STADSNIEUWS Vorming van een Luchtafweer-fonds LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 16 September 1939 WEERBERICHT. Dringend beroep op de ingezetenen AGENDA Bericht aan gemobiliseerden CURSUS VOOR MAATSCHAPPELIJKE WERKERS. In een bijeenkomst van docenten en leerlingen is hier ter stede de eerste cur sus geopend, welke uitgaat van de Stich ting voor opleiding van Maatschappelijke Werkers. Namens het Stichtingsbestuur voerde mr. Herman H. Maas het woord. Spr. wees er op, dat het initiatlel voor deze cursussen is geboren in de Vereeni ging van Directeuren van Maatschappe lijk Hulpbetoon en dat de Vereeniging voor Gemeentebelangen te zamen met de vereenigingen van leiders op het terrein van maatschappelijk werk en met de ambtenarenvereenigingen de uitvoering heeft ter hand genomen. De cursus wordt gegeven een of twee avonden per week en duurt twee jaar. De Stichting heeft voor de verschillen de vakken handboeken laten schrijven. In Leiden zullen de lessen worden gegeven door de heeren dr. C. Beekenkamp. mr. S Mok, dr. S. Rozemond. mr. P. A. van Too- renburg, mr. W. Verheul e.a. DE MELKPRIJS. Met Ingang van Maandag as. wordt de melkprijs met 1 cent per liter verhoogd en gebracht op 13 cent. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: G. C van Dam, Steenstraat 47. Leiden. Banketbakkerij en grossierderij in choco lade en suikerwerken. Wijziging uitgeoefend bedrijf: de grossierderij in chocolade en suikerwerken is d.d. 1 Sept. 1939 overge gaan aan J. van Leeuwen. f De verstrooide dokter op een partijtje. Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 760. Hedenmiddag 2 uur: 767. BÜITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. De depressie, welke gisteren by IJsland ge legen was, trok naai- de Poolzee. Aan haar achterzijde is over IJsland de luchtdruk flink gestegen, hetgeen met afkoeling gepaard ging. Het gebied van hoogen luchtdruk heeft zich van de Noorsche Zee naar Scandinavië en Fin land verplaatst, en is daarbij in beteekenls toe genomen. Ook hedenmorgen zijn de barome ters in Zuid-Scandinavië nog flink stijgende. In Lapland werd het vrij veel kouder, zoodat de temperatuur daar tot onder het vriespunt is gedaald. Langs de Noorsche kust werd het daaren tegen wat warmer. Regen van beteekenls kwam hier niet voor. Over Noord-Italië en Hongarije ligt een vlakke depressie, die daar veel regen (tot 40 m.M.) bracht. Hoogste barometerstand 1028,1 mbar te Turku (Finland). Laagste barometerstand 1005,3 mbar te Jan May en. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: Lichtbewolkt, matige O.N.O. wind. temp. 17 gr. C., min. temp. 16 gr. C., neer slag 0,4 m.M. Vlissingen: Halfbewolkt. zwakke N.O. wind. temp. 15 gr. C., min. 12 gr. C., neersl. 2 m.M. De Bilt: Mist. zwakke N.O. wind, temp. 12 gr. O., min. temp. 8 gr. C., neerslag 0,1 m.M. Groningen: Lichtbewolkt. zwakke N.O. wind, temp. 14 gr. C„ min. temp. 12 gr. C., neer slag 0.1 m.M. Maastricht: Zwaarbewolkt, zwakke N.O. wind, temp. 10 gr. C., min. temp .9 gr. C. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 14 gr. C. <57 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 16 gr. C. (61 gr; F.). VERGADERING N.A.S.B., GROEP „DE LEIDSCHE WATER VRIENDEN." VRIJWILLIGE VROUWELIJKE HULP. WTat gedaan is en gedaan zal worden. De meeste scholen zijn weer aan den gang en het aantal van ruim 300 kinderen, die dagelijks door de vrijwillige helpsters van V.V.H. werden beziggehouden, is gaan deweg verminderd. Van a.s. Maandag af i worden geen kinderen meer verwacht. Verheugend is de medewerking, die van alle zijden werd ondervonden. Eenige groe pen kleintjes mochten in de Kweekschool voor Voorbereidend Onderwijs aan het Rapenburg komen fröbelen, andere groe pen werden in particuliere tuinen toege laten. De speeltuin Oud-Hortuszicht werd door den heer Van Ingen Schenau welwil lend ter beschikking gesteld, terwijl eenige besturen van wijkgebouwen bereid waren, een groep kinderen onderdak te verleenen. Door het aanhoudend mooie weer heeft men hiervan slechts enkele malen gebruik gemaakt. Het bestuur van V.V.H. zegt allen, niet het minst de leidsters, hartelijk dank, ook uit naam der ouders, die blijkens de ont vangen brieven deze hulp zeer op prijs hebben gesteld. De actie van V.V.H. voor het vervaar digen van goedkoop verbandstof (pluksel) zal in samenwerking met den Gem. Gen. Dienst geschieden. Op nader te bepalen dagen zullen eenige vrijwillig hiervoor aangeboden auto's op verschillende punten van de stad wit katoen en linnengoed op halen en deze in het V.V.H.-huis verwer ken tot pluksel, dat ter bëschikking zal worden gesteld van den G.G.D. om gesteri liseerd en verpakt te worden. Men zoeke dus nu reeds versleten la kens, handdoeken enz. op en legge ze klaar. V.V.H. organiseert een kranten-afhaal- ölenst voor gemobiliseereden. Reeds in het begin van dezen zomer heeft het bestuur der Vrijwillige Vrouwe lijke Hulp stappen gedaan, om te bewer ken dat van gemeentewege een openbaar speelterrein voor de jeugd beschikbaar worde gesteld. Met vreugde kunnen wij thans vermel den. dat V.V.H. van B. en W. de toezegging heeft ontvangen, dat een gedeelte van het Schuttersveld van 1 Januari 1940 af als oj>enbaar speelterrein zal worden open gesteld. Wij twijfelen er niet aan, of dit bericht zal bij ouders en overheden alsook bij de jeugd zelf een gunstig onthaal vin den. Voor omrastering, waterleiding en banken zal eveneens worden gezorgd. HOOGWATERTUDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zondag. Voorm. te 5 uur 59 min.; nam. te 6 u. 21 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer" 'sMiddags 12 uur: 18 gr. C. NED. CHR. BLINDENBOND. Op 6 Mei 1.1. werd hier ter stede een afdeeling van bovengenoemden Bond op gericht. welke tot heden werd geleid door een Comité van Actie. In de laatst gehou den ledenvergadering is een definitief be stuur gekozen en samengesteld als volgt: Voorzitter de heer S. van Beele, secretaris de heer D. J. Verschoor. P. J. Blokstr. 27, penningmeester de heer T. v. d. Visch. Mr. G. H. E. Nord Thomson alhier is bij K. B. herbenoemd tot kantonrechter plaatsvervanger in het kanton Leiden. Conflict met de directie der „Overdekte." De groep ..De Leidsche Watervrienden" van den Nederlandschen Arbeiders-Sport bond hield een buitengewone ledenverga dering In het Volksgebouw. De voorzitter, de heer H Wagemaker, opende deze zeer druk bezochte vergade ring en gaf het woord aan den secretaris dei groep, die aan de hand van correspon dentie met de directie der Overdekte Zweminrichting, een overzicht gaf van de situatie, waarin momenteel de vereeniging verkeert. De besprekingen omtrent de zaak waar over het hier eigenlijk gaat, loopen reeds van begin Mei '39. Op uitnoodiging van den Curator, den heer Trapman, vond be gin Mei de eerste bespreking plaats, waar bij de vereeniging werd verzocht, behulp zaam te zijn bij het saneeren van de zich in staat van faillissement bevindende Over dekte Zweminrichting, welke hulp hieruit zou moeten bestaan, dat de „Watervrlen- den" den door hen bezetten, contractueel vastgelegden Vrijdagavond zou prijsgeven. De heer Trapman gaf daarbij te kennen, dat hij als curator het recht had. loopende contracten e.v.t. te ontbinden, doch hij wilde zoover niet gaan, omdat hij meende met een vereeniging te doen te hebben, welke niet alleen een cultureele taak had te verrichten, doch het algemeen belang diende, weshalve hij hoopte, op de volle medewerking van den Sportbond te mogen rekenen. De heer Trapman heeft inderdaad niets te klagen gehad, aidus het rapport. De Sportbond heeft gedaan wat hij kon. om het bedrijf te helpen saneeren. De bond was bereid den Vrijdagavond af te staan, ten behoeve van particuliere cliënten der Overdekte. De directie toch vond dit een uitgezochten avond voor winkelpersoneel en zakenmenschen, welke volgens schrij ven van 24 Augustus, toch reeds zoo stief moederlijk bedeeld waren. „Het gewone publiek eischte zijn rech ten op" aldus dezelfde brief en de Sport bond. de zaken van beide kanten beziende kon dit onderschrijven. De Watervrienden gaven dus den Vrij dagavond prijs en vroegen daarvoor den geheelen Donderdagavond en wel van 6 t/m 10 uur. Wij konden, zoo ging de secretaris ver der. dezen avond wel krijgen, doch slechts van 6 t/m 9 uur. want de met ons be vriende Reddingsbrigade had het bad van 9 tot 10 uur. Wij voerden aan. dat. indien de N.A.S.B. bereid was een geheelen dag te verschui ven, er toch zeker verwacht mocht worden dat de Reddingsbrigade eveneens haar rooster zou willen wijzigen. De heer Trapman was het volkomen met de zienswijze van het bestuur der Water vrienden eens en dankte de heeren van den Sportbond bij voorbaat voor hun me dewerking. Echter, de Brigade bleek om één of an dere reden niet bereid haar oefenavond te verzetten, waarmede de directie der Over dekte genoegen nam. weshalve besloten werd den Sportbond voorlooplg op Vrijdag té laten zwemmen^w. Spoedig echter 'wérden nieuwe onder handelingen geopend. Be Sportbond kon den Maandag krijgen, welke niet werd aanvaard. Deze avond is de meest ongun stige voor de Overdekte, wat eveneens en in nog meerdere mate voor een vereeni ging geldt. De Donderdag werd ons wederom aan geboden van 6 t/m 9 uur. Dit was voor ons te kort, weshalve wérd aangeraden „onze LICHT OF VOOR FIETSERS e.a Zaterdag: 7.48 nam. tot 6.05 voorm. Zondag: 7.44 nam. tot 6.07 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG. 18 Sept.: op 10 uur 19; onder 20 u. 31. 17 Sept.; op 11 uur 45; onder 21 u."08. De onderstaande circulaire is gericht aan de Leidsche Burgerij: Wij hopen allen, dat Nederland niet in den oorlog betrokken zal worden. Maar mocht dit geschieden, dan dient te blijken, dat alles gedaan is, wat tot bescherming van onze stad en haar burgers van te voren verricht kon worden. Het is voor den Staat onmogelijk, om, naast de algemeene bescherming van ons gansche grondgebied, iedere stad in het bijzonder afdoende te beveiligen tegen luchtaanvallen. Dientengevolge is voor elke stad een taak weggelegd, n.l. om datgene te verrichten wat voor de bescherming van het leven harer burgers en van hun eigendommen noodig is. In de eerste plaats behooren daartoe de door den Luchtbeschermingsdienst getrof fen en te treffen maatregelen tot bescher ming tegen luchtaanvallen als b.v. het aan leggen van schuilplaatsen, het in leven roepen van reddingsbrigades, brandweer voorzieningen, enz. Echter bedenke men, dat wanneer voor een stad niet meer dan dat gedaan is, het luchtgevaar zelf blijft. Slechts actieve afweer in den vorm van een doeltreffend afweergeschut vermag dit ge vaar te verminderen of op te heffen. In Spanje en Polen is o.a. gebleken hoe nuttig deze afweer is. Daarom is thans in Leiden, evenals in andere steden, zooals den Haag, Rotterdam, Amsterdam, Haarlem enz. een commissie gevormd om door vrij willige bijdragen der ingezetenen te komen tot aanschaffing van een der gelijk afweergeschut. Wie aan het door ons te vormen fonds bijdraagt, verricht daarmede niet alleen iets tot directe bescherming van zich en het zijne maar ook van het gemeenebest en zijn mede-ingezetenen. Iedere huiseigenaar, iedere huisbewoner bedenke ook, dat, mocht hem de ramp treffen dat zijn huis of have vernield wordt, hij door geen verzekering gedekt is, daar alle polissen aansprakelijk heid voor risico's, die verband houden met oorlog of oorlogsgevaar, uitsluiten Bijdrage aan het te vormen fonds is in zekeren zin tevens een verzekering van zijn eigendom men tegen molest. In verband daarmede verwachten wij dan ook, dat iedere huiseigenaar en iedere be zitter van een eenigszins waardevollen In boedel een bijdrage zal geven in evenredig heid met de waarde van zijn eigendom. Door voorlichting van militaire des kundige zijde is ons gebleken, dat, wan neer ieder dezer personen tenminste 1/4 van de waarde van zijn huis en zijn inboedel aan ons afdraagt, vol doende gelden zullen binnen komen om, te zamen met hetgeen de overheid reeds doet en nog zal doen, een afdoend af- wecrapparaat voor Leiden tot stand te brengen. Men spreekt reeds openlijk van de moge lijkheid, dat de uitgebroken oorlog drie Jaar of langer zou duren. Wie zijn huis of inboe del gedurende dien tijd tegen molest zou willen verzekeren, zou afgezien of het nog mogelijk is een verzekeraar te vinden een premie moeten betalen, die zeker aan zienlijk hooger dan het hier gevraagde be drag is. Maar bovenal bedenke men. dat hetgeen wij wenschen tot stand te brengen niet al leen bijdraagt tot de bescherming van goe deren maar in de eerste plaats van datgene, wat oneindig veel meer waard is, tot de bescherming van het leven onzer burgers. Laat ditmaal eens blijken, dat door onderlinge samenwerking in weinig tijd datgene te verkrijgen is wat in het al gemeen belang dringend noodig is. Ieder toone zijn burgerplicht te be seffen. Gelden kunnen gestort worden ten adresse van den penningmeester p.a. Noord-Hol- landsch Landbouw Credlet, Bijkantoor Lei den, Rapenburg 20, postrekening no. 2915, onder vermelding „Luchtafweer Commissie" Mocht aanschaffing van het materiaal niet meer noodig zijn of om andere redenen niet tot stand komen, dan zullen de aanwezige gelden aan de deelnemers gerestitueerd worden. Het dagelij ksch bestuur der commissie bestaat uit de heeren prof. mr. E. M. Meyers, voorzitter, mr. F. J. J. Trapman, le secretaris en den heer E. H. Moens, penningmeester, terwijl de burgemeester, mr A. van de Sande Bakhuyzen het eere-voorzltterschap heeft aanvaard. volwassen leden af te voeren", waarop van zelfsprekend niet werd ingegaan. Het bestuur van zijn kant stelde de vol gende regeling voor: De Donderdagavond voor 3 uur, en van 9/m 10 uur op Vrij dagavond. Dit voorstel werd door de directie afge wezen. De Vrijdagavond moest voor de Overdekte blijven Plots vernam het be stuur dat de Vrijdagavond van 830 t/m 10 uur was verhuurd aan de zwemvereeni- ging Poelmeer. De directie kon niet anders doen dan dit feit toegeven. De Sportbond was dus van dezen avond verdrongen met haar 300 leden!! om plaats te maken voor een ver eeniging met een veel kleiner aantal le den. En nu verwijten wij, aldus de secreta ris. de vereeniging Poelmeer in deze niets. De geheele schuld is te wijten aan de tegenwoordige directie. De leden, kennis genomen hebbende van deze feiten, uitten hun verontwaardiging in een voorstel om niet meer te zwemmen ln deze inrichting, zoolang de Vrijdagavond niet wordt teruggegeven. Besloten werd echter deg roep te laten voortbestaan. LEIDSCHE VOLKSHUIS. De zoo juist verschenen werklijst van het Leidsche Volkshuis, welke met eenige aardige foto's ls verlucht, geeft wederom een duidelijk overzicht van het breede front van werkzaamheid welke deze nut tige Instelling nu reeds 40 jaar achtereen in onze stad tot zegen van talloos velen heeft ontwikkeld. Moge de waardeering daarvoor blijken in een grootc belangstelling voor alle cur sussen. Het jubileumjaar van het Volkshuls wordt goed ingezet: Maandag 25 September zal de voordrach tenserie geopend worden met de nieuwe, zeer interessante biologische Artisfilm, op genomen en toegelicht door den heer H. C. Verkruysen, Haarlem. Dit belooft een uit stekende avond te worden en de daarop volgende filmavond op Vrijdag 6 October door dr. W. G. N. v. d. Sleen: „de Cana- desche Rimboe" zal zeker niet minder de moeite waard zijn! Dan volgen nog de bekende en boelen de sprekers mr. G. J. Salm over: „Ons Melkwegstelsel" met lichtbeelden; de musi coloog. Caspar Höweler over ..Negerleed en Negerlied", met lichtbeelden en gramo- foonplalen en ln December onze stadge noot prof. mr. E. M. Meyers met een voor dracht: „Ieder wordt geacht de wet te kennen." Dinsdag 16 Jan. zullen we het voorrecht hebben Mien Labberton. de bekende letter kundige. te hooren spreken over „Verschil lende klndertypen", terwijl mevr. ïden- burg—Siegcnbeek van Heukelom aan de hand van films en gekleurde lichtbeelden komt vertellen over „Mijn verblijf in Zuld- Afrika." In Maart sluit de heer J. Drijver de serie met enkele prachtige films: „de Vogelrijkdom in Nederland". De -criekaarten voor deze avonden zijn verkrijgbaar tegen gering bedrag en kun nen ook schriftelijk worden aangevraagd. KOOKDEMONS' LICHTF ■iTl'tA ABRI] TIES STED. RIEKEN. De Stedelijke Lichtfabrieken hebben weer een aanvang gemaakt met de bekende kookdemonstraties ln den toonwinkel aan de Hooigracht. Bij deze demonstraties wordt niets ver kocht; de bedoeling ls slechts het geven van voorlichting over de beste en voor- deeligste manier van koken op gas. Voroal dit laatste ls op het oogenblik belangrijk. Bovendien ls de moderne kook- methode er op gericht de voedingswaarde der spijzen zooveel mogelijk te behouden. Zoo ooit. dan komt het er nu op aan voor zoo weinig mogelijk geld zooveel mo gelijk voeding aan zijn huisgenooten te verschaffen. Van die kunst wordt den deelneemsters aan de demonstraties iets bijgebracht. DE WERKLOOSHEID. Bi) den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken. afd. Arbeidsbemiddeling, stonden Don derdag j.l. als werkzoekenden Ingeschreven: Aardewerk, enz.: Steenfabr.arb. 38. Boekdrukkerij enz.: Boekdrukkers 5. fotogra fen 4 hulp-vakarbeiders 1, letterzetters 15, steendrukkers 2, - Totaal 27. Bouwbedrijven enz.: Behangers 12. bagger - Ueden 2, betonvlechters 21, betonwerkers 19, glazenmakers 2, glazenwasschers 5. graniet werkers 2, grondwerkers 40. helers 1, metse laars 68. opperlieden 43. schilders 83. sloojxrs 2, steenhouwers 5. steenbikkers 1. straatmakers 4. hulp-straatmakers 4. stucadoors. witters 46, timmerlieden 52, uitvoerders 4, voegers 13, ong. bouwvakarb. 1 - Totaal 430. Chem. Nijverheid: Lab.bedienden 2. vuur werkmakers 2. zeepfabr.arb. 4. - Totaal 8. Houtbewerkers: Houtbewerkers 21, kistenma kers 2. lijstenmakers 3. mandenmakers 1. meu belstoffeerders 6, meubelmakers 20. polttoer- ders 2. ong. fabr.arm. 7. - Totaal 62. Kleeding enz.: Beddenmakers 2, bleekers 7. kleermakers 69. - Totaal 78. Leder enz.: Schoenmakers 8. vellenblooterr 2. - Totaal 10. Metaalnijverheid: Bankwerkers 35. blikbe- werkers 6, burgersmeden 5. electrlclens 10. gasfitters 5. instrumentmakers 1, kettingsme den 8, klinkers 5. koperslagers 3. lasschers 12. loodgieters 5, machinisten 5, metaalboorders 5. metaaldraaiers 1, metaalslijpers 1. metaalzagers 1, monteurs 13, pianostemmers 1. polijsters 1. ponsers 3, rijtuigschilders 1. rijwielherstellers 8. scheepstimmerlieden 2. stokers 8. tegenhouden 3. voorslaanders 7, voorwarniers 1, vuurwerkers 2, wagenmakers 4, Ijzerwerkers 20, zandvormers 3, zilversmeden 1, ong. arbeiders 18. - Totaal 204 Papier, enz.: Boekbinders 12. Textielnijverheid: Hekelaars 21, katoendruk kers 12. kluwers 3, luikers 7. plaatsnijders 3, spinners 23. spoelers 2, staaldraaddraaiers 6, sterkers 1. strijkers 1. wevers 33. wolbewerkers 20, ong. textlelarb. 35. - Totaal 167. Voedlngs-genotmidd.: Bakkers 39. sigarenma kers 7. sig.strippers 2, slagers 21. suikerocwer- kers .8 wljnkooperskncchtcn 4. zuivelbereiders 2. ong. fabr.arb. 13 - Totaal 96. Landbouwbedrijven: Bloemisten 15. landar beiders 11. tuinlieden 13, warmoeziers 6. ong. landarb. 3. - Totaal 48. Handel: Etaleurs 3. lompensorteerders 11. magazijnknechten 36. reizigers, colp 29. win kelbedienden 31. - Totaal 100 Verkeerswezen: Emballeurs 1, chauffeurs 26 exp.knechten 8. koetsiers 5, kellners 25. koks 2. loopknechten 22. schippers 26, spoor- en train- pers. 17, transportarbeiders 24. - Totaal 156 Verz - en bankwezen: Incasseerders 15. Vrlte beroepen: bedrijfsleiders 6. kantoorper soneel 56. musici 5, overheidspersoneel 2. fee- kenaars 2. werkmeesters 7. - Toteol 78. Ongeschoolde hendarb.Losse arbeiders 153 Huiselijke diensten: Huispersoneel 10 verple gers 1. - Totaal 11. Pers. (geen handarb. zonder voorkeur van beroep) 22. A.V.O. 7. HEDEN. Volkshuis: Tentoonstelling Ned. Jeugdbond voor Natuurstudie, Vó— 9'i uur nam. Zondag. Evang. Chr. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 6'A uur "am. Schouwburg: Kunstkring „De ondergang van „De Vrijheid". 8 1/4 uur nam. Volkshuis: Tentoonstelling Ned. Jeugdbond voor Natuurstudie. 2%6^ uur nam. Maandag. Volkshuis: Tentoonstelling Ned. Jeugdbond voor Natuurstudie, 25 en 7MsWA uur nam. Dinsdag. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 u. n.m. Donderdag. Prediker: Geref. Bond. Spr. ds. Keek, 8 u. nam. Katwijk aan Zee (zaal Geesing)Geref. Bond. Spr. ds. Poot, 8 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9^—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol waardiger 7—8 uur nam. 's Donderdags, Wljkgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 44—46): Consultatiebureau voor Alco holisten, 8 uur nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Blnnenvestgr„ 22). Inenting cegen dlphterle. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—9 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Havenkwartier". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u., Zon dag 2—7 en 8—11 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag en Zaterdag ook om 2 uur: „De Ba gatelle-club". Zondag v. 2—7 uur doorloopende voorstelling. Lido-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam.: „Kind vrouwtje". Woensdag en Zaterdag te 2 uur 30 nam. Zondag doorl. voorstelling van 27 en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „De trots van de marine". Zondag van 4—7 en van 811 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarlstraat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam.: „De avonturen van Marco Polo'. Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 16 ton. Vrijdag 22 Sept. a.s. waargenomen door dc apotheken G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 20502 en Apotheek Reyst, Steenstraat 35, telef. 20136. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wil- helminapark 8, telef. 26274. De geneeskundige Zondagsdienst te Lelden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doctoren Bruins Slot, de Bruyne, P. van Es, Niemer en Starck. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waarge nomen door dr. Hugenholtz, tel. 20390. „U bent Czaar Peter de Groote, alleen- heerscher over alle Russen en als U mijn bevelen niet naar de zin zijn kunt U aan de kassa Uw geld terugkrijgen en ver dwijnen!" Aangezien voor toezending van cou ranten aan gemobiliseerden geen porto verschuldigd is, kunnen wij van gemo biliseerden postabonnementen aan nemen, tegen den prijs van £.0.18 per week, f. 0.80 per maand of f. 2.35 per kwartaal. Desgewenscht wordt over het abonne mentsgeld aan hun particulier adres per week, per maand of kwartaal be schikt. Zij, die een dergelijk speciaal abon nement wenschen, gelieven ons hun volledig militair adres op te geven, opdat ons Blad steeds zoo spoedig mogelijk in hun bezit komt. t DE DIRECTIE Vrouwen: Analysten 3. biologen 1, kapsters 2, naaisters 10, winkeljuffrouwen 14, serveer sters 1, kantoorbedienden 59, verpleegsters 5, bedrijfsleidsters 2. tandartsass. 1. onderwijze ressen 2. ass. en hulshoudsters 13, kinderjuf frouwen 1. dagmeisjes 9. dienstboden 3. werk sters 21. fabr.arb. 6. A.V.O. 3 - Totaal 156. Algemeen totaal 1878 15 September 1938 3952 16 September 1937 4162 Benevens 16 ged. werkloozen en 1299 ln werk verschaffing. De godsdienstoefeningen der Ned. Herv. Gemeente ln de Christelijke school Morsch weg, die door de vóór-mobilisatie gestaak. waren, zullen morgen hervat worden. De heer Henri Welboorcn, alhier zal Woensdag a.s. van 1.45 tot 2.30 uur n.ni- voor de N.C.R.V. weer een liederen-recital geven, aan den vleugel begeleid door Jan Couvee. 22

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6