CORRESPONDENTIE Beste raadselnichtjes en -neefjes, Jullie hebben natuurlijk al begrepen, waarom jullie je op de volgende week kun nen verheugen.' Daarom hoop ik, déze keer nog vele en lange brieven te krijgen. Ik vrees, dat de meesten daar de volgende week niet aan toe komen. Ook dat behoef ik niet verder uit te leggen! Schrijf dus zoveel mo gelijk deze keer. wat je te vertellen hebt. Graag ontvang ik nieuwe anekdoten. Het is juist zo leuk. als jullie zelf meehelpen aan het vrolijke hoekje in onze Kinderkrant. Wie wil dus proberen ons aan het lachen te maken? Enkele raadsels hebben hoofdbreken ge kost deze keer! Raadsel 2 was heel moeilijk; echt voor de groteren. In raadsel 4 was een regeltje vergeten, dat was jammer. Er moest nog bij: .,3, 4, 5 dient om in te koken". Ver schillenden hebben het raadsel toch gevon den. Bij degenen, die er alles van hadden, behalve die drie letters, heb ik de oplossing natuurlijk voor goed gerekend. Kijk goed naar de oplossing van raadsel 3, een opfris- sertje voor je bloemennamen! Bij raadsel 1 waren meer jongensnamen mogelijk, als: Huibert, Herbert. Robbert. Alle goed natuur lijk, daar ook de b (waarom het hier te doen was>, in het midden staat. ''erder herhaal ik nog eens: schrijf alle oplossingen op, die je weet. Je hebt dan meer kans, tóch je naam onder de „Goede oplossingen" te vinden, al heb je een op- loct fout. En dit is meteen mis. als je af- ge 3 of 4 oplossingen hebt. Dat zullen sommigen, tot mijn en tot hun spijt, deze keer weer ondervinden. Zorg dus voor min stens 3 oplossingen voor de kleineren, 4 voor de groteren en als je meer weet, dan nog enkele er bij. Nu de afzonderlijke beantwoording. Zusjes de Vos Het verwonderde me niet, verleden week jullie brief te missen. Dat hoort bij de verhuisdrukte! Maar nu is dat weer achter de rug. En voelen jullie je al thuis in de nieuwe wening? Die Joke (niet die van 11 jaar!», is al een klein, leuk rak kertje. Ik denk, dat jullie het wel eer.s aar dig vonden, op die manier uit je slaap ge houden te worden. Ik las van jullie avond in de kerk. Het zingen gaat altijd en overal mooi en goed. Willy Wiggers -Wat een lange brief! Dat is een hele inspanning voor je. Die brief moet mij de oplossingen dan nog maar vergoe den! Nu staat het versje zeker al mooi in je album. En jij hebt al een fiets! Ik hoef niet te vragen, of je daar blij mee bent. Ben je het nu aan het leren? Henny van Driel Wandelen is gezond, ook als het koud is. Houd dat maar goed vol. Je vriendinnetje zal heel welkom zijn. Is bij Ankie de lust er af? En Liesje heeft het druk. Truusje Sluymer Voor de fietsers is het 's Zondags heerlijk, nu de weg zo stil is. Je hebt dan ook genoten van je tochtje, dat begrijp ik. Jouw oplossing van raadsel 4 heeft meegeteld, zooals je boven hebt kun nen lezen. Zusjes Meinema Jullie kunnen in be gin correspondentie lezen over je moeilijk heid bij raadsel 4. Verder voor allen een har telijke groet. Anton Tegelaar We varen .r dan bei den goed bij. dat Moeder ook van raadsels oplossen houdt. Natuurlijk is het best, dat je een raadsel instuurt; welbedankt. Hannie de Wekker Je bent fijn op be zoek geweest in de afgelopen weken. Kun je niet proberen, 's Zaterdags de raadsels al op te lossen? Het is niet leuk, als deze er tel kens bij inschieten. Suusje de Wekker Gezellig als de raad selnichtjes elkaar spreken onderweg naar school. Dan is er zo veel te babbelen! Ik hoop, dat voortaan het huiswerk nog tijd over laat voor de raadsels. Het is wel pretti ger, weer de gewone schooluren terug te hebben. Jannie Kooien Ik heb gelezen, dat jul lie mooi gezongen hadden in de kerk. Vol gende week vieren jullie dan Broertjes eer ste jaardag. Zeg tegen je zusje, dat ik haar briefjes mis. Gerrie Sweris Ja, de meesten hebben een „griep"beurtje gehad. Alle post uit het buitenland is nu langer onderweg. Is de brief nu gekomen? Corrie van Weizen Dat hoeft ook heus niet, dus maak je daar niet ongerust over. Annie Olivier Dit is leuk postpapier; ik bof er maar weer bij! Je wordt steeds knap per. Welke van de twee talen leer je nu het liefst? Waarschijnlijk vind je beide even prettig. De volgende week hoop ik dus twee briefjes uit je enveloppe te voorschijn te zien komen. Jopie Susan Ik ben ook blij, net als jullie. Freddy krijgt een briefje hieronder; hij heeft het zo knap gedaan. Natuurlijk is he best, samen op één blaadi° in te zenden, behalve met prijsraadsels. Freddy Susan Je krijgt een afzonderlijk stukje; je hebt zo flink zelf je brief geschre ven. Je weet al, hoe welkom je bent. Nu kun je geregeld met Jopie samen de raadsels oplossen. Piet Martijn Het was voor jou eigenlijk heel aardig, dit jaar 3 October op deze ma nier te vieren, vind je niet? Je hebt dus de beroemde pot gezien, en voor mij netjes uitgetekend. Flip Stouten Jongen, wat heb je dit weer keurig gedaan! Ik krijg een grote en mooie verzameling van jou. Wat leuk, dat je een eigen hondje krijgt. Daar zul jij wel eens mee aan het dollen gaan! Sjaantje Stouten Dat arme kleine zus je; ze voelde zich zeker erg naar. Ik hoop maar. dat ze nu opgeknapt is. Nelly Stouten Ik ben benieuwd, of je Vader succes heeft gehad. En heb je je pop al in haar nieuwe kleertjes gestoken? Gerard Stouten Ik ben blij te horen, dat je zo flink leert op school. Fijn, dat je nu spoedig zelf goed zult kunnen lezen. Jilles de Vos Al schreef je weinig, ik vind het toch prettig, iets te horen. Voor school wordt het nu drukker! Marietje Lagerwij Dit jaar konden jul lie dus Vaders feestdag eens goed vieren. De andere jaren is het eigenlijk te veel op één dag. En nu Zaterdag weer feest! Feliciteer Moeder ook van mij hartelijk. Henkie begint al vroeg met zijn vreemde talen. Ik vind het knap. dat hij al zoveel woordjes ont houdt. Steeds maar mooi postpapier van jou! Zusjes Glasbergen Het is jammer, dat je de Juffrouw nooit meer ziet, dat begrijp ik. Als je nu in deze klas goed gewend bent, en je blijft je best doen, zul je het hier ook wel prettig gaan vinden, Jopie. De maand November brengt een groot feest bij jullie thuis. Daarop kunnen jullie je al verheugen. Jan Bronsgeest Ik denk, dat jij menig prettig, «en nuttig!) uurtje zult slijten op de Stille Rijn. Je kunt daar veel leren, wat je in je leven van pas zal komen. Ali Stikkelorum Het wekelijks sparen is dubbel pleizierig: ten eerste is na een jaar het geld ongemerkt bij elkaar gekomen en ten tweede heb je al het hele jaar de voor pret voor het grote uitstapje. Koos Stikkelorum Dit zijn weken van verrassingen voor jou. Deze doos zal even welkom zijn als de eerste. Jouw vrije tijd is heel prettig gevuld voorloopig. Vertel je me eens, wat je er allemaal van maakt? Wim de Wolf Je hebt het goed geraden van raadsel 4. Je hebt dus al je oplossingen goed. Rietje Brandt Je had zeker wel opge merkt. dat er in je raadsel één zinnetje ver geten was in de krant. Dus niet jouw schuld hoor. De meesten hebben het toch voor el kaar gekregen. Ik kan me voorstellen, hoe leuk het versje zal klinken uit Ellie's mond je. En ze doet er zeker ook grappige manier tjes bij? Tweetal Bakker Je bent niet vergeten op je verjaardag, Niek. Nu kun je fijn spe len, smullen, en plaatjes verzamelen; voor lopig dus genoeg! Heerlijk, dat Vader deze week een paar dagen thuis is geweest, Marti. Henk Olivier Hartelijk welkom in onze kring. Ik krijg een mooi briefje van je, en ik vind, dat je er heel netjes op geschreven hebt. Het zal best lukken met de raadsels; je zoekt de makkelijkste er maar uit. Annie van der Vos We voelen ons al weer behagelijk in onze winterkleren. En een mooie nieuwe mantel zul je wel bijzon der graag aantrekken. Ik hoop natuurlijk voor je, dat je nog eens gelegenheid krijgt, voor de gymnastiekclub in een optocht mee te lopen. Drietal de Neef Je hebt boven al kun nen lezen over raadsel 4. Je anekdote zal binnenkort wel aan de beurt zijn. Annie van der Sluis Hartelijk welkom, ik vind het prettig, dat je mee komt doen. Leuk, dat ik meteen kennis maak met je broertje en zusje, al is het maar vanuit de verte. Ja. je behoort bij de kleineren, dus minstens 3 oplossingen. Deze keer is het niet gelukt, dat zie je wel. Volgende keer beter, dat zul je zien. Nieuwe raadsels en anekdoten ontvang ik graag. Toni Neuteboom Ik bewonder de mooie kaarten, die jullie mij nu sturen. Aardig van je Oom! Wat jammer van het ene konijntje. Dit is dan je laatste maand bij de kleineren. Annie van Winkel Ik vind het echt gezellig, dat je je vriendinnetje meege bracht hebt. En voor jou is het ook leu»:. Ik hoop. dat jullie nog menig briefje aan mij zullen brengen samen. Deze keer een goede oplossing te weinig, jammer. Tineke Marree Je bent ingespannen met je verjaardag. En dit is nog niet eens alles, merk ik. Voorlopig heb je dus genoeg te smullen! Aukje van der Walle Wat krijg ik van jou toch altijd mooi postpapier, elke week maar weer! In de zomer zijn we veel bui ten, in de winter zoeken we het binnen. Dan is het daar zo knus en gezellig. Ik grijp, dat je ook gauw naar Ineke en D ke kijkt, als de krant komt. Henk van Egmond Wat vind ik vervelend voor je, dat Je klas nog sU niet begonnen is. Ik hoop van ganser h dat jij nu spoedig aan de gang kunt. Anny Bekooy Je ziet, dat je het j geraden hebt bij raadsel 4. Gezellig, da veel kinderen aan de Franse les deelnen Je hebt weer veel oplossingen: een fli oogst. Dickie Oskam Natuurlijk ben ik weer een levensteken van je te ontvan Misschien kun je voorlopig je brief n geven aan een meisje, dat in de buurt Leidsch Dagblad, of van de Wa&>ti woont. De hutspot heeft evengoed smaakt, dat begrijp ik. Truusje van Weizen Het is een 1 werk, om nieuwe poppekleertjes te mal Ik doe het zelfs ook nog graag. Jij l dus druk aan het naaien. Pim van Weizen Als het boek moo zul je het na enige tijd nog wel eens le Prettig, dat de duiven nu bij honk blij Nu voelen ze zich dan echt „thuis" in ji hok. Jannie van Kampenhout Ik hoop tuurlijk, dat je volgende week nieuws h Annie Hansen Welbedankt vooi nieuwe raadsels. Nu behoor je bij de gr< ren. Ook een overgang, net als op sch Je begrijpt wel. wat voor nieuws ik wacht in je volgende brief. Lydia Botermans Je kleine zusje weer heerlijk spelen voorlopig. Ik denk, ze graag het huls schoon wil houden i haar bezempje, op haar manier! Nu hel dan de anekdoten van een naam voorz Tot slot gefeliciteerd met je overgang n de 7e klas Kleine kinderen worden gr< Coba Verlind Met je raadsel 4 is goed in orde gekomen. Het werd een ra sel in een raadsel! Elsje Verlind Voor jou werd veile Zondag een feestdag. Ik denk. dat jij e blij was als je vriendin zelf. dat zij j: was. Trudi Overduyn Feliciteer Moeder hartelijk met haar verjaardag. Ik d< dat zij heel erg in haar schik was met lie cadeau. Hoe maakte jullie zelf gekoo hutspot? Binnenkort kun jij thuis lekk potjes koken. Zo'n hulpje zal welkom z Zal Tini me weer eens een briefje schrij] nu hij beter is? Tweetal Boelee Jullie hebben w meer dan genoeg. Bekijk de overige opl singen goed; daar leer je weer van. V de verrassing nog één weekje geduld. Els de Bruyn Je vertelt me aar over de operette; ik vind het leuk te wet waarover het gaat. Heb jij een van rollen te zingen of zing je in een koor er bij? Vertel je mij daar ook van? Je z nu ben ik weer nieuwsgierig! Paul Rienstra In dë vroege morgen het op het oogenbllk prettiger, dat de t terug gezet is. Tegen de avond voelen we nu echt in het winterseizoen. Atze van der Kooi Ik zou zeggen, dat dan Zondagmorgen juist een uur te vr( was! Een wens, die vaak geuit wordt. ..I ik wou, dat de tijd eens even stil ston werd nu vervuld. Wim Rienstra Ik denk. dat de Oud van die hoofdmannen het niet erg pret zullen vinden, wat er elke avond gebeu Kun je het nog steeds kalmpjes af met huiswerk? Bea van der Kooi Prettig, dat I handwerken jou zo vlug afgaat. Wat b je aan het maken? Kora Key Ik wens je heel veel pleizi voor a s. Woensdag. Heerlijk dat jij het o mee mag maken en prettig, dat je mij van zult vertellen. Jannie Werk Ik begrijp, dat jul schrokken, toen de concierge met die tijdi kwam. Gelukkig is er vlug een oplossii gevonden. En nu hoop ik, dat alles vlot goed is verloopen. Zondag belooft een rcc gezellige dag te worden; feliciteer M <x van mij. Marietje Laman In de hele stad was October nu een gewone schooldag. Gezell» dat je nog zo tussen de bloemen zit. In ve tuin?n bieden de bloemen in het najaar e( ware kleurenpracht. Abram Fakkel Je brief bereikte n vorige week te laat. Nu kan ik je Zuster iu meer van deze plaats uit feliciteeren, wa het feest is al achter de rug. Voor jou zek ook een heerlijke dag? Het beste met andere Zuster. Vind je het Frans fijn? Bep Boef en Nellie Vink Het lijkt r het beste, dat jullie je vervoegen bij h secretariaat van de Vereniging voor Inte nationaal Jeugdverkeer, Witte Rozenstraj 56a. Daar worden de adressen, die juli vragen, verstrekt. Hier eindig ik. Tot de volgende week Allen hartelijk gegroet door jullie Ra'! seltante, Mevr. M. J. BOTERENBROOD

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 18