TWEED-JASSEN Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 6 Odoiier 1939 Circusreizigers Aspirin] RAUMANNsTEPPEMA Handschoenen - Shawls Vervolg van Hitler's rede VRAGENRUBRIEK A !X Kind te Alphen verdronken (Vervolg van het le Blad). 2. De tweede reden lag evenwel ln die on zalige garantiebelofte, welke men e'en staat heeft gedaan, die heelemaal niet bedreigd werd, die evenwel thans, gedekt door twee wereldmogendheden, zich zeer snel Inleefde ln de overtuiging, een groote mogendheid ongestraft te künnen provoceeren, ja mis schien zelfs hoopte, daarmede de voorwaar de te scheppen voor de verwezenlijking van zijn eigen Idiote ambities. Want zoodra de Polen zich ln het bezit, wisten van deze garantie, begon voor de daar wonende min derheid een waar schrikbewind. Ik heb niet tot taak. te spreken over het lot van de Oekralnsche of Wlt-Russlsche volksdeelen, welker Interessen thans bij Rusland liggen, doch Ik heb den plicht, te spreken over het lot van die honderd duizenden Dultschers, die eens dit land sedert vel» honderden jaren pas cultuur hebben gebracht. Hoevelen hunner wegge voerd zijn, waar zij zijn. kan ook thans niet worden vastgesteld. Plaatsen met hon derden Duitsche bewoners tellen geen man nen meer. Zij zijn finaal uitgeroeid. In an dere plaatsen weer heeft men de vrouwen vermoord, meisjes en kinderen onteerd en gedood. In 1598 schreef de Engelschman sir George Garew ln zijn diplomatieke rappor ten aan de Brltsche regeering, dat de meest kenmerkende karaktereigenschappen der Polen barbaarschheld en moreele bande loosheid zijn. Deze barbaarschheid ls in de afgeloopen eeuwen niet veranderd. Wat zich ln dit land ln de laatste maanden heeft afgespeeld en zich in de laatste vier weken heeft voorgedaan, ls één enkele aan klacht tegen de verantwoordelijke makers van een zoogenaamd staatsproduct. dat Iedere volksche, historische, cultureele en zedelijke voorwaarde ontbeert. Wanneer ook maar 1 pCt. van deze af schuwelijkheden ergens ter wereld tegen over Engelschen zou zijn gepleegd, dan zou lk de verontwaardigde burgermannetjes iBiedermaenner) willen zien, die thans ln schijnheilige verontwaardiging het Dult- sche of Russisohe optreden veroordeelden. Neen, aan dezen staat en aan deze staats leiding een garantie verleenen, zooals ls ge schied, kon slechts tot het ergste onheil lelden. Noch de Poolsche regeering, en de haar dragende kleine kliek, noch het volk van den Poolschen staat als zoodanig, waren ln staat de verantwoordelijkheid af te meten, welke gelegen was ln een dergelijke ver plichting van half Europa te hunnen gun ste. Uit dit opgeruide medelijden eenerzljds en uit het gevoel van veiligheid, dat Polen onder alle omstandigheden gegarandeerd was, ontsprong het optreden van de Pool sche regeering in den tijd tusschen April en Augustus van dit Jaar. Dat kwam ook tot uitdrukking bij het Innemen van een stand punt tegenover mijn pacificatie-voorstellen. De regeering wees deze voorstellen van de hand, omdat zij zich door de openbare meening gedekt of zelfs aangespoord ge- voejde en de openbare meening dekte haar en spoorde haar op dezen weg aan, omdat zij door de regeering niet werd verbeterd en vooral, omdat zij bij Iedere daad zich naar bulten voldoende verzekerd gevoelde. De waarschuwing aan de Poolsche regee ring, Danzlg niet meer lastig te vallen met verdere ultimatieve nota's en vooral de stad op den duur niet economisch te wurgen, heeft tot het tegendeel geleld, tot de ver keerstechnische afsnoerlng van de stad. De waarschuwingen, de voortdurende fusll- leering en marteling van Dultschers einde lijk te staken, althans er tegen op te komen, heeft geleld tot een toeneming van deze barbaarsche daden. De Duitsche voorstellen, nog op het laatste oogenbllk een billijke en verstandige regeling tot stand te brengen, werden beantwoord met de algemeene mobi lisatie. Het Duitsche verzoek (ln overeenstem ming met de door Engeland zelve gegeven gedachte), een onderhandelaar te sturen, werd niet opgevolgd en den dag daarna beantwoord met een maar al te beleedlgen- de verklaring. Onder deze omstandigheden was het duidelijk, dat door de verdere aan vallen op het rijksgebied het Duitsche ge duld thans ten einde zou loopen. Wat de Polen valschelijk als zwakte had den uitgelegd, was ln werkelijkheid ons ver antwoordelijkheidsgevoel en mijn wil, wan neer het eenigszlns mogelijk zou zijn, toch nog tot een overeenstemming te komen. Daar zij evenwel meenden, dat dit ge duld en deze lankmoedigheid als zwakte hun alles zouden veroorloven, bleef niets anders over dan hun over deze dwaling opheldering te geven met de machtsmid delen. Onder deze slagen ls deze staat thans vernietigd en weggevaagd. Een der meest onzinnige daden van Versailles ls daar mede terzijde gesteld. (Wordt vervolgd). „Maar Karei, wat doe Je met de vlie- genspuit?" „Oom Arthur heeft gezegd, dat hij een mug in het oog had." G. R. te L. - Men maakt ons erop op merkzaam, dat het adres van den heer J. J. van 8eventer, secretaris van den B.V.L., thans De Mey van Streefkerkstraat 26. AALSMEER. Groote hoeveelheid drank gestolen. De caféhouder J. Z. kwam gistermorgen tot de onaangename ontdekking dat onge- noode gasten zijn etablissement met een bezoek verrast hadden. Het was hun blijkbaar niet zoo zeer om geld dan wel om spiritualiën te doen. Al thans alleen een groote hoeveelheid sterke drank werd ontvreemd. Niet minder dan 70 kruiken jenever, een aantal flesschen brandewijn en andere drank wordt vermist. De gemeente-polltle stelt een onder zoek in. HAARLEMMERMEER. Beroepen. Beroepen bij de Ned. Herv. Gem. te Blok zijl de heer M. E. Ouwehand, candidaat en hulpprediker te Badhoevedorp. VRIJDAG, ZATERDAG, MAANDAG VOORAF EEN SPANNENDE COWBOY-FILM. 757 KATWIJK AAN ZEE. Een prijsregelingscommissie. Op Initiatief van den burgemeester ls een commissie tot prijsregeling ln het leven ge roepen. Het doel ls om conflicten ln het be palen der verkoopsprijzen te voorkomen. Deze commissie zal zich op de hoogte stellen der Inkoopsprijzen en in verband daarmee de winstmarge bepalen. Die commissie bestaat uit de heeren mr. R. Warmoltz, Inspecteur van politie; C. van Tongeren, voorzitter van den Chr. Midden standsbond; C. v. d. Plas, lid van den Chr. Middenstandsbond; J. de Wal. vertegen woordiger van de Coöperatie „Helpt Elkan der"; J. W. van Leeuwen, lid van de Hanze; Y. Verdoes. ongeorganiseerd middenstan der en W. O. v. d. Tolen, als particulier. Onze plaatsgenooten P. den Hollander en Jac. Imthorn slaagden te Den Haag voor het polltie-dlploma van den Bond van Chr. Politieambtenaren in Nederland. Geslaagd te Den Haag voor het ma chinistenexamen Diploma A. de heer J. Ketting, alhier. LEIDSCHENDAM. Wegens het voeren van onvoldoend gdljkte gewichten, heeft de politie proces verbaal opgemaakt tegen den koopman J. B. wonende aan de Smitslaan alhier. De gewichten zijn ln beslag genomen. LISSE. BEGRAFENIS VAN WIJLEN Ds. G. TICHELAAR. Zeer groote belangstelling. Gistermiddag had hier onder zeer groote belangstelling de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen ds. G. Tichelaar, emeritus predikant van de Ned. Herv. Gem. alhier. Hoewel de overledene den laatsten tijd te Zeist woonachtig was, was het toch zijn wensch om in de laatste gemeente waar hij het predikantsambt vervulde ter ruste gelegd te worden, waartoe het stoffelijk overschot naar hier was overgebracht. In de Ned. Herv. Kerk, waar ds. Tichelaar verscheidene jaren het Woord heeft mogen bedienen en hij ook het vorig jaar zijn zil veren ambtsjubileum mocht herdenken, werd een rouwdienst gehouden welke geleid werd door ds. Chr. Eerhardt van Hillegom, Consulent der gemeente van Llsse. Er was veel belangstelling van de zijde der Ge meente die haar oud-predikant de laatste eer wilde bewijzen. De plechtige ure werd aangevangen met het zingen van ps. 42 1 en 3. Vervolgens werd een lijkrede gehouden door ds. Eer- hardt, welke volgens den wensch van den overledene kort was. Ds. Eerhardt wees op den ernst van dit oogenbllk en richtte woorden van troost en deelneming tot de nabestaanden. Ds. Eerhardt sprak naar aanleiding van de vier eerste verzen uit de laatste rede van Jezus tot zijne discipelen „Uw hart worde niet onroerd; gij lieden gelooft ln God. geloof ook in mij", enz. Van dr. Th. Ruys Jr., Geref. Fred welke wegens verblijf op de Generale Synode der Geref. Kerken verhinderd was, werd een schrijven van deelneming voorgelezen. Aan de groeve werd een dankwoord ge sproken door ds. H. Bakker van Amsterdam zwager van den overledene. Onder de talrijke aanwezigen werden vele predikanten opgemerkt uit den Ring en uit vorige standplaatsen van ds. Tichelaar. Ontspanningsavonden voor Militairen. In onze gemeente is een comité opge richt onder den naam: „Chr. Centrale Ont spanning Militairen". Het comité bedoelt het organlseeren van een winterprogramma van ontspannings- en ontwikkelingsavonden voor militairen en wil dit doel bereiken door de bestaan de vereeniglngen en organisaties met haar arbeid ln te schakelen en door zelf aan vullend te werken. Reeds werden meerdere toezeggingen tot medewerking verkregen. Tevens werd con tact gezocht mét alle organisaties die op positief Christelljken grondslag aan het gestelde doel willen medewerken. Het se cretariaat wordt waargenomen door P. v. Hartlngsveldt, Kanaalstraat 227. Ook an deren die zich met soortgelijk werk bezig houden, doen goed overleg te plegen in verband met regeling data. enz. Moge op deze wijze veel goeds tot stand worden ge bracht voor de gemobiliseerden. NOORDWIJK AAN ZEE. Herdenking 25-jarig bestaan C.J.V. „Volg Mij". In de Herv. Kerk werd ter gelegenheid van het 25-jarlg bestaan van de Chr. Jongel. Vereen. „Volg Mij" een feestelijke bijeenkomst gehouden. Als spreker trad op ds. G. Bos van Den Kaag, die in een ern stige rede de beteekenis der Chr. Jongel. Vereeniging maar ook van een herdenking heeft geschetst. Namens het N.J.V. sprak de heer Dooren hout, algemeen secretaris om de geluk- wenschen van het Hoofdbestuur over te brengen en nog eens te wijzen op het groote voorrecht, voor de gemeente om een Chr Jongel. Vereenlglni. te bezitten Ga moedig voort aldus spr. „in 's Konings dienst." Tot slot sprak de Eere-Voorzitter ds. N. J. Cupido, die zijn blijdschap wilde uitspre ken over het feit, dat vooral de laatste jaren de arbeid der Vereeniging steeds op hooger peil kwam. Na dankgebed en gemeenschappelijk ge zang was deze bijeenkomst beëindigd. In een der zalen spraken nog eenige af gevaardigden hun beste wenschen uit. Ook een der oud-voorzitters getuigde van de vele zegeningen, die de C.J.V. vele Jonge men- schen kan schenken. Het was een mooie herdenkingsavond NOORDWIJKERHOUT. Tot kapelaan der St. Jozef-parochie is benoemd dc heer M M. Hozestraten van Westwoud (N.H.) in plaats van kapelaan A. W. van Egmond, die naar Medemblik vertrekt. Bij de gemeentelijke arbeidsbeurs staan 130 werkloozen ingeschreven. Nu de mobilisatie vele werkkrachten heeft opge- eischt, is dit getal hoog te noemen. De kerkeraad der Herv. Gemeente heeft gedurende den tijd der predikants vacature benoemd tot consulent, ds. Siddré van Noordwijk-Blnnen. Tot onderwijzeres aan de St. Jozef meisjesschool is benoemd mej. M. Ver beek, alhier. OEGSTGEEST. Loop der bevolking. Gevestigd: C. M. de Haas. Regentesselaan 37 P. P. Meerburg, Rijnzlchtweg 52 E. C. Over- duin, verpleegster, Oranjelaan 2 E. G. Middel- verpleegster. Einmalaan 27 M. H. Overes, A. v. Burenlaan 5 C. Visser en vr„ Regentesse laan 39 J. C. van der Ven, de Kempenaer- straat 33 E. Kuiters, Terweeweg 60 C. J. Plug, verpleegster, Endegeest Raden Mas A. DJoihoadhiningrat en gez., Duivenvoordestraat 55 A. M. Th. Smits, verpleegster, Endegeest S. M. J. Weeink geb. Zinsmeester, Regentesselaan 41 A. Pezle en gezin, Pr. Bernhardlaan 44 H. M. C. Havenaar, Leld$chestraatweg 5 M. J. Brink, Duivenvoordestraat 53 J. H. van de -Water, Geversstraat 42 -rjr -E. P. Robbers, ver pleegster, Endegeest L. M. H. Hartkoorn, Rhijnhofweg 9 D. F. Bevin. de Kempenaer- straat 75 S. Meihuizen, verpleegster. Endegeest H. A. F. C. Entzinger.'iL. de Col.laan 28 R. L. Mulder, Haarlemmertrekvaart 21 A. L. C. Versantvoort, verpleger. Endegeest A. de Wit. Konlnginnelaan 10 H. Kievit. Terweeweg 27 C. J. de Winter, Wilhelminapark 4 M. de Bruin, verpleegster. Endegeest P. Lan, ver pleegster. Endegeest L. van der Plas. W. Pyrmontlaan 20 M. van Gent. Nassaulaan 46 J. Beimers, W. Pyrmontlaan 20 J. A. Schalkwijk, Jullanalaan 4 G. M. Blom, Ch. de Bourbonlaan 8 Lie H. Tjiang. Duivenvoorde- straat 53 J. G. van der Son. Julianalaan 13 A, J. Bolte en vr.. Toorenveltstraat 16 E. Amersfoort, Dorpsstraat 52 A. Nagtegaal. Pr. Bernhardlaan 49 J. H. Hoogervorst, Wilhel minapark 19 H. Volker, L. van Oud-Poelgeest 34 A. C. M. Menken, v. Assendelfstraat 8. Vertrokken: P. W. Jansen Schoonhoven, naar Lichtenvoorde B. G. Roos. naar de Hilt, Haxebroeklaan 37 M. Havenaar, naar Voor hout, Teylingerlaan 30 W. A. Prinsloo en gezin, naar Leiden. Rijnsburgerweg 105 G. Heegstra, naar Delft, Westplants. Ill J. H. Bijl, naar Leiden. J. v. Goyenkade 1 A. W. Fransen geb. Baljet. naar Noordwijk. Q. van Uffordstraat 19 M. E. van der Breggen, naar Rotterdam. Coolsingel L Goudkuil, naar Zwammerdam, Dammebuurt B 56 J. M. Nauta naar Wageningen. Nassauweg 14 J. I. van de Kerkhof, naar Schinveld. Emmastraat 7b M. H. van Zanten, naar Utrecht, Tijmstraat 31 J. Bruining. naar Amsterdam, Keizersgracht 630 A. van Dijk, naar Ned. Indië J. K. v. d. Nieuwendijk, naar Voorhout, 's Gravendamsche- weg 17 A. Wiersma, naar Amaterdam, v. Baerlestraat 126 P. L Waasdorp, naar Den Helder, Kon. Marine-instituut A Goudswaard en gez.. naar Leiden. Cobetstraat 19 D. C. H. C. de Stoppelaar. naar Den Haag. Dr. v. Wely- straat 2 G. Pot, naar Leiden, 3 Octoberstraat 68 H. Slijkhuis, naar Leiden. Noorderstraat 7 I. M. van Rooyen, naar Leiden, Rijnsb.weg 105 A. Doornik, naar Leiden. Hoogewoerd 72 G. F. Evelein, naar Delft, Kórenmarkt 19 J. O. de Wet. naar Leiden. Rijnsburgerweg 105 E. Amersfoort, naar Leiden. Meezenstraat 2 K. J. Bakker geb. Nederhoed, naar Salatiga N.I. M. H. Alvers, naar Rijnsburg. Kctwiikscheweg 18 J. B. Haverkorn. naar Bangkok N.I. N, W. van der Bent, naar Halmaheira N.I. C. M Molen kamp, naar Haarlem. Leidschestraatweg 24 zw. M. van Dam en gezin, naar New York A. J. Vredeveld, naar Lelden, Rijnsburgerweg 39 J. L. BUI, naar Amsterdam. Wilhelmlnagasthuis J. M. Ravelli, naar Breda. Kon. Mil. Ac. J. H. Fransen van de Putte, naar Lelden. Stille Rijn 11 G. P. Fransen van der Putte geb. van Wageningen, naar Australië E. J. Fontein, naar Apeldoorn H. P. Degens, naar Leiden, J. v. Goyenkade 1 G. Allaart, naar Den Haag, W. de Zwijgerlaan 155 T. van Beusekom. naar Leiden, Heerenstraat 41 H. J. van Beu gen, naar Lienden. Zandweg 161 N. Bouwman naar Wassenaar. Rijksstraatweg 149 J. J. Buis naar Zeist, Sanatoriumlaan 67 F. M. Rotte veel, naar Noordwijk, Lindenplein 7 A. M. C. de Boer, naar Geertruidenberg, Emma weg 17 A. K. van Konijnenburg geb. Hüppeden, naar Leiden, Warmonderweg 1 C. J. Jansen, naar Noordwijk, Nw. Zeeweg 2 A. J. Pompen, naar Bussum. Majellastichting A. C. van Wagenin gen geb. Schippers naar Den Haag. Frankenslag 153 T. de Boer. naar Warmond. Buurtscheweg 150a A. Lubitzky, naar Dusseldorf A. J. Da- vidzon. naar Egmond, Wilhelminastraat 76 L. de Boer. naar Warmond. Buurtscheweg 150a H. Vijfhuizen, naar Woerden. Prinsenlaan 60 G. B. P. Graner, naar Leiden. Hooigracht 55 J. van Staden, naar Leiden. Kolfmakerssteeg 9a. Burgerlijke Stand. Geboren: Maarten, z. van H. Kuivenhoven en A. den Haan Marijke Cornelia, d .van H. E. V. Coster en B. D. Paget Karei, z. van C. van Klaveren en J. van Aalst Marinus, z. van P. Sierat en H. Broers Jacobus, z. van P. van Tol en A M. Laterveer Henricus Quirinus Willebrordus. z. van A. J. van der Voort en A. C. Verhoeven Dirk, z. van J. de Wagt en J. van der Laab. Overleden: Helena den Haan geb. van dei- Burg. 55 jaar Ondertrouwd: Cornelis van Leeuwen en B. Lammers B. D. Robbers en S. de Pree W. A. de Jong en A. van den Ham. T A B l E T T E N (ba$ER|] 743 (lngez Med RIJNSBURG. Ned. Chr. Landbouwers en Tuindersbond. De afd. Rijnsburg van dezen Bond ver gaderde ln Café Centraal. De voorzitter, de heer G. v. Egmond, zette het doel uit een, n.l. bespreking van het bekende schrij ven van de Ned. Sierteeltcentrale. Dit schrijven bevat de verplichting van het in leveren van 50% der tulpen en hyacinthen ln het plantjaar 1939/40. Daarover ontstond een uitgebreide dis cussie. Verschillende wenschen werden naar voren gebracht en bezwaren besproken. Men meende, dat deze drastische sanee- rlngsmaatregel moordend ls voor het be drijfsleven vooral der kleine bloembollen- kweekers. Het geheele vak wordt met on dergang bedreigd Met alg. st. werd ten slotte besloten, het Hoofdbestuur te verzoe ken bij de bevoegde instanties te bewerken, dat de Regeering dezen maatregel alsnog zal intrekken. Mocht dit laatste niet mogelijk zijn, dan wordt het Hoofdbestuur verzocht alle po gingen te willen aanwenden om voor de Ingeleverde bollen een behoorlijke schade vergoeding te verkrijgen, omdat velen de schade niet kunnen dragen. Het plaatselijk bestuur zal tevens al het mogelijke doen om voor gemobiliseerde vakgenooten verlof te verkrijgen. Na rondvraag volgde sluiting. De inhoud van de bussen voor vrije zitplaatsen bedroeg in de Ned. Herv. Kerk en Kerkzaal f28.37. SASSENHEIM. Bijeenkomst „St. Chrispijn." De gewestelijke R.K Schoenmakers-pa troons- en Winkeliersvereeniging „Lisse en Omstreken" vergaderde in „Het Bruine Paard". De voorzitter deelde mede, dat van de fabrikanten bericht was ontvangen, dat zij voorloopig niet meer kunnen leveren; de afnemers zullen nog nader bericht ont vangen. In verband hiermede merkte de voorzit ter op, dat de groothandelprijzen reeds met 20 a25% verhoogd zijn. Algemeen verwacht men nog hoogere prijzen, ook voor de lederprijzen, waardoor ook de reparatie- prijzen zullen stijgen. Het punt „hulp aan gemobiliseerde col lega's" behoefde niet ln behandeling te ko men. daar er geen leden gemobiliseerd zijn Het winterprogramma werd vervolgens vastgesteld, waarna sluiting. VOORHOUT. Jaarvergadering R.K. Sportver. „Foreholte". In de groote zaal van het Parochiehuis vergaderde de R K.S.V. „Foreholte" De voorzitter de heer J. P. Vester opende en installeerde den nieuwen geestelijken Adviseur kapelaan Stoellnga. Deze sprak den wensch uit, zijn beste krachten aan de vereeniging te mogen schenken. De notulen en het jaarverslag van den secretaris den heer C. P v. d. Berg, werden vastgesteld, evenals het financieele verslag van den penningmeester. De ontvangsten bedroegen van 1 September 1938 t/m 31 Aug. 1939 f. 811.96, de uitgaven f. 798.59. In kas f. 15.28. De aftredende bestuursleden C. P. v. d. Berg en C. Th. Heusen werden herkozen, evenals de leden der elftal-commissie W. J. Turnhout, C. P v. d Berg en C. Th. Heu sen. Tot leden der kascommlssle werden benoemd P. v. Kampen en B. Voorn. Na bespreking der competitie, bracht de heer Heusen als afgevaardigde naar de vergadering van het Leldsche District ver slag uit, waarna sluiting volgde. VOORSCHOTEN. Voor opleiding als candldaat-Indisch ambtenaar hier te lande is aangewezen A. J. van de Ven alhier. Maarsmanssteeg 44a6. HEDEN GEËTALEERD DE NIEUWSTE VOOR HERFST EN WINTER. 778 (lngez. Med.) ALPHEN. Voor opleiding als candidaat Indisch ambtenaar hier te lande ls aangewezen G. de Vos alhier. BODEGRAVEN. Wcgverbeterlng op kom»t. Sinds verleden jaar ls de Zuidzijdscheweg, de verbinding tusschen Bodegraven en Nieuwerbrug langs den Zuidelijken Rijn oever geplaatst op het tertiair wegenplan Als gevolg daarvan zal het Gemeentebestuur thans worden voorgesteld om met mede werking van de Provincie tot een grondige verbetering van dezen weg over te gaan. waarbij de resten van den Ouden Rijndijk zullen worden afgegraven. De Raadhuisplannen. De Raadhuisplannen zullen in verband met de tijdsomstandigheden waarschijnlijk niet verder worden voorbereid. Zulks stellen B. en W. tenminste aan den Raad voor. Raadsagenda. De raad vergadert op Woensdag 11 Octo ber a s. te 2 uur nam.. 1. Opening. 2. Vaststelling notulen 9 Aug. en 5 Sept. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel tot wijziging van de rekening-courant-over- eenkomst met de Incassobank. 5. Voorstel tot aankoop van grond van den heer J. v. d. Glesen. 6. Voorlooplge vaststelling van de rekeningen van de bedrijven en van de gemeente-rekening over het dienstjaar 1938. 7. Voorstel tot reconstructie van den Zuld- zljdschen- en Weypoortschenweg. 8. Voorstel inzake den bouw van een Raadhuis. 9. Aan bieding van de gemeente-begrooting en de begrooting van de bedrijven over het dienst jaar 1940. De Ned. Herv. Diaconie ontving een extra gift van f. 200 en enkele kleinere giften tot een totaal bedrag van f. 110. De heer G. J. Blom. alhier ls benoemd tot instructeur van de Landelijke Rijver- eeniging „De Alphensche Ruiters". Gisteravond is een vijfjarig zoontje van den heer A. v. D. wonende aan den Groe- neweg onder Alphen aan den Rijn ln de daar gelegen sloot geraakt. Het kind kwam direct ln de modder terecht en was onmid dellijk dood. De vader van het kind haalde het zelf uit de sloot. De dokter kon slechts den dood constateeren; kunstmatige adem haling mocht helaas niet meer baten. NIEUWKOOP. De burgemeester heeft als hoofd van den distributledienst aangewezen den heer F. J Post, ambtenaar ter gemeente-secre tarie. BOSKOOP. Gedurende de afgeloopen maand, werd in de Rijkspostspaarbank alhier ingelegd f. 15.024.53 en terugbetaald f. 22.270.83. In de vacature van den heer K. Weesjes wordt de heer R. Klosse, commies der dir belastingen enz. te Putten, overgeplaatst naar deze gemeente. In de vacature, ontstaan door het be danken van den heer C. J. van den Broek, is tot bestuurslid van de Confessioneele Ver eeniging afd. Boskoop, gekozen te heer T. Hoogeboom. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia, d. van J. J. Mank en M. van Klink. Getrouwd: H. M. van Klink, 24 jaar en C. van Rossenberg, 23 jaar Th. A. van Rijn, 28 jaar en M. Wassenburg, 27 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: van Roden: G. de Wal, C 4 van Leuven: C. de Jong, D 190 van Mijdrecht: H. M. van Klink. D 73 van Zevenhoven: J. Th. Wouters, B 23 vah Blokzijl: J. Tabak en echtgenoote, B 57. Vertrokken: E. J. de Bruijn en gezin, naar Ouder Amstel, Binnenweg 15. In brand geraakt. In het oude boerderijtje, bewoond door den heer v. H. gelegen aan den Korteraar- schen weg ontstond een brandje, dat zich snel uitbreidde tot het dak. De onmiddel lijk ter hulp gekomen omwonenden kon den den inboedel, die niet verzekerd was, in veiligheid brengen, zoodat hieraan vrij wel geen schade is aangericht. De brand kon worden gebluscht door buren en de spoedig ter plaatse gekomen brandweer. De schade aan het gebouw wordt door de verzekering gedekt. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Burgerlijke Stand. Geboren- Maria Jacoba, D. van W. Lekx en G. Zwaan. Donderdag 12 Ooctober a s. zal er aan de dokterswoning dss n m, te 2 uur gelegen heid bestaan voor inenting en herinenting. Geboortebewijzen medebrengen. WADDINXVEEN. Beroepen. Beroepen als hulpprediker bij de Geref. Kerk aihier de heer D. C. v. Lonkhuyzen, candidaat te Amersfoort. Benoemd tot onderwijzeres aan de Wes- terschool te Gouda mej. van Vuure, wacht geldster alhier. Aan de school met den Bijbel is als onderwijzer benoemd de heer L. v. Pelt alhier. In de Ned. Herv. Kerk werd in de tweede helft van September gecollectee d voor de diaconie f. 129.45, voor de kerk f89.23. De busjes brachten in September op 10; voor den nieuwbouw bedroeg de op brengst f. 69.85. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7