Uit Omstreken LEIDJCH DAGBLAD - Tweede Biad Vrijdag 8 September 1939 NOVA-THEATER Voor Uwe completeering van Winler-ondergoed RAUMANN TEPPEMA WEERBERICHT. De strijd om de Oliebron DE BERUCHTE RANCH SPORT De Olympische spelen 1940 De noodcompetitie BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN AGENDA MIDZA. BENTHUIZEN. De Ver. v. Luchtbescherming. In de Chr. school had onder leiding van den burgemeester onder groote belangstel ling de eerste ledenvergadering plaats van de onlangs opgerichte vereeniging voor luchtbescherming. De burgemeester gaf een kort overzicht van den luchtbeschermings dienst. waarna dokter Steur, de gezinsbe scherming besprak. Een 30-tal nieuwe leden trad toe. zoodat hun aantal thans onge veer 100 bedraagt. Nadat de niet-leden de lokalen hadden verlaten, volgde de be stuursverkiezing. Gekozen werden de hee- ren T. P. Bijlsma. Jst. v. d. Eijk. jhr. C. W. Stern, Th. P v. d. Maas. L Groen. P. de Vrij Mz„ en G. V. Staalduinen. Het bestuur werd als volgt samengesteld T. P. Bijlsma, voorzitter; Th. P. v. d. Maas. secc., jhr. C. W. Stern, penningmeester. Jst. v. d. Eijk. 2e voorzitter, G. v. Staalduinen, L. Groen en P. de Vrij Mz„ leden. HAARLEMMERMEER. Jeugdoefening der Luchtbescherming. Des middags omstreeks drie uur werd Hoofddorp opgeschrikt door sirenengeloei, het alarm voor naderend gevaar. Op dit alarmeeringsseln stroomden de scholen leeg. Leerlingen van de R.K. scho len. openbare en bijzondere school en de nijverheidsschool trokken, onder leiding van het personeel den weg over. Hierna verspreidden zij zich onder leiding in groep jes en zochten dekking in schuren en ga rages der omwonenden van de resp. scho len. Het was de eerste jeugd-oefening in verband met de luchtbescherming. Na enkele minuten werd de terugtocht aanvaard. De leiders gaven het teeken. dat alles weer veilig was. Deze oefening stond geheel onder leiding van het hoofd van den gem luchtbescher mingsdienst. den heer W. Slob en is zeer goed geslaagd. Jongen vangt meerval. Het zoontje van den heer J. aan den Leimuiderdijk mocht zijn vader helpen met het binnenhalen der netten. Hij trof het bijzonder, het net, was ontzaglijk zwaar. De vangst beloofde dus veel goeds en eens deels was de vangst ook goed. doch niet zooals een visscher dat verlangt! Een kolossaal beest van ongeveer een meter lengte vertoonde zich. verward in het net. boven water. Even later was ook de gedrongen kop met de snorharen zicht baar. De knaap bracht een groot exemplaar der vischdieven boven, den beruchten meer val. GEMEENTERAAD. De raad vergaderde in de nieuwe samen stelling. Na de installatie van de raadsleden werden, gelijk gemeld, de zittende wethou- Barometerstand Hedenmiddag 2 uur: 771. BUITENLANDSCB WEEKOVERZICHT. Het gebied van hoogen luchtdruk behoudt een groote uitgestrektheid. De kern ligt in Oost Europa. Boven Rusland komen thans lucht drukwaarden boven 1030 mb. voor. Aan de Noordzijde wordt het aangetast door depressies, die van den Oceaan naderen en het secundaire minimum boven Noorwegen deden verdwijnen. Over Scandinavië daalt de luchtdruk voort durend. Langs het Zuiden van de Noorsche kust en op de Faroer viel. vrij veel regen. Kinn meldt 15 mm. Ook op IJsland is- een weinig regen gevallen. Over Zuid-Italië ligt stationnair een vlakke depressie, waardoor de zware regens aanhielden. OpSardinië ^vieL 35 mm.. Bij de Azoren steeg de luchtdruk. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 n. 20 voonri.) Den Helder: Heiig en onbewolkt, zwak. Z.O. wind. temp. 19 gr. O., min, 17 gr. C. Vlissingen: Mist. zwak Z. wind, temp. 17 gr. C., min. 17 gr. C. De Bilt: Heiig en onbewolkt, zwak Z.O. wind, temp. 17 gr. C., min. 14 gr. C. Groningen: Heiig en onbewolkt, zwak, Z.O. wind. temp. 15 gr. C„ min. 15 gr. C. Maastricht: Nevel, windstil, temp. 17 gr. C., min. 16 gr. C. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 16 gr. C. (61 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 20% gr. C. (69 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Zaterdag. Voorm. te 11 u. 33 min.; nam. te 12 u. 13 min. W ATERTEMPER ATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 's Middags 12 uur: 21 gr. C. Zweminrichting ..De Zijl". *s Middags 12 uur: 21% gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrijdag: 8.05 nam. tot 5.52 voorm. MAAN8 OP EN ONDERGANG 8 September: op 6 uur 09; onder 16 uur 06. iders, de hecren H. Koning ,P. Ouwerkerk en P. C. de Zeeuw, herkozen. De burgemeester feliciteert den raad en zichzelf met den uitslag dezer verkiezing. Benoemd werden in de commissie van ge- meente-financiën de heeren F. H. Bos. J. v. d. Helder, G. C. v. Arendonk. J. A. Oud- heusden en P J. Joore. Grondbedrijf, ge meente-bezittingen. openbare werken: J. Biemond, J. G. Ransdorp. J W. Bro6, H. v. d Ban en L. Goosen. Woningbouw: C. Doeleman. L. G. Faas. Th. Otte. mevr. Onos- Konstapel en J. v Delder.. Gasdistributiebedrijf: F. H. Bos. J. v. d. Helder. C. v. Beem. J. A. Oudheusden. mevr. OnosKonstapel. Georganiseerd Overleg: L. G. Faas. N. J. Blom. J. W. Bras. H. v. d Ban en P. J. Joone. Nadat verschillende mededeelingen over de Luchtbescherming waren gedaan, wer den gelden beschikbaar gesteld voor den bouw van een rijwieibergplaats ten be hoeve van de Herv. Schoolvereeniging te Nieuw-Vennep. Na rondvraag volgde sluiting. HILLEGOM. De beurs was gisteren door 186 perso nen bezocht. Zij werd alleen in het voorge deelte gehouden wegens requirati# der ach terzaal. De handel was zeer kalm. KATWIJK - TELEF. 400. Vrijdag, Zaterdag en Maandag Voor de pauze 5675 Militairen beneden den rang van onderoffi cier toegang tegen sterk gereduceerde prijzen KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Gysje. d. van J. de Vreugd en A. Ouwehand Willemijndert. d. van W. van Duij- venbode en A. van der Meij Adriana, d. van L. Rovers en A. Koning Niesje. d. van N. Zwanenburg en D. de Jong Jacob, z. van J. van der Plas en A. Ruwaard Maartje, d. van J. Paap en KI. Hoek Gfjsbert. z. van G. Haas noot en L. de Mol. Overleden: Francina Theresia Heemskerk, 3 jaar. d. van L. Heemskerk en C. van Veen. Getrouwd: C. J. Tieleman en L. van der Weele J. Onderwater en M. van Muyen A. Heems kerk en S. Haasnoot W. C. Veltkamp en M. M. Kruijt C. van Zuljlen en J. van der Bent. Ondertrouwd: C. van Rijn en A. Guijt W. van Duijvenvoorde en T. Barnhoorn P. L. van der Plas en E. van der Bent J. M. Secreve en D. Dubbeldam. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouwoverzicht. Was men algemeen bevreesd dat ook hier, zooals op zoovele veilingen, de inter nationale toestand het algemeen verloop van den handel ongunstig zou beïnvloeden, we mogen niet anders zeggen als dat zulks tot heden nogal meeviel. Dat ls voor een groot gedeelte het gevolg van het feit dat men hier zoo goed als niet op den export is aangewezen. Alle artikelen brachten het tot een kleinere of grootere verhooging. Voor de bloemkool was buitengewoon goede vraag. Voor eerste soort liep de prijs van f. 1220 80 per 100 Ook tweede soort kon gemakkeiyk koopers vinden tegen f 3.50 tot f. 9.80 per 100. Peen alhoewel nog niet duur, ging aanmerkeiyk vlugger weg dan den laatsten tijd het geval was, met een kleine verhooging van den prUs, vooral voor de bospeen. Er behoefde de laatste week niets naar de belt te worden vervoerd en de noteering bewoog zich geregeld tus- schen f. 36.30 per 100 bos, naar kwaliteit. Ook waspeen ging vlotter weg. De goede soort noteerde van f. 0.400.80 per kist van 20 K G. Gezien de omstandigheden valt dit niet tegen. Ook Kroten gingen voor een re delijk prysje van de hand, nJ. van f. 1.80 3.25 per 100 KG. Sla kon steeds goed ge plaatst worden. De kwaliteit was niet ex tra. de krop was in het algemeen te klein van stuk. Toch kon men over den prijs te vreden zyn. Met een opbrengst voor kou- dengrond-sla van f. 1.252.75 per 100 stuks kan men tevredlen zyn. Boonen zyn in de goede kwaliteit goed gevraagd. Er is nogal verschil in kwaliteit en prijs. Princesseboo- nen noteerden b.v van f. 6—13.20 per 100 KJ3. terwyl Snyboonen van f. 1020.20 konden opbrengen. Ook iets lager dan vo rig seizoen. Met de Aardappelen ging het iets vlotter. Groote eigenheimers gingen naar gelang het klei- of zandeigenheimers waren voor f. 3.104.60 per 100 K.G. Ook de Drielingen noteerden een weinig beter, n.l. van f. 1.903 per 100 KG. Opgemerkt zij dat aardappelen vorig jaar in dezen tijd niet te verkoopen waren, dat de gewas sen thans zijn van zeer goed tot best en de kwaliteit prima. LEIDSCHENDAM. GEMEENTERAAD. De Wethoudersbenoeming - Diverse benoemingen. De raad vergaderde. De voorzitter ver welkomde in het byzonder het nieuw geko zen lid den heer Van Wijk. die als oud-lid geen onbekende is. Nadat de leden den eed hebben afgelegd, uitgezonderd dc heer Kerkhoff die met de belofte volstond, werd overgegaan tot verkiezing van twee wet houders. Als wethouders werden, gelyk gemeld, benoemd L. C. de Koning en H. A. Smits, beiden R.K. Hierop volgde verkiezing der leden van de commissie voor georganiseerd overleg in ambtenaarszaken en de permanente com missie van overleg voor de werklieden. Ge kozen: N J. M. Willemsen, J. ten Hoopen, Tb J. Blokland. G. Kranenburg, J. C. van Bosch, F. J. Zuidwyk. Leden der commissie van advies voor de steunverleening (werk- loozen i Gekozen J. C. van den Bosch, G. Kerkhoff, G. Kranenburg, Th. J. Blokland. Daar de commissies voor den raadhuis- bouw en voor de bouwverordening nog slechts enkele zittingen zal hebben te hou den werd op voorstel van den voorzitter be sloten deze commissie ongewyzigd te laten voortbestaan. Het reglement voor de lichtbedryven schryft voor dat B. en W. moeten komen met een voordracht voor 2 leden dezer commissie tenzy de raad geheel vry wenscht te blyven. Besloten werd dat de raad in een volgende zitting geheel vry, dus zonder voordracht zal beslissen. De heer Ten Hoopen stelt hierop nog eenige vragen en wel o a.: „Gaat de raad- huisbouw door", waarop een bevestigend antwoord volgde. Hebben voor 't maken van de vuilnisput ook houthandelaren van el ders ingeschreven. Hierop volgde een beves tigend antwoord daar dit altyd de ge woonte is geweest. Hierop volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Getrouwd: C. J. Brtinimer en P. A. Hundman. Overleden: H. van Meggelen. M. 18 j. De afd. der Ned. Ver. v. Luchtbescher ming hield onder leiding van den heer De Regt wederom een geslaagde oefening. Zaterdagmiddag wordt wederom een oefening gehouden, terwyl een nachtelyke oefening in voorbereiding is. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha Cecilia, d. van J. v. Stijn en A. J. Wessels Franciscus Adrianus, z. van Th. H. v. Kampen en G. J. v. d. Ploeg Rosa Maria. d. van M. L. A. Beugelsdijk en K. Siecker Cornells Theodorus, z. van W. v. d. Reep en M. J. Hoogervorst Johan Dirk. z. van D. J. Hul en J. Knetsch Irene Maria Alida Wil- helmina, d. van N. Kieft en A. W. Zomer. Overleden: Gijsbert Jan de Heus. 8 maanden Cornells van Egmond, cchtgen. van P. v. d. Kwaak. 68 jaar. Ondertrouwd: J. Jansen en M. J. v. Kesteren G. Neelen en H. Groenewegen. Getrouwd: S. van Dyk en W. C. van Zonne veld J. Vredevoort en E. C. Kres. Loop der bevolking. Gevestigd: H. T. Meeldijk. Pr. Hendrikstraat 9 Chr. v. Blitterswek. Pr. Hendrikstraat 40 M. v. d. Stelt. Heereweg 212a H. M. A. Persoon Heereweg 337b B. P. Lamboo. Heereweg 293 M. A. Sprokkelenburg. Kanaalstraat 29a M. Witteman. Akervoordelaan 9 P. Bos. Kanaal straat 68a P. Bliek. Kanaalstraat 236 J. v. Blitterswijk. Heereweg 97 A. J. A. Litjens, Heereweg 275 E. J. Bel. Heereweg 372 Th. C. v. d. Meer. Kanaalstraat 169 M. v. d. Keemel. v. Bönningh.laan 21. Vertrokken: P. A. Kerkvliet, naar Anna Pau- lowna Mej. C. v. d. Hilst. naar Rhenen H. A. Marcus en gezin, naar Bloemendaal Mej. S. Nieuwenhuis. naar Den Haag J. L. Boeren dans. naar Zaandam C. Verdoorn, naar Hoorn P. J. Wessels. naar Delft Mej. W. G. Kroon, naar Naarden J. C. Kersbergen, naar Heem- stade W. A. Nicolaas. naar Rotterdam A. M. v. d. Lans. naar Hillegom Th. A. A. v. Werkhoven, naar Voorschoten C. H. Hooger vorst. naar Voorhout C. K. Opdam, naar Dru- ten I. Taverne, naar Utrecht P. J. Bos. naar Mijdrecht Fr. Krösschell. naar Haarlem C. J. de Klerk, naar Oegstgeest J. in 't Veld. naar Leiden Th. v. d. Maat. naar Voorhout Chr. Pauw. naar Mijdrecht C. v. Waveren, naar Oegstgeest D. Faas. naar Sassenheim. NOORDWIJKERHOUT. Gisteravond tusschen 8 en 9 uur werd alhier een oefening inzake bescherming tegen luchtaanvallen gehouden. Bij het be gin luidde de sirene van St. Bavo; by het einde luidden de torenklokken gedurende drie minuten. Alles verliep in volmaakte orde. RIJNSBURG. Opening van het Militair Tehuis. Het Comité tot oprichting van een Tehuis voor Militairen is er in geslaagd het Ont spanningslokaal voor Werkloozen voor dat doel te bestemmen. De inrichting er van is opgedragen aan de heeren A. Bouman, C. H. A. Collée en Joh. Vooys. De opening zal morgenavond plaats hebben in tegenwoor digheid van enkele genoodigden. Voor de dagelijksche leiding enz. zijn aangewezen de heer A. v. d. Mey Wz. en echtgenoote. De luchtbescherming. Zonder dat de bevolking ingeschakeld werd is een luchtbeschermingsoefening ge houden, waaraan alle takken van dienst deelnamen. Dit was een eerste oefening en het bleek niet overbodig, want er vielen nog al gebreken te constateeren. Burgerlijke Stand. Gevestigd: N. v. d. Meij—Ouwersloot uit Leiden.naar Vliet Z.Z. 84 A. Kloos uit Den Haag. naar Voorhouterweg 6 W. de Kleyn uit Deventer naar Kanaalstraat 37 H. Hui- singh uit Ambt-Vollenhove naar Rapenburg 8 H. Post en gezin, idem idem Mej. Salo mons idem idem. Vertrokken: Mej. L. van Delft naar Leiden Mej. M. Hoogeveen naar Leiden G. de Leeuw en gezin naar Oegstgeest P. de Ko ning naar Leiden C. L. v. d. Ploeg en gezin naar Oegstgeest Mej. B. Langhout naar Oude-Wetering W. Zandbergen en gezin naar Oostvoorne Mej. A. Haasnoot naar Noordwijk C. v. d. Linde naar Ambt Vollen- hove A. Kralt naar Leiden. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit, z. van G. van Egmond en A. Slootweg; Grietje, d. van J. Cederhout en M. J. de Mooy: Anthonia, d. van J. v. d. Gugtcn en N. Schoneveld. Ondertrouwd: J. de Winter en H. A. Barn hoorn; C. G. Schijff en F. J. van Lingen; L. van Tilburg en A. v. d. Perk. Getrouwd: C. v. d. Kwaak en A. Haasnoot W. Zandbergen en D. van Egmond; A. Noort en A. de Mooy. SASSENHEIM. Opening Prot. Militair Tehuis. Gisteravond is in een der lokalen der School van de Ned. Herv. Gemeente een Prot. Militair Tehuis geopend. Hierby waren alle officieren en vele man schappen aanwezig. Ds. Krijkamp sprak een openingswoord en hoopte, dat dit Tehuis voor velen een goed tehuis mocht zijn. Ver volgens las hy het 6de hoofdstuk van Open baringen. dat hy nader besprak, waarna hij voor ging in gebed Majoor de Vries dankte het comité na mens officieren en manschappen voor hel initiatief en dankte tevens de burgers, die zyn regiment zoo gul ontvangen hebben. De reserve-veldprediker, majoor Luchies, sprak den wensch uit, dat. als de mobili satie geëindigd is. er van dit Tehuis iets goeds zal zyn uitgegaan. Hierna werden de aanwezigen onthaald. VOORBEREIDING NEDERLANDSCHE DEELNEMING STOPGEZET. Naar wy vernemen heeft het Neder- landsch Olympische Comité in verband met den internationalen toestand de voorbe reiding van een Ncdcrlandsehe deelneming aan de a.s. Olympische Spelen voorloopig stopgezet. Het bestuur van het N.O.C. heeft zich tot den minister van Defensie gericht en zich geheel ter beschikking gesteld om desge- wcnscht mede te werken aan het nemen van maatregelen ter bevordering van de ontspanning der gemobilisccrdcn. VOETBAL. GEEN VERMENGING MET TWEEDE KLASSERS IN DE WESTELIJKE Ie KLASSE-AFDEELINGEN? Naar wij vernemen, zijn dc ecrste-klassers in de twee Westelijke afdeelingen het er over eens, dat een vermenging met tweede klasse clubs In de noodcompetitie ongewenscht is. Ofschoon eerst morgen door het K.N.V.B.-bestuur een definitieve beslissing genomen zal worden, is het zeer waarschijnlijk, dat de twee afdeelingen geografisch ingedeeld zullen worden. In de eene af deeling zouden dan komen: Ajax. D.W.SBlauw Wit. D.O.S.. Het Gooi. K.F.C., Haarlem. Stormvogels. V.S.V. en een dei- drie Haagsche eerste-klassers. In de andere afdeeling de zes Rotterdam- sche clubs plus DF.C., D.H.C. en twee Haag sche clubs. In het Zuiden. Oosten en Noorden zal een vermenging met de tweede-klassers waarschijn lijk niet vermeden kunnen worden. Tel. U.V.6.L.F.C. Zondag om 2 uur speelt U.V.S. een vriend- schappelijken wedstrijd tegen L.F.C. WIELRENNEN. SWIFT-COMBLNATIE. Zondag wordt er een peleton rit gehouden over 80 K.M. voor de A. 60 K.M. voor de B en 40 K.M. voor de C-klasse Samenkomst om 8.15 bij de H.B.S. aan den Hoogen Rijndijk. BRIDGE. BRIDGE VIERTALLEN COMPETITIE. Om het kampioenschap van Leiden en Omstreken. Dc aangekondigde Bridge viertallen competi tie voor Leiden en Omstreken zal half October een aanvang nemen. Deze. voor het eerst in Leiden georganiseer de Bridgecompetitie, belooft een succes te wor den. Tevens kan nog worden medegedeeld, dat het bestuur de volle medewerking heeft van het Hoofdbestuur van den Ned. Bridge Bond. Be sprekingen worden gevoerd, betreffende de kampioenen eerste en tweede klasse, om deze te doen inlasschen bij de District en Lands kampioenschappen competitie, uitgeschreven door den Ned. Bridge Bond. Inlichtingen bij den leider: Haarl.straat 119. DUIVENSPORT. LEIDSCHE POSTDUIVENCLUB. Door dc bijzondere omstandigheden is be sloten geen duiven meer te verzenden. Het vliegselzoen 1939 is dus hiermede gesloten. Het kampioenschap generaal werd gewonnen door P. van Leeuwen. GEBOREN: Gerardus Jacobus Willem, zn. van J. de Groot en P. E. Verdegaal. ONDERTROUWD P. Star, Jm.. 29 J. en J. Gertenaar, jd.. 31 j. F. J. v. d. Moolen. Jm.. 26 j. en G. de Wit. jd.. 23 J. J. Maarschalk, jm. cn C. W. Fontein, jd. OVERLEDEN: H. M. Harteveld, hsvr. van L. Abelman. 65 j. W. Honders. m., 77 j. W. v. Dijk, hsvr. van H. H. v. Egmond, 35 J. J. B. v. Zeist, wedn., 66 j. M. L. Ouwerkerk. m., 60 j. Militair van wagen geslingerd. Een voor een wagen gespannen paard sloeg nabij de Klapbrug op hol. Op den wagen zaten drie militairen. Nadat het dier een kilometer gehold had, wist de be stuurder het weer in zijn macht te krijgen. De twee andere militairen werden van den wagen geslingerd, waarbij één hunner zóó ernstig verwond werd, dat hij na door dr. Dommisse verbonden te zijn, naar het hos pitaal te Leiden werd vervoerd. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Theresia Petronella. d. van J. J. Wesseling en J. L. van Cassel Elizabeth Janny, d. van J. Bette en E. Verhoef Catha- rina Elizabeth Maria, d. van B. N. Ruijgrok en A. A. M. Verklcij Willy, d. van A. J. Kühn en G. Hogcnbirk. Getrouwd: J. Faas, 27 jaar en J. M. Hooger vorst, 21 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: J. G. van der Geest. Rusthofflaan 26 F. Piepenbrink. Teylingerlaan 17 H. L. A. Gurowics. Hoofdstraat 167 G. Bosscher en gezin. Menneweg 91 P. E. C. M. van Niekerk, Molenstraat 18 C. Bosnia, Zuiderstraat 5 G. W. C. Banser. Teylingerlaan 41 c. Halve maan. Beukenlaan 7 K. Honders. H. Bader straat 27. Vertrokken: F. J. Waasdorp, naar Voorhout, B.N.S. C. A. B. van Amsterdam, naar Mil- lingen Th. M. H. van der Voort, naar Voor schoten. Huize Bijdorp J. M. Hoogervorst. naar Lisse. Stationsweg 45. Voor het volgen van een cursus tot opleiding voor hulp-verpleegster van het Roode Kruis hebben zich 30 darr.es aange meld. Waar zich ook eenige Zusters van Huize Bornardus en het St. Anna-gesticht hcb'oen aangemeld, is het aantal zóó groot, dat aanmelding verder niet meer moge- ïyk is. HEDEN: Evang. Chr. Gem.: Jeugdbidstond te 8 u. nam. Gerecht 10: Tentoonstelling Wykgebouw Geloof. Hoop, Liefde, 79% uur nam. Jeruël: Bidstond voor jongeren te 8% uur nam. Zondag. Evang. Chr. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 6% uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9%—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen. 7—8 uur nam. 's Donderdags. Wykgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 4446): Consultatiebureau voor Aio» holisten, 8 uur nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting cegen diphterie. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—9 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Ik ben geen misdadiger". Eiken aag oenaive Vrijdags ook om 2 u., Zon dag 27 en 811 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag en Zaterdag ook om 2 uur: „Hono lulu". Zondag v. 2—7 uur doorloopende voorstelling. Lido-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam.: „Champagne". Woensdag en Zaterdag te 2 uur 30 nam. Zonaag aourl. voorsieUiug van 27 en ö.io uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „30 dagen corvee". Zonaag van 17 en van 811 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam.: „Carefree". Zondag van 27 uur doorL voorstelling en 8 uur nam. Nova-theater (Katwyk-aan-Zee)„De strijd om de oliebron". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apo theken te Leiden wordt van Zaterdag 2 tot en met Vrijdag 8 September a.s. waargenomen door de apotheken: tot Hulp der Menschheid. Hooi gracht 48. telf. 21060 Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wil- helmlnapark 8. telef. 26274. by Maarsmanssteeg 4 - 4a - 6. Groote sorteering in ZUIVER WOL, DUNNE WOL en gemêleerde kwaliteit Pracht sorteering in WOLLEN SOKKEN 5901 (Ingez. Med.) Woensdag 20 September a.s. hoopt mej. Joh. Rhynsburger den dag te herdenken, dat zy vóór 25 jaar in dienst trad by me vrouw de wed. J. Fhllippo. Gevonden: Een blauwe rozenkrans in etui, een heerenportemonnaie met inhoud. Inlichtingen by de politie. VOORHOUT. Burgerlijke stant*. Geboren: Hendricus Woltherus, Z. van Th. Groenen en M. J. A. Schrama Petrus Jo hannes, Z. van J. Groenen en W. M. Hesseling Gerardus Hendricus Haria, Z. van H. A. Al- lard en C. M. van Hollee Cornells Petrus Maria, Z. van P. H. den Hollander en M. Rib- bens. Overleden: Gerrit Jacob van Rheenen 82 j., wedn. van Wijntje Hulbers Wilhelmina Ros kam 15 J., D. v, A. Roskam en P. Groenendijk Johanna Maria van den Burg 15 j.. D. van C. v. d. Burg en J. M. Ouwerkerk Jacoba Maria van der Hulst 22 j.. D. van P. v. d. Hulst en A. M. Ruigrok van der Werve (overleden). Ondertrouwd: Martinus Petrus Weyers 27 j,. van Warmond cn Hendrica Maria Ruiter 30 j. Wilhelmus Jacobus Floor 26 j. en Veronika Piotr 25 j. De collecte voor den gewapende dienst bracht f. 7,36 op. Dit ls ruim f. 2 méér dan vorig jaar. Thans zijn er bij de gemeentelijke ar beidsbeurs 26 werkloozen .ingeschreven, waarvan er 19 in werkverschaffing zijn geplaatst. WARMOND. Loop der bevolking. Gevestigd: J. van Dam, van Leiden C. C. M. Hekker, van Amsterdam A. v. d. Sleet, van Oegstgeest A. M. de Haas. van Leldschendam J. Hoogkamer, van Voorhout A. P. F. Ange- vaare, van Heemstede H. L. Verhaar, van Alkemade W. A. v. d. Voorn, van Oegstgeest. Vertrokken: Th. A. Warmerdam, naar Noord- wijkerhout. Heerenweg 39 W. Willmes, naar Rijswijk. Dacotalaan 66 C. M. Noordermeer, naar Leiden. Haarlemmermeer 42a Th. M. Imming, naar Velsen, Lagenstraat 13 M. J. van Daam, naar Velsen. Lagenstraat 13 Chr. Schneydenberg, naar Voorburg. Westeinde 83 W. C. van Seggelen, naar Leiden. Noordeinde 37 N. Oudshoorn, naar Meppel, Springerlaan 15 H. J. M. Taskin. naar Heemstede. Kerklaan 09. De familie van der G. uit 's-Graven- hage zocht op de Kagerplasscn verpoozing in een twaalf voets-Jol, Tengevolge van een verkeerde manoeuvre sloeg deze om en alle inzittenden geraakten te water. Daar ge lukkig een motorboot in de buurt was. werd terstond hulp verleend, zoodat de in zittenden behouden aan wal konden worden zebracht. Verschillende taschjes en kle dingstukken werden echter vermist en waren in de diepte verdwenen. Er was dus toch een groote schadepost. 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6