STADSNIEUWS Uit de Omstreken IEIDSCH DAGBLAD - Tweede Biad Donderdag 31 Augustus 1939 Luchtbescherming WEERBERICHT. AGENDA De „Vebo" uitgesteld. Doodelijk verkeersongeval fe Wassenaar GROEIEND AANTAL VRIJWILLIGERS. De herhaalde oproepen van het bestuur van de afd. Leiden der Ned. Ver. voor Lucht bescherming om vrijwilligers hebben tot resultaat gehad, dat zich sedert Zaterdag ruim 150 personen voor verschillende dien sten hebben aangemeld. Belangrijke medewerking wordt voorts on dervonden van een groep onderwijzers en een 150-tal padvinders, van wie de laatsten werkzaam zijn gesteld in musea, universi teitsgebouwen, ziekenhuizen, zoomede voor het verrichten van ordonnansdiensten en het rondbezorgen der distributiekaarten. Voorts heelt het secretariaat aan een 40- tal huiseigenaars advies verstrekt over de inrichting van hun huizen met het oog op luchtgevaar. Een dezer dagen zal een aanvang worden gemaakt met de huls-aan-huis-bezorglng van een circulaire, waarin tal van praeti- gche aanwijzingen worden gegeven aan hen. die tot dusverre weinig of geen voorzorgs maatregelen troffen. Een actief wijkbestuur. De voorbereidende maatregelen in ver band met de luchtbescherming, welke in de Konings-, Willem-, Prins Hendrik- en Prins Frederikstraat onder leiding van den heer H. Lina zijn getroffen, zijn thans beëindigd. Met voorbeeldigen ijver is er gewerkt, zoo dat een volledige organisatie is opgebouwd. Het totaal aantal in deze straten woon achtige personen bedraagt 820, waarbij de dienstplichtigen niet zijn meegerekend. Aan gereedschap zijn beschikbaar 123 za gen, 132 bijlen, 22 breekijzers, 4 ladders, 53 schoppen, touw, enz. De centrale post, tevens luisterpost is Koningstraat 24a, alwaar een sirene zal wor den geplaatst. De geneeskundige dienst om vat 8 gediplomeerde verplegers en verpleeg sters en 12 helpers(sters) de brandweer be staat uit 22 personen, de hulptroepen even eens uit 22 personen, de wachtpost uit 8 personen. Deze diensten zijn alle over vier straten verdeeld. Als algemeen leider treedt op de heer H Lina als hulpleider de heer W. I. Riethoven, als leider van de brandweer de heer J. Crama. als leider der hulptroepen de heer F. Philippo en als leidster voor de gemeente diensten mevr. Buys. Aan alle bewoners zijn instructies uitge reikt. De heer Kok, secretaris der N.V.L., afd. Leiden, die verschillende adviezen uitbracht, roemde het werk zeer. Er zullen nog ver schillende oefeningen en demonstraties ge houden worden. Het bestuur komt een woord van lof toe voor de betoonde activiteit, welke ande ren wijkvereenigingen ten voorbeeld kan strekken. Vrijwillige Vrouwelijke Hulp. Maandagavond a s. zal in het gebouw van de Vereeniging V.V.H. (Gerecht 13) door den heer Kok, secretaris van de N.V.L., een uiteenzetting gegeven worden van het voor naamste wat ieder van gezinsbescherming bij luchtaanvallen moet weten. Deze lezing kan alleen doorgaan bij deel name van minstens 100 personen. Daarom verzoeken wij dringend allen leden en belangstellenden, zich hiervoor monde ling of schriftelijk op te geven aan het bu reau van V.V.H. vóór Maandag 11 uur. Het bureau is geopend op werkdagen van 1017 en 19.30—20.30 (Gerecht 13). Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 766. Hedenmiddag 2 uur: 766. BUTTENLANDSCH WEER OVERZICHT. Over geheel West- en Centraal Europa blijft ie luchtdruk verdeeling vlak en onregelmatig. Vlakke minima veroorzaakten op verscheidene plaatsen onweer met veel regen. Zoo meldt Toulouse 43 man.. Pau 12 m.m. regen. Ook in het Zuiden van ons land is eenige regen geval len. Het gebied van hoogen luchtdruk over de Noorsche zee heeft zich naar de Poolzee uitge breid, maar is niet in beteekenis toe- of afge nomen. Over Zuid-Europa heeft zich een rug van hoogen luchtdruk ontwikkeld, die reikt van Hongarije over de Alpen tot Noord Spanje. Dientengevolge heeft de vore van relatief lagen druk, die gisteren over Frankrijk en Duitseh- land tot aan het Oostzeegebied reikte zich naar het Noorden verplaatst, zoodat deze thans loopt van het Oostzeegebied via Noord-Duitschland en ons land naar de Britsche eilanden. De secundaire storing, welke gisteren over de golf van Biscaye lag. bevindt zich thans over het Kanaal. Ook over het Westelijk Middel- landsche zeegebied ligt een depressie. De oceaandepressie blijft op grooten afstand en oefent nog geen invloed uit op het. weer in onze omgeving. Zij bracht alleen op IJsland en Ierland eenigen lichten regen en kraehtigen wind uit het Zuidoosten in het Westen van Ierland. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: Half bewolkt, zwak, O.N.O., temp. 20 gr. C.. min. 17 gr. C. VlissingenZwaarbewolkt, zwak, N.O., temp. 18 gr. C., min. 17 gr. C. De Bilt: Half bewolkt, zwak, O.Z.O., temp. 15 gr. C., min. 12 gr. C., neerslag 0.1. Groningen: Lichtbewolkt. zwak O.N.O., temp. 15 gr. C., min. 12 gr. C. Maastricht: Betrokken, zwak, Z.Z.W.. temp. 17 gr. C„ min. 17 gr. C.. neerslag 0.6. Buitenland (8 uur voorm.) Parijs: Windstilte. 17 gr. C., zwaarbewolkt doch goed. Londen (Croydon)N.O., Zwak. 14 gr. C., be trokken met mist. BerlijnZuid. zwak. 18 gr. C.. opklarend na motregen. Nice: N.N.W.. zwak. 22 gr. C.. zwaarbewolkt, doch goed. StockholmO.N.O., zwak. 19 gr. C., fraai. HAARLEMMERMEER. Diamanten Eehtverecniging Op 10 Sept. a s. zal het echtpaar K. Vonk- Koene, wonende aan den hoofdweg no. 1026 den dag herdenken, waarop het zestig ja ren geleden in het huwelijk trad. Het echtpaar, waarvan de man 85 jaar en de vrouw 82 jaar oud is mag zich ver heugen in een uitstekende gezondheid. Allerwegen draagt men het achting toe, waarom het op dien dag zeker niet aan be langstelling zal ontbreken. Vergadering van Hoofdingelanden, G: stermorgen werd ten Polderhuize te Stompwljk eindbedrag f. 34126.57 en Veur eindcijfer f. 12666.98, Vaststelling uitkee- rlngen ex. art. 104 L.O.wet 1920 over 1936 voor lager onderwijs aan Voorschoten f, 157.81, aan Voorburg f 636.94 voor het uit gebreide lager onderwijs aan Denekamp f. 7.89, voor uitgebr. lager onderwijs aan Hooge en Lage Zwaluwen f. 6.29. Wijziging gemeentebegrooting 1939. Beschikbaar te stellen 1344 x 25 cent voor tractatle school kinderen in verband met de geboorte eener Prinses. Thans volgde het voorstel tot reconstruc tie van den Veursche straatweg en uitvoe ring van het daaraan gekoppelde vaartsloot- plan. Nadat uitvoerig over dë schadevergoe- Jeruël: Bidstond te uur nam. i Evang. Chr. Gem.: Bidstond te 8 uur nam. DAGELIJKS. Pieterskerkgracht 9: Tentoonstelling leerlin- genwerk ..Ars Aemula Naturae". 10—17 uur (tot 4 September). DIVERSEN: dingskwestie was gesprokenVerdedigde6 de Hoofdingelanden van den Haarlemmer' meerpolder, onder leiding van den Dijk graaf. den heer Re nders Folmer, De voorzitter wijdde hartelijke en sympa thieke woorden aan de nagedachtenis van den ingenieur van den Haarlemmermeer- polder, den heer J. G Bijl wiens zoo plotsel'ng verscheiden voor dit waterschap een groot verlies beteekent en sprak ln zijn van veel dank en waardeering getui gende rede namens het geheele Polder bestuur zijn erkentelijkheid u t voor de vele, belangrijke diensten door den heer Bijl gedurende vele jaren in het belang van dezen Polder bewezen. f. 11144op een bouwsom van f. 81194 Aan de orde kwam de rekening over 1938 aan architect Kropholler veel te hoog. en het rapport daaromtrent van de finan- De heer Schrader wees er op, dat de kos- cleele commissie, waaruit bleek, dat zij geen i ten van den architect, door dezen zijn bere- bezwaren had en tot vaststell'ng adviseerde. I kend aar de tarieven van den Bond van ZORGT VOOR HET AFLEVERINGS- BEWIJS! De directeur van het Distributiebedrijf alhier deelt mede: Naar men weet is dezer dagen, voorafgaande aan de invoering van het eigenlijke distributiestelsel, een aantal artikelen als „hamster-artikelen" aange wezen, welke zonder afleveringsbewijs niet afgeleverd of vervoerd mogen worden. Door de politie zal van heden af een strenge controle te dezer zake worden uit geoefend. Bij overtreding zal. op grond van de Prijsopdrijving- en Hamsterwet 1939 Stsbl. No. 634, inbeslagname der goederen het ge volg kunnen zijn. terwijl zoowel de kooper als verkooper zich aan een strafvervolging bloot stelt. LEIDSCHE BELASTING OPHAALDIENST. Genoemde dienst heeft in de afgeloopen maand f.10 124 49 aan den Rliksontvanger afgedragen, benevens f. 1434 09 aan den Gemeente-ontvanger. voorzitter het plan door er op te wijzen, dat als het vaartplan er niet was, toch de kosten van den weg grooter waren. Het voorstel is tenslotte aangenomen met de stemmen tegen van de heeren Vink, Kra- neburg, Kerkhof en ten Hoopen. Verder werden z.h.st. aangenomen een tweetal wijzigingen in het uitbreidingsplan en verhuur aan den heer van Eyk voor den tijd van drie jaar f 305 per jaar het perceel Dr. van Noortstraat 70. Vaststelling plannen en bestek bouw nieuwe raadhuis. De heer Koerts achtte een vergoeding van De rekening, die sloot met een bat'g saldo van f 50644 werd hierop goedgekeurd, als mede de tweede suppletoire begrooting voor het d'enstjaar 1938 Voorts ging de vergadering accoord met een voorstel van Dijkgraaf en Heemraden om een nabii de Kaag gelegen stukje dljk- grond In erfpacht af te staan voor den bouw van een telefoongebouwtje voor de P.TT. Bij Kon. Besluit van 28 Augustus 1939 is met ingang van 1 September 1939 be noemd tot adjunct-inspecteur der directe belastingen te Haarlemmermeer, mr. A. J. v. d. Tempel, thans tijdelijk adjunct inspecteur dier middelen aldaar. HILLEGOM. Begin van brand. Alhier ontstond een beg'n van brand I in een bollenkookerii aan de Kerk straat alhier Een partij hout in de nabij heid der verwarmingsketels geraakte in brand en veroorzaakte veel rookontw'kke- CHR. JEUGDVER. „NOMATEG". Ned. Architecten waarbij deze vallen in de Bklasse. De heer Zuldwijk achtte ook de kos ten te hoog, doch wilde in elk geval alleen Inwoners tewerk stellen bij den bouw. De heer Vink had, gezien de omstandig heden, waarop de heer Kropholler den bouw heeft gekregen, van dezen een lagere decla ratie verwacht, een beroep op den bond gaat niet op, want de heer Kropholler is daarbij niet aangesloten. Nadat de voorzitter den heer Vink er op had gewezen, dat het honorarium is vastge steld, werd het voorstel z.h.st. aagenomen. De voorzitter wees tenslotte op de korte zittingsperiode n.l. 1 jaar, van de dertien leden komen er 12 terug, deze brengt hij nu reeds dank voor het werk in het belang van de gemeente verricht. Het speet spr. dat de heer de Lange na 20 iaar hier niet meer te rug komt, voor het vele werk dankte hij hem hartelijk. Nadat nog de heer de Lange dank heeft gebracht voor de vriendelijke woorden en prettige samenwerking volgde sluiting. Paard te water. j Bij het <nvorderen der paarden ten bate ling. De brandweer wist den brand met van het leger, geraakten aan de Leidsche- een paar stralen op de waterleid'ng te be- j kade een paard en wagen op weg naar de De jaarvergadering. In haar gebouw hield de Chr. jeugdver. Nomateg, welke vereeniging haar arbeid speciaal uitstrekt tot de wijken II en VII der Ned. Herv. Gemeente haar elfde jaar vergadering. De voorzitter, de heer A. van Breda Jr. liet bij opening het vereenigingslied zingen, waarna hij Ps 30 las en voorging in gebed, om er verder op te wijzen, dat „Nomateg" op een jaar van groei en bloei mag terugzien. Voorts werden woorden van dank ge sproken tot den eere-voorzitter. de be stuursleden en leden voor hun vriendschap en hulp steeds getoond. De heer Breda wek te tenslotte op om eensgezind den arbeid onder de jeugd voort te zetten. Vervolgens gaf de secretaresse, mei. W. v.d. Sman een zeer uitvoerig overzicht van de werkzaamheden van het afgeloopen ver- eenlgingsjaar. Hierna bracht de pennlngmeesteresse mej. A. Bonnet het financieel verslag uit, dat, dank zij een zuinig beheer, een opti mistisch geluid deed hooren. Toch mag, vooral gezien de lasten, welke op het ge bouw drukken, geen moment van verslap ping intreden. Een ernstig beroep werd dan ook op allen gedaan, om mede te helpen de financiën op peil te houden. Bij monde van de kascommlssie bracht de heer L. Elderhorst een gunstig rapport uit, waarop besloten werd de penningmee- steresse decharge te verleenen. Namens de actie- en Propagandacommis- sie werd hierna een geschenk bestaande uit 50 liederenbundels, overhandigd. Harte lijk dankte de voorzitter voor dit zeer op prijs gestelde cadeau. Hierna volgde een gezellig samenzijn, dat, hl verband met de internationale toestan den. een sober karakter droeg. De aftredende bestuursleden werden allen herkozen. De goed geslaagde vergadering werd door den tweeden voorzitter, den heer J. Marijt met dankgebed gesloten. dwingen. Bollen op den zolder geborgen kregen waterschade. Op het terrein van den brand was mede aanwezig de burge meester. De konijnenfokkerij. De voorbereld'ngen voor de groote konij nententoonstelling opi 10 en 11 Nov. zijn in .vollen gang De bekende Hillegomsche ko nijnenfokker de heer Jac van Leeuwen be haalde od de groot? landbouwtentoonstel ling te Olst met 10 Hollander konijnen. 5 eerste, 3 tweede 2 derde en 5 eereprijzen Een groot succes! Hedenavond te 8 15 uur za' ter gelegen heid van den veriaf-dac van HM de Ko ningin zal een dank en bedestond 'n de Ned Herv Kerk gehouden worden. Voor ganger is ds. Chr. Eerhard LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 17 gr C. (63 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 20 gr. C. (68 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Vrijdag. Voorm. te 4 u. 56 min.: nam. te 5 u. 11 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 'sMiddags 12 uur: 20 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 'sMiddags 12 uur: 21 gr. C. LICHT OP VOOK METSERS e.a Donderdag: 8.24 n.m. tot 5.38 v.m. MAANS OP EN ON'lt'P' VG 31 Augs. op: 20 u. 03; onder: 7 u. 48. OP HOL GESLAGEN. Tijdens het oefenen der opgevorderde paarden op het Schuttersveld is gister avond omstreeks kwart over zeven een ge span van vier paarden, gespannen voor een patronencaisson. op hol geslagen. De op wacht staande milicien wist het hek Juist voor het aanstormende gespan dicht te gooien, zoodat voorkomen werd, dat het op de vrij talrijke schare belangstellende toeschouwers op den Rijnsburgersingel in reed. De 27-jarige stukrijder W. van D, ge raakte bij zijn pogingen om de wild gewor den paarden te grijpen, bekneld tusschen het hek en een der paarden, waardoor hij ontvellingen aan de linkerhand opliep, ter wijl hij bovendien klaagde over pijn in het linkertieen. De E.H.D. bracht hem naar het Academisch Ziekenhuis. Een dergelijk ongeval had twee uur later plaats op de Rijn- en Schiekade. waar twee paarden, zenuwachtig geworden door het vreemde tuig, op hol sloegen, een militair voertuig aohter zich aan sleepend. De 32- jarige dienstplichtige C. de B deed dappere pogingen om de schuwe dieren tot stil stand te brengen, hij rende over een af- stand van circa 200 meter met de paarden mee, bijna aan de teugels hangende en slaagde er toen inderdaad in, daarbij ge holpen door eenige burgers, ze te bedwin gen. HH liep daarbij een fllnken trap tegen het onderste deel van den rug op en werd door den E.H.D. ter behandeling vervoerd naar het Academisch Ziekenhuis. LEIDSCHENDAM. GEMEENTERAAD. Dc vragen van den heer Vink De recon structie van den Veurschestraatweg De bouw van het Raadhuis. De raad vergaderde. Nadat de voorzitter de geboorte van de Prinses gememoreerd had, volgden de vragen van den heer Vink inzake het verkiezingsmanifest van de R.K. Bouwvereeniging St. Jozef, waarover inmid dels B. en W. reeds afkeuring hadden uitge sproken en de vragen inzake de gehouden, kermis tijdens het R.K. Muziekconcours in de buurtschap. De heer Vink zal op de circulaire St. Jozef niet meer Ingaan, deze zaak is reeds door B en W. tot zijn tevredenheid afgedaan. Inzake de kermis is spr. niet voldaan. Bü de begrooting hoopt spr. nader op het juridische van deze vergunningen in te gaan De voorzitter zegt dat zonder kermis het concours financieel niet mogelijk was. De heer Blokland zeide dat de heer Vink geen kijk heeft op het roomse he leven. Hier mede werd de zaak voorloopig als afgedaan beschouwd. Z.H.st. werden goedgekeurd: Vaststelling rekeningen 1938 Burgelijke Armbestuur TENTOONSTELLING VEE EN ZUIVELPRODUCTEN. In verband met de ernstige omstandig heden heeft het bestuur van de „Vebo" be sloten de tentoonstelling, welke op 13 Sep tember a.s. zou plaats hebben, voorloopig uit te stellen tot eind September, begin October. Om de tentoonstelling reeds nu definitief af te lasten, achtte het bestuur met het oog op de vele inschrijvingen bezwaarlijk. Gistermorgen is de 5-jarige L. S. in de ouderlijke woning aan de Langegracht van de trap gevallen. Het kind bekwam een lichte hersenschudding. De E.H.D. rukte I uit, doch droeg de verdere behandeling over aan den huisdokter. Zaterdagmiddag zal in het gebouw voor Chr. Soc. Belangen een kaderverga dering van het Chr. Nat. Vakverbond wor den gehouden. Behalve vele practishe vragen, die be sproken worden, zal, nu de mobilisatie is afgekondigd, zal onze vergadering zich eveneens bezig houden met de situatie, welke hierdoor in het. organisatieleven is ontstaan. vorderingsplaats en toebehoorende aan den landbouwer Huisman, in de Sm'tssloot Nadat men de tuigen had weten los te maken en het d'er gele'd had naar een lager deel van den wal heeft men het weer op het droze gekregen, terwijl omstanders later den wagen op het droge hebben ge trokken. Een verbetering. De kleine keibestrating in de Delftsche- kade en het Sluisplein zal gelukkig gaan verdwijnen. De Provinciale zal overgaan tot het aanbrengen van een breede klinker bestrating. 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9^4--11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen. 78 uur nam. 's Donderdags. Wijkgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 4446)Consultatiebureau voor Alco holisten, 8 uur nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste BinnenvesLgr„ 22). Inenting cegen diphterle. 3 *-4 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—9 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „De zoon van Frankenstein". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u., Zon dag 27 en 8—11 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 uur: „Lach of ik schiet". Zondag v. 2—7 uur doorloopende voorstelling. Lido-Theater, Steenstr. 39: 2.30 en 8.15 u. njn.: „Om een menschenleven". zondag doorb voorstelling van 27 en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „In den greep van den gorilla". Zondag van 4—7 en van 8—11 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam.: „De pastoor van Kirchfeld". Zondag van 2—7 uur doori. voorstelling en 8 uur nam. Nova-theater (Katwfjk-aan-Zee)„Brand in oud-Chicago". De avond-, nacht- en Zondagdienst der apo theken te Leiden wordt van Zaterdag 26 Aug. t/m. Vrijdag 1 Sept. a.s. waargenomen door de apotheek C. B. Duyster, N. Rijn 18, tel. 20523. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door de Oegstgeestsche Apotheek, Wll- helminapark 8. tel. 26274. LISSE. Opening Chr. Militair Tehuis. Te dezer plaatse heeft zich een Comité gevormd dat zich ten doel stelt te komen tot openstelling van een Tehuis voor Mili tairen van Christelijken huize. Het Comité is daar reeds in geslaagd en kon gisteravond het Tehuis openen. De ruime werkplaats van den heer J. Goudkade is hiertoe ingericht. Er zal steeds goede leiding aanwezig zijn, teneinde het den militairen zoo aangenaam mogelijk te doen zijn Het Comité doet een beroep op allen die dit mooie werk willen steunen door het be schikbaar stellen van lectuur, gezelschaps spelen en verschillende versnaperingen. NOORDWIJKERHOUT. Verkooping. In ,,'t Wapen van Noordwijkerhout" had heden de afslag plaats van twee woonhui zen aan de Kerkstraat, ten overstaan van notaris A. B. ter Haar te Noordwijk. Koo- pers waren de heeren G. J. van Steijn, al hier, van perceel Kerkstraat 111, voor f. 2570 en Nic. Schouten, alhier, van per ceel Kerkstraat no. 113 voor f.2450. Treurige handel op de Bollenbeurs. De bollenbeurs ln Hotel Gouwenberg werd gistermiddag bezocht door ruim honderd exporteurs en kweekers. De handel was, zooals allen verwachtten treurig. Door de crisis konden haast geen zaken gedaan worden en de prijzen waren naar verhou ding. Hoewel de exporteurs de laatste dagen met man en macht hadden gepakt en ver zonden, werden uit het buitenland nog vele bestellingen geannuleerd. De hoop is nu gevestigd op de komende dagen, die naar men hoopt, een gunstige oplossing zullen brengen. Hiervan hangt voor de heele bol lenstreek hst al of niet bestaan blijven af, zoowel van de exporteurs als van de bol- lenkweekers. RIJNSBURG. Dc groentenhandel. Er is thans eenige verbetering in den groentenhandel gekomen. Hoewel de prijzen nog niet loonend zijn. is er toch stijging. De aanvoeren worden grooter. Eerste soort bloemkool kwam tot f. 14. Echter is er nog te veel tweede soort om het voor de telers goed te maken. VOETGANGER DOOR AUTO GEGREPEN. Vannacht omstreeks kwart over twaalf wilde de ongeveer 50-Jarige J. H. uit Ber gen, ter hoogte van de Kerkehout te Was senaar, te voet den Rijksstraatweg over steken. vermoedelijk om iets uit de daar aanwezige auto-raat te koopen. Toen hij zich naar de overzijde be gaf, werd hij gegrepen door een taxi, komende uit de richting Leiden en af komstig uit Rotterdam. De bestuurder had nog geremd, doch kon niet meer verhinderen, dat hij H. met het rech- tervoorspatbord greep. H. was vrijwel op slag dood. De auto werd van voren sterk beschadigd, Den bestuurder treft evenwel geen schuld. Het lijk en de auto zijn belde door de politie in beslag genomen. In verband met den verjaardag van H.M. de Koningin en den ernstigen toestand zal hedenavond te 8 uur in de Ned. Herv. Kerk een kerkdienst worden gehouden. Voorganger is ds. G. C. van Nlftrik, Ned. Herv. predikant alhier. Woensdag 6 September as. van 1 tot 2'/, uur n.m. bestaat ten huize van dr. G J. Rijkman gelegenheid tot kostelooze in enting. SASSENHEIM. Het zwemdiploma B werd behaald door de dames S. den Haan en C. Lefeber. Het diploma A door de dames B Bakker, J. van Denzen, M. Hueber, J. Melland en C. Vrijthof, alsmede de heeren R. Segers, J. Voorsluys en P. Vogelaar. Deze week waren er nog 7 steuntrek kers ingeschreven terwijl in werkverschaf fing 124 personen geplaatst waren. Aan toeslag op het bollenpellen werd uit betaald f. 39.770.72; in 1938 was dit bedrag f 41.434.09. Hoewel dit bedrag hooger is, werd toch in 1939 per persoon f. 0.68 meer uitbetaald. Wegens te drukke bezigheden is de heer P Kort afgetreden als hoofd van den Luchtbeschermingsdienst, <n o-zp g-meente. Dp bu' gemep't.er bennpmd» als zoc-'an g den heer D. de .Tong die deze benó'm ne san-v? drie Het ligt in de bPdor"ng "oo sno'd'g mo- In verband met de tijdsomstandigheden gelul' all" diensten te doen fimct onneeren gaat het feest van de Speeltuin vereen, ter effect'eve beschrrm'ne van de bevolking, „Zuiderkwartier" Zaterdag a.s. niet door. 1 de hulzen en have in onze gemeente. WARMOND. Raadsagenda. De raad vergadert Dinsdagavond a.s 1. Beëed'ging raadsleden. 2 Verkiezing wethouders 3 Ingekomen stukken 4 Be noeming diverse commissies 5 Aanbieding gemeenterekeninc over het iaar 1938, zoo mede die van het waterleidingbedrijf over dit iaar. 6. Comptab'liteit 7 Verzoek ver lenging ontru'm'ngstermlin onbewoonbaar verklaarde woning 8 Wat verder ter tafel zal worden gebracht 9 Rondvraag Onder leiding van het Wit Gele Kruis is alhier een transportco'onne voor ge wonden opger cht om in tijd van nood den nood gen bijstand te kunnen verleenen Het concert dat ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin zou worden gegeven en waaraan een muz'kaie wandel'ng door het dorp vooraf zou gaan. is wegens de bijzondere tijdsomstandig- j heden afgelast De bediende der fa S. alhier met zün f'ets d p zwaar te'adpn was nw 'u d'n erswaien in het water niet groote moeite w'st hij z ch op den wal te werken zoodat alleen belangrijke sohad werd geconstateerd. Het ongeval trok veel belangstelling.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6