Het laatste oorlogsnieuws LEIDSCH DAGBLAD Eerste Blad Donderdag 28 September 1939 HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN De Bilt NAGEKOMEN BERICHTEN Het Fransche legerbericht verwacht RECHTZAKEN Wreszynski voor het gerechtshof. Het Duitsche legerbericht Von Ribbentrop te Moskou. Binnenland Algemeen steuncomité 1939 MARKT BETICHTEN VRAGENRUBRIEK FAILLISSEMENTEN Dagbladreclame is niet te vervangen BEURSO VERZICHT BINNENLAND. Nieuwe herkenningsteekenen voor de Ne- derlandsche militaire vliegtuigen (3e Blad). Vergadering te Utrecht van de Nederland- sche Pluimvee-Federatie (Binnenland, 3e Blad). De Haagsche juweelendiefstallen; uitspraak van de Haagsche rechtbank (Rechtza ken, 2e Blad). AMSTERDAMSCHE BEURS. Flauwe markt - Ongeanimeerde stem ming - Holland-Amerikalijn aangebo den - Amerikanen zwakker - Beleggin gen kalm. BUITENLAND. Warschau geeft zich over (le Blad). Sir John Simon over de Engelsche oorlogs- begrooting (2e Blad). De Duitsche aanval op de Britsche vloot (le Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN EERSTE BLAD. Plaatselijk lichte nachtvorst, vooral in het Zuidoosten. Gedeel telijk bewolkt. Geen neerslag van beteekenis. Iets zachter. Zwakke tot matige Noordelijke tot Weste lijke wind. DE ZAAK ECHTER WEER SPOEDIG VOOR ONBEPAALDEN TIJD UITGESTELD. Het gerechtshof te Amsterdaln behan delde vandaag onder groote belangstelling vooral van de zijde van de balie de strafzaak tegen den internationalen finan cier Wreszynski, die door den officier van justitie een internationale misdadiger was genoemd, wiens praktijken niet voor die van Stavisky onderdoen. Bij de behandeling voor de rechtbank op 13 April Jl. vorderde het O. M. de maximum straf voor oplichting, nl. vier jaar gevan genisstraf. De rechtbank wees conform dezen hoogen eisch vonnis, doch bracht twee maanden voorloopige hechtenis in mindering. Er waren ditmaal acht getuigen opgeroe pen. De hoofdgetuige Toni M. bleek niet verschenen te zijn; aangezien zij in een sanatorium vertoeft. De getuigen deden weer het bekende verhaal hoe zij zich door W. hebben laten bepraten om groote bedragen te geven, waarmede enorme winsten zouden worden gemaakt en tevens hoe verdachte ver klaard had te kunnen zorgen voor visa op Amerikaansche passen Verdachte had zich uitgegeven voor consul van Argentinië en hij hield dit ook nu voor het gerechtshof nog vol. Papleren om dat te bewijzen had hij echter niet. Nadat tal van vragen waren gesteld, bekende verdachte vanmorgen, dat hij het geld van Toni M. voor privé doeleinden had gebruikt Hij bleef echter volhouden, dat het met de visa in orde zou zijn ge komen. Op verzoek van de verdediging werd de zaak geschorst om eenige vraagpunten voor te leggen aan Toni M. De verdachte had een heele lijst vragen om via den rechter-commissaris aan Juf frouw M. voor te leggen. De zaak werd voor onbepaalden tijd uit gesteld. HAAGSCHE RECHTBANK. Onbetaalde colleges. Een student uit Lelden hal colleges ge volgd. zonder dat het collegegeld was be taald. De kantonrechter te Leiden had den stu dent veroordeeld tot f 30 boete subs. 30 da gen hechtenis, van welk vonnis hij in hooger beroep kwam. Het bleek dat verdachte f. 310 had moe ten betalen en naar hij thans aan de rechtbank mededeelde, veronderstelde dat zijn vader had betaald. De officier vond de opgelegde geldboete zeker niet te hoog voor een dergelijke over treding, zoodat bevestiging van het vonnis werd gevraagd. De gesleepte auto. In de Korevaarstraat te Leiden troffen twee politieagenten op 8 Juli een auto aan, die een defect dito voertuig sleepte. Er was echter niet veel van in orde, want de auto's hadden geen lichten op, terwijl dit noodig was en geen van beide autobestuurders bezat Het Fransctje legerbericht van heden ochtend luidt Aan het geheele front was het vannacht kalm Een vijandelijke aanval ten Westen van Saarbruecken is mislukt. TER ZEE. De handeLsscheepvaart ter zee is in regel matig tempo hervat, dank zij een organi satie van convooien en patrouilles van watervliegtuigen. IN DE LUCHT. Gistermiddag hebben de Fransche en Engel, sche luchtmacht, die te zamen optraden, verscheidene vijandelijke jachtvliegtuigen omlaag geschoten. Onze verkenningsvlieg tuigen waren gedurende den nacht actief. EEN BRITSCHE BESCHOUWING. Het Engelsche Reuterbureau seint: on danks de schijnbare traagheid, waarmede de geallieerden aan het Westelijk front tot actie overgaan, doen militaire deskundigen uitkomen, dat Gamelin geenszins het initia tief verloren heeft. Er wordt aan herinnerd, dat in den vorigen oorlog, weken, ja zelfs •maanden in bijna volkomen kalmte voorbij gingen, somtijds door groote actie onder broken. Een overhaaste woeste aanval op de Siegfrledlinie zou kunnen leiden tot het doen ontstaan van een gevaarlijken saillant, waartoe het stelsel der verdedigingswerken der Siegfrledlinie zich, speciaal voor den te genaanval, leent. Gemeld wordt, dat Fransche militaire autoriteiten volkomen tevreden zijn over de bereikte resultaten. Fransche artillerie en infanterie hebben een aantal Duitsche blok huizen en machinegeweernesten vernield en iedere duim gronds, die bezet werd, ver sterkt. De taktiek van generaal Gamelin schijnt er op berekend, de Duitschers te dwingen hun plannen te onthullen. Allen zijn het er over eens, dat binnenkort een groote Duitsche krachtsinspanning zal worden ondernomen, hoewel nog niet duide lijk is waar dat zal zijn. Hoewel de Duitsche luchtmacht op de Noordzee een Britsch eskader heeft aange vallen, blijkbaar een onbeteekenende aan gelegenheid, stellen vlootdeskundigen hier in veel belang, daar het de eerste proef is van de veelbesproken krachtsverhouding tusschen slagschepen en vliegtuigen Het feit, dat de Duitschers geen enkele treffer wisten te plaatsen, aldus deze critici, doet veronderstellen dat zij op zeer groote hoogte hebben gevlogen en het vierduims geschut der Britsche oorlogsschepen hebben ge vreesd. Ook schijnt het, dat de Duitschers gebruik hebben gemaakt van vliegbooten die niet in staat zijn duikvluchten uit te voe- DEALBERTVILLE TE ANTWERPEN. De Belgische Congoboot Albertville is vanochtend om negen uur in de haven van Antwerpen aangekomen. Op 1 September was het schip uit de Congo vertokken. Te Lobito hadden de passagiers kennis gekre gen van de oorlogsverklaring. De reis ver liep normaal tot de reede van Dover, waar het schip door Britsche autoriteiten werd gepraaid en naar de Downs opgebracht. Elf dagen bleef de Albertville er voor anker, toen kreeg het verlof de reis naar België voort te zetten. De Engelsche autoriteiten hebben geen enkel deel van'de lading in beslag genomen. De lading (3617 ton) bestond uit tin, koper, suiker, bananen, lijnkoeken, katoen, koffie, tinsteen, enz. De 106 passagiers, die zich aan boord van de Albertville bevonden, en die allen te Ant werpen van boord zijn gegaan, hebben hun ontevredenheid uitgesproken over de ver traging, welke zij op deze wijze op hun terugreis hebben ondervonden. Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend: In het Oosten heeft de hoofdmacht onzer troepen stelselmatig de demarkatielijn over schreden. Bij de gevechten op den Zuidelijken vleu gel ten Oosten van de San. waarover giste ren melding werd gemaakt, werden in het geheel 500 officieren en 6000 man gevangen genomen. Behalve de reeds gemelde Poolsche 41ste divisie zijn een legerleider, de leider van een grensbewakingscorps, zoomede de commandanten van de 7de en 39ste divisie met hun staven in onze handen gevallen. De stad Warschau welke zich gisteren on voorwaardelijk heeft overgegeven, zal na de afwikkeling der noodzakelijke voorbereidin gen waarschijnlijk op 29 September worden bezet. Vanochtend heeft ook de comman dant van Modlin de overgave van deze vesting aangeboden. IN HET WESTEN. In het Westen geen wezenlijke gevechts handelingen. Bij een luchtgevecht boven Saarbruecken werd een vijandelijk vliegtuig omlaag geschoten. TER ZEE. Een zware Britsche kruiser werd bij het eiland Man (Iersche Zeel door een groep gevechtsvliegtuigen met succes aangevallen. Een bom van 250 K.G. is in het voorschip Ingeslagen. Het onderhoud van Molotof met von Rib bentrop heeft tot halfvier .geduurd. Het was om tien uur begonnen. Stalin heeft de besprekingen gedeeltelijk bijgewoond. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt uit Moskou, dat de Duitsch-Russische bespre kingen vanmiddag om twee uur (Mosk. tijd) in het Kremlin zullen worden voortgezet. Aansluitend aan de bespreking zal de leider der sovjetregeering en volkscommis saris van buitenlandsche zaken Molotof, ter eere van rijksminister von Ribbentrop een maaltijd aanbieden. SCANDINAVIË IN HET EUROPEESCHE LUCHTVERKEER. Verwacht wordt, dat over een week of drie een luchtlijn tusschen Denemarken en Schotland zal worden geopend. De her vatting van den dienst tusschen Kopenha gen en Berlijn is uitgesteld tot de volgende v/eek. De Deensohe autoriteiten wenschen de zekerheid te verkrijgen, dat de Duit schers volkomen op de hoogte zijn van de te volgen route, zulks met het oog op den aanval van een Duitsch vliegtuig, welke Dinsdag gepleegd is op een Nederlandsch toestel. POLEN GEFUSILLEERD. Het Fransche Havas-bureau meldt: Naar uit geloofwaardige Poolsche bron wordt vernomen, werden op de markt plaats van Bielsko Opper-Silezië70 per sonen, mannen, vrouwen en grijsaards, eenige dagen na de bezetting dezer stad, door Duitsche troepen, gefusilleerd. Deze personen werden er van beschul digd deel uit te maken van de vereeniging van Poolsche insurgenten van 1920. (Dit bericht laten wij geheel voor reke ning van Havas). VLUCHTELINGEN UIT BOEKAREST NAAR ENGELAND. Het verluidt dat verscheidene hooge functionarissen der Poolsche regeering en vele andere Poolsche vluchtelingen spe cialisten en technici var^ Boekarest naar Engeland zullen vertrekken. De laat- sten hopen in Britsche. munitie-fabrieken te zullen worden te werk* géseld. Roemenië betoont een groote gastvrij heid en vriendelijkheid jegens de vluchte lingen. naar men gelooft 108.000, waarbij 70.000 soldaten, die in overeenstemming met de Roemeensche neutraliteitspolitiek geïnterneerd zijn. Het groote probleem is het aantal vrouwen en kinderen, die vol komen berooid zijn. Er worden voor deze menschen overal gelden ingezameld. GISSINGEN OVER OOST-EUROPA. Het Engeisch Reuter-bureau meldt: In de wereldsteden verdiept men zich in gis singen in afwachting van een offieieele mededeeling over de besprekingen in het Kremlin. Volgens de niet-officieele meening t? Parijs stellen de sovjets groote eischen aan Duitschland ten aanzien van den invloed over de Oostzeestaten als prijs voor een voortgezette neutraliteit. Parijsche com mentatoren verwachten ,dat Hitier verdere concessies aan Stalin zal doen Er is een stellige meening, dat het mogelijk is, dat de onderhandelingen gevolgd zullen worden door een nieuw „vredesoffensief" van Hitier. Reuter meldt uit Moskou, dat diploma tieke kringen te Moskou gelooven. dat de besprekingen in het algemeen, doch ook de toekomstige politiek ten aanzien van de Oostzee- en de Balkanstaten betreffen. Ge meld wordt, dat Saradjogloe vandaag nog te Moskou is. Volgens een te Kaunas uit Berlijn ont vangen telegram zou het de bedoeling van von Ribbentrop zijn overeenstemming te verkrijgen ten aanzien van een gemeen schappelijke verdediging van den nieuw geschapen toestand in Polen, indien noodig met geweld. Hieraan wordt toegevoegd, dat het rijk geen belangstelling heeft voor de eischen der sovjets met betrekking tot Estland. Deze eischen worden acuut na de mede deeling van Moskou, dat het sovjet stoom schip Metallist ter hoogte van de Estland- sche kust is gezonken. Het Estlandsche Nieuwsbureau meldt, dat sovjet-legervliegtuigen de laatste paar dagen herhaaldelijk Estlandsch grondge bied hebben geschonden. De regeering van Estland heeft geprotesteerd. INITIATIEF VAN PRINSES JULIANA. Naar wij vernemen wordt op initia tief van H. K. H. Prinses Juliana de oprichting voorbereid van een alge meen steuncomité 1939, tot leniging van nooden, ontstaan door de buiten gewone omstandigheden. Het Nationaal fonds voor bijzondere nooden en de Koninklijke vereeniging voor steun aan miliciens zijn uitgenoo- digd hun organisaties voor dat doel beschikbaar te stellen. Nadere mede- deelingen omtrent samenstelling en werkwijze van het comité zijn binnen enkele dagen te verwachten. DE ROGGEPRIJS. Men meldt ons van bevoegde zijde: De minister van Economische Zaken heeft kort.geleden den prijs, welken de boeren bij inlevering van hun rogge in 1939 ontvangen, reeds thans bepaald op f. 8 per 100 kg., zijn de de prijs, die aanvankelijk pas per half December in uitzicht was gesteld. Het schijnt, dat er landbouwers zijn, die er de voorkeur aan geven hun rogge vast te hou den in de hoop. dat de minister een hooge- ren prijs zal bepalen. Voor deze handeling is geen enkele reden aanwezig. De minister acht den prijs der rogge in de huidige om standigheden Juist. Zou in den loop van het jaar 1939/'40 vóór 1 April door thans nog niet te voorziene omstandigheden een nieuwe prijs verhooging noodig blijken, dan zal deze verhooging uiteraard ook nog wor den uitgekeerd aan hen, die hun rogge reeds hebben ingeleverd. Een vasthouden van de rogge, in de hoop er een hoogeren prijs voor te verkrijgen dan thans is vastgesteld, is dus volkomen overbodig. ONVEILIG STRAND. Het strand te Scheveningen is onveilig tot Katwijk op Dinsdag 3, Woensdag 4, Vrij dag 6 en Zaterdag 7 Oct ober a.s., van 9-tot 17 uur, wegens 'schietoefeningen met ge schut. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het strand eerst weder toegankelijk' is. na dat de roede vlaggen, welke de onveilige strook aanduiden, zijn ingehaald. vreemd te z(Jn. Ook Koninklijke Olie was aaa» geboden. De opening was «elfs een tiental pun ten lager op 281%. waarna echter eenig her stel volgde tot 284r;. op welk peil het hoofdfonds zich later bewegen bleef. Shell en Tidewater konden zich evenmin handhaven. Wat de rubbermarkt betreft, ook hier bleef het vorig koerspeil niet behouden. Amsterdam Rubber verloor een 5-tal punten. De handel was zeer kalm. ook voor incourante soorten. Tabak ken hadden een verlaten aanblik en bleven op het vorig peil gehandhaafd. In de afdeeling Industrieelen maakten Philips een uitzondering op de algemeene beursstemming, door geen ver liezen te boeken, doch zich op het vorig peil te handhaven. Unilever daarentegen was ge drukt en liep 4 terug. Aku zwakker. Suiker- fondsen waren in hoofdzaak gedrukt voor H.V.A. welk fonds daalde tot 373. De specifieke soorten waren lui. doch zonder guoote verliezen. De beleggingsmarkt had een kalm verloop. Meerendeels overheerschte een prijshoudende stemming. De gestaffelde leerling was een fractie beter op 84 1/4 WISSELKOERSEN. Londen 7.55 (7.50'/*). Berlijn 75.(75. Parijs 4.23V2 (4.26). Brussel 31.721/* (31.75). Zwitserland 42.52'/- (42.45). Kopenhagen 36.35 (36.30). Stockholm 44.80 44.601. Oslo 42.65 (42.65)New-York 1 87 3/4 (1.87 3/8). Lire Bankpapier 7.75 (7.75). Prolongatie 3V2; Part. disc. 2y2; Dag geld 13/4. Registermarken 18 3/4; Handels Sperr- marken 3 3/8; Reismarken 441/2; Bankpa pier 22 V223 V2. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. INBRAAK TE AMSTERDAM OPGEHELDERD. De politie te 's-GravemHage heeft twee personen gearresteerd, verdacht van de in braak bij de firma van den Brul te Amster dam. Zij waren gekleed in gestolen costu mes. Een deel van het gestoïene was bij de Bank van Leening gedeponeerd. Een ander deel is eveneens opgespoord. Bij Kon. Besluit is aan P. Dijkhuis, op zijn verzoek, met ingang van 4 November a.s., eervol ontslag verleend als burgemees ter der gemeente Midwolda. J. F. O. te L. U dient Uw vraag te richten tot de Radio Controle-Commissie. Mauritskade 17, Den Haag. Z(j wordt dan zoo spoedig moge lijk officieel beantwoord. Opgeheven wegens gebrek aan actief: A. Zwagerman, vroeger Hillegom, thans Leiden. een rijbewijs. De bestuurder van de gesleepte auto, onder wiens toezicht de bestuurder reed, werd bekeurd en door den Leidschen kantonrechter veroordeeld tot viermaal f.2 boete subs viermaal 2 dagen hechtenis, van welk vonnis hooger beroep werd aangere kend. Verdachte ontkende toezichthouder te zijn van den bestuurder der achterste auto, doch de beide agenten betoogden dat naar hun meening de verdachte verantwoordelijk moet worden gesteld voor het geval. De officier deelde deze meening en eischte bevestiging van het vonnis van den kanton rechter. De richtingwijzei. Op den Leidschenstraatweg stak de be stuurder van een uit de richting Den Haag komende personenauto den linker richting wijzer uit, waardoor achter hem rijdende- autobestuurders meenden, dat die auto de Lange Kerkdam bij-Wassenaar zou inrijden. Maar dat gebeurde niet en als gevolg daar van had bijna een botsing plaats met een auto, bestuurd door een rijksveldwachter. De bestuurder had den autobestuurder veroordeeld tot f. 6 boete subs. 3 dagen hechtenis, van welk vonnis hij in hooger beroep kwam. Verdachte betoogde voornemens te zijn geweest de Papelaan te Voorschoten te wil len inrijden, per ongeluk werd de verkeerde richtingwijzer even uitgestoken. De officier vorderde bevestiging van het vonnis. SMAADSCHRIFT. Veertien dagen geleden heeft voor de Haarlemsche rechtban,k terecht gestaan een 49-jarige getrouwde vrouw uit Westzaan, wegens smaadschrift. Zij werd er van verdacht, twee jaar lang anonieme brieven en briefkaarten met be- leedigenden inhoud aan allerlei personen in de Zaanstreek gezonden te hebben. Hoe wel het bewijsmateriaal, waarover de justi tie beschikte, de mogelijkheid van twijfel vrijwel uitsloot, bleef de vrouw voor de rechtbank hardnekkig ontkennen. De Officier van Justitie eischte drie maanden gevangenisstraf. De rechtbank veroordeelde de vrouw tot drie maanden voorwaardelijk, met drie jaar proeftijd en een boete van vijf en zeventig gulden, sub sidiair dertig dagen hechtenis. AMSTERDAM, 28 September. De beurs opende in een uitgesproken flauwe stemming. Men vroeg zich af van welken kant het aanbod afkomstig was en sprak, in dit ver band van liquidaties uit het buitenland. Voor namelijk de zgn. oorlogsfondsen als Rubbers. Suikers, Schepen en Petroleums leden n.l vrij scherpe verliezen. Een sfeer van onbehaaglijkheidhing heden over de markt, welke in hoofdzaak haar oor zaak vond in de weinig optimistische beoordee ling der Europeesche situatie, en de onzekerheid welke met name rondom het op den voorgrond treden van de Sovjet Unie hangt Politieke beduchtheid vormde dan ook een doorslaggevende factor bij de ontwik keling der beursstemming. waarbij kwam. dat de uiteenzettingen van minister Simon in zijn oorlogsbegrooting aantoonen, welke zware las ten gedragen moeten worden om den oorlog te financieren. Dat onder deze omstandigheden groote voorzichtigheid in acht wordt genomen en verkoopen de markt drukken, valt niet te verwonderen. De koersen waren hier en daar niet onaanzienlijk lager, doch de affaire bleef meerendeels beperkt In tegenstelling tot Wallstreet waar een on zekere stemming de overhand kreeg, waren Amerikaansche fondsen hier positief zwak ge disponeerd. Niet slechts de Staal- en Koper waarden. ook de Spoorwegshares, die de laat ste dagen favoriet geweest zijn. liepen terne, hoewel in het verdere verloop een klein herstel te onderscheiden viel. Op de locale markt ging in de eerste plaats de aandacht uit naar de Scheepvaartafdeeling. De courante soorten boekten hier verliezen van verscheidene punten en het sterkst aangeboden waren aandeelen Holland—Amerika Lijn. die 1(T. lager kwamen op 108. Het besluit der di rectie het vlaggeschip „Nieuw Amsterdam" uit de vaart te nemen, daar de exploitatie deels in gevolge de hooge premie tegen molest-risico niet loohend méér zóu zyn, scheen hieraan niet LEIDEN. 28 Sept. 1939. Coöp. groenten-, fruit en bloemenveiling-vereen. Witte Kool f. 1.80— 2.90; Roode Kool f. 1.504.30; Savoye Kool f. 1.70—3.20; Groene Kool f. 1.50—5.10; Prei f. 1.20—3.80; Kroten f. 1.20—2.10; Kroten, ge kookt f.4—7; Uien f. 1.104.10; Peen f. 1.50— 4.80; Druiven f. 10—16; Snijboonen f.6—21; Stokboonen f 11—23; Pronkboonen f.3—5; Stamboonen f.9—19; Postelein f. 3—11; Spina zie f.513; Tomaten A f.4— 5.20. B f.4560 C f.4—4.80. CC f.4—4.40 per 100 K.G. Andijvie f0.400.90. Komkommers f. 1—5.10; Bloemkool f. 1.5016.50; Meloenen f.215; Salade f.0.30— 1.40; Knolselderie f.2—4.60; per 100 stuks. Kro ten i. 0.60-^1.30; Pieterselie f.0.300.60; Radijs f. 0.30—0.70; Selderie f. 0.30—0.80; Bleekselderie f. 4.50—11; Peen f; 14.40; Rabarber f. 0,500.80 per 100 bos. BOSKOOP. 27 Sept. Coöp. ver. „De Boskoop- sche veiling". Rozen per bos: Dorus Rijkers 50—74 ct., Else Poulsen 3240 ct.. Butterfly 29— 39 ct., Rosalandia 23—40 ct.. Florex 30—55 ct., Vierlanden 36—57 ct.. Pechtold 26—53 ct.. Ge mengde rozen 16—19 ct.. Rosa Mundi 62—104 ct. Ingar Olsson 24—32 ct,, Gloria Mundi 70—90 ct.. August Noach 18—26 ct.. Polyantharozen 30—50 ct.. Wendland 26—47 ct.. Brlarclif 33—58 ct., Ellen Poulsen 20—35 ct., Hadley 37—60 ct,, Edith Helen 2536 ct. Diversen per bos: Chry santen gr.bloemig 40—70 ct.. idem tros 7—12 ct.. Sneeuwbessen 1824 ct.. Phvsalis Fran- cetti 8—14 ct.. Acerblad 13 ct.. Clematis Durandi 30 ct., idem Prins Hendrik 7090 ct., idem Mevr. le Coultre 90119 ct. GOUDA, 28 Sefct. Aangevoerd in totaal 1492 stuks vee, waarvan: 21 slachtvarkens Vette van 3333H ct. p. p.. levend met 2korting. 542 magere varkens van 3550; 858 biggen van 16—22; Geldersche biggen 2226; 9 runderen 135—210; 36 nuchtere kalveren 6—10: 26 bok ken en geiten 3—8 gld. per stuk. Handel vlug 365 Partijen kaas Prijzen lek w. 37—39; 2e kw. 32—35zware tot 41.50; crisis aftrek 8,2 ct. Handel matig. 62.500 Eieren. Kipeieren van 5—5.50; eend eieren 3—3.30 per 100 st. Handel matig. Coöperatieve Zuid-Holl. Eierveiling g.a. te Gouda. Aanvoer 110.000 Kipeieren. Prijzen: 56/58 kg. 4.604.80; 58/60 kg. 4.80— 5.05; 60—62 kg. 5,05—5.15; 62 68 kg. 5.15—5.60; 58 72 kg. 4.90—5.70; kleine eieren 4.004.50; henneneieren 3.09—3.90 per 100 stuks. Aanvoer 500 eendeneieren pr. 2.70—3.00 p. 100 st. KATWIJK A. D. RIJN. 27 Sept. Bloemkool I 12.10—16.60; dime II 3.30—11.10; Bospeen 3.00 6.20; Sla 0.30—0.60; Waspeen 0.30—0.60; Kro ten 0.400.55: Prinsesseboonen 10.0015.00; Snijboonen 6.00—9.00; Roode Kool 3.00—3.30; Gele Kool 2.00—2.40; Groene Kool 4.00—4.40; Uien 2.00—3.00. LEIDSCHENDAM, 27 Sept, Eng. komkommers le srt. f. 2.50—3.50, 2e srt. f. 1.50—2.30. 3e srt. f. 1—1.40; Gele komkommers le srt. f2.40— 4 60. 2e srt. f. 1.80—2.80. 3e srt. f.1—1.60; Krop sla le srt, f. 0.50—1.80. 2e srt. f.0.30; Stoofsla f.23.50; Peen f. 1.803.50; Tomaten, midd. f.2—2.60, groote ronde f.2—3, 2e srt. f. 2—2.20, 3e srt f.2. bonken f.2: Andijvie per 100 f.0.30 1.20, idem per 100 kg. f.22.50; Spinazie per 4 kg, f.0.20—0.65; Snijboonen f.722; Spercie- boonen f.620; Prei f.2.103.50; Seldery f.0.30 —1.20; Druiven f. 6.50—8.50. NAALDWIJK. 27 Sept. Bond Westland. Ali cante 14—17 ct., frankenthaler 1625 ct.. cham pion 1819 ct., snijboonen 1016 ct.. postelein 69 ct, per kg.; sla 50110 ct., andijvie 3090 ct.. bloemkool 2.803.10, eieren 3.404.10 per 100; netmeloenen 2—5 ct., annanas 7—11 ct., suikermeloen 1820 ct, perziken 57 ct. per stuk; roode en sav. kool 901.80 per 100 kg.; tomaten 5070 ct., B 8085 ct. per bak. NAALDWIJK. 27 Sept. C.C.W.S. Pulling 10— 13. Page 913. rayonnanthe 69. blanche du poitou 46.40, delhoume 19—13.. rozen 3—3.30, pelargonium 5.507. margaretha 4.304.50. spectrum 1.902.80, ÜCht rose 3.404.20 per 100 sprengerie 58 ct.. freesia 5—14 ct.. geel 11—25 ct.. dahlia 58 ct., troschrysanthen 816 ct. per bos. RIJNSBURG. 27 Sept. Bloemenveiling; Gladiolen War 401.10; Picardië 401.10; Tri- toma's 1 201.50; Tros chrysanthen bruin 14 17; Goudvlinder 10—15; PhenLx 19—14; Septem ber Wit 15—29; Witte lelies 2.90—3.70: Helian- then 4060; Pompon dahlia's 2030; Dahlia's roem van Aalsmeer 5060; Zinnia's groot 40 60; Klein 1020: Groote chrysanthen Pulling 88.50; Emma 9.00—10.00; Witte Asters 35—50. RIJNSBURG. 27 Sept Groentenveiling. Aardappelen 0.50—0.60; Kroten 0.50—0.60; Nién 0.50—0.60; Waschpeen 0.300.50; Bloemkool I 8.00—12.00; idem II 4.00—7.00; Bospeen 3.00— 4.50; Kroten 0.50—0.60; Roode Kool 2.80—3.20; Gele Kool 2.00—2.60. Groene Kool 3 50—1.00. ROELOFARENDSVEEN. 27 Sept. Aardbeien 812 ct. p doosje; Druiven 14—18 ct. p. kg.; To maten A 52—70 ct.; Tomaten B 58—92 ct.; To maten C 5054 ct.; Tomaten bonken 5664 ct. per bak; Bloemkool 2.00—7.00: Sla 0.301.30 p. 100 krop; Snijboonen 1.60—1.89: idem stek 0.80 0.95; Prinsesseboonen 1.55; Pronkboonen 0.30 per 10 kg. TER AAR. 27 Sept. 1939. Centr. Veüing. Spi nazie f. 0.17—0.31; Andijvie f. 0.05—0.11 per kist; Peulen f. 0.55; Snijboonen f.0 60—2.10: Prin sesseboonen f. 1.20—1.50; Witte Pronkboonen f.0.300.43; Spekboonnen f. 0.60—0.75 per 10 kg.; Postelein f.5; Waschpeen f. 1.50; Uien f. 1.60—2.90; Prei f. 1—3; Roode Kool f.2.70: Savoye kool f. 2.90—3.10: Groene savove f.2— 3.10 per 100 kg.: Kroten f. 0.70—0.90: Peen f.1— 1.40 per 100 bos; Sla f.0.301.30 per 100 stuks; Bloemkool f. 1.50—12; Meloenen f.211; Kom kommers f. 1—5.30 per 100 stuks; Tomaten A f.23.40; Augurken fijn f. 1.50fijnbasterd f- 0.70. basterd f.0.38, grof f. 0.25, fijnstippel f. 0.25 per 25 kg.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 3