Uit de Rijnstreek M IIEIDSCH DAGBLAD - Tweede Biad Vrijdag 8 September 1939 De Opening der nieuwe Herv. Chr. school /UIEEP/ TJIISfEM LAND- EN TUINBOUW MA1KT HRItHTW ^I ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacob Cornells, Z. van Pieter Engel Oudejans en Johanna Cornells van Riel Everdina Antonia, D. van Gerard de Ridder en Teuntje Sampiemon Johan Cornells. Z. van Gljsbert Koster en Adrlana Buis Willem. Z. van Eimert Verhagen en Christina Wilhelmina Snel Bertus, Z. van Jan Oskam en Marga- rethe Christina Nieuwenhulzen Willem Hen drik, Z. van Arenda Zoutman en Wilhelmina Bruines. Ondertrouwd: Johannes Kesting 29 j. van Leimulden en Pieternella Jacoba de Graaf 24 j. - Pieter van der Helden 29 j. van 's-Graven hage en Marytje Adrlana van 'tWoud 28 j. Gehuwd: Bartholomeus Adrianus Franciscus Pannebakker 28 J .van Hazerswoude en Ma thilda Johanna Maria Hoogeveen 23 j. Arle d. Zwan 29 j. en Elisabeth Geertrulda Ern- rtemoud 24 j. Overleden: Johannes van Egmond 56 j., we duwnaar van Maria Anna de Heij. Loop der Bevolking. Gevestigd: Arie Koster en gezin, Vlnkebuurt 42 Wed. C. de Hel)Bronsgeest. N. Nassau- straat 8 Sophia J. J. Zwaan. Oudshoornsche Weg 92a Mattheus H. Seppen. Hortensiastr 49 Anthonia van Velzen, Hortensiastraat 49 - Laurens A. van der Meer, Rietveldsche Pad 2 Johan de Wit en gezin, Raadhuisstraat 117 Martinus H. Schroven en gezin. Celebes- straat Corelis IJ. Ponsioen. Van Mandersloo- straat 40 Wed. E. M. BolGijsen berg, Raad- hulsstraat 215 Anna de Wit. Rozenstraat 24 Petrus J. M. Liinneman, Stationsstraat 5 Teunis Griffioen, Steekterweg 4 Hayo H. de Vries, Hooftstraat 53 Jan Bulk, Van Reede- straat 36 Jacobus S. Deurloo en gezin. Dr. Lovinklaan 11 Jantje Jongbloed, Hoorn 17 Maria P. van der Sluis, Visserstraat 2 Petronclla J. van der Sluis, Visserstraat 2 Johannes Nijlbrief en gezin. Zaalbergstraat 35 Jannetje Jansen, Bruggestraat 7 Wilhelmina Boer, Mauritsstr. 29 Hendrik van Kooten, Julianastraat 27 Jan Cornells Mak. Prins Hendrikstraat 43 Wed. G. G. Verkerk— Arijsze, Jongkind Coninckstraat 19 Jan den Hartog. Noordeinde 71 Theodorus J. van der Zon, Hoorn 79. Vertrokken: Naar Rijnzaterwoude, Carl L. v. Vliet. Leiden. Kamerlingh Onneslaan 13. Marie C. C. Hoogeveen Koudekerk a. d. Rijn. B 184, Aleida Reumerman Zwammerdam, Van Tolstraat C 60. Cornelia M. v. Leeuwen - Woubrugge, Zuideinde B 33. Ingetje Kelder man Leiderdorp, Dr. de Bruinstraat 40. Wei- leke Kwik Utrecht, Burg. Reigerstr. 37. Jo- hai ïes P. van der Loop Groningen. Station straat 3. Frans van den Berg en gezin 's-Gravenhage. Van Kempstraat 110. Evert je v. Dijk Wassenaar, Papeweg 2. Cornelia W. Zirkzee Rotterdam. Dordtschelaan 45s. Anna Rebel Delft. Molukkenstraat 2, Leonardus C. van der Burght Utrecht, Willem v. Noort- straat 29bls, J. B. van Zwieten Woubrugge, Maria C. de Vogel Wassenaar, Rijksstraat weg 500, Johannes C. de Roos Wassenaar. Schouwweg 78, Juliana OriJ Ermelo. Soerelse Wissel 128. Cornells Schut en gezin Am sterdam. Westerdokdijk 44. Maarten v. Leeu wen Haarlem. Delftstraat 1-zwart, Anthonius J. Revers Dordrecht, Sophiastraat 22, Engel Valkhof Amstelveen, Bovenkerkkade 47. Pe trus J. van Zanten 's-Hertogenbosch. Fre- dcrik Hendriklaan 2, Johanna J. Penders, Venlo. Roldenkerkeweg 463. Geertruida M. van der Putten Amsterdam, Beursstraat 7, Jan H. van 't Wout Amsterdam. Kunderstraat 58, ■I Dirkje Koren Delft. De Vrlesstraat 4a. Pieter Slingerland Hilversum. Chrysanten- rtraat 54. Martyntje de Vos Voorschoten. Letdschcweg 273. Johannes M. van der Valk Amersfoort, Scheltemalaan 11. Dirk Eisinga, - 's-Gravenhage, Koningstraat le. Betsje de Groot Haarlemmermeer, Vijfhuizerdijk 11. Jacobus H. van der Horst Hoverhof (Dl.). Hendrikus A. Oosterman Amsterdam. Over toom 235, Antonia Oosterman 's-Gravenhage. kamp Waalsdorp. Christlnus van Ommeren Renkum. Utrechtscheweg 57. Ingetje van der Bijl Nieuwkoop. Zuideinde 46, Jan Wingelaar - Bergen (L.), St. Josefhuis. Hendrika Bos- han Oegstgeest. Burg. van Griethuizenplein 8. Gerda M. van Gils Bodegraven, Noord- Etraat 14. Bernardus J. Balvert Amersfoort. Darchman Wijtienslaan 55. Johanna M. Reerink - Leiden, Rijnsburgerweg 102. Anna M. Kok Waddinxveen, Nesse 19. Catharina Slingerland, geb. De Pater Amsterdam, Beethovenstr. 131e. Adriana Domburg 's-Gravenhage, Prinsegr. 180. Cornelia W, Domburg Bergen. N.-H., Jan Oldenburghlaan 34, Bouwe F. J. v. Zeijl Rot terdam, Bergweg (Gem. Ziekenhuis). Cornelia D. van de Kreke Lisse, Kanaalstr. 49, Willem Verboom Lelden, Lorentzkade 52, Gerarda C. A. Rutten; Gouda. Crabethstr.. Petronella E. M. Rutten Den Haag, Schalburgerweg 7P. Bertus v. d. IJssel en gezin Nieuwkoop, Zien- deweg C 47. Jacob Kaptijen Den Haag, Ge- nestetlaan 246, Joh. P. Lekkerkerker en gezin - Leiden. Heerengracht 20, Hendrika van Zwie ten Bodegraven, Kerkstr. 41, Prijna A. van Egmond Wassenaar, Langstr. 109. Emma A. Kemp Leiderdorp. Hoofdstr. 94. Lodewijk J. v. Stralen Amsterdam. Pr. Hendrikkade 23, Jantien Geerlings Hazerswoude, Rietveld, p.a. C. de Blanken Idem p.a. J. de Groot, Peterus H. Pouw Amsterdam, 2de Oosterparkstr. 125, Alida Veltman Schiedam, Fr. Halsplein 23a. Anna C. v. Bokkum Hazerswoude, Voorweg 19, Mathilda J. M. Hoogeveen Doetinchem, Albert Bernardus Dekker Waddinxveen, Zuidkade 12, Hendrikus J. Dulsterhof Heem stede, Seminarie Hageveld. C. IJ. Ponsioen Leiden. Haagweg 47. Agatha Th. Klarenbeek Idem, Sophia M. Klarenbeek Den Bosch. St.. Jorisstr. 11. Herman J. v. Leeuwen 's-Gra venhage, Koningin Emmakade 68, Jansje Mulder De portretten der oud-burgemeesters in de Raadszaal. Reeds verschillende malen heeft in den raad speciaal de heer H. v. Kleef er op aangedrongen, dat de portretten van de oud-burgemeesters Visser en dr. Lovink, in- plaats van in de gang, in de raadszaal zou den worden opgehangen. Gelijk gemeld, tnaakte hij hiervan in de voor-laatste ver gadering een voorstel, dat aangenomen werd. Nadat inmiddels de portretben van een andere omlijsting werden voorzien, zijn zij in de Raadszaal opgehangen. Zwemdiploma's. Na gehouden examen slaagden in Al- Phens Zwembad voor het diploma A. de Dames; Annie Blaauw, Annie v. d. Veer, Joke van Hooff, Jo Sap, Coba Hoornweg, Jannie Hoornweg, Annie v. d. Velden, Ans Endedijk, Rie Besemer, Alic Besemer, Lies v- d. Kruk, Stien de Bruin. Stien Pasdeloup, Mien Hakker, Gerda Buddcnberg, Marietje Dilleman, Sjaan v. Driel, Tjezke Wilkens, Sjaan Slootweg, P. v. Buuren, W. van Gent, D. Voorkamp, A. Mortier. J. Stolk, A. Ize- bout. Bertha van Driel, Marie v. d. Neut. Alle v. d. Meent, Jo Laros Pdr., Gre Raap horst, Ena van Muiswinkel, ld. Stokhuyzen, Ponsioen, M. Kaltenecker-Kouwer, Cathrien Doedens, Jannie v. d. Broek, C. M. Dusos- wa- de Bruyn, Dina Kamper, Marie Bin nendijk. Eva Nieuwenhulzen, Sjaan Kas- telyn, Nel van Gent. De examen-commissie bestond uit: Mevr. A. Korver. Mevr. J. C. Waardenburg de heer G. Kaltenecker. Dit seizoen werden niet minder dan 172 diploma's uitgereikt voor afgelegd examen zwemmen; een record cijfer! BOSKOOP. GEEN ROOSKLEURIGE VOORUITZICHTEN. Orders worden geannuleerd. Men schrijft ons uit Boskoop: Boskoop, dat toch reeds in den hoek zit, waar de slagen vallen, krijgt door den thans Ingetreden oorlogstoestand in het buiten land wederom een gevoeligen klap. De door de handelaren in het buiten land geboekte orders, voor de levering van boomkweekerijproducten in het a.s. najaar worden voor een groot gedeelte afbesteld. B. en W„ enkele raadsleden, de kerkelijke colleges, de bestuursleden en de leden van verschillende plaatselijke vereenigingen, hoofden van scholen uit naburige gemeen- NIEUWKOOP. Burgerlijke stand Geboren: Clasina. D. van C. van Wengerden ten, en voorts talrijke belangstellenden. De en H. J. Vonk Wilhelmina Martina, D. van bede bij de eerste steenlegging uitgespro- J. Schutter en W. Wahle. ken, dat er geen oorzaak zou zijn, dat de verdere voltooiing voor korteren of lange- ren tijd zou moeten worden onderbroken, is wonderbaarlijk verhoord. Want nauwlijks was de school voltooid, of de mobilisatie kwam, waardoor ook dit werk in zijn af werking zoo gemakkelijk vertraging had kunnen ondervinden. Spr. dankte den heer inspecteur hartelijk voor zijn volkomen me dewerking en zijn adviezen om deze nieuwe school te krijgen, zoodat wij zelfs een school met 4 lokalen hebben gekregen. Eveneens is hij zeer dankbaar voor de spontane me dewerking van den burgemeester met de wethouders, op wier voorstel de raad met alg. st. de gelden benoodigd voor den bouw toestond. Den architect, den heer J. Dekker, dankte hij ten zeerste voor het mooie plan Geboren: Comelis Johannes. Z. van Jan van der Hoorn cn Elisabeth M. G. Voortman Theodorus Petrus Hyacinthus. Z. van Petrus Anthonius Hoogervorst en Theodora de Haan. Overleden: Martinus Lijs 72 j. Sijmen Boe dat hij heeft ontworpen, en dat hij kunst- kesteijn 92 J.. weduwnaar van E. Janzweet zinnig in dit schoone bouwwerk heeft neer- Cornelia Hogendorpr 9JJ. gelegd. OUDE-WETERING. Het Prov. Kerkbestuur van Gelder land heeft tot de evangelie-bediening in de Ned Herv. Kerk toegelaten den heer B. J. Geerling, candidaat aan de Rijksuni versiteit te Groningen. TER AAR. Burgerlijke Stand. Ook dankte spr. vriendelijk de aanne mers. de heeren Schellingerhout van Bent huizen en den opzichter den heer Van der Sterre, die echter in verband met zijn mi litaire plichten afwezig is. Geen der mede arbeiders wil spr. vergeten, van de bouwers van het ruwste tot het fijnste werk toe, Hierdoor zijn tevens de kleine kweekers (W3ardoor met aller medewerking dit keu-' ten zeerste gedupeerd, daar reeds door hen verkochte producten aan de handelaren eveneens te niet worden gedaan, zulks op grond van een gemaakte overeenkomt. Ook de werkloosheid neemt thans sterk toe. daar vele .werkgevers over zijn gegaan tot ontslag van het los personeel. Voor Zondag 10 September zal de Zon dagsdienst worden waargenomen door dr. A. S. Kater, telef. 38. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Lcendert, z. van H. E. Molenaar en P. M. Schouten Willem, z. van J. van Eijk en L. Hoogendoorn Hendrik, z. van F. Koning en A. Hoogendoorn Arie. z. van M. v. d. Haven en P. J. van Noord Franciscus Joannes Bartholomeus, z. van B. van Velzen en C. J. Stolwijk. Ondertrouwd: H. Bergsma, 26 jaar en P. Oudshoorn. 19 jaar. Overleden: Catharina van Duuren, 4 jaar. Loop der bevolking. Gecvestigd: E. Plomp, huishoudster. Meije 59 W A. Renes, los werkman. Buitenkerk 15 A. Vermeulen, zakkenhandelaar. Emmakade 114 J. S. Klarenbeek. dienstbode. Noordzijde 54 N. B. Balvert, betonwerker, Noordstraat 14 J. de Blanken, slagersknecht, Wilhelminastr. 38. Vertrokken' A. Treur, naar Nieuwer Amstel. Legmeerdijk 23 W. Brünneman, naar Duitsch- land E. Gartner, naar Duitschland A. H. Hagendor!. naar Duitschland G. F. Hagendorf. naar Duitschland J. de Jong. naar Amerika F. H. Speekman, naar Duitschland E. van Suncun, naar Duitschland G. Dam. naar Assen Oosterhoutstraat 12 A. v, d. Berg. naar Was senaar, Storm van 's Gravenzandeweg 80 J. G. v. d. Poll. naar Zwammerdam C 86 M. Jansen, naar Baarn. Penstraat 17 T. Griffioen, naar Alphen a. d. Rijn. Steekterweg 4 Z. Goedhart en gezin, naar Alphen a. d. Rijn, aan boord. Het Chr. Militair Tehuis. Het Chr. Militair Tehuis, dat aanvanke lijk alleen scheen uit te graan van den Herv. Kerkeraad, daar deze en speciaal zijn voorzitter ds. Klüsener er den stoot toe had gegeven, zal toch bij de verdere organisatie in stand gehouden worden door een comité uit de verschillende Prot. Chr. gezindten. De belangstelling blijft er zéér groot; men denkt al over uitbreiding. De Luchtbeschermingsdienst. De Luchtbeschermingsdienst is thans uitstekend georganiseerd. Nacht aan nacht wordt door een tweetal vrijwilligers een luister- en waarschuwingspost betrokken in het gebouw der Radio-Centrale, van waar men onmiddellijk de verschillende diensthoofden enz. kan bereiken, wanneer luchtgevaar zou zijn ontstaan. In den rumoe rigen nacht van Zondag op Maandag, toen de geheeled ienst was gealarmeerd, is een uitnemende oefening gehouden, om te zien of alles goed georganiseerd was. De erva ringen zijn thans in overleg met den mili tairen commandant besproken. De mede werking van den directeur der Radio-cen trale is van buitengewoon groot nut. Thans zijn de nieuwe sirenes aangekomen, ge plaatst en geprobeerd. Het geluid is niet over-krachtig. maar sterkere zijn momen teel niet te bekomen. Een sirene staat op gesteld op den toren der Ned. Herv. Kerk, de andere op de garage van den heer Bruijnen. De beide schuilloopgraven zijn thans ge reed gekomen, voorzien van een zware be schutting van zandzakken en zand, waarna het geheel met graszoden is belegd. Een der publieke schuilkelders, aan de le Coul- trestraat Is thans klaar, aan de andere wordt stevig gewerkt. Op de Rijnkade geraakte de kleine W., die op een schip wilde stappen te water. Door een broertje, dat in de buurt was kon het kind worden gered. De Evangelisatiekring „Bodegraven", die verleden week door het in gebruik zijn van het Beursgebouw door de militairen, niet vergaderen kon, heeft thans beslag ge legd op het woonhuis Noordstraat 54 en zal daar voortaan de diensten houden. HAZERSWOUDE. REDE VAN DS. P. L. KIEHL. Nadat 's morgens de vlag van de nieuw gebouwde Herv school was geheschen. heeft de voorzitter der schoolvereeniging, ds. P L. Kiehl 's middags in het lokaal „Salvatori" een wijdingswoord gesproken. De belangstelling voor deze plechtigheid was groot. Nadat ds. Kiehl gelezen had den lOOsten Psalm en voorgegaan was in gebed, H__.merkte spr. op dat er nauwelijks 5 maan- Wneke van Vliet, Geesje v. d. Vliet. Ineke den liggen tusschen den dag van de eerste Burgers, Johanna v. d. Helm, Geetje Cars- steenlegging en den dag, waarop de nieu- Ihis. Lenl Stehouwer, Reinlc Sprey. Chris- we school in gebruik kan worden genomen, '■en Sprelj. Linie Swama, Gre Westmaas. Met groote voldoening constateerde hij de Mriana Plomp. I aanwezigheid van den inspecteur van het rig resultaat is verkregen. Prachtige beplantingen zijn aangebracht bij de school, welke staat in de nieuwe wijk der gemeente. Spr. was zich bewust, dat het schoolbestuur er voor had te zorgen, dat de school met haar omgeving waarlijk een sieraad in de gemeente zou zijn Aan den heer M. J. Ravensberg, krachtig bijgestaan door vele andere kweekers, die belangloos plantenmateriaal en werk geleverd hadden, is het te danken dat alles tot een waarlijk keurig geheel geworden is, wat de trots der gemeente mag zijn Tenslotte sprak de voorzitter het hoofd der school, den heer M. Jansen toe, alsmede het schoolpersoneel. Geroemd werd de toe wijding van het hoofd der school, die, niettegenstaande een onaanzienlijk en on gezellig schoolgebouw, met zóóveel energie de school tot bloei heeft gebracht. De school heeft haar opkomst en sympathie ln de ge meente aan hem te danken, zoodat spr. overtuigd is, dat deze dag ook voor hem een groote feestdag ls! Maar boven de lof, die toekomt aan menschen, aldus eindigde ds. Kiehl, staat de lof dien wij vóór alles toebrengen aan God Wat de Levieten uitriepen op een plechtigen bededag in de dagen van Ella, dat spreekt hij hen nu na: „Staat op, looft den Heere uw God, van eeuwigheid tot ln eeuwigheid, en men love den naam Zijner heerlijkheid, die verhoogd is boven alle lof en prijs." Hierna voerde de burgemeester het woord die aangename herinneringen aan het ver loop van zaken had. Voorts spraken de inspecteurs voor het L. O en voor het Volksonderwijs, de heer Van der Mast, hoofd der Herv, school van Boskoop, vroe ger onderwijzer alhier, de architect den heer Dekker, ds. Binsbergen van Koude kerk, ouderling Jac. de Kort, en ten slotte de heer Jansen. Nadat ds. Kiehl alle sprekers had dank gezegd en staande gezonden werd Ps. 103 1, verzocht hij allen de nieuwe school te gaan bezichtigen. Nadat op verzoek van den voorzitter, de heer Jansen met een toepasselijk woord de schooldeur ontsloten had, sprak ds. Kiehl de volgende wijdingswoorden' „Dit schoolgebouw gesticht door den ker keraad der Ned. Herv. Gemeente, alhier, moge onder 's Heeren onmisbaren zegen dienstig zijn om de kinderen van ons volk bij te brengen, behalve de kennis die noo- dig is, om hen te doen zijn nuttige leden der maatschappij, de kennis van de vreeze des Heeren. die het beginsel der wijsheid is. Hiermede wijd ik het tot Zijn Heiligen dienst." Daarna had de bezichtiging plaats van de school, die inderdaad onze verwachtingen heeft overtroffen. In de school werden het schoolbestuur verschillende fraaie en nuttige geschenken aangeboden, waarvoor de voorzitter zijn harteüjken dank uitsprak. De Luchtbescherming. Onder leiding van het hoofd der lucht bescherming, den heer J. Dekker, tevens commandant der brandweer, vond een oefe ning plaats, waarbij de motorspuit uitrukte geheel bemand met personeel, voorzien van gasmaskers. Nadat de maskers uitgereikt en opgezet waren, werd naar het spuiten huis gemarcheerd, waar spoedig de motor spuit, bezet met de bemanning voorzien van gasmaskers, de Dorpsstraat, den Voor weg en Hoogeveen afreed, om vla den Pro vinciale weg terug te keeren. Was eerst „het zicht" door het masker eenigszlns belemmerd, spoedig was men er aan gewend. De ademhaling kon „bijna" normaal plaats vinden. Eenigszlns anders werd het, toen bij de eerste tochtsloot ln den Provincialen weg gestopt werd, om een kleine oefening te houden. Het verrichten der werkzaamheden bleek heel wat ver moeiender mèt gasmaskers, dan zonder masker te zijn. Toch was het geheel een mooie" oefening, die vlot verliep. Gehuwd. M. J. Kennis 21 j. met C. A. van der Vlugt 20 .1. P. C. van der Meer 28 J. en G. C. M, Valentyn 25 J. J. van der Boom 26 J. en P. E. Verboom 25 J. P. J. M. Bo- gaards 32 J. en W Hegeman 22 j. J. J. Meijer 29 J. en P. Kerkvliet 24 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. Kalshoven van Woubrugge A. M. van Leeuwen van Aalsmeer M M. Oostdam van Zevenbergen C. de Bruyn van Voorburg P. van der Haven van Leiden M. van Rossenberg van Leiden. Vertrokken: A. C. van Dykhuizen naar Voor- ourg Cl. A. Bontje naar Oegstgeest Cl. Ant. van der Vlugt naar Uithoorn G. Blon en echtgenoote naar Alphen aan den Rijn G. C. M. Valentyn naar Alkemade P. E. Ver boom naar Bodegraven W. Hegeman naar Rotterdam J. J. Meyer naar Nieuwveen P. Kerkvliet naar Nieuwveen Cath. van de Pol naar Middelharnls. NAGEKOMEN. My. Nederland TJIKANDI. thuisr., 7 Sept. van Port Soudan TARAKAN, uitr., 6 Sept. van Sabang. Kon. Ned. Stoomb. Mij. MARS, 7 Sept. van R'dam te Lissabon BREDA vertrekt 8 Sept. van Amsterdam naar Chili. Silver-Java-Pacific Lyn MADOERA. 7 Sept. van New-Orleans te Kaapstad. HollandAmerika Lijn MAASDAM, uitreis, pass. 8 Sept. Vllssingen van Antwerpen. Rott. Lloyd SITOEBONDO, tthuisr., pass. 7 Sept. Perim KOTA INTEN. vertr. verm. 9 Sept. van Batavia naar R'dam. Ned.-Ind. Tankstoomboot Mij. HERMES, R'dam naar Constanza, 8 Sept. uit den N.- Waterweg. Diverse Stoom va art berichten WICKEN- BURGK, 6 Sept. van Jersey naar R'dam BATAVIER V. 7 Sept. 5 uur 15 nam. van R'dam te Gravesend BARENDRECHT, 7 Sept. van Corpus Christi te Queenstown DORDRECHT, 2 Sept. te Baton Rouge; wacht op orders WOENSDRECHT, 1 Sept. van Constanza te Triést v.o. ALK ADI, R'dam naar Tandjong Priok. 8 Sept. uit den N.- Watcrweg CATHARINA en NOORD STAD. m,s.. 7 Sept. te R'dam GRADA. m.s. 7 Sept. te Vlissingen AVANTI. m.s.. 7 Sept. van Southampton te Antwerpen DUURS- WOLD, m.s.. 7 Sept, van Harlingen n. Gro ningen ANTILOPE. m.s.. 7 Sept. van Am sterdam naar Groningen PAN. 9 Sept. van Omega te Amst. verwacht BART. m.s., 3 Sept. van Halden naar R'dam GRUTTO. 8 Sept. van Londen te R'dam KARANAN, m.s.. R'dam n. Engeland. 8 Sept. uit den N.- Waterweg FRISO, m.s., 7 Sept. van Lim- fjord naar Holland. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Jacoba, D. van P. Breedveld en A. H. Cammeraat. Ondertrouwd: P. de Bruin en C. Roggeveen J. van Otterloo en W. Pille. Gevonden: een wieldop van een auto op het politiebureau, 2 huissleutels. In het zwembad zijn verschillende voorwerpen achtergebleven, welke te bevragen zijn bij den badmeester. Wegens huwelijk heeft de wijkzuster G. van der Loo. werkzaam bij het Groene Kruis in deze gemeente eervol ontslag aangevraagd. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Nicolaas, z. van Adrianus Theodorus Weerdenburg en Elizabeth Antonia Beens. Overleden: Catharina Hoogervorst. 57 jaar, LEIDEN. 8 Sept. 1939. Veemarkt Aangevoerd' echtgenoote van Kornelis Freyee. 21 stieren 210—280. 56—62 ct, per K.G. <schoon Tot onderwijzeres aan de R.K. School gew.), handel kalm; 98 kalf- en melkkoeien voor UL.O. alhier (Hoofd mej. W. M. Leli- l?0—280, Lvl.; 117 varekoeien e.a, 120—210. iets VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag: Ik heb een Bougainvilleau. Hoe is da behandeling hiervan? Mevr. v. S. te L. Antwoord: Het is niet goed de bloeiende plant in de volle zon te plaatsen, vooral nieu binnenshuis. Wel goed is het licht, maar tegen de zon scherm.n Zet den pot eens per week ge durende een kwartier in het water en houdt den grond dagelijks nat. Geef geen vloelmest. Na den bloei doet u goed de plant iets in te korten. Gedurende den winter koel. maar vorst- vrij overhouden en een volgend voorjaar den bovengrond vernieuwen met voedzame aarde. In den winter matig gieten, na de grondverver- sching regelmatig water geven. De plant steeds goed in het licht plaatsen. LEIMUIDEN. Burgerlijke Stond. Geboren: Cornelia Maria, D. von C. J. de Ryk en A. Zevenhoven. Loop der bevolking. Gevestigd: Van Doom, H. Bos Van Nieuw koop. T. A, Koole. geh. met C. Verburg Vertrokken: Naar Voorburg, B. van Velzen Naar Amsterdam ,C, M. van Velzen Rynzaterwoude. J. J. de Jeu en gezin. Naar veld) is benoemd mej. M. C. Dumas uit Bloemendaal. GEMEENTERAAD. De Wet houden,benoeming. De Raad vergaderde. Nadat de nieuw ge kozen raadsleden beëedigd waren, sprak de voorzitter een openingswoord en heette den heer De Kruijf welkom. Met enkele waar- deerende woorden herdacht hij den heer Koning, wiens plaats thans door eerstge noemde wordt ingenomen. Tot wethouders werden, gelijk gemeld, benoemd de heeren J. A. Hoogendijk en M. H. v. d. Poll. Inzake de gemeente-begrooting dienst 1939, werd besloten de post „subsidie Zwem bad Bodegraven" ad f. 50, welke post door Ged. Staten werd bestreden, te handhaven. Door de Luchtbescherming werd wegens meerdere noodzakelijke uitgaven een ver hooging van het crediet met f. 250 ge vraagd. Nadat de heer Edelman had gepleit voor telefonische doorverbinding bij nacht voor de deelen Overtocht en Tempel, ingeval van brandgevaar door bommen in deze tijdsomstandigheden, werd besloten het ge vraagde crediet met f. 400 te verhoogen. Ingevolge de bepalingen der L, O.-wet, werd voorloopig vastgesteld het bedrag dei- uitgaven voor het O.L. onderwijs over 1938, ln verband met de aan de bijzondere scho len toe te kennen vergoeding. Hieruit bleek dat over genoemd jaar deze uitgaven de raming met een bedrag van f. 2 63 hebben overschreden. Besloten werd aan de gemeente Reeuwijk tot wederopzegging toe vergunning te ver- ieenen tot uitbreiding van het electrici- teitsnet in het onder Zwammerdam gelegen deel van den Tempelpolder. In verband met de in den laatsten tijd zoo sterk toegenomen gemeentelijke be moeienissen op schier elk gebied, waardoor de secretarie al langen tijd met werkzaam heden ls overladen en de nog meer "toene mende werkzaamheden der laatste weken, komen B. en W. met het voorstel tot aan stelling van een derden ambtenaar ter se cretarie. Na toelichting door den voorz. en de beide wethouders werd z.hst. het hiervoor aangevraagde crediet toegestaan. Na rondvraag volgde geheime zitting. NIEUWVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Cornelia Maria, d. van W. J. Stokman cn A. M. C. Werneker. Loop der bevolking. Gevestigd: J. A. Noort. van Bergen J. de Vries en gezin, van Amsterdam W. v. Ame- rongen, van Uithoorn. VertrokkenJ. W. M. v. Tol. naar Haarlem. ZOETERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Abraham. Z. van J. Sluiter en E. A. Alexander Overleden: Geertrui Roggeveen 42 j., vrouw van A. Verheul. Loop der Bevolking. Gevestigd: R. Voorneveld van Geldermalsen. Vertrokken: M. Bos Jzn. n. Leiderdorp J. de Graaff naar Den Haa g— J. Havenaar naar Gouda E. J. M. Rijneveen naar Leiden J. A. A. v. Well naar Heemstede M. J. A. v. Winden naar Schiebroek. vlugger; 137 vette koeien 190300. 5280 ct.. t. vl.; 32 graskalveren 2040. z. m.; 24 vette 60 95, 6084 ct.. m.; 140 nuchtere slachtkalveren 412. tam; 300 vette schapen 1824. 3846 ct., t. vl.; 199 weideschapen 1015. iets vlugger; 400 vette lammeren 1014. mat; 22 zeugen 45 70; 350 mestvarkens 2036; 213 biggen 1016, iets vlugger; 3 paarden; 8 veulens 100120. mat; 7 bokken en geiten 38. mat. Kaasmarkt van 8 Sept. 1939 Goudsche kaaa le srt. f.2527, 2e srt. f.2224. 55 part.; Leid- sche kaas le srt. f. 2325. 2e srt. f. 22. 18 part. Totaal 71. Handel matig. AARLANDERVEEN. 7 Sept. Kipeieren f.3.10 3.50 per 100; boter 65 ct. per pond; Leidsche kaas 15 ct. per pond; Goudsche kaas 2122 ct* per pond; handperen per 5 kilo 40 ct. BODEGRAVEN, 7 Sept. Aanvoer 9497 kippen eieren. prijs wit f. 3.804.20, gemengd f. 4.20— 4.50; kuikeneieren f. 2.503.10; eendeneieren f.3.10. BOSKOOP, 7 Sept. Coöp. vereen. .De Bosk, Veiling". Rozen per bos: Pechtold. 1217 ct.; Hadley 15—29 ct.; Briarclif 15—27 ct.: Butterfl" 1218 ct.: Rosalandia 1016 ct.; Florex 1216 ct.; Better Times 1215; Vierlanden 1221 ct.; Edith Helen 1625 ct.; August Noack 1014 ct.; Else Poulsen 2034; Gloria Mundi 2032 ct.: Ellen Poulsen 1426 ct.; Rosa Mundl 20-46 ct.; Queen Mary 1418 ct. Diversen per bos: Chrysanten, gr .bloemig 4060 ct.; idem, klein- bloemig 57 ct.; Physalis Francetti 4 ct.; Cle matis Durandl 10lè ct.; idem. Prins Hendrik, 5060 ct.; idem Mevr. le Coultre 7090 ct. KATWIJK A. D. RIJN. 7 Sept. 1939. Groen- tenveiling. Eigenheimers f. 2.803.20. idem drie lingen f.2—2.20 per 100 K.G. Sla f. 1.50—1.80; Bospeen f. 2.903 70; Kroten f. 0.400.65; Peen p. kist f. 0.30—0 45. LEEUUWARDEN. 8 Sept. Zuivel. Sleutelkaas 1118; nagelkaas 2—11; Goudakaas 820; aan voer 2044 KG. Aanvoer 0/3 5/6 0/12 vaten; commissie 72. - Vereen, van Zuivelmaatschap- pijen: Edammer kaas 20 plus f.1011 per 100 KG., 40 plus f. 17.5018.50; Goudsche kaas 20 plus f.1011. idem 40 plus f. 17.5018.50: vol vette kaas 40 plus f.22—23; broodkaas 40 plus f. 17 50—13.50; Leidsche kaas 20 plus f. 10.50—11. alles per 100 KG. Stemming goed. F.ZN.-noteering voor Friesche kaassoorten. - De F.Z.N.-noteering voor Friesche kaassoorten ls heden te Leeuwarden als volgt vastgesteld (in centen per KG.»Goudsche 20 plus 2021; idem 40 plus 3537; idem volvet 4446; Edammer 20 plus 20—21; idem 40 plus 3537; broodkaas 40 plus 35—37; Leidsche 20 plus 21—22. Stem ming vlug. LEIDSCHENDAM, 6 Sept. Eng. komkommers le srt. f. 2.80—3.70. 2e srt. f. 150—2.20. 3e srt. f.11.30; Gele komkommers le srt. f. 3.50— 4.90, 2e srt. f. 2.50—3.20, 3e srt. f. 1—1.60;: Kropsla le srt. f. 0.701.80; Peen f. 4.50550; Bloemkool le srt, f. 4.90—7.10. 2e srt. f. 2.50—4; Tomaten midd. f22.10 .groote ronde f22.40, 2e srt. f.2; Andyvie per 100 f. 0.501.50; Spina zie per 4 kg. f. 0.080.25; Postelein f. 1.502.30; Snljboonen f.712; Spercieboonen f.815: Prei f. 2.10—2.30; Seldery f. 0.50—0.60; Meloenen f.6—14; Druiven f.7—10. LEIDSCHENDAM. 7 Sept. Het Blessc Paard. Kipeieren f. 3.654.65. Heneieren f3.10 per 100 stuks. NIEUWKOOP. 7 Sept. Aangevoerd 5400 kip eieren. Prijs f. 3.20—3.80 per 100. NIEUWVEEN, 7 Sept. Aangevoerd 1632 kip eieren. Prijs per 100 stuks f. 3.504.50. NOORDWIJKERHOUT. 7 Sept. Veiling ..De EendrachtPronkboonen 0.300.37, Snijboonen 0.601.10. Dubb. heerenb. z. dr. 0.601.65, Enkele heerenb. m. d.r 0.90—1.20, Stamheerenb. z. dr. Voor diploma F. de Dj L O, inspectie Delft, den heer Duchateau, De opbrengst van den hier gehouden N. Weber, Annie Vis, Aartje Roombeek,den inspecteur van het Volksonderwijs, den Speldjesdag ten bate van „Herwonnen Le- postkantoor alhier ingelegd f,3932.17 en B, de Vries, Cor Visser, Ank Swama, Tea]heer Van Malsum, het volledige college van venskracht" bedraagt f.24,26'/,. uitbetaald f. 15657.33. Door een verkeerde manoeuvre met 1.05—1.35. stokheerenb. z. dr 0.90—1.55. Alles per zijn auto reed de heer K. aan de Stations- zak van 10 K.G. straat nabij zijn huls aldaar de sloot ln. VOORHOUT. 7 Sept. Slachtkonynen 0 35— 0.90, De auto ging gedeeltelijk te water en moest slachtkippen 0.40—n 45. jonge hanen 0.25. duiven later met een takel op het droge worden 0 07. eenden 0.35-0-45 per stuk. gebracht. De heer K. kwam mee den schrik ZOETERMEER 7 Sept aangevoerd 8000 st. vrij. eieren Priis kipeieren f 3.60—4 60. kleine klp- Gedurende Augustu. welaan het j tan"e"- 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7