LEID5CH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 28 September 1939 Engeland's eerste oorlogsbegrooting ingediend RECHTZAKEN Raad voor de scheepvaart De Haagsche ju weelen dief stal len GEMENGD NIEUWS Een avontuurlijk meisje Opdrijving der belastingen SPORT BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBRUIK VAN LIJFLIJNEN AANBEVOLEN De raad voor de scheepvaart deed uit spraak Inzake het over boord slaan en ver drinken van den stuurman Huibert den Haas van den motorlogger „Prinses Ju liana'' KW 163, tijdens stormweer op de Noordzee op i October van het vorige jaar In de eerste plaats betuigt de raad zijn gevoel van deernis met het droevig lot, dat den stuurman Huibert den Haas heeft ge troffen, die in de uitoefening van zijn be roep, tengevolge van een hevigen rukwind en daarop gevolgden schok, dien het vaar tuig kreeg, over boord is geslagen en ver dronken en zijn deelneming in de smart der nabestaanden. Verder oordeelt de raad als volgt: Dit lot is toe te schrijven aan een onge val, zooals alt kan voorkomen in een be drijf als het onderhavige, zonder dat aan iemand eenlge schuld daaraan kan wor den verweten. Het feit. dat de stuurman de werkzaamheid niet zou uitvoeren op de door den schipper aangegeven minder ge vaarlijke wijze, heeft op het ontstaan van het ongeval geen- invloed gehad, daar het ongeval den stuurman heeft getroffen, voordat hij met de door hem voorgenomen in de gegeven omstandigheden gevaarlijke werkzaamheid een aanvang had gemaakt. Begrijpelijk is, dat de stuurman geen ge bruik van een lijflijn heeft gemaakt. Tocb wil de raad opmerken, dat het gebruik van lijflijnen bij dergelijke ge vaarlijke werkzaamheden aanbeveling verdient. Ook is het te betreuren, dat de verongelukte stuurman de zwem kunst niet machtig was. Anders zou hij wellicht de hem toegeworpen boei of lijn hebben kunnen grijpen, waartoe hij blijkbaar thans niet in staat was. Aannemelijk is voorts, dat het voor den schipper niet mogelijk was op eenigerlei andere wijze den drenkeling te hulp te komen. Aan J. D. drie jaar gevangenisstraf opgelegd. ZIJN VADER M. D. VRIJGESPROKEN. De Haagsche rechtbank deed heden uitspraak in de strafzaken tegen den 36-jarigen Haagschen koopmai J. D. en diens vader den 58-jarigen M. D., die terecht hebben gestaan, verdacht van heling van een groot aantal voorwerpen en sieraden, afkomstig van inbraken bij Haagsche juweliers gepleegd. De elsch tegen J. D. was vier jaar ge vangenisstraf geweest, tegen M. D. twee jaar gevangenisstraf. De rechtbank veroordeelde heden J. D. tot gevangenisstraf van drie jaar en gelastte teruggave van de gestolen en in beslag genomen goederen aan de recht hebbenden. M. D. werd van het hem ten laste ge legde vrijgesproken. offer van zijn groote liefde voor het meisje. Slachtoffer is hij ook van zijn vriend K. Pleiter drong aan op de uiterste clementie. De derde verdachte was de moeder van K. Haar was tenlaste gelegd het verbergen en voeren van de sieraden. De vrouw ontkende iets met de zaak te maken te hebben gehad. Na getuigenverhoor vorderde het O.M. drie maanden gevangenisstraf. De verdediger mr. L. Frankenhuis pleitte vrijspraak. Tot besluit stond de echtgenoot van de vorige verdachte, een drukker, terecht. Ook hem was heling ten laste gelegd. Na het getuigenverhoor vorderde het O.M tegen hem negen maanden gevangenisstraf onder aftrek van de voorloopige hechtenis. Ook in deze zaak bepleitte mr. Frankenhuis j vrijspraak. De rechtbank zal 11 October uitspraak doen. MILITAIRE VRACHTAUTO GEKANTELD. KANTONGERECHT TE HAARLEM. Overtreding der Veiligheidswet. Een 32-jarlge bouwondernemer uit Hllle- gom, stond terecht, terzake dat hij op 14 Juli geen zorg heeft gedragen, dat een steiger van zijn bouwwerk goed in el kander was bevestigd. De ambtenaar vond het feit zeer ernstig en eischte een geldboete van f. 15 subs. 10 dagen hechtenis. Overeenkomstig den eisch werd verdachte veroordeeld. HAAGSCHE RECHTBANK. Het laatste hoofdstuk van een roman in zakformaat heeft zich in de rechtszaal af gespeeld, toen de Amsterdamsche rechtbank de strafzaak berechtte tegen een 19-jarig meisje, dat haar werkgever had bestolen, met het doel om met haar verloofde naar Zuid-Frankrijk te kunnen vluchten. Het meisje, dat een Mulo-opleiding heeft genoten en daarna vele baantjes op kanto ren en in winkels heeft gehad, heeft begin 1937 een Jongeman leeren kennen, met wien zij zich verloofde. De jongeman kon hier te lande niet in zijn onderhoud voorzien en hij vertrok naar Zuid-Frankrijk, waar hij een landbouwbedrijfje wilde vestigen. Met een vriend, zekeren K., trok hij op onderzoek uit en teruggekomen, vertelde hij het meisje, dat alles uitstekend zou gaan, mits zij nraar een pas machtig kon worden en wat geld voor de eerste moeilijke tijden. Zij had in middels een betrekking gevonden. K. wist toen een oplossing: steel de sieraden van je baas en al het geld, dat je vinden kunt, zoo zei hij, dan zorg ik wel voor een valschen pas. Het meisje liet zich slechts na veel ge praat overhalen. Toen haar werkgever buitenslands ver toefde, sloeg zij haar slag. Zij stal een groot aantal kostbare sieraden en tafelzilver, waarbij eigendommen van een emigrant en voorts verduisterde zij het geld, dat zij voor haar patroon had geïnd. De sieraden werden verborgen en met het geld, 600 Mark en f. 46 trok het paartje naar Zuid-Frankrijk, waar het eenlge maanden bleef. Tenslotte kwamen zij naar Nederland te rug, toen zij hoorden dat de politie hen op het spoor was. In de hoofdstad gingen zij naar de politie om een openhartige beken tenis af te leggen. Gisteren had in de eerste plaats het meisje zich te verantwoorden. De officier van justitie, mr. C. J. van Arkel requireerde een gevangenisstraf van -een jaar, onder aftrek van den tijd, doorgebracht in de preventieve hechtenis (vier maanden). Mr. Kokosky. de verdediger pleitte cle mentie en drong op onmiddellijke invrij heidstelling aan, welk verzoek door de recht bank werd afgewezen. Vervolgens heeft de verloofde van het meisje wegens heling terecht gestaan. Ook hij legde een bekentenis af. Volgens hem was het geheele plan uitgegaan van zijn vriend K. Het meisje werd als getuige ge hoord. De officier van justitie vorderde een ge vangenisstraf van een jaar onder aftrek van vier'maanden voorloopige hechtenis. De verdediger, mr, J. Heil, hield .een uit voerig pleidooi, waarin hij den persoon van verdachte schetste. Hij is een bohémien, die als straatmuzikant zijn brood tracht te ver dienen. De Jongen is min of meer slacht Wat is „drie dagen gevangenisstraf" in het Chinecsch? Vriendelijk lachend stond de Chinees J, L, Hong Woensdag in het verdachten bankje bij den Haagschen Politierechter. Hij lachte ook nog vriendelijk, toen de Officier een maand gevangenisstraf tegen hem eischte. als gold het een grapje dat de Officier met hem besprak. Maar de Officier had even goed tien jaar kunnen elschen, en dan nog zou de vrien delijke glimlach hem beloond hebben. Want Hong verstond den Officier niet, en daardoor maakte hij de justitloneele macht wanhopig. Zelfs de tolk wist er geen raad mee Hong had een reispas vervalscht. Hij be zat er geen, doch toen een landgenoot uit Duitschland terugkeerde, nam Hong diens pas over. Hij peuterde de foto er af, deed zijn eigen conterfeitsel er op, en alvorens zich bij de Leldsche politie te melden inge volge de Vreemdelingenwet, kreeg hij met een handigheidje bij het Consulaat gedaan, dat op zijn vervalschte pas een echte stem pel kwam. Maar de handigheid kwam uit en Hong gleed gisteren het verdachtenbankje in. De tolk sprak in het Chlneesch de dag vaarding uit, maar Hong schudde beden kelijk het hoofd. Niets begreep hij er van. Chineesch wordt niet door lederen Chi nees verstaan, want Hong kwam uit een Kanton waar ander Chineesch wordt ge sproken dan de tolk deed. En dus werd met gebaren getracht dui delijk te maken wat in de dagvaarding stpnd. „Jij paspoort vervalscht heb", pro beerde de bode het HollandschChineesch. maar Hong bleef in zijn vriendelijke ge moedsrust. Meerdere soldaten gewond. Gisteravond is op de Generaal v. Heutsz- laan te Baarn een ernstig ongeluk ge beurd met een militaire vrachtauto, waar in tien militairen waren gezeten, die op weg waren naar een ontspanningsavond. Vermoedelijk doordat met te groote snel heid werd gereden is de wagen, bij het uit wijken voor twee personenauto's, in de berm van den weg terecht gekomen en ge kanteld. Alle inzittenden werden gewond. Drie of vier van hen verkeeren in ernsti ger. toestand. Per ziekenauto's uit Soest en Hilversum zijn de slachtoffers naar het ziekenhuis te Baarn en de militaire hospi talen te Amersfoort en Utrecht vervoerd. AUTO OP ONBEWAAKTEN OVERWEG GEGREPEN. HET ONGELUK OP DE HEMBRUG. De wielrijder, die eergistermiddag bij de Hembrug ter hoogte van de voormalige Westerbegraafplaats bij Amsterdam is ver ongelukt, toen hij midden op den rijweg reed en door een vrachtauto werd aange reden, blijkt te zijn de 24-jarige J. B. uit Weert, die te Amsterdam werkzaam was bij de artillerie-inrichting. De Officier nam maar aan dat het in orde was. en vorderde een maand gevan genisstraf. De tolk zocht in zijn woordenboek; de Politierechter internationaalde ,,One month", „Elne Monat", Hong grinnikte. „Hoe lang is hij in Holland", wilde de Politierechter weten. De tolk, de bode, de veldwachter, de Poli tierechter, ieder probeerde het op zijn ma nier te weten te komen. Hong stak plotseling drie vingers op, maakte over één ervan een halveerende be weging. „Twee en half Jaar", vond de veldwach ter uit. Drie dagen gevangenisstraf legde de Po litierechter op, en hij verzuchtte: „Hoe moeten we hem dét duidelijk maken, en dat hij 14 dagen heeft voor hooger beroep". In diverse talen werd het vonnis her haald. vingers opgestoken, en toen kon worden aangenomen dat hij het begreep, werd Hong buiten de zaal gebracht Maar eerst koeterwaalde hij nog dat Maandag zijn schip naar China gaat. Doch daarover opende de Politierechter maar geen discussie HAAGSCHE RECHTBANK. De gevonden revolver. D. N„ afkomstig uit Boskoop, zou een revolver hebben gevonden, doch de officier meende reden te hebben dat N. wel meer van een Inbraak wist, waarbij de revolver was gestolen. Verdachte ontkende dit echter, doch de officier meende voldoende bewijs t£ bezitten om een gevangenisstraf van ander half jaar te eischen tegen N., omdat deze reeds eerder is veroordeeld. De verdediger pleitte vrijspraak en vroeg onmiddellijke in vrijheidstelling van ver dachte. De rechtbank weigerde dit verzoek. Uitspraak over 14 dagen. De bestuurder gewond. Gisteravond omstreeks half acht is op den onbewaakten spoorwegovergang te Bargererfscheidenveen (Dr.i een nieuwe personenauto, waarmede de heer Kats uit Nieuw Amsterdam van een zakenreis te rugkwam. door den trein SimmenZwolle gegrepen. De auto werd ongeveer twintig meter meegesleurd. De heer Kats kwam er. gezien de verwoesting, betrekkelijk goed af. Hij brak een been en kreeg een bles sure aan den schouder. Nadat hem ge neeskundige hulp was verleend, is hij naar huls gebracht. WEGENS VERDUISTERING GEARRESTEERD. De Rotterdamsche politie heeft aange houden en in verzekerde bewaring gesteld den 43-jarlgen rechtskundige I. de J. uit Rotterdam, die verdacht wordt van ver duistering en oplichting tot een bedrag van f. 4000, gepleegd ten nadeele van een mu ziekhandelaar te Rotterdam. Nauwelijks een week geleden heeft de Rotterdamsche rechtbank De J. veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier maanden, omdat hij het beroep van rechtskundige uitoefende, hetgeen hem bij arrest van het Haagsche gerechtshof, in verband met wat hij vroeger reeds heeft uitgehaald, was ver boden. Die laatste veroordeeling is er de oorzaak van geweest, dat hij weer tegen de lamp is geloopen, want de muziekhandelaar las daarover in de krant en werd toen onge rust over de resultaten van een civiel pro ces tegen een Belgische firma, dat De J. voor hem aanhangig had gemaakt en dat ook door den muziekhandelaar was ge wonnen. Hij had echter geen afrekening gehad, ofschoon de verliezende partij reeds f. '1500 had afgedragen. Voorts had De J. aan voorschotten en bemoeieniskosten van den muziekhandelaar f. 2500 geïnd. ONDER EEN AUTO GERAAKT. Gistermiddag om ongeveer kwart voor vijf heeft zich op den Oosterhoutscheweg onder de gemeente Teterlngen (N.-B. i een ernstig ongeval voorgedaan. Het 10-jarig dochtertje van den heer Th. van den Berg aidaar werd, bij het oversteken van den weg, tegenover de ouderlijke woning, door een auto gegrepen, tengevolge waar van zij een beenbreuk en een ernstige hoofdwonde kreeg. In zorgwekkenden toe stand is zij naar het St. Ignatiusziekenhuis te Breda overgebracht, waar het kind is overleden. CAFÉ DOOR BRAND VERWOEST. Het café „De Roskam" te Eist (Geld.) Is door tot nog toe onbekende oorzaak in brand geraakt en geheel door het vuur vernield. De brand greep zoo snel om zich heen, dat het niet mogelijk bleek iets te redden. De brandweer, die spoedig met een handspuit ter plaatse was, kon weinig meer uitrichten dan uitbreiding voorkomen. Het geheele café met woonhuis is verloren ge gaan. De Britsche minister Sir John Simon heeft gistermiddag in het Lagerhuis de eerste oorlogsbegrooting Ingediend, waarbij hij aankondigde, dat leeningen voor de lands verdediging op groote schaal zullen worden uitgeschreven. „Het is duidelijk, zoo zeide hij, dat het onmogelijk is, al onze oorlogsuit gaven te dekken met belastingen. Dc tijd is echter nog niet gekomen, om een nationale leening uit te schrijven. Wan neer de tijd daartoe gekomen is, zullen nieuwe leeningen van verschillende typen worden uitgeschreven". Voortgaande deelde Simon mede, dat hij niet kon garandeeren dat het crediet van 500 millioen pond, dat ingewilligd is, voldoende zou zijn om alle behoeften te dekken tot 31 Maart 1940. Ernstige opofferingen en zware aanvullende eischen zijn noodzakelijk. De plannen moeten worden gebaseerd op een oorlog van drie jaren. De Inkomstenbelasting wordt verhoogd tot 7 shilling, 6 pence over een Vol jaar met een standaardvoet van 7 shilling voor het loo- pende jaar. Er zal een vermindering worden gebracht in de bedragen, die afgetrokken kunnen worden bij de berekening van de Inkomstenbelasting, doch een speciale voor ziening zal getroffen worden voor verzach ting van den ernst der verhooging in geval van personen, die dit jaar een belangrijke vermindering van hun inkomsten hebben ervaren. De vermindering van de voor aftrek in aanmerking komende bedragen zal echter dit jaar niet worden toegepast, met één uit zondering. namelijk de eerste 135 pond ster ling van het belastbaar inkomen zullen belast worden op een voet van 28 pence per pond in plaats van 20 pence. De belasting op nalatenschappen wordt terstond verhoogd met 10 pet. tot 20 pet. Alle belastingen op alcoholische dranken worden direct verhoogd. Ook Indirecte be lastingen worden verhoogd, zoo op bier, whisky tabak, suiker, geïmporteerde wijnep. Op oorlogswinsten zal een belasting worden geheven van 60 procent. Een heffing van het kapitaal is in studie, doch is niet uitvoerbaar gedurende den oorlog Simon raamde, dat de schatkist uit de belastingwijztneen de volgende verhoog de inkomsten zou trekken' inkomstenbelas ting 70 millioen in dit jaar en 146 millioen over het volle jaar; belasting op oproerende goederen 1.500.000 dit Jaar en 6 millioen over het volle jaar; bierbelasting 11 millioen dit jaar en 27 millioen over het volle jaar; spiritualiën 2 millioen dit Jaar en 3.500.000 over het volle jaar; Wijnen 1 millioen dit Jaar en 2 millioen over het volle jaar; tabak 8 millioen dit Jaar en 16 millioen over het volle Jaar. Te zamen verwacht men. dat de nieuwe voorstellen 107 millioen in dit jaar en 226.500.000 pond over het volle Jaar zullen opbrengen. In zijn begrootingsrede heeft Simon o.m. nog verklaard: „Wij zullen in dit begroo- tingsjaar staan tegenover totale uitgaven van bijna 2.000.000.000 pond sterling. De oorspronkelijk geraamde inkomsten uit de bestaande belastingen bedroegen 942.000.000 pond en tot aan het uitbreken van den oorlog waren er aanwijzingen, dat dit bedrag ook zou binnenkomen. Het is noodzakelijk, dat de raming thans wordt herzien en onder de nieuwe omstan digheden is het niet waarschijnlijke dat de inkomsten de 890.000.000 te boven zullen gaan. De groote oorlog, waarin dit land is verwikkeld, stelt voor ons een speciaal eco nomisch probleem van bijzondere urgentie en ernst. Wanneer dit probleem niet behoor lijk onder oogen wordt gezien en op koene wijze wordt behandeld, wordt ons vermogen, om den oorlog tot een zegevierend einde door te zetten, zeer ernstig verzwakt en zou de schade, die aan ons nationale leven zou zijn aangebracht, nadat de oorlog gewonnen zou zijn, onherstelbaar zijn. De schatkist zal geld noodig hebben op een schaal als nog niet is voorgekomen. Voor die uitgebreide behoefte gedurende de oor logsperiode moet de belasting een maximale bijdrage leveren. Uiteraard moeten de be lastingen aangevuld worden door defensie- leeningen op groote schaal. Het zou de plicht zijn van den particulieren burger, om zoo veel mogelijk tot die leeningen bij te dragen. VERMIJDING VAN INFLATIE TOT IEDEREN PRIJS. Behalve door de belastingen en leeningen kan de oorlog alleen worden gefinancierd door methoden, die in wezen inflatie vormen en „dat is een koers, dien wij met alle tot onze beschikking staande middelen moeten trachten te vermijden". Simon deed vervolgens een beroep op alle burgers en instellingen, om zich te onthou den van onnoodlge kapitaaluitgaven, Ook i moet een vermindering intreden in de bur gerlijke eischen aan de industrie. „Er bestaat een noodzaak, om de voedsel productie uit eigen bodem te verhoogen en wij moeten eveneens gedurende den gehee- len oorlog onze energie tot het uiterste in spannen, om onzen e -oorthandel te bevor deren. De regeering is voornemens, alles tc doen, wat zij kan. om de handelsteden In staat te stellen, exportopdrachten uit te voeren Ook deed Bimon een beroep op de belas tingbetalers, om de verschuldigde belastin- i gen zoo vlug 'mogelijk te voldoen en drong hij er op aan, om verkwisting te vermijden bij openbare en particuliere uitgaven. Des betreffende strenge instructies zijn aan alle regeerlngsdepartementen gezonden. Sprekende over den ernst van de finan- cieele en industrleele problemen, zeide Si mon „wij moeten er echter aan denken, dat, hoe ernstig ook ons probleem is, het fjnan- cieele probleem, waartegenover Duitschland geplaatst is, oneindig grooter is. Wanneer de prijs voor de overwinning hoog is, dan is hij toch waard, betaald te worden, want het is de prijs voor de vrijheid en voor alles, wat het leven levenswaard maakt voor Europa en de rest van de wereld". BEWIJS VAN ENGELANDS VASTBERADENHEID. De drastische begrooting heeft een gewel digen indruk gemaakt en wordt beschouwd als het beste bewijs van de vastberadenheid des lands, om de hoogste oorlogsinspanning ten uitvoer te leggen. De begrooting als geheel, aldus de city redacteur van Reuter, vertegenwoordigt den zwaarsten last, die ooit door eenlge natie op zich is genomen. De begrooting stelt voor. ongeveer 51 procent van de uitgaven uit belastingen te dekken, hetgeen ongeveer het dubbele is van de verhoudingen uit den wereldoorlog. Het keerpunt van Simon's verklaring is, dgt een andere financiering dan door belas ting of leeningen, tot inflatie moet leiden, welke Engeland met Inspanning van alle krachten-wil vermijden. Ofschoon Simon er naar gestreefd heeft, de gestrengheid der begrooting in de aanvankelijke stadia te verzachten, is toch zijn hoofdzakelijke doel, om den laatsten cent te persen uit het weer standsvermogen van het land gedurende een oorlog van drie jaar of langer, wanneer dat noodig mocht zijn. De begrooting schenkt niet de minste aan dacht aan overwegingen van politieke popu lariteit, zooals blijkt uit de heffingen op bier en suiker en uit de verhooging der belastin gen op de kleine inkomens. HET DEBAT. Attlee verklaarde, dat hij zich met de ver hooging der inkomstenbelasting kon ver eenigen. Voor den oorlog zal betaald moeten worden door de inspanning van de mannen en vrouwen in dit land in den huidigen tijd. Men kan de betaling niet uitstellen en door leeningen op rekening zetten van de toe komstige generatie. Op eenige punten echter oefende spr. critlek uit, o m. ten aanzien van de veranderingen in den kinderaftrek en de heffing van suiker Wanneer de oorlog voortgaat, aldus Attlee, zult gij een veel grootere beweging moeten inzetten in de richting van gelijkheid der vermogens. Sinclair sprak over flnancieele lasten van bijna onberekenbaar gewicht, die opgeno men zullen worden. Wij weten thans, waar wij aan toe zijn. De minister heeft den stier bij de hoorns gevat Hij heeft gelijk zooveel mogelijk geld te heffen door belastingen bij den aanvang van den oorlog. De structuur der begrooting verdient steun. Spr. stelde voor critlek op sommige punten uit te stel len, tot Simon's verklaring was bestudeerd, VERKEERSONGELUK BIJ BEILEM. Op den hoofdverkeersweg BellenMep- pel Is Dinsdagmiddag even bulten het ge hucht Spier een auto met vijf Inzittenden geslipt en over den kop geslagen. De bestuurder F. Olde uit Kerkenveld bij Hoogeveen wilde met groote snelheid een autobus passeeren op het moment, waarop van den anderen kant eveneens een auto naderde. Tengevolge van de groote vaart kon de auto niet meer achter de bus komen en moest de bestuurder snijden. De auto slipte, zig-zagde voor de bus langs over den weg, schoot tenslotte in een bermsloot, sloeg bij een dam in die sloot over den kop en kwam eindelijk weer op den wegberm tot staan. Van de vijf inzittenden, de heer Werk man uit Kerkenveld met drie zoons en een schoonzoon, terugkeerend van de paarden markt te Roden, kregen vier slechts lichte verwondingen. Alleen de 31-jarige R. Werk man. die naast den bestuurder zat, is in zorgwekkenden toestand per ziekenauto naar het ziekenhuis Bethesda te Hoogeveen vervoerd. Vad. ZWARE BRAND TE BEESD. Gistermiddag is te Beesd brand ontstaan in een hooiberg, staande achter de boer derij van de wed. Beverloo. Door den ster ken wind sloegen de vlammen weldra over naar de naastgelegen boerderij van den heer J. van Kampen welke in een oogwenk brandde als een fakkel. Slechts enkele op het land werkende personen zagen den brand woeden, snelden te hulp en slaagden er in den inboedel naar buiten te dragen. Een zware vonkenregen vloog over de rond de boerderij staande hooi- en korenmijten en zette alles in vlammen. De brandspuit uit Beesd was vrij spoedig ter plaatse. Ondanks haar optreden vatte ook een gevulde hooiberg vlam Ook deze werd een prooi van het vuur. Hierna wist men verdere uitbreiding te voorkomen, zoo dat de woonhuizen voor een deel behouden bleven. Enkele honderden mud koren als mede vele landbouwgereedschappen en een drietal nieuwe fietsen gingen door den brand verloren. De oorzaak van den brand is tot nog toe onbekend. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. De nablussching vorderde geruimen tijd. BILJARTEN. OM DEN AMSTELBEKER. De «volgende uitslagen zijn verkregen: C. v. Velzen Des Amie 90 89 45 10 1,97 G. H, T.O.P. 95 95 45 8 2.11 P. Uljée 70 70 35 9 2.00 J. Brussel 85 47 35 9 1,34 Bergvoets 60 45 31 6 1,45 J. Bonnet 85 85 31 9 2.74 Vlasveld 40 40 28 7 1.43 J. V. 80 56 28 8 2,98 Gewonnen door Des Ami met beter gemiddelde. C. Winkel D.O.ï 5. 115 115 37 12 3.10 J. v. Rijzen res T.O.G. 150 127 37 16 3,43 A. J. 110 110 40 12 2,75 H. Karstens 280 266 40 55 6,65 J. Graafmins 85 85 41 11 2,07 G. B. 120 106 41 32 2,58 S. v. d. Water 80 75 44 6 1,70 S. Ar bouw 115 115 44 22 2.61 Gewonnen door D. O. 8. C. Pauw res. T.O.G. 130 101 28 13 3.60 B. Teegelaar P. v. Cleef 815 815 28 191 29,10 H Regeer 60 60 24 10 2,50 G. M. Teegelaar 275 171 24 24 7,12 J. van Klaveren 75 44 28 8 1,57 A. v. d. Heiden 130 130 28 20 4,64 J. Wassink 95 95 30 10 3,16 A. v. d. Heiden res. 130 130 30 17 4,33 Gewonnen door Poort van Cleef. Hedenavond speelt DOS. tegen Poort van Cleef in het clublokaal van T.O.G. Des Amie is vrijgeloot. DAMMEN. H. I. C. (Hazerswoude). De uitslag van de onderlinge competitie van de Hazerswoudsche Schaakclub ..H. I. C." gehou den in de bovenzaal van het Oude Raadhuis is als volgt: le klasse: N. CokG. Ruys 10; C. van Veen—M. Ravensberg 42e klasse: M. Kroon—ARavensberg 1—0; A. Ravensberg M. van Waaij 10. GEBOREN: Elisabeth Johanna, dr. v. A. v.d. Blom en H. Bey Cornells, zn. v. J. W. v. Weeren en G. Paalvast Cornells, zn. v. P. Grasman en C. A. v. Kruining Catharina Petronella Lucia, dr. v. G. C. v. Diest en C. C. L. Krooswijk Arida Magdalena, dr. v. C. Vermeulen en M. v. Es Willemijntje. dr. v. d. D. W. v. Ees en S. Blans- jaar Ludwina Antonia Hendrika, dr. v. C. C. v.d. Meer en W. C. Lieven. ONDERTROUWD: A. G. Brekelmans Jm. 34 J. en P. J. v. SteiJn jd. 29 j, H. T. M. Reuser jm. 26 j. en E. C. V. M. Noordman jd. 23 J. C. J. Gottenbos jm. 33 J. en J. v. Weerlee jd. 34 j. W. A. Roos jm 26 J. en H. W. Owel jd. 20 j. G. J. de Graaff jm. 29 j. en L. de Boer Jd. 24 j. GEHUWD: zooals zij verdient. Intusschën stelde spr. voor een commissie te behoemen voor de nationale uitgaven. A. Devilee jm. en C. v.d. Blom jd. M. J. H. Frank jm. en G. Marijt jd. J. Hanno Jm. en H. v.d. Zanden jd. J. D. Hofman Jm. en M. H. Mastenbroek jd. A. M. de Koning jm. en N. H. Rietveld jd. G. P. Lateveer jm. en H. C. Breedeveld jd. P. J. v.d. Mark Jm en D. J. v.d. Laaken jd. J. P. Ouwerkerk jm. en W. M. v. Vugt Jd. L. de la Rie Jm. en S. M. v.d. Steen jd. K. Teske Jm. en J v.d. Mee jd. H. F. v.d. Weijden jm. en A. H. de Boer jd. P. v.d. Weijden jm. en M. Zandvliet jd. P. v.d. Woerd jm. en A. D. J. Earten jd. J. C. Cannemeljer jm. en M. E. Zaalberg Jd. C. J. Hagenbeek jm. en D. v. Weeren jd. M. J. A. Lorió jm. en W. J. A. Pley jd. J. Neven jm. en J. Sira Jd. OVERLEDEN. J. la Lau m. 60 j. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7