STADSNIEUWS Uit de Omstreken IEIDSCH DAGBLAD - Tweede Biad Woensdag 20 September 1939 benthuizen. WEERBERICHT. hillegom. katwijk aan den rijn. leidschendam. noordwijk aan zee. noordwijk binnen. oegstgeest. rijnsburg. sassenheim. AGENDA voorschoten. warmond. NOVTOAAT V. V. S. L. Voor het lidmaatschap van de Ver. voor Vrouwelijke Studenten te Leiden hebben zich 141 novieten aangemeld, dit is onge veer hetzelfde aantal als het vorige jaar. Zij zijn als volgt over de verschillende faculteiten verdeeld: godgeleerdheid 5, wis- en natuurkunde 19. letteren en wijsbegeerte 31, geneeskunde 40, rechten 46 R.K. U.L.O. - SCHOOL VOOR JONGENS. Hedenmorgen plechtig ingewijd. De geheel gerestaureerde sohool aan het Vrouwenkerkhof, waarin thans de R.K U. L.O -school voor Jongens, voorheen Pieters kerkhof. gevestigd is. is hedenmorgen plechtig ingewijd. De Inzegening werd verricht door deken A. Homulle, terwijl de pastoors der Leidsche parochies, het schoolbestuur en onderwij zend personeel alsmede meerdere geestelij ken bij deze plechtigheid hun belangstel ling toonden. De leerlingen werden door deken Homulle en rector A Bernefeld toegesproken, waar in zU werden gewezen op het belang van het RJC. U.L.O.-onderwijs en ln het bijzon der werden aangespoord, ijverige en plichtsgetrouwe leerlingen te zijn in eigen belang, maar ook in het belang van het R -K. onderwijs. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIE KEN VOOR RIJNLAND. De eerstvolgende vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijn land. zal morgenmiddag 2.30 uur gehouden worden in de vergaderzaal der Kamer, Sta tionsweg 43. De agenda luidt: 1. Opening: 2 Notulen: 3. Ingekomen stukken: 4. Mededeelingen 5. Adres aan Zijne Excellentie den Minister van Economische Zaken, inzake prijsopdrij ving. 6. Adres aan Zijne Excellentie den Minister van Economische Zaken, inzake veevoederdistributie. 7. Adres aan de direc tie der Nederlandsche Spoorwegen, inzake het overwegvraagstuk aan den Rijnsburger- weg te Leiden. 8. Advies aan de Commissie voor Handelsonderwijs der Vereeniging van Kamers van Koophandel en Fabrieken in Nederland inzake handelsdagonderwijs. 9. Verzoek van de Commissie Luchtbescher ming Stationsweg om een bijdrage voor het inrichten van schuilkelders, waarvan de totale kosten worden geraamd op f. 1000 10. Bespreking van de vraag of de zolderverdie ping van het gebouw der Kamer van Koop handel van een asbestavloer dient te wor den voorzien 11. Décharge aan het bureau betreffende diens besluit inzake benoeming der leden van de Bevrachtingscommissie. 12. Aanwijzing van een adviseerend lid en een plaatsvervangend adviseerend lid in het Curatorium van hot Economisch Techno logisch Instituut voor Zuid-Holland. Zee land. Utrecht en een deel van Gelderland. 13. Rekening en verantwoording over 1938 en décharge aan het bureau der Kamer over het financieel beheer in 1938. 14. Vaststel ling der lijst van subsidies voor 1940. 15. Vaststelling van de begrooting voor 1940. 16. Rondvraag. 17. Sluiting. LUCHTBESCHERMING WIJK VIII BLOK 1. Gisteravond werd op particulier initiatief een vergadering belegd voor dit wijkgedeel- te in éen der lokaliteiten van de Holland- sche Constructiewerkplaatsen aan den Zoe- terwoudscheweg No. 1, welwillend door de directie beschikbaar gesteld. Zeer velen hadden aan dezen oproep gehoor gegeven, wel een bewijs van de ernst der tijden. Na een openingswoord van den heer Van Westering, werd het woord gegeven aan den heer D C. Kok, secretaris van de afd. Lelden der Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming, die een causerie hield over de noodzakelijkheid van meerdere be veiliging. waarnaar met volle aandacht werd geluisterd. Vervolgens deelde de heer Van Westering mede, dat reeds contact was gezocht met bevoegde instanties, welke op haar beurt alt particulier streven welwillend tegemoet treden. Hierna werd een dagelijksch bestuur sa mengesteld bestaande uit de heeren H. v. Westering, voorzitter; H. E. Chrlstiaanse, secretaris-penningmeester, J. Blom. P. de Wit en H. M. v. Hesse. De bedoeling is om in nauwe samenwer king met het wijkbestuur te geraken tot alles wat ook in dit blok kan dienen tot meerdere beveiliging. Na enkele besprekingen werd besloten te geraken tot een brandweerpost; hiervoor stelden zich reeds 8 personen beschikbaar en tot een E.H.B.O.-ploeg waarvoor zich een tiental personen disponibel stelde. Voor het tot stand brengen van schuilge- legenheden heeft het bestuur zich bereids verzekerd van deskundige voorlichting. Veel en hard zal in de eerstkomende we ken moeten worden gewerkt om al deze plannen te verwezenlijken. Voor beroep bedankt. Bedankt voor het beroep der Ned. Herv. Kerk te Benthuizen ds. w. Bieshaar Jr. al hier. Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 772. Hedenmiddag 2' uur: 771. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. In de luchtdrukverdeeling kwam betrekkelijk weinig verandering. Het gebied van hoogen luchtdruk over Zuid-Scandinavië en de Noorde lijke Noordzee nam iets in beteekenis af. Langs de Noordzijde volgen diepe depressies elkaar regelmatig op. De depressie welke gisteren bij IJsland lag. was hedenmorgen Bereneiland ge passeerd. terwijl een nieuwe zich bi) IJsland ontwikkeld heeft. Op de kust van Midden- en Noord-Noorwegen heerschen overal stormachtige winden en hier en daar komt zware regenval voor. De aanvoer van arctische lucht, deed er de temperatuur dalen. Over Zuid-Oost Europa bleef de luchtdruk betrekkelijk laag. In dit gebied met enkele vlakke kernen werden onweders met 2waren regenval gemeld. Over de Azoren en Spanje is de luchtdruk ge daald. Hoogste barometerstand 1029.8 mbar te Hel- lisoy FyT. Laagste barometerstand 988.9 mbar op Beren eiland. HET EEUWFEEST DER NED. SPOORWEGEN. De versiering Tan het Leidsche Station. Het spoorwegpersoneel van het station Leiden, heeft evenals in vele andere plaat sen van ons land uit vrijwillige bijdragen eer. fonds gevormd tot versiering van het stationsgebouw. De versiering bestaat voor namelijk uit vlaggen en dennegroen, dat boven en nabij alle in- en uitgangen is aangebracht. Boven den hoofdingang is bovendien het embleem der Ned. Spoorwe gen, de gevleugelde as, opgesteld, terwijl boven de uitgangscontrole een tweetal mo dellen is aangebracht van de eerste loco motief uit 1839 en een moderne Dieseltreln uit 1939. Op het eerste perron zijn de pilaren met groene slingers omhangen, terwijl tusschen de pilaren 16 schilden zijn aangebracht, waarop op verdienstelijke wijze door den controleur der plaatsbewijzen van Zeist de wapens zijn aangebracht van alle plaatsen, welke gelegen zijn op het electrische baan vak Amsterdam--Leiden--Rotterdam—Dor drecht. Op het 2de pelron zijn boven de banken bakken met levende bloemen en groen aangebracht. 's Avonds zullen de voornaamste versie ringen door schijnwerpers verlicht worden. Morgen zal de directie der Ned. Spoor wegen een bezoek aan Leiden brengen, om de versiering te bezichtigen, en zullen de leden van de versieringscommissie, waar van de stationschef, de heer Slebos, voor zitter is, aan de directie worden voorge steld. COMITÉ „VOOR NEtRLANDS MANNBN". Breiwerk voor onze Soldaten. Men verzoekt ons opname van het na volgende Met volle medewerking van het Departe ment van Defensie is thans een Comité ge vormd „Voor Neèrlands Mannen", waarvan generaal H. A. Cramer, oud-legercomman dant van Ned.-Indië de leiding heeft. Het Comité doet een beroep op alle vrou wen van Nederland, zoowel hier als overzee om sub-comité's te vormen voor het maken van mutsen, over de ooren sluitend, shawls, handschoenen, wanten, kniestukken, kou sen, buikbanden, enz. Patronen en kleur zijn door het Centraal Magazijn voor Militaire kleeding en „Het Mobilisatie Kruis" aangegeven. De distributie, zoowel van materiaal als van vervaardigde artikelen, geschiedt uit sluitend door het hoofdbestuur: Mevrouw A. E. Meyer van den Berg, Hartenlustlaan 12, Bloemendaal. Tot dit adres kan men zich ook wenden om inlichtingen. Financieele steun is welkom aan het adres „Mobilisatie Kruis" J. P. Coenstraat 49. den Haag, postgiro 25424. onder motto .Neer- lands Mannen Fonds". Nadere inlichtingen verschaffen: de Vrij willige Vrouwelijke Hulp: Dienderspoort, Gerecht 13 en Mevr. M Roosenburg—Met- horst, Rijnsburgerweg 153. De vorming van een sub-comité is ln voorbereiding. Burgerlijke Stand. Geboren: Herman Jozef. Z. van C. van Roode en F. E, Hegemann Gerardus Adrianus Ma ria. D. van C. N. van der Eist en A. C. P. Top per Ria Cornelia Johanna, D. van H. S. A. Bakker en M. A. Vos Cornells. Z. van J. Schenk en H. Bomhoff Marion, D. van W. S. Warmenhoven en A. E. Elfring. Ondertrouwd: P. J. Schreurs en P. C. van dei- Ploeg C. J. Vermeulen en E. W. van der Beek Getrouwd: C. de Jong en M. van de Beid. Loop der Bevolking. Gevestigd: A, T. SmedingJansen, Burg. Pontstraat 3 G. J. Bos. Leidschestraat 81 L. Huisman, Meerstraat 89 H. M. Tempelaar. Weeresteinstr. 45a A. Starreveld, Parallelweg 35 H. A. van Waveren, Haarlemmerstr. 56 J. C. van Vessum, Leidschestr. 169 G, SluiJs, Loosterweg II 122a T. Burgi), Stationsweg 156 E. Bego, Jhr. Mockkade 5. Vertrokken: W. van Aalst, naar Bennebroek, Straatweg 101 G. van Haaften, n. Haar lemmermeer. Venneperweg 1127 P. G. Heems kerk. Heemstede, Hugo de Grootlaan 5 R. de Kegel met gezin. Bervelde No. 45. België T. Rietveld, Woerden, Oudelandscheweg 28 C. J. Siecker, Sassenheim, Rijksstraatweg 76 T. Sistermans, Zaandam, Belgischestraat 62. Een schipper uit Rotterdam voer met zijn schip tegen de trambrug bij de Sandt- laan. Men achtte het raadzaam aanvanke lijk het tramverkeer niet over de brug te doen plaats hebben, zoodat de reizigers moesten overstappen. Later in den avond kon het verkeer zijn gewonen gang gaan. Van een en ander is procesverbaal opge maakt. Hoewel de aardappelen weinig van ziekte te lijden hebben, is de prijs uitermate slecht De opbrengst van bospeen is matig. Da eerste partijen sluitkool zijn thans ook aan gevoerd. De bloemenhandel. Aan de velling Flora begint de aanvoer van gladiolen te verminderen; ook de kwa liteit gaat achteruit. Ditzelfde geldt van de asters, dahlia's en lelies. De aanvoer van chrysanthen daarentegen neemt toe, nieuwe soorten komen meer en meer ter veiling. Tritoma's veel minder dan vorige jaren. Deze bloemen hebben bijzonder veel van de vorst te lijden gehad. Herfstasters nemen ook al een belangrijke plaats in. Van alle soorten blijven de prijzen laag; vee! kan nog steeds den minimumprijs niet halen en draait door. De straathandel is slecht en dientengevolge ls de opbrengst voor de kweekers niet loonend. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes z. van J. Jungerlus en J. Haasnoot. Jacob z. van C. L. Koemans en W. Passchler. Ondertrouwd: W. H v. Speren J.m. 33 Jr. en A. van Tilburg, jd. 22 jr. Getrouwd: J. de Winter. 25 jr. en H. A Barn- hoorn, 23 Jr. L. v. Tilburg. 48 Jr. en A. v. d. Perk. 48 Jr. Overleden: Th. J. Adelaar. 35 jr. W. de Bost echtgen. van S. v. d. Mey. 49 jr. De heer J. C. van Schalk, volontair ter gemeente-secretarie alhier is benoemd tot volontair op toelage aan de Secretarie te Valkenburg. De heer H. v. d. Wilde, vo lontair ter gemeente-Secretarie alhier, is benoemd tot gemeente-ambtenaar te Foor- tugaal. De collecte ten bate van Chr. Onder wijs van Schipperskinderen heeft f. 42. opgebracht. De collecte voor de Vrije Universiteit heeft ln de Ger. Kerken f. 72.75 opgebracht Burgerlijke Stand. Bevallen: H. A. Kouwenhoven, geb. Kok, D. G. A. van der Voort geb. Kouwenhoven, Z. A. A. van Leeuwen, geb. Kulker, Z. Bevallen: S. van Weelden geb. Sjoerds. z. Ondertrouwd: A. A. van der Ham en C. W. Ense. S. van Popta en M. C. van Delft G. Th. Peereboom en J. H. A. Rauws. Overleden: C. Vieveen geb. Turk. vr. Getrouwd: G. Geerts en C. Brandhorst J. W. de Jong en C. van Staalduinen H. N. Paardekooper en R. de Bloois. De Raadhnisbouw goedgekeurd. Het raadsbesluit van 15 September 1939 tot onderhandsche aanbesteding van het nieuwe raadhuis alhier, is door Ged. Sta ten van Zuid-Holktnd goedgekeurd, in ver band waarmede B. en W. den bouw van het raadhuis hebben opgedragen aan den heer G. A. Baaten, aannemer te Waspik. Gistermiddag brak aan de Delftsche- kade van een met zand geladen auto toe- behoorende aan K. alhier, een der assen. De wagen kwam geheel op een zijde te liggen. K. kon tijdig den wagen verlaten. De collecte voor het Chr. Militair Te- ftwfk iteeft f.70.opgebracht. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 13 gr. C. f56 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 15% gr. C. (60 gr. F.). HOOGWATERTWOEN TE KATWlrf* a. ZEE. Voor Donderdag. Voorm. te 9 u. 19 min.: nam. te 9 u. 57 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag: 7.37 nm. tot 6.12 v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG 30 September: op: 14 u. 45: onder: 23 u. 29. ONTSPANNINGSAVOND VOOR MILITAIREN. In de gymnastiekzaal van de Haverstraat- school, waar gelijk in zoovele andere ge bouwen militairen gelegerd' zijn, is een ont spanningsavond gehouden, die buitenge woon geslaagd mag heeten. Na een inleidend woord van den comman dant. Kapitein Bokern, nam de 1ste luit. de Bruyn als voorzitter van de commissie van ontwikkeling en ontspanning het woord en heette allen, in het bijzonder den bafcal- jonscomandant met zijn adjudant, van harte welkom. Na het gemeenschappelijk zingen, van het „Wilhelmus" speelde het compagnies trio eenige zeer mooie nummers en liet zich ook verder op den avond nog meermalen hooren. De hoofdschotel vormde wel het vertoonen van een drietal films, die zeer in den smaak vielen. Ook de verschillende solo's zoowel als de voordrachten van den can- tinechef. oogstten grooten bijval. Dat, dank zij het medeleven van firma's en particu lieren, in de pauze aan allen een tractatie kon worden aangeboden en een verloting kon worden georganiseerd, verhoogde niet weinig de feeststemming. Is het wonder dat de bataljonscommandant namens de man schappen der campagnie hartelijk dank zei De collecte voor het Chr. Militair Te huis heeft f. 155.80 opgebracht. Aan giften werd f. 64ontvangen. In totaal ls der halve tot heden f. 219.80 bijeengebracht. Waarschuwing der politie. Naar wij vernemen werd dezer dagen door een z.g. handelsreiziger aan rijwiel handelaren e.a. een bezoek gebracht voor de aanbieding van een „verchroom-artikel" dat. na ingesteld onderzoek, blijkt een to taal onwaardig product te zijn. Het middel wordt aangeboden onder den naam van „Silvolan", levering onder rem bours. De reiziger die zijn slachtoffers per auto bezocht, maakt een gunstigen indruk, waardoor reeds meerdere zakenmenschen op zijn aanbiedingen zijn ingegaan. Nader hand bleken zij bedrogen te zijn. De politie geeft ter waarschuwing een ieder in overweging, op zijn hoede te zijn. De groentenhandel. Aan de groenteveilng neemt de aanvoer meer en meer toe. De kwaliteit bleef onge wijzigd. Hoewel de prijs van eerste soort bloemkool goed is. is de opbrengst voor de verbouwers niet loonend, omdat er maar weinig eenste soort te oogsten is. Met de vroege bloemkool ls het nu langzamerhand gedaan en het wachten is op de zgn. nakool. aan allen, die dezen avond hadden geor ganiseerd 7 Na een slotwoord van den voorzitter en het zingen van het „Wilhelmus" zochten de meesten zeer voldaan hun stroozak op. Mogen er meerdere zulke avonden komen ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd ls voor het doctoraal examen wis- en natuurkunde, hoofdvak dierkunde, de heer W. F. H. M. Mommaerts (Den Haag). Bjj K. B van 8 September j.l. is met ingang van 1 October a s. benoemd tot ad junct-inspecteur van den havenarbeid de heer mr. P. H. Valentgoed alhier. De heer Valentgoed ls met ingang van 1 October a.s werkzaam gesteld in het 2e district der in spectie van den havenarbeid, ter stand plaats Amsterdam. Tot voorzitter van den Ring Sassen heim van Jongelingsvereenigingen op Geref. Grondslag is gekozen de heer F. Vercoute- ren. HEDEN. Rehoboth (Rapenburg 10): Theemiddag van 26 en van 710 uur nam. Donderdag. Prediker: Geref. Bond. Spr. ds. Keek, 8 u. nam. Katwijk aan Zee (zaal Geesing)Geref. Bond. Spr. ds. Poot, 8 uur nam. Maandag. Volkshuis: Filmavond over Artis. 8.15 uur n.m. DIVERSEN t 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9V4—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waurdlgen. 78 uur nam. 's Donderdags. Wijkgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 4446): Consultatiebureau voor Alco holisten, 8 uur nam. 's Donderdags: Inst, voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 3% uur 'a middags precies. s Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam,: „Havenkwartier". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u., Zon dag 2—7 en 8—11 uur. Trianon-Theater, Br eestraat 31: 8 uur nam. Woensdag en Zaterdag ook om 2 uur: „De Ba gatelle-club". Zondag v. 2—7 uur doorloopende voorstelling. Lido-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam.: „Kind vrouwtje". Woensdag en Zaterdag te 2 uur 30 nam. Zondag doorL voorstelling van 27 en 8.16 uur, Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam»: „De trots van de marine". Zondag van 4—7 en van 811 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam.: „De avonturen van Marco Polo". Zondag van 27 uur doorL voorstelling en 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 16 t.m. Vrijdag 22 Sept. a.s. waargenomen door de apotheken G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 20502 en Apotheek Reyst. Steenstraat 35, telef. 20136. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wil- helminapark 8, telef. 26274. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus Johannes, z. van G. C Roodakkevs, en Th. M. van Rest. Molenlaan 33. Ingetje, d. van Joh. van Egmónd en M. Ver- hart, Leldscheweg 206. Andreas Leonardus. z. van C. A. Doeswijk. en J. van der Kleij. Leld scheweg 200. Paulus Johannes, z. van C van Os. en van P.. C. Compier. Schoolstraat 45. Wilhelmina Theodora, d. van J. H. Janson en van V. A. den Elzen. Leldscheweg 367. Ondertrouwd: Johanes Jacobus van Velzen, oud 30 jaren, te Leiden en Maria Hendrina Jo- hana Smit. 29 jaar. alhier. Leldscheweg 556. Gehuwd: J. vn Veen, alhier. Papelaan 124 en Y. J. Jansen te Leidschendam. Overleden: C. Ouwesloot. echtgenoote van D. Daudey, oud 65 jaren. Mej. M. Lubach. oud 63 jaren. A. Bakker, oud 63 Jaren, echtge noot van J. P. Strang. Loop der bevolking. Gevestigd: R. Udo, Vuurscheweg 206. H. G. Halbertsma, Hofweg 31. J. M. van der Valk. Leldscheweg 273. H. W. Bronswijk, Bijdorp straat 53. P. Pieterse. Rijndijk 260. G. Chr. Pluijgers, Voorstraat 16. M. Th. Pyfers. Vuur scheweg 3. E. C. M. Hoebink, Veurscheweg S. Th. A. A. van Werkhoven. Veurscheweg 3. A. P. M. Koldeweij. Veurscheweg 3. A. W. Rosingh. Voorstraat 16. S. Bource, Willem de Zwijgerlaan 52. E. J. M. Veldhuis. Veursche weg 3. E. C. M. Romijn. Veurscheweg 3. A. M. W. Th. van der Spek. Veurscheweg 3. H. H. Veltman. Willem de Zwijgerlaan 59. M. J. E. van der Veen, Leldscheweg 43. M. Th. W. P. Rademaker. Veurscheweg 3 L. M. J. Promes, Veurscheweg 3. H. M. N. F. Kramers Veurscheweg 3. C. J. M. Th. Cosijn. Veur scheweg 3. Y. Weller, Veurscheweg 3. F. J. M. Schoenmaeckers, Veurscheweg 3. H. C. M. Weber. Veurscheweg 3. Vertrokken: A. M. C. Boes. n. Den Haag, Was- senaarscheweg 163. P. G. M. Wagemans, n. Hen Haag, Fr. Valentijnstr. 197. Th. M. Fick, n. Den Haag. Joseph Israëlslaan 59. F. M. Roelofsz, n. Heemstede, Bosboom Toussaintlaan 72. M. H. P. Heijnen. n. Boxmeer, Steenstr. 40. E. M, J. C. Frericks, n Bilthoven, „Berg en Bosch". J. C. F. Kersten, n. Rijswijk Z.H., Delftscheweg 38. E. H. Th. Bik. n. Leiden. Witte Singel 92. J. M. M. van der Holst, n. Den Haag. Tenierstraat 13b. M. B. Kleinegris n. Den Haag. Oranjeplein 99. G. van der Bent-, n. Doetinchem. van Nispenstraat. O. J. Vink. n. Voorburg. Laan van N. Oosteinde 402. M. I. Vink. n. Laan van N. Oosteinde 402. H. P. Hol. n. Wamel. Leeuwen Pas 430. J. Smo- renburg, n. Den Haag. Daendelsstraat 44. R. M. van Tol, n. Katwijk. Valkenburgerweg 13. M. J. Heemskerk, n. Hillegom. Weerensteinstraat 64. B. J. Schouten, n. Den Haag, Parklaan 73. H. Volker, n. Heemstede. Breitnerweg 2. D. Backer, n. Schiedam, Stadhouderslaan 70. J J. M. Hoets, n. Ned. Indië, Sumatra H. N. van Duyn. n. Amsterdam, Pr. Hendrikkade 198. H. J. Spreij, n. Deventer, IJsselstraat 2. R. Ch. Koppen, n. Deventer. Ceintuurbaan 2. B. J. Dietz. n. Amsterdam. Prins Hendrikkade 189. C. A. Bouwmeester, n. Llsse. Schoolstr. 6. A. Cozijn, n. Llsse, Schoolstraat 6. F. A. Kuneman, n. Hilversum, Laan van Vogelenzang 24. P. de Wit, n. Den Haag, Loosduinen. Nieu we weg. Tli. J. van Stockum. n. Leiden. Bree- straat 33a. K. Volker. n. Oegstgeest, Laan van Oud Poelgeest 34. N. Mann. n. Oegstgeest Oranjelaan 24. A. Tiekink, n. Voorburg, de Burghstraat 19. A. de Langen, n. Wassenaar Groot Haesebroekscheweg 33. P. Meyer, n. Lei den, Haagweg 49. E. B. Geutjes, n. Renkum. Kijenbergscheweg 16. E. H. Fechner. n. Was senaar. Bremhorstlaan 21. Ch. H. Gerritsen, n. Roozendaal. Stationsplein 15. P. F. Dubois n. Amsterdam, Koninginneweg 257. H. C. Dresselhuijs. n. Den Haag. Wagenaarweg 9. M. Oh H. Hugenholtz, n. Delft. Westplantsoen 35. J. A. Kopp, n. Den Haag, Laan Copes van Cattenburg 93. G. van Schermbeek, n. Den Haag. Banstraat 24. I. Dreef. n. Den Haag, 's-Gravenzandelaan 120. A. Broekhuizen, n. Rotterdam. Zwijndrechtschestraat 39. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik Frederik Clara. D. van H. J. P. Loeffen en L. M. Freundlieb Maria Selenca Anna, D. van J. A. S. M. Steinebach en M. Bol Johannes Cornells, Z. van M. C. Pieterse en N. Korenhof Gerardus Nicolaas, Z. van A. J. van der Waard en Th. W. de Vos. Ondertrouwd: Arie Verboom 28 i. van Oegst geest en Maria Helena Dijkman 28 j. Bas- tiaan Marlus Rijling 28 j. en Maria Christina van Tol 26 j. Gehuwd: Johannes Jacobus den Holder 27 j. van Leiden en Gerarda Pieternella Schouten 24 J. Willem Frederik van Spronsen 25 j. en Johanna Alberta Korswagen 23 J. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. C. Peters, Tramstraat 2 M. L. E. Slmonis, Veurscheweg 3 Th. M. H. van der Voort. Veurscheweg 3 M. Timmer mans. Veurscheweg 3 M. A. A. ten Dam, Veurscheweg 3 Th. P. A. de Graaf, Leld scheweg 136 C. J. M. Witkamp. Veursche weg 3 H. J. M. Boelaars, Veurscheweg 3 G. L. van Hove. Veurscheweg 3 B. van Velzen. Vlnkweg 3 W. A. S. Kessler. Willem de Zwijgerlaan 52 C. van Leeuwen—Van Duykeren. Rijndijk 18 G .G. Meijer. Leld scheweg 96 G. Hartkoorn. Schoolstraat 44 A. M. de Vroomen. Veurscheweg 3 K. Hoekstra. Leldscheweg 327 Wed. M. W. C. E. Dankmeyer—De Haas. Leeuwendaallaan 18 J. Wagner, Leldscheweg 191 M. J. Bal, Schoolstraat 14 G. C. A. Verwiel, Veureche- weg 3 M. C. Sassen, Papelaan 14 J. Groen weg, woonschip Molenlaan P. E. A. van der Zee. Leldscheweg 170 J. J. T. M. Hoi, Veur scheweg 3 R, E. C. M. Iingen Housz, Veur scheweg 3 R. E. C. M. Ingen Housz, Veur scheweg 3 Y. M. Kolderie, Veurscheweg 3 Vertrokken: J. J. Colpa, naar 's-Gravenhage, Wolmaranstr. 285 E. H. Doerrleben, n. Arn hem, Ernst Casimirlaan 22 P. Hij zeiendoorn, n. Leiden, Vliet 42 H. Caron, n. Hilversum, Vaartweg 68d M. C. Pohl, n. Baarle-Nassau. Ulicoten C 61 J. A. Klijnstra, n. Den Haag, R. J. Schlmmelpennincklaan 34 Mej. Cam pagneSlot. n. Den Haag, Pinksterbloempl. 9 J. G. Manuel, n. Amsterdam. Pr. Hendrik kade 189 G. C. Hooyer, n. Brussel. Rue Abbe Cuypers 21 B. Wolff, n. Brussel, Patriotten- straat 38a H. Karreman, n. Voorburg, Park weg 200 H. van Rossum, n. Noordwijk, Was- senaarschestraat 4 D. de Jong naar Wad- denoyen. Gld. J, H. Hoogervorst, n. Oegst geest, Wilhelminapark 19 - H. Volker, n. Oegst geest, Laan van Oud-Poelgeest 34 S. T. Ha zenberg. n. Heemstede. Weissenbruchweg 14 J. G. Prins, n. Utrecht, Stadhouderslaan 75 M. E. Q. Bruynen, n. Sassenheim. Hoofdstraat 266 E. T. M. Ecury, n. Voorburg, Effathalaan 38 H. J. Beekman, n. Amersfoort, „Zon en Schild" C. Klein, n. Amersfoort. Röntgen- straat 25 Ch. Westerduin, n. Den Haag. Loos duinen L, van der Zwan, n. Amersfoort, „Zon en Schild" J. van der Zwan, n. Amersfoort, H. van Viandenstr. 22 Ch. P. J. van der Sluis, n. Rotterdam. Vredehofweg 52 N. Telle, n. Soest, Sanatorium Zonnegloren C. Oster- mann, n. Soest, idem Th. L. Pauëlsen. n. Kamerik N. A. van der Valk, n. Leiden, Kemperstraat 1. Fraaie versiering van het Stationsgebouw. In verband met het feit, dat het 100 jaar geleden is, dat de voormalige Hollandsche IJzeren Spoorweg Maatschappij den eersten trein voor genoodigden en publiek toegan kelijk stelde voor een reis van Amsterdam naar Haarlem en terug, wilden zoowel het statlonspersoneel als het personeel van Weg en Werken te dezer plaatse dit jubileum niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Besloten werd tot versiering van het stationsgebouw en het Blokhuis. Hiervoor waren benoodigd 100 lange dennenboomen, ter lengte van 1 Meter die men speciaal uit Limburg heeft laten komen. In de opgerichte eerepoort staat met groote gouden letters 1839—1939. Daarboven is een groot gouden wiel aange bracht. evenals op kunstige wijze het wapen van Warmond. Prachtige bloemen van di verse kleuren en vroolijk wapperende vlag gen verhoogen het fraaie aanzien. Een woord van hulde komt toe aan den heer H. J v. d. Weerthof onder wiens kundige lei ding deze verslering heeft plaats gevonden. Morgen komt de directie der Ned. Spoorwe gen per trein naar onze gemeente om de versiering te bezichtigen. Tot onderwijzeres aan de R.K. Pa rochiale Meijesschool is benoemd mej. A. M. Bakker te Schipluiden. In verband met de plannen tot de oprichting van een centraal comité voor de ontwikkeling en ontspanning voor mili tairen is besloten het te dezer zake in deze gemeente bestaande comité voorlooplg bui ten werking te stellen. De reeds vastge stelde vergadering komt hierdoor te ver vallen. De heer Alb. Oudshoorn ls aangewe zen tot Loco-burgemeester. 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6