LEID5CH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 26 September 1939 KERK- EN SCHOOLNIEUWS Uit de Omstreken Gemeenteraad van Oegstgeest WEERBERICHT. Vernieuwing der brandkranen Afscheid van den heer R. Reitsma als secretaris AGENDA De rijwielpaden door de duinen SPORT PREDIKBEURTEN. VOOR WOENSDAG 27 SEPTEMBER. Leiden. Remonstr. Gem.: Nam. 84 uur. ds. H. J. Mispelblom BeUer. Aarlanderveen. Chr. Geref. Kerk. nam. 74 uur. ds. de Jong van den Haag. Noorden. Ned. Herv Kerk. Nam. 7 uur. ds. J. Vermaas van Huizen. Noordwyk aan Zee. Ger. Bond Julianaweg 27. na. 74 uur. ds. Pokkema van Delft. Valkenburg Ned Herv. Kerk: Nam 7.30 uur (Jeugddienst), ds. Veldkamp en de heer G. Koer se lm an. Waddinxveen Ned. Herv Kerk: Nam. ze ven uur de heer Redelijkheid van Ouderkerk a. d. IJssel. Gebouw Centrum: Nam. halfacht, ds. de Rover van Vlaardtngen. NED. HERV. KERK. Beroepen: te Hilversum (als hulppred.) K. M. Vogel. cand. te Maartensdijk. Bedankt voor Schoonebeek (toezJ E. Dijkhuis te Wijnjeterp. GEREF. KERKEN. Drietal te Haamstede B Boelens. cand en hulppreö. te Aalten. J. C Seegers. id. te Almelo en C. v. d. Tas. cand. te Delft. Beroepen: te Amersfoort tals hulppred.) J v. Buuren, cand. te Baarn; te Enschede tals hulp pred.) R. Bakker, cand. aldaar. BOND VAN PROT. CHR. KWEEKSCHOLEN. Het bestuur van den bond van Prot. Chr. Kweekscholen, dat te Utrecht onder leiding van ds. H. C. v. d. Brink. em. predikant tc Hilversum, in vergadering bijeenkwam, heeft besloten dat de jaarvergadering van den bond op Donderdag 19 October a.s. te Utrecht zal worden gehouden in hotel Ter minus. De voorzitter memoreerde de belangstel ling die de bond mocht ondervinden ter ge legenheid van zijn 25-jarig bestaan zoowei per brief en telegram als in verschillende persorganen en van zusterorganisaties. Breedvoerig werd gesproken over de moei lijkheden die door de mobilisatie- voor de leerlingen van het 3e en 4e leerjaar zijn ont staan. w.o. de wettelijke bezwaren die zijn ontstaan door het afleggen van hun eind examen in 1940 evenals het dalen van het verplichte aantal cursisten der afdeelingen B. beneden het wettelijk voorgeschreven minimum door dezelfde oorzaken. Besloten werd in samenwerking met de andere kweekschoolorganisaties een verzoek tot de regeering te richten door het treffen van bijzondere maatregelen genoemde moeilijk heden te willen opheffen. AALSMEER. Voor het examen 2e knecht Bloemis terij afgenomen door de vakcommissie uit de Afd. Aalsmeer v. d. Kon. Ned. Mij. v. Tuinb. en Plantk. dezer slaagden de heeren C. Gort uit Amsterdam en W. Belgrave uit Amstelveen. HAARLEMMERMEER. De bietencampagne. Op verschillende plaatsen in de Haarlem mermeer Is men met het bietenrooien be gonnen met behulp van arbeiders uit Gel derland en Brabant. De bieftenvloot te Hoofddorp is weer aan zienlijk uitgebreid. De schepen hebben wederom ligplaats gencmen tusschen de brug te Hoofddorp op het kruispunt en den Genledijk. Dit gedeelte ligt thans geheel vol en nog verschijnen er steeds meer achter den Greniedij k, die bij Aalsmeer van de Ringvaart de sluis passeeren. In verband met de opvordering van auto's wordt ver moed. dat de hoeveelheid bieten, die dit jaar per schuit verroerd wordt, aanzienlijk grooter zal zijn dan eenig ander jaar. Voor de schippers een buitenkansje I Bij het dorschen Is de landbouwerszoon W. R. met zijn voet tusschen het ronsel van de machine terecht gekomen, waardoor dit lichaamsdeel ernstig werd gewond. Dr. W. verbond den gewonde, waarna hij naar het ziekenhuis werd overgebracht. Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 774. Hedenmiddag 2 uur: 769. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt, Bij de Noorsche kust heeft zich gisteren een depressie ontwikkeld, die in diepte toenemend in Zuid-Zuid-Oostelijke richting is getrokken. Hedenmorgen lag de kern over Denemarken. Thans stijgen de barometers in het Zuiden van Scandinavië weer flink en worden opnieuw koude luchtmassa's naar het Zuiden getran sporteerd. welke spoedig ons land zullen berei ken. In Noord-Scandinavie en de Poolzee daalt de luchtdruk. In deze omgeving passeert een nieuwe storing. Het is daar aanzienlijk kouder geworden. By IJsland houdt het gebied van hoogen luchtdruk stand. Ook daar is de temperatuur gedaald. In onze omgeving is het wat zachter gewor den en vielen enkele regenbuien. Groningen meldt met 5 m.M. de grootste hoeveelheid re gen. Over Italië en het Iberisch schiereiland blijft de luchtdruk relatief laag. evenals dat in de omgeving van de Azoren het geval is. Hoogste barometerstand 1033.3 mbar te Reyk javik. Laagste barometerstand 1005.1 mbar te Ponta Delgada (Azoren). WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorin.) Den Helder: zwaarbewolkt, krachtig N.W. wind. Temp. 14 gr. C., min. 12 gr. C.. neerslag 2 ra.M. Vlissingen: zwaarbewolkt, matig. N.N.W. wind. temp. 13 gr. C.. min. 13 gr. C., neerslag 0.2 m.M. De Bilt: zwaarbewolkt, zwak. W. wind. temp. 11 gr. C., min. 9 gr. C.. neerslag 0.1 mM. Groningen: zwaarbewolkt, matig. W.Z.W. wind, temp. 10 gr. C.. min. 10 gr. C., neerslag 5 m.M. Maastricht: zwaarbewolkt, zwak. Z.W. wind, temp. 8 gr. C., min. 7 gr. C. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 11 gr. C. (52 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 13 gr. C. (56 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Woensdag. Voorm. te 2 u. 59 min.; nam. te 3 u. 15 min. HILLEGOM. Ontwikkeling voor de Militairen. Het actieve comité voor ontwikkeling en ontspanning van de hier gekantonneerde militairen, onder voorzitterschap van Bur gemeester Jhr. van Nispen tot Pannerden is er nu reeds in geslaagd een heele serie cursussen voor de militairen samen te stel len. Reeds eenige weken geleden werd een ontspanningsavond met Ciinge Doorenbos gehouden doch nu ztjn cursussen Ingelegd voor Engelsch. Fransch, Duitsch, Wis- en natuurkunde. Boekhouden. Algemeene Ont wikkeling. Nederl. Handelscorrespondentie, bouwkundig en decoratief teekenen. han delskennis voor het middenstandsdiploma, en E.H.B.O. Verder wordt één avond per week een lezing in de Friesche taal gehou den. De Hillegomsche schoolbesturen heb ben hun lokalen beschikbaar gesteld, ter wijl de leeraren zich geheel ten dienste van het comité hebben gesteld. Den heer J. O. Vermeer, wethouder van onderwijs, die het organiseeren in overleg met den burgemeester verzorgde komt zeer zeker een woord van lof toe voor dit prach tige werk. Reeds deze week vangen de cur sussen aan. Morgen zal in de O. L. School gelegen heid zijn tot kostelooze inenting of herin- enting tegen pokken van 3'/» tot 4 uur. De ouders gelieven de trouwboekjes mede te nemen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Een bouwverbod. Voor de eventueele verbreeding van den Noordwijkerweg zal op een strook grond langs dezen weg aan den Westkant een bouwverbod worden gelegd. KATWIJK AAN ZEE. Vergadering der schippen-eigenaars. Gistermiddag vergaderden de schippers- eigenaars wederom in Casa Cara. in ver band met het nog ontbreken van een steun regeling voor hen. Er is nu reeds bijna een maand verloopen zonder dat een regeling getroffen werden en men bleek, tijdens de ze bijeenkomst onder den indruk daarvan te verkeeren. Het bestuur werd toestemming verleend om naar gelang der omstandigheden te handelen. De politie nam bij een winkelier alhier, wegens abnormale prijsopdrijving een hoe veelheid zachte zeep in beslag. Prbcesver- baal werd opgemaakt. Naar wij vernemen houdt de heer W. C. Veldkamp, die, gelijk bekend, in October als missiepredikant naar Suriname vertrekt. Zondagavond zijn afscheidspre- óikatie in de Ger. Kerk alhier. NOORDWUK. —In de vacature van den heer A. van Oudgaarden. die naar men weet bedankt heeft als hoofd van den luchtbeschermings dienst dezer gemeente, heeft de burgemees ter benoemd de heer J. Wassenaar. Sint Jeroensweg 3, Noordwijk-Binnen. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Dinsdag: 7.22 nm. tot 6.22 v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG. 26 Sept. op: 17 u. 48; onder: 4 u. 34. NOORDWIJKERHOUT. A.s. Zilveren Jubileum. De heer G. Wesseling Sr. zal op 16 Octo ber a.s. zijn 25-jarig jubileum herdenken als besteller der Posterijen. Voor dien tijd was hij acht jaren werkzaam als hulpbe steller. De heer Wesseling, die tevens sinds tal van jaren ouderling der Ned. Herv. Kerk is. geniet in onze gemeente een groo- te bekendheid. Naar wij vernemen heeft zich een Comité gevormd teneinde den heer Wesseling op zijn feestdag te huldigen. Ook in het dorp wordt door het Wit- Gele Kruis een gratis moedercursus gege ven met het oog op een Juiste verzorging der zuigelingen. RIJNSBURG. De Bloemenhandel. Aan de veiling Flora is thans in de bloe- menprljzen eenige verbetering te bespeu ren. Er draait ten minste weinig door. Dit komt natuurlijk ook door den verminderden aanvoer. Voor gladiolen is het seizoen lang zamerhand afgeloopen en evenzoo voor le lies. Dahlia's blijven slecht in kwaliteit en prijs. De aanvoer van chrysanten neemt toe; daarentegen verminderen de Helian- then. Trltoma's komen belangrijk minder ter veiling dan ander jaren. Over de straat- en markthandel zijn de verkoopers nog weinig te spreken. De Zendingscollecte heeft in de Ger. Kerken f 84.93 opgebracht. Onder voorzitterschap van burgemeester van Gerrevink vergaderde de Raad van Oegstgeest. Afwezig waren de heeren wet houder N. Zandbergen en D. G. Sanders. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van prof. dr. N. Ph. Tendeloo met het verzoek niet tot rooiing van de boomen in het Wilhelminapark over te gaan, dat op voorstel van B. en W. gevoegd werd bij het in behandeling zijnde verzoek van andere bewoners van dit park. Een verzoek van het bestuur der afd. Oegstgeest der Ned. Ver. voor Luchtbescher ming om toekenning van een subsidie van f. 500.werd in handen gesteld van B. en W. voor prae-advies. B en W. deelden dan o.a. mede dat zij lot loco-Burgemeester hebben aangewezen den heer T. van Egmond, en bij diens afwezig heid, ongesteldheid of ontstentenis den heer N. Zandbergen. Mr. Goudsmit informeerde of B. en W. tot overeenkomst zijn gekomen met de militaire autoriteiten betreffende een huurbedrag voor het gebruik van de O.L.-School. De voorzitter zeide daarover in besloten zitting mededeeling te zullen doen. Hierop volgde een voorstel van B. en W„ tot het beschikbaar stellen van een credlet voor de vernieuwing van brandkranen. Reeds geruimen tijd, aldus B. en W. deed zich de behoefte gevoelen om de brandkra nen in deze gemeente die van een verouderd type zijn, te vernieuwen. In verband hier mede is overleg gepleegd met de Directie van de N V. Leldsche Duinwater Maatschappij, die bij schrijven van 7 Juli J.l. mededeelde, dat vernieuwing van de brandkranen (135 stuks i en levereing van klauwkoppen op enkele bestaande nieuw model brandkranen f. 9795.zou kosten. Door de gewijzigde tijdsomstandigheden kan de Duinwatermaatschappij de prijzen niet meer handhaven en moet met een ver hooging van 15% worden rekening gehou den. Daar de vernieuwing van de brandkra nen geen uitstel gedoogt hebben B. en W. besloten hiervoor een credlet van f. 11000. beschikbaar te stellen. Tevens zal dan overgegaan worden tot het maken van drie brandkranen ln den Rijn- zichtweg nabij de daar in aanbouw zijnde huizen. De kosten hiervan zullen plm. f. 200 bedragen, en zijn in genoemd credlet be grepen. De gemeente-architect de heer C. F. W. Rietveld had hierbij een uitvoerig technisch overzicht gegeven en de redenen aangege ven die een vernieuwing rechtvaardigen. Tot slot volgde een financieele beschou wing. De heer den Ouden vroeg of de tijdsom standigheden hiertoe noodzaken, of dat er te gelegener tijd hiertoe toch verandering zou worden gebracht. De voorzitter beves tigde het laatste. Na aanleiding van technische opmerkin- kingen van den heer .van Zoelen, zeide de voorzitter, dat technische raadgevingen wel kom zullen zijn, Mr. Goudsmit informeerde of onze gemeente zoowel wat plaatsing en levering betreft, gebonden is aan de Leld sche Duinwater Maatschappij en aan de ge meente Lelden. Zoo ja. zijn de kosten dan niet te hoog? Op de eerste vraag antwoord de de voorzitter bevestigend. B. en W. hou den zich echter aanbevolen voor eventueele adviezen van mr. Goudsmit. Na verdere discussie werd het voorstel van B. en W. z.h.st. aangenomen. Aan den gemeentesecretaris den heer R. Reitsma werd hierna op de meest eervolle wijze ontslag als zoodanig verleend bekrach tigd door een hartelijk applaus van de raads leden. waarbij het voltallig secretarie-per soneel op de tribune zich aansloot. In eeen gevoelvolle rede nam dan de voor zitter afscheid van den heer Reitsma. Spr. zeide o.m. dit met weemoed te doen. Wij ge voelen dit als een ernstig verlies aldus spr want onder alle omstandigheden konden wij ons op den heer Reitsma verlaten. Op den secretaris kunnen verschillende invloeden inwerken die niet -altijd als gewenscht zijn te beschouwen; dan is er een hecht en sterk karakter voor noodig deze af te weren, dat karakter heeft de heer Reitsma getoond te bezitten, waarvoor wij hem dank verschul digd zijn. Niet alleen een trouwen, maar ook een in- telligenten secretaris hebben wij aan den heer Reitsma gehad, met wien spr. met vrucht over juridische e.a. vraagstukken van gedachten kon wisselen, Spr. roemde voorts de voortreffelijke leiding van de secretarie, die op de hoogte van den tijd is gebracht. Spr. wenschte dan den heer Reits ma geluk met zijn benoeming tot burge meester der gemeente Hemelumer, Olde- phaert en Noordwolde. evenals zijn echtge- noote. Van de laatste mag men als burge meestersvrouw hooge verwachtingen koeste ren en aan den heer Reitsma krijgt men een betrouwbaren burgemeester. Spr. hoopt, dat God Zijn rijken zegen moge schenken op het werk dat H M. de Koningin den heer Reitsma op de schouders heeft gelegd, ap plaus l. Wethouder van Egmond zeide als loco- burgemeester zeer veel met den heer Reits ma te hebben mogen samenwerken, en wees op de zeer goede verhouding, waarvoor spr. zijn dank betuigde. Ik hoop dan ook, dat U in Uw nieuwe gemeente een wethouder zult vinden, waarmede het aangenaam zal zijn samen te werken. De heer C. Bakker wenschte namens de Raadsleden den heer Reitsma van harte ge luk met zijn benoeming als burgemeester en wenschte hem en zijn echtgenoote het aller beste toe. Spr. bracht ln het bijzonder lof voor de steeds keurige en correcte verzor ging der notulen. De heer Reitsma dankte hierna den voorzitter voor de tot hem gerichte woorden. Het was mij een groot voorrecht onder Uw leiding te mogen werken. Ik heb daarbij veel van U geleerd en zal Uw persoon en kennis in-mijn nieuwe functie wel ter harte nemen. De wethouders en de raadsleden dankte spr. voor hun prettige medewerking. Spr. wenschte tenslotte dat de gemeente Oegstgeest steeds ln groei en bloei moge toenemen. Bij de rondvraag verzocht de heer Kam penhout maatregelen te treffen tegen den zeer onaangenamen reuk, die de rioleering bij grooten regenval afgeeft! De voorzitter zal een onderzoek doen instellen. Vervolgens ontstond een langdurige discussie, over de prestaties van een tweetal arbeiders ln werk verschaffing. Hieraan namen deel de heeren Kampenhout en mr. Goudsmit. Weth. van Egmond gaf nadere toelichtingen waarop de voorzitter de discussie sloot, omdat over bepaalde gevallen de raadsvergadering niet de plaats is om deze te bespreken. Hierna sluiting. HEDEN. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur n.m. Stadszaal: Revue ..Snip en Snap". 21/4 en 8 1/4 uur nam. Woensdag. Breestraat 19: Ledenvergadering der Ver. tot Bevordering van den Bouw van Werkmans woningen. N.m. 4 u. DIVERSEN: THANS VOOR VERKEER GEHEEL GEREED. De heer De Boer, uitvoerder van den aanleg der fraaie rij wielpaden in de Zuid- en Noordduinen te Katwijk aan Zee, deelt ons mede, dat thans deze paden, waarover wij reeds herhaaldelijk schreven, geheel voor het rijwielverkeer gereed zijn en wel van Wassenaar over Katwijk aan Zee tot aan het Radiostation te Noord- wijkerhout. Een fietstochtje door het prachtige, door valleien en over heuvels golvende duin landschap in de heerlijke herfstnatuur. met mooie verge zichten is ten zeerste aan te bevelen. Men zal ongetwijfeld genieten van de vele onver wachte kijkjes, die zich telken male voordoen, terwijl door den uitstekenden aanleg het fietsen over deze paden een groote vreugde zal zijn. Vooral in dezen gespannen tijd zullen velen behoefte gevoelen op deze wijze in de vredige duin- natuur ontspanning te zoeken. De Groentenhandel. Aan de groentenveiling blijft de aanvoer der verschillende producten ongeveer gelijk. Er komt nu eenige late bloemkool z.g.n. na kool. Ook de sluitkool neemt toe. Echter is er nog steeds weinig kooplust en dus blij ven de prijzen laag. voor de meeste groen- tensoorten beneden de kostprijs, hetgeen voor de verbouwers weinig hoopvol is. Voor al de opbrengst van aardappelen is slecht. SASSENHEIM. Teraardebestelling van wijlen den heer H. P. v. Niekerk. Onder groote belangstelling had gisteren de plechtige uitvaart plaats van wijlen den heer H. P, van Niekerk die meer dan 30 Jaar Kerkmeester van de St. Pancratius Kerk ls geweest. De Uitvaart werd gehouden door pastoor den Haan. door wlen ook de beaarding ge schiedde. Met het aanleggen van de nieuwe straat tusschen Berkenlaan en Beukenlaan ls door den aannemer C. J. Klebert een aanvang gemaakt. De netto-opbrengst van den Oliebol lendag, ten bate van „Bethesda" bedroeg f200.—. VOORSCHOTEN. Jubileum van den heer XV. Dijkman. De heer W. Dijkman herdacht den dag, dat hij 40 jaren werkzaam was aan de „Zil- verfabriek Voorschoten". In den loop van den dag kwam de directie den jubilaris ge- lukwenschen en werd hem de groote ver guld zilveren eerepenning der Kon. Ned. Edelmetaalbedrijven aangeboden. Ook de bedrijfsleider van de fabriek bood zijn ge- lukwenschen aan en overhandigde hem een geschenk onder couvert, terwijl het perso neel van de zilverfabriek niet achiter bleef en stoffelijke blijken van medeleven aan bood. De collecte voor „Simavi" heeft f. 103.08'/; opgebracht. Een portemonnaie met inhoud, een paar beenkappen, een portemonnaie met inhoud, een insigne .Benvenulto". Inlich tingen bij de politie tusschen 910 uur. De collecte gehouden ten bate van de Ver. Pers. Ned. Spoorwegen tot bestrijding der T3.C. heeft met speldjesverkoop opge bracht f 10,31. De speldjesverkoop ten bate der stichting Hoenderloo bracht f 57,45 op. —Bij het agentschap der Arbeidsbemid deling staan als werkzoekenden Ingeschre ven deze week 66 personen. 's Dinsdags. Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 914—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal)Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardlgen 78 uur nam. 's Donderdags. WUkgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 4446): Consultatiebureau voor Alcoho listen, 8 uur nam. 'sDonderdags: Inst. voor Pracventleve Ge neeskunde (lste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen dlphterie. 314 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam „The drum". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u., Zon dag 27 en 811 uur. Lldo-Theater. Steenstraat 39: 8.16 uur nam.: '"t Begon ln China". Woensdag en Zaterdag te 2 uur 30 nam. Zondag doorl. voorstelling van 27 en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „De onzichtbare macht". Zondag van 1—7 en van 811 uur, Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam.: „Suez". Zondag van 37 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 23 t/m Vrijdag 29 Sept. a.s. waargenomen door de apotheken: tot Hulp der Menschheld, Hooi gracht 48, telef. 21060 en A. J. Donk. Doeza- straat 31. telef. 21313. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wil helminapark 8, telef. 26274. Mevr. T. alhier deed aangifte van dief stal van een gouden sigarettenkoker, met daarbij behoorend gouden lucifersdoosje. Gevonden: 3 honden: paar duiven; tasch met inh.; rijwielbelastlngmerk; geit' hondenriem; dameshoed; paar stelten: 2 ceinturen; regenmantel; 2 portemonnal's met lnh.; kindersokje; muts en schort' broche; poes; gewicht; jongensjasje tasch; sleutel; diverse handschoenen; schooletul; beenpijp; bril; gymnastiekschoenen. Inlichtingen op het politiebureau. ZEVENHOVEN. Verbetering van overwegen. De burgemeester heeft zich tot de Pro vinciale Waterstaat gewend inzake verbe tering der overwegen van de opgeheven spoorwegen, die verbetering behoeven. De wegwerker D. Kalshoven wlen eer vol ontslag verleend werd door het bestuur van den polder Zevenhoven, blijft als zoo danig gehandhaafd. Het bestuur van polder Zevenho ven zal in dit najaar weder tochten laten schieten als werkverschaffingsobject. Zulks ls door den Minister goedgekeurd; door het Rijk wordt voor 95 procent der kosten bij gedragen. ZOETERWOUDE. De prijs der zoetemelk ts hier met 1 cent per Liter verhoogd en gebracht op 13 cent. DAMMEN. R. D. C. (Rijnsburg:). Doordat het clublokaal voor militaire doel einden is ingericht waren de wedstrijden ge staakt. Thans is het bestuur van R. D. C er in ge slaagd een andere lokaliteit te verkrijgen. Om den achterstand ln te halen zullen voorlooplg 2 wedstrijden per week gespeeld worden. De uit slag van de eerste ronde voor de bordenbezet ting is als volgt: Groep I: Jac. van Egmond—S. Heemskerk 02; D. v. d MeyD. Schoneveld 02; A. v. d Mey—A. Vletter 0—2; H. Ravensbergen—A. t! Verkuil 2—0. Groep II: L. NoortAlb. Heemskerk 11; A. v. d. BrinkH. Hermans afgebroken. WASSENAAR. Ernstige aanrijding. Op den Rijksstraatweg is de motorrijder S. uit Rotterdam tegen een auto aange reden, bestuurd door S. Laatstgenoemde draaide de Van Oudenmeulenlaan in. De motorrijder botste vervolgens tegen een boom en liep ernstige verwondingen ?an gelaat en handen op. Dr. Hubbelink ver leende hem de eerste hulp. Aanhouding. Door de politie is de 26-jarige W„ ver- blijfhoudend te Den Haag, gearresteerd we gens diefstal van 500 dollar ten nadeele van den zoon van mevrouw A. Hij is in het Huis van Bewaring ingesloten. H. D. C. (Alphen). De uitslagen van de bordenwedstrijden lul den: le tiental: C. Rijnberg—L. Koopman 0—2; G. van Weeren—E. Megchelse 2—0; H. de Vos— A. Rijnberg 0—2; J. Dissel—L. v. Zwienen af- ger.; 2e tiental: J. Nobel—M. de Groot 0—2; W. Koopman—S. Blom 2—0; W. C. Costeris— S. Noorlander 2—0; A Dissel—F. v. Of wegen 0—2; 3e tiental: N. Westerhout—J. Verkerk 2—0; G. v. Zwleten—M. Overvliet 0—2; J. van Weeren—Groenendijk 20; J. v. d. StouweF. Noorlander 11. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN DAMCLUB LEIDEN. Nadat de voorzitter van D. C. L.. de heer Dreef, den twee bezoekenden vereenlgingen een hartelijk welkom had toegesproken, sprak hij vervolgens den wensch uit, dat deze nederlaag- wedstrijden ln verband met het 124-Jarig be staan voor D. C. L. een aangename herinne ring zullen blijven. Daarna namen de spelers aan hun respectievelijke borden plaats. Aanvan kelijk leek het er op. dat D. C. L. dezen wed strijd zou verliezen daar W.Z.D.V. met 2 partijen winst een goeden voorsprong nam, maar het was voor D. C. L. een aansporing om dubbel zoo hard aan te pakken, zoodat W. Z. D V. na een zeer spannenden kamp tenslotte met 11—9 ten onder ging, D. C. L. II speelde tegen L. D. C.-comb en wist te winnen met 137. Morgen speelt D.C.L. IDe Lier I (Den Haag) en D.C.L. II— De Lier II. BILJARTEN. NEDERL. KAMPIOENSCHAPPEN 71/2. De Nederlandsche kampioenschappen 71/2 zul len het komende jaar in Amsterdam gehouden worden, georganiseerd door de biljartvereeni- ging „Watergraafsmeer". Als data voor deze wedstrijden, te spelen in de biljartzaal van hotel Suisse, zijn vastgesteld 28, 29, 30 en 31 Maart. 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6