CORRESPONDENTIE ANEKDOTEN Beste raadselnlchtjes en -neeljes. We behoeven niet op de kalender te kijken om te weten, dat het herfst is ge worden. We kannen nu ook goed voélen, dat het zover is. Nu ik dit schrijf, is het ad flink koud. De zomerkleeren gaan de kast in en onze warmedikke mantels, wol len dassen, mutsen, enz., komen te voor schijn. Dan, in een warm pakje gestoken, is het wél lekker buiten, vooral nu de zon zo volop schijnt. Wel spelen julllie minder buiten, nu het kouder is en vroeger don ker; maar jullie moeten niet vergeten frisse wandelingen te maken, b.v. op vrije middagen. Voor wandelen is het zonnige herfstweer heerlijk. Ga eens naar de leidse Hout. of wandel langs het b06 van Poel- ge "t. en let op de mooie kleuren, die over bomen en heesters getoverd liggen, vóór deze hun bladeren verliezen. Elk jaargetijde heeft eigen schoonheid en dat mag zéker van de herfst gezegd worden. Als je dus naar buiten wandelt deze weken, loop dan niet met je ogen in je zak, maar kijk ook dan goed om je heen. Zo is herfsttijd ook wandeltijd. Wandeltijd en raadseltljd (hier over schreef ik verleden week immers) alle® op zijn tijd! Natuurlijk spreek ik alleen van de vrije uurtjes, die van schooltijd en schoolwerk overblijven. Het 3-Octoberfeëst hebben Jullie moeteD missen dit jaar. Natuurlijk stelde dit jullie wel teleur, maar Jullie zijn toch ook ver standig genoeg om te begrijpen, dat zo'n groot feest in deze dagen niet past. In de maand October breng ik in de Kin derkrant gewoonlijk een verrassing. Jullie begrijpen me wel! Nog een paar weekjes geduld en dan is het zo ver! Nu de brieven. Tweetal Boelee Weer veel oplossingen goed! Jullie raadseltje kan ik gebruiken, wetbedankt. Ella Meinema Zo'n enkel keertje ver geten dat kan ieder overkomen. Ik vind het leuk te weten, dat jullie het moeilijke raadsel wel opgelost hadden Gaat Hettie nu graag naar school? Hartelijke groeten voor allen. Gerrie Sweris Je hebt weer drukke weekjes voor Je; repetitietijdAls steeds: je beste beentje voorgezet. Wat je van je fiets schrijft, wil ik maar gauw vergeten. Van Je boekenkast is beter nieuws. Veel ge noegen op de beide verjaardagen. Truusje van Weizen Het is leuk, zoo'n mooie .schoolkiek te hebben, zoowel voor nu als voor later. Ik weet wel, wie Juf frouw S. is. In een nieuwe klas moet alles even wennen. Pim van Weizen Jij gaat al grote som men maken. En leer je dan thuis je India nen rekenen tot 200? Vliegen de duiven niet meer weg W*im Rienstra Ik hoop natuurlijk, dat het vrede Is gebleven tussen de belde clubs en de hoofdmannen het eens zijn geworden. Paul Rienstra Prettig, dat jullie Moe ders verjaardag toch meegevierd hebben, al was het dan vanuit de verte. De herfst zal ook nog wel veel regen brengen; nu brengt hij koude. Tweetal van der Kooi Jullie genoten ook mee van de verjaardag van Mevr. R. Jullie hebben dus lekker gesmuld. Zo vierde jij weer een feestdag mee, Bea; eerst op school, nu thuis. Is het nu afgelopen? (Tot je spijt!) Anny Bekooy Ik denk, dat het Frans je wel mee zal vallen in het begin. Fijn, dat je twee raadsels voor me gemaakt hebt; welbedankt. Trudy Overduyn Hartelijke groeten terug aan allen, en schrijf je er volgende keer even bij, hoe het met Tinl is? Jamide Werk Het is een prettige drukte voor je deze weken. Je verlangt helemaal niet naar het eind daarvan! Zit alles er goed in? Daarna kun je je verheu gen op Moeder® verjaardag; dat geeft een prettige dag. Annie Hansen Voor jullie is het na tuurlijk jammer van het 3-Octoberfeest. Maar voor jou gaat het 11-Oct. feest wel door! Ik feliciteer je hartelijk met die dag, en hoop, dat je veel plezier zult hebben, en het een en ander in ontvangst zult mogen nemen! Dat is je toch de hoofdzaak, nietwaar? Nog één keer bij de kleineren dus. Truusje Sluymer Nu geen babbeltje, maar wel een hartelijke groet. Cobie Kleer Het wordt nu echt raad- selweer: gezellig, nu te zitten oplossen, bin nen. in de warme kamer. Zusjes Glasbergen De poe® weet het beste plaatsje we] uit te zoeken. Je bent het geregelde insturen nog een beetje ont wend, hè! Ik vertrouw echter, dat de raad sels weer elke week een beurt krijgen, nu Jullie met het koudere weer meer binnen zijn. Wim Kleer Ik ben blij met je goede voornemens. Nu het weer je minder lokt tot bulten spelen, zal het ook wel beter lukken. Riekje Leemans Nu had je meer tijd voor je brief; zo is het prettiger. Het is heerlijk voor H„ dat zij nu in zo'n mooie omgeving is, zowel binnen als buiten. Groet H„ als je haar schrijft; en haar Moeder, als je haar spreekt. Jij verslindt boeken, geloof ik! Ein nu het versje, dat ik dus aan jouw zorg toevertrouw: Al word je honderd jaren oud, Houd steeds Je hartje rein als goud. Marietje Lagerwij Wat vind ik dat aardig van Henkie en den kabouter! Daar houdt hij dus zijn wekelijks babbeltje. Jullie hebben een leuke verzameling voor je win keltje en zullen je daarmee best amuseren binnenshuis. Hendrik Hanno Het Is een teleurstel ling voor velen, ook voor jou, dat het 3-Oc- toberfeest niet doorging. Maar je begrijpt toch ook, dat mem hier geen feset wil vieren, als er In de wereld om ons heen droevige dingen gebeuren. Maar Jij hebt een mee vallertje: elke dag op de fiets Flip stouten Je nieuwe bloc-note brengt mij een kleine „grote verrassing". Wat heb je dit mooi gedaan; het is een schilderijtje, om op te hangen! Hartelijk bedankt en ik hoop, dat je nog meer blaadjes van je bloc zo goed zult gebruiken. Nelly Stouten We voelen nu goed. dat het winterseizoen Is aangebroken. Weg zomerkleren winterkleren, aangerukt! Het zonnetje verwent ons nog wel lekker, maar verder is het al flink koud. Beppie vindt het zeker fijn, zoveel mooie dingetjes te maken. Sjaantje Stouten Je verjaardag zal voor de deur staan, voor Je het weet Uit je zelf geschreven briefje maak ik op, dat je weer beter bent. Gerard Stouten Hét beste paard van stal komt achteraan! Ik bedank je heel hartelijk voor Je mooie weefwerkje; ik zal het goed voor kaartjes, enz. kunnen gebrui ken. Je begrijpt, hoe ik het op prijs stel, dat je er zoveel urem op gewerkt hebt en het dan nog niet eens zelf houdt, maar aan een ander geeft. Bij het gebruik er van zal ik nog menig keertje aan je denken. Annie Schneider E. heeft er al vaak schriftelijk werk van gemaakt. Zij heeft andere boekjes. Wat snoezige poppenkleer- tjes heb je gemaakt! Jij hebt het, net als alle Moeders in deze tijd. druk met de win- tergaxderofoeIs dat van school ook voor de pop? Marietje van Vliet Adh, ach, dat werd een echt huis-Zomdagje voor je. Ik hoop. dat je gauw opgeknapt bent en aanwezig hebt kunnen zijn bij de kerkzang van 4 Oc tober. Jllles de Vo6 We krijgen al vroeg be hoefte aan haard of kachel dit jaar. Je hebt een aardig raadsel gemaakt, dank je wel. Willy Wiggers Ik zal het deze keer dan zonder raadsels stellen. Ik hoop dan ook op volgende week. Verder moet je maar eens kijken, wat ik aan Riekje L. schreef Ik geloof, dat dit ook met jou te maken heeft! Piet Martijn Je was goed aangesloten bij je gesprek; dat kun je onder „Goede Oplossingen" zien! Is het gelukt met het voer? Je kunt ze in elk geval broodkruimels en kleine etensrestjes geven. Jullie hadden een prettige dag. toen Vader vrij was, en dan nog opgeluisterd door jouw muziek. Wim de Wdlf Ook van mij een harte lijk groetje. Toni Neuiteboom Je hebt goed school- nleuws; dat hoor ik graag. Eln hoe staat het^ met Afke? Voor de middag heb je zeker' huiswerk. Ik ben blij, dat je weer eens een briefje schrijft bij je raadsels. Niet te lang wachten met het volgende Amnle van Winkel Ik vind het leuk. je zusjes ook gezien te hebben. En nu ver heug je je zeker weer op Vaders komst. Kora Key Je Oom en Tante lieten een aardige en lekkere herinnering aan hun komst achter. Jouw oplossing van raadsel 1 kon er mee door, hoewel het niet altijd opgaat. Coba Vertind Ik denk. dat jij het wel met Vader eens bent, wat het 3-October- feest betreft; nu, ik ook, hoor. Alweer een ander envelopje; ze zijn alle even aardig. Ik word alweer nieuwsgierig naar het vol gende. Elsje Verlind Je hebt het lelijk te Ingezonden door Marti Bakker. Iemand, die hardhorend was, kwam met een ander in de nabijheid van een spoor weg. Juist kwam een sneltrein aanrijden, die geweldig floot. „Hoor." zei de man, „dat is de eerste me rel, die ik van het jaar hoor!" Ingezonden door Hansje Boterenbrood. Moeder leert Zusje de kleuren en wijst ook op haar niet al te schone schortje. „Wat is dat voor een kleur?" „Donkerwit," zegt Zusje trots. Ingezonden door Lydia Botermans. Moeder: „Bertle, was je hals." Dochtertje: „Waarom, Moeder?" Moeder: „Als het mooi weer wordt, gaan we wandelen." Dochtertje: „Maar als het nou geen mooi weer is?" Moeder: „Dan blijven we thuis." Dochtertje: „Maar dan loop ik voor niets met een gewassen hals!" Ingezonden door Dick de Man. Verstrooide redenaar: „Dit is een buiten gewone zeldzaamheid, die zich zeer dikwijls voordoet." pakken gehad met je teen; gelukkig, dat het weer achter den rug is. Zo hebben kleine oorzaken vaak grote gevolgen. Lydia Botermans Ik weet ook nog best, dat je me schreef over je nieuwe zusje. De Jarige allereerst en jullie allen ook, harte lijk gelukgewenst met haar feestdag. De kachel moet al vroeg dienst doen dit jaar. Kijk eens bij de anekdotes, of ik goed ge raden heb; tot mijn schrik was het een naamloos anekdotenbriefje. Zusjes Hartevelt Er zijn velen, die deze plotselinge kou met verkoudheid, keelpijn of griep moeten bekopen; jij bent dus de enige niet, Jannie. Ik hoop, dat jij er intussen weer van af bent. Wat R. maakt, is voor beiden leuk; voor R., om het te maken, voor P., om het te dragen! Annie Lek Ik heb al meer geschreven, dat het ene raadsel langer bUjft liggen, dan het andere. Het hangt van het soort af, wat ik eerder of later gebruik. Ik heb nog wel oudere raadsels dan het jouwe! Vermoedelijk krijgt het gauw een beurt. Niek Bakker De volgende keer krijg ik dus verjaarsnieuws. Zulk vrolijk nieuws hoor ik altijd graag. Ik dacht wel, dat het niet gaan zou met Riet alleen; zulke ge zworen kameraden kunnen elkaar niet plotseling missen. Nu vinden ze het na tuur fijn samen. Groet ook Marti. Ali Stikkelorum Het gaat je best af, alleen de raadsels op te lossen. Je hebt er nu al heel wat opgelost in je raadsel jaren. Natuurlijk verheug je .ie steeds op de komst van je Oom. Koos Stikkelorum Je overgang bracht je dus thuis ook een verrassing, en wel een, die je uitstekend van pas komt met de komende wintermiddagen er -avonden Jan Bronsgeest Jij bent altijd vol be langstelling; daar wil ik je nu nog weer eens hartelijk voor bedanken. Wij maken het ook goed, en ik geef je hierbij een har telijke groet. Je weet wel. van wie? Be dankt voor je raadseltie. maar: dit zal wel lang op een beurt mo4'?n wachten Rietje Brandt Ik geloof dat jij hele maal in het nieuw gestoken wordt deze winter. Daar heb jij niets op tegen! Ik hoop het met je van het 3-Octoberfeest; het zal ons dan tevens een t^en zijn van vrede om ons heen. Annie Olivier Ik ben blij. dat ie weer present bent, en hoop. dot het lukt naast je huiswerk voorlopig. J° bent het oplossen nog niet verleerd! Jaap Kruit Je hebt wel gezien, dat je verleden week een oplossing fout had. Je hebt inderdaad een aardig raadsel; be dankt. Ik hoop natuurlijk, dat je duim weer gevuld is tegen volgende week! Marietje Laman Dan zal het nu wel niets meer worden met de eitjes; dat is jammer. Het is nu de tiid niet Denken jul lie aan tijdig inzenden9 Rika de Graaf Natuurlijk miste ik je, maar ik begreep bij jou wel, dat het niet zonder reden zou zijn. Wens Moeder het beste er mee, en ik zal honen, dat je voor mij weer een gaatje vindf. Hiermede eindig ik. en ik zie a's steeds, graag vele brieven tegemoet. Tot de vol gende week. Allen hartelijk gegroet door jullie Raad seltante, Mevr. M. J. BOTERENBROOD.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 15