STADSNIEUWS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 27 September 1939 VRAGENRUBRIEK WEERBERICHT. De a.s. 3 October dag BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Bericht aan gemobiliseerden AGENDA J. H. K. te L. De snelheid, die op het baanvak Den Haag—Gouda behaald kan wor den. bedraagt 125 K.M. Op het oogenblik wordt dit baanvak bereden met 100 K.M. snelheid, welke bij vertraging op gevoerd wordt tot 110—115 KM. Op dit baanvak (Den HaagGouda» wordt alleen met stroomiyn-electrische tractie gere den. d.w.z. dat de inrichting gelijk is aan de Dieseltreinen. Wed. B. te L. - U hebt het recht het geld terug te vragen. Van E. - Als by indienstneming vacantie niet werd bedongen en nu toch op uw verzoek vrijaf wordt gegeven, moet ge met hetgeen ge geven is, tevreden zijn. Abonné te L. - Er moet desverlangd boe delscheiding plaats hebben. Als de erfgenamen het vrije beheer over hun goederen hebben en tegenwoordig zijn. kan de boedelscheiding plaats hebben op de wijze en door zoodanige akte als zij goed vinden. De langstlevende echtgenoot en de kinderen hebben elk recht op een gelijk ge deelte der nalatenschap. H. C. L. - Van de grootte van uw vorde ring hangt het af, of de zaak aanhangig ge maakt moet worden bij den kantonrechter of bij de rechtbank. Als u op goede gronden een rechtsvordering kunt instellen, zal een advo caat u ongetwijfeld voorlichting willen geven. B. S. te A. - Adressen van stoppage-in richtingen kunnen wij in deze rubriek niet ver strekken; u gelieve daarvoor de advertentie kolommen te raadplegen. A. N. te A. - Het telefoonboek vermeldt de volgende adressen van Leidsche vrouwelijke praktiseerende artsen: mevr. wed. R. Th. van Bockel—Verdam. Rijnsburgerweg 81. mej. ar. Catha. Hovens Greve. Morschsingel 3; mevr. dr. H. J. H. Scheltema—Schönfeld 'uitsluitend tandheelkunde en mondtiekten). Rijnsburger weg 16: mevr. dr. A. A. M. Starck—Loebcr. Witte Singel 30; mej. J. H. Stoffers. Tiboel Sie- genbeekstr. 1; mej. Aly Thierry (zenuwarts) Rijnsburgerweg 15; mej. G. Verbrugge. Zoeter - woudsche Singel 15. „Dat is dezelfde foto. Ik heb alleen de kleine foto laten vergrooten om mijn cre diteuren." Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 769. Hedenmiddag 2 uur: 774. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogen luchtdruk bij de Faroèr is opnieuw in beteekenis toegenomen. Het heeft zich vooral in Zuid-Oostelijke rich ting over Zuid-Scandinavië en ons land uitge breid. Daarbij is in Zuid-Zweden, Denemarken en ons land de temperatuur aanzienlijk ge daald. Vliegveld Twente meldt er een mini mum van één graad. Over Scandinavië trekken voortdurend storingen in Zuid-Zuid-Oostelijke richting. Deze veroorzaken daar regen- en sneeuwbuien. Bij de Azoren is de luchtdruk ge stegen en is de depressie, die daar gisteren lag. wat opgevuld. Over Italië blijft de luchtdruk relatief laag. terwijl over de Balkan een rug van hoogen luchtdruk is gelegen. De temperatuur bedraagt daar 5 tot 10 graden. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: Regenbuien, matige N.O. wind, temp. 10 gr. C.. min. 10 gr. C.. neerslag 4 m.M. Missingen: Lichtbewolkt, matige O. wind, temp. 8 gr. C.. min. 7 gr. C., neersl. 0,4 m.M. De Bilt: Lichtbewolkt, zwakke N.O. wind, temp. 7 gr. C., min. 3 gr. C., neerslag 0,5 m.M. Groningen: Lichtbewolkt. zwakke O.N.O. wind. temp. 7 gr. C.. min. 6 gr. C.. neersl. 3 m.M. Maastricht: Lichtbewolkt, matige N.O. wind. temp. 5 gr. C., min. 4 gr. C., neersl. 2 m.M. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 8 gr. C. (47 gr. P.). 12 uur 'smidd.: 10 gr. C. (50 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Donderdag. Voorm. te 3 uur 29 m.: nam. te 3 uur 45 m. LICHT OP VOOR FIETSERS c.a. Woensdag: 7.20 nam. tot 6.23 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG. 27 Sept.: op 18 uur 09; onder 5 uur 38. KUN JE ZINGEN. ZING DAN MEE. Men schrijft ons: Onder den drang der tijdsomstandigheden heeft het bestuur der 3 October-vereeniging dit jaar moeten afzien van een feestelijke herdenking van Leiden's Ontzet Toch zal. zooals wij reeds eerder meldden, deze dag niet geheel ongemerkt voorbij gaan. De historische uitdeellng van haring en wittebrood in het Waaggebouw zal plaats vinden des morgens om 8.30 en eveneens de Koraal-muziek in het van der Werfpark zal des morgens om 8 uur worden uitgevoerd. Ieder jaar komen vele zangers en zangeres sen op om mede te werken aan dit wijdings volle nummer van het programma. Het bestuur vertrouwt dat dit jaar, nu wij kommervolle tijden beleven, zeer velen de behoefte zullen gevoelen uiting te geven aan hetgeen in hun hart leeft en zich ge drongen zullen achten mede te werken aan deze uitvoering. Het bestuur doet daartoe een beroep op zangvereenigingen en allen, die kunnen zingen. TOONEELVEREENIGING „OEFENING BAART KUNST" DE DISTRIBUTIE VAN VEEVOEDER. Adres van de Kamer van Koophandel. De Kamer van Koophandel alhier heeft een uitvoerig adres gericht aan den minister van Economische Zaken aangaande de distributie van veevoeder. Hierin wordt o.m het volgende betoogd: Bij de behandeling van het Ontwerp Distributiewet 1939 is in de Memorie van Antwoord door Uwe Excellentie verzekerd, dat goede aandacht zal worden geschonken aan den in het Voorlooptg Verslag der Tweede Kamer geuiten wensch, om bij de voorbereiding en de uitvoering der distribu tieregelingen een plaats in te ruimen voor de organisaties van den handel. Nu ongedacht en tegen de bedoeling in, de distributie voor een zoo belangrijk deel werd gebouwd op de regeling van de Land- bouwcrisiswet, en de feitelijke relaties van de Provinciale Voedselcommissarissen en van de plaatselijke bureauhouders met de organisaties van den landbouw over na genoeg de geheele linie zeer innig zijn en de deskundigheid ten aanzien van vraagstuk ken de distributie betreffende, niet boven eiken twijfel verheven is, is er extra aanlei ding om ook aan de organisaties van den particulieren handel een redelijke positie en taak te geven bij het regelen van dat gene wat niet zoozeer productie maar meer verhandeling, vervoer en verwerking van veevoeder enz. betreft, nog veel meer dan wanneer regelmatig de Distributiewet 1939 zou zijn toegepast. Zoowel derhalve met het oog op: le. een zoo vlot en deskundig mogelijke afwikkeling van de distributiemaatregelen; 2e een zooveel mogelijk ontzien van de be langen van handel en nijverheid: 3e. de door Uwe Excellentie min of meer in uitzicht gestelde inschakeling van de or ganisaties van den handel: 4e. de feitelijke en zeer nauwe relaties, welke reeds bestaan tusschen een zeer groot aantal bij de distributie betrokken functio narissen en de landbouworganisaties en landbouwcoöperaties; 5e. het feit, dat het al of niet voortbe staan van den particulieren handel en nij verheid van de te nemen maatregelen af hangt. veroorlooft de Kamer van Koophandel en Fabrieken zich Uwe Excelletle eerbiedig te verzoeken, de volgende drie suggesties in overweging te willen nemen, teneinde ook aan handel en nijverheid een hun waardige positie ten deze te verschaffen. De allereerste wensch is. dat ten spoe digste de te nemen maatregelen uit de sfeer van de Landbouwcrisiswet worden ge haald en opgebouwd worden op de Distri butiewet 1939. De regelingen door het Rijks bureau V.V.O. getroffen ten aanzien van kunstmest, bewijzen, dat zulks zeer wel mo gelijk is. Ten tweede zouden reeds onmiddellijk in het district van elke Kamer van Koophan del door die Kamer één of meer kleine com missies kunnen worden benoemd, die de locale instanties, hetzij de hoofden van de distributiekringen, hetzij de locale bureauhouders, hetzij anderen, alle hulp, advies en bijstand zouden moeten verleenen en anderzijds gerechtigd zouden moeten zijn alle h.i. gerechtvaardigde klachten serieus te doen onderzoeken. Ten derde merkt de Kamer op, dat de particuliere handel en nijverheid, wat den veevoederhandel en veevoederfabricage be treft, ernstig gedupeerd dreigt te worden, doordat ais gevolg van de toepassing van de Landbouwcrisiswet, de coöperaties den afzet naar zich zullen zien toevloeien. Daarom zou een zekere verhouding moe ten worden vastgesteld tusschen eenerzijds het aandeel, dat de coöperaties en ander zijds het aandeel, dat de particuliere han del en nijverheid in het fabricageproces en in de leveringen zou mogen hebben. Naast, eventueel geheel los van een dergelijke quo teering, zouden bovendien de landbouwers, veehouders, pluimveehouders enz., die in 1938 van de coöperaties of het particuliere bedrijfsleven hun goederen betrokken, dit in gelijke verhouding ook voortaan moeten doen. De bij de veevoederbranche betrokken particuliere bedrijven, welke thans onnoo- dig zoo ernstig van de getroffen maatrege len schade ondervinden, zouden dan een redelijke kans behouden om staande te blij ven. Het aanstaande 40-jarig jubileum. 5 October a.s. zal het 40 jaar geleden zijn dat bovengenoemde vereeniging werd op gericht. zoodat „O.B.K." mede behoort tot de oudste vereenigingen, welke op het gebied der dilettantische tooneelspeeikunst in onze stad bestaan. Dat „O.B.K." dit jubileum mag vieren, is te danken aan de goede lei ding van haar opeenvolgende besturen en aan haar leden, donateurs en donatrices, die door alle jaren heen zoowel met hun krachten als financieel de vereeniging heb ben gesteund. Het zou ons te ver voeren wanneer wij hier een opsomming zouden moeten geven van de vele stukken, die in den loop der jaren door „O.B.K." zijn opgevoerd. Het bestuur, bestaande uit de heeren H. W. van Zijp. eere-voorzitter, die wegens mobilisatie thans weer de functie van voor zitter vervult. A. Rietbergen, penningmees ter en J. Lafeber secretaris, heeft gemeend om Zondag 1 October a.s. 's middags om 1 uur. in de zaal van den heer J. van Zijp, Hooglandsche Kerkgracht 40, ieder, die „O.B.K.'' wil complirjienteeren daartoe in de gelegenheid te stellen. Er heeft zich een feestcommissie gevormd onder leiding van den heer H. Breuker (voorzitten, mej. W Hoogeveen (penning- meesteressei en den heer C. Eikerbout (secrearisi welke „O.B.K." op een nader te bepalen datum, wanneer een zaal beschik baar zal zijn, een jubileumavond zal aan bieden. Wij hopen, dat het „O.B.K." in deze slech te tijden, waarin vereenigingen als deze veel te lijden hebben, gegeven zal zijn zich staande te houden. VRIJWILLIGE VROUWELIJKE HULP. Brei-actie voor militairen. Om misverstand te voorkomen deelen wij mede, dat de wol voor de gebreide kleeding- stukken voor militairen moet worden gekocht en door geen enkele instantie gratis wordt verstrekt. Vanwege de uniformiteit in kleur en patronen belast de V.V.H. zich met de uitgifte. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: Firma C. van Mastrigt, Haar lemmerstraat 238, Leiden. Rund-, kalfs- en varkensslage'-'i fijne vleeschwaren; tevens grosslerderlj. Wijziging handelsnaam in: J. J. van Mastrigt. CHRISTELIJK MILITAIR TEHUIS. Gisteravond werd in het Christelijk Mili tair Tehuis aan den Morschweg een film avond gegeven voor de gemobiliseerden. Het bestuur was voltallig aanwezig, zoomede de legerpredikanten Gerstma en Ramaker. De voorzitter, de heer C. Mulder, opende dezen avond met een hartelijk welkomstwoord, waarna staande twee coupletten van het Wilhelmus gezongen werden. De Nederlandsche Christelijke Reisveree- niging vertoonde eenige komische films, een film van Krugers Dierenpark, twee K.L.M.- films en eenige natuuropnamen. De fruit handel P. Oostendorp, Hoogewoerd, bood een grooten bak druiven aan, welke als prijs voor het sjoelbakken beschikbaar werd ge steld. Het Leidsch Salon-orkest onder lei ding van den heer J. Plu verzorgde op uit nemende wijze het muzikale gedeelte en oogstte veel succes. De voorzitter, dankte allen, die aan het welslagen van dezen avond medewerkten. De legerpredikant ds. Ramaker liet alvorens in dankgebed voor te gaan Psalm 68 vers 10 zingen. Alle ge- mobiliseerden gingen zeer voldaan naar hun legerstede. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het doctoraal examen rechten de heeren F. G. Kool (Amsterdam) en J. H. Fransen v. d Putte Oegstgeest i candidaatsexamen rechten mej. L. Ta verne (Den Haag) en de heeren J. J. Sei- del (Appelscha). H. Hoevelaken (Haarlem), L. H. Klein iLeiden) en R. A. V. van Haer- solte (Dalfsen) (cum laude); candidaats examen Wis- en Natuurkunde, letter E de heer G. W. Oosterhout (Den Haag); doc toraal examen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak dierkunde, mej. D. W. Ch. Hen- richs 'Den Haag): idem, hoofdvak Natuur kunde. de heer D. A. de Vries (Schevenin- gen); idem, hoofdvak Pharmacie, de heer M. van Oosten (Voorburg!. Naar wij vernemen zal op Vrijdag avond een bijeenkomst worden gehouden van de Buurtluchtbeschermingscommissie Haarlemmerweg. Mare en zijstraten ter bespreking van hetgeen voor de Luchtbe scherming gedaan moet worden. Aangezien voor toezending van cou ranten aan gemobiliseerden naar hun militair adres geen porto verschuldigd is, kunnen wij van gemo biliseerden postabonnementen aan nemen, tegen den prijs van f. 0.18 per week, f. 0.80 per maand of f. 2.35 per kwartaal. Desgewenscht wordt over het abonne mentsgeld aan hun particulier adres per week, per maand of kwartaal be schikt. Zij, die een dergelijk speciaal abon nement wenschen, gelieven ons hun volledig militair adres op te geven, opdat ons Blad steeds zoo spoedig mogelijk in hun bezit komt. DE DIRECTIE DE „NANDOE" IN INDIË. De „Nandoe" van de K.LM. ls vanmorgen om 11 uur, bestuurd door piloot Sillevls, uit Na- nels op Tililitan bij Batavia aangekomen. Het toestel bracht een flinke lading post mede en 10 passagiers, bestemd voor Indië. Piloot Sillevls was zeer enthousiast over de nieuwe verbinding, welke niet de minste moei lijkheden oplevert. Integendeel, gedurende de ge heele reis ls de oorlogsfeer volkomen afwezig geweest. De passagiers, die zich aan de bepa lingen inzake bagage en financiën houden on dervinden zeer vlotte medewerking. De bepalin gen tegen het vliegen bij nacht door Irak zijn intusschen reeds opgeheven, zoodat hy dan ook een dag op de nieuwe route kon inloopen. De animo voor de luchtvaart over de Neder landsche lijn is belangryk gestegen, aangezien nn meer clan ooit de luchtvaart geprefereerd wordt boven de scheepvaart. De Italiaanschc scheepvaartlijnen zyn geheel vrij van oponthoud. Het verblijf in Italië ls voor alle vreemdelin gen zeer aangenaam. Dc weerberichtendlenst functlonneert eveneens weer normaal. GEBOREN: Franciscus Antonius Maria. Z. van F. J. Bon net en C. M. Baars Abraham. Z. van J. Meertens en P. Deij Petronella Hendrika, D. van C. Zonneveld en H. den Haan Apolonia Jacoba, D. van J. Vermeer en H. Westmaas Anneke Tine. D. van P. L. Fabriek en J. Palm Alida Maria Jacoba. D. van P. Blansjaar en M. M. v. Gorkum Abraham. Z. van Th. Swaak en H. M. Crama Hendrik. Z. van A. Vermeer en C. H. Schouten Teunis, Z. van C. Zaal en K. J. Horsman Klasina Jacoba Jo- sepha. D. van J. O. Priem en W. C. StruUs Custa. D. van J. H. Braam en C. Hendrikse Koosje. D. van C. D. v. d. Ster cn C. Bruines Theodorus Gerardus Lambert us. Z. van G. M. Koelewijn cn A. M. J. Burgmeyer Kla sina Adriana Maria Johanna. D. van J. L. Wy- nands en M A de Winter Cornells Bernar- dus( Z. van T. de Haas en B. Grzesny. Simon Petrus, Z. van A. Dubbeldeman en A. M. Stryk. ONDERTROUWD: H. B. v. d. Lelie jm. 27 J. en J. W. v. d. Zéyden jd. 23 j. H. H. Jetten jm. 28 J. en C. H D. den Brinker jd. 24 j. J. P. v. d. Ham jm. 27 J. en S. M. Bavelaar jd. 24 j. M. Durieux Jm. 26 J. en A. Miereniet jd. 23 J. D. B. Abegg Jm. en L. Fontein jd. OVERLEDEN. H. Vreke, Wedn. 76 j. GEVESTIGD: W. J. Al. leeraar natuurk.. Boerhaavelaan 17 E. M. van der Beek. W. Rozenstraat 66 J. H. Beekhuizen en fam.. caféhouder. Vree- wykstraat 11 W. C. S. van Benthem Jutting, H. de Grootstr. 11 J. C. A. Boosman. jeugd leidster. Hooigracht 31 H. van Buul, leerl.- instrumentmaker. H. de Vriesstr. 61 P. E. Buysrogge, Kloksteeg 7 K. J. Cath. Rapen burg 56 S. Crama. schilder. Munnikenstr. 90 B. A. Crul en fam v. d. Brandelerkade 19 A. C. Deckers, winkelbediende. Rapenburg 47 H. P. Degens. J. van Goyenkade 1 C. H. J. van Enter. Rapenburg 78 F. S. Eringa. Merelstr. 39 P. J. H. Ermers, Haagweg 176 J. M. Esmeyer, Boerhaavelaan 15 E. H. B. Gelderman. Rijnsburgerweg 20 J. J. M. Ger- ris. Meezenstr. 2 M. ten Haken en fam., loopkn.. Langegracht 244a A. AltHamstra. Mare 112 M. B. Hardey, Rapenburg 83 A. A. Hellema, Bilderdykstr. 15 J. C. J. Hoger- zeil. Rapenburg 120 P. Hoogland. Witte Sin gel 85 A. K. van Konynenburg—Hüppeden en fam.. Warmonderweg 1 H. C. van der Heyden, Kloksteeg 31 H. C. A. Jansen. Hooi gracht 31 J. J. Jansma en fam.. klerk licht fabrieken. Kapteynstr. 11 M. de Jonge, R.- en Schiekade 114 J. G. W. van Kaldekerken en fam., serg.-maj. inf., Lammenschansweg 48 B. Y. Kaptein, verpleegster, Kagerstraat 14 J. R, Keuning, onderwyzeres. Rapenburg 13t E. Klein, godsd. onderwyzeres, Rodenburg straat la B. van Klinken, kunsthoornbe- werker, K. Rapenburg 20 E. W. Knetsch, Stieltjesstraat 29 S. Kierse. verpleegster, Boerhaavelaan 39 P. Koudys, chauffeur, v. d. Hoe venstraat 5 L. J. Kouw, leerl. verpleeg ster. Pieterskerkchoorsteeg 5 G. E, Kramer, Witte Singel 89 G. J. J. Kramer, Bilder- dykstraat 2 W. A. Krayenlioff van de Leur, Mare 71a E. Kronenberg. Nieuwe Ryn 34a H. Lambert, Rapenburg 123 I. M. Lampe, Noordeinde 50 E. J. van Lessen. Cobetstr. 43 A. IJ. A. Looyen. Witte Singel 80 W. Lucas. Rapenburg 131 L. J. Mens. Haarlem merstraat 53 H. van der Meulen, huishoud ster, Burggravenlaan 14 J. R. Meyer. Ryns- burgerweg 44 T. Molenaar. Witte Singel G5 W. D. B. M. van Nierop, Boerhaavelaan 43 A. Nissen. Rapenburg 65 E. A. Offe- ringa. Rapenburg 83 G. M. Pannebakker, dienstbode. H. Rijndijk 166 H. J. M. Passier. v. Oldenbarneveldstraat 37a A. J. Parmen- tierPiek. Breestraat lila J. A. Pranger, chemigraaf. H. Ryndijk 151 A. Romer. Ge recht 10 W. A J. van Royen. Boerhaavelaan 15 L. C. Schalkwijk. Witte Singel 87 K. M. Schönfeld. Nieuwe Ryn 3 M. J. B. Schouten, gezelsch.-juffrouw, Roodenburgstr. 1 C. M. Stip. winkeljuffr.. Haven 24 E. Blockers, H. de Grootstraat 10 J. H. Smidt van Gelder. Breestraat 135a S. Snel. dienstbode. Boer haavelaan 16 C. Snoek en fam.. ambt. PIT., Langestr. 28a R. H. Stolte. slager. Voorstraat 7 H. Soetens, leerl. instrumentmaker. R.- en Schiekade 3 J. van Staden. meubelmaker, Kolfmakerssteeg 9a Jhr. E. O. van Suchtelen. Pieterskerkstr. 12 A. M. V. Huijbers—Ujj, Morschweg 38 N. A. van der Valk. tuin- derskn.. Kemperstraat 1 H. Varkevisser en fam.. chauffeur, Stieltjesstraat 61 H. T. A. C. Versteeg, vertegenwoordiger. Wasstraat 69 W. A. P. van der Voort, dienstbode, Zoeterw. Singel 74 W. S. BugmansVooys. Rynsb.weg 113a G. C. de Vries. Rapenburg 65 J. H. Wildervank de Blécourt. Papenstraat 20a V. Wilhoit, Fagelstraat 53 C. E. Wowys. dienstbode. Rapenburg 82 J. G. Zeeman. Oude Singel 132. VERTROKKEN W. H. Bakker, Salatiga (N.-I.). Co „Ampel" G. A. Belfi, Vodo Cadore (Italiëë) G. M. van Berge Henegouwen, Bloemendaal, Ramp laan 50 E. Birnie. 's-Gravenhage. Groot Hertoglnnelaan 180 K. de Blanken. Alphen aan den Ryn, Hoorn 38 A. S. de Blécourt en fam.. 's-Gravenhage. Koningskade 5 F. Bloemink. Bennebroek, Eikelaan 11 C. U. J. Briët. Zeist. Zusterplein 22 M. M. van Bur- kom. 's-Gravenhage. Adelheidstr. 227 D. M. Buskermolen, Alkemade. A 145 M. T. Cas- parie. Voorhout. Hoofdstr. 29 M. Dall'Asta, Valle Di Cadore (Italië) A. A. C. Boedts Van Eecke. Watou (België». Rousbruggestr. 5 C. W. MaarschalkFontein. Hengelo (O). Breu- kersweg 7 M. J. Frank. Leiderdorp. Erica laan 4 M. J. DrabbeGaykema. Schoonho ven. Spoorstraat 20 A. de Goeij, 's-Graven hage. A. v. Buerenstr. 102 A. E. Gregori„ Vodo Dl Cadore (Italië) J. C. Gunst. 's-Gra venhage. Roelofstr. 33 J. M. de Haa-s, 's-Gra- venhage. O. Scheveningscheweg 9 S. M. Haspes. Wageningen. Grindweg 149 W. He- ring, Mannheim (Dl.), Möhlstr. 18 S. J. Hiemstra. Bussum, Burg. 'sJacoblaan 45 J. J. den Holder. Voorburg, v. Barbansonstr. 36 J. C. van der Horst en fam.. Voorschoten, Leidscheweg 487 J. W. Houben. Huizen. Amersf.straatweg 78/80 G. T. van der Ven Jansen, 's-Hertogenbosch, Ackerdykstr. 21 T. H. J. de Josselin de Jong en fam., Peking (China) L. J. Kalshoven, Leiderdorp, Acacia laan 5 A. WaldkötterKey. Zoetenvoude. H. Rijndyk F 64 H M Klinkhamer en fam.. Middelburg. Spanjaardstr. 68 J. Kraan. Ha- zerswoude, A 203 J. A. Kriek. Noordwijker- hout, Langevelderweg 17 J. M. van dei- Linden, Oegstgeest, Endegeesterstraatweg 5 G. Linthorst. Rotterdam. Diergaardelaan lCa A. Lubach. Waddinxveen, Nesse 21 M. J. M. Maas. 's-Gravenhage. C. Speelmanstraat 46 G. M. S. Masseurs. Zuid-Afrika F. J. van der Moolen en fam,. Beverwijk, St. v. Linscho- tenstraat 2 T, C. Mooyaart. Amsterdam, Ntc. Maesstr. 60 D. Muller, Rotterdam, Heem raadsplein 5 G. B. Olivo en fam., Valle dl Cadore (Italië) M. A. Dubbeldam—Ouds hoorn. Noordwyk, Lijnbaanweg 19 G. C. Per deck. Deventer. N. Rollekade (Landb.school) B, M. de Planque. Utrecht. Nw. Gracht 159 J. A. Platteel. Weert. Beekstr. 45 ■- J. J. van Seventer en fam., Dordrecht, Dubbcldamschc- weg 23a E, A. P. Stal. Rotterdam, Schiet baanlaan 105b J. Stam, 's-Gravenhage. Waalsd.weg 223 T. J. Tisseur. 's-Gravenhage. Spakenburgerstr. 105 E. H. Visch, Utrecht, Voorstraat 98 M. van der HorstVlaardln- Donderdag. Kam. OnneslaboratoriumCursus natuurkunde Leidsche Volkshuis, 8 uur nam. Prediker: Geref. Bond. Spr. K. Asmus, 8 u. n.m. Volkshuis: Cursus ziekenverpleging, 81/4 uur nam. Leiderdorp Ned. Herv. Kerk)Spr. ds. A. K. Straat-sma. 8 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9^—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal)Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen 78 uur nam. s Donderdags, Wykgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 4446): Consultatiebureau voor Alcoho listen. 8 uur nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 3% uur 's middags precies. 's Vrydags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „The drum". Eiken dag behalve Vrydags ook om 2 u., Zon dag 2—7 en 8—11 uur. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: "t Begon in China". Woensdag en Zaterdag te 2 uur 30 nam. Zondag doorl. voorstelling van 27 en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: ..De onzichtbare macht". Zondag van 17 en van 811 uur, Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam.: „Suez". Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 23 t/m Vrydag 29 Sept. a.s. waargenomen door de apotheken: tot Hulp der Menschheid. Hooi gracht 48, telef. 21060 en A. J. Donk, Doeza- straat 31, telef. 21313. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wil- helminapark 8, telef. 26274. VOOR DONDERDAG 28 SEPTEMBER. Hilversum I. 1875 en 414.4 M. AVRO-Uit- zending. 8.00 Eventueel Berichten ANP; Gram.muziek. 10.00 Morgenwyding. 10.15 Gewijde muziek (gr. pl.10.30 Voor de vrouw. 10.35 Omroeporkest en soliste: In de pauze: Declamatie. 12.30 Gram.muziek. Ca. 12.45 Eventueel Berichten ANP). 1.00 Zang en or gelspel. 1.30 Het Sylvestre-trio. 2.15 Boek bespreking en declamatie. 2.40 Cabaret-pro gramma (opn.) 3.40 Orgelspel en zang (opn.) 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Gram.muziek (met toelichting). 5.00 Jeugd- halfuur. 5.30 AVRO-Amusementsorkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Cabaret-programma. 7.40 Causerie „Overmacht, de gevolgen van bui tengewone omstandigheden voor de nakoming van verbintenissen". 8.00 Berichten ANP. me- dedeelingen, eventueel Vraag en Antwoord. 8.20 Omroeporkest en solist.. 9.15 Radlotoo- neel. 9.35 De Twilight Serenaders. 10.20 Gram.muziek met toelichting. 11.00 Berichten ANP. Hierna: AVRO-Dansorkest. 11.40 12.00 Gram.muziek. Hilversum II, 301.5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.00—9.15 eri 10.00 Gram.muziek. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Gram.muziek. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest <1.00—1.20 Gram.muziek). 2.00 Handwerkuur. —3. 00 Zang en piano. 3.45 Bybellezing. 4.45 Gram.muziek. 5.00 Handenarbeid v. d. Jeugd. 5.305.55 Gram.muziek. 6.00 Causerie „Gre pen uit het verleden en heden der Salatiga - Zending". 6.30 Viool en piano. 7.00 Berich ten. 7.15 Boekbespreking. 7.45 Causerie ..Metaalbewerking". 8.00 Berichten ANP. her haling SOS-berichten. 8.15 Christ, gemengde Zangvereeniging „Harmonie" en gram.muziek. 9.00 Causerie „Pascal, de apologeet der open baring". 9.30 Arnhemsche Orkestvereeniging. 10.00 Berichten ANP. actueel halfuur. 10.30 Vervolg concert. 11.15 Gram.muziek. Ca. 11.50 —12.00 Schriftlezing. Droitwich, 1500 M. Geen opgave ontvangen. Radio-Paris. 1648 M. Geen opgave ontvangen. Keulen, 456 M. Geen opgave ontvangen. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. muziek. 12.50 en 1.30 Omroeporkest. 1.50 2.20; 5.20; 6.50 en 7.20 Gram.muziek. 8.20 Ontspanningsprogramma voor soldaten. 8.50 Gram.muziek. 9.20 Omroepsymphonie-orkest en soliste. 10.10 en 10.3011.20 Gram.muziek. 484 M.: 12.20 Gram.muziek. 12.50 en 1.30 Radio-orkest. 1.502.20; 5.20; 6.35 en 7.35 Gram.muziek. 8.20 Uitzending voor soldaten. 8.50 en 9.35 Radio-orkest. 10.3011.20 Gram.muziek. Deutsehlandsender, 1571 M. 8.40 Gram.mu ziek. 9.05 Omroeporkest. 10.20 Berichten. 10.40 Het Blaasensemble van het Berlins Phil- harmonisch orkest. 11.00 Berichten. 11.20 Otto Dobrindt's orkest. 12.203.20 Nacht- concert. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 28 September. le Programma: lederen dag van 8—24 u«T A.V.R.O., V.A.R.A. enz. 2e Programma: lederen dag van 824 uur K.R.O., N.C.R.V. enz. 3e programma: 8.00 Keulen 10.20 Keulen (Berichten) 10.50 Diversen 12.20 Brussel VI. 2.20 Keulen 2.35 R. Danmark 3.00 Diversen 3.20 R. Danmark 4.50 Keulen of diversen 5.20 Brussel VI. 6.10 R. Danmark 6.35 Brussel Fr. 7.20 Brussel VI. 7.35 Brussel FY. 7.50 Brussel VI. (Berichten) 8.20 Brussel VI. 9.05 Diversen 9.20 Brussel VI. 11.25 Boedapest of diversen. 4e programma: 8.00 Brussel VI. 8.20 Enge land (Berichten) 8.30 Brussel VI. 9.20 Engeland of diversen 12.20 Brussel Fr. 1.05 Parys Radio (Berichten) 1.20 Engeland 1.30 Brussel Fr. 2.20 Engeland of diversen 3.20 Motala of diversen 4.20 Engeland 5.20 Brussel Fr. 5.50 Engeland 6.20 Engeland «Berichten) 6.35 Motala of diversen 7.50 Parijs Radio (Berichten) 8.20 Deutschl.s. (Be richten) 9.05 Brussel Fr. 9.20 Engeland (Berichten) 9.35 Brussel Fr. 10.20 Deutschl.- sender (Berichten) 10.40 Brussel Fr. 1120 R. Danmark of diversen. Getracht zal worden bovenstaande stations door te geven. Wyzigingen voorbehouden. gerbroek. Voorschoten. Leidscheweg 487 K. F. Waldkötter, Zoeterwoudc. Hooge Ryndlik F 64 H W. K. Walstra. Rotterdam. Randw. 71 M. A. J. van Will, Amsterdam. Konings laan 30 A. van 'tWout en fam.. Schiedam, Boylestr. 24a D. Zammichieli. Vodo Cadore, (Italië) C. A. Zandbergen en fam.. Zoeter- woude, H. Ryndyk F 242. 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6