Twee brieven van het front.... LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 11 October 1939 GEMENGD NIEUWS De „Indra" op sleeptouw Drie ontvluchte gevangenen in Haarlem terug buitenlandsch gemengd. Bogoeslctvsky tot twee jaar veroordeeld LAND- EN TUINBOUW RECHTZAKEN BURGERLÏIKE STAND VAN LEIDEN Ook Duitschland vindt dit „een raar soort oorlog' ,Het is, alsof we hier met vacantie zijn SCHIP VERMOEDELIJK VOOR DE REEDERIJ VERLOREN. Omtrent het lot van de Finsche houtboot .Jndra", welke eergistermlddag nabij Ter schelling op een mijn is geloopen. verne men wij dat het den sleepbooten „Utrecht" van de firma Wijsmueller en „Stortemelk" van de firma Doeksen, gelukt is het schip vast te maken. Zooals reeds gemeld is. heeft het schip wel ernstige schade opgeloopen maar is het niet gezonken. De beide sleep booten hebben het schip op sleeptouw ge nomen naar IJmuiden. Daar het schip geheel door de be manning is verlaten, is het momenteel, volgens het zeerecht, prijs van de slee pers, wanneer het dezen althans gelukt, het schip behouden in een haven te brengen. Het voornemen bestaat, indien daarvoor door de havenautoriteiten toe stemming wordt verleend, het schip naar Amsterdam te sleepen. Wat er 5asr tgtSct KV9J m\ gebeur©*, staat nog niet vast, doch dit zal vermoedelijk door arbitrage worden beslist. Het groote gevaar door de ronddrijvende mijnen in de omgeving van de plaats, waar de ramp gebeurde, is vermoedelijk oorzaak, dat de bemanning van de „Indra" getracht heeft zich zoo spoedig mogelijk in veilig heid te stellen en niet heeft gewacht tot het schip geheel gezonken was of. zooals is gebeurd, vast kwam te staan, dat de wa terdichte schotten het schip drijvende zou den houden. Immers wanneer er een of meer leden van de bemanning aan boord waren gebleven, dan zou volgens het zee recht het schip voor de reederij niet verlo ren zjjn gegaan. WBIGLEY'S P.K. stelt U in staat Uw krachtsinspanning te verdubbe len, het verhoogt Uw uithoudings vermogen en houdt U frisch. Kauw de verkwikkende P.K. na eiken maal tijd# ho't sterkt Uw xunuwen en bevordert de spijsvertering;. Bovendien helpt P.K. Uw tanden schoon, Raaf en sterk te houden. Doktoren en tandartsen bevelen het aan. Koopt vnndaag neg enkele pakjes en hondt er steeds een paar bij de hand. Veel genot voor weinig geld: 5 cent. AAAAAAAAAAAAAA 2825 (Ingez. Meel.) Spoediger dan zij wellicht zelf verwacht hadden, zijn drie van de vijf Duitschers, die de vorige week kans hebben gezien uit het Huis van Bewaring te Haarlem te ont vluchten, weer te Haarlem teruggekeerd. Zooals reeds gemeld, waren zij te Zun- dert, op slechts enkele kilometers van de grens aangehouden en voorloopig aldaar vastgehouden. Gistermiddag zijn de drie mannen, die men stevig aan elkander had geboeid, onder geleide van drie mare- (hau-ssees per auto naar Haarlem overge bracht, alwaar zij te ongeveer kwart voor zes aankwamen. Het bericht van hun aankomst had zich blijkbaar onder de Haarlemmers verspreid cn den geheelen middag stonden voor het politiebureau in de Smedestraat groepjes nieuwsgierigen, die een glimp van de ar restanten wilden opvangen Naarmate het luter werd verflauwde de belangstelling en toen op bovengenoemd tijdstip de auto met de gevangenen voor den hoofdingang van het gebouw stopte, waren het nog maar enkelen, die'hun geduldig wachten beloond zagen. Kort nadat zij waren binnengeleid ving het verhoor aan, dat werd geleid door den commissaris van politie, den heer Ten- cklncfc Dit verhoor nam geruimen tijd in beslag en eindigde eerst tegen half twaalf. Zooals vanzelf spreekt, betrof het in hoofd zaak de wijze waarop de plannen tot ont vluchting werden beraamd en de manier waarop deze ten uitvoer was gelegd. Van politiewege werden hieromtrent evenwel geen mededeelingen verstrekt, omdat de af gelegde verklaringen eerst dienen te wor den voorgelegd aan den directeur van het huis van bewaring, teneinde te kunnen nagaan of een en ander conform de fei ten is. DUBBEL BOEKHOUDEN. Kn voor de belasting en één voor zichzelf. Ben belangrijke belastingontduiking ls men te Middelburg op het spoor gekomen. Be zou gepleegd zijn door een hotelhouder. Gebleken is, dat de betrokkenen er gedu rende vele Jaren een dubbele boekhouding op nahield en het rijk voor ongeveer f 75.000 heeft benadeeld. De zaak ls aan het licht gekomen toen de hotelhouder in verband met de onteigening van zijn hotel door het kijk, voor de schadeloosstelling boeken over legde. waarin veel gunstiger uitkomsten van ZJJU bedrijf stonden dan ln die, waaruit op- aan de belastingen zijn gedaan. Tegen den hotelhouder is proces-verbaal opgemaakt. Vad." OUDE HEER BIJ OVERSTEKEN AANGEREDEN. Gisteravond om halfnegen is de 86-jarige heer B. Drost uit Eist (gemeente Rihenen en Amerongen) bij het oversteken van den njksweg aldaar, door een motorrijder aan gereden en tegen den grond geslingerd. De <™e heer was op slag dood: De motor- hlder werd sleohts licht gewond. De schilder Serge Bogoeslavsky, die het oeroemde schilderij „Indifférent" van Wat- vr»U j.het Louvre te Parijs had ont- veroordeeld tot twee jaar gevan genisstraf De schilder hield vol, het stuk Ben«r lek enthousiasme te hebben weg- doch de rechtbank verklaarde lezing niet te kunnen aanvaarden. ONTPLOFFING TE NEW-YORK. Yrï.'lCen ververÜ °P Madison Square te New nc-n Z1J11 door een ontploffing twee perso- twm'?m 'even gekomen en meer dan denio ufewon<'- Dr muur van een belen- kórtJ^ bioscoop stortte in, waarvan een paniek het gevolg was. EEN GOEDE VANGST VAN EEN COLLECTRICE. Een verpleegster, die te Londen met haar collectebus ln de ambtswoning van den lord mayor van Londen rond ging voor een col lecte ten bate van het fonds voor het Roode Kruis, heeft lord Nuffield ontmoet, die tot haar verbazing een cheque van 100.000 pond sterling in de bus liet glijden. Lord Nuffield had dit bedrag beloofd, wanneer in totaal 250.000 pond bijeengebracht zou zijn. AMERIKAANSCHE SCHERPRECHTER OVERLEDEN. Robert Elliott, die ln vijf Amerikaansche Staten den electrischen stoel bediend heeft, is op 65-jarigen leeftijd overleden. HIJ had de reputatie, dat niemand ooit zoo snel als hij de veroordeelden terecht heeft gesteld. Tot degenen, die door hem naar den stoel geleid werden, behoorden de moordenaar van het kind van Lindbergh, Hauptmann, en de anarchisten Sacco en Vanzetti. Hoe wel hij zijn ambt 13 Jaar bekleed heeft, was hij altijd tegenstander van de doodstraf. VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag: Ik kreeg een paar Licoris aurea. Kunt u meedeelen wat dit voor bolgewas is en hoe te behandelen? C. S. te 2. Antwoord: Dit gewas is niet winterhard en moet onder glas worden gekweekt. Het. kan in pot gekweekt als Amaryllus. Zet de bollen elk afzonderlijk in een gewonen bloempot en geef matig water. In het voorjaar zullen de planten zich ontwikkelen en krijgen bloemsten gels met een scherm van mooie, goudgele bloe men. Na den bloei gaan de bollen in rust en wordt weinig gegoten. Tegen het voorjaar dient nieuwe aarde gegeven. Vraag: Hoe moet ik met een Clivia hande len. welke mooi gebloeid heeft en een stek heeft gemaakt? Abonné M. Antwoord: Het is niet raadzaam de Clivia nu te verpotten. Dat kunt u beter doen kort na den bloei. Houdt de plant nu matig vochtig, koel maar vorstvrij. Geef in December en Jan. zoo goed als geen water. Dit bevordert het uitgroeien van den bloemstengel. Vertoont deze zich. dan weer gieten cn de plant in een ge stookt vertrek zetten. Na den bloei verpotten cn de stek desgewenscht afnemen. Blijft de bloei uit, dan kunt u in Mei verpotten. Vragen aan de Redactie van dit blad onder motto ..Tuinbouw". HAAGSCHF. POLITIERECHTER. Een politieagent beleedigd. Toen den agent van politie te Lelden op de varkensmarkt een opmerking maakte over de wijze waarop varkens van een auto werden geladen, maakte een varkensdrijver zich aan beleediging van den agent schul dig. De man, die nu terecht stond, betoog de dat hij de opmerking van den agent niet had gehoord, en hetgeen hij had gezegd vond de verdachte niet beleedigend. De Officier dacht er anders over en hij vorderde een geldboete van f 10 subs, 10 dagen hechtenis. Verdachte zei dat hij vele jaren al op de veemarkt werkt, en nog nimmer met de po litie moeilijkheden heeft gehad. De Politierechter verlangde de boete tot f 6.subs. 6 dagen hechtenis. Vervalscht rijbewijs. Op het rijbewijs van een Inwoner van Voorschoten stond dat dit geldig was tot 23 Juli 1038. De houder van dit bewijs maakte er even wel 1940 van, welke verValschlng werd ont dekt, zoodat een vervolging werd ingesteld. De man liet verstek gaan, doch een veld wachter uit Voorschoten gaf inlichtingen over het geval. De Officier vorderde daarna f 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. Het vonnis werd conform dezen eisch. Verduistering. Wegens verduistering van plm. f 15 had zich te verantwoorden K. uit Leiden. Hij had van een firma producten in consigna tie gehad, en daarvan verkocht, doch het geld niet afgedragen. Verdachte liet verstek gaan, doch een controleur deelde mede. dat hoewel tot be taling was aangemaand, dit niet was ge schied. De Officier eischte tegen verdachte een maand gevangenisstraf. Verdachte had betoogd dat producten uit den wagen waren gestolen, doch dit werd door den Politierechter niet aannemelijk geacht, zooat K. conform den eisch werd veroordeeld. Geld noodig. J. S. te Leiden had geld noodig, zooals hij verklaarde aan den 63-jarigen parlevinker E. D. V. te Leiden. S. kon een goed werk doen, door een stuk land te huren, en dan graszoden te steken, die hij zou gaan verkoopen. Op goed vertrouwen leende V. hem f 20 om het land te huren. Na eenigen tijd kwam S. terug om f 10 te leenen voor aan koop van een machine teneinde graszoden te snijden. En weer later kreeg hij f 12.50 omdat de messen van die machine geslepen moesten worden. Van al die verhalen was niets waar, zoo als nu ter terechtzitting bleek, want S. moest wegens oplichting zich verantwoor den. De Officier hield er rekening mee dat S reeds eerder is veroordeeld, en vorderde twee maanden gevangenisstraf. Het vonnis werd conform dezen eisch. De lade gelicht. In den winkel van Mej. J. Kareis te Zoe- terwoude had S. van de gelegenheid, dat de winkelierster even afwezig was, gebruikge maakt om een greep ln de toonbanklade te doen. De buit was niet groot, doch de Officier had rekening gehouden met het feit dat S: 1 reeds eerder is veroordeeld, en daarom drie maanden gevangenisstraf geëischt. De Rechtbank heeft uitspraak gedaan en S. conform den eisch veroordeeld OUD-BURGEMEESTER VAN DINXPERLOO VOOR DE RECHTBANK. De Arnhemsche rechtbank heeft de zaak behandeld tegen mr. H. J. V., oud-burge meester van Dinxperloo, die terecht stond wegens het aannemen van giften voor ver- blijfvergunningen, welke hij aan vluchte lingen uit Duitschland verschafte. De ver dachte verklaarde, dat hij den man, dien hij bemiddeling verleende voor het verkrij gen van deze vergunningen, herhaaldelijk juridische adviezen had gegeven. De ont vangen gelden zouden zijn bedpeld als een vergoeding hiervoor. De Officier van Justitie achtte het ten laste gelegde bewezen. Hij wilde rekening houden met verzachtende omstandigheden en eischte een geldboete van driehonderd gulden, subsidiair drie maanden hechtenis- straf. Uitspraak over veertien dagen. HAAGSCHE RECHTBANK. Zes maanden voor een jasje. Uit de woning van den landbouwer L. D. te Woubrugge werd onlangs een jasje van een colbertcostuum gestolen. Voor dat feit heeft zich te verantwoorden gehad J. P. A. die te Bodegraven ln het bezit van het jasje was aangetroffen. Hij beweerde dat te hebben gevonden, doch de Officier geloofde daar niet veel van, en vorderde zes maanden gevangenisstraf. De Rechtbank heeft thans uitspraak ge daan. en verdachte conform den eisch ver oordeeld. GEBOREN. Jacobus Johannes, zn. van D. J. Bonnet en J. v. Atten Willem, zn. van M. Blok en J. Harte- velt Catharina Maria, dr. van A. Kluts en T. Baars Margaretha Maria, dr. H. J. Barends en C. F. M. G. E. M. Oudshoorn Maria Mag- dalena, dr. van G. v. Iterson en J. Chaudron Isaac, zn. van I. Klinkhamer en M. v. d. Maas Johanna Maria. dr. van W. F. Beij en J. M. Os- se voort Josef, zn. van Th. B. Mooijekind en A. C. Spreeuw Johannes Adrianus. zn. van J. M. de Ridder en J. Jonker Leonardus Hen- drikus Maria, zn. van H. H. Haverkort en H. M. Sneeboer. Alida, D. van W. Siera en S. Springer Ca tharina. D. van P. Slerat en C. v. Eijgen Catharina Johanna Gerarda, D. van F. Th. A. W. de Haas en M. C. v. d. Velden Johanna Janny Pieternella, D. van P. J. J. M. van Ingen en J. P. Vis. ONDERTROUWD J. Eekhof. jm. 28 J. en G. C. Hogenblrk, jd. 30 j. D. Galjaard, jm. 30 j. en M. G. Jongerheld, jd. 22 j. J. Karei jm. 32 j. en M. A. Schouten jd. 25 j. H. Ros jm. 26 j. en A. M. Willard jd. 21 J. GEHUWD: D. B. Abegg jm. en L. Fontein jd. OVERLEDEN. A. Raaphorst, wed. van: J. Bonte. 86 j. G. v. d. Linden, wed. van: H. Sira. 66 j. A. Dijk huizen. dr. 9 j. C. Esse veld, dr. 32 j. A. Maar tense, m. 77 j. J. Smit. vr. 55 j. W. Zwanenburg, Z. 28 j. C. B. Seinen, hsvr. van C. Vis 25 j. H. E. v. d. Linden hsvr. van J. F. Joha 53 j. GEVESTIGD: H. J. Alkemade. tuinder, Stieltjesstr. 55 A. Auerbach, teekenares warenh. Witte Singel 39 F. P. G. Bar. Witte Singel 73 C. Barthen, scheepswerkt.kund., Apoth dijk 10 F. Beeger, Rapenburg 51 J. C. Beijer, verpleegster, Oude Rijn 108 H. J. Beintema, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10 A. T. L. de Boer, Groenhoven- str. 19 M. P. de Boer, Groenhovenstraat 19 M. W. Bots, Hooigracht 11/29 L. H. Bijl, Jan v. Goijenk. 1 J. C. Ciggaar, v. d. Brandeler- kade 14 N. Ciggaar. v. d. Brandelerkade 14 E. M. Cohen. Witte Singel 94 A. A. baronesse West Duitschland, October. (Van onzen specialen verslaggever). West Duitschland ligt ver van het front. En toch ben ik dezen middag in zeer nauw contact geweest met het terrein van den strijd tusschen Moezel en Rijn. Twee brie ven heb ik onder oogen gehad, verzonden met de Duitsche veldpost, afkomstig van het front, verzonden door een zoon aan zijn vader. Ik bestelde mijn middagmaal. Het werd opgediend op een voor Nederlanders onge bruikelijke wijze. Het vleesch en de aard appelen en de komkommer-salade niet op verschillende schaaltjes, zooals vroeger steeds geschiedde, maar alles op het bord. Het was geen klein restaurant, het was een der grootste in een der grootste en be kendste West Duitsche steden. Het was er tjokvol en iederen bezoeker kreeg zijn maal op dezelfde wijze opgediend. Gaat dat hier tegenwoordig zoo? vroeg ik den Ober. Voor de man kon antwoorden, zette zich iemand bij mij aan het tafeltje, lachte smakelijk en verklaarde: Dat is een teeken des tijds! We heb ben geen personeel genoeg om borden te wasschen en we hebben geen zeepOok op deze manier kunnen we sparen en iedere besparing maakt een blokkade min der werkzaam! De Ober bevestigde deze zienswijze en tegelijkertijd was het ijs tusschen mijn buurman en mij gebroken: het gesprek was al in vollen gang. Hij bleek een aannemer uit Dusseldorf. Tachtig man had hij in zijn dienst, hoorde ik later. Maar hij was gerequireerd voor den luchtbeschermingsdienst; om den an deren dag moest hij beschikbaar zijn, hij sliep op strooom den anderen dag kon hij zijn zaken behartigen Een spraakzaam man. Het duurde niet lang, of hij vertelde, dat zijn zoon aan het front was, in het Westen. En toen we een half uurtje hadden zitten praten, haalde hij twee brieven te voorschijn, die hij van zijn oudsten jongen ontvangen had. Lees zelf maar, zei hij, er staat niets bijzonders in.... Niet zonder zekeren schroom heb ik die brieven ter hand genomen. Herinneringen aan Remarque's „lm Westen nichts Neues" aan Renn's „Krieg en Naohkrieg" flitsten door mijn hoofd. Eerst uit die boeken is ons destijds duidelijk geworden, welke de persoonlijke ervaringen waren van dege nen, die in de loopgraven stonden. Zouden deze brieven iets dergelijks bevatten? De vader echter had gelijk. Ze hielden niets bijzonders in. Ik geef een paar cita ten; „Het is hier nu al die weken al stil. We zien een paar Engelsche of Fransche vlie gers, die beschoten worden. Vaak zijn ze zoohoog, dat ze onbereikbaar zijn. Dan stijgen onze vliegtuigen op en verjagen ze. Ze werpen geen bommen." „We hebben het rustig. De troepen wor den niet afgelost. Wat hier ligt, blijft lig gen. Het is ook niet noodig af te lossen. We hebben het alsof we hier met vacantie zijn „Onze post komt vlot over. Telkens ben ik blij als ik iets van jullie hoor „We oefenen veel. Dan wordt geprobeerd om zooveel mogelijk te benaderen, hoe de werkelijkheid zal zijn, als de oorlog echt begint." „Over onze verzorging hebben we niet te klagen. We kunnen het niet beter wen- schen. Ook voor afleiding wordt zooveel en zoo goed mogelijk gezorgd. Maar alles ls hier anders dan we gedacht hadden. We j dachten, dat we zouden moeten vechten, i Maar alleen de artillerie hooren we bijna voortdurend, onze artillerie en de Fran sche. We zien onze tegenstanders niet. We liggen hier nog altijd vrij ver van hun linie. Op andere plaatsen moet wel hevig gevochten zijn, maar alleen door kleine ai- deelingen." „De stemming is goed. Dat kan ook niet anders, want er is nog niets bijzonders ge beurd. De ouderen vertellen vaak van den vorigen oorlog. Dat is interessant." Zoo is de inhoud van deze twee brieven. Ze bevestigen, wat men hier telkens hoort, namelijk, dat er nog geen groote actie in het Westen heeft plaats gehad, dat er al leen kleine en misschien wel zeer belang rijke gevechten en troepenverschuivingen zijn geweest, maar dat van massalen inzet van menschenmateriaal nog niet gesproken kan worden. Verwonderd kijk ik den eigenaar der brieven aan. Vreemd, zoo'n oorlog zonder strijd, zeg ik onwillekeurig. Ja. maar ik ben dankbaar, dat er zoo weinig gevochten wordtantwoordt de vader. En hij tuurt naar iets in de verte, zijn gedachten drijven weg, het gesprek stokt volkomen. Zwaar drukt de wetenschap, dat alles plotseling veranderen kan, dat de oorlog inderdaad „echt" beginnen kan op de menschen, die familieleden aan het front hebben. In Polen zijn de verliezen klein geweest. In Frankrijk zullen ze ongelooflijk zwaar zijn, als de oorlogsvlam oplaait. Ik heb zelf voor Verdun gestaan, zegt de vader en hij wijst op een zwart wit lintje in zijn knoopsgat, het lint van het IJzeren Kruis. Ik weet, wat dat was. Dat heeft veel te veel dooden gekost. En weer stokt het gesprek. Er zullen er velen zijn in Duitschland. die het losbarsten van het oorlogsgeweld vreezen. Menschen, die bloedverwanten aan het front hebben, spreken minder gemak kelijk en minder optimistisch over de toe komst, dan degenen, die kind noch kraai in gevaar weten. Iedereen is het hier eens met Lloyd George, wiens opmerking, dat deze oorlog een „raar soort" oorlog was, door de ge- heele Duitsche pers is gegaan. Maar zon der dit met zooveel woorden te zeggen, zijn de Duitschers dankbaar, dat het zoo is, ook al, omdat zoolang in het Westen niets „onherstelbaars" is geschied, de vredeskan- sen grooter zijn. En men gelooft hier in den vrede, wetende, dat als die vrede uit blijft de strijd hard en hardnekkig zal worden. Duitschland zelf zal niet aanvallen, meent men. Men zal afwachten, wat de Franschen doen. Dan zijn wij in het voordeel natuurlijk Maar het besef is levendig, dat de si tuatie veranderen zal, als er een kracht meting aan het Westfront wordt doorge voerd. Dan zal men sterker dan tot dusver den oorlog aan den lijve voelen. En wel is men vastbesloten om de dan veranderde werkelijkheid onder oogen te zien, maar verlokkelijk is dit vooruitzicht niet. Dat kan men duidelijk bespeuren. (Nadruk Verboden). Collot dTSscury. Groenhovenstr. 6 S. J. Corn«8 en fam., onderwijzer, Brederostr. 22 J. J. J. Crul, v. d. Brandelerkade 19 C. L. Deelder, Witte Singel 11 S. Dekker, metaalbew., Rood- borststr. 54 G. van Dijk en fam. touwslager. Hooigracht 43 J. v. Dijk en fam adj. onder- off. RVA, Witte Singel 57d A. M. B. vanEger- schot. huishoudster, Zoeterwoudsche Singel 72 F. M. Eilenberg, 11. instr.maker, Borneostr. 37a A. C. C. van Emmerik, dienstb. de Rldderstr. 5 A. M. van der Esch, Rijnsb.weg 20 L. J. Fick, Marlënpoelstr. 11 J. Flohil, Groenhovenstr. 25 E S. Gallas, Gerecht 10 B. Geerlings, dienstb., Langegracht 42 J. G. Gerritsen, Wit te Singel 73 F. H. Gerritzen, mr. in de rechten, Plantsoen 63 C. M. L. van Gheel Gildemees- ter, Oude Singel 12 J. A. M. Gillot, vertaler, Haarl.str. 122a A. L. Gottmer, dienstbMaars- mansst. 14 A. Goudswaard en fam., adj. acc. RDB, Cobetstr. 19 R. Le Grand, Kaiserstr. 1 V. J. Hellendoorn, 11. instr.maker. Meloenstr. 18 A. van Heusden, bakker, Haarl.str. 263 L. Hoekstra, Rijnsb weg 31d J. Hofstra, Boer- haavelaan 7 J. G. N. de Hoop Scheffer, Bree- str. 135a C. F. van den Hurk. Witte Singel 37 H. S. Ites en fam. schoenmaker. 2e Binnen vestgracht 7 H. T M. Kaptijn, dienstb., Hoog- gewoerd 168 P. Keizer, banketbakker, H. Rijn dijk 118 Raden A. K. Koesoemadinata, Schel penkade 42 P. H. Kok en fam., bedrijfsleider. Stationsweg 35a H. C. Kramers, Oude Singel 72a M. A. van Langen, Hooigracht 31 M. J. van der Maat, ordezuster. Oude Vest 45 N. le Mair en fam., H. de Vriesstr. 74 E. P. E. Meerstens, Hooigr. 31—H. J. Meijers, de Sitter- laan 110 F. E. W. Mletzke. huisknecht, Ra penburg 6 G. Mulder, Bilderdijkstr. 2 P. J. Nieurvonhui^sn. IJ. kieorm., Analiastr. *2 P. D. den Os, kleermaker, Oostdw.str. 24 A. S. Pannenborg, Witte Singel 97 L. J. Peters, Sta tionsweg 29 G. Pot, 1.1. verpleegster, 3 October- str. 68 W. A. Prinsloo en fam., Rijnsb.weg 105 C. A. Reitsma en fam., monteur, de Goejestr. 17 J. W. Reneveld, Cobetstr. 14 L. Reijn- vaan, Rijnsb.weg 18 J. de Rook, Mariënpoel- straat 19a G. M. F. Roubos, Rapenburg 66 G. M. A. Rijkse, arts, Fagelstr. 3 W. Schoen, Zoeterw.singel 97 P. van Schravendijk, J. v. Goijenkade 37 J. Schuijer, L. Pietersk.koorst. 32a H. J. Slijkhuis, dienstb., Noorderstr. 7 G. A. Stam en fam., leeraar BNS, Kam. Onnes- laan 16 P. G. Stam en fam., metselaar, Pas- teurstr. 40 M. J. Steenland, Plantage 4 M. G. Sterringa, H. de Grootstr. 11 J. G. Stoll:, arts, AZ. Rijnsb.weg 10 W. Swaak, kok, R. en Schiekade 68 S. Tajibnapis, Schelpenkadc 42 J. van der Veen, dienstb., Zoeterw Singel 42 A. Verhoeven en fam. timmerman, Stationsw. 29 J. E. Vis, huishoudster, Zandstr. 17 J. Rutgers—Vis, Bloemistenlaan 47 H. W. E. Vis ser. Rijnsb.weg 10 L. J. T. Vonk, dienstbode. Schimmelstr. 6 Baronesse J. A. E. de Vos van SteenwJjk, Steenschuur 11 C. J. de Vrind, bak- kerskn., H. Rijndijk 252 J. M. de Vroede, Hooi gracht 31 M. A. J. van Vrijberghe de Coningh Groenhovenstr. 7 G. J. Walboom, J. de Witt- str. 30 J. M. Welcker, Witte Singel 88 C. van de Werken, dienstb. Marnixstr. 41 H. F. van der Wetfden, scheenm. timmerman, Noord einde 35 E. G. Wisse, dienstbode, Boerhaave- laan 21. NAGEKOMEN. W. A. Andringa, Uvarstz GUlbergen, Zweden W. A. v. d. GriendtAnes, Utrecht, Everh. Mcijsterln. 77 Wed. A. M. BeimersBakker, Arnhem, Mesdagl. 44 J .M. Barends, Oegst- geest, Rijnzichtw. 41 M. Beer. Bloemendaal, Parkweg 14 C. Bey, n. Kampen. Avercampstr. 13 M. W. de ZwartBinkn. Rijswijk Z.H., Pen ninglaan 26a W. Bink, n. Amsterdam, Linna- eusstr. 89 G. J. Bon en fam. n. Oegstgeest, P. Bernhardln. 62 C. H. D. den Brinker. Bever wijk, Rclweg 51 Th. W. J. Cattin. n. Lisse, Willemskade 5 Th. A. Donk, n. Den Haag, Ericalaan 40 Wed. E. H. OlyrhookFuchshu- ber, Itselberg Dl A. M. Groos, n. Den Haag, Moerweg 154 H. P. v. d. Harst, n. Den Haag, A. v. Saksenstr. 32 D. W. Hartman n. Haarlem Tetterodestr. 65 M. C. J. Hoogstraten n. Oegst- geest, Geverstr. 56 E. A. Jolles, n. Den Haag, Westeinde 132 S. de Jong en fam., n. Benne- broek, Zwarteweg 23 J. Ju, n. Heemstede, J. v. d. Bergstr. 39 W. Karstens, n. Bilthoven, Soest dijkweg 39 H. J. Kesteloo, n. Rotterdam. Hee- renstr. 24 J. KJenjet, n. Noordwijk, Stijntjes Duinstr. 7 W. A. de Koe, n. Den Haag. Maas tricht schestr. 74 E. Koebrugge, n. Den Haag, de Sillestr. 120 P. Kokkedee, n. Amsterdam. Sparndamrnerstr. 101 hs. H. Kraaikamp. naar Amersfoort, P. Potterstr. 27 W. H. Lamme, n. Den Haag. A. v. d. Goesstr. 1 A. A. Léon. n. Kayl, Faubourg 30 J. v. d. Linden, n. Oegst- geest, Rhijng.str.w. 32 W. A. v. d. Linden n. Haarlem, Coornhertstr. 30 Wed. J. L. Gordijn Lirb, n. Beverwijk, Koningsstr. 158 P. Lopes, Cardozo, n. Heemstede, Bunghschew. 342 H. W. A. Louwrier, n. Den Haag, Rjjswijkschew. 342 W. Lugt, n. Den Haag, Klimopstr. 9 Th. A. J. Marie, n. Den Helder, Buitenhaven 8 Wed. J. W. MarcusMarius, n. Voorburg, Heerenstr. G. W. v. Mastrigt, n. Amsterdam, Stadh.kade 117 H. C. J. Melis, n. Mw. Amstel, Bosch en Vaartlaan 26 G. M. Mol, n. Gendringen. Gen- dringschew. II W. Nout. n. Utrecht. Nw. Gracht 70 S. Nijenbandring de Boer n. 's Bosch Sonneveld 14 M. Overduin, n. Zwolle, v. It ter- sumstr. 77 D. P. Pandeya, n. Cambridge H. Th. M. Pino Post en fam., n. Neu. Indië C. D. J. Pitlo, n. Oegstgeest, Rijnzichtw. 41 J. Pitlo en fam., n .Oegstgeest Rijnzichtw. 41 J. L. Pitlo en fam., n. Oegstgeest, Rijnzichtweg 41 J. C. Poeliejoe, n. Den Haag, Z. Buitensingel 1 M. v. d. Pompe, n. Rotterdam, Noorderh. kade 15a C. Rab, n. Utrecht, Mengelbergl. 74 Wed. J. H. de PetitRubenkoning, n. Heem stede, Rijnegomln. 14 C. Schutz, n. Utrecht. N. Beetsstr. 24 B. H. M. Simonis. n. Esch, A la J. F. Sirks, n. Oegstgeest, W. de Zwijgerlaan 10 Ph. Smits. n. Alkmaar, Oude Gracht 145 C. E. Spruit en fam., n. Alkemade, B 480 I. Stam. n. Brandwijk. Kerkweg 36 S. B. Ter- mohlen, n. Den Haag, Ericalaan 40 G. H. E. S. Thomassen Thuessink v. d. Hoop. n. Den Haag. de Bruynestr. 44 L. J. Verbooij, n. Be verwijk, Deken Waarenstr. 1 M. J. Vink, naar Den Haag, v. Seggelenlaan 212 J. H. Visser, n. Zoeterwoude, Noordbuurt E 148 C. M. Voor- wald, n. Rotterdam, v. d. Sluisstr. 33a A. J. Vredeveld. n. Utrecht, Catharijnesing 101 W. L. de Walle, n. Oosterbeek, Oranjeweg 13 A. v. d. Walle, n. Den Haag, Engelenburgstr. 163 I. Th. Th, Westphal, n. Voorburg, FT. v. Prin- sterenlaan 8 H. J. HarmsenWismeier, naar Eindhoven. Boschdijk 486 R. de Wit. n. Delft. Markt 9 C. J. G. v. Wijngaarden, n. Den Haag. Nw. Haven 60 Wed. J. H. Mariusde Zaayer, n. Voorburg, Heerenstr. A. Ravensberg-Zand- vliet, n. Hazerswoude, Loet B 3 W. Zandvliet, n. Amsterdam. Rtynstr. 92 III A. C. M. Zijden- bos, n. Rotterdam. Wolphaartsbocht 443. èk,-:-0 ,REAd euJlcmfwyp cmfwyp emfwy emm <*VL „Zeg meneer Uw vrouw is nog a.eeds voor de telefoon 3—3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 11