RAADSELS ra Oplossingen Goede oplossing ANEKDOTEN jullie nu ook te kunnen zien. Jullie krijgen een plaatsje in mijn foto-album van de Raadseljeugd, zodat ik later meermalen aan jullie terug kan denken. Hartelijk dank aan jullie allen. Sjaantje Stouten. Je broer heeft mooie cadeau* gekregen. Vraag hem, of hij zijn raadsels met zijn nieuwe vulpen geschreven heeft. Gerard Stouten. Voorlopig zullen we dan beiden geduldig wachten; het heeft geen haast. Wat fijn, dat ik nu weet. hoe je er uit ziet. Gerrie Sweris. Nog hartelijk gefelici teerd met je feestdag, die zo juist voorbij is. Nu zul je genoeg te schrijven hebben! Ik ben benieuwd. Hannle de Wekker. Gelukkig zijn de beide zieken weer beter. Natuurlijk vond ik het prettig, nu iets over het reisje te horen. Ik ben er ook eens geweest; dus kan het me goed voorstellen, wat je schrijft. Je hebt goed opgelet. De rest hoor ik ook graag. Je weet, ik ben grenzenloos nieuwsgierig! Suusje de Wekker. Ik ben ook dadelijk verrast al ben ik niet jarig geweest. Je be grijpt wel, waardoor. Keurig, en dan zulke mooie gevoerde envelopjes er bij. En wat je verder kreeg, was ook niet mis. Bedank Moeder nog hartelijk; ook dit begrijp je wel. nietwaar? En nu weer de raadsels! Jilles de Vos. Je hebt het toch goed klaargespeeld met de raadsels, knap hoor! Ik hoop, dat je me gauw kunt vertellen, dat je schooltas in gebruik is. Annie van der Vos. Het is best, alleen de raadsels in te sturen, als je niets te schrijven weet. Dat heb ik liever dan hele maal niets' Ik begrijp, dat er wel eens we ken zijn zonder enig nieuws. Hoe is het af gelopen met de school? Jannie van Kampenhout. Hier zijn de kinderen begonnen; ik hoop, dat je spoedig hetzelfde kunt vertellen. Je verwent me met je mooie postpapier. Ali Stikkelorum. We hopen allen op betere tijden en moeten nu ons werk en onze taak zo goed en rustig mogelijk doen. Wat krijg ik steeds mooi postpapier. Koos Stikkelorum. Ik hoop dan op twee goede berichten: dat je school weer begonnen is, en dat je verhoogd bent (aan het laatste twijfel ik niet!>. Jan Bronsgeest. Het is prettig, dat je weer naar school gaat. al is het in een an der gebouw. Juist in deze tijd is het voor eer. ieder het beste, rustig aan het werk te zijn. ii.ora j&ey. Jij zult je huiswerk met pleizier maken, dat merk ik al. Prettig, nog zo'n uitgaansdagje verleden week! Jopie Susan. Wat ben ik blij, je weer aan ie treffen. Schooltijd is weer raadsel- tijd, hè! Is de school nu begonnen? Freddy verlangde er al zo naar, is het niet? Geluk kig. dat M. beter is. Annie Jonkman. Wat een onrust ach ter deze brief! „Ze" waren dus erg lastig voor je! Misschien gunnen ze je de volgende keer meer rust. Op school gaat het nu weer normaal bij jullie; dat is toch maar het prettigst. Tweetal van Weizen. Pim beter, geluk kig. En jullie treffen het, naar zo'n mooie nieuwe school te gaan. Jullie hebben nu de gewone schooltijden teruggekregen, niet waar? Hoe vind je het, Franse les te heb ben, Truusje? Annie Lek. Weer welkom. Prettig, dat je een fijne vacantie had. Ik hoop met je, dat deze laatste vacantie gauw uit is. Rietje Brandt. Dat ik om zo'n prettige reden geen brief kreeg, vind ik niet erg; integendeel! En nu heb ik hem toch. Ellie heeft het maar wat goed bij het hulpmoe dertje! En jij besteedt je tijd prettig en nuttig. Wat heeft die kleine Ellie veel ge kregen! En wie genoot er meer van, Ellie of jij? Cooa Verlind. Nu ben je tenminste weer aan het werk. En als je dan nog wat huiswerk te maken hebt. is de dag weer goed bezet. Elsje Verlind..De soldaten gebruiken de school anders dan de kinderen; daar is niets aan te doen. Maar een goede schoon maakbeurt maakt het weer in orde. Lydia Botermans. Ja, de schoolgebou wen. die weer vrij zijn gekomen, doen nu dubbele dienst. Gelukkig kunnen op deze manier alle schoolkinderen langzamerhand beginnen. Tweetal Boelee. Het is prettig, dat jul lie nog zoveel gezondheid hebben opgedaan in K. Jullie troffen er ook bijzonder mooi weer. Jullie hebben veel oplossingen ge vonden, knap! Bea van der Kooi. Wat prettig, weer van jullie te horen! Ik miste jullie! Je speelde in W. liever met de hond. dan met de aap! Vind je de nieuwe vakken op school fijn? Atze van der Kooi. Wat zijn jullie ver spreid geweest in je vacantie! Dat zal heel voor allen om uit te kiezen: de groteren vier; de kleine ren drie goede oplossingen. I. Ingezonden door Wim de Wolf. Trap op. trap af. Kan het lopen op een draf. Maar waar het gaat, Of waar het staat, tBlijft altijd op zijn kop. Wie schrijft het mij nu op? n. Ingezonden door Marlet je Lagerwij. Vorm uit onderstaande lettergrepen 7 plaatsnamen. In de juiste volgorde geplaatst, vormen de beginletters van deze plaats namen weer de naam van een stad in Noord-Holland. Mid war alk gom roer hil I e le dam mond del maar am burg leeu ster den dam. Ingezonden door Kora Key. Mijn geheel is een bekend spreekwoord van 17 letters. 5, 15, 13, 9 is een windstreek. 11. 12. 17 is niet thuis. 14, 11. 12. 16 draagt een jongen. Een 4, 6. 7, 8 staat in een stoof. 10. 1 is een uitroep. 2, 3 een plaats in Noord- Brabant. IV. Ingezonden door Ineke Boterenbrood. In mijn zak voel ik een zakdoek en een knoop. En toch heb ik alleen een zakdoek in mijn zak. Ra, ra, hoe kan dat? V. Ingezonden door Zusjes Plantfeber. Welke spreekwijze lees je hier uit? Vd rv.s. s d. .t e. .n. VI. ingezonden door Nelly Stouten. Wie heeft zijn Vader zien dopen? VH. ingezonden door Tweetal Boelee. Ik ben een zeer schadelijk insect van 13 letters. Chocolade wordt gemaakt van 1. 6, 1, 6, 2. Een 3, 4, 5 is een oude, kapotte lap. 5, 6 is een deel van een mast. 7, 8. 9 een omsloten ligplaats voor schepen, die gerepa reerd worden. 9, 10, 11, 12, 13 is een insect. VIII. Ingezonden door Loes van Veggt.. Welke woning wordt een bloem, als men de eerste letter weglaat? wat te vertellen gegeven hebben, toen allen weer thuis waren! In P. heb je je best gea museerd met zoveel jongens. Paul Rienstra. Het kamperen is dus doorgegaan. Nu. daarvan zullen jullie ge noten hebben! Hadden jullie goed weer? Jullie kunnen bramen zoeken! Nee maar, wat een hoeveelheid; haast niet te geloven! Wim Rienstra. Jullie kampeerden op een geschikte en mooie plaats: hei en bos. Het was een heerlijke tijd voor jullie. Als ik nog eens bramen ga zoeken, kom ik eerst bij jullie in de leer. Annie van Winkel. Is je Vader in de buurt gebleven? Ik begrijp heel goed. dat je er verdrietig om was. Probeer nu flink en Moeders hulp te zijn. Cobie Kleer. Je treft het niet; ook dit raadsel hebben we al eens gehad. Enfin, je moet maar denken: de aanhouder wint. Wens Moeder verdere beterschap. Ida de Graaf. Hartelijk gelukgewenst met je verjaardag. Ik hoop, dat je een pret tige dag zult hebben. Jetje de Neef. Ook jij hartelijk gefeli citeerd met je feestdag. En daarbij wens ik je veel genoegen toe, en veel presentjes! Nu ben ik weer aan het slot gekomen en is het jullie beurt van schrijven. Hoe meer, hoe liever! Tot de volgende week. Allen hartelijk gegroet door jullie Raad seltante, Mevr. M. J. BOTERENBROOD. der raadsels uit het vorige nummer. 1. Het slechtste rad maakt het meeste geraas. 2. 1. Oldenzaal. 2. De weg. 3. Southampton; ham, ton, tam, Sam, hut, op. 4. De regen. 5. Rosina (Door); Annie (Eva»; Wies; Tine; Ger (Ine). 6. Een paar schoenen. 7. Luchtbescherming; bel, regen, schermen, geel. Hubert, circus. 8. Directeur; direct, (d)eur. ontvangen van: Marietje Lagerwij, Sofietje Lagerwij, Ma rianne Hoogstraten, Herman Hoogstraten, Toos de Vos, Rie de Vos, Joke de Vos, Annie Schneider. Annie Schipper, Adrl Schipper, Antje Uitdenboogaard, Mientje Uitdenboo- gaard, Corrie van Weizen, Aukje van der Walle, Mientje de Water, Ans Nieuwenhuys, Marietje van Vliet, Bernard van Vliet, Ma- rietje Laman, Paulus Laman, Willem Laman, Jo Kooien, Annle Kooien, Elly Schophuizen, Henk Stouten, Flip Stouten, Sjaantje Stou ten, Nelly Stouten, Gerard Stouten, Rika de Graaf, Gerrie Sweris. Piet Martijn, Jilles de Vos, Tineke Marree, Truusje Sluymer, Hen drik Hanno, Toni Neuteboom, Afke Neute boom, Trieneke van Manen, Jannie Harte- velt, Co Hartevelt, Elsje Boterenbrood, Ineke Boterenbrood, Hansje Boterenbrood, Anny Bekooy, Jannie Werk, Annie Hansen, Annie van der Vos, Jannie van Kampenhout, Ida de Graaf. Jan Bronsgeest. Ali Stikkelorum, Koos Stikkelorum, Kora Key, Leny Moraal, Mien Verstraaten, Jopie Susan, Lena Prevo, Henk van Egmond, Annie Jonkman, Truusje van Weizen, Pim van Weizen, Rietje Brandt «ook van vorige keer), Coba Verlind, Elsje Verlind. Annie Lek, Jannie Lek, Marietje de Mooy, Lydia Botermans, Adri Boelee, Dickie Boelee, Ansje Eichhorn, Wim Rienstra. Paul Rienstra. Atze van der Kooi, Bea van der Kooi. Willy van Rijn, Jack de Geus, Suze de Geus, Annie van Winkel, Piet Bruné, Annie Bruné, Cobie Kleer. Ingezonden door Aukje van der Walle. Jan: „Pa, ik weet een goed cadeautje voor uw verjaardag". Vader: „Zo, wat dan, Jan?" Jan: „Een mooie pijp van meerschuim". Vader: „Maar die heb ik al". Jan: „Niet waar. Pa, want ik heb uw pijp daar net gebroken". Ingezonden door Joop Schouten. Goed geantwoord. Lerares (tot leerling): „Hoeveel is het vijfde deel van 4 appelen?" Geen antwoord. „Nu, Elsje, wat zou je Moeder doen, als zij 4 appelen onder 5 kin deren moest verdelen?" Elsje: „Wel, dan zou Moes er appelmoes van koken!" Ingezonden door Matje van Leeuwen. „Grootpa, kunt u nootjes kraken?" „Neen, mijn jongen, ik heb geen tanden meer". „Wilt u dan mijn nootjes bewaren, tot ik weer uit school kom?" Ingezonden door Willy Haring. Piet: „Papa?" Papa: „Laat mij met rust; je vermoeit me met al dat gevraag". Piet: „Nog één vraagje, Papa, ééntje maar!' Papa: „Goed dan; ik luister". Piet: „Zegt u mij eens, wat er gebeurt, als een wesp op een brandnetel gaat zitten. Steekt dan de wesp de brandnetel, of de brandnetel de wesp?"

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 18