Aan den rand van den wereldoorlog Van het oorlogsfront in Polen Italië neemt geen enkel militair initiatief LEIDSCH DAGBLAD - Eersfe Blad Zaterdag 2 September 1939 Het Duische legerbericht Poolsch legerbericht Tot vanochtend reeds 94 luchtaanvallen Duifschland zegt: Er is geen Oorlog De Luchtaanvallen op Warschau. Laatste Berichten Binnenland BEURSOVERZICHT Hitier dankt den Duce Henderson heeft nog geen antwoord. MARKT GERICHT» Het Duitsche legerbericht luidt: De Duitsche krijgsverrichtingen vanuit Silezië, Pommeren en Oost-Pruisen hebben aan alle fronten reeds vandaag het gestelde doel bereikt. De troepen, welke uit het Zui den over het gebergte oprukten, hebben de lijn Neumark-Sucha bereikt. Ten Zuiden van Moravisch Ostrawa is de Osla bij Te- schen overschreden. Ten Zuiden van het in dustriegebied rukken de Duitsche troepen ter hoogte van Kattowltz op. De troepen, welke uit Silezië zijn vertrok ken, zijn op marsch in de richting van Tsjenstochau en noordelijk daarvan. In den Corridor naderen de troepen de Brahe en is de Netze bij Nakel bereikt. De troepen, welke uit Oost-Pruisen op- nikken, zijn ver op Poolsch gebied in strijd gewikkeld. De Duitsche luchtmacht heeft in herhaal de krachtige aanvallen de militaire objec ten op verscheidene Poolsche vliegvelden bestookt, o.a. te Rahmel, Putzig, Graudenz, Posen, Plock, Lodz, Tomaszow, Radom, Nu- da, Kattowltz, Krakau. Lemberg, Brest en Terespol. Deze militaire objecten zijn ver nield. Bovendien hebben verscheidene escadril les gevechtsvliegtuigen het oprukken van het leger gesteund. De Duitsche luchtmacht heeft hiermede vandaag de heerschappij in de lucht boven Polen behaald, hoewel sterke afdeelingen in Midden- en West-Dultsch- land teruggehouden worden. Afdeelingen van de Duitsche zeemacht hebben een stelling ingenomen voor de Dan- hger bocht en beve.llgen de Oostzee. Het schoolschip „Schleswlg Holstein", dat In het Neufahrwasser bij Danzig ligt, heeft de door Polen bezette Westerplatte onder hiur genomen. De oorlogshaven van Gdynia *erd door de luchtmacht gebombardeerd. Het Poolsche oorlogscommuniqué luidt: Op 1 September 1939 zijn de Duitschers lr* den vroegen mo:gen door mii- ;i van onverwachten aanval van de Duitsche juchtmacht en troepen, ons grondgebied D'!inen gedrongen, zonder eenige oorlogs- Verklaring. De actie der Duitsche luchtmacht ver liep als volgt: Duitsche vliegtuigen deden ^nvallen op verschillende punten in het geneele Poolsche grondgebied. Duitsche "egtuigen bombardeerden de plaatsen j»Jgusto\v, Nowydwor, Qstrowmazowiecka. otczew, Puck, Zambrow enz. Kutno werd een trein, welke de bur- ?6rbevolking evacueerde, door de Duitsche Jegtuigen onder mitrailleur vuur geno- Bovenstaande kaart geeft den opmarsch weer der Duitsche troepen, welke gisteren de Poolsche grenzen zijn overschreden. De opmarsch begon, waar de zwarte pijltjes zijn aangegeven, later zetten zich de Duit sche legercorpsen in beweging die aan de hoofdverbindingswegen gelegerd waren; (op de kaart met zwarte blokjes aangegeven). De Duitsche troepen bewegen zich nu over het Poolsche wegennet hetwelk op de kaart is aangebracht. gevecht gesteld. Op verschillende plaatsen werden krijgsgevangenen gemaakt. In Danzig werden drie Duitsche aanval len tegen Westerplatte afgeslagen. Warschau meldt: Volgens voorloopige schattingen heeft de Duitsche luchtmacht tot vanochtend toe 94 luchtaanvallen on dernomen tegen steden, dorpen en vlekken ln Polen. Daarbij waren 22 aanvallen op steden met meer dan 17.000 inwoners, 27 op groote dorpen met meer dan 3000 inwo ners en 25 op dorpen, 20 op heele kleine plaatsjes en zelfs afgelegen huizen. Boven dien hebben de Duitsche vliegtuigen op het land werkende arbeiders onder vuur ge nomen, evenals personen, die zich op den weg bevonden. Het aantal dezer laatste gevallen is nog niet kunnen worden vast gesteld. Het aantal dooden bedraagt in alle gevallen bij elkaar genomen 130. waar bij slechte 12 militairen. Er zijn tiental len personen ernstig gewond en eenige honderden licht gewond. Meer dan de helft van het aantal dooden zijn vrouwen en kinderen. Het hevigst bombardement was dat bij den aanval op het gemeenteziekenhuis te Wielum bij de Duitsche grens. Het ziekenhuis geraakte in brand. De stad Wielum werd met een bij zondere hevigheid gebombardeerd. Br ston den veel huizen ln brand. In den loop van den afgeloopen nacht is komen vast te staan, dat het aantal door In politieke kringen te Berlijn wordt verklaard, dat Duitschland Polen niet den oorlog heeft verklaard en dat daar om de tegenwoordige toestand niet be schouwd wordt als oorlogstoestand, (Dit Ls dus als Japan's aanval op China!) De Hongaarsche regeering zal geen neu- Iraiiteitsverklaring afleggen, daar zij niet erkent, dat thans een oorlogstoestand be staat. WAT OOGGETUIGEN VERTELLEN. Een ooggetuige van het bombardement, dat gisteren op de Oostelijke buitenwijken van Warschau werd uitgevoerd, heeft te genover den correspondent van Reuter hierover het volgende verteld: 41 in forma tie vliegende toestellen verschenen boven de voorsteden. Zij werden beschoten door het luchtdoelgeschut, dat verwonderlijk nauwkeurig was en den aanvallers dwong op zeer groote hoogte te blijven. Een tamelijk laag; vliegende bommen werper nam plotseling een duik en liet een zestal zeer ontplofbare bommen en ver scheidene brandbommen vallen. Zij schenen een stuk grond te treffen tusschen een rijtje huises en de rivier. Hooge zwarte rookkolommen stegen op uit de trechters. Een andere ooggetuige, die een luchtge vecht had gadegeslagen uit de binnenplaats van een flatgebouw heeft tegenover den correspondent van Reuter verklaard, dat het spoor der kogels gemakkelijk waar neembaar was. Het gevecht was zoo op windend, dat de bevolking het gevaar ver gat en bleef kijken. De Duitsche luchtmacht schijnt gehoor zaamd te hebben aan de instructies van Hitier geen burgerbevolkingen te bombar- decrer.. Er wordt uitdrukking gegeven aan erger nis over in het buitenland verspreide be richten, dat Warschau in brand stond. De correspondent van Reuter vermeldt verder: ik heb een rit gemaakt door een OPROEP AAN HET KATHOLIEKE VOLK VAN NEDERLAND. Namens de hoogwaardige bisschopi>en van Nederland richt de aartsbisschop vaa Utrecht, mgr. J. de Jong, zich met den vol genden oproep tot het katholieke volk van Nederland: Op verzoek van de regeering roept het hoogwaardig episcopaat geheel de geeste lijkheid en alle religieusen op, om in ver- eeniging met geheel 't Nederlandsche volk, morgen bijzondere oefeningen te houden en extra gebeden te storten, opdat de ram pen van den oorlog worden afgewend en God een duurzamen vrede aan de volke ren geve. groot deel van de stad en heb alles normaal gevonden. Het verluidt, dat op één plaats brand heeft gewoed, doch ik ben niet in de gelegenheid geweest, deze plaats vast te stellen. De vier Inzittenden van een Duit sche bommenwerper hadden een wonder baarlijke redding, toen het vliegtuig in brand geraakte en viel. Twee hunner wer den gewond terwijl alle vier door de politie werden gearresteerd. RADIOTOESPRAAK VAN POOLSCHEN AMBASSADEUR. In een radiotoespraak heeft de Poolsche ambassadeur ln Amerika met name ver klaard: „Polen strijdt voor zijn vrijheid en zijn onafhankelijkheid, doch ook om Eu ropa te ontdoen van het spookbeeld van geweld en intimidatie". Sprekende over de tallooze aanbiedingen v. Amerikaansche doctoren en vliegers om dienst te nemen bij het Poolsche leger, ver klaarde hij hun daarvoor dank te zeggen, doch hun aanbiedingen niet te kunnen aan vaarden. De ambassadeur deed vervolgens een beroep op de Amerikanen van Poolsche afkomst om hen er aan te herinneren, dat zÜ in de eerste plaats burgers zijn van het land, dat hun onderdak en werk heeft ge geven. Tenslotte vroeg de ambassadeur den moreelen steun der Vereenlgde Staten. ÉEN KONING, EEN VLAG, EEN ZAAK. De Minister-president van het gemeenebest van Australië, Menzies. heeft vandaag ver klaard: Wij weten, dat de Britsche naties over de geheele wereld één zijn. Er is een heid in de rijen van het rijk één koning, één vlag, één zaak. Wij staan aan de zijde van Groot-Brittannié, DE RADIO-OORLOG. Welbeschouwd ls de radio-oorlog reeds en kele maanden geleden ingezet en wij den ken hierbij bijvoorbeeld aan de Duitsche uit zendingen van berichten in de Engelsehe taal en de Britsche berichten in 't Duitsch Gisteren is deze radio-oorlog op krachtige wijze voortgezet. Radio Straatsburg zond ge deelten van vroegere redevoeringen van Hit- Ier uit, o.a. waarin hij verzekerde dat Duitschland geen Tsjechen binnen het rijk wenschte. De Warschausche omroepzender wordt, zoodra de uitzendingen beginnen, door een interferentietoon gestoord. Voorts kan worden gemeld, dat de Engel sehe omroepzenders hun uitzendingen heb ben gestaakt, behalve de zenders Scottish Regional en North Regional. De Engelsehe nieuwsberichten zijn gesteld op de volgende -ijden (Nederl. Zomertijdi 07 u. 20, 08 u. 20, 09 u. 20. 12 u. 20, 13 u. 20, 14 u. 20. 16 u. 20, 18 u. 20 19 u. 50, 21 u. 20. 22 u. 50 en 00 u. 20. AMSTERDAM. 2 Sept. Alle oorlogsdreiging ten spijt bestond heden op de Amsterdamsche effectenbeurs een uitge sproken willige stemming. Voor de meeste aandeelensoorten bestond goede vraag en daar tegenover was er weinig of geen aanbod, het geen weerspiegeld werd door een belangrijke koersstijging, waarbij de handel een levendig karakter droeg. Het is geruimen tijd geleden, dat de beurs een zóó drukken aanblik bood. De meeningen omtrent de aanwijzing voor de sterke rijzing waren verdeeld. Over het alge meen werd de opvatting gehuldigd, dat de kooplust voortsproot uit de veronderstelling, dat tal van ondernemingen van oorlog regelrecht of indirect profijt Kunnen trekken en boven dien moest worden beschouwd als een vlucht ln „Sachwerte". Het willie verloop van New- York werkte het sentiment van optimisme wat tenminste de effectenbeurs betreft, nog in de hand. De Amerikaansche fondsen werden be langrijk boven de vorige prijzen afgedaan; daarbij bestond in het bijzonder gTOOte be langstelling voor de Staal- en Koperaandeelen. die. na reeds onmiddellijk ver boven de vorige noteeringen te zijn ingezet, onder beurstijd regelmatig naar boven lipeen en nog een ver dere koerswinst konden behalen. Ook de spoorwegaandeelen profiteerden van de gelegenheid om zich eveneens naar boven te werken. Op de locale markt, werd geregeld flink zaken gedreven in Koninklijke, die na vaste opening de 300^ grens in opwaartsche richting passeer den. en aldus in een tijd van één week een koerswinst van een goede 25-tal procenten boekten. Ook de Amerikaansche petroleum- aandeelen werden hooger afgedaan. Op de Suikermarkt lieten HVA's zich niet onbetuigd. Reeds dadelijk kon ten opzichte van gisteren een groote koerswinst worden behaald en na dien vond de stijging verderen voortgang, tot dat een koers van 400werd bereikt. De in courante soorten werden algemeen hooger af gedaan. waarbij enkele specialiteiten een zeer groot avance konden behalen. De Rubberaan- deelen ontmoetten zonder uitzondering flinke vraag. Amsterdam Rubbers stegen een 15-tal punten. Verscheidene incourante soorten kwa men belangrijk hooger te liggen. Tabakken had den aanvankelijk een aarzelend voorkomen, doch profiteerden later in den ochtend toch ook van de algeraeene beurstendenz. Bij matige omzetten werden de scheepvaartpapieren alge meen hooger genoteerd. Od dc afdeeling der industrieelen liepen de Philips-aandeelen ten opzichte van gisteren een 10-tal punten naar boven. Unilevers konden zich geheel herstellen van het dezer dagen geleden verlies en mon teerden een kleine 10-tal punten boven den vorigen middenkoers. Ook Aku's werden hoo ger afgedaan. De beleggingsmarkt had een gedrukt voor komen. De overweging, dat de oorlog gewel dige staatsuitgaven meebrengt, gaf aanleiding tot. aanbod van onze staatspapieren en de noteeringen waren hiermede in overeenstem ming. Duitsche waarden lagen zwak in de markt. Fransche fondsen waren moeilijk verhandel baar. Prolongatie 4%. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 4 van het Tweede Blad. de luchtverdediging neergeschoten vliegtui gen veel hooger is dan men gisteren meende. Een Danzigsche brigade opgericht Het Poolsche telegraafagentschap meldt, dat de Polen, die in Danzig wonen, op Poolsch grondgebied vluchten om te ont komen aan inlijving bij de militaire forma ties van Danzig. Een aanzienlijke groep van deze vluchtelingen heeft zich tot de Pool sche autoriteiten gewend met het verzoek een speciale Danzigsche afdeeling te vor men. waartoe zij zich bereid verklaarden toe te treden. Dientengevolge is een spe ciale Danzigsche brigade in het leven ge roepen. 1*7. n Grodno is de katholieke kerk bescha- ?•-« In Dialapodlaska werd de orthodoxe getroffen. De verliezen van den vijand zijn: ln to- ,'a zijn zestien Duitsche vliegtuigen om- geschoten. De Polen verloren twee "'egtuigen. De actie: Tegelijkertijd met de lucht ballen begon de actie der Duitsche °epen, die op verschillende punten aan grens het Poolsche gebied binnendron- De gevechten in de grenszone duren enter11 nog voort. Het hevigst zijn de «jfn'en (n Silezië. 'lidens onze actie hebben wij tot nog ten pantsertrein met artillerievuur "iietigd. Eenige tanks werden bulten Onder voorzitterschap van Mussolini is gistermiddag een buitengewone zitting van den Italiaanschen ministerraad gehouden. Na den toestand in Europa, welke is ontstaan ten gevolge van het Duitsch-Pool sche conflict, waarvan de oorsprong terug gaat tot het verdrag van Versailles, te hebben besproken en na kennis te hebben genomen van alle documenten, welke door den minister van buitenlandsehe zaken werden voorgelegd en waaruit blijkt, wat de duce heeft gedaan tot het behoud van den vrede op een rechtvaardigen grond slag. heeft de ministerraad zijn volledige goedkeuring gehecht aan de tot nu toe genomen militaire maatregelen, welke zui ver een karakter van voorzorg hebben en houden. De ministerraad heeft ook de economische en sociale maatregelen, welke de ernstige toestand noodzakelijk maakt, goedgekeurd. De ministerraad verklaart gens en kondigt het volk Italië geen neemt. enkel militair vervol- aan, dat initiatief Ten slotte wordt een beroep gedaan op het Italiaansche volk, om een voorbeeld te geven van discipline en kalmte, zooals steeds het geval is geweest. Ter verzekering van de volksvoeding heeft de regeering verordend, dat slechts éénmaal per dag brood mag Worden ge bakken. Ter beperking van het vleeschverbruik mag Donderdags en Vrijdags niet geslacht worden en geen vleesch worden verkocht of in restaurants opgediend. Rijkskanselier Hitier heeft een telegram gezonden aan den duce waarin hij zegt „Duce, ik dank u zeer hartelijk voor de diplomatieke en politieke hulp. welke gij onlangs aan Duitschland en zijn goed recht hebt geschonken. Ik ben overtuigd, met de Duitsche militaire macht de taak te kunnen vervullen, welke ons is opgelegd. Ik meen in de gegeven omstandigheden de Italiaansche militaire hulp niet noodig te hebben. Ik dank u, duce, ook voor alles, wat gij in de toekomst zult doen voor de gemeen schappelijke zaak van fascisme en natio naal-socialisme". w.g. HITLER. PRESIDENT INOENOE KONING GEORGE. President Ismet Inoenoe heeft den En- gelschen ambassadeur ontvangen, die hem een persoonlijke boodschap ter hand stelde van koning George, waarin deze .hartelijke heilwenschen" tot uitdrukking brengt en de verzekering geeft, dat „het een innige voldoening heeft in deze ver ontrustende oogenblikken, te weten dat de beide volken door banden van vriendschap zijn verbonden". Inoenoe heeft den ambassadeur verzocht dezelfde verzekeringen van vriendschap, welke Turkije en Engeland vereenigt, te willen overbrengen. De diplomatieke correspondent van Reuter verneemt, dat om twaalf uur Amsterdamsche tijd nog geen ant woord is ontvangen op de mededeeling, welke de Britsche ambassadeur Hen derson gisteren aan den rijkskanselier heeft doen toekomen. AUTOMOBIELEN IN DUITSCHLAND. In een offlcieele Duitsche mededeeling wordt bekend gemaakt, dat het gebruik van automobielen beperkt wordt. Bons voor benzine kunnen niet meer gebruikt worden voor particuliere ritten. Medici e.d. moeten het spoedkarakter aantoonen van dienst- ritten, willen zij de beschikking krijgen over benzine. PORTUGAL BLIJFT NEUTRAAL. Officieel wordt medegedeeld, dat Portu gal, al blijft zijn bondgenootschap met En geland bestaan, neutraal zal blijven. EEN POOLSCHE PERSSTEM. De „Gazeta Polska" schrijft: De verwachting van al degenen die tot het laatste oogenblik zich de illusie hadden gemaakt over menschelijke instincten van de leiders van het Duitsche rijk, werden vol komen teleurgesteld. Tevergeefs hoopte men dat zij niet de verschrikkelijke verantwoor delijkheid zouden aanvaarden voor de ont ketening voor die ramp. der moderne be schaving, die de moderne oorlog is. De beginselen van moraal van Duitsch land bestaan naar het schijnt uit de over tuiging, dat iedere natie alle denkbare elschen van het derde rijk moet inwilligen, zelfs ten koste van zelfmoord, anders zou „de Duitsche eer" worden bedreigd. Ziet hier nu „de eer", welke zoo in het bijzonder ontdaan is van alle moreele banden, welke leugens, laster, chantage, schendingen van het gegeven woord veroorlooft en die bom bardementen op open steden van nabuur landen toelaatbaar acht zonder waarschu wing en zonder oorlogsverklaring. Inderdaad is deze opvatting van eer volkomen verschil lend van wat men er in de beschaafde naties van denkt. De Poolsche opvatting van nationale eer ls heel anders dan die van Duitschland. Onze eer staat ons niet toe te onderhandelen met een tegenstander, die tot onderhandelingen overgaat met als eenig argument zijn kracht. Geweld zal met I geweld worden gekeerd. Onze wil ls als een blok van staal. Bij ons zijn geen defaltisten. LEIDEN. 2 Sept. Aan de botermarkt aange voerd 820 KG. boter. Fabrieksboter f. 1.35: boe- renboter f. 1.20—1.37% per KG. Handel matig. Aan de turfmarkt was deze week geen EN nieuwe aanvoer. Prijs lange f. 68 per 1000. Leiden. Groentenveiling enz. Roode kool f 1.30 4.10; savoye kool f. 2.70; groene kool f. 2.40— 3.80; Prei f.3—3.70; kroten f. 1.80—2.40; uien f.13 30; peen f. 1.507.60; aardappelen f. 1.60 —3.40; andijvie f.2—3; sla f.2—4; druiven f 12 —26; snijboonen f.619; stokboonen f.13 —22; pronkboonen f. 3—7; stamboonen f.9—18; postelein f. 1—6; spinazie f. 1—7; tomaten A f. 4-4 80, B f.4—5.20. C f.4. CC f.4. alles per 100 KG. Andijvie f0.501.60; komkommers f. I —3.80; bloemkool f. 1.50—16.20; meloenen f.5— 19: salade f. 0.50—1.70; Perziken f.0.90—12.60; Knolseldriee f.2, alles per 100 bos. Kroten 0.80- 1.90; pieterselie 30—70 ct.; radijs 30—60 et; selderie f0.301.20n bleekselderie f.613: peen f. 2.50—7.20; rabarber f. 0.60—1.20, alles per 100 bos. AARLANDERVEEN. 1 Sept. Kipeleren f3.20 4.00 per 100; eendeieren f.3—3.10 per 100; Leidsche kaas 15 ct. per pond; Goudsche kaas 2123 ct. per pond. BODEGRAVEN. Eierveiling B.P.K.V. Aanvoer 10.398 stuks kipeieren, prijs wit f. 3.10—3.40. ge mengd f. 3.40—4: eendeieren f. 3—3.10. LEIDERDORP. 1 Sept. Kipeieren f. 44.50 p. 100; eendeieren f3.90 per 100; boter 65 ct. p. pond; kaas 1430 ct. p. pond; kippen 5063 -per stuk; hanen 60—65 ct.; konijnen 25 ct.; eenden 35 ct.; duiven 12 ct. per stuk. LEIDSCHENDAM. 31 Aug. Vrije veiling. 7615 kipeieren 3.80—4.90 per 100 stuks. Kippen 0.60— 0.70. duiven 0.080.12, konijnen 0.25—1.10 per st. NAALDWIJK. 1 Sept. C.C.W.S - Spectrum f. 1.10—1.70; Salmon f. 1.30—2.20; licht rose 1.50 2.60. geel f. 1.10—1.60. wit f 1.10—2.20, ge mengd f.3—3.30; Pelargonium f. 2 40—5.50; Margaretha f. 2.20—2.60; Peter Fischer f. 2.80— 3.00; Gerbera f. 1.60—2.60; Zonalen 60—70 ct.; Zinnia f. 1.402.10; Rayonr.anthe f.45; Blan che du Poitou f. 2.30—2 70; Puiling f. 8—10; Page f.6—14; Artisjokken f.5—7; Velotes f.17; Japansche Lelies f. 28.10 per 100. NIEUWVEEN. 31 Aug. Aangevoerd 1716 stuks 'kipeieren, prijs f. 3.154.50 per 100 stuks. RIJNSBURG. 1 Sept. Bloemenveiling. Gla diolen War 2040; Picardië 20—30; Polijst 20— 60; Oranje Feniks 2030: Witte lelies 2—2.30; Rubia 2—3.20; Asters wit 1020; idem straal rose 2040; dwerg-asters rose 2—4; idem wit 24; Helianthen groot 2535; idem klem 10 15 cent. ROELOF ARENDS VEEN. 1 Sept. Aardbeien 711 ct. per doosje; meloenen 512 ct. p. stuk; druiven 10 ct. per pond: tomaten 5053 ct. per bak; sla f. 0.504.30 per 100 krop; snijboonen 60—70 ct.; prinsseseboonen f. 0,80—1.15; dubb. stamboonen f. 0.85—1.15; pronkboonen 30 ct. p. 10 KG. TER-AAR. 1 Sept. Centrale Veiling. Spinazie 22 ct.. andijvie 1024 ct.. sla vellen 7—9 ct. per kist. Snijboonen f.0.60—1.40; Pnnsesseboonon f. 0.601.55; dubb. stanipr. f.0601.35; spek- boonen 60—75 ct. per 10 KG. Waschpeen f 1 50 1.80; groene sav. f. 1.60—1.70 per 100 KG Kroten f. 1.50. rabarber f. 1.102.20, peen f 2.50 2.70. selderie f. 0.30—1.10 per 100 bos. Raap stelen f. 0.602.30 per 100 stuks. Bloemkool 11 —15; meloenen f.5—17; komkommers f. 1—3 40. Tomaten A f. 2—2.40 Augurken fijn f. 1.70—2 40. fynbasterd f. 1.10. basterd f. 0.75. grof f. 0 38. stippel f. 0.15. fijnstippel f. 0.38. alles p. 25 KG. Witte Pronkb. f. 0.30—0.35: Postelein f.3.50. UTRECHT, 2 Sept. 1939. Totaal aangevoerd 2150 stuks vee. 750 runderen. Prijzen: Stieren f. 0.240.28. handel matig, iets stijgende prijzen. Slachtkoeien 2e srt. f0.3l—0.35; Slachtkoeien 3e srt. f. 0.25—0.30 per pond handel matig, eenigszins hoogere prijzen; Vaarzen f.130—210; Melkkoeien f. 140- 250; Knlfkoeien f 150—260; Varekoeien f. 90—200 per stuk. handel redeliik, iets hoogere prijzen. Magere kalveren f. 20—50, handel stug. onveranderde nr'^n 520 nuchtere kalveren f.611. handel vHip hoogere prijken. 210 magere varkens f.24—36 Srhramen f. 17 24; 130 biggen f. 12—17 .hardel stug. lagere prij zen; 105 magere schapen f 1218. handel kalm, onveranderde prijzen; 260 weidelammeren f.8— 12 per stuk, handel matig, gelijke prijten.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 3