BINNENLAND Rijtoer der Koninklijke familie LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 20 September 1939 Viering van hei eeuwfeest der spoorwegen Opruiming van eenden en kippen Vreemde vlaggen verboden Eerste en Tweede Kamer Nederlanders in Polen Groote belangstelling in Den Haag De heer J. Timmerman met pensioen lUGIZIMËN /TUKKIN GESCHENK VAN HET PERSONEEL AANGEBODEN. Hoewel onder den zwaren druk der Inter nationale verhoudingen van de oorspronke lijke feestviering in verband met het hon derdjarig bestaan der Nederlandsche spoor wegen niet veel meer is overgebleven, is deze heuglijke dag voor een der grootste be drijven in den lande geenszins onopgemerkt vobrbijgegaan Van het uiterlijke rest niet veel meer dan de sobere versieringen der verschillende sta tions en kantoorgebouwen in den lande, waarbij de vaderlandsche kleuren in dit bij uitstek nationale bedrijf bijzonder domi- neeren. Maar vandaag is het feest dan toch nog gevierd op weliswaar bescheiden wijze, doch uitmuntend in hartelijkheid en een sfeer van onderlinge goede verstandhouding en waardeering voor elkanders hoedanigheden, ingeschakeld in het groote raderwerk ten dienste van het snelverkeer. Deze dag ving aan met een gezongen h. mis van dankbaarheid in de St. Dominicus- kerk aan de Mariaplaats te Utrecht, waarbij vele autoriteiten tegenwoordig waren. Om half elf verzamelde zich een groote schare van genoodigden in de hal van het centraal station te Utrecht om tegenwoor dig te zijn bij de aanbieding van het ge schenk van het personeel aan de directie. Hierbij waren o m ook aanwezig minister Albarda en de commissarissen der Koningin in de provincie Utrecht. Een drietal spre kers voerde het woord. Minister Albarda wees op de groote beteekenis van de spoor wegen en op den invloed, welke zij hebben gehad op het economische leven van het land. Hij prees daarbij de goede verhouding tusschen directie en personeel De heer H. J. van Braambeek, voorzitter van den personeelraad, bood het geschenk van het personeel aan dat een eereplaats zal innemen in de hal van het Utrechtsche stationsgebouw Weliswaar moest hy zich thans beperken tot overhandiging van een kleine maquette van hetgeen door den heer Charles Eyck in marmer wordt gehakt, maar deze gaf toch reeds een goed beeld van wat door genoemden kunstenaar wordt vervaardigd. Tenslotte sprak de spoorwegdirectie, die het geschenk gaarne aanvaardde. Nog. meer geschenken. Naar wij vernemen zyn heden nog de vol gende geschenken aan de directie van de Spoorwegen aangeboden Een tegelplateau van den bond van ge- pensdormeerden. dat dezer dagen in het station te Haarlem wordt aangebracht, een tegelplateau van de N.V. de Sphinx, dat in het station te Maastricht een plaats zal vin den, een tegelplateau van den bond van sta tionskruiers. dat op het Centraal Station te Amsterdam zal worden aangebracht, ter- wyl het bestuur van de Nederlandsche Reis- vereeniging de directie een herdenkingstegel heeft aangeboden. By Kon Besluit is benoemd tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw: prof dr. ir. J Goudriaan. te Hilversum, president-directeur van de Nederlandsche Spoorwegen: Officier in de orde van Oranje- Nassau: ir. J. E. van der Burg, te Zeist, af- deelingchef le klasse met den persooniyken titel van hoofdingenieur; Ridder in de orde van Oranje Nassau: H. F. Timmermans, te Utrecht, secretaris van den personeelsraad J. Korver te Utrecht, inspecteur. A. F. Schieck, te Utrecht, inspecteur der compta biliteit, G. Lusink. te Rotterdam, stations chef le klasse a. D Berendes. te Amster dam, eerste chef de bureau, A. A. M. P. van Kerkoele. te Maastricht, hoofdopzichter, J. Th. Erdtsieck. te Haarlem. bureaurefeTent. ellen bij de Nederlandsche Spoorwegen. Verder zyn tal van eeremedailles verleend VRAGEN AAN DE REGEERING. De heer Dieters heeft aan den minister van economische zaken de volgende vra gen gesteld: 1 Is het den minister bekend, dat er mo menteel groote ongerustheid heerscht in de kringen van kippenhouders en inzonder heid van eendenhouders over den onhoud- baren toestand waarin op dit oogenblik hun bedrijven verkeeren? 2. Is het den minister bekend, dat vele eenden- en kippenhouders doordat hun maar 80 procent van het gewone benoo- digde voer wordt toegewezen, hun eenden en/of kippen van de hand moeten doen te gen fabelachtige lage prijzen, waar dit al thans nog mogelijk is, of dat zij anders ge noodzaakt zijn, deze dieren den hongerdood te laten sterven, omdat het toegewezen voer in de eerste plaats dienstbaar moet worden gemaakt aan de voeding van die dieren, welke momenteel aan den leg zijn of dit in de naaste toekomst zullen zijn. om de be staansmogelijkheid niet geheel te verliezen? 3. Is het den minister bekend, dat onder deze eenden- en kippenhouders velen zijn, die ook alreeds als Zuiderzeevisschers hun bestaan en beroep door de inpoldering heb ben moeten prijsgeven? 4. Is de minister bereid mede te deelen of cr grond van waarheid schuilt in de ge ruchten. dat, wanneer een vijfde gedeelte van den eenden- en kippenstapel is opge ruimd, weder een lager percentage voeder zal worden verstrekt? 5. Is de minister bereid om het gedeelte eenden en kippen, dat nu en misschien voor de naaste toekomst van voedsel ver stoken zal blijven, tegen een redelijken prijs van de betrokken eenden- en kippen houders over te nemen ter distribueering aan hen, die anders visch ontvingen? 6. Is de minister niet van meening, dat, gezien de verhooging van den prijs van het gemengd voedergraan voor eenden en kip pen, een verhooging van den eierprijs dringend noodzakelijk is? 7. Indien vraag 5 bevestigend beantwoord wordt, wil de minister dan bewerkstelligen, dat de kleine eenden- en kippenhouders niet beneden de bestaansmogelijkheid (plm. 1500 dieren per bedrijf) worden ingekrom pen? 8. Wil de minister mededeelen, of er in de naaste toekomst gevaar bestaat voor een verdere inkrimping van onzen vee- en varkensstapel wegens onvoldoenden voor raad van voedsel voor deze dieren? De ministers van buitenland- sche zaken, van binnenlandsche zaken, van justitie, van defensie en van waterstaat, daartoe door H.M. de Koningin gemachtigd, hebben in verband met en ter handhaving van de door de re geering afgekondigde onzijdig heid in den tusschen eenlge vreemde mogendheden bestaan- den oorlogstoestand bepaald, dat het verboden is in het rechts gebied van het rijk in Europa.in het openbaar nationale vlaggen van vreemde mogendheden te plaatsen of te houden. Dit verbod geldt niet: a. ten aanzien van vlaggen, hetzij op of aan gebouwen of op daarbij behoorende terreinen van gezantschappen of consula ten van vreemde mogendheden, hetzij op of aan gebouwen en terreinen, in gebruik bij diplo matieke en consulaire vertegen woordigers van zoodanige mo gendheden, hetzij op de vervoer middelen, waarvan zij gebruik maken; b. ten aanzien van vlaggen op vreemde oorlogs-, zee- en bin nenvaartuigen. GENEESKUNDIGE VOORZIENING. PRINS BERNHARD INSPECTEERT LEGERONDERDEELEN. Prins Bernhard heeft heden in opdracht van H.M. de Koningin, vergezeld van zijn waarnemenden adjudant, majoor Phaff, een bezoek gebracht aan het depot te Bergen en aan het vliegveld aldaar. AANHOUDING VAN DUITSCHE COMMUNISTEN. Te Amsterdam zijn tal van Duitsche com munisten gearresteerd, die zich zonder gel dige papieren aldaar geruimen tijd hebben opgehouden en door partijgenooten verbor gen werden gehouden. Door telkens van adres te veranderen wisten zij zoo lang uit handen der politie te blijven. Thans had deze echter zoodanige maatregelen getrof fen, dat velen niet meer door de mazen wis ten te slippen. Men rekent op nog meer aanhoudingen. Minislerieele mededeeling aan geneeskundigen. De minister van Sociale Zaken brengt d.d. 19 September ingevolge het bepaalde in ar tikel 5 van de Wet geneeskundige voorzie ning 1939 ter kennis van allen, wien zulks aangaat, dat: a. de geneeskundigen, die om eenigerlel reden hun practijk zelf niet of niet volledig kunnen uitoefenen, hiervan mededeeling moeten doen aan den geneeskundigen in specteur van de Volksgezondheid in het ambtsgebied, waarin zij werkzaam zijn; b. de geneeskundigen, die de bevoegdheid tot het uitoefenen van de geneeskunst hier te lande in 1935 en volgende jaren hebben verkregen, en de geneeskundigen, die zich vrijwillig beschikbaar willen stellen om als vervanger in den zin van de genoemde wet te worden aangewezen, zich moeten aan melden bij den bovenbedoelden inspecteur. De mededeeling. respectievelijk aanmel ding. behoort te geschieden door invulling en verzending van een gedrukt formulier, dan aan de postkantoren verkrijgbaar is. DE GEWONE PLICHTPLEGINGEN. Wanneer de nieuwe zitting der Staten- Generaal is geopend, komen later op den middag de Kamers afzonderlijk by een tot het verrichten van de gewone plichtple gingen. Stof over een overzicht zit daar vrywel nooit in; men kan weinig anders doen dan de feiten vermelden. Zoo had dan ook de Senaat een speechje van den opnieuw door de Koningin benoemden President te beluisteren (bewon derenswaardig is de vitaliteit van den tach tigjarigen leider van het Hoogerhuis! t en deed zij de vereischte voorbereidingen, om op de Troonrede met een Adres van Ant woord te repliceeren, een formaliteit, die de Kamer (wy hebben het al zoo dikwyls be toogd i toch eindeiyk eens zou moeten af schaffen, want zy is niet anders dan een doode vorm. In de Tweede Kamer bood, als naar ge woonte, de Minister van Financiën de Staatsbegrootlng aan, welke door een bode van de regeering naar de voorzitters-ta fel werd gebracht; met deze plechtige daad was de aanbieding verricht en elders in dit nummer kunnen onze lezers den hoofdin houd er van consumeeren en zich verlus tigen aan den inhoud der miliioenennota. Wordt de Voorzitter der Eerste Kamer zonder tusschenkomst door de Koningin zelf benoemd, de tweede maakt, zooals men weet, altyd een nominatie op. Dit geschied de dus ook ditmaal en natuurlijk bracht zü geen verrassing. Dat de voortreffelyke af tredende President, de katholieke oud-mi nister mr. Van Schaick wederom bovenaan kwam zal niemand verbazen; tweede voor- gedragene werd weer de anti-revolution- naire heer Smeenk. derde de socialistische heer Drees. En oud-Minister de Wilde heeft weer in de Kamer zitting genomen. Als intree-geschenk kon hy eenige uren later in de miliioenennota lezen, dat zyn ontwerp-Nationale Belasting wordt inge trokken. LUCHTAFWEER VAN ROTTERDAM. B. en W. van Rotterdam hebben den raad het voorstel gedaan cm voor f. 100.000 deel te nemen in het door de stichting luchtafweer Rotterdam te fourneeren kapi taal voor de actieve luchtverdediging van Rotterdam door middel van 26 batteryen afweergeschut van 2 cil. DE „COLOMBIA" THUIS. Het m.s. „Colombia" van de K.N.S.M., dat eenigen tyd by de Engelsche kust was op gehouden. is gisteravond om 10.45 te IJmui- den aangekomen. Het schip is hedennacht naar Amsterdam opgevaren. COMMISSIES IN VERBAND MET DE ZEESCHEPENVORDERINGSWET. By Kon. Besluit is een commissie be noemd, welke tot taak heeft de ministers van economische zaken en van defensie van advies te dienen met betrekking tot de uitvoering van de zeeschepenvorderlngswet 1939. Voorzitter is de heer J. B. van der Houven van Oordt, te Den Haag. Voorts is een commissie benoemd, welke tot taak zal hebben de vergoeding voor de beschikbaarstelling vast te stellen, wanneer geen overeenstemming wordt bereikt hier omtrent tusschen den minister, die de vor dering heeft gedaan, en den reeder. Voorzitter is prof. mr. R. P. Cleveringa, hoogieeraar te Leiden. EEN ONVOLLEDIG BERICHT. Onder dagteekening van 19 dezer heeft het Nederlandsche gezantschap te War schau langs radiotelegrafischen weg via Londen het volgende aan het ministerie van buitenlandsche zaken hier te lande gemeld: De volgende Nederlandsche onderdanen ztjn veilig en wel bijeen in het Nederland sche gezantschap te Warschau: De heer en mevr. Wauterscheid en kind, ce heer en mevr. Broos en 2 kinderen uit Appingedam, de heeren Custers uit Eind hoven, Krijgsman uit Dordrecht. De Jode uit Arnhem, Van der Ben uit Eindhoven. Van der Wiede uit Eindhoven. De Jong uit Eindhoven, Pater Daniel uit Vlissingen, mevr. Van BarenVan Gilsen met 3 kin deren, mevr. Van Loon met kind uit Tiel, mevr. Van Laarhoven met kind, consul en mevr. Peereboom, mevr. en mej. Peereboom en baron en baronesse Gevers. Te Warschau bevinden zich voorts in goeden welstand: de heeren Broersma uit Amsterdam en de heer Munder. De heer Ruibing uit Appingedam is op September naar Lemberg vertrokken. Consul de Bruin is op 6 September we derom naar Krakovic vertrokken. In aansluiting met bovenstaand be richt van het Nederlandsche gezant schap te Warschau wordt nog medege deeld dat een aantal woorden in hét radiotelegrafische bericht niet is door gekomen. Het is dus mogelijk dat in het oorspronkelijke bericht een grooter aantal namen van Nederlanders is op genoemd dan hier vermeld kon wor den, zcodat zij, die namen missen, wel ke zij verwacht hadden te zullen ver nemen, zich niet bij voorbaat ongerust behoeven te maken. RIJKSBUREAU VOOR RUBBER. De minister van economische zaken deelt mede, dat de directeur van het ryksbureau voor rubber, de algemeene dispensatie van het bewerkings- en verwerkingsverbod van rubber met Ingang van 22 September (Vry- dagi doet eindigen. Aan alle by het ryks bureau voor rubber ingeschreven onder nemingen, die rubber be- of verwerken of doen bewerken of verwerken, zal echter tot wederopzegging een vergunning worden verleend tot het verrichten van de bedoelde handelingen, echter onder bepaalde voor waarden. GEMEENTE-VELDWACHTER TE BENTHUIZEN. VERBOD TOT UITVOER VAN CACAOPRODUCTEN. De minister van economische zaken maakt bekend, dat thans ook de uitvoer van cacao- producten, t.w. cacao, cacaomassa, cacao- paste, cacaopoeder, chocolade en chocolade producten, is verboden. Deze producten vallen reeds onder een monopolieregeling krachtens de landbouw- crislswet. Voor het verkrijgen van uitvoer vergunningen behoeven belanghebbenden zich slechts te wenden tot de voor deze producten aangewezen centrale. De bedoe ling van het betrekken van deze crisis-pro ducten onder de uitvoerverboden is het scheppen van de mogelij kheid de algemeen geldende regelen voor het transito- en entrepotverkeer. welke in verband met de uitvoerverboden worden gesteld, ook voor deze crisisproducten te doen gelden. De heer J. Timmerman. Naar wy vernemen zal de heer J. Tim merman, gemeente-veldwachter te Bent huizen, op Vrijdag 29 September des na middags te 2 uur officieel als zoodanig af scheid nemen, in verband met het feit. dat hij den politiedienst met pensioen gaat ver laten. De heer Timmerman werd op 21 Novem ber 1876 te Woerden geboren, bezocht daar de lagere school en ging daarna by zyn vader op de boerderij werken. Daar de militaire dienst hem aantrok ging hy op 18-jarigen leeftyd in November 1894 als vrywiuigcr by het K.N.I.L. naar Indië. Hy nam daar deel aan verschillende expedities o.a. naar Lombok, Samalango en Boni. Hy werd tot onderofficier bevorderd en diende 16 jaar in het Ned. Indische leger. De laatste 3 jaar trad hij op als zelfstandig commandant. In Sept. 1910 keerde de heer Timmerman met pensioen naar Holland terug. Met In gang van 1 Oct. 1910 werd hy benoemd tot gemeente-veldwachter te Benthuizen, wel ke gemeente hy als zoodanig tot nu toe heeft gediend. Hy heeft zich ln die Jaren als een goed politieman doen kennen, en geniet bij de bevolking een hooge waardeering. De heer Timmerman is drager van het Expeditiekruis voor belangrijke krUgsver- rlchtingen met drie gespen, voorts de zilve ren medaille voor trouwen dienst, het mo- bilsatiekruis en de zilveren medaille van de Alg. Ned. Politiebond. Onder groote belangstelling heeft hy in- dertyd zyn zilveren politiejublleum her dacht. Nu zal de heer Timmerman dan na 45 jaar getrouwen dienst van zyn rust kun nen genieten. WIJ wenschen hem nog vele goede jaren toe! Op den middag van Prinsjesdag heeft de Koningin de gewoonte om een rytoer door Den Haag te maken. Ook dit jaar is zy deze gewoonte getrcruw gebleven. Een verrassing was het daarbu voor het talrijke publiek, dat gistermiddag om vier uur by het vertrek van het paleis Noordeinde aanwezig was, aat Prinses Juliana en Prins Bernhard den rif meemaakten. Nadat de Koningin even vier uur in een open galakoets, die k la Daumont bespannen was. had plaats ge nomen, stapte Prinses Juliana eveneens in en tegenover Koningin en Prinses nam Prins Bernhard plaats. Jockey's ln witte rijbroeken met roode tunieken bereden de linkerpaarden. Een vyftal andere rijtuigen vergezelde de galakoets. Ter weerszyden van de koets, waarin de Koninkiyke familie was gezeten, reden te paard Hr Ms adjudant, majoor Phaff en eerste-luitenant Egter van Wlssekerke, or donnans-officier van de Koningin. De Koningin droeg over een zeegroene japon een bruin bont en de Prinses was in het violet gekleed Prins Bernhard droeg, evenals bij de opening van de Staten-Gene- raal, de gala-uniform van luitenant ter zee le klasse met de distinctieven van adjudant in buitengewonen dienst van de Koningin. Onder hartelyk gejuich en gewuif, waar voor de Koningin en Prinses buigend dank ten, reed de stoet van het Ruiterstandbeeld van Prins Willem I door het Noordelnde de Heulstraat in. Overal langs den weg hadden zich aan beide zyden dichte hagen belangstellenden geplaatst. De route was immers den dag te voren bekend gemaakt, zoodat vrywel iedereen zich een goed plaatsje op het tra ject. van ongeveer acht kilometer had weten te verzekeren Op het bordes van het stadhuis stonden de burgemeester, de gemeentesecretaris en wethouder de Vries, die den vorstelyken personen eerbiedig hun offlcieelen groet brachten. Aan het Westeipde stonden bij het katho lieken ziekenhuis verscheidene geestelijke en leeke zusters in haar zwarte en witte kleedlj, hartelijk wuivend bij het passeeren van den stoet. Weer wat verderop waren het vele rijen soldaten, die, keurig in het gelid, nabij hun tydeiyke kazernes de Koninklijke familie konden zien voorbyrijden. Onafzien baar waren de rijen van vrouwen met en zonder kinderen, burgers van allerlei scha keering, hier en daar afgewisseld door groepjes mannelijk of vrouwelyk personeel in uniform van de een of andere instelling en groepjes leden van vereenigingen als „de Princevlag", het N.J.V. of de Oranjegarde. Ook invaliden in hun wagentjes kregen langs deze route ruimschoots de gelegenheid om de Koningin en het Prinselyk paar van zeer naby te zien. Zoo werd over de Loosduinschebrug gere den door de Zusterstraat, de Delftschelaan, de Paul Krugerlaan in welke laatste het tempo van den stoet stapvoets werd gehou den en verder weder in draf langs Regen- tesselaan, Suezkade, Groothertoginnelaan, Carneglelaan langs het Vredespaleis terug door de Zeestraat en Noordeinde, waar de tocht om kwart voor vyf was volbracht. Toen de vorstelijke personen zich naar binnen hadden begeven werden uit het pu bliek vaderlandsche liederen ten gehoore ge bracht, wijl men er wel op rekende, dat de Koninklijke familie zich nog wel even voor het raam zou laten zien. En men werd in de verwachting niet teleurgesteld. De Ko ningin en de Prinses verschenen voor een van de ramen op de eerste verdieping, ter linkerzijde van het balcon en zij wuifden de juichende menigte hartelijk toe. om zich daarna in de apartementen van het Palels terug te trekken. KOSTWINNERSVERGOEDING. De heer Posthuma heeft aan den minister van defensie de volgende vragen gesteld: 1. Is het juist, dat de kostwinnersvergoe ding voor de gemobiliseerden, die in de werkverschaffingen waren geplaatst, niet wordt berekend aan de hand van het daar verdiende loon, doch dat als basis wordt ge nomen het steunbedrag voor de niet te werk gestelden? 2. Indien deze vraag bevestigend moet I worden beantwoord, acht de minister het I dan juist, dat de gezinnen van bedoelde ge- I mobiliseerden, in tegenstelling met alle an deren. een lagere kostwinnersvergoeding krijgen, dan zij op grond van hun inkomsten zouden mogen verwachten? 3. Is de minister bereid te bevorderen, dat de werkverschaffingsloonen, die hooger dan de steunbedragen zijn, alsnog voor de be trokkenen als-basis zullen worden genomen? IIET GEBRUIK VAN VERVOERMIDDELEN. De regeeringspersdienst meldt: De minister van waterstaat maakt bekend, dat in verband met de bijzondere tijds omstandigheden een organisatie is ingesteld, belast met de uitvoering van de wet gebruik vervoermiddelen 1939. Deze organisatie wordt gevormd door de rijksverkeersinspectie, waarbij bevrachtings commissie, bedoeld bij de wet op de even redige vrachtverdeeling, medewerking ver- leenen. Onder den inspecteur-generaal is een af- deeling goederenvervoer voor deze werk zaamheden ingesteld, onder leiding van mr. K. Vonk. De rijksverkeersinspectie is voor het goe derenvervoer verdeeld in 10 districten. Voor het district Den Haag is rijksinspecteur ir. L. J. Noomen. VERSPREIDE BERICHTEN. De audiëntie van den minister van Water staat zal inplaats van Vrijdag 22 dezer plaats hebben Vrijdag 6 October. Te Ankara is overleden jkvr. J. Visser- Hooft, de echtgenoote van onzen gezant al daar, dr. Ph. C. Visser. Mevrouw Visser heeft in ons land alge meene bekendheid verworven door haar deelneming aan de Karakorum-expedities van haar man. (Bulten verantwoordelijkheid der Redactie) Copie van de a) of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. HET 3 OCTOBER-FEEST EN HET LUCIITAFWEERFONDS. L.S Op de laatst gehouden vergadering van de 3 October Vereeniging werd besloten dit jaar wegens de bijzondere tijdsomstandigheden geen festiviteiten te organiseeren ter herdenking van Leldens ontzet. Nu zou ik als lid van de bovengenoemde Ver eeniging aan het. Bestuur, door middel van het Leidsch Dagblad, willen voorstellen om de gel den. die er beschikbaar waren gesteld voor de feestviering van dit jaar. af te dragen aan het in de afgeloopen week hier ter stede opgerichte fonds tot aankoop van Luchtafweergeschut. Waarschijnlijk kunnen wU het ontzet van Lei den en de herdenking van al het lijden, hier in onze stad ln dat jaar. niet beter gedenken. Ik hoop dat vele leden en niet-leden hier mede hun instemming zullen betuigen, en dit aan het Bestuur der 3 October Vereeniging zul len mededeelen en dit voor bovengenoemd Be stuur aanleiding moge zijn om dit voorstel ln overweging te nemen. U mijnheer de Redacteur dankend voor de verleende plaatsruimte, teeken ik met de meeste hoogachting P. v. D. DE „OPRUIMING" VAN EENDEN. Leiden. 18 Sept. '39. Geachte Redactie. Naar aanleiding van het ingezonden stuk ln Uw blad van gisteravond, betreffende het ver nietigen van een aantal eeriden wil ik den ge- achten inzender er op attent maken dat hij niet zoo heel erg zou smullen van die afgemaak te eenden als hij van de situatie op de hoogte was. Voor hen, die er wel van op de hoogte zijn, zit er aan die eenden een luchtje en wel een niet al te frisch luchtje. Waarom werden die eenden vernietigd? en niet ingevroren zoo als er de laatste jaren met overtollig (maar gezond) pluimvee geschiedde? Waarom kocht de regeering op de Barneveld- sche markt wel een groot aantal kippen zoo dat de prijzen met 6 a 8 cent per kg. stegen? en waarom kocht de regecring geen eenden? Omdat de eenden, welke zijn afgemaakt ten eenenmale ongeschikt waren voor de consumptie. Schande zou het geweest zijn indien dit ge dierte in de consumptie was opgenomen. De keuringsdienst van waren heeft het al druk ge noeg. Met dank voor Uw plaatsruimte teekent Hoogachtend, W. PLASMEIJER. Farm's PoelierderU, Privé adres Morschweg 97. De telegraafverbinding met Polen is verbroken. In Limburg is opgericht een federatie van vereenigingen ter bevordering van vreemdelingenverkeer. 23

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10