„Het Groene Kruis" LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blsd Wocnrdsg t3 September 1939 Uit de Omstreken aalsmeer. haarlemmermeer. hillegom. katwijk aan zee. afd. katwijk. oegstgeest. rijnsburg. sassenheim. valkenburg. voorschoten. warmond. Uit de Rijnstreek aarlanderveen. alphen. wassenaar. zevenhoven. Ernstig ongeluk te Bodegraven bodegraven. boskoop. Burgerlijke stand Geboren: Sandrina, D. van J. Pik en W. 3. Sandifort Irene, D. van H. Eyckhoff en E. Alderden Jacoba Hendrika, D. van L. J. Tichelaar en M. van Eftrik. Ondertrouwd: K. Spaargaren 27 j. en A. Cui- per 21 j. Getrouwd: M Kaper 24 .jen J. A. Sambrink Sandrink 23 J. L. C. Berghoef 21 j. en C. L. v. d. Ochtend 19 j. L. W. Bol 30 j. en G. Cokart 25 j. K. Spaans 26 j. en W. Spaar garen 23 J. S. TJeertes 26 j. en A. M. v. d. Ende 24 j. Overleden: C. A. van Ingen 5 d., Z, van C. J. van Ingen en G. Groeneweg A. Schoonder- mark 62 j. .echtgen. van P. G. F. Wegman. Burgerlijke Stand. Geboren: Peter Walter, z. van A. Jansen en L. E. Paschmann Louisa Petronella Maria, d. van J. van der Woord en L. C. M. Raemaekers Maria Anna, d. van A. A. van der Hulst en J. G. Koeckhoven Albert, z. van A. Groenewoud en E. G. Klaassen Jan, z. van F. A. van Gee- men en L. van der Lippe Jan, z. van J. van Wlrdum en E. J. Tates Astrid, d. van R. Fehres en C. M. de Munnik Catharina Petro nella, d. van P. C. Baartman en W. Agterdenbos Levenlooze zoon van W. M. M. Slinger en J. Verkrulssen. Ondertrouwd: Hermanus Johannes Gerritsen. 36 jaar en Johanna Alida Betist, 31 j. Adri- aan Abraham Haartsen, 36 jaar en Johanna van Leeuwen, 33 jaar. Getrouwd: Jan Kalf, 31 jaar en Magdalena Vos, 37 jaar Leendert van Veen, 27 jaar en Margaretha van der Walt. 23 jaar TJebbe Andreas Herfst, 24 jaar en Marytje Verhoog. 29 jaar Jan Jurrianus Dirk Bax. 29 jaar en Antje Luimee, 28 jaar Overleden: Jannetje Bood. 81 Jaar. wed. van G. Klomp Anna Catharina Geeven, 60 jaar. wed. van A. C. Kors. Loop der Bevolking. Gevestigd: Herman F. Souffree Nieuwemeerd. 498 Meindert Opbroek, Nachtegaalstr. 8 Wed. J. van Kerkhof, Akerdijk 161 Gerrlt van Wijngaarden, Schuilhoevel. 23 Thomas Douwsma, Pr. Hendrikl. 4 Maurits M. Meijer, Valkstraat 13 Eduard J. Mölman, Nachtegaalstr. 14 Heinrich D. Roos, Vijfhui- zerdijk 178 Jacobus C. G. Hollander, Adelaar straat 10 Hendrlkus J. van Wingerden. Kerk hoflaan 104 Johannes G. de Winter, Ibis straat 22 Pieter A. Alberding. Wilgenlaan 11 Johannes Hamaker, Ibisstraat 18 Corne lls J. Lubbers, Burg. Amersfoordtlaan 45 Willem C. Deetman. Friedalaan 64 Wed. G. Nagel, Marktlaan 17 Leonardus J. I. Borghols Manegelaan 13 Fritz Tyssen, Kruisweg 1163 Johan H. E. Breuker, Akerdijk 178 Ivan K. S. Garay, Lijsterstr. 6 Gerardus G. F. van Zalm, Nieuwemeerdijk 410 George A. A. Monhemius, Friedalaan 102 Johannes C. C. Rueter, Schuilhoevel. 43 Leonard A. B. v. Meurs, Schipholdijk 224 Jannes Hooijer, Nieuwemeerdijk 207 Petrus G. G. Ammerlaan Havikstr. 34 Hendrlkus P. van der Kleij. Spechtstr. 1 Abraham Goes, Sloterweg 1543 Werner F. Th. Brauer, Zwaluwstr. 5 Friso Plantema. Meldoornweg 51 Adrlana Ver beek, Valkstr. 19 Meijer H. Levee, Fazantstr. 15 Jan C. Uittenbogerd, Zwaluwstr. 11. Vertrokken: Gerhardus Langelaar, naar A'dam, Linnaeusparkw. 11, 1 hg. Jan Brons- dijk, De Bilt, Leijenscheweg 95 Hendrik Nuis- ker. A'dam, KI. Houtstr. 2, 2hg. Johannes van de Graaf. A'dam. J. Evertsenstr. 28 2 hg. Dirk Chr. de Wolff, Adam, 2e Kostverloren- kade 148 Carel G. Muhlsteff, A'dam, Hudson- straat 168 Leendert Dijkstra, Leeuwarden. Oude Dorlensteeg 3 Pieter de Moei, Haarl.- liede c.a., Ruigoord 7 a Jacobus J. Wisker. Haarlem, Spaarnwouderstr. 2 Christiaan Opzitter, A'dam, 3e Wittenburgerdw.str. 13 Marinus L Koopman, A'dam, Curacaostr 4 3hg. Johan W. Hoeree, Soest. Stadhouderslaan 56 Gerrit R. Marsman. Haarlem. Noorder- Tuindorpl. 33 Henri C. C. Steinke. Baarn. Tromplaan 1 a Wed. H. J. Th. M. Koning, Velsen, Marnlxl. 8 Nicolaas J. Berkhout, A'dam, Lootsstr. 29, lhg. Hein Vreken, Aals meer. Chrysanthenstr. 27. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Aloysia Theresia. d. van J. J. Goemans en W. M. A. Visser Maria Rosalia Cornelia, d. van J. Kust en M. C. A. Bot Leonardus Cornells, z. van Th. H. van Haas trecht en M. Jansen Petrus Johannes Adrlaan, z. van M. A. J. Roozen en H. C. P. de MooiJ. Ondertrouwd: C. J. van der Beek en J. H. van Bemmelen. Overleden: Wed. M. C. de Jong-Janssen, 88 Jaar B. van der Lans, m. 68 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: R. van Bohemen, Loosterweg II 82 M. P. van Bentem, Mariastraat 20 A. Dam, Lcidschestraat 198 A. E. van Egmond, Nieuwe- weg 184 S. Geilings, Krocht 3 A. A. L. Bijen, Hoofdstraat 39 A. W. Groenendijk, Hoofd straat 39 A. W. Groenendijk, Hoofd straat 12 H. S. Hopman. Weeresteinstraat 119 A. W. Kardol, Loosterweg II 11 A. M. van der Lans. Leidschestraat 153 H. M. A. Lom- merse, Weeresteinstraat 90 W. van der Putten. Beeklaan 16 Y. Roode, Prins Hendrikstraat 2 J. Snoek, Haarlemmerstraat 71 J. G. Teunissen. Hofstraat 28 M. C. Vanderauwera, Havenstraat 27 A. J. van Werkhoven. Veenen- burgerlaan 31 G. H. Stipdonk, Leidschestraat 69 M. J. Heemskerk. Weeresteinstraat 64 W. Vaandering, Wllhelminalaan 32. Vertrokken: Th. M. Paardekooper, naar Haar lem, van Maremstraat 8 Th. Lodewijk, naar Haarlem, van 't Hoffstraat 242 J. M. Kop- pert, naar Delft, Celebesstraat. 3 P. van Til- borg. naar Hilversum, S. Hoogewerfstraat N 41 W. Dam, naar Haarlemmermeer, Lisserdijk 209 K. J. Schrama, naar Haarlem, van 't Hoffstraat 60 A. J. A. Litjens, naar Lisse, Heereweg, Huize Pius J. M. Glas. naar Haarlemmermeer, Lisserweg 684 N. Veldhuizen van Zanten, naar Valburg-Zetten, Normaalschool M. H. Brans, naar Amsterdam. Leidschedwarsstraat 102 huis G. Kuijper, naar Heemstede, Heemsteedsche Dreef 180 P. C. Verlaan, naar Nieuweramstel, Noordammerweg 103 L. L. H. Kemperman. naar Velsen, Zeeweg 409 J. Hopman, naar Rotterdam. G. v. d. Lindestraat 91 A— H. E. van Waveren, naar Den Haag, Laan van Copes van Cattenburgh 50 C. M. Nigten. naar Noord- wijkerhout Dorpsringweg 5 M. Moerman naar Maasland, Westgaag C. 80. Voor de bewoners van de verschillende "wijken worden voorlichtingsavonden voor luchtbescherming gehouden in het Nuts- gebouw aan den Van den Endelaan te Hil- legoim. De avonden vangen aan om 8 uur en de toegang is gratis. De scliuilloopgravcn. Vanwege den Luchtbeschermingsdienst is reeds een aanvang gemaakt met het maken van schuilloopgraven in de Stengelinstraat. waar vroeger de remise van de stoomtram Bestaan heeft. Het Tehuis voor dc Militairen. Het Comité van aanbeveling en het be stuur van het Tehuis voor de Militairen deelen mede, dat zij gaarne actief blijven om de soldaten in hun vrijen tijd te ont vangen in een gezellig tehuis met een gepaste sfeer, met een weiverzorgden lees tafel en 's Zondags gratis koffie. Straks v/at meer ontspanning, met mogelijk cur sussen voor ontwikkeling. Een en ander kost echter geld en de kas is leeg. Er wordt dan ook om hulp verzocht, zoowel financieel als anderszins. De „huisvader" kan het alleen niet meer af en moet hulp hebben. Wellicht moeten, als het weer minder gunstig is, twee gebouwen openge steld worden. De leden der Katwijksche Jeugdvereni gingen zullen de Inwoners bezoeken met een collectebus en hopen niet teleurgesteld te worden. Ook boeken, spelen enz. zijn welkom; de concierge zal deze gaarne in ontvangst nemen. Ook hangt in het Te huis een lijst van degenen, die één of meer militairen in eigen huiselijken kring wil len ontvangen. ZUID-HOLL. VER. Door de buitengewone omstandigheden is het Consultatie-Bureau voor Zuigelingen vanaf heden tijdelijk gevestigd: Kon. Wil- helminastr. 5. Dag en uur blijft onveranderd Afhalen en terugbezorgen van verple- glngsartikelen eiken dag van 31/,4'/, en van 78 uur aan het Ziekenhuisje in Duinoord. £082 HET BESTUUR. Noordwijk. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus Leonardus. Z. van C. Smit en C. M. Ruigrok Ingrid Judiek Jean- nette, D. van H. C. v. d. Loo en A. Hoog straten Jan Willem. Z. van A. J. M. Kriek en E. W. Fukken Niesje, D. van C. Vink en F, Hoek Jacob Albertus, Z. van C. Houwaart en M. Hazenoot Maria Cornelia Wilhelmina. D. van A. J. Westgeest en C. E. v. Berkel Wilhelmus Hendrlkus. Z. van P. J. v. d. Zalm en W. J. v. d. Berg Maria Louise Adriana. D. van W. F. J. Oehl en A. M. Rodenburg Johanna Jacoba, D. van P. Hoek en M. A. van Duij ven voorde Ondertrouwd: A. F. v. d. Berg en C. A. Ver- laan H. Stutvoet en G. Schipper P. A. de Ridder en A. Wortman J. H. Groenewoud en J. M. Smits J. Duivenvoorde en A. M. de Haas. Gehuwd: W. J. Warmenhoven en M. v. d. Slot L. M. v. Roon en K. Colijn H. Stut voet en G. Schipper. Overleden: Willem Verloop 83 j., wed. van L. Plug Gerrit van Glnhoven 65 J. Loop der Bevolking. Gevestigd: Geene. Vertrokken: J. M. Bakker, naar Zoeterwoude, Weipoort B 104 P. W. A. Kok en vr., naar R'dam, Oleanderstr. 69a W. G. Zandvoort en vr.. naaf Ëmmen Maria Staffelen, geb. Her mans. naar Voorhout, 's-Gravendamscheweg 20 M. H. E. Sprenkels, geb. Visser, naar Roer mond. Maastrichterweg 7e B. L. Storke. kell- ner, naar Dordrecht, Stationsweg 5 M. L. Spoor, 11. verpl, onbekend G. Keuter en gezin, naar TJepoe (N.-L). A. J. Hansen, bloemist, naar Thurö (Denemarken) W. C. Stoltenhof en vr.. techniker. naar Nieuwer-Am- stel, A'damscheweg 219 H. B. Hendriks cn vr., kapper, naar Haarlem, Spaarndamschewcg 54 Th. W. Klepper, kapelaan, naar Wog- num, Westelnde D. van Duijn, zeeman, naar R'dam. O. Zeedijk 191a A. M. van der Krogt. onderwijzeres, naar Den Haag. Celsiusstr. 13 J. G. Zwartjes, bedienjuffr.. naar Utrecht. M. A. de Ruyterstr. 5 J. A. van der Schoot, kin- drverzorgster, naar Leeuwarden. TJ. Hiddesstr. 6 M. Koster. 11. verpl.. naar Bloemendaal. Prov. Ziekenhuis „Meerenberg" M. Hermans, dienstb., naar Sassenheim, Hortuslaan 13 R. S. van Haaster, 11. verpl., naar Den Haag. Achterom 27 K. Schuitema en gezin, han delsreiziger, naar Hilversum. Egelantierstr. 111. Autobotsing. Op den Rijksweg nabij „de Slaag" had gisteravond te 9.45 uur een botsing plaats tusschen een vrachtauto, bestuurd door J. S. uit Katwijk en een andere vrachtauto, bestuurd door J. H. A. te Breda. De laatste auto was zoodanig beschadigd dat deze moest worden weggesleept per kraanwagen van de garage Kamsteeg. De bestuurders kwamen er zonder letsel af. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. Ten nadeele van den hier ln garni zoen zijnden wachtmeester C. H. V. R. is een heerenrijwiel ontvreemd dat hij voor een perceel ln de Deutzstraat, waar hij Is ingekwartler, had geplaatst. Daar het rij wiel zijn eigendom is en niet wordt be schouwd als dienstrljwlel, is dit voor hem een groote schadepost. De Groentenhandel. Aan de groenteaveiling ls een eenigszins vluggere handel te constateeren. Echter voor enkele producten. Eerste soort bloem kool gaat vlug van de hand. maar de oogst valt voor de telers niet mee. Naar bospeen was Iets meerdere vraag en ook dewasch- peen kon Iets ln prijs verbeteren. De op brengst van groene kool is tamelijk. De prijzen voor aardappelen en kroten blijven slecht. Over het algemeen zijn de prijzen niet loonend. Uitgeleide met militaire eer. Het stoffelijk overschot van den al hier plotseling overleden dienstplichtige Adelaar uit Utrecht werd tot de grens der gemeente uitgeleide gedaan door een de tachement militairen. De depot-comman dant met zijn adjudant en meerdere offi cieren waren eveneens aanwezig. De kist was bedekt met de driekleur en eenige fraaie kransen. De bloemenhandel Aan de bloemenveiling begint thans de aanvoer van gladiolen, tot nog toe de hoofdschotel, te verminderen. Dahlia's en asters worden nog ruim aangevoerd. Daarentegen nemen de lelies af. Het aan tal der variëteiten chrysanthen neemt toe. De kwaliteit is goed Van vlugge han del ls echter geen sprake meer. De prijzen zijn laag en niet loonend voor de kweekers. Er draalt veel door. Ook de straat- en markthandel ls slecht. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem, z. van P. v. Egmond en T. A. D. v. Egmond Mlchlel. z. van T. ten Nüenhuls en S. v. Diggele Maartje, d. van W v. Egmond en G. v. Egmond. Ondertrouwd: P. C. Vonk en G. Kralt. Getrouwd: I. M. Brugman en W. S. Vooys. Overleden: J. Hogewonlng. echtgenoote van P. Boekee; A. v. d. Haak, echtgenoote van S. Heemskerk. Voor de Geref. Zending is over de maanden Juli en Augustus f. 168,51 ont vangen. Tot hoofd van de distributie alhier ls benoemd de heer D. Driebergen. De nieuwbenoemde burgemeester, mr. P. N. Höweler, zal, naar wij vernemen, voorloopig zijn intrek nemen in de pas torie der Chr. Ger. Gemeehte. Het werkverschaffingsobject der firma Warnaar en Co., alhier is op verzoek dezer firma stopgezet. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Arie Cornells Gravekamp en Petronella Ros van Katwijk Pieter Imthorn en Teunlsje Nijgh van Wassenaar. De Paardenmarkt. Op de alhier gehouden jaarlijksche paardenmarkt werden ruim 100 paarden en veulens aangevoerd. Er was een vlugge handel. A.s. Donderdagavond hoopt Valken- burgs Harmonie onder leiding van haar directeur H. J. A Bokhove een concert te geven voor de militairen, welke 'in Voor schoten ingekwartierd zijn. Chr. Militair Tehuis. In het gebouw van de Chr. Bewaarschool aan de Schoolstraat, is een chr. militair tehuis geopend. De lokalen hadden door een bloemver- siering een prettiger aanzien gekregen. Een honderdtal militairen was aanwezig. Overste Bourree, kapitein Ter Molen, burgemeester M. F. Berkhout en de man schappen werden door ds. H. P. Fortgens hartelijk welkom geheeten. Spr. wenschte, dat de militairen, die de gezelligheid van eigen haard moesten missen, hier eenige vergoeding zouden vinden en dat er in het gebouw een prettige sfeer zou heerschen. Overste Bourree dankte dr. H. P. Fort gens en den kerkeraad der Ned. Herv. Ge meente voor hun vriendelijke bedoeling en richtte eenige welgemeene woorden tot de manschappen. Aan de bezoekers werd kof fie met sigaren aangeboden; de gezellige sfeer was direct gevestigd. Dit tehuis zal geopend zijn van des avonds 7 tot 9.30 uur. BurgerlöKé Stand. Geboren: Theodora Cornelia Johanna, d. van P. J. Karremans en van C. Th. van Haastrecht; Atte Albertus. z. van F. Veerman en van J. E. Bakker; Adrianus Johannes Leonardus. z. van A J. L. van der Heijden, en van B. A. de Vos Overleden: Willem Luijnenburg, z. van G. Lulj- nenburg en van C. A. van Dlemen. Loop der Bevolking. Ingekomen: P. 3. C. de Fuyk, van Zoeter woude. Haagweg 22; A. M. van Steun. Leidsche weg 79, van Delft; N. J. Schut, Schoolstraat 34. van Delft; H. Th. baron Taets van Amerongen, Haagweg 12, van Amsterdam; E. C. R. G. de Meurichy, Veurscheweg 148, van Oegstgeest; M. A. A. Schreuder. Veurscheweg 3. van Ubbergen; H. Ch. J. Roelofsz, Willem de Zwijgerlaan 7, van Heemstede; M. Weel, Willem de Zwijgerlaan 7, van Heemstede; D. Meyer, Burg. Treubstraat 1, van Bergen (N.-H.i; A. C. van Frankvoort. Leid- scheweg 273, van Voorburg: J. E. van Beek, Leid- scheweg 422, van Leiden: P. de Kreek. Veursche weg 165. van Rotterdam; H. B. Visser, Oranje kade 65. van Culemborg; K. V Antal. Hofweg 33, van Leiden; J. de Jager, Donklaan 17, van Oegst geest; J. W. de Jong, Leidscheweg 455, van Lei den; W. van der Stoel, Leidscheweg 172, van Rot terdam. A. Volker naar s Gravenhage, Nieuwe Duinweg 1; E, F. Verstijnen, naar 's Gravenhage, Fran- kenstraat 9; P. Lagendijk n. Lelden, Jan Lieven- straat 5; L. Leeuwenburg, naar Amsterdam, Bankastraat 22 I; P. E. L. E. Gallois n. Bilthoven Palzerweg 10; M. W. de Groot, n. s Gravenhage, Schev. Pinkstraat 8; A. Laven, n. Noordwijk, van Panhuysstraat 29. A. Kruijt, n. 's Gravenhage. Marislaan 1; J. van der Zwart, naar Zeist, van Reenenweg 23; M. M. A. Lamboo, n. Leiden, de Sitterlaan 73; M. A. Verboom, n. Leiden. Her manstraat 14; D. J. Geursen n. Rijswijk (Z.H.), Huis ter Hoornkade 27; J. E. Engelkens. naar 'sGravenhage, van Alkemadelaan 253; E. Luytjes, n. Lelden, Rijnsburger weg 62; G. Biegel, naar sGravenhage, Z. Binnensingel 224; M. J. Huiskes n. Voorburg, Oosteinde 203; M. F. D. Opfergelt. n. Tegelen. Stationsstraat 28; A. A. J. P. Vrij- daghs, n. Maastricht, Boschstraat 83; V. G. Oloszy, n. Hillegersberg, Statenlaan 3. Het aantal werkzoekenden, ingeschre ven bij het agentschap der arbeidsbemid deling, bedraagt deze week 74 personen. De Raad vergadert Donderdagavond a.s. te 7 uur. Voor de militairen. Alhier heeft zich onder leiding van den burgemeester een comité gevormd, dat zich ten doel stelt de in deze gemeente inge kwartierde militairen ontwikkeling en ont spanning te geven. Op verzoek van den burgemeester hebben in dit comité zitting genomen de heeren P. O. F. M. Cremers, lc lult. bij de staf, J. Heitlager, J. Dekker, Th. de Vroomen, dr. H. A G. M, Walen kamp, Th. R. de Vroomen, C. Oosterom en Th. v. d. Zalm. Een vergadering is belegd om de plannen nader uit te werken. De luchtbeschermingsdienst. Teneinde bij voorkomende gelegenheden paraat te zijn heeft de brandweer, als onderafdeellng van den luchtbeschermings dienst gisteravond een oefening gehouden op de gemeentehaven alhier ln tegenwoor digheid van den burgemeester en verschil lende militaire autoriteiten. Verondersteld was dat door het werpen van bommen brand was uitgebroken Dc oefening mag als goed geslaagd worden beschouwd. Het ligt ln de bedoeling volgende week op nieuw een dergelijke oefening te houden. Gisteravond had om ongeveer half zeven een aanrijding plaats op den Zien- deweg. De groentegrossier H. Z. uit Alphen a/d. Rijn, reed met zijn auto uit onze ge meente. toen uit de richting Nieuwkoop de heer G. uit Woerden met zijn wagen kwam. Nabij de bocht kwamen de wagens mei elkaar in botsing met het gevolg, dat de wagen van H. Z aan de voorzijde gegre pen en geheel in elkaar werd gedrukt. De wagen van den heer G. is wegge sleept. Bestuurder en inzittende gewond. Langs den Rijkstraatweg in den Hoorn nabij de fabriek van de fa. v. O. werd gis termorgen een personenauto bestuurd door J. P. uit Lisse aangereden door een vracht auto van de fa. G., bestuurd door D. en ge laden met 3 ton cement. De bestuurder uit Lisse kreeg verschillende schaafwonden aan zijn knie, terwijl iemand die naast hem zat verwondingen aan het hoofd bekwam, doordat hij door de voorruit viel. Beide wa gens werden zoodanig beschadigd dat zij met een kraanwagen moesten worden weg gesleept. De oorzaak wordt toegeschreven aan het slippen der vrachtauto. Overtreders van het Hamsterverbod. De politie heeft tegen enkele personen in onze gemeente procesverbaal opge maakt wegens overtreding van het Ham sterverbod. Men zij dus gewaarschuwd. Loop der bevolking. Gevestigd: Hendrika Zondag, Oudsh.weg 116 Agnes van Varik-Iserloh en kind, Steenstr. 20 H. en L. Zwaluwen, Steenweg 49 Adriana M. J. v. Engelen, Raadhuisstr. 216 Adriana Heljeman, Maurit-sstraat Jacoba C. Schellingerhout, Gnephoek 7 Alberije de Vries, Pr. hendrikstr. 27a Jacobus H. Futse laar, Emmalaan 80 Maria C. Zaunbrecher, Conradstr. 3 Cornelia P. Clarijs. De Smeth- straat 13 Marinus J. Klerks, Brederodestr. 31 Afine C. Brunt. Stevinstr. 22 Maria L. v. d. Bijl, geb. De Graaff en gezin, Steek- terweg 250 Bastlaan Rietkerk, N. Nassaustr. 12 Antonia Heesakkers, Rozenstr. 27 - Aleida M. A. Jouwstra. Toussaintstr. 50 Johanna F. van Dijk geb. v. d. Wiel. Zaalbergstr. 30 Maria C. v. d Berg. Oudsh.weg 108 Johannes E. Burghout. Hooftstr. 30 rd Aart Kruidenier. Hooftstr. 59c Gerrit Blonk. 's-Molenaarsbuurt 36 Bastiaan de Rooij. Groeneweg 51 Ze- gert Goedhart en gezin. Steekterweg Cor nelia Kapteijn. Kortsteekterweg 14. Vertrokken; Naar Barwoutswaarder Nr. 105, Jacob de Vos Leiden, Oude Vest 45, kinderen Rijsdam Bodegraven. Noordzijde 130, Corne lia M. Kempenaar, geb. Kempenaar Wasse naar. Groenlaan 1. Willemijntje den Hertog Nijmegen. Berg en Daalscheweg 80. Grietje Versteeg Bodegraven, Buitenkerk 14. Aartke Langelaar Haarlem. Jacobus Catzlaan, 1, Janna A. Boerefijn Heerhogewaard. Broe- kerweg a. 54, Cornelis Haeck en gezin Tho- len, Hoogstr Goossen Foppen en gezin Was senaar, Calcarlaan 3b. Alida W. M. Winkel Haarlem, Tetterodestr. 109, Dina ,y. d. Berg Wassenaar, Santhofstlaan 36, AntÜonia S. Zon neveld Leusden,, Studiehuis Don Bosco. Ja cobus A. van RijnZeist. Kroostweg 43, An dreas A. Moons Delft. Hugo de Grootstr. 178. J. A. C. Alblas Den Haag. Weimarstr. 26b. J. P. de Knijff Montfoort, Peperstr. a. 189. Johanna de Wissel Nijmegen, Graafschewcg Wassenaar en Omstreken. In het Wapen van Wassenaar vergaderde bovengenoemde vereeniging. De voorzitter heette speciaal welkom den heer A. J. Hil- horst, lid van verdienste en den heer Buur man uit Leiden, die mede zitting hebben in de jury om de ingezonden bloemwerken die kampen om den beker, te keuren. Tot Juryleden voor de overige prijsvragen wer den benoemd de heeren C. van Vulpen, P. Kooyman en W. D. Schnitzler. Behandeld werd dep lant Humea Elegans, waarvan de heer Schnitzler de juiste kweek wijze mede deelde. De heer C. van der Salm toonde een tras seringen van een struik die in het voorjaar rijkelijk had gebloeid, doch door een onoplettendheid, plotseling gedwongen was een korte rustperiode in te gaan waar na de .struik zich weder geheel voordeed als in het voorjaar; eerst de bloemtrossen, verder de bladeren. Voor de prijsvraag de mooiste bloemen mand, waarvoor als hoofdprijs door mevr. MullerIdzerda een waardevolle beker was uitgeloofd was de uitslag als volgt; Hoofdprijs, de beker: A. J. van Duiven voorde met 30 p., Ie pr. C. van Vulpen 29 p.; 2de pr. R. J. Laarman 28 p.; 3e pr. C. van Tol met 27 p. en 4e pr. G. A. Henkes Jr. met 21 p.. Voor prijsvraag: 6 variëteiten Dahlia's van ieder 10 stuks: le pr. met 27 p. J. Hermen; 2e pr. met 26 p. N. Noord en 3e pr. met 21 p. A. van Biezen. Prijsvraag: 3 Perkplanten in pot gekweekt: le pr. A. van Biezen met 30 p. Tot lid der commissie inzake fusie tus schen de beide plaatselijke vereenigingen werd in de plaats van den heer G. Verlind gekozen de heer W. C. van Zetten. Na vra- genbus en rondvraag volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelus Leonardus, Z. van P. Q. v. Leeuwen en C. C. Pennaarts Elisabeth, D. v. C. Visser en A. van Hoven Jacoba Anna Jo hanna, D. van J. G. T. Wolters en C. M. J. Bel- lekom Mechteld, D. van B. P. v. d. Veen en J. Anema Cornelia Maria Antonia, D. van T. J. A. Hessing en M. C. v. Geloven Elisa beth Maria. D. van A. M. C. Stok en M. C. J, v. d. Klaauw Johannes Marinus. Z. van C. van wyk en S. Lammers Antonius Adrianus Jacobus, Z. van G. J. Kroon en A A. J Rooij- akkers. Overleden: Petrus Franciscus Lelieveld 74 1., echtgenoot van C. van der Ark Johanna Ma ria Antonia jonkvr.Caan v. Neck 71 j., wed. van E. L. Baron van Hardenbroek van Lokhorst Jacoba Hogewonlng 56 j., echtgenoote van P. Boekee Jacob Houtenbos 46 j.. echtgenoot van G. J. M. Leek Antoinette Cornelie An- driessen 28j.f echtgenoote van .7 Arkenrian Anna te Pas 74 j„ ongehuwd. Ondertrouwd: L. M. van Corstanje en J. van Berkestefjn A. W. C. Spee en A. B Okhuijsen J. J. Kok en A. K. W. Wilms W. P. A. Langeveld en A, A. van Noort. Getrouwd: C. T. Parlevliet. en C. A. Noorder - meer A. A. Knijf en A. C. E. K. van Tart wijk H. T. Seisveld en M. G. J. Lamboo A. C. de Koster en M. E. Wolfs. De maandelijksche collecte in de Ned. Herv. Kerk, gehouden ten bate der kerk restauratie bracht f. 31 op. MILITAIR LEVENSGEVAARLIJK GEWOND. Gisteravond omstreeks 10 uur heeft in de Kerkstraat te Bodegraven een ern stig ongeval plaats gehad, waarbij een soldaat levensgevaarlijk werd gewond. Van een vrachtauto, waar achterin eeni ge militairen zaten, brak eensklaps de ket ting van de achterklep. Van de vier mili tairen die er op zaten, kwam de 22 j. J. de Vries, wonende te Rotterdam zóó ongeluk kig terecht, dat hij hevig bloedend bleef liggen. Nadat de onmiddellijk aanwezige Roode KruLs-man de heer Van Waveren, een noodverband had gelegd, constateerden de inmiddels aanwezige doktoren Van Beek en Beye een hersenschudding en een schedel- fractuur. Per brancard is het slachtoffer naar het Roode Kruis-hospitaal vervoerd. Men vreest voor zijn leven. 1. Maria A. Munting: Terneuzen. Burg. Gelll- straat 56, Leyntje Verlinden Den Haag. 1ste Braamstr. 47, Lena v. Leeuwen Idem Maas straat 135, Corn. H. Walraven Nootdorp. Achterweg 1, Corns, v. Gaaien Den Haag. Laakkade 361. Aartje de Groot Idem, Mes- daghstr. 24. Frederika C. Noordenbos Haar lem. Diac.huis, Willempje Rodenburg Gouda, L. Tiendeweg. Neeltje Schelling er hout Be verwijk. Zeistr. 52. J. Versluis Ter-Aar. D 48. Sara A. Kroon Leiden. Breestr. 8. Elisabeth Wulder Bodegraven. N.brug. G. Vroege. P. v. Doorn Wormerveer, Wandelweg 65. Gjjs- berta de Koning. Prachtige ontspanningsavond der militairen. De Commissie voor Ontwikkeling en Ont spanning voor de hier gelegerde militairen, organiseerde een serie ontspanningsavon den in de groote zaai van Hotel van Ros- sum, die aldus zijn geregeld, dat elke groep beurtelings een avond bijwoont. De eerste avond had gisteren plaats en werd een uit nemend succes. Met den garnizoenscom mandant was een zeer groot aantal offi cieren, onderofficieren en manschappen aanwezig, zoodat de zaal stampvol was. Na een begroetingswoord van den voorzit ter der commissie wijdde de commandant van de aanwezige groep woorden aan de nagedachtenis van de 30 kameraden van de „Van Ewijck", waarop enkele minuten stilte volgden. Spr. dankte den burgemees ter voor diens aanwezigheid en in hem de burgerij voor de zeer gulle ontvangst. Dank werd ook gebracht aan de medewerkenden en de middenstanders, die prijzen beschik baar hadden gesteld Een der officieren, die veel later was binnengekomen, kon „heet van de naald" vertellen van de ko mende verlofregeling en oogstte daarmee natuurlijk een geweldig applaus. Na het zingen van het Wilhelmus vertoonde de be kende Monte Carlo-rljder Bakker Schut, die eveneens alhier in garnizoen ligt een tweetal films van de Monte Carlo-Ralley, gevolgd door een vijftal nummers van-de Chr. Muziekver. S.DG., die een dankbaar applaus oogstten en bovendien de zaal ln een uitbundige stemming brachten. Geen wonder dat burgemeester Vonk. die ver telde trotsch te zijn op de burgerij, maar niet minder in zijn schik met de prettige houding van het garnizoen, een warme ovatie kreeg. Na de pauze trad de dienst plichtige Arie Boeser, een bekend Haar- lemsch humorist voor het voetlicht met een aantal leuke liedjes, die buitengewoon insloegen. Niet minder succes had het op treden van den dienstplichtige H. W. Wll- lems, die over een prachtige stem bleek te beschikken. Een verrassing was het optre den van „Die Rhijnsche Sangers", die te elfder ure nog hun medewerking hadden aangeboden. Willems verscheen vervolgens opnieuw met nog een drietal soldaten een goed kwartet vormend. Levensliedjes zong de dienstplichtige A. de Wit en tot slot kwam Boeser weer ten tooneele, die enkele leuke liedjes zong op de aanwezigen, o.a. op zijn eigen kapitein, die er zelf hartelijk van genoot. Telkensweer gaf men uit drukking aan den uitnemenden geest, die er in het garnizoen heerscht en van de prettige verhouding tusschen officieren en minderen. Tot slot sprak luitenant Rahms enkele kernachtige woorden, uiting gevend aan de trouw van de manschappen aan het gezag en de bereidheid om als het onverhoopt noodig mocht zijn, te strijden voor „Ko ningin en Vaderland." Zeldenrijk presen teerde met zijn mannen op het tooneel het geweer. Met het Wilhelmus werd de uitne mend geslaagde avond gesloten. Hedenavond, morgen. Zaterdag en vol gende week Dinsdag volgen de andere avon den. Vergadering Kon. Ned. Mij. van Tuinbouw en Plantkunde. Deze bijeenkomst werd geopend door den heer K. Verboom, waarna de notulen van den Secretaris werden goedgekeurd. Tot uitdrukking kwam, dat het mooie kweekersbedrijf in de laatste jaren zwaar getroffen wordt. Tengevolge van den oor log is de export thans geheel verlamd, bo vendien is de import van planten, w.o. in Engeland geheel stopgezet. De natuur is in September mild geweest, hetgeen bleek uit het mede gebrachte materiaal, w.o. Magnolia Lenné, Magnolia Soulangeana en Magnolia Soulangeana ni gra. Deze voorjaarsbloemen stonden voor de tweede maal in bloei. Voorts zagen wij Clematis Davidiana, een vaste plant welke hoofdzakelijk in dc bladoksel bloeit met lichtblauwe bloemen. Clematis tangutica, met gele klokyormige bloemetjes en Clematis graveolens. lichter van kleur als vorig soort en de bloemen meer open. Laurus Schipkaensis met don kere trossen bessen, wat alleen bij de oude re planten voorkomt. Gezien de weinige belangstelling voor de ze bijeenkomst hetgeen zijn oorzaak vindt in verschillende omstandigheden, werd voorgesteld de bijeenkomsten aantrekkelij ker te maken door het houden van lezingen e.d. Met een woord van dank aan de mede brengers van het materiaal en een opwek king tot meer bezoek voor de volgende bij eenkomst sloot de heer K. Verboom deze bijeenkomst. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7