsomstan digheden door de Alg. Ver. voor Bloem bollencultuur besloten is de Winterten toonstelling niet te doen doorgaan, heeft het bestuur van „Bioemlust" besloten, haar exposities gewoon door te laten gaan. De eerste tentoonstelling zal plaats vin den van 2023 Dec. Men heeft dus dit seizoen weer gelegen heid te toonen wat men op broeigebied bereiken kan. Aan de alhier gelegerde militairen zal ajs. Donderdag een ontspanningsavond worden aangeboden door de A.V.R.O. De collecte voor het Leger des Heils heeft opgebracht f. 19,37. WARMOND. GEMEENTERAAD. LEIDSCHENDAM. De 4-jarige D. wonende aan de Leid- schekade, geraakte in de Smitssloot. De caféhouder v. Rijn zag vanuit zijn woning het knaapje in het water spartelen en wist hierna den kleinen drenkeling met behulp van zijn zoon weder op het droge te krijgen. De jongen is daarop naar de ouderlijke woning gebracht, waarbij later bleek dat het onvrijwillige en onfrissche bad hem geen schade had gedaan. De onder de leden der Ned. Herv. Kerk gehouden collecte ten bate van de Chr. Meisjesver. „Eensgezindheid" heeft opgebracht f. 110.40. LISSE. Gevonden; gevlamde vulpen, wieldop van auto, roode mantelceintuur, paar bruin lederen handschoenen, grijze gummi regenjas. Inlichtingen verstrekt de politie. NOORDWIJK. Vergiftigde Bloembollen? In onze gemeente zijn, gelijk men wel herinneren zal, verleden >aar 5 koeien ge storven tengevolge van het eten van ver giftigde bloembollen. Thans zijn wederom twee koeien gestor ven bij den landbouwer v. E. Een derde koe kon slechts met moeite in het leven ge houden worden. Daar de koelen wederom bloembollen hebben gegeten, vermoedt men nat hierin de oorzaak van de sterfgevallen hgt. Vergadering Mij. Tuinbouw en Plantkunde. De Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde vergaderde in „Het Hof van Holland" on- vr van den heer H. de Boer. Na eenige mededeelingen betreffende de j* Rotterdam te houden alg. vergadering werden als afgevaardigden naar die verga dering gekozen de heeren H. de Boer en L. van der Meer; als plaatsvervangers de hee- v Overvelde en J. van Schooten. vervolgens hield de voorzitter een causerie «ver zijn reis naar Zwitserland, en besprak groei aanwezigen zeldzamen planten- Hierna werden de Hyacinthen en tul- 5S aan de leden uitgereikt, voor den "Mstrya in huisbroei. rtpn n werd een mooie serie door le- I meegebrachte bloemen en planten ver- waarna sluiting volgde. VOORHOUT. Geslaagde Luchtbeschermingsoefening. Alhier werd wederom door den Luchtbe schermingsdienst onder leiding van burge meester nrr. G. F. W. v. Berckel, een oefe ning gehouden. Ook nu trachtte men de werkelijkheid zooveel mogelijk te benaderen. Er had een z.g. luchtaanval plaats gehad, waarvan de bloembollenschuur der fa. Zonneveld en Filippo het doel was geweest en die nu in puin lag. Daaronder lag een aantal ge kwetsten. Nadat de luchtwachtdienst van dat deel der gemeente (het „Soldaatje") ge waarschuwd was, trad deze dienst in wer king en werd het personeel gewaarschuwd. Met een aantal leden der E.H.B.O. werd met het reddingswerk begonnen. Ook de brandweer moest gealarmeerd worden en deze was spoedig ter plaatse. Eenige jon gens waren de gewonden. Na afloop dezer nuttige oefening werd geconstateerd, dat het tempo der waar schuwing reeds vlug genoeg was voor een werkelijken luchtaanval. In het oefenen is men dus gevorderd. Het publiek werkte zeer mede; er werd absoluut geen hinder van nieuwsgierigen ondervonden. Ook op deze oefening kan men met genoegen terugzien! In de groote zaal van het Parochiehuis werd een aanvang gemaakt met de wed strijden tafeltennis der eerste klasse van de club D E S. Voor dezen wedstrijd bestond, gezien ook het feit dat de vice-praeses der St. Jozephs gezellen, kapelaan Stoellnga mede speelde, groote belangstelling. De uitslag was; Kapelaan Stoellnga H. v. d. Plas 20, P. v. Kampen Pzn.—K. v. Wouw 2—0, N. v. d. Burg—C. V. Dijk 2—0, B. v. Kampen Pzn.J. Bergman 20, Th. RuigfokW. Kortekaas 02. H. v. d. Plas was verleden jaar de beste speler van de club. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus Gerardus. Z. van W. P. Duilnisveld en C. G. Th. Splgt Elisabeth Jo hanna Maria. D. van L. A. Overdevest en M. M, W. Duijnisveld Ernest Wilhelmus Theodorus Conrella. Z. van Joh. S. A, Bailey en O. P. A. Rijkelijkhuizen. Loop der bevolking. Gevestigd' W. H. J Wlllcmsen. Leldscheweg 191 Wed. Sic., geb. J. van Wijk. WUngaarden- laan 44 W. Duinlter. Leldscheweg 191 M. D. G. van der Loo. Veurscheweg 3 J. C. G. Alkemade, Wtjngaardenlaan 24 R. J. M. Be geer. Leidscheweg 221 - A. Roozendaal, Leld scheweg 191 D. P H M. Sopers, Leldscheweg 191 J. Verhage, Bloklaan 18 H. v. Alphen. Leldscheweg 191 E. Harsveld. Oranjekade 9 J. van der Zwart. Leidscheweg 231 D. M. Zoetmulder. Beresteynstraat 8. Vertrokken: P. D. N. de Ronde, naar Maas tricht, Wllhelminaslngel 125 W. de Haan, n. Den Haag. Soestdykschekade 918 J. Colpa. n. Den Haag Idem Tli van Zwam. n. Leid- schendam, Veurschestrantweg 39 A. H. Hel legers. n. Amsterdam. Van Tuyl van Seroos- kerkenweg 22 J. N. H Dijkstra, n. Idem, idem J. W. de Jong. n. Lelmulden. Dorpsstraat 121 B. Snelderwaard. n. Rijswijk, Z.-H., Heeren Een korte agenda. Onder voorzitterschap van burgemeester A. J. L. Ketelaar vergaderde de raad. Van wethouder Alb. Oudshoorn was bericht van verhindering binnen gekomen. Na opening door den voorzitter en voorlezing der notu len door den secretaris, die onder dankzeg ging werden vastgesteld, volgde het voorstel van B. en W. tot intrekking van het ln de vorige vergadering genomen besluit tot ver lenging van den ontruimingstermijn van de onbewoonbaar verklaarde woning staande op den Schippersdam en bewoond door de familie van Leeuwen. B. en W. deelden mede dat het hun gelukt is voor de familie van Leeuwen een andere woning te vinden, die van gemeentewege eenigszins is opgeknapt. Genoemde familie heeft reeds haar intrek in deze woning genomen, waarom B. en W. voorstellen genoemd raadsbesluit ln te trek ken. Hiertoe werd met alg. st. besloten. Te vens werd besloten voor het jaar 1940 met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten een reke ning courant overeenkomst aan te gaan waarbij aan deze gemeente voor de gewone uitgaven over genoemd jaar een crediet wordt toegestaan van f. 27.000. De gemeente rekening voor het jaar 1938 alsmede die van het waterleidingbedrijf over dit jaar werd met algemeene stemmen voorloopig vastge steld nadat de verificatie commissie bij monde van den heer Breedljk had verklaard alles in orde te hebben bevonden. De heer de Greef verzocht het kwantum toegekend water aan de verbruikers te wil len verhoogen, daar gebleken ls dat dit kwantum voor velen te laag i3. De voorzitter verzocht den heer de Greef kennis te willen nemen van de rekening van het bedrijf om hierna in een volgende vergadering hierop nader terug te komen. De heer Weyers riep den steun van het College van B. en W. in voor de moeilijke omstandigheden waarin de werkloozen momenteel verkeeren. Ook vroeg spreker of de werkloozen ook dit jaar weder om gebruik kunnen maken van het werk- ioozenlokaal. De voorzitter antwoordde be vestigend en zelde dat B. en W. de belangen der werkloozen zooveel mogelijk zullen be hartigen. Nadat de heer van Schle had verzocht de vergaderingen, Indien mogelijk, overdag te houden en de heer den Dunne verzocht had den Heerenweg wat op te knappen, volgde sluiting. WASSENAAR. Loop der Bevolking. Gevestigd: D. J. Andriessen en vrouw, C. de Wlttstraat 52 C. Arents en vrouw, Hugo de Grootstraat 11 J. D. Bakker. Duinlustweg 13 M. H. S. Berkhout, Papeweg 2 Wed. A. J. Boddaert geb. Jkvr. de jonge en gezin, de Lua 1 J. IJ. E. Brunstlng, Weteringloan 13 A. J. R. Cornellssen en gezin, Nassauiaan 12 T. Bos, Park Oud Wassenaar 1 A. B. Driessen, Eiken laan 14 I. B. A. Dreljfuss, Eikenlaan 3—5 J. van Duljn. v. Calcarlaan 29 J. van Engelen hoven. Berkenlaan 8 A. A. Fokkens, Teylinger- horstlaan 21 C. P. M. Frijlinck en gezin, Bac- kershagenlaan 18 A. H. L. Gerritsen. Corn, de Wlttstraat 20 Jhr. G. R. C. R. van Haeften. v. Bommellaan 13 J. Haagsma. Schouwstraat 4 F J. Hamakers. Schouwweg 2 J. C. Hul- zerr Kontjnenlaan 23 G. Holman, Achterweg 4g j. p. de Jong en gezin, Klein HoellJzerlaan I E. Kapteljn, Prinsenweg 95 J. Kint en vrouw. Bloemcamplaan 62 A. Knol, Irisstraat 9 J. C. Koderltsch en gezin, Wlttenburgerweg 58 J. A. van Lier, Rijksstraatweg 342 C. A. W. van Loon, Nassauiaan 16 H. M. Marcus, Victorialaan 4 M. van Voorts geb. Meter, Eikenlaan 18 T. Mollema, H. de Grootstraat II G. P. Nljlant, Jagerslaan 3a A. E. Ploe- gaert, Schouwweg 37 M. P. Prins Visser, van Z. v. NUeveltstraat 102 A. E. Ritter en vrouw. Hoogeweg 1 H. A. G. Schippers en vrouw. Sant horstlaan 53. A. J. Schrauwen, Jonkerlaan 11. A. Schuier, vreemd, Hoogeweg 1. G. T. Schut ter,vreemd, L. Kerkdam 44. D. Tlsslng. Rijks straatweg 795. P. Valkier, v. Z. v. NUevelt straat 237. M. M. van Veen, Eikenlaan 3-5. A. P. Velders. Kamp Waalsdorp. B. M. van Aalst, iwed. van R. E. N. Soesman), L. Kerk dam 95 A. Iestra, Schouwweg 46. Vertrokken: S. G. Kaufmann. n. Honduras W K N. Schmelzer n. Tilburg,, Ringbaan 145 Oost. C. J. v.d. Wolk n. Nijmegen, Kwakkelen- berg 75. J. J- Hogetoorn n. Lelden. Roemer Vlsscherstraat 28a. J. F. Kipperman n. De venter, Brlnkgeversweg 87. J. Borger n. Leus den.. Marechaussee-kazerne. A. van Buijtene n Amsterdam. Watergraafsmeer, Marechaussee kazerne. A. E. Westhof vertr. onbekend waar heen H. G. Hendriks n. Amsterdam. N. Zwa- nenpleln 19. H. van Engelenburg n. Den Haag. Stuwatraat 54. H. JUger n. Den Haag, Oost- duinlaan 73. H. O. Meyer n. Amsterdam. Hand boogstraat 24-11. M. H. Gellinck n. Maastricht, Tongerschepleln 10. G. M. Slingervoet Ra- mondt n. Zeist, Wllhelmlnalaan 22. W. C. Muntz n. Hillegersberg, Straatweg 159. A. G. Ie Heux n. Utrecht, Z. Nieuw6traat 46. W. H. J M Wap vertrokken, onbekend waarheen, J W v.d. Eijk n. Bandjermasln. Ned. Indlë H. H. Noosten n. Bandoeng. M. E., J. L. F. en p J J. Mourner n. Amerika. H. A. Hermanidus n. Ubbergen. Ooij 124. J. A. M. W. van Glab- beck n. Haarlem. Marnixstraat 14. N. S. van Heusden geb. Sundermeijer n.Eindhoven, Hagen- kampweg 64. H. M. Cats n. Amsterdam, Spul straat 99hs. M. B. van den Oever n. Alblasser- dam B 32. M. Ebert n. Voorburg, Brinkhorst- laan 1. J. A. Maaskant n. Arnhem. Jansbin nensingel 8-c. A. Veldman n. Den Haag. Prins Maurltslaan 61. J. J. A. E. Thicl. n. Medan G. W. Zoet, n. Hengelo. O.. Woltersweg 16 H. E Dleckmann, n. den Haag. Benoordenhoutsche- weg 244 M. A. Brandts, n. Dldam. F 40 J. J. Kemp, n. Alphen a. d. Rijn. Raadhuisstraat 71. Burgerlijke Stand. Geboren: Leonardus Joseph Gerardus, z. van C. J. Voorham en H. C. Oosteiveer Cornelia, d. van J. Hermsen en J. van Delden Marie Anne. d. van M. L. N. Laurey en F. M. Verhoeven Johanna Maria, d. van A. L. Voorhem en A. O. Kortekaas. Overleden: Gerrlt Oosterhof, 68 Jaar, echtge noot van H. H. Hoek Hendrik Gros. 63 jaar. echtgenoot van T. Schol Jan Chrlstlaan van Voorn, 73 Jaar. echtgenoot van P. J. Damave Petronella Johanna Catharlna van der Meij de Bic. 40 jaar, echtgenoote van L. J. van Velzen. Ondertrouwd: H Heidlnga en E. v. d. Kool A. v. d. Hoek en W. v. Straalen J. Segers en A. Vlieland N. C. Koot en H. E. Kortekaas B J. W. H. ten Bruggencate en R. van DuUsen M. J. v. d. Krogt en G. P. Slats J. Oliehoek en J. M. KlaverwUden J. van Altena en W. C. Hendriks A. J. van der Putten en J. Mesman. Getrouwd: J. J. Kok en A. K. W. Wilms W. A. Radsma en A. van EUk de Lange W. B. Alkemade en C. A. Zonneveld. Officieele opening militaire cantlne. Een der drie cantlnes. gesticht door het comité ontspanning voor mlltalren in samenwerking met de burgerij, ls gister avond officieel door den burgemeester ge opend. Deze cantlne, gelegen op het landgoed „Voorllnde" ls, evenals de andere, smaakvol Ingericht. De tweede Luitenant Ir. van der Linden heette mevrouw en burgemeester van Wijnbergen welkom, alsmede de leden van het comité de heeren mr. van Haaren, Kerckhoff en Ruys, mevrouw en Jhr. H. Loudon, zulks met dank voor hetgeen zij voor de militairen tot stand hebben ge bracht. Nadat de militairen een aardig cantine- lied hadden gezongen, zelde de burgemees ter er zich over te verheugen hier een op gewekt Nederlandsch stemgeluid te hebben mogen hooren. Spr. dankte den heer en mevr. jhr. Loudon, die den plicht van gast vrouw en gastheer zoo van harte vervullen, alsmede het comité waarbij hij opmerkte, dat wat de burgerij doet, weinig is, verge leken bij hetgeen de militairen voor het vaderland over hebben. Nederland is hun daar dankbaar voor, en brengt dat tot ui ting, ook hier in Wassenaar Spr. drukte den militairen op het hart. hun offer met overtuiging te brengen, het elkaar zoo aangenaam mogelijk te maken en hun vrijen tijd zooveel mogelijk te benutten voor studie. Hij zelde toe, alle aandacht aan aanvrgen voor studie te zullen schenken. Hierop werd het Wilhelmus gezongen en dankte de heer Van der Velden voor het gesprokene. VERVAARDIGING GEMENGDE VEEVOEDERS. De Minister van Economische Zaken maakt bekend, dat alle loopende vergun ningen van gemengde veevoeders (waar onder vogelvoeders) binnenkort zullen worden ingetrokken en vervangen door nieuwe. Met de afgifte van deze laatste zal de Nederlandsche Meelcentrale worden be last. In het algemeen zal de Meelcentrale slechts hun een vergunning kunnen ver- leenen, die vóór 29 Augustus 1939 ln eigen bedrijf over een machinale menginstal- latle beschikten en aan bepaalde omzet- normen blijken te beantwoorden. Zij, die voor een zoodanige vergunning in aanmerking wenschen te komen, die nen zich ten spoedigste met een daartoe strekkend verzoekschrift tot de Neder landsche Meelcentrale, Riouwstraat 176 te 's-Gravenhage te wenden, onder opgaaf van: a) hun productie van in eigen bedrijf machinaal bereide mengvoeders gedu rende het jaar 193S; b) hun productie gedurende het jaar 1938 van in eigen bedrijf machinaal vermalen, gebroken of vermengd voe der, voor welke diersoort ook; c) de wijze, waarop zij de sub a bedoelde voeders in 1933 hebben gemengd, (d.w.z. machinaal of op een andere, nauwkeurig door aanvrager te om schrijven wijze). Alle aanvragen moeten schriftelijk wor den ingediend. 1243 Namens den Commandant voor de lucht verdediging sprak kapitein Barendrecht woorden van dank. Hierna werd de avond gevuld met voor drachten en films. Tegen Van G. alhier ls proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de Hamsterwet. Een partij levensmiddelen ls ln beslag genomen. ALPHEN. Opening Van het Chr. Mil. Tehuis. Door den burgemeester. Zaterdagmiddag werd onder groote be langstelling het Chr. Mil. Tehuis geopend door burgemeester P. A. Colijn. De voor zitter de heer Pop dankte allen voor het geen zij voor dit doel hadden gedaan. In het bijzonder den Ohr. vrouwenbond die alles ln orde hadden gebracht. Na een uiteenzetting omtrent het doel van dit tehuis, werd het tehuis door den burgemeester officieel geopend. Hij achtte het, mede namens de belde wethouders, die niet aanwezig konden zijn, een groot ge noegen, dat men er ln geslaagd ls, dit Tehuis te openen. Ook spr. hoopte, evenals de voorzitter, dat velen van dit Tehuis ge bruik zullen maken. Hierna sprak dr. Beheers Herv. Predikant. Deze dankte allen de hieraan hadden me degewerkt. Vooral de Vrouwenbond die er haar uiterste krachten aan gegeven had. De voorzitter dankte den burgemeester en dr. Beheers, waarna milicien Baars namens al zijn kameraden hartelijk dank zegde voor al hetgeen de Alphensche bevolking voor hen deed en nog doet. Aan thee en koffie heeft het ons niet ontbroken, nog minder aan gastvrijheid. Me een „driewerf hoera" op het Tehuis besloot spr. Nadat de thee was aangeboden, werd het Tehuis tjezlchttgd, dat algemeene bewon dering wekte. Als „vader" van het militair tehuis ls be noemd de heer Terlouw. Motorrijder ernstig gewond. Hedenmorgen is de motorrijder A. B. nabij de Hellbrug met zijn motorrijwiel te gen een Ijzeren hek opgereden. De man kreeg een hevig bloedende verwonding aan het hoofd en werd in vrij ernstige toestand naar de woning van dr. van Wermeskerken vervoerd, die hem de eerste hulp verleende. Voor het Chr. Militair Tehuis. De collecte voor het Chr. Militair Tehuis heeft het verrassende bedrag van f. 947,43 opgebracht. Ook zijn verscheidene geschen ken ontvangen, zooals een plano, een orgel damspelen enz. Een en ander bewijst wel, hoe zeer men hier met de militairen mee leeft! De duizend gulden collecte van de Ned. Herv. Kerk Jullanastraat heeft opgebracht f. 836,06y2. AARLANDERVEEN. Vergadering R.K. Volksbond. In de zaal van den heer W. v. d. Berg vergaderde de R.K. Volksbond onder voor zitterschap van den heer M. Heiman, die een welkomstwoord sprak. De notulen van den secretaris, den heer E. Vork, werden goedgekeurd. Als leden van een comité voor brandstoffen en aardappelen werden gekozen de heeren A. Horout, W. Verhagen en J. Aartman. Na nog eenige bespreking volgde sluiting. burg. n. 's-Gravenzande, Oudelandestraat c4 W. Aartse en gezin, n. Utrecht, Cremerstraat 46 F. J. Willems en gezin, n. Utrecht, Laan van Nieuw Guynea 124 C. van Rodenrijs, n. Zwammerdam B. 109 J. C. van Leeuwen, n. Delft, Botaniestraat 1 F. Twaalfhoven, n. Haastrecht A 72 J. Postma, n. Zwammer dam. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Paula Maria Augusta Angela. D. v. J. G. Spaas en A. C. M. Okkerse Schrevelina, D. van A. van Eist en P. M. de Vlieg Jaco bus Arie, Z van R. Rietveld en IJ. J. N. van Grol. Ondertrouwd: A. A. Epping 23 j. en P. C. Huisman 21 j. Overleden: Bastiaan van Dijk 80 J. Maria Sterk 68 J. Loop der Bevoiking. Gevestigd: F. J. van Dalen en gezin, Nieuwe Markt 2 4A. Vogelaar. Prinsenstraat 31 J. Renes, Buitenkerk 15 C. W. Teekens, Spoorstraat 6 M. H. van Sevenhoven, Kerk straat 105 S. Lammers, Oud-Bodegraven 18 C. J. M. Buijtelaar, Noordstraat 28 E. Schuring, Achter Nieuwstraat 17 A. Kort, MeiJe 104 C. Bunnik. Meye 63. Vertrokken: D. Mateboer en gezin, naar Harlingen, Noorderhaven 71 J. Slappeldel en gezin, n. Zwammerdam D. 5 J. A. Kranen- HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Joanna Apollonia Maria. D. van R. M. Broekhuizen en M. J. van der Geest Maria Theresia Ludwina, D. van R. M. Broek huizen en M. J. van der Geest Teunis, Z. van A. Corts en Macheltje Zaal Gertruda Cornelia Maria, D. van J. J. Lourier en J. Jongen. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: A. van der Meijden 22 J. en A. Schonewille 21 j. C. Dissel 24 j. en A. Oppelaar 25 j. LEIDERDORP. Tot tijdelijk onderwijzer aan de Herv. school alhier ls benoemd de heer A. J. Scho- neveld, rustend hoofd te Apeldoorn. LEIMUIDEN. Een mooie wegen ver betering". De Vrleze weg en de Weterlngsche laan zijn thans van een stofvrij wegdek voor zien. Waren deze wegen vroeger ln het najaar en van den winter bijna niet te be rijden thans zijn zij uit uitstekend geschikt geworden voor het moderne verkeer. Beide wegen hebben nu een voldoende breedte, terwijl op de Weterlngsche laan nog enkele uithalen zijn gemaakt, hoewel ook deze weg een voldoende breedte heeft. Het werk stagneert wel eenige weken, daar tenge volge van den oorlogstoestand geen aan voer was van teerslakken, die aangevoerd moesten worden uit Duitschland. Uitvoer der van deze werken was de N.V. Brusse en Co. te 's-Gravenhage. NIEUWKOOP. Burgerlijke stand. Geboren: Cornells, Z. van A. A. v. d. Kleij en S v. d. Voorn Johannes Wilhelmus. Z. van H. W. van Zoest en J. C. C. Bunnik. Ondertrouwd: J. Sannes te Nieuwkoop en A. Immerzeel te Zevenhoven. Tien koeien te water; één verdronken. Zaterdagmiddag moest de veehouder V. uit den Meijen-polder een tiental koelen halen en vervoeren naar zijn woning aan den Noorschenweg. Er werd gebruik ge maakt van een z.g. „vaarbok", gesleept door een motorbootje, en men meest de Noord- einderpolder oversteken. Door den feilen wind hield men zooveel mogelijk de luwe zijde, totdat plotseling halverwege de motor weigerde. De vaarbok sloeg los, schepte wa ter en zonk. Snel werden de koptouwen los gesneden en er bleef voor de koelen niets anders over dan zwemmend den kant te bereiken. Negen koelen slaagden hierin; één verdronk echter jammerlijk. Het is opmer kelijk dat de koeien zwemmend een afstand hebben kunnen afleggen van 500 4 1000 meter. De zwempartij werd met veel belang stelling gevolgd. NIEUWVEEN. Loop der bevolking. Gevestigd: C. P. Hoogervorst van Oegstgeest P. J. Zuur van Rotterdam G. A. Vis en gezin, van Utrecht C. J. J. v. d. Putten van Den Haag W. A. Franken van Den Haag J. Hubert van Uithoorn J. G. Strübe van Zeist W. M. Hart van Oudewater. Burgerlijke Stand. Geboren* Jannes Cornells, Z. van D. Zemel en G. Kok. Overleden: Adrianus Keijzer, 4 maanden. 3—3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 11