STADSNIEUWS Vragen uit het publiek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Biati Vrijdag 15 September 1939 WEK UW LEVER-GAL OP AGENDA Ernstige autobotsing onder Wouw Bericht aan gemobiliseerden WEERBERICHT. En het officieele antwoord DAGBLADRECLAME Dr. H. A. G. M. Walenkamp overleden CLUBAVOND „NATUURGENOT." In aanmerking genomen, dat een aantal leden gemobiliseerd is, tvels de belangstel ling voor de lezing, -welke de heer P. J. Rademaker, bestuurslid van de aquar- houdersvereen. „Scalare" op de Septem- ber-bijeenkoimst van „Natuurgenot" hield, bevredigend te noemen. Met enkele woor den releveerde de heer M. Raatsie, die hier de plaats van den ln militairen dienst lijnden voorzitter innam, de afbraak, ■welke sinds eenige weken buiten onze grenzen plaats vindt en stelde daartegen over het opbouwend werk. dat de vereen verricht, daarbij de leden opwekkend niet bij de pakken neer te zitten, doch te ver dedigen hetgeen zoo moeizaam werd opge bouwd. Na enkele noodvoorstellen ten be hoeve der gemobiliseerden behandeld te hebben, kreeg de heer Rademaker het woord voor zijn causerie getiteld: „Alge- meene technische wenken in verband met hefst en winter." Achtereenvolgens be- handelde spr. de verlichting, filtratie, ver warming en doorluchting. Verschillende wenken voor hen. die zelf knutselen, wer den aan de hand van op het schoolbord gemaakte teekeningen gegeven. Het zelf vervaardigen van lichtkappen. boolfilters e.a. behandelde spr. op leerzame en vaak humoristische wijze. Het was reeds vrij - laat toen allen met meer kennis omtrent deze zaken naar huis keerden. AFSCHEID EN HULDIGING J. P. LEGET. 40 jaar in gemeentedienst. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK „REUVENS". In de ledenvergadering der Openbare Leeszaal en Bibliotheek „Reuvens" werd VRIJZ. CHR. MILITAIR TEHUIS. De heer J. P. Leget. Ter gelegenheid van zijn 40-jarige ambts vervulling vond gisteren in de geheel ont ruimde garage van den Gem. Reinigings- Door Prof, L. J. van Holk geopend. Het gisteravond in het Vrijz. Chr. Fede ratiehuis aan het Gerecht 10 geopende Vrijz. Chr. Militair Tehuis ademt een sfeer van rust en intimiteit. Direct bij het bin nentreden van de keurig ingerichte tuin- zaal voelt men zich als het ware van de kazerne, met al haar drukte en regelmaat, overgeplaatst in de studeerkamer, waar rustig gewerkt of gelezen kan worden. Een zeer groot aantal lees- en studieboeken als- 1 mede vele tijdschriften en dagbladen bie den daartoe ruimschoots de gelegenheid Daarnaast biedt het schaak- en damspel een aangename afwisseling. Onder hen, die dc openingsplechtigheid welke door prof. L. J. van Holk verricht werd, bijwoonden, merkten wij o.m. op ka pitein Mulder namens den garnizoenscom mandant. de heeren C. Mulder en J P. Mulder, resp. voorzitter en vice-voorzitter van het Chr. Mil. Tehuis aan den Morsch- weg, ds. F. ten Cate, doosgez. pred. alhier, ds. J. Ph. Makkink. liuth. pred. alhier en verder het bestuur en de directrice van het Vrijz. Chr. Federatiehuis. Van den bur gemeester en enkele predikanten was be richt van verhindering binnengekomen. Dc Ver. van Vrijz. Gods. Mil. Tehuizen in Ne derland had een telegram van instemming en waardeering gezonden. Prof Van Holk. die allereerst een woord van wlekom sprak, zeide blijde te zijn met dit klein en bescheiden begin. Van den aanvang af, aldus spr hebben wij gevoeld niet te kunnen achterblijven. Wij beseften, dat iets moest worden gedaan. Spr. ver heugde zich erover, dat alles zoo vlot is ver loop?^ Aan het werk. dat hier verricht zal en u ruit '8 morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten, lederen dag moet uw lever een liter lever- gal in uw Ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende Is. ver teert uw voedsel niet, het bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts Inp- mlddelen. U moet CARTER'S LEVER-PIL LETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u een geheel ander ensch voelen. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de lever-gal te doen vloeien. Elscht Carter s Lever-Pilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.76. 1221 (Ingez. Med.) HEDEN. Volksgebouw (zaal 3): Buitengewone ledenver gadering Ned. Arb. Sportbond. 8 uur nam. Zaterdag. Volkshuis: Tentoonstelling Ncd. Jeugdbond voor Natuurstudie, 714—94 uur nam. leden der vereeniging benoemd tot „ge woon lid", zulks in overeenstemming met artikel 2 der onlangs gewijzigde statu ten. waarbij de leden der vereeniging wor den onderscheiden in „gewone leden" en „leden-lezers". De bedoeling van het in stituut der „gewone leden" is de belang stelling dezer leden voor de zaken van de Leeszaal te strmuleeren. door hun een meer actief deel in het beheer daarvan te geven. ÉÉN ZWAAR- EN MEERDERE LICHT GEWONDEN, WAARONDER DRIE LEIDSCHE STUDENTEN. Gisteravond omstreeks negen uur is op den Roosendaalschen weg bewesten Wouw een ernstige botsing voorgevallen. De auto bestuurder K. uit Wouw stond in gezelschap van zijn twee kinderen de voorlichten van zijn wagen te herstellen, waarbij de nabij- wonende postbode van den B. hem met een zaklantaarn bijlichtte. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9V2—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol waardiger 7—8 uur nam. 's Donderdags. Wjjkgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 4446): Consultatiebureau voor Alco holisten, 8 uur nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Een- tweepersoonsauto, waarin drie stu- denten uit Leiden waren gezeten, kwam in worden, hebben wij echter een apart ka- j snelle vaart aanrijden en botste met een Aangezien voor toezending van cou ranten aan gemobiliseerden geen porto verschuldigd is, kunnen wij van gemo biliseerden postabonnementen aan nemen, tegen den prijs van f. 0.18 per week, f. 0.80 per maand of f. 2.35 per kwartaal. Desgewenscht wordt over het abonne mentsgeld aan hun particulier adres per week, per maand of kwartaal be schikt. Zij, die een dergelijk speciaal abon nement wenschen, gelieven ons hnn volledig militair adres op te geven, opdat ons Blad steeds zoo spoedig mogelijk in hnn bezit komt. DE DIRECTIE op voorstel van het bestuurleen aantal en Ont-smettingsdienst aan de Noorder- straat een eenvoudige herdenkingsplech tigheid plaats Nadat de jubilaris met zijn echtgenoote en kinderen was binnengeleid, versche nen met den directeur van den dienst., den heer J. H. de Jong en den directeur van den Geneeskundigen Dienst, dr. M. D. Horst, de burgemeester en de wethou der van fabricage, de heer Jac. Wilbrink. Aanwezig waren verder voor zoover mo gelijk alle ambtenaren en meerdere werk lieden. De heer De Jong. eerst het woord voe rende. heette alle aanwezigen, met name de autoriteiten, hartelijk welkom Zich daarna speciaal tot den jubilaris richtend, memoreerde spr. het zeldzame voorrecht, dat dezen heden ten deel viel. de voor treffelijke wijze waarop hij zijn krachten nu gedurende 40 jaren wijdde ten nutte van het openbaar belang, daarbij de lange rij van allerlei functies, door hem in dit tijdvak vervuld, de revue latende passee- ren. Nimmer was het, aldus spr.. noodig ook maar één enkele aanmerking op uw dienstvervulling te maken en daarom is het geen wonder, dat spr. namens alle ambtenaren oprechten dank mag betuigen voor alles wat Leget in het belang van reinheid en ontsmetting deed. Spr. moet echter, helaas, ook een woord van afscheid spreken. Gij hebt gemeend uw dagelijksch werk te moeten beindigen. daar uw groot aantal dienstjaren het u mogelijk maakt welverdiend pensioen te verkrijgen. Moge. aldus besloot spr., een rijk geze gende levensavond onder goede gezond heid uw deel zijn. De burgemeester, hierna het woord ne mend, gal uiting aan de belangstelling van het gemeentebestuur voor dit zeld zame jubileum. Uit verschillende rapporten heeft spr. nooit anders dan met waardeering over de dienstvervulling van Leget hooren gewa gen. Het gemeentebestuur is recht dank baar een dergelijk werkman in zijn dienst te hebben gehad en spr. overhandigd hem gaarne onder enveloppe de gebruike lijke gratificatie. Uw trouwe dienstvervulling heeft ook hoogelijk waardeering gevonden bij de Regeering. waarom het H. M. de Koningin heeft behaagd u, aldus vervolgde de bur gemeester onder levendig applaus der aan wezigen. een Koninklijke onderscheiding te schenken. Spr. wenschte den jubilaris en zijn fa milie hiermede geluk en spelde hem de onderscheiding op de borst. De wethouder van fabricage sprak ver volgens eveneens een hartelijk woord tot den jubilaris. Reeds toen spr. zich nog maar kort ln Leiden had gevestigd, hoorde hij van de goede hoedanigheden van den jubilaris. Gaarne wenschte ook spr. hem van harte geluk met zijn feest en. onder Gods zegen, nog jaren van welverdiende rust. Een collega van den jubilaris, de heer Guldemond, roemde de karaktereigen schappen en hoedanigheden van trouw kameraad van den heer Leget en bood hem een fraaie bloemenmand, benevens een pendule aan namens het personeel. Ten slotte dankte de Jubilaris bewogen voor al wat hem deze dag bracht, spe ciaal den burgemeester voor de Kon. on derscheiding. den wethouder en den di recteur voor de goede woorden en de col lega's voor het geschenk. Na het ronddienen van ververschlngen bleef men nog even gezellig bijeen; al kon dit, met het oog op drukke werkzaamhe den vanwege de tijdsomstandigheden, niet zoo lang zijn als leder wel wenschte Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 757. Hedenmiddag 2 uur: 760. BU1TENLANDSCH WEEKOVERZICHT. De gisteren genoemde depressie bij IJsland heeft daar de luchtdruk aanzienlijk doen dalen. Thans zijn aan de Westkust de dalingen weer in stijgingen overgegaan. Aan de Zuidkust viel zware regen iVestmanoer 45 m.m.) Over de Noorsche zee ligt een gebied van hoc- gen luchtdruk, dat zich in Oostelijke richting uitbreidt. Vanmorgen zijn in geheel Scandinavië de barometers stijgende. Ons land bevindt zich nog onder invloed van een vlakke depressie, waardoor het buiige weer nog aanhield. Vlissingen meldt 18 m.m. regen. Over Italië ligt een ondiep minimum, welke aan de Zuidzijde van de Alpen veel regen bracht. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 tl 20 voorm.) Den Helder: regenbuien, zwak O.Z.O. wind, 13 gr. C.. min. 12 gr. C.. neerslag 4 mm. Vlissingen: regen. zwak. N.N.W. wind, 13 gr. C., min. 12 gr. C.. neerslag 18 m.m. De Bilt: halfbewolkt. zwak. W. wind. 13 gr. C., min. 10 gr. C., neerslag 3 mm. Groningen: lichtbewolkt, windstil. 10 gr. C., min. 9 gr. C., neerslag 1 m.m. Maastricht: zwaarbewolkt, zwak. W.Z.W. wind, 12 gr. C... min. 11 gr. C., neerslag 5 m.m. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 10 gr: C. (50 gr. P.). 12 uur 'smldd.: 12^ gr. C. (55 gr. P.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Vrijdag. Voorm. te 5 uur 16 min.; nam. te 5 uur 38 min. WATERTEMPERATUUR Zweminrichting „Poelmeer" 's Middags 12 uur: 18 gr. C. Zweminrichting ..De Zijl". 'sMiddags 12 uur: 17 gr. C. LICHT op V»MI' 'r ISERS e.a. Vrijdag: 7.49 n.m. tot 6.03 vm. rakter willen geven Wij moesten daarbij rekening houden met het fetit, dat ook nog andere kringen in dit huis samenkomen. Daarom zal de ingang tot deze zaal dan ook zijn in de Schoolsteeg vanwaar men via den tuin het „tehuis" kan bereiken. Alhoewel men koffie en thee kan verkrij gen. zal de inrichting niet zoozeer op een cantine gelijken maar meer op een tehuis waar men kan studeeren, lezen of een spelletje doen. Ook is er gelegenheid om in een aparte kamer te werken. Het ligt verder in de bedoeling van het bestuur om op sommige avonden lezingen, die als korte inleiding bedoeld zijn. te houden. Ook zullen waarschijnlijk muziek-avonden be legd worden en van tijd tot tijd ontspan ningssamenkomsten. Iedereen, aldus spr., is hier hartelijk wel kom. hoewel, hetgeen hier gedaan wordt geschiedt in een eigen sfeer en dat is die van het vrijz. godsdienstig leven. Het ligt voorts in de bedoeling om in het bestuur, dat behalve uit prof. v. Holk bestaat uit de directrice van het Federatiehuis, mej. Nienes en den heer F. A. Wempe, nog een officier, die dezelfde richting is toe gedaan. op te nemen. Hierdoor hoopt men te bereiken, dat er ineer contact is mét de legerautoriteiten. Tenslotte wees prof, v. Holk er op, dat de geestelijke grond, waaruit ook dit werk is geboren, te vinden is in Ps. 91. De ge dachte van Godsvertrouwen en rustige, in nige verzekerdheid, welke in dezen Psalm te vinden is. moet heel ons leven dragen en leiden. In den geest van plichtsbesef en met het vertrouwen op Gods leiding is dit werk begonnen. Schenke God daarbij Zijn zegen op ons werk. Kapitein Mulder, die hierop namens den garnizoenscommandant het woord voerde, dankte voor de openstelling van dit te huis Moge de geest, die hier zal heerschen het leger ten goede komen. Namens het Chr. Mil. Tehuis aan den Morschweg, sprak de heer J. P. Mulder een woord van dank en sympathie. Spr. was hartelijk verblijd over de opening van dit tehuis temeer daar het Tehuis aan den Morschweg. waar geregeld een honderd vijftigtal militairen samenkomen, alleen niet voldoende is om allen te kunnen ber gen. Spr. noemt het verder een treffende gedachte, dat het bestuur van dit- tehuis bezield is met denzelfden geest, welke uit gedrukt is in het: de liefde van Christus dringt ons. Mocht dit nieuwe tehuis op gericht zijn met de bedoeling een mobili satietehuis te zijn, dan hoopt spr. dat het spoedig verdwijnt. Is het daarentegen be doeld als een blijvend militair tehuis, dan spreekt hij den wensch uit. dat het vele jaren den militairen tot zegen moge strek ken. Nadat de koffie was rondgediend was er gelegenheid tot kennismaking en oriëntee ring. Vermelden wij nog, dat het tehuis des avonds van zeven tot tien uur en 's Zon dags van 25 en 710 uur geopend is. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. „De Tijdgeest", Bakker. Bent- Nieuwe inschrijving: A. Bakker voorheen Benthuizen. Eigenaar: A. huizen. Wijzigingen Coöp. Maal- en Dorschvereeniging „De hevigen slag tegen den stilstaanden wagen. Alle vier hlerbQstaande personen werden gegrepen. De postbode werd op het rijwiel pad geslingerd. Hij liep een schedelbasis- fractuur op. In levensgevaarlijken toestand I uur nam! werd hij zijn woning binnengedragen. Del autobestuurder K. en zijn beide kinderen werden licht gewond, evenals de drie stu denten, wier auto totaal werd vernffeld. De politie van Wouw heeft de studenten naar het politiebureau meegenomen. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Havenkwartier". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u., Zon dag 2—7 en 811 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag en Zaterdag ook om 2 uur: „De Ba gatelle-club". Zondag v. 2—7 uur doorloopende voorstelling. Lido-Theater. Steenstr. 39: 8.15 uur nam.: „Kind vrouwtje". Woensdag en Zaterdag te 2 uur 30 nam. Zondag doorL voorstelling van 27 en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „De trots van de marine". Zondag van 1—7 en van 8—11 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam.: „De avonturen van Marco Polo". Zondag van 27 uur doorL voorstelling en 8 SCHUTTING OMGESLAGEN TE UTRECHT. Drie personen gewond. Gistermorgen is op de Oude Gracht te Utrecht nabij het Wed een schutting welke in verband met verbouwingswerkzaamheden voor een pand was opgericht, omgeslagen en op straat gevallen. Een voorbijganger, die het gevaar zag aankomen, slaakte onmiddellijk waarschu wingskreten met het gevolg, dat verschei dene voetgangers en fietsers, die juist pas seerden, het gevaar konden ontsnappen. Niettemin kwamen nog twee voetgangers, de heeren K. en G„ uit Utrecht en een wiel- rijdster, mej. K. V. uit Zeist, onder de schut ting terecht. Terstond schoten helpende handen toe. die de slachtoffers uit hun netelige positie bevrijdden. Het bleek, dat zij allen slechts betrekkelijk lichte verwon dingen hadden opgeloopen. Na voorloopig te zijn verbonden konden zij naar huis worden vervoerd. De oorzaak van het ongeluk is nog niet vastgesteld, doch het is niet onmogelijk, dat bij het afbreken van een steiger voor het huis ook een schoor van de schutting is losgeraakt met het vermelde gevolg. Msb. DEKSCHUIT OMGESLAGEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apoheken te Leiden wordt van Zaterdag 9 Sept. t/m. Vrijdag 15 Sept. a.s. waargenomen door de apotheken J. E. M. ten Dijk. Haven 18, tel. 20085 en apoth. Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door de Oegstgeestsche apotheek, Wil- helminapark 8. tel. 26274. BUITENLANDSCH GEMENGD. EEN HEFTIGE ONTPLOFFING TE LIVERPOOL. De schipper verdronken. Gisteravond omstreeks half negen is de ijzeren dekschuit Othello 133, welke met een lading asfalt op weg was van Dor drecht naar Krimpen aan den Llssel, bij het opvaren van den IJssel onder Krimpen omgeslagen. De schipper, H, Pools uit Krimpen aan den IJssel, verdween in de diepte en ver dronk. Zijn lijk is nog niet gevonden. DOOR EEN AUTO GEGREPEN. De 70-jarige W. van H„ wonende aan den Schenkweg te Den Haag, die slecht ter been is, kwam gistermiddag op het Bezuidenhout aldaar te struikelen. Een militaire auto, die door W. B. werd bestuurd, reed hem aan met het gevolg, dat Van H. zeer ernstig zijn arm verwondde, een zware hoofdwond en hersenschudding kreeg. Hij is in het zieken huis Bronovo opgenomen. Zijn toestand is ernstig. Meer dan dertig gewonden. Na een ontploffing, welke in een gebouw te Liverpool brand heeft doen ontstaan, moesten meer dan dertig personen in een ziekenhuis worden opgenomen. Velen hun ner zijn ernstig gewond. De ontploffing werd mijlen ver in den omtrek gehoord. De brand was de hevigste welke sinds lang te Liverpool is voorgekomen. Verscheiden per sonen, die zich op het dak van het gebouw bevonden, konden nog juist ontkomen. Eenige uren lang hing een dichte rook wolk boven de binnenstad van Liverpool. De oorzaak van de ontploffing is nog niet bekend. BRAND OP CONEY ISLAND. Coney Island, het vermaarde amuse mentspark van New-York, dreigde verwoest te worden door een grooten brand, die was ontstaan ln een wassen-beeldenkabinet. Het vuur breidde zich snel uit tot de his torische renbaan met haar houten gebou wen vrijwel in lichterlaaie stond. Later werd het vuur bedwongen. De schade wordt op 300.000 dollar geschat. V/on centre er op het lCrachü<jBle reclame-middel RUSTEND GENEESHEER TE WARMOND. Vraag: Kan een arbeider, die gemobili seerd is, en ziek wordt, aanspraak maken op uitkeering van ziekengeld krachtens de ziektewet? Antwoord: Neen. Ingevolge de bepalin gen der ziektewet is hij, die ter vervulling van militairen dienstplicht in werkelijken dienst is. niet verzekerd krachtens de ziek tewet. Vraag: Heeft een arbeider, die tijdens zijn arbeid in een verzekeringspllchtig be drijf (met inbegrip van het gaan naar en van zijn arbeid) tengevolge van een oor logsdaad door een ongeval wordt getrof fen, terzake daarvan aanspraak op de in de ongevallenwetten voorziene schadeloosstel- Tijdgeest" W.A. No. 77 Benthuizen De llngen? Hebben verder de opvarenden en coöperatieve vereeniging is met Ingang i hun betrekkingen van Nederlandsche sche- van 1 Juni 1939 in liquidatie getreden, j pen en sleepbooten, die den Rijn bevaren, Liq.: J van der Eyk. Benthuizen en G. van aanspraak ot> schadeloosstelling overeen- Staalduinen. Benthuizen. De zaken zijn komstig de Nederlandsche ongevallenwet overgegaan aan: A. Bakker. i 1921, indien een zoodanig opvarende in Jachthaven „Ree," De Kaag. F. 32/33. Dultschland als gevolg van een oorlogsdaad ivia^ns op k\ f '•'w:' \SG 15 September: op: 9 u. 12; onder: 20 uur. Alkemade Uittredend eigenaresse: mevr. S. M. M. Leertderts. Nieuwe eigneaar: M. G Ankorven. Kaag. Nederlandsche Havermout- en Rijstin- dustrie N.V.. Hooee Rijndijk F. 144. Zoe- terwoude. Overleden directeur: T. van der Meer, d.d. 12 Sept. 1939. door een ongeval wordt getroffen? Antwoord: Naar de thans nog geldende ongevallenwet ia Er is echter een wijzi ging dier wet, ln voorbereiding, waarbij het ri ico vsn oorlogsdaden zal worden ge steld bulten het risico, waartegen de on gevallenwet verzekert. Vragen, met betrekking tot deze rubriek, richte men niet aan onze redactie, maar uitsluitend aan de Radio-Controle-Commissie, Mau ri tskade 17, Den Haag. Vraag: Bestaat er gevaar voor Nederlan ders, die zich in Dultschland bevinden? Antwoord: Men make zich niet te spoe dig ongerust wanneer bericht uitblijft. Rei zigers in het buitenland kunnen zich altijd tot de Nederlandsche consulaire ambtena ren wenden. Toeristen, die hun auto wegens ben- zine-gebrek hebben moeten achterla ten in het buitenland, kunnen deze per trein of per boot naar Nederland laten vervoeren. Mocht men de auto willen achterla ten, dan dient men door tusschen- komst van de automobiclclub in da 'and de grenspapieren voor afloop van den geldigheidsduur te laten verlengen, daar anders invoerrechten moeten worden betaald. Wijlen dr. H. A. G. M. Walenkamp. In den ouderdom van 73 jaar is heden morgen te zijnen huize overleden dr. H. A. G. M. Walenkamp, rustend geneesheer te j Warmond. De overledene was gedurende 30 jaar ge- t meentelijk geneesheer van Warmond. Hij bekleedde voorts een belangrijke positie in j het plaatselijke leven: was o.m. gedurende vier jaar raadslid voor dc R.K. Staatspartij, kerkmeester der R.K. Kerk, voorzitter van I de afdeeling Warmond van het Groene Kruis cn lid van zeer vele commissies. 1 Ook was hij president-commissaris, van de N.V. „Leidsche Courant". I Zijn heengaan zal te Warmend, doch ook buiten die gemeente, in breede kringen be treurd worden.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6