Erris Vooral KORS UW VAKKLEEDING ADRES maar één Er is maar één Peltenburg Uit de Rijnstreek 'êLm IEIDSCH DAORUD - Tweede Blad Woensdag 11 October 1939 wwcmw^! BETER" ONDERWIJS... Dienstbode BEDIENDE en Dr. Schieffer's Stofwisselingszout ALPHEN. EERSTE LUSTRUM CHR. MIDDEN- STANDSVEREENIGING. Belangwekkende vergadering. In gebouw „Concordia" werd een leden vergadering gehouden van de Chr. Mid- denstandsvereeniging voor Alphen aan den Rijn en Omstreken. Deze vergadering werd gehouden tegelijkertijd als herdenking van het eerste lustrum, daar de feestelijke viering, in verband met de omstandigheden achterwege zal blijven. De vergadering stond onder leiding van den voorzitter, den heer C. A. Bos. die een geestelijke opwekking sprak in verband met de omstandigheden. Spr. wees er op. dat de middenstand zich reeds vele jaren in de branding bevindt. De vooruitzichten zijn niet gunstig. Maar daar. waar een biddend volk is. wil God ook in deze donkere dagen nog uitkomst geven. Daarom moet ook de Chr. Middenstander zich overgeven aan Gods leiding en zich. evenals David, sterke in de Heere, Zijn God. De voorzitter deelde voorts mede. dat het conflict met de af deeling van de K.NM.B. na samenspreking. uit den weg geruimd is. De leden die in militairen dienst zijn. kunnen gratis geholpen worden met de boekhouding enz. Hierna kwam het be langrijke punt aan de orde n.l. een zieken fonds voor den Middenstand. Door de pl. afd. van den Kon. Ned. Middenstands bond is het initiatief genomen om te ko men tot oprichting van een onderlinge Middenstandsziektekostenverzekering. Tot medewerking hieraan heeft men de plaatselijke zusterorganisaties uitgenoo- digd en ook die van een tiental gemeen ten uit den omtrek. De oriënteerende be sprekingen zijn met veel enthousiasme ge houden. De voorzitter lichtte een en an der nader toe en wees er op dat het stre ven om tot een fonds te komen al verschil lende jaren aan de orde is. De bedoeling is thans een vereeniging te stichten waar van men contribuant is en die eventueel doktersrekening geheel of gedeeltelijk te rugbetaalt. De heer Gorree, afgevaardigde der Christelijken in het voorloopig comité, verdedigde de plannen en juichte deze toe. De heeren Koren en Van Leeuwen waren van meening dat deze vereeniging alleen voldoening zal geven bij de groot ste middenstanders. Zij, die een inkomen hebben beneden de f. 2000 kunnen zich voor f. 27.50 p. j. volledig aansluiten bij het Maatschappijziekenfonds. Dit fonds telt 18.000 leden. Wil de verzekering voor de middenstanders kunnen rendeeren dan moet men minstens 2000 leden hebben, zoo veel te meer, zooveel te beter. Maar de on zen krijgen nimmer zooveel, dat men goed- kooper uit is, dan bij het voornoemde zie kenfonds. De op de te richten vereeniging kan daarom nooit in het belang zijn der kleine middenstanders. Uitgebreide debatten ontstonden hier over. Tenslotte werd op voorstel van den secretaris, den heer van Gaaien, besloten ln principe medewerking toe te zeggen. Voor men besluiten zal tot definitieve medewerking, wil men eerst kennis nemen van voorloopige cijfers en statistieken. Ver volgens werden enkele commissies benoemd. In de algemeene commissie welke beoogt een actie te voeren voor verlaging van Gas en Electriciteit voor den Middenstand wer den benoemd de heeren Tromp, Nachte gaal en Burger. In de commissie voor bo vengenoemde ziektevereeniging de heeren Gorree. Bos en Voskuilen. In de commis sie van voorlichting in mobilisatiegevallen de heeren A. Buijs en W. van Gaaien. Na de pauze gaf de heer Van Gaaien een historisch overzicht over de afgeloopen 5 jaren. De heer P. Smits dir. van den Middenstandscursus sprak over de nood zakelijkheid tot opleiding ter voldoening aan de eischen der Vestigingswet. Na beantwoording van vragen, o.a. of het niet mogelijk is den militairen een gezel- ligen avond aan te bieden, volgde sluiting. Noodlottig ongeval. Bij het zweeptollen kreeg het 8-j. zoontje van den heer V. de punt van een tol in het oog, dat zeer ernstig gewond werd. Bovendien liep de knaap een hersenschud ding op. Loop der Bevolking. Gevestigd: Apolonia van Ruitenberg. Wilhel- minastraat 7; Maria Eikelenboom, Prins enórik- straat 15; Koenraad Voerman. Raadhuisstraat 247; Johannus F. A. van Vliet, Prins Hendrikstr. Ie; Paulus Hofman, Prins Hendrikstraat ld; Jo hanna E. H. Staffelen, Oudshoornscheweg 50. Vertrokken: naar Woerden. Utrechtscheweg 54 Jacobus van der Meer; n. Gouda, Albert van der Steeg, Vossenburgkade 34; naar idem idem. Cor nelia Berger; naar eerenveen, Nieuweschoot, P. A. J. Greijdanus; Sytske Greijdanus; naar Lei den, Morschweg 44, Anna Maria Teekens geb. Basie; n. Bodegraven, Noordzijde 27, Leendert Bruijnes. Geyestigd: Jan H. van der Vliet, Hoorn 9 Willem Kloosterziel. Aar kade 49. Vertrokken: Naar Amsterdam-C, Daniel Stol- perstraat, Aplonia van Rijn, wed. H. v. Haas trecht Leiden, Rjjnsburgerweg 165, Adriana Heijneman Boskoop, Nieuwstraat 106, Johan nes H. van Tol Hazerswoude, dorp, No. 94, p. a. C. W. v. Velzen, Johannus F. A. v. Vliet Wassenaar, Bloemcamplaan 24, Hendrika W. v. der Steeg. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Johanna d. van A. E. de Jong en J. M. van Klink. Ondertrouwd: Gerardus Hendricus van Veen jm. 26 j. en Margaretha van Hameren jd. 23 jaar; Hendrikus Adrianus van der Meer jm. 24 j. en Maria Wijnanda Josepha van der Hoorn jd. 24 j. Gehuwd: Hendrikus Wilhelmus van der Ma den 26 j. en Anna Elisabeth Alida van der Hoorn 26 jaar. BOSKOOP. VERBETERING EN VERFRAAIING VAN WEGEN. Uitvoering in werkverschaffing. De Wilhelminalaan is thans geheel ge reed en gemoderniseerd. Het wegdek, dat thans opnieuw geteerd is, is eenigszins smaller geworden. Daarvoor zal aan beide zijden van de trottoirs, evenals aan de Boezemlaan, en daarop aansluitend een beplanting worden aangebracht van diver se heesters en siergewassen. De Julianastraat zal eveneens onder handen genomen worden. Ook daar ver dwijnen de iepenboomen uit het midden van het wegdek, tvaarna ook in de trottoirs een beplanting zal worden aangebracht. Een aanvang is thans gemaakt met de oprit van de Julianabrug. die minder steil gemaakt zal worden, hetgeen zeer zeker het verkeer ten goede zal komen. Het ge heel wordt in werkverschaffing uitgevoerd. Opleving op de bloemenveilingen. De bloemenveilingen te dezer plaatse beginnen in de laatste dagen op te leven. Hetgeen er thans doordraait, is van weinig beteekenis, en dan alleen in de mindere kwaliteiten. De prijs van le soort kasrozen, is. in tegenstelling met eenige weken geleden, zeer goed te noemen. Ook is er veel vraag naar Chrysanten. Vooral tros-Chrysanten worden veel gevraagd en zeer goed betaald. Al met al een opleving dus, die menigeen ten goede komt! Een koud bad. S. alhier, had het ongeluk, toen hij van een motorschuit op den wal wilde stappen, in de Gouwe te vallen. Op het hulpgeroep van den man. die niet kon zwemmen, schoten ijlings eenige per sonen toe die den drenkeling uit zijn koud bad konden verlossen. Vergadering Tuinbouw en Plantkunde. De voorzitter de heer G. J. van Noordt, opende deze bijeenkomst en constateerde met genoegen dat de opkomst der leden veel grooter was dan de voorgaande; ook het plantenmateriaal was meer uitgebreid. De voorzitter citeerde de spreuk: „laat ons bij elkander blijven tot wederzijdschen steun" en raadde tevens aan om steeds paraat te blijven om bij eenige opleving in de boomkweekerij gereed te zijn hiervan te profiteeren. Met den wensch dat er spoedig betere tijden voor de boomkweekerij mogen ko men, besloot de voorzitter. Tot afgevaardigden naar de najaarsbij eenkomst der Maatschappij werden be noemd de heer D. Veerman 2de voorz. en de heer K. van 't Hof, secr. De volgende planten kwamen ter tafel: Prunus lauro-cerasus latifolia Bertinii, een Laurus met zeer lange glanzende bla deren. sterke groeier en winterhard, zeer geschikt voor groote tuinen en plantsoenen. Mahonia aquifolia atro-purpurea, mooi roodbruin blad. roestvrij, zeer geschikt voor de binderij. Malus theifera, kleine donker roode vruchten, bloeit als kers. Malus bac- cata, var. Calocarpa, met vruchten als kersen. Malus baccata, fructo lutea, met gele vruchten. Malus Dartmouth, groot- vruchtige. sierappel, zeer mooi. Malus Beau ty of Montral. idem, beide laatste soorten bloeien wit. Sorbus latifoliae met bruine vruchten. Photenia villosa, mooie herfst- getinte bladeren en vol met bessen. Coryop- teris mastacanthus, licht blauw. Idem clan- donensis, verbeterde variëteit van voor gaande, intenser blauw met bloemrispen van c.a. 50 c.M., een nieuwe aanwinst wel ke dit jaar een getuigschrift van verdienste verwierf Phygelius capensis. pyramidale trossen oranje-roode bloemen. Achimenes longiflora major, levendig lila, een schitte rend mooie koude-kasplant. Sambucus ra- semosa. met trossen koraal-roode bessen. Calycanthus florides purpureas, grootbla- dig, mooie donker-bruine herfstkleur, heeft dit jaar een certificaat 1ste klasse gekre gen. Lonicera Belgica. vroegbloeiend. Lo- nicera serotina, bloeit later en is Iets don kerder. Vaccineum corymbosum, Ameri- kaansche boschbes, rood blad. Prunus Sar- gentii, mooi herfstblad. Calycarpus Giral- diana. met licht paarsche besjes, Evony- mus vegeta, met mooie vruchtjes (Kardi naalsmutsjes). Een der leden had een wa termeloen meegebracht welke afkomstig was van zaad uit Japan. Deze meloenen worden in Florida en Texas wel 20 K.G. zwaar, zij zijn langwer pig en hard groen van kleur, de smaak is zoet en zeer verfrisschend. De heer W. C. Hage gaf een zeer inte ressante beschrijving van een reis welke hij dezen zomer naar het Montblanc-gebied gemaakt heeft. De voorzitter dankte den heer Hage voor zijn mooie causerie. Na nog eenige interne besprekingen, volgde sluiting. De veehouder Van L. alhier deed bij de politie aangifte van het feit, dat een aantal van zijn kippen, door een hem onbe kende hond was doodgebeten. Het bleek de politie, dat de hond, die door Van L. was vastgehouden, toebehoorde aan een inwoner van Hazerswoude. De schadeloosstelling zal onderling gere geld worden. Tegen een tweetal inwoners dezer ge meente is proces-verbaal opgemaakt inge volge de Hamsterwet. In verband hiermede werd door den bur gemeester een partij rund- en varkensvet in beslag genomen. HAZERSWOUDE. De speldjesverkoop ten bate van „Zon negloren" bracht f. 30.30 op. De extra collecte gehouden in de Ned. Herv. Kerkten behoeve van de Hervormde school heeft opgebracht f. 34.08. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. De collecte in de Ned. Herv. Kerk ge houden voor het Fonds voor noodlijdende kerken en personen heeft opgebracht f 23.75. LEIDERDORP. Bijeenkomst van de Burgerwacht. De leden der Leiderdorpsche burgerwacht, die hebben deelgenomen aan de schiet wedstrijden te Katwijk, kwamen bijeen in de gemeenteschool waar door den burge meester de behaalde prijzen werden uitge reikt. De prijswinnaars waren voor Personeele baan: le pr. W. Veefkind, 2e pr. C. Nagte- gaal, 3e pr. L. de Wit, 4e pr. G. de Koning J.M.zn.. 5e pr.1 Th. Nagtegaal, 6e pr. Joh. Dompeling, 7e pr. G. den Braven. 8e pr. K. Brug, 9e pr. J. Zwanepol, 10e pr. A. Moraal, lie pr. J. M. de Koning. Vrije baan: le pr. L. de Wit. 2e pr. Th. Nagtegaal, 3e pr. J. v. Wijck, 4e pr. C. Nag tegaal, 5e pr. W. Veefkind, 6e pr. J. Zwane pol, 7e pr. J. J. Wolff. De zilveren beker. 17 jaar geleden ge schonken door den oud-commandant den heer J. M. de Koning, kwam thans defini tief in het bezit van den heer G. den Bra ver. De burgemeester feliciteerde den heer de Braver met dit succes. De heer den Braver is ondanks zijn 70 jarigen leeftijd nog onder-commandant van de Leiderdorp sche Burgerwacht en nog steeds zeer actief. Na de uitreiking der prijzen dankt de burgemeester de Burgerwacht voor de ver leende hulp bij de gehouden luchtbescher mingsoefeningen. Hij sprak zijn vertrouwen uit in den steun der burgerwacht, wanneer in de toekomst haar hulp zou worden ge vraagd. De burgerwachters bleven hierna nog ge- ruimen tijd bijeen, waarbij het duo Nagte gaal voor muzikale afwisseling zorgde. Burgerlijke Stand. Geboren: Irmgard d. v. L. Plaut en S. Witte. Martinus Anthonius Maria z v. M. J. Wessel- man en S. M. de Vrind. Daniel z, v. W. de Jong en J. de Jong. Willem z. v. L, Zwiers en H. W. Bakker, Ondertrouwd: L. Noordervliet j.m. 26 jr. en M. Oosterom j.d. 26 jr. Getrouwd: P. Braamzeel en J. G. v. Leeuwen. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. Bos en gez.. Acacialaan 16 L. J. van Stralen, Hoofdstr. 94 P. Dieleman, Acacialaan 1 S. J. Bos, Achth.weg 13 J. Stouten en'ïgezin, Zijllaan 1 H. van Dyk, v. d. Doesstr. 1 G. A. Montanus, Koningstr. 58 A. Hoekstra en gezin. Hoofdstr. 59c T. H. kingma, dr. de Bruynestr. 32 W. Wesselink, Jaagp. 74 H van der Laar en 'gezin, Zijldijk 17 L. J. Kalshoven, Acacialaan 5 A. den Houting, Hoofdstr. 1 W. Lucas en gezin, Eikenlaan 3 J. J. Janssen en gezin, Zijldijk 18 M. J. Frank en gezin. Ericalaan 4 W. H. Dekker, dr. de Bruynestr. 32 L. de Hoop, Hoofdstr. 44 Th. van Es. Hoofdstr. 116. Vertrokken: A. Kruidenier n. Alphen a. d. Rijn. Zaalbergstr. 37 H. Zandbergen, n. Lei den Marien Poelstr. 7 A. van der Ham, Oegst- geest, H. Morschweg 59 K. Klein en gezin n. Edam. Molensteeg Wed. C. E. de Lange van der Wal. n. Zaandam. Pieter Pouwstr. 7 M. ten Haken en gezin n. Leiden. Langegr. 244a J. de Gr eeuw en gezin n. Leiden Mare 59 G. Rijmer en gezin n. Leiden, de Goeystr. 5 G. van Dijk en gezin n. Leiden, Hooigr. 43 E. G. Wisse n. Leiden, Boerhaavelaan 21. Ter Gemeentesecretarie is door B. en W. als volontair werkzaam gesteld J. Roo- zendaal Williams. WADDINXVEEN. Beroep aangenomen. De heer D. C. van Lonkhuyzen. candidaat te Amersfoort heeft het beroep als hulppre diker der Geref. Kerk alhier aangenomen. De Gemeente-arts. De heer P. Pols, gemeente-arts alhier, gaat zich te Rotterdam vestigen. De heer B. H. Wormgoor, die zich hier als arts ves tigde, verzocht den gemeenteraad, hem in de vacature Pols als gemeente-arts te be noemen. Raadsagenda. De Raad komt Vrijdagmiddag a.s. des n.m. te half drie bijeen. 1. Verslag van de vergadering van 5 Sep ember 1939; 2. Mededeelingen, ingekomen stukken, enz. om daarop, zoo noodig te besluiten; 3. Verzoek van den heer P. C. Pols, arts, om ontslag als gemeente-genees kundige; 4. Benoeming van een opvolger van den heer Pols, waarvoor wordt aanbe volen de heer B. H. Wormgoor 5. Benoeming van een agent der arbeidsbemiddeling, waarvoor wordt aanbevolen de heer H. Jenné; 6. Verhuur van tuinland aan den heer A. Oudijk; 7. Verzoek van het bestuur der Ver. v. Chr. Nat. Schoolonderwijs om financieele medewerking voor de invoering van het leervak handelskennis; 8. Vast stelling van het uitbreidingsplan; 9. Be- grootings^wijziging; 10. Verzoeken om ont heffing of vermindering van schoolgeld wegens ziekte of vertrek Op de Chr. Mulo-school zal in het be lang van den Middenstand het vak „Han delskennis" worden ingevoerd. B. en W. stellen voor de daartoe benoodigde gelden ad f 220, verdeeld over twee jaren, aan de Schoolvereeniging toe te staan. De maandelijksche collecte in de Geref. Kerk voor de nieuwe kerk heeft opge bracht f 105,83. Alhier heeft zich een damescomité ge vormd met het doel bivakmutsen enz. te breien voor de gemobiliseerde militairen. ZWAMMERDAM. Verbeteringen aan het Ned. Herv. Kerk gebouw. Kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk alhier hebben uit de opbrengst der z.g. verjaar- dagoousjes een ionds gevormd om verschil lende verbeteringen aan het Kerkgebouw te bekostigen. Als eerste verbetering mag zeker wel genoemd worden de belangrijke verbouwing der consistorie-kamer, die dezer dagen tot stand is gekomen en waar door het aanzien daarvan zoowel uit- als inwendig geheel veranderd is. De driemaandelij ksche collecte in de Ned. Herv. Kerk alhier, gehouden ten bate der Ned. Herv. School, heeft f. 23,67 opge bracht. Tot loco-burgemeester is aangewezen wethouder J. A. Hoogendijk en als diens plaatsvervanger wethouder M. H. van de Poll. De man die geen bretels droeg - reddingspoging. - Mislukte Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. RACK VOOR DONDERDAG 12 OCTOBER. Hilversum I, 1875 en 414,4 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00-^ 12.00 NCRV. 8.00 Berichten ANP. 8.05-^ 9.15 en 10.00 Gr.muz. 10.15 Morgendienst 10 45 Gr.muz. 11.30 Godsdienstig halfuur 12.00 Berichten 12.15 KRO.-orkest <12.45-^ 1.10 Berichten ANP., gr.muz.) 2.00 Handwerk- uurtje 3.003.55 Vocaal- en instrumentaal concert 4.00 Bijbellezing 5.00 Gr.muz. 5.15 Handenarbeid voor de jeugd 545 Apollo" en gr.muz. 6.45 C.N.V.-kwartier 7.00 Berichten 7.15 Boekbespreking 7.45 Causerie „Metaalbewerking: Gereedschappen" 8.00 Berichten ANP,, herhaling SOS.-berich ten 8.15 Het Nederlandsche Kamerkoor en solisten 9.30 Causerie „Onderwijsvernieu wing" 10.00 Berichten ANP., actueel half uur 10.30 NCRV -Salonorkest 11.25 Gr- muziek 11.5012.00 Schriftlezing. Hilversum II. 301.5 M. AVRO.-Uitzending 8.00 Eventueel Berichten ANP., hierna: Gr.- muziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gr.muz. 10.30 Voor de vrouw 10 35 Omroeporkest en solist (Om 11.00 en 12.00 Declamatie) 12.30 Gr.muz. (Ca. 12.45 Berichten ANP.) 1.15 De Romancers en soliste 2.15 AVRO.- Aeolian-orkest 3.00 Brei- en borduurcursus 3.45 Gr.muz. 5.00 Voor zieken en thuiszitten den 4.30 Orgelspel 5.00 AVRO.-Weekkalei- doscoop 5.25 Voor de kinderen 5.30 AVRO, Amusementsorkest en solist 6.30 Sporthalf* uur 7.00 Voor de kinderen 7.05 Programma voor militairen 8.00 Berichten ANP., mede deelingen, eventueel: Vraag en antwoord 8.25 Het Concertgebouworkest en solist. (In de pauze Causerie ..Erasmus en wij") 10.20 Gr.muz. met toelichting 11.00 Berichten ANP., hier na: het AVRO.-dansorkest 11.4012.00 Nina Dolce's Puszta-orkest. Engeland, 391 en 449 M. Geen opgave ont vangen. Radio-Paris, 1648 M. Geen opgave ont vangen. Keulen, 456 M. 5.20 Hermann Hagestedt'a orkest 7.50 en 9.30 Gr.muz. 10.00 Viool en piano 10.20 Gevarieerd programma 11.20 Omroeporkest 1.35 Populair concert 2.20 Leo Eysoldt's orkest 3.30 Populair concert en volksmuziek 4,30 Gr.muz. 5.00 Pianovoor dracht 5.20 Otto Dobrindt's orkest 7.40— 12.20 Zie Deutschlandsender. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20, 1.30— 2 20, 5.206 05 en 6.50 Gr.muz. 8.20 Ontspan ningsprogramma voor soldaten 8.50 en 9.20 Omroeporkest 10.10 en 10.30—11.20 Gr.muz, 484 M.: 12 35 Gr muz. 12.50 en 1.30 Radio orkest 1.502.20 Gr.muz. 5.20 Omroep- dansorkest 6.35 en 7.35 Gr.muz. 8.20 Uit zending voor soldaten 8.50 en 9.35 Radio orkest en Omroepkoor 10.3011.20 Gr.muz. Deulschlandsender, 1571 M. 7.40 Barnabas von Géczv's orkest 8.20 Omroeporkest 9 20 Berichten 9.40 Omroepkleinorkest. (Om 10.00 Berichten) 11.20 Berichten, hierna tot 12.20 Nachtconcert. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Donderdag 12 October. 2de Programma: lederen dag van 8—24 uur: Kro. Ncrv. enz. lste Programma: lederen dag van 824 uur: Avro. Vara enz. 3de Programma: 8.00 Keulen (9.20 Ber.) 9.50 Diversen 10.00 Keulen 11.20 Brussel VI. (12.20 Ber.) 1.20 Keulen (Ber.) 1.50 R. Danmark 3.50 Keulen 4.20 Brussel VI. 5.10 R. Danmark 5.35 Brussel Fr. 6.20 Beromünster 6.50 Boedapest 7.20 Brussel VI. 7.50 Deutschl.sender 9 20 Brussel VI. (Ber.) 10.20 Weenen 11.20 Deutschlands. (Berichten). 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 8.20 En geland (11.20 Ber.) 11.35 Brussel Fr. 12.05 Parijs Radio (Ber.) 3.20 Engeland (Ber.) 4.20 Brussel Fr. 4.50 Engeland 5.005.09 Scheveningen Haven (Ber.) 5.20 Engeland 5.35 Motala of div. 6.20 Engeland 6.50 Parijs Radio (Ber.) 7.20 Keulen (Ber.) 7.35 Brussel Fr. 8.20 Engeland <Ber.) 8.35 Brussel Fr. 9.20 Keulen (Berichten) 9.30 Brussel Fr. 10.20 R. Danmark. Wijzigingen voorbehouden. Dalende prijzen. Het is niet meer dan een gewoon verschijnsel, dat om dezen tijd de slachtvee-aanvoeren groot zijn, maar in de eerste helft van October en dan reeds ver boven de topaanvoeren uitkomen, :ooals thans het geval is, dat is abnormaal. Alles wijst er dan ook op, dat de boer in den a.s. winter zijn veestapel zoo kort mogelijk wil houden en vooral dè.t soort vee opruimt, dal het minst productief is. Er was dan ook begin van deze week weer een overvloed van oncou- rante waar, zoowel op de slachtvee-afdeelingen als op die van het gebruiksvee. Over de geheele linie had de handel een bijzonder traag verloop en de prijzen liepen terug. Wij noteerden voor het goede en beste slachtvee van 60 tot 70 cent per K.G. geslacht en men moest iets extra's hebben om wat meer te kunnen bedingen. De inferieure soorten brachten zeer weinig op. Z.g. opruimers tus- schen 40 en 50 cent. Het was de bedoeling om voor den staltijd nog een kwantum van ae mindere soort vee in te blikken om aldus de markt te ontlasten, doch de moeilijkheid doet zich voor, dat er geen blik is te krijgen, zoodat een andere weg zal moeten worden gezocht om dit overtollige vee kwijt te raken. Het is vooral van belang om zich voor den staltijd van dit onproductieve vee te ontdoen, met het oog op de veevoederscliaarste. Ongetwijfeld zullen er nog eenige weken ko men van overvoerde markten en wij voorzien nog een tijdelijk, verdere daling. De vette kalverenmarkt bleef bij matige aan voeren vrijwel prijshoudend, doch nuchtere en graskalveren waren aanzienlijk ruimer aange boden en bij tragen handel lager in prijs. Het wolvee werd in verhouding behoorlijk verkocht en was niet zooveel minder. De vette varkens gingen, zooals wij reeds verwachtten nogal belangrijk in prijs terug, doch het is o.i. ln alles een daling, die zich binnen korten tijd weer zal herstellen. MAIKI AMSTERDAM, 11 October. Ter Veemarkt wa ren heden aangevoerd 266 vette kalveren, le kwaliteit 5460 ct per kilo levend gewicht, 2e kwaliteit 4452 ct., 3e kw. .3642 ct., ondermel kers lager; 52 nuchtere kalveren, f.812 p. stuk, 139 varkens, vleeschvarkens, wegende van 90— 110 kg. 7576 ct. per kilo slachtgewicht, zware varkens 7677 ct., vette varkens 7677 ct. Aan gevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Dene marken. BODEGRAVEN, 10 Oct. Aangevoerd 327 par tijen Goudsche kaas, waaronder 14715 met rijks- merk, wegende 132435 K.G. Prijs met R.M. le soort 3436, 2e soort 3033, zware tot 37. Handel flauw. BOSKOOP, 10 Oct. Coöp. Ver. „De Bosk. Vei ling". Rozen per bos: Pechtold 3550 ct.; Wend land 2541 ct.; Hadley 4065 ct.; Briarclif 30— 45 ct.; Butterfly 4060 ct.; Rosalandia 3045 ct.; Florex 5060 ct.; Vierlanden 45—72 ct.; August Noack 15—26 ct.; gemengde rozen 15—20 ct.; Else Poulsen 3054 ct.; Gloria Mundi 20— 3 ct.; Ellen Poulsen 3660 ct.; Rosa Mundi 40—62 ct.; Ingar Olsson 60100 ct. Diversen per bos: Sneeuwbessen 68 ct.; Chrysanthen, gr .bloemig, 60—100 ct.; Clematis Durandi 18 ct.; idem Prins Hendrik 80100 ct.; Pernettya (kluit) per stuk 20 ct. KOUDEKERK. 10 Oct. C.V.K.R. Aangevoerd 1254 kipeieren; boter 12 pond. Prijs kipeieren f.5.10—5.50; boter 7275 ct.; kaas 30 ct.; hanen 75 ct.; konijnen f0.401.25. WOERDEN, 11 Oct. Aanvoer 354 partijen kaas prijs met rijksmerk le kw. f. 3437, 2e kwaliteit f.3033, zware tot f.38; handel matig. ZEVENHOVEN. 10 Oct Aangevoerd 991 stuks eieren. Prijs kipeieren f. 4.90—5.50 per 100 stuks, die deze pracht toestellen verkoopt en de complete serie voorhanden heeft, wamt EEN ERRES RADIO, gekocht bij Peltenburg beteekent een gewaarborgd genot dag aan dag. Ps eenige zaak met een non-stop Radio Service Certificaat. LEIDEN 9252a BREESTRAAT 109 tföórltomé- men: re rs rcrppMg slechte ontlasting,, overmatig vet, die de oorzaak zijn vam aambeien,, vale onreine huid, hoofdpijnen, enr. doorgrondige* zuivering, van bloed, en Irrge- wanden met tTen weldaad voor hei organisme! Flacon f 1.05. Oubbele flacort.f 1.75 bij apothekers en vakdrogisten. Q&3 „Kapitalen verhuizen jaarlijks uit de zakken van lieden, die over het algemeen het geld slecht kunnen missen, naar de kassen van onverantwoordelijke „Instituten" 980 (Redactie Haagsche Post, 30/9/39} Onze reputatie danken wij aan 30 jaar erva ring, „beter" onderwijs in Typen, Steno, Boekh. en Talen door wettig bevoegde krachten. Oplei ding ui-tshiiitendi v. algemeen erkende diploma's! INSTITUUT 30 Scholen in Nederl. UITSLUITEND BREESTR. 89 - TEL. 2.37.57 Gevraagd1 begin November een flinke 1024 goed kunnende koken en wer ken, tegen goed loon; v. z. g. g. v.; ln klein gezin. Brieven met volledige inlicht. B'ur. v. d. Blad onder no. 1024. ALBERT HEYN - Ocgstgeest Kempenaerstraat 17, vraagt een aankomenden leeftijd tot 20 jaar. 1007

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 8