Uit den Leidschen Raad Ons Kort Verhaal LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 10 October 1939 Twee interpellaties KERK- EN SCH00LNIEUWS GEMENGD NIEUWS </aat de v€ag ixtu Uur tfecOuff <W ut deMu "tijd unif/peheu adoe>tfce/iu< in de daqd&tdfjev> In een spoorwegcoupé BOMMEN VALLEN OP LEIDEN Nadat ook de overige agendapunten 2.h.st. waren aanvaard, volgden nog twee Interpellaties. INTERPELLATIE JONGELEEN. De heer JONGELEEN stelt volgende vragen 1. Is het juist dat de aannemer van het marmerwerk van het nieuwe raadhuis Am- sterdamsch in plaats van Leidsch personeel in dienst heeft? 2. Is de aannemer bekend met de be paling in het bestek dat hij voor dit werk Leidsch personeel moet gebruiken? 3. Indien op beide vragen toestemmend moei worden geantwoord, kunnen B. en W. dan mededeelen waarom van deze bepa lingen in het bestek wordt afgeweken? Wethouder WILBRINK antwoordt: Ad 1 gedeeltelijk ontkennend. Er werken zes man. benevens één voorman, die Amster dammer is, n.l. twee Leidenaren, één als opperman, één als marmerzager, voorts twee te Leiden woonachtige uit Amster dam gekomenen, één Hagenaar en één Amsterdammer. Voor den laatste, die slechts twee dagen te werk is geweest, ziet men thans uit naar een Leidenaar. Ad 2 ja. Ad 3. Aan de bepalingen van het bestek wordt zooveel mogelijk de hand gehouden. Blijkbaar te weinig vakbekwamen stonden ingeschreven bij de arbeidsbeurs voor dit werk. Voor Leidsche arbeidskrachten kan later echter meer worden gedaan, als het werk meer gevorderd is. Het blijft thans een geval, dat zich anders hier niet voor doet en bijzondere eischen stelt. De bekwaamheid zal getoetst worden van ieder Leidenaar die zich aanbiedt, door den aannemer, maar ook door de directie. De heer JONGELEEN is niet geheel be vredigd. Het is een oude en dezelfde kwes tie, die twee jaar geleden bij het steenwerk zich bij dezelfde firma voordeed. Toen heette een Amsterdamsch voorman nood zakelijk, maar toen deze ziek werd. ge schiedde het stelwerk door een timmer man en een halfwas-timmerman In het bestek wordt geen enkele bepa ling gezien over onbekwame Leidsche vak- menschen bij het marmerwerk, integendeel werd zelfs één firma genomen om juist meer Leidsche werkkrachten te kunnen be nutten! De practijk is echter anders! Zie het timmeren van twee eenvoudige loodsen door Amsterdamsche timmerlieden. Even eens hebben niet-Leidenaars de machines gesteld en het stellen van de vaste bladen geschiedde door Amsterdamsche werklie den. al is er vrijwel geen vakkennis voor no-"iig. En nu bij het marmerwerk gaat het evenzoo. De firma staat op het stand punt, dat er hier geen goed personeel is. Niemand is door haar geprobeerd, al zegt zij dan toe. dit te willen doen. Er zijn hier 7 werklooze steenhouwers, waarvan er zeker 4 dit werk kunnen doen. Er is o.i. geen enkele reden om deze werk krachten uit te schakelen zooals ook een bij uitstek als deskundige te beschouwen, volkomen onderschrijft. Zoolang van onbekwaamheid niet is ge bleken, mogen de Leidenaars niet worden geweigerd. De Leidsche werkloozen zijn verbitterd en dit is te begrijpen. Een voorstel zal spr. niet doen, doch hij dringt nogmaals aan zich aan het bestek te houden. Wethouder WILBRINK erkent, dat de gang van zaken niet de volle instemming heeft van spr. en van het college. Integen deel deze is teleurstellend, spr. komt daar eerlijk voor uit, al is het niet zoo erg als de heer Jongeleen het voorstelt naar hij nader uiteenzet. De firma zal nu de Leidenaars moeten probeeren, zoo is vastgesteld en de directie zal daarbij toezien. Trouwens aan een ieder is op het hart gebonden voortaan scherp te letten op het gebruik van Leidsche werk- krachten. De heer JONGELEEN dringt aan op ra dicale maatregelen ter nakoming van de bestekbepalingen. De interpellatie wordt gesloten. INTERPELLATIE VAN ECK. De heer VAN ECK vraagt: Welke maat regelen denken B. en W. te nemen om te bevorderen dat het mindere gegoede deel der bevolking zoo min mogelijk belemme ring ondervindt door de duurte der levens middelen en te voorzien in de noodzakelijke levensbehoeften? Spr. is hiertoe gekomen door het stijgen van de prijzen van vele directe levensmid delen en het is onzeker, wat er verder zal gebeuren. De mogelijkheid van verdere stij ging lijkt hem echter waarschijnlijk. Spr. wijst speciaal nog op de kolen-verstrekking. Hebben B. en W. zekerheid, dat de voor ziening voor de werkloozen veilig is? Tegen de duurte, veroorzaakt door den oorlog zal weinig te doen zijn, maar tegen de duurte als gevolg van prijsopdrijving dient te worden opgetreden. Maar in ieder geval zal een deel der bevolking in moei lijkheden komen. In de eerste plaats de ge- steunden van Maatschappelijk Hulpbetoon, die toch reeds mondjes-maat worden ge holpen. Particuliere hulp zal daarvoor on voldoende zijn, algemeene maatregelen die nen te worden getroffen. Voor de werkloozen en gemobiliseerden zal in de eerste plaats het Rijk moeten op komen, doch daarnaast kan het toch voor komen, dat ook de gemeente zal moeten ingrijpen, zie art. 150 der Grondwet dat een beroep op de rijksregeering voorziet. Ook duurte-toeslagen kunnen weer drin gend noodig worden, al pleit hij nog niet daarvoor. Is het echter nu reeds tijd maatregelen te overwegen? Spr. meent, dat het gerust stellend zal werken, als blijkt, dat B. en W. diligent zijn en bovendien staan we wel dra voor de komende begrooting. Om deze zuiver te kunnen beoordeelen, is het ge- wenscht ingelicht te zijn over de bedoelin gen van B. en W. in deze materie. Spr. en zijn fractie willen liever belas ting-verhooging dan niets te kunnen doen in den nood der tijden, het zedelijk en maatschappelijk peil te kunnen handhaven. Spr. verwacht geen uitvoerig antwoord, doch hoopt op de verzekering dat B. en W. willen toezeggen te waken voor het minder gegoede deel der bevolking wat hun eerste levensbehoeften betreft. De VOORZITTER zegt, dat een volgende vergadering zal worden geantwoord. De heer WILMER neemt de zaak zoo een voudig dat z.i. direct wel ware te ant woorden. De VOORZITTER: Het college meent van niet. RONDVRAAG. Luchtafweer. De heer PARMENTIER wyst op de vor ming van een luehtafweer-commissie alhier en op de uitlating van generaal Karstens op een lezing, dat het Rijk in afweer voor Leiden niet voorziet, hetgeen zeer teleur stellend is. Maar trots alle waardeering voor de commissie vraagt spr. zich inzake luchtafweer-geschut toch af: mag de com missie zich tot taak stellen, hetgeen zij doet? Z. i. behoort dit tot de eerste prelimi naire plichten van de gemeentelijke over heid en hy vraagt het college van B. en W. den raad in te lichten in den kortst mogelijken tijd, gelet op het zeer urgente van deze materie, of luchtafweer mogelijk en noodzakelijk is te achten. De VOORZITTER doet toezegging in deze kwestie in den kortst mogelijken tijd het standpunt van het college te zullen bekend maken. De heer v. OYEN klaagt, dat kappers, die tegen de sluiting zijn op Dinsdagmiddag in militaire gebouwen hun beroep uitoefenen en vraagt, al verzet de verordening zich niet daartegen, te doen wat mogelijk is om dit tegen te gaan. Zal worden nagegaan. De heer SNEL meent, dat het met het rijtijdenbesluit niet gaat als moet. De con trole is niet voldoende en hij dringt op ver betering aan. Zal worden onderzocht. De heer GROENEVELD dringt nog eens aan de leden van den raad een bezoek te laten brengen aan het Stadhuis. De VOORZITTER zegt dit toe. De heer RIEDEL vraagt, met het oog op het belang van het Onderwijs, of met de militairen niet eens is te worden over de ontruiming van de H.B.S. a/d. Hooge Rijn dijk, zoo niet geheel, dan gedeeltelijk. Wethouder TEPE zegt, dat deze kwestie reeds wordt nagegaan en de militairen too- nen begrip voor de moeilijkheden en het belang van het onderwijs. Misschien is er dus hoop. Hierna, goed 4 uur, sluiting. Men begrijpt dat over deze zitting niet veel te overzichten valt. De agenda biedt totaal geen stof. uit hamer-punten als zij bestond. Slechts het verlengstuk geeft nog aanleiding tot enkele losse opmerkingen. De interpellatie van Eek getuigt op zich zelf van „vooruitzien", doch wij vreezen, dat B. en W. slechts zullen kunnen constatee ren van hetzelfde gevoelen te zijn maar evenmin to beschikken over helderziend heid ten aanzien van wat komen kan. van hetgeen het rijk mogelijk zalmaken, hoever het rijk de gemeenten zal vrij laten enz. TWEEMAAL IN EEN WEEK BRAND TE BOEKEL. Groote boerderij verwoest. Voor de tweede maal In één week tijd ls in het' gehucht Arendsnest onder de ge meente Boekei een groote boerderij In de asch gelegd. Thans woedde de brand in de boeren hofstede van het landbouwersgezin Van Sleeuwen. welke op ongeveer hónderd meter afstand is gelegen van de kortelings verwoeste boerderij. Het vuur is op onbe kende wijze ontstaan en in minder dan geen tijd stond het complex, bestaande uit woonhuis, schuur, hooibergen en eenige gebouwtjes in lichter laaie. De vlammen vonden snel haar weg door den opgeslagen oogst., voornamelijk rogge en haver. Aan blusschen viel niet te denken. De boerderij is vrijwel geheel verloren gegaan. Het vee kon nog bijtijds worden bevrijd. NA HET VERGAAN VAN DE „BINNENDIJK". De directie van de Holland-Amerika Lijn deelt ons mede, dat de officieren en beman ning van het S S. „Binendijk" met uitzonde ring van de twee gekwetsten, waarschijnlijk vandaag naar Londen reizen. Het ligt in de bedoeling hen met de „Statendam" naar Rotterdam te laten komen. EEN KOLENHANDELAAR GEARRESTEERD Reeds eenigen tijd gingen er geruchten, dat het met de tonnenmaat van het schip „De Concurrent", toebehoorende aan den kolen handelaar H K te Winschoten, niet in orde was. Bij hermeting constateerde de scheeps meter, dat inderdaad de inhoud van het schip thans ongeveer tien ton grooter was, dan op den meetbrief stond vermeld. Uit het door de marechaussee ingestelde onderzoek is komen vast te staan, dat K. eenige jaren geleden de laadruimte van zijn schip had vergroot, zonder dit te vermelden, zoodat de meetbrief nog steeds den ouden tonneninhoud aangaf. Zoo kon het gebeu ren, dat K. die geregeld met zijn schip naar Delfzijl voer om ladingen kolen uit groote zeeschepen te betrekken, in werkelijkheid meer tonnenmaat ontving, dan hij betaalde. K. is ter beschikking gesteld van den offi cier van justitie te Groningen. M. a. w.: een slag in de lucht! Trots de beste bedoelingen! De heer Jongeleen kan tevreden zijn over den uitslag zijner interpellatie, die geen nieuw terrein bestreek. Hij verkreeg waar devolle toezeggingen! Bij de rondvraag deed de heer Parmen- tier goed werk door van B. en W. de verze kering los te krijgen, dat in het kortst mo gelijk tijdsbestek het standpunt van het college inzake de luchtbescherming en met name ten aanzien van lucht-afweergeschut eindelijk zal worden gegeven. Er is haast, groote haast VERDRONKEN. Gisteravond is de 43-jarige P. Griep uit Ier- seke in de Schelde verdronken. De man is door de duisternis misleid. Vanochtend heeft men het lijk opgehaald. MOTORRIJDER TEGEN AUTO GEBOTST. Vanochtend om zeven uur is de motorrij der Oóstweg uit Exloo te Meppel tegen een passeerende auto, bestuurd door een tand arts uit Veendam, gebotst. Het ongeval gebeurde op den hoek Eerste HoofdstraatPrinsenstraat. Oostweg kwam uit de Prinsenstraat, waar het uitrijden ver boden is. Hij reed tegen de auto en viel, waardoor hij een hersenschudding opliep. In bewusteloozen toestand is het slachtoffer naar het Diakonessenhuis te Meppel ver voerd. Zijn toestand baart zorg. BEJAARDE VROUW ONDER DE TRAM GERAAKT. Gisteravond omstreeks kwart voor acht is te Zeddam de ongeveer zeventig-jarige weduwe Ageling, die met haar achtjarigen kleinzoon van 's-Heerenberg naar Lengel wandelde, door een tram van de Geldersche tramweg maatschappij overreden en ge dood. Het jongetje wist op het laatste oogen- blik de tram te ontwijken. Het slachtoffer was zeer doof. De tram heeft tengevolge van het onge luk een oponthoud van meer dan twee uur gehad. BUITENLANDSCH GEMENGD. BRUG VERNIELD. Een der drie bruggen over het kanaal tusschen Widnau en Heerbrugg, in het Rijndal bij St. Gallen (Zwitserland) is door een ontploffing vernield. Twee militairen zijn daarbij om het leven gekomen. BRAND IN KABEL VAN BELGISCHE MIJN. Gisterochtend is in de steenkolenmijnen te Eysden-St. Barbara (Belgisch Limburg) brand ontstaan in een electrischen kabel tusschen de centrale en de hoofdschacht. Een dergelijk ongeval heeft zich ook in Juli van dit jaar voorgedaan, maar dit maal zijn, dank zij den voorzorgsmaat regelen, twee kabels intact gebleven, zoo dat de stroom niet verbroken werd. Voor zichtigheidshalve heeft men de dagploeg niet laten afdalen. Er zijn geen slacht offers te betreuren. Wel is er eenige schade aangericht. HollandWest-Afrika Lijn thuisr., 8 Oct. te Dakar. AMSTELKERK. 942 (Ingez. Med.) Door W. GASCOGNE. De deur van een compartiment eerste klasse werd geopend en een heer stapte in. De dame, die reeds in de coupé had plaats genomen, zuchtte, maar zoo, dat de heer het niet merkte. Ze had gehoopt, dat zij de coupé gedurende de reis voor zich alleen zou hebben. Ze had geen behoefte aan gezel schap De heer ging aanstonds naar den tegen- overgestelden hoek der coupé, en nadat hij zijn hoed in het bagagenet had gelegd en zijn overjas had uitgetrokken, haalde hij een krant uit zijn zak en nam plaats. Voor hij de krant inkeek, wendde hij zich met een onverschilligen blik naar de vrouw in den anderen hoek. Met een schielijk ge baar hield hij dan de krant voor zijn oogen, deed of hij aandachtig las. Maar in werke lijkheid gleden zijn oogen over de regels heen, zonder dat hij de letters zag, zonder dat hij den zin er van begreep. Er was een harde uitdrukking op zijn gezicht gekomen; stijf kneep hij de lippen opeen. Toevallig had ook de vrouw naar den man gekeken. Zij kon hem nu beter zien, dan toen hij instapte. Nauwelijks hadden hun blikken elkaar ontmoet of ze wendde haar hoofd af en sloeg de oogleden neer. Het was alsof haar adem sneller ging. de kleur van haar wangen week. Krampachtig kneep ze de handen ineen. En de trein daverde in razende vaart over de rails, terwijl buiten de schemering in den nacht overging Na eenigen tijd gevoelde de man zich wat kalmer. Langs den rand van zijn krant heen, keek hij naar de vrouw. Juist op dat moment wendde zij haar hoofd weer en opnieuw ont moetten hun blikken elkaar. En dezen keer doorstond zij het, dat hij haar aanzag. Ik hoop, dat u mij gelooft, wanneer ik u verklaar, dat ik, toen ik instapte, niet wist, dat u zich in de coupé bevond. Zijn stem klonk beheerscht, zijn houding uiterst cor rect. Natuurlijk geloof ik u; ook zonder dat u dit verklaard had, vermoedde ik, dat het zoo was. Haar stem was diep en aangenaam, en het was of een lichte trilling met moeite werd onderdrukt. Eenigen tijd was het stil in de coupé. Bei den deden nu alsof ze lazen, hij in zijn krant zijn in een boek, dat zij uit haar tasch had genomen. Maar af en toe bespiedden zij elkaar, wan neer ze meenden dat ongemerkt te kunnen doen. Dan was zij het die sprak. Mag ik u vragen of u misschien een spoorboekje bij u heeft en zou ik het dan even mogen inzien? vroeg zij. Ze wist een klank in haar stem te leggen, welke haar verzoek deed klinken alsof zij door haar vraag hem een gunst bewees. Hij voelde het onmiddellijk, het prikkelde hem, maar daarvan viel niets te bespeuren, toen hij antwoordde. Tot mijn spijt kan ik u niet aan een spoorboekje helpen. Maar ik reis veel. Mis schien zou ik u zoo van dienst kunnen zijn, zou ik u de inlichtingen kunnen geven waar naar u in het boekje wilde zoeken Even aarzelde zij, zocht naar haar woor den. Waar stopt deze trein het eerst? vroeg ze dan. Zijn gezicht vertrok. Wat bedoelde ze met haar vraag? Hij voelde, dat het bloed hem naar het hoofd steeg. Het duurt ruim een uur, voor we het eerste station, waar de trein stopt, bereiken antwoordde hij dan en hij vervolgde: Maar als u dat te lang duurt, wil ik met ge noegen aan de noodrem trekken en in een andere coupé overstappen. Jammer, dat we geen doorloopend rijtuig hebben. Dat zou het geval heel wat gemakkelijker gemaakt hebben. Wees niet dwaas! Ze zei het met een lachje, dat hem nog meer irriteerde dan haar vraag, wanneer de trein stopte. Het zou een schandaaltje worden. Het treinper soneel zou vragen, waarom u aan de nood rem trok en de andere passagiers zouden nieuwsgierig zijn. Als ze mij naar de reden vroegen, zou ik antwoorden, dat ik een dame van mijn onaangename tegenwoordigheid wilde ver lossen. Men moet van twee kwaden het minste kiezen, merkte ze snedig op. Laat u dus de noodrem alsjeblieft met rust Je weet je woorden nog altijd even vlot te kiezen, meende hij. Dat is mogelijk, gaf ze toe. Ik kies ze misschien soms wat te snel, zoodat men er soms meer achter zoekt, dan ik in werke lijkheid bedoelde. Slaat dat op mij? informeerde de man, die zijn hoekplaatsje al sprekende meer en meer verliet en langzamerhand tegenover zijn medepassagiere was komen te zitten. Misschien, opperde zij hem met half ge sloten oogen aanziende. MisschienVer keerd verstaan heeft misverstand tot gevolg en ruziesEn dat drijft de beste vrienden uit elkaar Weer werd er eenigen tijd niet gesproken. En de trein ratelde voort door een donke ren nacht Ook wij werden uit elkaar gedreven, merkte hij na een poos zwijgen peinzend op. Dat is niet heelemaal juist, sprak zij tegen. Jij ging weg Wil je daarmee zeggen, dat het je spijt, dat ik heenging, dat jij niet van mij wegge gaan zou zijn, wanneer ik het niet gedaan had? Van zijn bedaardheid was plotseling niets meer overgebleven; hij sprak haastig, ze nuwachtig. De vrouw tegenover hem gaf nu geen ant woord. Je zwijgt, en je kunt anders zoo gauw je woorden vinden. Ik ben bang dat je weer verkeerd zou verstaan Daar behoef je niet bang voor te zijn. Ik heb geleerd, geloof me. Ik wil wel beken nen dat ik het was, die de fout maakte. We maken allen wel eens fouten, Ro bert. Ze gebruikte nu zijn voornaam en het klonk hem als muziek in de ooren. Geloof me Hilde, ook hij durfde nu haar bij den voornaam te noemen ik heb er spijt van, dat ik wegging. Ik heb er onder geleden; van het eerste oogenbllk af Zou we het niet opnieuw kunnen probeeren samen door het leven te gaan? Ze zag hem niet aan, tuurde naar de pun ten van haar schoenen. Hebben we het al niet eens geprobeerd? vroeg ze en haar stem klonk opvallend zacht en weemoedig, Denk daar niet meer aan smeekte hij Dat is geweest. Je kunt daar toch maar niet steeds aan blijven denken. Maar als je niet aan gemaakte fouten denkt, maak je ze opnieuw en een tweeden keer zijn de gevolgen mogelijk ernstiger dan de eerste maal. Zoo bedoel ik het niet, Hilde. Wat dat betreft, zal ik nooit vergeten, wat er gebeurd is en ik zal er wel voor oppassen, dat ik niet de oorzaak ben, datWat ik bedoel is dit: De toekomst ligt voor ons en die mogen we niet bederven, door alleen maar achter ons te zien. En wat zal de toekomst brengen? Ze vroeg het meer aan zichzelf dan aan hem. Het is niets voor ons, voor jou noch voor mij, alleen door het leven te gaan met de herinnering aan het schoone, dat we samen mochten beleven. Kom, Hilde, is alles weer goed? De trein verminderde zijn vaart en stopte en uit een compartement eerste klasse stap ten een heer en een dame, die vervolgens gearmd naar het plaatskaartenbureau wan delden, waar de heer twee kaartjes nam voor den eerstvolgenden trein naar de plaats, vanwaar ze juist gekomen waren. Wat zouden vader en moeder wel gezegd hebben, fluisterde zij in zijn oor, wanneer ik hun zoo onverwachts op hun dak was ge vallen. Ze zouden stellig gedacht hebben, dat we al in de eerste week na onze huwelijks reis ruzie gekregen hadden en dat ik van je was weggeloopen, antwoordde hij grinni kendDaar komt onze trein; we gaan naar ons eigen nestjeDe heer en dame, die een eerste klas coupé instapten, zochten niet ieder een hoekplaatsje (Nadruk verboden). (Auteursrechten voorbehouden) PREDIKBEURTEN. Leiden Remonstr. Gem.: Nam. 8*6 uur, ds. Mispelblom Beyer. Hazerswoude Salvatori: Nam. 71/4 uur, ds. C. van Dorp van Alkmaar. NED. HERV. KERK. Aangenomen- Naar Deventer (vac.-A. J, Wer ner), D. Visser te Nleuw-Helvoet; naar Well en Ammerzoden. B. F. C. de Groot. cand. en hulp- pred. te IJsselmonde. Beroepen: Te Haarlem (als hulppred.). H. Beker, cand. aldaar; te Werkendam, W. Heer- ma te Zeist. Bedankt: Voor Dokkum, J. v. Doorn te Ouderkerk a. d. Amstel; voor Harderwijk, M. Baan te Bussum. GEREF. KERKEN. Tweetallen te Deventer (vac -dr. P. Prins), J. C. Gilhuis te Mijdrecht en H. J. Riphagen te Schoonebeek; te Hilligersberg-Terbreggc, E. Teunls te Oostzaan en J. B. Vogelaar te Scha- rendijke. Aangenomen: Naar Harkstede, Joh. den Ouden te Campen (Dultschland)naar Oost- kapelle (als hulppred.) G. v. Doornik, cand. te Delft, die bedankte voor Abbenbroek (als hulppred.); naar Zeist (als hulppred.) A. Els- hout. cand. te Rotterdam. Beroepen te Ede (als hulppred H. J. Lam- bers Heerspink, cand. te Coevorden. CHR. GEREF. KERK. Tweetallen te Middelburg: J. Jongeleen te Apeldoorn en J. P. Meijering te Zwijndrecht; te Steenwijk, P. H. v. Marrum te Nieuw-Am- sterdam en J. Tijmes te Nunspeet. Zoover behoeft het niet te komen. Mits evenwel onze stad beBchikt over voldoende afweergeschut. Ge kunt daartoe medewerken door Uw bijdrage onverwijld te zenden aan den penningmeester der Luchtafweer-Commis- sie, p/a Noordhollandsch Landbouwcre- diet (giro 2915). VOOR WOENSDAG 11 OCTOBER. Hilversum I, 1875 en 414,4 M. NCR.V.-Uit- zending 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart 8.00 Eventueel Berichten ANP., schriftlezing, meditatie 8.15 Gr.muz. (9.30 9.45 Gelukwenschen) 10.30 Morgendienst 11.00 Gr.muz. 11.15 Ensemble v. d. Horst 12.00 Berichten 12.15 Gr.muz. 12.30 En semble v. d. Horst en gr.muz. (Om 12.45 even tueel berichten ANP.) 1.30 Orgelconcert 2.30 Gr.muz. 3.00 Christ, lectuur 3.30—3.55 Gr.muz, 4.00 Viool voor dracht met pianobege leiding en Gr.muz. 4.45 Felicitaties 5.00 Voor de Jeugd 5.45 Gr.muz. 6.00 Land- en tuinbouwcauserie 6.20 Gr.muz. 6.30 Taal les en causerie over het Binnenaanvarlngsregle- ment 7.00 Berichten 7.15 Muzikale cause rie 7.45 Gr.muz. 8.00 Berichten ANP., her haling SOS.-Berichten 8.15 Evangelisatie- dienst 9.45 Bel Canto (10.0010.30 Berichten ANP., actueel halfuur) 11.20 Gr.muz. 11.50 —12.00 Schriftlezing. Hilversum II, 301,5 M. VARA.-Uitzending 10.00—10.20 vjn. VPRO. 6.30—7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Eventueel berichten ANP. .hierna: Gr.muz. 9.30 Causerie „Onze keuken" 10.00 Morgenwijding 10.20 Voor arbeiders in de Continubedrijven 11.30 Voor de vrouw 12.00 Gr.muz. 12.15 VARA.-or kest 12.45 Berichten ANP., gr.muz. 1.00— 1.45 VARA.-orkest 2.00 Knipcursus 2.30 Gr.muz. 3.15 Voor de kinderen 5.30 VARA. orkest 6.30 „Graphologie, middel tot men- schenkennis", lezing 7,00 VARA.-kalender 7.05 Felicitaties 7.10 Koorzang 7.30 Bijbel vertellingen 8.00 Herhaling SOS-Berichten 8.03 Berichten ANP., VARA.-Varia 8.15 Vraag en antwoord 8.30 VARA.-orkest en solisten 9.15 Radiotooneel 9.45 Gr.muz. 10.00 Causerie „Schuldig of onschuldig?" 10.07 De Ramblers 10.40 Medische vraagbaak 1100 Berichten ANP. 11.10 Gr.muz. 11.30—12.00 Orgelspel. Engeland, 391 en 449 M. Geen opgave ont vangen. Radio-Paris, 1648 M. Geen opgave ont vangen. Keulen, 456 M. 5.20 en 5.50 Gr.muz. 6.30 Otto Fricke's orkest 7 50 Het Amusements sextet en solist 9.30 Gr.muz. 10.00 Populair concert 10.30 Omroeptrio en solisten 11.20 Omroeporkest 1.35 Populair concert 2,35 Gr.muz. 3.20 Leo Eysoldt's orkest en solisten 5.00 Zang 5.20 Orkest van de Rijksarbeids dienst 7.4012,20 Zie Deutschlandsender. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 en 1.30—2,20 Gr.muz. 5.20 Zang en gr.muz. - 6.50, 7.20 en 7.45 Gr.muz. 8.20 Ontspannings programma voor soldaten 8.50 Omroepsym- phonie-orkest, gemengd Omroepkoor en solisten 10.50—11.20 Gr.muz. 484 M.: 12.35 Om- roepdansorkest 12.50 Gr.muz. 1.30 Omroep- dansorkest 1.502.20 Gr.muz. 5.20 Om- roepsymphonie-orkest (opn.) 5.35 Zang -- 5.50 Omroepdansorkest 7.05 Gr.muz. 8.2U Uitzending voor soldaten 8.50 Radiotooneel 9 50 Gr.muz. 10.30 Het Eugène Ysaye- kwartet (met toelichting) 11.0511.20 Gr.- muziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.40 Orkest van de Rijksarbeidsdienst. (In de pauze: dracht) 8.20 Omroeporkest 9.20 Berichten 9.40 Otto Dobrindt's orkest. (Om 10.00 jBc- richten) 11.20 Berichten. Hierna tot ïzJ» Nachtconcert. R.O.V. RADIO-CENTRALE. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE Woensdag 11 October. Ie Programma: lederen dag van 8—24 utf* A.V.R.O., V.AJR.A. enz. 2e Programma: lederen dag van 824 uiu K.R.O., N.CJR.V. enz. 3de Programma: 8.00 Keulen (Ber. 9.20) 9.50 Diversen 10.00 Keulen 11.20 Brussel VI. (12.20 Ber.) 1.20 Keulen (Ber.) R. Danmark 3.50 Keulen 4.20 Brussel.ju —5.10 R. Danmark 5.35 Motala 6.20 Brus sei vi. 6.35 Diversen 7.20 Brussel V 8.50 Brussel Fr. 9.20 Brussel VI. (Ber.) 10.20 Deutschlands. (11.20 Ber.). 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 8.20 üjU geland 9.20 Gram.muziek GRD. of div. 10.35 Engeland 11.35 Brussel Fr. Uf. Parijs Radio (Ber.) 1.20 Engeland J; Brussel Fr 5.00—5.09 Scheveningen Have (Ber.) 5.20 Engeland (Ber.) 5.35 Rruss Fr 6:20 Engeland 6.50 Parils Radio (»er^ 7.20 Keulen (Ber.) 7.35 Beromunste» 7.50 R. Danmark 8.20 Engeland 'Ber.) 8.35 Deutschlands. 9.20 Keulen (Ber.) BeromÜnster 9.50 R. Danmark. Wijzigingen voorbehouden. 2—3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10