Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 23 September 1939 Bericht aan gemobiliseerden AALSMEER. GESLAAGDE ANJERKEURING TE AALSMEER. Een prachtige collectie. Op initiatief van de afd. Aalsmeer der Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde werd in een der pakzalen van de C.A.V. een groote anjerkeuring gehouden, die ten volle aan haar doel beantwoord heeft. Talrijke belangstellenden, voorname lijk kweekers maakten gebruik van de ge legenheid om de rijke verscheidenheid van kleur en vorm der diverse soorten anjers te bewonderen. De cultuur van anjers wordt hier steeds intensiever beoefend dank zij de voortschrij ding der techniek. Wederkeerig is de anjer een zeer dankbaar cultuurobject gebleken, waarvoor het publiek groote belangstelling heeft. Geen wonder ook. De anjelier is een stevige bloem die langen tijd haar frissche kleur behoudt en in groote kleurenrijkdom te leveren is. Daarvan getuigde wel deze keuring waar o.m. de fa. van Staaveren te Aalsmeer Oost en de N.V. C. Verbeek Mzn. en Zn. sortimenten van 7080 variëteiten hadden ingezonden. In alle kleuren en in alle vormen, van klein tot groot, forsche bloemen met lange stelen in rood, wit, rose, oranje kleuren, de eene al fraaier dan de ander vroegen als om strijd de aandacht. Zelfs de kweekers moesten door deze keu ring erkennen dat zij niet wisten, dat er reeds zóóveel op dit gebied te bereiken was. Het was niet gemakkelijk voor de jury om uit al dit schoons het beste te kiezen. De volgende onderscheidingen werden toe gekend: 50 bloemen Spectrum, wisselbeker, L. Offerman; 3. var. 3 vazen met elk 50 bloe men, wisselbeker M. C. van Staaveren; le pr. Gebr. van Wijk, Aalsmeer; sortiment 25 bl. van 1 var. wisselbeker met lof der jury van Staaveren met 78 var.; le pr. S. Hazen berg met 22 var.; 3. var. 3 vazen van elk 50 bloemen, le pr. Gebr. van Wijk; 2e pr. NV. C. Verbeek en Zn.: 3e pr. P. Aalbersberg; 3 var. 3 vazen met elk 50 bloemen, wit, le pr. A. Noordam; 3 var. met 3 vazen van elk 50 rose bloemen, le pr. van Staaveren; 2e pr. Gebr. van Wijk; diversen N.V. C. Verbeek voor 78 var. le pr. met lof der jury; le pr. M. van Staaveren; le pr. Kweekerij Bent veld; 2e pr. Gebr. van Wijk te Aalsmeer Oost. De keuring mag in alle opzichten zeer geslaagd genoemd worden. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik Frits, z. van H. J. Fokker en J. K. Buschmann Afra Irene, d. van H. G. Boerlage en J. M. van Dijk Willemfjntje Cor nelia Margaretha, d. van J. Beets en C. M. Brouwer Sophia Catharina, d. van D. Jong kind en J. Geleijn Grietje, d. van J. van der Meer en J. de Boer Elisabeth, d. van W. C. P. Kruger en W. Offerman. Ondertrouwd: P. J. J. Vink, 30 jaar en G. C. K. van GijlswJJk, 23 Jaar P. C. J. Bol. 27 Jaar en K. Cuiper, 22 Jaar H. B. Klerks, 22 jaar en C. Overdijk, 24 jaar H. Visser, 27 Jaar en G. Moes. 25 jaar P. T. Eveleens, 23 jaar en K. Jongkind, 22 jaar. Overleden: M. van Leeuwen, echtgenoote van L. Bakker, 26 jaar A. M. van Elven, wed. van T. Verhoef, 69 jaar. LISSE. De werkloosheid stijgt. De werkloosheid stijgt thans, hoewel lang niet in die mate als in naburige gemeenten. Er staan op het oogenblik Ingeschreven 64 werkloozen en 10 kleine tuinders. De collecte voor T .B.C.-bestrijding on der Spoorwegpersoneel bracht 1.131.17% op. Gevonden: belastingmerk, zeefplaat, leeren duo-zitting, regenjas, 2 vulpenhou ders, doublé-ring, regenjas. Inlichtingen op het politiebureau. NOORDWIJKERHOUT. Bezoek van den heer de Hertog. De nieuw beroepen predikant, candldaat de Hertog, uit Utrecht, bracht met zijn a.s. vrouw een bezoek aan de Herv. Kerk en aan verschillende particulieren. Gelegenheid tot kostelooze vaccinatie bestaat op 28 Sept. a.s. in de Herv. Chr. School en op 29 Sept. in de R.K. School in De Zilk. In hotel Gouwenberg had deze week' een druk bezochte bijeenkomst plaats van belangstellenden, inzake den luchtbescher mingsdienst. Burgemeester van Iersel open de, waarna de heer J. W. Houtsma een rede hield over eventueel luchtgevaar. Duidelijk werd uiteengezet welke maatregelen dan ge nomen dienen te worden. Tevens werden de aangewezen aangespoord zich zooveel moge lijk te willen opgeven voor den luchtbe schermingsdienst. DE OUDE SPOORBAAN ALPHEN-AARL ANDER VEEN-NIEUWKOOP. Arbeidsongeval. De landbouwer W. Roodenburg is bij het öorschen, met een voet tusschen het ron sel der machine beklemd geraakt, waar door dit lichaamsdeel ernstig gekwetst werd. Nadat dr. Wagner de eerste hulp ver leend had, is de man naar het ziekenhuis te Haarlem vervoerd en daar ter verpleging opgenomen. Stijgende werkloosheid. Thans vertoont het aantal werkloozen weer een stijging in deze gemeente. En dat terwijl ongeveer 400 jonge arbeiders aan de bedrijven onttrokken zijn door de njoblllsa- tie. Bedroeg het aantal werkzoekenden vo rige week 59, thans is dit getal gestegen tot ruim 84. Wegens het onder de waperfen zijn van den onderwijzer, den heer Engelvaart, Is in diens plaats tijdelijk benoemd aan de O. L. School, Columbialaan, de heer S. van Soest, te Haarlem. HAARLEMMERMEER. Te water en arm gebroken. Gister beging op den Ringdijk nabij den Lisserweg een wielrijder, de heer K. uit Leiden die links van den weg reed bij het naderen van een vrachtauto de on voorzichtigheid zich op het laatste oogen blik naar rechts (den waterkant) te bege ven. Hij werd nog even geraakt door een uitstekend voorwerp van de lading, met het gevolg, dat hij ondersteboven sloeg en gedeeltelijk in de Ringvaart terecht kwam. De autobestuurder, de heer B. uit Heem stede, die krachtig remde en dadelijk stop te, kon K. die een armfractuur had beko men, spoedig uit zijn benarde positie be vrijden, hielp hem In zijn wagen en zorgde er voor dat hij spoedig onder geneeskundige behandeling kon worden gesteld. KATWIJK AAN DEN RIJN. Voor de gemobiliseerde militairen is in de Aula van het St. Wlllibrorduscollege de film „de K. 18" gedraald. Hiervoor be stond veel belangstelling. KATWIJK AAN ZEE. Voor de betrekking van onderwijzeres aan de O. L. School, hoofd de heer W. Panman, hebben zich 39 sollicitanten aan gemeld. LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Getrouwd: J. W. van Weizen en J. W. Mas- OEGSTGEEST. Raadsagenda. De Raad komt Maandagavond a.s. te 7 uur in openbare vergadering bijeen Als eenig punt staat op de agenda een voorstel van B. en W. tot het beschikbaar stellen van een crediet voor de vernieuwing van brandkranen. Ontspanningsavond voor de militairen. In het Patronaatsgebouw is gisteravond een ontspanningsavond gehouden voor ge mobiliseerde militairen van alle gezind ten in onze gemeente. o Het initiatief voor dezen avond is tot stand gekomen ten huize van mevr. A. Kort- Kruljt, waar eenige dames o.m. het zingen onder de soldaten onder oogen zagen. Het gevolg daarvan was het besluit een poging te doen den zang op een ander peil te bren gen en daaraan te verbinden een passende ontspanning. Bij den aanvang sprak mej. S. Kruyt haar vreugde uit over de groote opkomst. Nadat alle soldaten van gratis koffie wa ren voorzien, declameerde mej. Cor Bouters uit Rotterdam eenige Vlaamsche liederen. Haar kunstzinnige voordracht verwierf een welverdiend applaus, hetgeen zich ook bij eerv volgend optreden herhaalde. Het döêl „inspanning" was voor de soldaten, waar onder het meest Friezen, maar een kleinig held. De waarde van de liederen, waaruit de recht Hollandsche stijl en warme liefde voor het Vaderland sprak, dwong de solda ten tot enthousiast medezingen. De vele herhalingen van het lied „Roept ons het eigen Vaderland" getuigde duidelijk van den geest, waarmede onze militairen zijn be zield. De begeleiding op den vleugel was bij den heert F. Somer alhier, in goede handen. Naar wij vernemen waren de liederen door de initiatiefnemers (sters) geheel samenge steld. Ter afwisseling hebben enkele militairen eenige geestige voordrachten ten beste ge geven, waarvan de eerst-optredende zijn groote dankbaarheid uitsprak voor de zoo vriendelijke ontvangst van de vele Inge kwartierde soldaten door de burgerij van Oegstgeest. De heer Langezaal, musicus te Lieden, verleende in de pauzen zijn gewaardeerde medewerking. Op verzoek van den heer J. Kamsteeg wer den aan het einde van dezen welgeslaagden avond de twee eerste coupletten van het Wilhelmus gezongen. Na afloop daarvan heeft een der militairen aan de medewer kenden namens alle soldaten hartelijk dank betuigd. Mevr. van Gerrevink gaf door haar aanwezigheid blijk van haar belangstelling in het soldatenleven. De collecte voor de ver. „Het Hooge- land heeft f. 52.27'/2 opgebracht. De aanleg van een verkeersweg. Ged. Staten hebben enkele mededeelin- gen aan het gemeentebestuur van Alphen gedaan betreffende eenige wijzigingen in het tracé van bovengenoemden weg, zooals dit aanvankelijk was vastgesteld. Deze veranderingen zijn: le. een betere aansluiting van den ontworpen weg met den Oostkanaalweg. waarmede voldaan wordt aan een destijds door de eigenaren der perceelen naar voren gebrachten wensch en 2e. een voorloopige aansluiting van den weg te Nieuwveen aan den provincialen weg: NieuwveenUtrechtsche grens, daar de aanleg op het gedeelte spoorbaan Utrechtsche grensNieuwveen niet verder kon worden voorbereid, omdat de provincie Utrecht thans nog niet tot overname van de spoorbaan op haar gebied heeft kunnen besluiten. Mede om de streek ter wille te zijn, heeft de provincie echter besloten al vast te beginnen met een gedeelte van den weg n.l. van het Aarkanaal tot Nieuwkoop, opdat de voornoemde we gen. w.o. dus óók de Ziendeweg, op het tertiair wegenplan kunnen worden ge bracht. De raad heeft destijds besloten tot het verleenen van een bijdrage van f 2400. per jaar aan de Prov. Z.H. in de onder houdskosten voor den aan te leggen weg over de voormalige spoorbaan Alphen-Uit hoorn, met aansluiting op den Oostkanaal weg. Gezien de steeds meer naar voren tredende noodzakelijkheid van een goe de verbinding met Aarlanderveen en de dringend gewenschte verbetering van de Ziendeweg, meenen B. en W. van Alphen te moeten voldoen aan den wensch van Ged. St. om genoemd be drag van f 2400.thans toe te zeggen voor een gedeelte van weg no. 10. Dit geldt dan tevens als de totale gemeen telijke bijdrage, indien tot verderen aanleg wordt overgegaan, overeenkom stig het hierboven genoemde tracé. SASSENHEIM. Ouderlingen Ger. Kerk. Tot ouderling der Geref. Kerk zijn ge kozen de heeren P. Moolenaar Fzn„ P. Nicola, B. van Steensch en J. Wiepkema en tot diaken de heer G. Kruik. Daar de voorzitter en de secretaris van de Kath. Jonge Middenstandersver- eenlglng gemobiliseerd zijn. werden in een daartoe gehouden vergadering als plaats vervangers gekozen de heeren L. Verde- gaal en A. v. d. Vlugt. - Het aantal werkloozen bedraagt thans 100. waarvan er 34 in werkverschaffing geplaatst zijn. De collecte voor het Qbr. Militair Tehuis alhier, heeft f.177 opgebracht. Getrouwd ternella Ros Nijgh. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Arie Cornells Qravekamp en Pie- Pieter Imthorn en Teunisje VOORSCHOTEN. Ontspanningsavond voor militairen. Door de Ver. van Vrijzinnig Hervorm den belangeloos ter beschikking gesteld was het keurige zaaltje AARLANDERVEEN. Als afgevaardigden naar de buitenge wone vergadering der Federatie voor Zie- kenhuisverpleging te Utrecht, zijn aangewe zen de heeren Jac. Bogaard. Jac. v. Vliet en C. Vink. Bij het vee van den heer C. Karsemeijer in het Zuideinde. is de gevreesde varkens pest uitgebroken. Het spaarfonds „Wlnterzorg", uit gaande van de afd. Patrimonium, belegde, onder leiding van den heer Jac. Bogaard, met leden en genoodlgden een vergadering. Het nut van dit Spaarfonds werd door den voorzitter uiteengezet, waarop meerdere le den zich opgaven Besloten werd over te gaan tot de aanschaffing van brandstoffen én aardappelen voor de leden. ALPHEN. Het vraagstuk van een eigen ziekenhuis. Naar aanleiding van het feit, dat, mede tengevolge van de genomen'militaire maat regelen, verschillende malen patiënten uit de Rijnstreek naar Utrecht moesten ver voerd worden, omdat in het Acad. Zieken huis te Leiden voor hen geen plaats was, heeft het bestuur der Ziekenhuisvereeni- ging zich tot B. en W. gewend en op dezen toestand de aandacht gevestigd. Men vraagt zich af, of onze gemeente het op den duur zonder ziekenhuis zal kunnen stellen. Dit vraagstuk verdient stellig groote aandacht. eeniging genoot men tevens van een heer lijke kop koffie. Het was de Overste Boerée, garnizoens commandant, die den heer v. d. Ende den dank overbracht van alle aanwezigen, waarbij hij den wensch uitsprak, dat in den loop van den winter nog meerdere van dergelijke avonden mogen volgen. De Zondagsdienst wordt waargenomen van Zaterdagmiddag 3 uur af tot Maan dagmorgen door: dr. M- v. d. Stoel telef. 56 en dr. H. J. Keegstra tel. 120. De politie heeft bij de controle op ach terlichten van rijwielen tegen een 5 tal per sonen proces verbaal opgemaakt wegens het niet hebben van een adhterlicht.15 personen ontvingen een waarschuwing. WARMOND. De collecte, die hier ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de Ned. Spoor wegen gehouden werd en waarvan de op brengst ten goede komt aan de T.B.C.-pa tiënten van het Ned. Spoorwegpersoneel, heeft, dank zij de activiteit van de collectrl- ce6, f. 42.94 opgebracht. Op het R.K. Theologicum ontvingen heden 28 studenten het H. Diakonaat en 25 studenten de wijziging van het H. Sub-Dia- konaat. WADDINXVEEN. Burgerlijke stand gisteravond behoorlijk bezet met onze mi litairen om te luisteren naar een lezing, gehouden door den heer R. van den In verband met het stelen van appelen Ende, kolonel intendant b.d uit een tuin van O. aan den Westvlietweg 1 Eeniges chetsen uit het militaire en zee- heeft de politie aangehouden den 17-jarigen inansleven hielden de aanwezigen den ge- A. J. uit Den Haag. Zijn broer, die op den1 heelen avond geboeid; na elke schets viel uitkijk stond, wist een goed heenkomen te 1 den spreker een hartelijk applaus ten zoeken, doch ontliep ook daardoor zijn pro- j deel, ces-verbaal niet. Geboren: Wilhelmina. D. van W. Vei-weij en T. Baan Adrianus Wilhelmus Z. van J. H. Leidscfieweg 66. Moerings en C. A. van Schaik. Gehuwd: J. van Otterloo en W. Pille. ZEVENHOVEN. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina Johanna. D. van A. Lammer8 en W. J. Grul Hazerlna Elisabeth Johanna. D. van C. Vonk en M. Nagtegaal Kees, Z. van J. Blaauw en Gr. Moen Jacob. Z. van D. R|jsw|jk en Ch. W. v. Heusden Petronella Adrlana. D. van K. Slootjes en C. A. de Vogel Gerardus Jacobus, Z. van J. Wols- wijk en A. C. van Benten Cornells Arle Jhlm, Z. van J. J. C. van Tol en H. Ambagts- heer Marius. Z. van M. v. d. Akker en Gr. Verdu|jn Josina Catharina. D. van H N. Pennings en A. J. v. d. Hulst Willem Fre- derik, Z. van J. den Hoed en Tr. v. Rijsdam Nicolaas Willem, Z. van G. de Jong en J, van Arkel Elisabeth Theresla, D. van P. J. Vergeer en A. J. de Goe|j Margaretha Cor nelia Catharina. D. van J. M. v. Niekerk en J. M. P. M. van Leeuwen. Overleden: Jan van 'tWout 34 j.. gehuwd m. Eelke Cornelia Costeris Wilhelmina Catha rina de Kater 47 j. Klazina Geertruida Oostdam 73 J., weduwe van H. J. Silvester van Zomeren. Geboren: Hendrikus Cornells, z. van A. J. Reumerman en M. van Lieden Martina Pe tronella. d. van H. F. Witjes en E. H. G. Schuur man Gerardus Josephus Theodora, z. van C. Hoogerwerfen J. M. de Jong. Ondertrouwd: A. van 't Wout 37 jaar en M. Blanken 39 Jaar Cornells P. Laros 23 jaar en M. Verkerk 23 jaar A. van der Steeg 30 Jaar en C. Berger 30 jaar. Getrouwd: P. v. d. Heiden 29 jaar te Den Haag en M. A. van 't Wout 28 jaar. Overleden: Elisabeth Joanna Hetzler, 71 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: Maarten Waltman. 's-Molenaars- buurt 33 G|jsbert van Someren. Stationsstr. 31 Johannes Straver. Noordeinde 13 Jan Jansen. Emmalaan 59 Willem J. Hermes. Emmalaan 5 f Harm Greven. Oranjestr. 59 Arendje van der Meij, Hoorn 29 Adriana Meijer, Raadhuisstr. 44 Hendrika W. v. d. Steeg. Visserstr. 30 Geertrui van Beek 'wed. G. v. Veenendaal) Raadhuisstr. 30 Nicolaas C. v. Niekerk, Steekterweg 89 Eiske Haan (wed. J. Bos), Toussaintstr. 19 Theresia Hejjneman, Mauritsstraat 27 Johanna I. de Jong, Otwcg 13. Vertrokken: Naar Zevenhuizen. Z.-H., Dorp straat 109, Simon Schellingerhout Utrecht, Scheldestr. 3bis, Cornells J. Geerlings en gezin Amsterdam. Bestevaerstr. 881, Georg van der Horst 's-Hertogenbosch, Oranje Nassau- laan 17. Jacoba M. v. d. Bosch Zwammer- dam. Schoolstraat 104, Adriana van Meerten (wed. C. Moen) Driebergen-Rijsenburg, Hooftetr. 177, Jan v. d. Kemp Leiden. Boer- haavelaan 16. SJJtje Snel Utrecht. Surina- mestraat 84. Simon Bezuyen Castricum. Dorpsstr. 76, Hillegonda M. Heldeman Ber gen (N.H.) Loudelsweg Huish.school St. Augus- tinus, Gerardina M. C. Ammerlaan Hilver sum. Alb. Perklaan 58. p.a. dr. K. SpreiJ Clasina M. v. Staalduinen. Voorschoten. In stituut Wullings, Hendrik J. Herbig - Utrecht. Acasiastr. 29bis, Lambertus Briteemmer Koudekerk a. d. R|Jn, A 560, Jacobus v. Leeu wen. Geevestlgd: Willem de Groot, Hoorn 310 Cornells Me|jer, Hooftstraat 3 Klaas Gorter. Raadhuisstraat 44 Dick Daker Withof Keus. Hoorn 65 Heiltje Chr. Goedhart. Raadhuis straat 78 Gerrit van der Haven. Kr. Aarv/eg 2 Herman Altona, Hoorn 184. Vertrokken: naar Amsterdam. Koninginneweg 176. Jantje v. d. Werf, v. Reedestraat 1 naar Leidschendam, Corns. H. Voorhoeve. Groeneweg 18b naar Den Haar. Beatrijsstraat 29. Ma- rijntje A. van 't Wout, Hedestraat 30 naar Zevenhoven. D. v. Harten. Steekterweg 26 Verlaging van den Electriciteitsprijs. In hun missive bij de begrooting hebben B. en W. reeds op verlaging v. d. electrici teitsprijs voor de kleine industrie gewezen, indien de raad zijn medewerking wil ver leenen aan een wijziging van het afschrij vingspercentage voor den binnenbouw van de ovens der gasfabriek en Ged. Staten hun goedkeuring hieraan hechten. De ervaring heeft n.l. aangetoond, dat een verlaging van het afschrijvingspercentage van 25 tot 15 °/o in verband met den levensduur van den oven binnenbouw volkomen verantwoord is. De bedoeling is een verlaging van 2 ct. per K.W.U. B. en W. hebben den raad thans hiertoe een voorstel gezonden met een her ziening der eenheden en het tarief met de restrictie, dat ter voorkoming van onge- wenschte financieele gevolgen, de prijs na genoemde vermindering in geen geval min der zal bedragen dan 10Vi ct. De bedoeling is, dat deze verlaging 1 Januari 1940 in werking treedt. De heer A. Klaaysen benoemd tot godsdienstonderwijzer. In een daartoe gisteravond gehouden le denvergadering is tot godsdienstonderwijzer bij de Evangelisatie Hooftstraat met bijna algemeene stemmen benoemd de heer A. Klaaysen uit Dordrecht, zulks ter vervulling van de vacature wegens het vertrek van den heer A. J. Dekker. Met ingang van Maandag a.s. zal de melkprijs alhier met 1 cent per liter worden verhoogd. A.s. Woensdag zal de jaarlijksche Aster- verkoopdag worden gehouden ten bate van de Chr. Wijkverpleging. In de week van 27 October a.s. zal de jaarlijksche dui zend-gulden-collecte worden gehouden voor uitbouw der N.H. Kerk te Alphen. Aanbesteding. Architect W. B. Kroon heeft namens het Schoolbestuur aanbesteed de verbouwing en uitbreiding van de Chr. School aan Gouwsluis. De inschrijvingen waren als volgt: Per ceel I: Timmer. Metsel en Smidswerken: H. Turkenburg f 7729; v. Beieren en Snel f 7260; J. Wietman Jr. f 7950; D. J. v. d. Helm f 7723; S. Tromp f 7500; F. Donker f 7883; J. Tolk en de Raad f 7895; L. van Beusekom f 7395; H. Oudenes en W. van Egdom f 7280; A. Vonk f 7325; C. Koppt f 7500; Durenberg en van Wijk f 9000. Schilderwerken: J. Verhoef f 432; H. Hoo- gendoorn f 416; allen aannemers alhier. De gunning is aangehouden. De a.s. Raadsvergadering. De e.v. vergadering van den Raad onzer gemeente is bepaald op Maandag 2 October a.s. des 's avonds 7 uur. In de Vondelstraat werd door een vrachtauto een straatlantaarn omverge reden; de bestuurder is bij de politie be kend. Aangezien voor toezending van cou ranten aan gemobiliseerden naar hun militair adres geen porto verschuldigd is, kunnen wij van gemo biliseerden postabonnementen aan nemen, tegen den prijs van f. 1.11 per week, f0.80 per maand of f. 2.35 per kwartaal. Desgewenscht wordt over het abonne mentsgeld aan hun particulier adres per week, per maand of kwartaal be schikt. Zij, die een dergelijk speciaal abon nement wenschen, gelieven ons hun volledig militair adres op te geven, opdat ons Blad steeds zoo spoedig mogelijk in hun bezit komt. DE DIRECTIE Johanna Maria. D. van L. van Hameren en S. M. A. Turk. Ondertrouwd: Willem Jan Rijnsburger 33 j. en Maria Johanna Bernard Jd. 25 j. Cornells Jacobus Reinier Heins jm. 32 j. en Maria An- tonia Klein jd. 27 j. Petrus Franciscus Koek jm. 30 j. en Theodora Elisabeth van Veen jd. 24 jaar. Gehuwd: Alexander Hendrikus Rudolphus Prenger Jm. 48 J. en Cornelia Gerarda de Jong jd. 37 j. Hubertus Antonius van der Me|J jm. 23 j. en Petronella Clazina van der Tang jd. 21 j. Willem van Schagen jm. 27 j. en Maria Mathilda Hogenboom jd. 26 J. Anton van Schagen jm. 29 J. en Cornelia Martina Ho genboom jd. 28 j. Cornells Kozijn jm. 26 J. en Agatha Helena Johanna Vesseur Jd. 25 j. Wegens verzet tegenover den gemeente veldwachter M. Cornelisz alhier is gister avond in verzekerde bewaring gesteld een veehoudersknecht uit Leimuiden. BODEGRAVEN. De collecte voor de spoorweg T.B.C.- vereeniging heeft f. 82.65 opgebracht, Tot secretaris van het Geref. Jeugd verband is benoemd de heer Adr. Domburg. Het bestuur besloot opnieuw een serie cur susavonden te houden. Maandag zal het zwembad worden ge sloten. Vooral ln militaire kringen profiteer de men in deze weken nog heel veel van het bad. De heer A. Vogelaar te Arkel is be noemd tot tijdelijk onderwijzer aan de Chr. U.L.O.-school. hoofd de heer A. Beversluis. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Irene Emma Elisabeth, d. van Jo hannes van Klaveren en Pietertje van Oosterom. Ondertrouwd Abraham Harkes, 25 Jaar en Gerarda ViJveldt. 24 jaar Jacob Stolp. 29 jaar en Cornelia Spee, 27 jaar Jan Verkade. 28 jaar en Maria Oppelaar. 27 jaar. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Geertruida, d. van H. van Meurs en G. H. Vertegaal Cornells, z. van D. v. d. Bosch en M. v. d. Bosch. Ondertrouwd: G. A. van Amsterdam 24 jaar en H. P. van Doorn, 23 Jaar. KOUDEKERK AAN DEN RUN. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrlaantje, dr. van A. Scheer en van A. Bakker. Vergadering Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders. De Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders hield een goed bezoch te vergadering. De heer v. d. Wal, hoofd bestuurder, gaf een uiteenzetting over de gevoerde besprekingen met de Alphensche Werkgeversvereniging. Het overleg is groeiende en verwacht kan worden, dat hierdoor overeenstem ming zal worden verkregen. Even diende te worden afgewacht, wat in dezen tijd de ontwikkeling zou zijn. Nu echter elke Nederlander wordt geroepen om rustig voort te werken, moet ook onze actie voortgang vinden. Uit de bespreking kon worden vastgesteld, dat de werkne mers volkomen accoord gingen met deze voorstelling van zaken. De toetreding van een aantal leden tot den Bond ls wel het beste bewijs voor een gezonde en groeiende activiteit. De collecte gehouden ten bate voor het Chr. Militair Tehuis te Leiden, heeft f. 55.75 opgebracht. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan Willem, z. van Willem Esveld en N. H. van der Ster. Gehuwd: Jakob Kalshoven, 26 J. en Helena Kalshoven. 19 J. Overleden: J. M. van Kessel. 14 J. C. Jon ge jan, echtgenoote van P. D. Heemskerk. 76 J, Loop der Bevolking. Gevestigd: J. M. Turk van Zevenhoven. Ter Aar C 132. Vertrokken: M. Vork, n. Nieuwveen. Sta tionsweg 102 A. van Ruitenburg n. Alphen aan den Rijn, Julianastr. 7 J. M. van Val kenburg n. Woerden, Eendracht*traat. Loop der bevolking. Vertrokken: W. A. A. Bocxc. naar Venlo. Hoogeweg 24. Gevestigd: A Kammeraal. no. 131. Dorpstraat A. Rijneker. Noordeinde 16 J. Pijper. Door de zorgen van het bestuur der ver- Noordeinde 27 C. van Elsland (woonschip). ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus. Petrus. Z. van C. B. l'Aini en M, Vermcij Maria Cornelia. D. van P. C. Rotteveel en M. A. van der Salm Theresia Maria, D. van L. J. van den Broek en A. l'Ami WADDINXVEEN. Het regeerings-commissariaat van den Vrijwilllgen Burgerlijken Dienst doet een beroep op aller medewerking. De heer D. B. van der Most, notaris, is bereid gevon den zich te belasten met de leiding der werkzaamheden. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Johannes, z. van Arie Dirk Kok en Johanna van der Star. Ondertrouwd: Christoffel Gijsbertus Sluijter. 25 J. te Rotterdam en Margaretha Johanna Verweij. 28 j. Getrouwd Pieter Jan van der Spek. 27 j. te Hazerswourte en Pietertje Hirschman. 27 j. Ook in onze gemeente zijn weer eenige gevallen van pestziekte onder varkens voor gekomen. Tevens komt op verschillende boerderijen weder mond- en klauwzeer voor. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7