De vordering van zeeschepen LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 13 September 1939 KERK- EN SCHOOLNIEUWS Wetsontwerp tot wijziging van het Wetboek van Koophandel GEMENGD NIEUWS Drijvende mijnen aangetroffen De Gooische tram ontspoord RECHTZAKEN SPREEKCEL BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Bij de Tweede Kamer is ingediend een ontwerp van wet tot nadere wijziging en aanvulling van het tweede boek van het Wetboek van Koophandel. Bij de behandeling van het ontwerp- Zeesohepenvorderirigswet 1939 is in het Voorloopig Verslag van de Tweede Kamer o.m. opgemerkt, dat de thans in het Wet boek van Koophandel gegeven regeling aangaande de gevolgen, welke een op de Zeeschepenvorderingswet gegronde vorde ring kan hebben ten aanzien van de ver plichtingen van de partijen bij een be vrachtingsovereenkomst of een andere tot het gevorderde schip betrekkelijke over eenkomst. niet volledig is. met name niet wat de vaste lijnen betreft, terwijl ook niet wordt voorzien in het geval, dat slechts een gedeelte der scheepsruimte wordt ge vorderd. In de memorie van antwoord op dit Voorloopig Verslag is medegedeeld, dat het bedoelde vraagstuk werd onderzocht door den Minister van Justitie. Indien de geldende regeling leemten mocht vertoonen werd voorbereiding van de noodige wijzi ging van het Wetboek van Koophandel op zeer korten termijn toegezegd. Het resultaat van het bovenbedoelde on derzoek is verwerkt in het onderhavige ont werp van wet. Enkele nadere bepalingen aangaande het vervoer van goederen en van personen ble ken gewensoht. niet alleen met het oog op mogelijke toepassingen van de Zeeschepen vorderingswet 1939. maar ook op andere gevallen, waarin door een maatregel van hoogerhand een schip geheel of gedeeltelijk aan de beschikking van den vervoerder wordt onttrokken. Ter toelichting van het wetsontwerp, bij de opstelling waarvan met de Ned. Reedersvereeniging overleg is ge pleegd. zij het volgende opgemerkt: Goederenvervoer met vaste lijnen. De huidige artikelen 517s en 517t geven met betrekking tot het goederenvervoer met vaste lijnen eenige voorschriften over het vervallen of beëindigen van de ver- voerovereenkomst in casusposities, welke met een vordering van overheidswege 'eenige gelijkenis vertoonen. Evenwel is het twijfelachtig of deze bepalingen bij zoodanige vordering steeds van toepassing zijn. De voorgestelde wijziging van art. 517s 'beoogt, de bedoelde voorsohriften ook van toepassing te verklaren, indien door een maatregel van hoogerhand aan den ver voerder de beschikking over de voor het vervoer van goederen bestemde ruimte van het schip wordt onttrokken, waardoor bo venbedoelde twijfel wordt opgeheven. Op deze wijze is voorzien in de gevallen, waarin de geheele voor het vervoer van goederen bestemde ruimte aan de beschik king van den vervoerder wordt onttrokken, terwijl tevens reeds een schip voor de in het vervoercontract aangeduide goederen is bestemd. (De aanhef van art. 517s spreekt immers van „het voor vervoer bestemde schip"). Artikel 517u bis beoogd de noodige voor ziening te geven, indien aan deze voor waarden niet is voldaan. De voorgestelde tekst van dit artikel luidt: Artikel 517u bis: ..Ieder der partijen kan, bij schriftelijke kennisgeving aan de wederpartij, aan de vervoerovereenkomst een einde maken, in dien de uitvoering daarvan wordt belet, doordat een maatregel van hooger hand het geheel of een gedeelte van de voor het vervoer van goederen bestemde ruimte van een of meer schepen aan de beschikking van den vervoerder onttrekt, terwijl deze uitvoering niet binnen redelijken tijd kan worden hervat. Na het einde der overeenkomst is de vervoerder bevoegd, de goederen te lossen en voor rekening van de rechthebbenden op te slaan in de haven, waarin het schip zich bevindt, of in de naaste veilige haven, die het kan bereiken. De rechthebbende kan zijnerzijds de uitlevering der goederen vor deren in de haven, waarin het schip zich bevindt, of in de eerste haven, waarin het binnenloopt. Artikel 517u vindt overeenkomstige toe passing." Het artikel kan toepassing vinden: 1. Indien door een of meer vorderingen het lijnbedrijf niet meer behoorlijk kan worden voortgezet, ook al is nog geen schip voor de te vervoeren goederen be stemd 2. indien de vordering slechts betreft een gedeeite van het schip, hetwelk voor het vervoer van goederen is bestemd. In deze gevallen verkrijgen beide par tijen onder bepaalde voorwaarden het recht tot beëindiging van de overeenkomst. In artikel 520a eerste lid, zooals het thans luidt, wordt bepaald: „Ingeval de reis door een tegen het schip genomen maatregel van hoogerhand of door het uitbreken van een oorlog, waar door het schip onvrij wordt, niet of niet binnen een redelijken tijd kan worden aan gevangen, of, nadat zij is aangevangen, worden voortgezet, kan ieder der partijen, bij schriftelijke kennisgeving aan de we derpartij, aan de overeenkomst een einde maken." Het ontwerp stelt voor aan dit eerste lid toe te voegen: „Hetzelfde geldt, indien door een maatregel van hoogerhand de ver vrachte ruimte van het schip aan de be schikking van den vervrachter wordt ont trokken". De voorgestelde toevoeging heeft de strekking het in het eerste üd bepaalde steeds van toepassing te doen zijn, indien een schip geheel of gedeeltelijk van over heidswege wordt gevorderd. In het nieuwe art. 520 a bis wordt be paald, wat het gevolg is van een gedeelte lijke vordering van het vervraohte schip of de vervrachte ruimte. Is als vracht een vaste som bepaald, dan ondergaat deze namelijk een evenredige vermindering. Vervoer van personen. Ten aanzien van het vervoer van perso nen kan worden volstaan met een een voudiger regeling .De voorgestelde bepalin gen van art. 533 m bis over de vaste lijnen, van art. 533 u aangaande de reisbevrach- ting en van art. 533 x omtrent het vervoer van enkele personen regelen deze materie. Artikel 533 m bis luidt: „Indien een maatregel van 'hoogerhand de voor het vervoer van den reiziger be stemde ruimte van het schip aan de be schikking van den vervoerder onttrekt hebben beide partijen het recht de over eenkomst te verbreken. Is de reis reeds aangevangen, dan ein digt de overeenkomst in de haven, waar het schip zich bevindt of in de naaste vei lige haven, die het kan bereiken. Het tweede en derde lid van het voor gaande artikel vinden overeenkomstige toe passing." Aan het eerste lid van art. 533 u wordt toegevoegd „Hetzelfde geldt, indien door een maat regel van hoogerhand de beschikking over het geheel of een gedeelte van de ver vrachte ruimte van het schip aan den vervrachter wordt onttrokken". De inspecteur-generaal voor de scheepvaart maakt bekend, dat drijven de mijnen zijn aangetroffen langs de Noordzeekust, op de Oosterschelde en in de Waddenzee. Boom viel over de trambaan. GEEN PERSOONLIJKE ONGELUKKEN. Gisteravond tegen tien uur is een motor wagen van de Gooische tram, die om 9 uur uit Laren was vertrokken, ontspoord op de wisselplaats aan den Middenweg ter hoogte van de Kruislaan te Amsterdam, vermoe delijk ten gevolge van een defecten wissel. De motorwagen liep uit de rails en botste met een hevigen slag tegen een aan den kant van den weg staanden boom. Het voertuig kwam vrijwel dwars over de tram baan te staan. De boom knapte af en kwam gedeeltelijk op den tramwagen terecht, die aan de voorzijde zeer ernstig werd bescha digd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De ongeveer 25 passagiers kwamen met den schrik vrij. De bestuurder liep een schram aan een der handen op. Het ver keer voor de Gooische tram was versperd. De passagiers werden met een motorwagen van het station W.P. afgehaald. Hoewel met vertraging kon de dienst verder wor den uitgeoefend, daar men de passagiers voor de volgende ritten op de plaats van het ongeluk liet overstappen op een gereed staande tram, die vandaar Gooiwaarts reed. toe met tijdig genoeg de richtingverande ring had aangegeven door een motorrijder die met zeer groote snelheid reed, ge grepen. De wielrijdster, zekere me'j. Zwiets, kon na verbonden te zijn, naar huis vervoerd worden. De motorrijder en zijn duorijder waren er erger aan toe. De eerste werd in ernstigen toestand naar het Julianazieken- huis vervoerd, terwijl de laatste eveneens in vrij ernstigen toestand naar het R.K. Ziekenhuis te Apeldoorn werd overge bracht. AUTO BIJ UITWIJKEN VAN WEGBERM GESTORT. Eén doode en drie licht gewonden. Gisteravond om zes uur is op den Am- sterdamscheweg te Arnhem een ernstig auto-ongeluk gebeurd, waarbij een bejaarde heer om het leven kwam en drie dames lichte verwondingen opliepen. Een auto, bestuurd door een dame uit Driebergen, wilde een vrachtauto voorbij rijden. juist op het moment, dat een tegen ligger naderde. Zij week dadelijk na h°t passeeren ver naar rechts uit, doch hierbij sloeg de wagen van den berm van den weg en kwam terecht tegen de gaasafzetting van het pompstation van de Arnhemsche Waterleiding Maatschappij De auto ging door het gaas heen. De vier inzittenden vielen er uit. Eén \an hen. de bejaarde heer Homoet uit Driebergen, kwam tegen een boom terecht en was op slag dood. De overige drie inzittenden, allen dames, liepen slechts lichte kwetsuren op. PREDIKBEURTEN. VOOR HEDEN. Noordwijk a. Zee Geref. Bond (Jullanaweg 27): Nam. half acht, ds. Steenbeek van Oude water. VOOR DONDERDAG 14 SEPTEMBER. Leiden Geref. Gemeente (Nieuwe Rijn) Donderdag nam. 8 uur ds. P. Honkoop van Den Haag Katwijk a. Zee Geref. Gem. Remisestr.) Nam. 8 uur, ds. Kok van Veenendaal. GEREF. KERKEN. Beroepen: te Bruchterveld H. Brink. cand. te Hoogersmilde; te Rotterdam (vac. dr. A. Kuy- per), A. J. v. Siuijs te Zonnemalre; te Rotter dam (vac. wijlen W. J. J. Velders), dr. R. Schip pers te Wanswerd; te Schoonrewoerd H. Her der, cand. te Garijp, GENERALE SYNODE DER GEREF. KERKEN. NIET TIJDIG RICHTING AANGEGEVEN. Gevolg: twee ernstig gewonden. Gistermiddag om halftwee is in de As- aelschestraat te Apeldoorn een wielrijdster, die een zijstraat wilde inrijden, maar daar- Zevende zitting. In de Noorderkerk te Sneek is gistermor gen de zevende zitting van de Generale Synode der Geref. Kerken aangevangen. De praeses, ds. J. L. Schouten van Amster dam opende de zitting op gebruikelijke wijze. Bij 't appél dominaal bleek, dat de ouder lingen R. Zuidema van Goes en J. v. Woer den van Raamsdonkveer voor het eerst hadden zitting genomen. Zij betuigden door op te staan van hun zitplaatsen instemming met de belijdenisschriften der Geref. Ker ken. Vervolgens bracht W. L. Milo van Almelo rapport uit over de vraag aan de betrokken deputaten gesteld of er maatregelen konden worden voorgesteld, die er toe kunnen lei den om in gevallen, waarin een dienaar des Woords te lang aan zijne gemeente verbon den zou blijven voorziening te treffen. Het rapport der commissie was tevoren in druk aan de leden der Synode toegezonden. Na eenige discussie, waaraan deel namen de heeren prof. dr. S. Greydanus en prof. dr. K. Schilder van Kampen en ds. N. Duurse- max van Nieuw Amsterdam, werden de voorgestelde conclusies, luidende: 1. Indien twee kerken en haar dienaren des Woords door onderlinge samenspreklng tot overeenstemming inzake verwisseling van predikanten gekomen zijn, gaan deze kerken op denzelfden dag over tot de be roeping van eikaars dienaren des Woords en ontvangen later op deze wijze van beroeping de approbatie der classis; 2. Aan de Part. Synoden wordt door de Generale Synode aanbevolen elk twee depu taten ad art. 49 aan te wijzen tot wie de kerken en/of dienaren des Woords zich kun nen wenden als tot vertrouwensmannen, om in gevallen ais bovengenoemd van raad en bijstand te dienen: 3. De bedoelde depulaten van de eene Part, Synode kunnen zich verstaan met die van een andere ressort opdat verwisseling tusschen kerken uit verschillende ressorten desgewenscht worden' bevorderd, aangeno men. Aan de orde kwam vervolgens het rap port van dr. W. A. v. Es van Leeuwarden, inzake een ingekomen schrijven van de pre dikanten F. A. den Boeft van Kralingen, B. Telder van Breda, F. de Vries van den Haag en dr. H. J. Westerink van Leiden, waarin dezen hun bezwaar kenbaar maakten tegen de benoeming door de vorige Synode van deputaten inzake de leergeschillen waarin zij verzochten op het genomen besluit terug te komen met terzijdelegging van het rap port. De commissie, concludeerende, dat geen nieuwe argumenten werden aange voerd, was van meening de Synode te moe ten voorstellen dit verzoek af te wijzen. Na discussie, waaraan prof. dr. K. Schilder van Kampen en ds. N. Duursema van Nieuw Amsterdam deelnamen, werd de conclusie door de Synode aangenomen. Het rapport van deputaten voor de be vordering van de eenheid onder de Geref. belijders werd uitgebracht door ds. W. H. den Houting van Huizum. Namens desbe treffende commissie bracht prof. dr. H. H. Kuyper van Den Haag hierover rapport uit. Aan de bespreking namen deel de heeren T. Tieleman, prof. dr. K. Schilder, ds D. Hoek, ds. N. Duursema en ds. W. H. den Houting. De Synode besloot de deputaten voor deze zaak te dechargeeren en haar leedwezen uit te spreken, dat de Synode der Chr. Geref. Kerk niet bereid is geweest aan het verzoek van deputaten tot een samenspreklng over de door ingebrachte bezwaren te voldoen. De desbetreffende correspondentie zal in de bijlagen der Acta van de Synode van Sneek worden opgenomen. Voorts droeg zij depu taten op aan de Synode der Chr. Geref. Kerk alsnog een schrijven te zenden, waarin zij diepe teleurstelling uitspreekt over het feit, dat het verzoek om een mondelinge samenspreklng wederom door deze Synode is afgewezen en waarin zij als haar overtuiging uitspreekt dat in een zoo delicate zaak als de onderhavige een schriftelijke gedachten- wisseling niet in de eerste plaats van een mondelinge samenspreking kan worden ge steld, alsook haar voortdurende bereidver klaring tot mondelinge samenspreking wan neer het verzoek daartoe van de Synode der Chr. Geref. Kerk mocht uitgaan. Het college van deputaten werd gecontinueerd met de opdracht om, wanneer de Synode der Chr. Geref. Kerk alsnog zich bereid mocht ver klaren een samenspreking over de inge brachte bezwaren te houden, deze met haar of de door haar daartoe gemachtigde depu taten. te doen plaats vinden, te bevorderen dat het officieuze contact dat verkregen is met vooraanstaande broeders in de Herv. Kerk. die de Geref. belijdenis liefhebben worden voortgezet en een dergelijk contact ook te zoeken met daarvoor in aanmerking komende andere Geref. belijders in ons va derland teneinde de eenheid te bevorderen. Hierna verdaagde de president de zitting. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Verzet tegen de politie. Een 18-jarig jongmensch uit Alphen had zich tegen de politie verzet. Dat gebeurde toen hij dronken thuis was gekomen. Zijn ouders wisten met den dronken knaap geen raad, en vroegen de politie hem te verwij deren. De hoofdagent Gaiser en een politieagent kwamen in de woning en toen de zoon een dreigende houding tegen zijn moeder aan nam, werd hij meegenomen. Maar dat ging niet zoo vlot, en ook buiten verzette de jongeman zich hevig. Nu stond hij in ver band hiermede terecht. Hij beaoogde dat de politie hem geslagen had met een gum mistok, toen hij uit de woning werd ge haald. doch dit werd beslist door den hoofd agent ontkend. Wel had een agent, toen verdachte in het bureau te keer ging, hem een paar tikken met den gummistok gege ven. Het rapport over verdachte was niet erg gunstig, zoo vertelde de officier; ver dachte is lui en als hij geld heeft is hij dronken. Een maand gevangenisstraf vorderde de Officier. De Politierechter wilde nog een kans geven, hij legde 20 dagen gevangenis straf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar op. Levende kip gestolen; gebraden terug. De landbouwer P. te Alphen was twee kippen kwijt. De dieren waren op stap ge gaan, want een buurman had de kippen bij iemand op het erf zien loopen en daar na geconstateerd, dat ze werden gevangen. En daarvoor moest een inwoner van Alphen terecht staan; hij verscheen echter niet. P. vertelde van de vermissing en de Po litierechter informeerde: „U hebt de kip die verdachte had gestolen, toch weer terug gehad?" „Ja," zet P., „maar toen was de kip ge braden." De Officier eischte f. 15 boete subs. 15 da gen hechtenis; de Politierechter legde f. 10 boete subs. 10 dagen hechtenis op. Gereedschappen gestolen. In een schuur van F. de B. te Bodegra ven lagen diverse gereedschapepn in ver band met een werk dat aan de B. was op gedragen. Maar geleidelijk verdwenen gereedschap pen, en naar later bleek nam een knecht die weg. Nu moest hij voor deze diefstallen terecht staan. Verdachte bekende. De Officier vorderde f. 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. De Politierechter veroordeelde tot f.10 boete subs. 10 dagen heehtenls. Mishandeling. C. te Woubrugge was mishandeld en de bedrijver ervan moest nu terecht staan. Hij meende echter dat ook de verdachte schuld had, want die had hem uitgeschol den. Maar de Officier merkte op dat mis handeling nooit goed te praten Is, en vor derde f. 15 boete subs, 15 dagen hechtenis. De Politierechter adviseerde om bij nieu we scheldpartijen maar een klacht in te dienen. Het vonnis werd f. 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. Betalingskwestie. Op een werk bij Voorschoten had een Inwoner van Wassenaar 200 spoorbiels ge kocht. Daarvan verkocht hij er later weer 170. Maar met de betaling ervan ging het niet erg vlot en zoodoende kwam hij f. 14 op het geval tekort. Er was een aanuklacht ingediend wegens verduistering, maar de verdachte, die nu terecht moest staan, betoogde dat hij ook nog geld te vorderen had van den getuige. Daarover verschilden de meeningen, doch de Officier vond de handelwijze van ver dachte strafbaar en vorderde f. 8 boete subs. 8 dagen hechtenis. De Politierechter was het niet met den Officier eens en vond dat de zaak van civielen aard was. Hij sprak verdachte vrty. Na dc botsing. In de Quarles van Uffordstraat te Noord- wijk had op 30 Mei een botsing plaats tus schen twee auto's waarvan de één bestuurd werd door iemand uit Noordwijk en de ander door een belastingambtenaar uit Hil- legom. Bij die gelegenheid was laatstge noemde uitgescholden, toen over schade vergoeding werd gesproken, zoodat de in woner van Noordwijk terecht moest staan voor beleedlging, doch hij liet verstek gaan. Het bleek echter, dat de belastingambte naar ook niet bepaald vriendelijk was op getreden, en hij kreeg daarvoor van den Officier een reprimande. Tegen den verdachte werd f. 15 boete subs. 15 dagen hechtenis geëischt, dat ook het vonnis werd. JONGEN TUSSCHEN GIERTONNEN BEKNELD GERAAKT EN GEDOOD. In de buurtschap Pandelaar onder Ge- mert waren gistermiddag vier schooljon gens achter op een sleeperswagen geklom men, waarop twee giertonnen, elk met een inhoud van 500 liter, stonden. In een bocht kwamen de beide tonnen in beweging. De 11-jarige J. Sterken uit Gemert geraakte ertussohen bekneld en werd op slag gedood. De overige drie jon gens bleven ongedeerd. WELKOM AAN DE MILITAIREN. Een lezeres wekt de ingezetenen op om vooral des Zondags, wanneer tal van alhier gelegerde militairen familiebezoek ontvangen en uit sluitend op café-bezoek zijn aangewezen, per woning één kamer beschikbaar te stellen, waar het gezin eenige uren rustig bijeen kan zijn zonder in de noodzaak te zijn daarvoor kosten te maken. Elders maken de bewoners zulks kenbaar door aan de huisdeur een oranjestrik of een groote W (welkom) te bevestigen. GEBOREN: Jan. z. van J. Gordijn en S. C. Petiet Alida Hindrlka. d. van A. Lubbers en T. de Boer Elias Abraham Thomas, z. van L. Vogelenzang en D. v. d. Niet. ONDERTROUWD: J. D. Hofman j.m. 24 Jaar en M. H. Masten broek j.d. 26 jaar J. Brokaar j.m. 21 Jaar en A. Smit j.d. 22 Jaar C. J. Hagenbeek j.m. 29 jaar en D. v. Weeren. j.d. 25 jaar. GETROUWD: P. Herfst j.m. en M. S. E. Nieuwenhuis j.d. N. H. Ridderbos j.m. en W. M. de RooiJ. j.d. OVERLEDEN: A. H. Pisser, wed. van J. Menting. 75 jaar E. S. J. Ie Gras. vr., 63 jaar P. Blanken. z„ 23 jaar P. Engelbregt, wed. van H. de Geus, 83 jaar. GEVESTIGD: S. Aboeghaer, Roodenb. straat 14; J. C. B. Al, De L. de Kanterstraat 41; G. l'Amie en fam., kok T. en D.. Joubertstraat la; I. Bakker en fam., bierbottelkn.. Prinsengracht 45a; J. J. Bal, juffr. in de huish.. Verdamstraat 42; D. van Beek. dienstb., Botermarkt 2; J. G. van Beek, modiste. Botermarkt 2; N. van Beelen, dienstb., Witte Singel 71; J. de Koning Bennink en fam,, H. Rijndijk 278; L. A. van Berge Henegouwen, tandtechn., Schelpenkade 47; G. A. Besier, Groenhovenstraat 8; W. Betram. dienstbode. Burggravenlaan 4; E. H. T. Bik. Witte Singel 92; C. M. v. d. Bogaard, dienstb., Witte Singel 70; M. Bos, Rapenburg 112; J. P. Bosman. N. Rijn 10; P. Bout, fotolithogr.. RiJnsb. weg 99; E. Bouw huis, Hoogewoerd 8; C. C. M. Broeken. Da Costa- straat 46; M. J. van Buuren, ass. leeszaal, T. Sicgcnbeekstraat 22; W. Currie, BilderdiJkstraat 4; H. Dicderlk, 1.1. instrumentm., R. en Schie- kade 3; R. Diederik, ld. ld.; D. J. Dubbelaar, Aloëlaan 42a; B. D. Eerdmans en fam.. Plani» soen 71; W. van Es en fam mach. K.P.M., v d Waalsstraat 25; E. C. Ets, Noordeinde 39; E.'E*. Evers, J. v. Goyenkade 22; J. L. Goddyn en fam.' slager, Utr. Veer 27; W. J. van Gulik, J. van Goyenkade 7; G. Halbertsma, Roodborststraat 53; Raden Mas HanindiJopoestro. Roodenb. straat 14; F. Hooi, H. de Grootstraat 14; M. D. Huge, leerares, R. en Schiekade 11; H. S. van Iterson] slager, Sumatrastraat 42; A. C. Jansen, ver pleegster. Rijnsb. weg 10; A. Jansen, buffet- juffrMorschweg 38; S. M. Jutte, Steenstraat 55a; M. C. M. A. Kaijser. Noordeinde 50; Kho Boen Tong. W. Rozenstraat 4Ga; Kho Kie Bo, Plantsoen 15; L. L. Kirchmann, doktersass., Rijnsb. weg 10; M. F. Klaassen, ongedipl. verpl., Plantsoen 25; J. Kluijt, dienstb.. Haagweg 44; W. Kooij. 1.1. instr, maker. Lokhorst.straat 16; A c. M. Kortmann. Noordeinde 50; A. Kralt, dienst bode. Hooigracht 86a; R. C. Krooshof. Roodenb. straat 30; P. Kuivenhoven. dienstb., Ger. Dou- straat 57; M. M. A. de Vrind-Lamboo, De Sitter- laan 73; A M. Latif, Korevaarstraat 8a; c. J. van Leeuwen, dienstb Langebrug 79; M. H vari Leeuwen, Waardgracht 44; Lie Oen An, Schel penkade 41; K. Loeb. vertegenw.. Breestraat 161; P. Lopez Cardozo. arts, Witte Singel 82; E. Luijt- jes. Rijnsb. weg 62b; J. A. Mamahit en fam., douaneambten. M.V., Stationsweg 2; D. van Manen, theeplanter. Morschsingel 5; A. T. H. Manhoudt. Montessorileidster, Zoeterwoudsche Singel 8; M. de Vlnk-Matuschofsky, J. Lievonstr. 15; H. E. Meijer en fam,, schoolhoofd m. v., Oude Singel 68; Raden A. Poeradiredja, W. Rozenstr. 24; M. Poernomo en fam.. Schelpenkade 42; H. Questroo, electricien, v. d. Waalsstraat 25; W. Ridder van Rappard, majoor inf., Marislaan 39: C. E. Reiman, W. Rozenstraat 56a; S. Richter en fam.. arts, Fagelstraat 20; C. M. C. J. Bakx- Ritman, Garenmarkt 6a; E. Roest. J. van Goyen kade 2; T. de Rook. gymn. leerares en masseuse, Mariënpoelstraat 19a; M. W. A. Ruigrok. Coorn- hertstraat 48; G. C. A. Rutten, bediende, Lorentz- kade 52; J. Rijsbergen, dienstbode. Donkersteeg 19; F. A. Sandkuijl. Rijnsb. weg 187; A. van Sloo- ten en fam., constr. werker. De Genestetstr. 26; J. J. Smith, trompetist. Doelengracht 1; C. P A. Stapels en fam., empl. C.P.I.M.. Zeemanlaan 29; C. Questroo-Swanenburg. v. d. Waalsstraat 25; H. L. Tactor. bedr. leider, Steenstraat 19; L F. The. H. de Grootstraat 7; C. J. van Tol. etaleur, Haarl. weg 45a; L. van Tijn en fam., chef mode zaak. Tib. Siegenbeeckstraat 7; J. C. Verhoeven, broodbakker. Haarl. straat 8. P. Verkaart, Morschsingel 5; B. J. Vinju, hulp huish.. De Sit- terlaan 62a; M. van Welie. Coornhertstraat 33; H. Groeneveld-Weringa. Wasstraat 23; W. We- ringa, Wasstraat 23; H. A. J. M. van Woerden, leeraar HBS. Witte singel 2; P. A. de Wilde, amb tenaar ter secr., Lijsterstraat 8: D. van der Wis sel. Rapenburg 85; G. M. Zaalberg. 11. verpleeg ster. Zoetenvoudschesingel 24; H. Zandbergen en fam.. timmerman. Mariënpoelstraat 7; A. van Zon, dienstbode, Kam. Onneslaan 22. VERTROKKEN: P. Ardiaanse. Rotterdam. Wolravenstraat 17a; E. Kragt-Albrecht, Zoeterwoude, F 7; D. van As en fam.. Zoeterwoude. F 7; C. C. Baljé, Den Haag. Piet Heinstraat 72; H. J. Bartelsman, Zoeterwoude, F 7; J. Besselink en fam., Vorden, A 6c; J. M. Bierens de Haan, Bloemendaal, Slingerweg 2; G. M. Blom, Oegstgeest, Ch. de Bourbonlaan 8; T. de Boer, Oegstgeest, Emma- laan 107; F. Boers, Hellendoorn, Meijboomstraat 2; E. Boomsma, Voorburg, Ln. van N O. Einde 161; H. J. Bosch, Amsterdam. O. Spiegelstraat 6; A. Brandsema, Haarlemmermeer, Reigerstraat 63; J. J. P. Brinkman en fam., Oegstgeest, Geversstraat 81; C. L. D. C. Bruins, Wassenaar, Konijnenlaan 42; T. Burgij, Hillegom, Stations weg 156; G. A. Catalani, Den Helder, Binnen haven 49; A. Cohen Tervaert, Amsterdam, Or. Nassaulaan 20; S. Dekker. Haarlemmermeer, Kruisweg 895; W. H. Dekker. Wassenaar. Kat- wljkscheweg 33: G. H. Deutschendorf. Hagen Haspe (Dl.). Enneperstraat 3; W. H. Dollekamp, Hilversum. Couperusweg 24; C. Donk. Ooster hout, Haasdijk 79; J. C. van Dorp. Baarn. Nas saulaan 45; G. van Drimmelen. Amsterdam, Reguliersgr. 74; J. van Eek, Oegstgeest, Endeg - straatweg 5; A. M. Eilering. Bloemendaal. Mau- ricialaan 21; G. van Empel, Den Haag. Bo^oom- straat 6; B. Evers. Arnhem. Ln. v. Klarenbeek 42; H. P. van Gastel. Wouw, Spellestraat 47 of 48; L. C. Gerrtisen en fam.. Amsterdam, Nieuwen- dijk 188 hs; A. L. J. van Gestel en fam., Tilburg, J v. Akenstraat 13; S. E. E. van Gilse, Huizen N.HNaarderstraatweg 286; G. A. Gooszen, Oegstgeest. Emmalaan 105; D. M. de Graaf. Arn hem. Walburgpl. 18; G. Groen, Nijmegen, Timor- straat 1; L. H. Grutterink. Den Haag. v. Bleis wijkstraat 179; H. E. Haan. Den Haag. C. de Wittlaan 2; A. Hageman. Rotterdam, Henegou werlaan 72; P. van der Haven, Ter Aar, Kerk buurt B 65; A. Heertje en fam.. Den Haag. Stationspl. 65; R. T. van Hemert. Zoeterwoude, F 7; M. Henrich. Haarlem. Zijlsingel 6; M. Hensel, Wanne Eickel (Dl.); M. G. C. Hermans. Eindhoven. 2e Kruizemuntstraat 36; E. van der Heijden, Eindhoven. Ruusbroeclaan 1; J E. E. Hoeksema de Groot, Den Haag, ten Hovenstraat 34; F. D. J. van der Hoeven. Amsterdam. Quin- ten Massystraat 7; M. E. Hollander, Rotterdam, Mathenesserlaan 464a; J. W. Holleman, Utrecht, Beethovenlaan 17; K. Holsteijn. Zoeterwoude, F 7; A C. Versluys-van Houten, Warmond, Dorp straat B 35a; M. Huismans. Sneek, Grootzand 71; E. J. Jansen, Wonseradeel, Exmorra N. H. Past.; J. de Jong. Den Haag. Ln. v. Meerder- voort 764; H. A. T. van Kampen, Arnhem. Wal burgpl. 18; W. Kantebeen. Hilversum. Franklin- straat 12; M. J. van Kempen. Amsterdam. Lau riergracht 37; C. M. Pardon-Kerkvliet, Gronin gen. R. Feithpl. 11; B. G. J. Kiewe, Schimmelt, B 39; G. Klop, Nw Helvoet, Straatweg C 365; F. J. Klopper. Den Haag, van Lennepweg 5; J. Stuiver-Kok, Den Haag, Laurierstraat 33; E. de Koning, Enschedé, Drienermarkeweg 25: S. Langhout, Schiermonnikoog, Wijk A 44; J. Leder, Den Haag, Laurierstraat 33; E. C. van der Lee, DenHaag. Nw. Parklaan 128; P. A. Lefeber, Won seradeel N.H., Past.; C. P. Leune, Utrecht. Zand- hopschestraat 37; Lie Hong Tjiang, Oegstgeest, Duivenv.straat 53: S. A. Liezenberg en fam. De Bilt. Hobbemalaan 55; E. S. de Lint, Den Bommel, Molendijk B 17; A. M. E. Mandersloot, Groningen. Zuiderdiep 102a; G. W. van Mastrigt, Amsterdam, Verhulststraat 166 boven; J. van der Meer en fam., Bussum. Verl. O. Bussumerweg 17; P. Meerburg, Katwijk, Caligulastraat 1; B. E. de Menthon Bake, Amsterdam, Keizersgracht 505; B. J. van der Meij, Woerden, Zandwijksingel 22; K. S. van der Meij, Boskoop, Zijde, p a. de Rijk: J. de Meijer, Delft, M. Trompstraat 30; M. E J. Stouten-Minke. Leiderdorp. Zijllaan 1; G. L. van Oosten Slingerland, Rotterdam. Pr. Julianalaan 62; F. Pardon. Groningen. R. Feithpl. 11; A. C. Peters en fam.. Voorschoten. Tramstraat 2; J. H. Polhuijs, Maassluis. Pateijnstraat 26; A. G. Portier. Haarlem. Prinsessekade 12; E. B J. Postma. Schiedam. Oostsingel 27; H. A. Raywood, Den Haag. Houtmanstraat 50; M. van Riet, Geleen, Ringevenstraat 3a; H. R, Ringenberg, Amsterdam, Reestraat 22 II; B. M. de Roo de la Faille, Den Haag. Danckertstraat 34; M. Roosen daal. Bergen N.H.. Kanaaldijk 33; H. J. Roscam Abbing, Amsterdam. Leidschegr. 56; H. van Ros senberg. Ter Aar D 146, Korteraar; N. A. Schmidt, Hilversum. Boschlaan 1; A. Schram de Jong. Middelburg. L. Noordstraat 48; A. L. Schuiling. Den Haag. Frankenstraat 46; C. Sloos, Lisse, Heereweg 447; C. J. Smit. Oegstgeest. Zandlaan 13; A. Soer. Leiderdorp. Hoofdsti. 49; G. H. Stipdonk, Hillegom, Rijksstraatweg 69; H. C. E. M. van der Stok, Rijswijk Z.H.. Wil- helminalaan 28; J. Stouten. Leiderdorp. Zijllaan 1; F. J. M. L. de Tollenaers, België: B. Veenstra, Haarlem, H. Janszweg 23; H. van der Vegfe. Batavia N.I., Noordwijk 18; T. W. Veldman en fam., Soebang N.I.; K. Venema. Den Haag. Loos duinen. Willem III-straat 34; J. A. A Verkerk, Rotterdam, Rozenburglaan 106; C. H. J. Verver, Bennebroek, Straatweg 101; A. H. N. Verweij, Wassenaar, Acacialaan 14; J. M. van der Vlugt, Wassenaar. Papenweg 2; M. E. Voorn. Hoorn, Achterom 15; J. J. van de Wall. Den Haag, Nicolalstraat 3; M. I. Wassilowsky, Den Haag, v. Speijkstraat 42; M. J. Kuiper-Weijtenburg. Warmond, Heerenweg A 79; N. G. van der Wilk, Soerabaia N.I.; M. H. Willink. Den Haag. J. y. Nassaustraat 121; F. M. Wolfson. Nijmegen. St. Annastraat 271; N. Zegers de BeJJl. Epe Gld., Delleweg 't Zevenbergje; E. E. F. Zweers, Den Haag, Lindestraat 16. 9—3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10